Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
Wyszczególnienie Dane
Skrót nazwy KKW SLD LEWICA RAZEM
Typ komitetu Koalicyjny komitet wyborczy
Adres Złota 9 / 4, 00-019 Warszawa
Pełnomocnik wyborczy Andrzej Jan Szejna
Pełnomocnik finansowy Ewa Popowska
Adres strony www https://www.lewicarazem.org/
  • Informacje o kandydatach
  • Wyniki wyborów

Sejmik Województwa Podlaskiego

Zarejestrowani kandydaci

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%) Status
Okręg nr 1 9 4 44.44 5 55.56 1
Okręg nr 2 10 4 40.00 6 60.00 1
Okręg nr 3 8 4 50.00 4 50.00 1
Okręg nr 4 11 4 36.36 7 63.64 1

Wiek kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn Najstarszy Najmłodszy
Okręg nr 1 57 56 57 83 32
Okręg nr 2 56 55 57 77 37
Okręg nr 3 41 41 41 58 29
Okręg nr 4 56 48 61 76 27

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do sejmików województw 4 1
Zarejestrowane listy do rad powiatów 4 2
Zarejestrowane listy do rad miast na prawach powiatu 10 3
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 4 1
Ogółem 22 7

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do sejmiku województwa 38 16 42% 22 58%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 16 8 50% 8 50%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad miast na prawach powiatu 59 27 46% 32 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 26 13 50% 13 50%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 16 4 25% 12 75%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta % %
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 1 0 0% 1 100%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na prezydenta 1 0 0% 1 100%
Ogółem 157 68 43% 89 57%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do sejmiku województwa 53 50 55
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 47 40 54
Średnia wieku kandydatów do rad miast na prawach powiatu 52 50 54
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 51 52 49
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 51 46 52
Średnia wieku kandydatów na wójta
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 26 26
Średnia wieku kandydatów na prezydenta 55 55
Ogółem 53 50 55

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 18 8 44% 10 56%
30-39 18 11 61% 7 39%
40-59 68 31 46% 37 54%
60+ 51 18 35% 33 65%
Ogółem 155 68 44% 87 56%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 1 0 0% 1 100%
30-39 0 0 0% 0 0%
40-59 1 0 0% 1 100%
60+ 0 0 0% 0 0%
Ogółem 2 0 0% 2 100%

Wybory do Sejmiku Województwa Podlaskiego

Lista nr 5 [ Okręg nr 1 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 szamatowicz marian czeslzawSZAMATOWICZ Marian Czesław 83 Niewodnica Korycka 3 738 0.0032
3.20% Nie
2 karpowicz michalzKARPOWICZ Michał 59 Białystok 1 944 0.00167
1.67% Nie
3 piotrowicz jadwigaPIOTROWICZ Jadwiga 60 Białystok 206 0.00018
0.18% Nie
4 demianowicz andrzejDEMIANOWICZ Andrzej 59 Tanica Dolna 122 0.0001
0.10% Nie
5 koniuszewska bogumilzaKONIUSZEWSKA Bogumiła 60 Białystok 100 9.0E-5
0.09% Nie
6 matwiejczuk dariuszMATWIEJCZUK Dariusz 48 Białystok 474 0.00041
0.41% Nie
7 jarocka iwonaJAROCKA Iwona 35 Tanica Górna 235 0.0002
0.20% Nie
8 kuzzmicki tomaszKUŹMICKI Tomasz 32 Tanica Górna 84 7.0E-5
0.07% Nie
9 januszewska elzzzbietaJANUSZEWSKA Elżbieta 69 Białystok 160 0.00014
0.14% Nie

Lista nr 5 [ Okręg nr 2 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 manzczuk tomaszMAŃCZUK Tomasz 41 Lipsk 1 975 0.00177
1.77% Nie
2 zub jadwigaZUB Jadwiga 73 Mońki 459 0.00041
0.41% Nie
3 gajewski ryszard bronislzawGAJEWSKI Ryszard Bronisław 67 Suwałki 557 0.0005
0.50% Nie
4 kozlzowski henrykKOZŁOWSKI Henryk 77 Suwałki 336 0.0003
0.30% Nie
5 kosakowski jaroslzawKOSAKOWSKI Jarosław 57 Augustów 231 0.00021
0.21% Nie
6 jasionek annaJASIONEK Anna 51 Bolcie 315 0.00028
0.28% Nie
7 okulza maciejOKUŁA Maciej 37 Wasilków 149 0.00013
0.13% Nie
8 zzzabicka-krawczyk bozzzenaŻABICKA-KRAWCZYK Bożena 47 Żabickie 193 0.00017
0.17% Nie
9 bednarz elzzzbietaBEDNARZ Elżbieta 49 Augustów 194 0.00017
0.17% Nie
10 chmielewski andrzej eugeniuszCHMIELEWSKI Andrzej Eugeniusz 58 Augustów 264 0.00024
0.24% Nie

Lista nr 5 [ Okręg nr 3 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 gromadzka alinaGROMADZKA Alina 39 Stare Rakowo 737 0.00078
0.78% Nie
2 modzelewski piotrMODZELEWSKI Piotr 58 Zambrów 617 0.00065
0.65% Nie
3 fabiszewski pawelzFABISZEWSKI Paweł 36 Stare Rakowo 231 0.00024
0.24% Nie
4 ponichtera ewaPONICHTERA Ewa 42 Stara Łomża nad Rzeką 241 0.00025
0.25% Nie
5 brzozzka miroslzawBRZÓZKA Mirosław 40 Chełchy 182 0.00019
0.19% Nie
6 zuzga teresaZUZGA Teresa 48 Kąty 209 0.00022
0.22% Nie
7 zzzyjewska marlenaŻYJEWSKA Marlena 32 Grabowo 83 9.0E-5
0.09% Nie
8 szadurski piotrSZADURSKI Piotr 29 Rogienice Wielkie 160 0.00017
0.17% Nie

Lista nr 5 [ Okręg nr 4 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 pietroczuk wlzodzimierzPIETROCZUK Włodzimierz 71 Hajnówka 3 970 0.00272
2.72% Nie
2 jakoniuk agnieszkaJAKONIUK Agnieszka 44 Hajnówka 1 006 0.00069
0.69% Nie
3 borowski eugeniuszBOROWSKI Eugeniusz 61 Widowo 531 0.00036
0.36% Nie
4 korolczuk emiliaKOROLCZUK Emilia 29 Nowa Łuka 505 0.00035
0.35% Nie
5 oziablzo piotr marekOZIABŁO Piotr Marek 27 Pieńki 778 0.00053
0.53% Nie
6 bisz walentynaBISZ Walentyna 76 Siemiatycze 291 0.0002
0.20% Nie
7 warpechowski januszWARPECHOWSKI Janusz 67 Radunin 243 0.00017
0.17% Nie
8 wawrzyniak jan antoniWAWRZYNIAK Jan Antoni 65 Nurzec Stacja 105 7.0E-5
0.07% Nie
9 skibinzski dariuszSKIBIŃSKI Dariusz 57 Policzna 180 0.00012
0.12% Nie
10 czarkowska boguslzawa jadwigaCZARKOWSKA Bogusława Jadwiga 40 Hajnówka 176 0.00012
0.12% Nie
11 iwanzczuk michalzIWAŃCZUK Michał 75 Bielsk Podlaski 441 0.0003
0.30% Nie