Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 6 256
Wyborców 5 403
Obwodów 3
  • Wybory do Rady Miejskiej w Polanicy-Zdroju
  • Wybory Burmistrza Miasta Polanica-Zdrój
  • Wyniki głosowania do rady miasta
  • Wyniki wyborów do rady miasta
  • Wyniki głos. i wyb. Burmistrza
  • Wyniki ponownego głos. i wyb Burmistrza
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia "Edukator", ul. Kościuszki 13 Polanica-Zdrój stały Nie Ulice : Aleja Zwycięzców, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Józefa Bema, Berylowa, Władysława Broniewskiego, Brylantowa, Bursztynowa, Stefana Czarnieckiego, Marii Dąbrowskiej, Dworcowa, Fabryczna, Aleksandra Fredry, Tadeusza Gajcego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Bartosza Głowackiego, Graniczna, Marka Hłaski, Jana Kasprowicza, Jana Kilińskiego, Koralowa, Tadeusza Kościuszki, Zofii Nałkowskiej, Nefrytowa, Cypriana Kamila Norwida, Opalowa, Władysława Orkana, Elizy Orzeszkowej, Perłowa, Bolesława Prusa, Kazimierza Pułaskiego, Mikołaja Reja, Władysława Reymonta, Rubinowa, Henryka Sienkiewicza, Alfreda Sokołowskiego, Spółdzielców, Edwarda Stachury, Leopolda Staffa, Szafirowa, Szmaragdowa, Topazowa, Turkusowa, Juliana Tuwima, Józefa Wybickiego, Stanisława Wyspiańskiego, Złota, Stefana Żeromskiego.
2 Szkoła Podstawowa Nr 2, al. Wojska Polskiego 23 Polanica-Zdrój stały Tak Ulice : Akacjowa, Aleja Wojska Polskiego, Bystrzycka (numery parzyste od 10 do końca, numery nieparzyste od 31 do końca), Harcerska, Hutnicza, Jaśminowa, Kłodzka, Jana Kochanowskiego, Kwiatowa, Łąkowa, Mariańska, Owcza, Różana, Rybna, Spacerowa, Warszawska.
3 Urząd Miejski, ul. J. Dąbrowskiego 3 Polanica-Zdrój stały Nie Ulice : Aleja 1000 - lecia, Aleja Róż, Boczna, Brzozowa, Bystrzycka (numery parzyste od 2 do 8, numery nieparzyste od 1 do 29), Fryderyka Chopina, Bolesława Chrobrego, Cicha, Jarosława Dąbrowskiego, Dębowa, Elsterska, Górska, Jana Pawła II, Jacka Kaczmarskiego, Kamienna, Marii Konopnickiej, Kościelna, Zygmunta Krasińskiego, Kryniczna, Leśna, Lipowa, dr Józefa Matuszewskiego, Adama Mickiewicza, Nadrzeczna, Ogrodowa, Stefana Okrzei, Parkowa, Piastowska, Polna, Generała Władysława Sikorskiego, Słoneczna, Juliusza Słowackiego, Sportowa, Wisławy Szymborskiej, Tranzytowa, Romualda Traugutta, Widok, Wiejska, Zakopiańska, Zdrojowa.

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Ulice: Fabryczna (numery parzyste od 2 do 8, numery nieparzyste od 1 do 11), Spółdzielców (numery parzyste od 2 do końca). 1 376 3 3
0.0000020000Nr 2 Ulice: Aleja Zwycięzców, Dworcowa, Fabryczna (numery parzyste od 10 do końca, numery nieparzyste od 13 do końca), Aleksandra Fredry, Spółdzielców (numery nieparzyste od 1 do końca), Stanisława Wyspiańskiego, Stefana Żeromskiego. 1 368 5 5
0.0000030000Nr 3 Ulice : Tadeusza Gajcego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Zofii Nałkowskiej, Cypriana Kamila Norwida, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Juliana Tuwima. 1 359 5 5
0.0000040000Nr 4 Ulice : Józefa Bema, Berylowa, Brylantowa, Bursztynowa, Stefana Czarnieckiego, Bartosza Głowackiego, Jana Kilińskiego, Koralowa, Tadeusza Kościuszki (numery parzyste od 2 do 6, numery nieparzyste od 1 do 11), Nefrytowa, Opalowa, Perłowa, Kazimierza Pułaskiego, Rubinowa, Szafirowa, Szmaragdowa, Topazowa, Turkusowa, Józefa Wybickiego, Złota. 1 368 5 5
0.0000050000Nr 5 Ulice : Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Władysława Broniewskiego, Marii Dąbrowskiej, Graniczna, Marka Hłaski, Jana Kasprowicza, Tadeusza Kościuszki (numery parzyste od 6a do końca, numery nieparzyste od 13 do końca), Władysława Orkana, Mikołaja Reja, Władysława Reymonta, Henryka Sienkiewicza, Alfreda Sokołowskiego, Edwarda Stachury, Leopolda Staffa. 1 386 5 5
0.0000060000Nr 6 Ulice : Akacjowa, Harcerska, Jaśminowa, Kłodzka, Kwiatowa, Mariańska, Owcza, Różana. 1 325 3 3
0.0000070000Nr 7 Ulice : Aleja Wojska Polskiego (numery parzyste od 2 do 20, numery nieparzyste od 1 do 17), Spacerowa, Warszawska. 1 314 4 4
0.0000080000Nr 8 Ulice : Łąkowa (numery nieparzyste od 9 do końca). 1 323 5 5
0.0000090000Nr 9 Ulice : Aleja Wojska Polskiego (numery parzyste od 22 do końca, numery nieparzyste od 19 do końca), Jana Kochanowskiego, Łąkowa (numery parzyste od 2 do końca, numery nieparzyste od 1 do 7). 1 376 4 4
0.0000100000Nr 10 Ulice : Bystrzycka (numery parzyste od 10 do końca, numery nieparzyste od 31 do końca), Hutnicza, Rybna. 1 369 3 3
0.0000110000Nr 11 Ulice : Bystrzycka (numery parzyste od 2 do 8, numery nieparzyste 1), Zygmunta Krasińskiego, Tranzytowa, Zakopiańska, Zdrojowa (numery parzyste od 2 do 34, numery nieparzyste od 1 do 49). 1 342 4 4
0.0000120000Nr 12 Ulice : Jacka Kaczmarskiego, Adama Mickiewicza, Nadrzeczna, Stefana Okrzei, Polna, Generała Władysława Sikorskiego, Słoneczna, Juliusza Słowackiego, Sportowa, Wisławy Szymborskiej, Widok, Zdrojowa (numery parzyste od 36 do końca, numery nieparzyste od 51 do końca). 1 417 6 6
0.0000130000Nr 13 Ulice : Bystrzycka (numery nieparzyste od 3 do 29), Jarosława Dąbrowskiego, Lipowa. 1 345 3 3
0.0000140000Nr 14 Ulice : Aleja 1000 - lecia, Boczna, Bolesława Chrobrego, Jana Pawła II, Kamienna, Marii Konopnickiej, Kościelna, Kryniczna, dr Józefa Matuszewskiego, Ogrodowa, Parkowa, Piastowska, Wiejska. 1 365 4 4
0.0000150000Nr 15 Ulice : Aleja Róż, Brzozowa, Fryderyka Chopina, Cicha, Dębowa, Elsterska, Górska, Leśna, Romualda Traugutta. 1 370 2 2
Podsumowanie 15 5 403 61 61

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7 Nr 8 Nr 9 Nr 10 Nr 11 Nr 12 Nr 13 Nr 14 Nr 15
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 10
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLANICA NA PLUS KWW POLANICA NA PLUS 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SZANSA DLA POLANICY KWW SZANSA DLA POLANICY 1 1 2
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA KŁONOWSKIEGO KWW DARIUSZA KŁONOWSKIEGO 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 12
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MATEUSZA JELLINA KWW MATEUSZA JELLINA 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 13
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLANICA NASZ DOM KWW POLANICA NASZ DOM 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 10

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
2 KŁONOWSKI Dariusz Antoni 54 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA KŁONOWSKIEGO Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej Stary Wielisław
4 SZYMANEK Marcin Piotr 39 wyższe KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość Polanica-Zdrój
1 JELLIN Mateusz Krzysztof 36 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MATEUSZA JELLINA Polanica-Zdrój
5 TYNIEC Jacek 56 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLANICA NA PLUS Polanica-Zdrój
3 LIPIŃSKI Tomasz 60 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLANICA NASZ DOM Polanica-Zdrój

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 376 191 191 50.80% 0.0508
187 97.91% 0.09791
Tak
2 368 189 189 51.36% 0.05136
187 98.94% 0.09894
Tak
3 359 211 211 58.77% 0.05877
206 97.63% 0.09763
Tak
4 368 195 195 52.99% 0.05299
193 98.97% 0.09897
Tak
5 386 231 231 59.84% 0.05984
230 99.57% 0.09957
Tak
6 325 166 166 51.08% 0.05108
165 99.40% 0.0994
Tak
7 314 162 162 51.59% 0.05159
159 98.15% 0.09815
Tak
8 325 162 162 49.85% 0.04985
160 98.77% 0.09877
Tak
9 376 208 208 55.32% 0.05532
201 96.63% 0.09663
Tak
10 369 200 200 54.20% 0.0542
190 95.00% 0.095
Tak
11 342 172 172 50.29% 0.05029
167 97.09% 0.09709
Tak
12 417 175 175 41.97% 0.04197
173 98.86% 0.09886
Tak
13 345 132 132 38.26% 0.03826
125 94.70% 0.0947
Tak
14 365 115 115 31.51% 0.03151
114 99.13% 0.09913
Tak
15 370 201 201 54.32% 0.05432
193 96.02% 0.09602
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 301 10 11.36% 0.01136
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLANICA NA PLUS 610 14 23.02% 0.02302
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SZANSA DLA POLANICY 86 2 3.25% 0.00325
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA KŁONOWSKIEGO 512 12 19.32% 0.01932
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MATEUSZA JELLINA 819 13 30.91% 0.03091
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLANICA NASZ DOM 322 10 12.15% 0.01215

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 301 10 0 11.36% 0.01136
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLANICA NA PLUS 610 14 1 23.02% 0.02302
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SZANSA DLA POLANICY 86 2 1 3.25% 0.00325
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA KŁONOWSKIEGO 512 12 2 19.32% 0.01932
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MATEUSZA JELLINA 819 13 10 30.91% 0.03091
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLANICA NASZ DOM 322 10 1 12.15% 0.01215

Rada Miejska w Polanicy-Zdroju - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 16 16 OSIADACZ Kinga 72 38.50% 0.0385
Nie
1 17 17 KOZIOŁ Grażyna Elżbieta 81 43.32% 0.04332
Tak
1 18 18 STANISZEWSKA Maja 34 18.18% 0.01818
Nie
2 10 10 PLEBANEK William Charles 38 20.32% 0.02032
Nie
2 14 14 HERBOWSKI Konrad 25 13.37% 0.01337
Nie
2 16 16 SZAŁAPSKI Lesław 19 10.16% 0.01016
Nie
2 17 17 RUNIEWICZ-WAC Marlena Beata 60 32.09% 0.03209
Tak
2 18 18 MILLER Ryszard 45 24.06% 0.02406
Nie
3 10 10 SZYMANEK Marcin Piotr 34 16.50% 0.0165
Nie
3 14 14 BEMBNIK Beata Małgorzata 43 20.87% 0.02087
Nie
3 16 16 KILIJANEK Artur Krzysztof 43 20.87% 0.02087
Nie
3 17 17 FIBICH Marcin Roman 67 32.52% 0.03252
Tak
3 18 18 KARPIŃSKA Renata Anna 19 9.22% 0.00922
Nie
4 10 10 MAŁEK Iga Martyna 23 11.92% 0.01192
Nie
4 14 14 KRĘŻEL Tadeusz 35 18.13% 0.01813
Nie
4 16 16 BANOVIĆ Nikola 36 18.65% 0.01865
Nie
4 17 17 WALCZUK Anna 86 44.56% 0.04456
Tak
4 18 18 CZERNIAK Andrzej Krzysztof 13 6.74% 0.00674
Nie
5 10 10 KRĘŻEL-KAMIŃSKA Monika Marzena 37 16.09% 0.01609
Nie
5 14 14 PAZDUR Elżbieta Danuta 51 22.17% 0.02217
Nie
5 16 16 PAPROCKI Piotr Łukasz 38 16.52% 0.01652
Nie
5 17 17 WINNICKA Agata Maria 87 37.83% 0.03783
Tak
5 18 18 MIODOŃSKA Joanna Agnieszka 17 7.39% 0.00739
Nie
6 14 14 POTOCKA Elżbieta Edyta 65 39.39% 0.03939
Nie
6 16 16 BACHRY Jolanta Stanisława 68 41.21% 0.04121
Tak
6 17 17 JANOWICZ Kazimierz Ignacy 32 19.39% 0.01939
Nie
7 10 10 SMOŁA Edward Wiesław 18 11.32% 0.01132
Nie
7 14 14 BUMAJ Kazimierz 13 8.18% 0.00818
Nie
7 16 16 PTASZEK Marta Edyta 56 35.22% 0.03522
Nie
7 17 17 JELLIN Mateusz Krzysztof 72 45.28% 0.04528
Tak
8 10 10 DALIDOWICZ Wioletta Helena 33 20.63% 0.02063
Nie
8 14 14 KLIMOWICZ Jan 29 18.13% 0.01813
Nie
8 16 16 BILIŃSKA Anna Benedykta 18 11.25% 0.01125
Nie
8 17 17 BISKUPSKI Tadeusz Mirosław 56 35.00% 0.035
Tak
8 18 18 LIPIŃSKI Jerzy Zdzisław 24 15.00% 0.015
Nie
9 10 10 FRYŹLEWICZ Stefan Krzysztof 45 22.39% 0.02239
Nie
9 14 14 ZIÓŁKOWSKA Justyna Janina 43 21.39% 0.02139
Nie
9 16 16 KRAWCZYK Jadwiga Bożena 55 27.36% 0.02736
Nie
9 17 17 KOŚCIELSKA Anna Irena 58 28.86% 0.02886
Tak
10 14 14 SERAFIN Robert Jacek 62 32.63% 0.03263
Nie
10 17 17 CIECIUCH Maciej 104 54.74% 0.05474
Tak
10 18 18 PISAREK Tomasz 24 12.63% 0.01263
Nie
11 14 14 KOPIJ Grzegorz Dariusz 18 10.78% 0.01078
Nie
11 15 15 ORŁOWSKI Grzegorz Leszek 52 31.14% 0.03114
Nie
11 16 16 CIEWIERTNIA Andrzej Stanisław 37 22.16% 0.02216
Nie
11 17 17 GROSZEK Dorota Ewa 60 35.93% 0.03593
Tak
12 10 10 MAJEWSKA Iwetta Maria 22 12.72% 0.01272
Nie
12 14 14 NADRATOWSKI Andrzej 31 17.92% 0.01792
Nie
12 15 15 STĘPEK Anna Maria 34 19.65% 0.01965
Tak
12 16 16 GUTRAL-SZEWELAŃCZYK Anna Maria 34 19.65% 0.01965
Nie
12 17 17 SZYMKIEWICZ Robert Artur 31 17.92% 0.01792
Nie
12 18 18 ODWAGA Bogdan Piotr 21 12.14% 0.01214
Nie
13 10 10 LEJBIK Krystyna Mirosława 22 17.60% 0.0176
Nie
13 14 14 BILAN Zbigniew 78 62.40% 0.0624
Tak
13 17 17 KRUPA Agnieszka Maria 25 20.00% 0.02
Nie
14 10 10 CYCUŁA Maciej Grzegorz 29 25.44% 0.02544
Nie
14 14 14 BOGACZ Andrzej Kazimierz 27 23.68% 0.02368
Nie
14 16 16 BABIŃSKA Lilianna Katarzyna 36 31.58% 0.03158
Tak
14 18 18 WĄCIOR Wojciech 22 19.30% 0.0193
Nie
15 14 14 PITUŁA Robert Mariusz 90 46.63% 0.04663
Nie
15 18 18 CZAJA-DOROSZUK Katarzyna 103 53.37% 0.05337
Tak

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 JELLIN Mateusz Krzysztof 36 wyższe Polanica-Zdrój, 820 28.79 Druga tura
2 KŁONOWSKI Dariusz Antoni 54 wyższe Stary Wielisław, 671 23.56 Druga tura
3 LIPIŃSKI Tomasz 60 wyższe Polanica-Zdrój, 336 11.80 Nie
4 SZYMANEK Marcin Piotr 39 wyższe Polanica-Zdrój, 563 19.77 Nie
5 TYNIEC Jacek 56 wyższe Polanica-Zdrój, 458 16.08 Nie

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia "Edukator", ul. Kościuszki 13 Polanica-Zdrój stały 1 857 1 017 1 017 54.77% 0.05477
1 010 99.31%
2 Szkoła Podstawowa Nr 2, al. Wojska Polskiego 23 Polanica-Zdrój stały 1 709 900 900 52.66% 0.05266
891 99.00%
3 Urząd Miejski, ul. J. Dąbrowskiego 3 Polanica-Zdrój stały 1 839 953 953 51.82% 0.05182
947 99.37%

Ponowne głosowanie

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 JELLIN Mateusz Krzysztof 36 wyższe Polanica-Zdrój, 1451 62.25 Tak
2 KŁONOWSKI Dariusz Antoni 54 wyższe Stary Wielisław, 880 37.75 Nie

Zbiorcze informacje o głosowaniu w obwodach

Obwód nr Adres Liczba głosów ważnych KŁONOWSKI Dariusz Antoni Głosów ważnych oddanych na kandydatów JELLIN Mateusz Krzysztof
Głosów ważnych oddanych na kandydata Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % ważnych % ważnych Liczba
1 Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia "Edukator", ul. Kościuszki 13 Polanica-Zdrój 868 285 32.83% 0.03283
67.17% 583
2 Szkoła Podstawowa Nr 2, al. Wojska Polskiego 23 Polanica-Zdrój 719 285 39.64% 0.03964
60.36% 434
3 Urząd Miejski, ul. J. Dąbrowskiego 3 Polanica-Zdrój 744 310 41.67% 0.04167
58.33% 434

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia "Edukator", ul. Kościuszki 13 Polanica-Zdrój stały 1853 872 872 47.06% 0.04706
868 99.54%
2 Szkoła Podstawowa Nr 2, al. Wojska Polskiego 23 Polanica-Zdrój stały 1705 726 726 42.58% 0.04258
719 99.04%
3 Urząd Miejski, ul. J. Dąbrowskiego 3 Polanica-Zdrój stały 1847 752 752 40.71% 0.04071
744 98.94%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 15 15 6 256 5 403 3 1