Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 7 174
Wyborców 5 906
Obwodów 9
  • Wybory do Rady Miejskiej w Międzylesiu
  • Wybory Burmistrza Miasta i Gminy Międzylesie
  • Wyniki głosowania do rady miasta
  • Wyniki wyborów do rady miasta
  • Wyniki głos. i wyb. Burmistrza
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Plac Wolności 15 Międzylesie stały Nie Miasto Międzylesie, ulice: plac Wolności, Adama Mickiewicza, Bolesława Chrobrego, Jana Sobieskiego, Juliusza Słowackiego, Lipowa, Osiedle, Powstańców Śląskich, Szkolna, Widokowa, Władysława Syrokomli, Warszawska
2 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wojska Polskiego 11 Międzylesie stały Tak Miasto Międzylesie, ulice: Graniczna, Jesionowa, Klonowa, Kolejowa, Kościelna, Leśna, Ludwika Waryńskiego, Na Wzgórzu, Pionierów, Polna, Słoneczna, Sportowa, Szarych Szeregów, Tysiąclecia Państwa Polskiego, Wiosenna, Wojska Polskiego
3 Świetlica Wiejska, 11 Boboszów stały Nie Sołectwa: Boboszów, Kamieńczyk, Smreczyna
4 Różańskie Centrum Informacji Wiejskiej, 53 Różanka stały Nie Sołectwa: Gniewoszów, Lesica, Niemojów, Różanka
5 Świetlica wiejska, 34 Roztoki stały Tak Sołectwa: Gajnik, Nagodzice, Roztoki
6 Filia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy, 79 Długopole Górne stały Tak Sołectwo: Długopole Górne
7 Filia Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury-Dom Kultury, ul. Kolejowa 3 Domaszków stały Tak Sołectwo: Domaszków
8 Świetlica wiejska, 14 Goworów stały Tak Sołectwa: Goworów, Jaworek, Michałowice, Nowa Wieś
9 Świetlica Wiejska, 36 Pisary stały Nie Sołectwa: Dolnik, Jodłów, Pisary, Potoczek, Szklarnia

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto Międzylesie: Plac Wolności 1 359 4 4
0.0000020000Nr 2 Miasto Międzylesie, ulice: Adama Mickiewicza, Bolesława Chrobrego, Jana Sobieskiego, Powstańców Śląskich, Szkolna, Widokowa, Władysława Syrokomli 1 336 2 2
0.0000030000Nr 3 Miasto Międzylesie, ulice: Juliusza Słowackiego, Lipowa, Osiedle, Warszawska 1 347 3 3
0.0000040000Nr 4 Miasto Międzylesie, ulice: Kościelna, Ludwika Waryńskiego, Na Wzgórzu, Polna, Słoneczna, Sportowa, Tysiąclecia Państwa Polskiego, Wiosenna 1 399 3 3
0.0000050000Nr 5 Miasto Międzylesie, ulice: Graniczna, Leśna, Wojska Polskiego od nr 1 do nr 33, Szarych Szeregów 1 365 4 4
0.0000060000Nr 6 Miasto Międzylesie, ulice: Jesionowa, Klonowa, Kolejowa, Pionierów, Wojska Polskiego cała (za wyjątkiem numerów budynków wymienionych w okręgu nr 5) 1 346 3 3
0.0000070000Nr 7 Sołectwa: Boboszów, Kamieńczyk, Smreczyna 1 362 2 2
0.0000080000Nr 8 Sołectwa: Gniewoszów, Lesica, Niemojów, Różanka 1 368 3 3
0.0000090000Nr 9 Sołectwa: Gajnik, Nagodzice, Roztoki 1 563 2 2
0.0000100000Nr 10 Sołectwa: Długopole Górne od nr 1 do nr 85 1 259 2 2
0.0000110000Nr 11 Sołectwo Długopole Górne od nr 86 do końca 1 328 4 4
0.0000120000Nr 12 Sołectwo Domaszków, ulice: Górna, Kolejowa 1 520 2 2
0.0000130000Nr 13 Sołectwo Domaszków, ulice: Międzyleska, Polna, Śnieżna 1 433 3 3
0.0000140000Nr 14 Sołectwa: Goworów, Jaworek, Michałowice, Nowa Wieś 1 529 4 4
0.0000150000Nr 15 Sołectwa: Dolnik, Jodłów, Pisary, Potoczek, Szklarnia 1 392 3 3
Podsumowanie 15 5 906 44 44

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7 Nr 8 Nr 9 Nr 10 Nr 11 Nr 12 Nr 13 Nr 14 Nr 15
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 1 1 1 1 1 1 1 1 9
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA GLIŃSKIEGO KWW MARKA GLIŃSKIEGO 1 1 1 1 1 1 1 1 1 9
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA CZECHA KWW ŁUKASZA CZECHA 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 10
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM TOMASZA KORCZAKA KWW FORUM TOMASZA KORCZAKA 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGATY BIERNACKIEJ KWW AGATY BIERNACKIEJ 1 1
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WŁADYSŁAWA MENDLA KWW WŁADYSŁAWA MENDLA 1 1

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 CZECH Łukasz 33 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA CZECHA Międzylesie
4 RUSINEK Krzysztof Bronisław 43 wyższe KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość Pisary
3 KORCZAK Tomasz 56 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM TOMASZA KORCZAKA Międzylesie
2 GLIŃSKI Marek Oktawian 44 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA GLIŃSKIEGO Domaszków

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 359 213 213 59.33% 0.05933
207 97.18% 0.09718
Tak
2 336 209 209 62.20% 0.0622
202 96.65% 0.09665
Tak
3 347 198 198 57.06% 0.05706
194 97.98% 0.09798
Tak
4 399 235 236 59.15% 0.05915
230 97.46% 0.09746
Tak
5 365 231 231 63.29% 0.06329
225 97.40% 0.0974
Tak
6 346 180 180 52.02% 0.05202
173 96.11% 0.09611
Tak
7 362 211 211 58.29% 0.05829
211 100.00% 0.1
Tak
8 370 169 169 45.68% 0.04568
162 95.86% 0.09586
Tak
9 563 297 295 52.40% 0.0524
280 94.92% 0.09492
Tak
10 259 138 138 53.28% 0.05328
136 98.55% 0.09855
Tak
11 328 129 129 39.33% 0.03933
125 96.90% 0.0969
Tak
12 521 267 267 51.25% 0.05125
259 97.00% 0.097
Tak
13 433 206 206 47.58% 0.04758
201 97.57% 0.09757
Tak
14 530 308 308 58.11% 0.05811
302 98.05% 0.09805
Tak
15 392 195 195 49.74% 0.04974
195 100.00% 0.1
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 426 10 13.73% 0.01373
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA GLIŃSKIEGO 325 9 10.48% 0.01048
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA CZECHA 666 10 21.47% 0.02147
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM TOMASZA KORCZAKA 1 480 14 47.71% 0.04771
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGATY BIERNACKIEJ 54 1 1.74% 0.00174
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WŁADYSŁAWA MENDLA 151 1 4.87% 0.00487

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 426 10 1 13.73% 0.01373
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA GLIŃSKIEGO 325 9 0 10.48% 0.01048
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA CZECHA 666 10 2 21.47% 0.02147
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM TOMASZA KORCZAKA 1 480 14 11 47.71% 0.04771
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGATY BIERNACKIEJ 54 1 0 1.74% 0.00174
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WŁADYSŁAWA MENDLA 151 1 1 4.87% 0.00487

Rada Miejska w Międzylesiu - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 14 14 BIEŃ Dorota Anna 19 9.18% 0.00918
Nie
1 15 15 WŁOSZCZYŃSKI Andrzej Stanisław 55 26.57% 0.02657
Nie
1 16 16 KAŁUŻNA Danuta Genowefa 79 38.16% 0.03816
Tak
1 17 17 BIERNACKA Agata Ewa 54 26.09% 0.02609
Nie
2 15 15 RATUSZNIAK-GŁADYSZ Ewa Agata 92 45.54% 0.04554
Nie
2 16 16 MOKRA Janina 110 54.46% 0.05446
Tak
3 10 10 GÓRECKA Henryka Anna 27 13.92% 0.01392
Nie
3 15 15 KWAŚNIK Artur Piotr 63 32.47% 0.03247
Nie
3 16 16 DUDEK Andrzej Krzysztof 104 53.61% 0.05361
Tak
4 10 10 GĄSIOR Krystyna 30 13.04% 0.01304
Nie
4 15 15 CZECH Łukasz 85 36.96% 0.03696
Nie
4 16 16 MARCINEK Jerzy Mikołaj 115 50.00% 0.05
Tak
5 10 10 PERLICKA-FILIŃSKA Katarzyna Ewelina 37 16.44% 0.01644
Nie
5 14 14 LENARTOWICZ Edyta Małgorzata 11 4.89% 0.00489
Nie
5 15 15 CZESNOŁOWICZ Przemysław 72 32.00% 0.032
Nie
5 16 16 POLAŃSKI Adam 105 46.67% 0.04667
Tak
6 10 10 GWÓŹDŹ Jan Władysław 38 21.97% 0.02197
Nie
6 14 14 HALCZYK Krzysztof Marek 51 29.48% 0.02948
Nie
6 16 16 SZURA Stanisław Maksymilian 84 48.55% 0.04855
Tak
7 10 10 BARAN Krzysztof Zdzisław 50 23.70% 0.0237
Nie
7 16 16 JURASZEK Andrzej Robert 161 76.30% 0.0763
Tak
8 14 14 NIŻNIK Mariusz 21 12.96% 0.01296
Nie
8 15 15 JAWORECKA Anna Patrycja 76 46.91% 0.04691
Tak
8 16 16 BILICKA Krystyna Halina 65 40.12% 0.04012
Nie
9 15 15 URNER Krystian Marcin 101 36.07% 0.03607
Nie
9 16 16 BORODZICZ Zbigniew 179 63.93% 0.06393
Tak
10 14 14 SMOLEŃ Krzysztof Wojciech 57 41.91% 0.04191
Nie
10 16 16 ROSZNIOWSKI Mariusz Mieczysław 79 58.09% 0.05809
Tak
11 10 10 PAWULA Krystian Lucjan 42 33.60% 0.0336
Nie
11 14 14 SZYMKIEWICZ Eugeniusz 7 5.60% 0.0056
Nie
11 15 15 SŁUGOCKA Monika Aneta 47 37.60% 0.0376
Tak
11 16 16 JADWISIEŃCZAK Elżbieta Stanisława 29 23.20% 0.0232
Nie
12 14 14 SZYRSZEŃ Stanisław 108 41.70% 0.0417
Nie
12 18 18 MENDEL Władysław Jan 151 58.30% 0.0583
Tak
13 10 10 SERAFINOWICZ Mieczysław 53 26.37% 0.02637
Nie
13 14 14 GLIŃSKI Józef 39 19.40% 0.0194
Nie
13 16 16 MENDEL Artur Stanisław 109 54.23% 0.05423
Tak
14 10 10 PLECH Maciej Łukasz 61 20.20% 0.0202
Nie
14 14 14 PAWELEC Jan Antoni 12 3.97% 0.00397
Nie
14 15 15 FEDOROWICZ Anna 28 9.27% 0.00927
Nie
14 16 16 PRZYBYLSKA Violetta Maria 201 66.56% 0.06656
Tak
15 10 10 GAŁUSZA Jan Franciszek 88 45.13% 0.04513
Tak
15 15 15 MAŃKOWSKA Barbara 47 24.10% 0.0241
Nie
15 16 16 MAJEWSKI Rafał Michał 60 30.77% 0.03077
Nie

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 CZECH Łukasz 33 wyższe Międzylesie, 727 23.05 Nie
2 GLIŃSKI Marek Oktawian 44 wyższe Domaszków, 137 4.34 Nie
3 KORCZAK Tomasz 56 wyższe Międzylesie, 1 629 51.65 Tak
4 RUSINEK Krzysztof Bronisław 43 wyższe Pisary, 661 20.96 Nie

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Plac Wolności 15 Międzylesie stały 1 042 620 620 59.50% 0.0595
613 98.87%
2 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wojska Polskiego 11 Międzylesie stały 1 110 644 644 58.02% 0.05802
639 99.22%
3 Świetlica Wiejska, 11 Boboszów stały 362 211 211 58.29% 0.05829
211 100.00%
4 Różańskie Centrum Informacji Wiejskiej, 53 Różanka stały 370 169 169 45.68% 0.04568
164 97.04%
5 Świetlica wiejska, 34 Roztoki stały 563 298 297 52.75% 0.05275
295 99.33%
6 Filia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy, 79 Długopole Górne stały 587 267 267 45.49% 0.04549
264 98.88%
7 Filia Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury-Dom Kultury, ul. Kolejowa 3 Domaszków stały 954 472 472 49.48% 0.04948
470 99.58%
8 Świetlica wiejska, 14 Goworów stały 530 308 308 58.11% 0.05811
305 99.03%
9 Świetlica Wiejska, 36 Pisary stały 392 195 195 49.74% 0.04974
193 98.97%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 15 15 7 174 5 906 9 1