Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 37 623
Wyborców 32 043
Obwodów 27
  • Wybory do Rady Miasta Świnoujście
  • Wybory Prezydenta Miasta Świnoujście
  • Wyniki głosowania do rady miasta
  • Wyniki wyborów do rady miasta
  • Wyniki głos. i wyb. Prezydenta
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 "HOSSA" Centrum Edukacji i Wspierania Przedsiębiorczości Szczecińskiej Fundacji "Talent-Promocja-Postęp", J. Kasprowicza 4 Świnoujście stały Nie aleja Baltic Park Molo, aleja Interferie, B. Chrobrego: 33, 35, 37, 40, 42, 44, A. Cieszkowskiego, Energetyków, E. Gierczak, Kapitańska, J. Kasprowicza, Komandorska, M. Konopnickiej, S. Małachowskiego, F. Nowowiejskiego, W. Orkana, E. Orzeszkowej, Powstańców Śląskich, B. Prusa, H. Sienkiewicza, J. Słowackiego, B. Trentowskiego, K. Ujejskiego, Uzdrowiskowa, Zdrojowa, S. Żeromskiego
2 Miejski Dom Kultury Galeria "ART", Wojska Polskiego 1/1 Świnoujście stały Tak Bałtycka, W. Broniewskiego, Bursztynowa, A. B. Chodorowskiej, A. Fredry, K. I. Gałczyńskiego, Graniczna, A. Grottgera, J. Kochanowskiego, Kossaków, Marynarki Wojennej, K. Miarki, S. Moniuszki, C. K. Norwida, F. Roosevelta, H. Siemiradzkiego, L. Staffa, J. Tuwima, Wojska Polskiego, G. Zapolskiej
3 Szkoła Podstawowa Nr 1, G. Narutowicza 10 Świnoujście stały Nie W. Bogusławskiego, F. Chopina, B. Krzywoustego, G. Narutowicza, I. Paderewskiego, M. Reja
4 Katolickie Liceum Ogólnokształcące, S. Wyspiańskiego 12 Świnoujście stały Nie J. Bema, J. Dąbrowskiego, B. Leśmiana, Marszałka J. Piłsudskiego, K. Pułaskiego, S. Wyspiańskiego
5 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Piastowska 55 Świnoujście stały Tak Hołdu Pruskiego, Piastowska, W. Sikorskiego, Kardynała S. Wyszyńskiego
6 Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkolna 1 Świnoujście stały Tak Bydgoska, Chełmska, Gdańska, Grudziądzka, Z. i S. Kuglinów, Olsztyńska, Rycerska, Szkolna, Śląska, Toruńska, Warszawska
7 Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkolna 1 Świnoujście stały Tak Drawska, Kaszubska, Małopolska, J. Markiewicza, Mazowiecka, Mazurska, Wielkopolska
8 Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki, Gdyńska 26 Świnoujście stały Nie Basztowa, Gdyńska, Grodzka, Herbowa, Hetmańska, Husarska, Legionów, Mieczowa, Poznańska, Strzelecka, Turniejowa, Ułańska, Zamkowa
9 budynek Użytkowy Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, Piastowska 62 Świnoujście stały Tak Z. Herberta, T. Kościuszki, M. Niedziałkowskiego
10 Liceum Ogółnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I, M. Niedziałkowskiego 2 Świnoujście stały Tak Konstytucji 3 Maja
11 Szkoła podstawowa Nr 1, W. Witosa 12 Świnoujście stały Nie J. Matejki-numery: 1 - 33
12 Szkoła Podstawowa Nr 6, T. Kościuszki 11 Świnoujście stały Tak J. Chełmońskiego, J. Malczewskiego, J. Matejki-numery: 34 - 37, W. Witosa
13 Szkoła Podstawowa Nr 6, T. Kościuszki 11 Świnoujście stały Tak H. Kołłątaja, Kujawska
14 Szkoła Podstawowa Nr 6, S. Staszica 17 Świnoujście stały Nie Batalionów Chłopskich, Rybaki, S. Staszica, Wilków Morskich
15 I Liceum Społeczne Fundacji "Logos", Grunwaldzka 47 Świnoujście stały Nie I. Daszyńskiego, Grunwaldzka-numery: 41 - 41a, 45 - 45b, 47 - 47i, 48 - 48b, 54 - 57a, Karsiborska, Lechicka, Lutycka, Łużycka, Nowokarsiborska, Odrowców, Portowa, Kontradmirała W. Steyera
16 Dom Kultury S. M. L.-W. "Słowiannini", J. Matejki 43 Świnoujście stały Tak 11 Listopada, J. Matejki-numery: 38 - 46
17 Szkoła Podstawowa Nr 6, S. Staszica 17 Świnoujście stały Nie Grunwaldzka-numery: 1 - 28a, 58 - 58a, 62a-e, 64, 65 - 65c, 67, 73, 88, 97 - 100
18 I Liceum Społeczne Fundacji "Logos", Grunwaldzka 47 Świnoujście stały Nie Grunwaldzka-numery: 34, 37, 50c - 50d, 51a - 51b, 53 - 53a, 62, 64a, 66, 68, 70, 71, 72, Krzywa
19 Informacja Turystyczna, Plac Słowiański 6/1 Świnoujście stały Tak Armii Krajowej, Plac Kościelny, Marynarzy, Monte Cassino, Plac Słowiański, Plac Wolności, Wybrzeże Władysława IV, Zaułek Kościelny
20 Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Plac Rybaka 1 Świnoujście stały Nie Bohaterów Września
21 Kapitanat Portu, Wybrzeże Władysława IV 7 Świnoujście stały Nie M. Beniowskiego, B. Chrobrego z wyłączeniem numerów: 33, 35, 37, 40, 42, 44, M. Drzymały, Jachtowa, Jana z Kolna, Mieszka I, S. Rogozińskiego, L. Teligi, Wodna, Żeglarska
22 Szkoła Podstawowa Nr 2, Białoruska 2 Świnoujście, Warszów stały Tak Artyleryjska, N. Barlickiego, Białoruska, Brzegowa, Bunkrowa, Duńska, Dworcowa, Fińska, Holenderska, Kasztanowa, Ku Morzu, Ludzi Morza, Łąkowa, Mostowa, Nadbrzeżna, Norweska, Nowoartyleryjska, Okólna, Wiceadmirała K. Porębskiego, Skandynawska, J. Sołtana, Szwedzka, Węgierska, Wrzosowa, Wyspowa, Żwirki i Wigury
23 Miejski Dom Kultury Filia Nr 2, Sosnowa 18 Świnoujście, Warszów stały Tak Czeska, Jana Pawła II, S. Jaracza, H. Modrzejewskiej, Niecała, Sosnowa
24 Miejski Dom Kultury Filia Nr 3, 1 Maja 40 Świnoujście, Karsibór stały Nie I Armii Wojska Polskiego, Barkowa, Brzozowa, Głęboka, Kanałowa, Kwiatowa, Łęgowa, 1 Maja, Miodowa, Ogrodowa, Osadników Wojskowych, Owocowa, Promowa, Prosta, Trzcinowa, Warzywna, Wąska, Wierzbowa, Zacisze
25 Miejski Dom Kultury Filia Nr 1, Zalewowa 40 Świnoujście, Przytór stały Tak Gajowa, Gradowa, Kręta, Lawendowa, Odrzańska, Osiedlowa, Pogodna, Polna, Pomorska, Sąsiedzka, Słoneczna, Spokojna, Sucha, Szantowa, Szmaragdowa, Sztormowa, Tęczowa, Turkusowa, Wolińska, Zalewowa, Zarzecze
26 Szpital Miejski im. Jana Garduły, ul. Mieszka I 7 Świnoujście szpital Nie miasto Świnoujście
27 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, ul. Żeromskiego 21 Świnoujście szpital Nie miasto Świnoujście

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 część miasta Świnoujście obejmująca ulice: aleja Baltic Park Molo, Bałtycka, Basztowa, J. Bema, W. Bogusławskiego, W. Broniewskiego, Bursztynowa, Bydgoska, Chełmska, A. B. Chodorowskiej, F. Chopina, B. Chrobrego nr: 33, 35, 37, 40, 42, 44, A. Cieszkowskiego, J. Dąbrowskiego, Drawska, Energetyków, A. Fredry, K. I. Gałczyńskiego, Gdańska, Gdyńska, E. Gierczak, Graniczna, Grodzka, A. Grottgera, Grudziądzka, Herbowa, Hetmańska, Hołdu Pruskiego, Husarska, aleja Interferie, Kapitańska, J. Kasprowicza, Kaszubska, J. Kochanowskiego, Komandorska, M. Konopnickiej, Kossaków, B. Krzywoustego, Z. i S. Kuglinów, Legionów, B. Leśmiana, S. Małachowskiego, Małopolska, J. Markiewicza, Marynarki Wojennej, Mazowiecka, Mazurska, K. Miarki, Mieczowa, S. Moniuszki, G. Narutowicza, C. K. Norwida, F. Nowowiejskiego, Olsztyńska, W. Orkana, E. Orzeszkowej, I. Paderewskiego, Piastowska, Marszałka J. Piłsudskiego, Powstańców Śląskich, Poznańska, B. Prusa, K. Pułaskiego, M. Reja, F. Roosevelta, Rycerska, H. Siemiradzkiego, H. Sienkiewicza, W. Sikorskiego, J. Słowackiego, L. Staffa, Strzelecka, Szkolna, Śląska, Toruńska, B. Trentowskiego, Turniejowa, J. Tuwima, K. Ujejskiego, Ułańska, Uzdrowiskowa, Warszawska, Wielkopolska, Wojska Polskiego, S. Wyspiańskiego, Kardynała S. Wyszyńskiego, Zamkowa, G. Zapolskiej, Zdrojowa, S. Żeromskiego 7 10 750 6 54
0.0000020000Nr 2 część miasta Świnoujście obejmująca ulice: Batalionów Chłopskich, J. Chełmońskiego, I. Daszyńskiego, Grunwaldzka nr: 41 - 41a, 45 - 45b, 47 - 47i, 48 - 48b, 54 - 57a, Z. Herberta, Karsiborska, H. Kołłątaja, Konstytucji 3 Maja, T. Kościuszki, Kujawska, 11 Listopada, Lechicka, Lutycka, Łużycka, J. Malczewskiego, J. Matejki, M. Niedziałkowskiego, Nowokarsiborska, Odrowców, Portowa, Rybaki, S. Staszica, kontradmirała W. Steyera, Wilków Morskich, W. Witosa 7 10 499 6 54
0.0000030000Nr 3 część miasta Świnoujście obejmująca ulice: Armii Krajowej, I Armii Wojska Polskiego, Artyleryjska, Barkowa, N. Barlickiego, M. Beniowskiego, Białoruska, Bohaterów Września, Brzegowa, Brzozowa, Bunkrowa, B. Chrobrego z wyłączeniem nr: 33, 35, 37, 40, 42, 44, Czeska, M. Drzymały, Duńska, Dworcowa, Fińska, Gajowa, Głęboka, Gradowa, Grunwaldzka z wyłączeniem nr: 41 - 41a, 45 - 45bn, 47 - 47i, 48 - 48b, 54 - 57a, Holenderska, Jachtowa, Jana Pawła II, Jana z Kolna, S. Jaracza, Kanałowa, Kasztanowa, Plac Kościelny, Kręta, Ku Morzu, Krzywa, Kwiatowa, Lawendowa, Ludzi Morza, Łąkowa, Łęgowa, 1 Maja, Marynarzy, Mieszka I, Miodowa, H. Modrzejewskiej, Monte Cassino, Mostowa, Nadbrzeżna, Niecała, Norweska, Nowoartyleryjska, Odrzańska, Ogrodowa, Okólna, Osadników Wojskowych, Osiedlowa, Owocowa, Pogodna, Polna, Pomorska, Promowa, Prosta, Wiceadmirała K. Porębskiego, S. Rogozińskiego, Sąsiedzka, Skandynawska, Słoneczna, Plac Słowiański, J. Sołtana, Sosnowa, Spokojna, Sucha, Szantowa, Szmaragdowa, Sztormowa, Szwedzka, L. Teligi, Tęczowa, Trzcinowa, Turkusowa, Warzywna, Wąska, Węgierska, Wierzbowa, Wodna, Wolińska, Plac Wolności, Wrzosowa, Wybrzeże Władysława IV, Wyspowa, Zacisze, Zalewowa, Zarzecze, Zaułek Kościelny, Żeglarska, Żwirki i Wigury 7 10 794 6 53
Podsumowanie 21 32 043 18 161

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 9 9 9 27
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM KKW SLD LEWICA RAZEM 9 9 9 27
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 9 9 9 27
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZA ŻMURKIEWICZA KWW JANUSZA ŻMURKIEWICZA 9 9 9 27
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA FALA WOLNYCH I SOLIDARNYCH KWW NOWA FALA WIS 9 9 8 26
13 KOMITET WYBORCZY GRUPA MORSKA - CAŁA NAPRZÓD KW GRUPA MORSKA CAŁA NAPRZÓD 9 9 9 27

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
4 ŻMURKIEWICZ Janusz 70 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZA ŻMURKIEWICZA Świnoujście
1 AGATOWSKA Joanna Monika 46 wyższe ekonomiczne KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM Sojusz Lewicy Demokratycznej Świnoujście
2 ŚLIWIŃSKI Dariusz Czesław 51 wyższe KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA Platforma Obywatelska RP Świnoujście
3 WINIARSKI Paweł Cezary 55 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA FALA WOLNYCH I SOLIDARNYCH Świnoujście

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 10 726 5 651 5 651 52.69% 0.05269
5 522 97.72% 0.09772
Tak
2 10 471 5 354 5 342 51.02% 0.05102
5 194 97.23% 0.09723
Tak
3 10 802 5 267 5 264 48.73% 0.04873
5 164 98.10% 0.0981
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 2 968 27 18.69% 0.01869
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 3 950 27 24.87% 0.02487
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 2 684 27 16.90% 0.0169
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZA ŻMURKIEWICZA 3 249 27 20.46% 0.02046
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA FALA WOLNYCH I SOLIDARNYCH 543 26 3.42% 0.00342
13 KOMITET WYBORCZY GRUPA MORSKA - CAŁA NAPRZÓD 2 486 27 15.65% 0.01565

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 2 968 27 4 18.69% 0.01869
Tak
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 3 950 27 6 24.87% 0.02487
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 2 684 27 3 16.90% 0.0169
Tak
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZA ŻMURKIEWICZA 3 249 27 5 20.46% 0.02046
Tak
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA FALA WOLNYCH I SOLIDARNYCH 543 26 0 3.42% 0.00342
Nie
13 KOMITET WYBORCZY GRUPA MORSKA - CAŁA NAPRZÓD 2 486 27 3 15.65% 0.01565
Tak

Rada Miasta Świnoujście - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 4 1 ŚLIWIŃSKI Dariusz Czesław 264 4.78% 0.00478
Nie
1 4 2 JABŁOŃSKA Elżbieta 398 7.21% 0.00721
Tak
1 4 3 KĘDZIERSKI Grzegorz Paweł 70 1.27% 0.00127
Nie
1 4 4 FOGT-BUSLER Iwona 29 0.53% 0.00053
Nie
1 4 5 CZOBODZIŃSKI Jerzy 56 1.01% 0.00101
Nie
1 4 6 KOZŁOWSKA Katarzyna 110 1.99% 0.00199
Nie
1 4 7 HERMAN Mieczysław Zygmunt 12 0.22% 0.00022
Nie
1 4 8 PAWLICZEK-GĄSKA Aleksandra Dorota 24 0.43% 0.00043
Nie
1 4 9 MILLER Krzysztof Marek 20 0.36% 0.00036
Nie
1 5 1 AGATOWSKA Joanna Monika 884 16.01% 0.01601
Tak
1 5 2 CIEŚLA Honorota Barbara 61 1.10% 0.0011
Nie
1 5 3 RACHUTA Robert Jerzy 124 2.25% 0.00225
Nie
1 5 4 BARTKOWIAK Stanisław Edward 149 2.70% 0.0027
Tak
1 5 5 JANUSZEWSKI Szczepan Jan 87 1.58% 0.00158
Nie
1 5 6 KLUCZEWICZ Ewelina Urszula 20 0.36% 0.00036
Nie
1 5 7 KRYŃ Andrzej Jacek 24 0.43% 0.00043
Nie
1 5 8 LEWA Łukasz Patryk 44 0.80% 0.0008
Nie
1 5 9 UTTENDORF Lidia Krystyna 43 0.78% 0.00078
Nie
1 10 1 MROZEK Andrzej 295 5.34% 0.00534
Tak
1 10 2 STÓJ Katarzyna Agnieszka 145 2.63% 0.00263
Nie
1 10 3 HUSZCZA Stanisław Janusz 135 2.44% 0.00244
Nie
1 10 4 KRĘCICKI Józef Zdzisław 69 1.25% 0.00125
Nie
1 10 5 MISIAK Witold 20 0.36% 0.00036
Nie
1 10 6 DZIADULEWICZ Beata 28 0.51% 0.00051
Nie
1 10 7 MICHALSKA Elżbieta Halina 95 1.72% 0.00172
Nie
1 10 8 SZATKOWSKA Natalia Nadzieja 22 0.40% 0.0004
Nie
1 10 9 PODOLECKI Jan Maria 55 1.00% 0.001
Nie
1 11 1 SUJKA Paweł 621 11.25% 0.01125
Tak
1 11 2 NIEWIAROWSKI Marek Jan 185 3.35% 0.00335
Tak
1 11 3 ZDYBEL Aneta 122 2.21% 0.00221
Nie
1 11 4 SZCZUCKA Kamilla Agnieszka 96 1.74% 0.00174
Nie
1 11 5 SZABLEWSKI Bartłomiej Roman 95 1.72% 0.00172
Nie
1 11 6 MYŚLIWIEC Ludwika Grażyna 92 1.67% 0.00167
Nie
1 11 7 OSIKOWSKA Wiesława Bogumiła 34 0.62% 0.00062
Nie
1 11 8 ORDON Piotr 100 1.81% 0.00181
Nie
1 11 9 LEBDOWICZ Andrzej Jan 20 0.36% 0.00036
Nie
1 12 1 GALA Tadeusz 62 1.12% 0.00112
Nie
1 12 2 BRÓG Jarosław Jan 40 0.72% 0.00072
Nie
1 12 3 KORDA Danuta 14 0.25% 0.00025
Nie
1 12 4 CHUDZYŃSKI Janusz Andrzej 8 0.14% 0.00014
Nie
1 12 5 KARPA Marlena Kamila 17 0.31% 0.00031
Nie
1 12 6 LEWANDOWSKI Kamil Józef 28 0.51% 0.00051
Nie
1 12 7 ZYBAŁA Zbigniew 17 0.31% 0.00031
Nie
1 12 8 PAWLACZYK Grażyna Helena 12 0.22% 0.00022
Nie
1 12 9 WOŹNIAK Danuta Jolanta 10 0.18% 0.00018
Nie
1 13 1 KONKOLEWSKA Dorota Teresa 253 4.58% 0.00458
Tak
1 13 2 MIKULSKA Dorota Urszula 96 1.74% 0.00174
Nie
1 13 3 ADRANOWSKI Bartosz Jerzy 58 1.05% 0.00105
Nie
1 13 4 NOWACZKIEWICZ Dagmara Ewa 16 0.29% 0.00029
Nie
1 13 5 KUBICKI Andrzej Jacek 43 0.78% 0.00078
Nie
1 13 6 KAMIŃSKI Krzysztof Jacenty 9 0.16% 0.00016
Nie
1 13 7 KOŚMIDER Krystian Kamil 60 1.09% 0.00109
Nie
1 13 8 RACHTAN Agnieszka 84 1.52% 0.00152
Nie
1 13 9 PALEWSKI Piotr Zygmunt 47 0.85% 0.00085
Nie
2 4 1 GÓRECZNY Wiesław Stanisław 306 5.89% 0.00589
Tak
2 4 2 BOROWSKI Jan Marek 540 10.40% 0.0104
Tak
2 4 3 ROMAŃSKA Karolina Genowefa 140 2.70% 0.0027
Nie
2 4 4 MACIEJEWSKI Lesław 30 0.58% 0.00058
Nie
2 4 5 GAWLE Łukasz Zbigniew 16 0.31% 0.00031
Nie
2 4 6 WARWAS Agata 42 0.81% 0.00081
Nie
2 4 7 WASITA Anna 27 0.52% 0.00052
Nie
2 4 8 WASILEWSKA Agnieszka Barbara 25 0.48% 0.00048
Nie
2 4 9 BIELSKI Dariusz 147 2.83% 0.00283
Nie
2 5 1 WŁODARCZYK Jarosław Cezary 436 8.39% 0.00839
Tak
2 5 2 SZPYTKO Krzysztof Piotr 186 3.58% 0.00358
Tak
2 5 3 PRZYBYLSKI Krzysztof 141 2.71% 0.00271
Nie
2 5 4 GŁADZIK-GOGOL Joanna 91 1.75% 0.00175
Nie
2 5 5 KASTRAU Beata Dorota 90 1.73% 0.00173
Nie
2 5 6 KUDELA Wiesława Urszula 84 1.62% 0.00162
Nie
2 5 7 MITAS Elżbieta Danuta 69 1.33% 0.00133
Nie
2 5 8 TAŃSKI Tadeusz 83 1.60% 0.0016
Nie
2 5 9 WOJTKIEWICZ Patryk Oskar 42 0.81% 0.00081
Nie
2 10 1 JURKIEWICZ Jacek Modest 357 6.87% 0.00687
Tak
2 10 2 NAMYŚLAK Aleksandra 259 4.99% 0.00499
Nie
2 10 3 SOŁTYSIK Zofia 116 2.23% 0.00223
Nie
2 10 4 GOZDEK Ryszard Maciej 40 0.77% 0.00077
Nie
2 10 5 LISTEK Iwona Monika 29 0.56% 0.00056
Nie
2 10 6 DĄBROWSKI Jerzy Stanisław 23 0.44% 0.00044
Nie
2 10 7 LIS Marian 57 1.10% 0.0011
Nie
2 10 8 MISIAK Stanisław 18 0.35% 0.00035
Nie
2 10 9 SIEMKO Agnieszka 39 0.75% 0.00075
Nie
2 11 1 MICHALSKA Barbara 416 8.01% 0.00801
Tak
2 11 2 KOSS Grzegorz Piotr 96 1.85% 0.00185
Nie
2 11 3 ILCZUK Magdalena Anna 74 1.42% 0.00142
Nie
2 11 4 PYCLIK Kamil Paweł 38 0.73% 0.00073
Nie
2 11 5 WITOMSKI Daniel Piotr 9 0.17% 0.00017
Nie
2 11 6 MECHŁO Ewa 22 0.42% 0.00042
Nie
2 11 7 MAZURYK Paweł Franciszek 2 0.04% 4.0E-5
Nie
2 11 8 KOŁODZIŃSKA-SERAFIN Aneta Małgorzata 4 0.08% 8.0E-5
Nie
2 11 9 ŻMURKIEWICZ Janusz 450 8.66% 0.00866
Tak
2 12 1 WINIARSKI Paweł Cezary 28 0.54% 0.00054
Nie
2 12 2 RUNGE Piotr Zygmunt 9 0.17% 0.00017
Nie
2 12 3 IWANIUK Sebastian 119 2.29% 0.00229
Nie
2 12 4 DĘBOWSKA Barbara Regina 11 0.21% 0.00021
Nie
2 12 5 TRZCIŃSKA Alicja Magdalena 9 0.17% 0.00017
Nie
2 12 6 ŁUKASZEWICZ Leszek 9 0.17% 0.00017
Nie
2 12 7 BOCZKOWSKI Grzegorz Marcin 5 0.10% 0.0001
Nie
2 12 8 SZUSTAKOWSKA Aleksandra Małgorzata 2 0.04% 4.0E-5
Nie
2 12 9 RYTTEL Lilianna Krystyna 8 0.15% 0.00015
Nie
2 13 1 JANTA-LIPIŃSKI Kamil 120 2.31% 0.00231
Nie
2 13 2 STAWICKA Aneta 48 0.92% 0.00092
Nie
2 13 3 JELONEK Michał Maksymilian 26 0.50% 0.0005
Nie
2 13 4 MILEWSKI Krzysztof Piotr 15 0.29% 0.00029
Nie
2 13 5 ŁAWIŃSKA Jolanta Maria 126 2.43% 0.00243
Nie
2 13 6 BOHDZIEWICZ Alicja Hipolita 30 0.58% 0.00058
Nie
2 13 7 WITKOWSKA Marta Justyna 15 0.29% 0.00029
Nie
2 13 8 STANISZEWSKI Damian 25 0.48% 0.00048
Nie
2 13 9 SPECJALSKI Jarosław Bogusław 45 0.87% 0.00087
Nie
3 4 1 WAGA Leszek Antoni 296 5.73% 0.00573
Tak
3 4 2 DUSZA Agnieszka Anastazja 116 2.25% 0.00225
Nie
3 4 3 KŁAPUT Jerzy Tadeusz 75 1.45% 0.00145
Nie
3 4 4 PIASECKI Jerzy 69 1.34% 0.00134
Nie
3 4 5 CZAJKA Karolina Anna 69 1.34% 0.00134
Nie
3 4 6 TREMBOWSKI Edmund 6 0.12% 0.00012
Nie
3 4 7 SARAN Aneta Elżbieta 45 0.87% 0.00087
Nie
3 4 8 HERMAN Małgorzata Krystyna 7 0.14% 0.00014
Nie
3 4 9 MISZTOFT Mariusz Paweł 29 0.56% 0.00056
Nie
3 5 1 TETERYCZ Ryszard Mieczysław 441 8.54% 0.00854
Tak
3 5 2 WITKOWSKI Przemysław Jakub 231 4.47% 0.00447
Nie
3 5 3 TRYDEŃSKI Adrian 197 3.81% 0.00381
Nie
3 5 4 GABRYSIAK Mirosława Ewa 48 0.93% 0.00093
Nie
3 5 5 GRUDZIŃSKA Dorota Hanna 27 0.52% 0.00052
Nie
3 5 6 KACZMAREK Agnieszka Magdalena 254 4.92% 0.00492
Tak
3 5 7 KOZŁOWSKI Mirosław Wiesław 35 0.68% 0.00068
Nie
3 5 8 ZUŻAŁEK Sławomira Katarzyna 35 0.68% 0.00068
Nie
3 5 9 ŻUCHOWICZ Adam Jarosław 24 0.46% 0.00046
Nie
3 10 1 STASZYŃSKI Andrzej Stanisław 426 8.25% 0.00825
Tak
3 10 2 BEJSTER Grażyna Halina 92 1.78% 0.00178
Nie
3 10 3 SZMYT Bartłomiej Paweł 75 1.45% 0.00145
Nie
3 10 4 DAWID Teresa Grażyna 51 0.99% 0.00099
Nie
3 10 5 MROZEK Maciej Paweł 78 1.51% 0.00151
Nie
3 10 6 NAMYŚLAK Anna 65 1.26% 0.00126
Nie
3 10 7 KATZ Wanda Elżbieta 10 0.19% 0.00019
Nie
3 10 8 REICHE Andrzej Jacek 8 0.15% 0.00015
Nie
3 10 9 PUSZ Rafał 77 1.49% 0.00149
Nie
3 11 1 KOWALSKI Leon Ryszard 234 4.53% 0.00453
Tak
3 11 2 ANTCZAK Jacek Marek 171 3.31% 0.00331
Nie
3 11 3 STECYK Anna Katarzyna 64 1.24% 0.00124
Nie
3 11 4 JĘDRZEJAK Malwina 40 0.77% 0.00077
Nie
3 11 5 ROJCZYK Joanna Magdalena 104 2.01% 0.00201
Nie
3 11 6 JASIAKIEWICZ Maciej Antoni 29 0.56% 0.00056
Nie
3 11 7 SIDORCZUK Jolanta 49 0.95% 0.00095
Nie
3 11 8 PAŹDZIERSKA Elżbieta Halina 49 0.95% 0.00095
Nie
3 11 9 MIECZNIK Robert Kazimierz 33 0.64% 0.00064
Nie
3 12 1 POMIECZYŃSKI Marcin Zygmunt 52 1.01% 0.00101
Nie
3 12 2 CZERWIŃSKI Piotr Florian 12 0.23% 0.00023
Nie
3 12 3 MACYSZYN Marianna 15 0.29% 0.00029
Nie
3 12 4 CZERWIŃSKI Marcin Adam 9 0.17% 0.00017
Nie
3 12 5 TROCHIMOWICZ Tadeusz 7 0.14% 0.00014
Nie
3 12 6 CZERNIAK Grażyna 17 0.33% 0.00033
Nie
3 12 7 GRUDZIEŃ-ZALEWSKA Kamila 7 0.14% 0.00014
Nie
3 12 8 MOSKWA Adam 16 0.31% 0.00031
Nie
3 13 1 NOWICKI Sławomir Stanisław 546 10.57% 0.01057
Tak
3 13 2 TOSNOWIEC Grażyna Wanda 129 2.50% 0.0025
Nie
3 13 3 MARSZAŁEK Sylwia 261 5.05% 0.00505
Tak
3 13 4 HYŻOWIECKI Henryk 16 0.31% 0.00031
Nie
3 13 5 SZYMAŃSKI Olaf Aleksander 43 0.83% 0.00083
Nie
3 13 6 BARCZAK Jerzy Mieczysław 59 1.14% 0.00114
Nie
3 13 7 MERCHELSKI Zdzisław 179 3.47% 0.00347
Nie
3 13 8 BARTOSZEWSKA Edyta Barbara 46 0.89% 0.00089
Nie
3 13 9 SOŁOWIŃSKA Ewa Maria 91 1.76% 0.00176
Nie

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 AGATOWSKA Joanna Monika 46 wyższe ekonomiczne Świnoujście, 6 399 40.04 Nie
2 ŚLIWIŃSKI Dariusz Czesław 51 wyższe Świnoujście, 793 4.96 Nie
3 WINIARSKI Paweł Cezary 55 wyższe Świnoujście, 564 3.53 Nie
4 ŻMURKIEWICZ Janusz 70 wyższe Świnoujście, 8 226 51.47 Tak

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 "HOSSA" Centrum Edukacji i Wspierania Przedsiębiorczości Szczecińskiej Fundacji "Talent-Promocja-Postęp", J. Kasprowicza 4 Świnoujście stały 431 187 187 43.39% 0.04339
184 98.40%
2 Miejski Dom Kultury Galeria "ART", Wojska Polskiego 1/1 Świnoujście stały 1 879 1 030 1 030 54.82% 0.05482
1 007 97.77%
3 Szkoła Podstawowa Nr 1, G. Narutowicza 10 Świnoujście stały 1 092 513 513 46.98% 0.04698
503 98.05%
4 Katolickie Liceum Ogólnokształcące, S. Wyspiańskiego 12 Świnoujście stały 1 114 593 593 53.23% 0.05323
583 98.31%
5 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Piastowska 55 Świnoujście stały 1 326 710 710 53.54% 0.05354
697 98.17%
6 Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkolna 1 Świnoujście stały 1 486 831 831 55.92% 0.05592
820 98.68%
7 Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkolna 1 Świnoujście stały 1 582 826 828 52.34% 0.05234
816 98.55%
8 Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki, Gdyńska 26 Świnoujście stały 1 785 960 960 53.78% 0.05378
945 98.44%
9 budynek Użytkowy Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, Piastowska 62 Świnoujście stały 912 445 445 48.79% 0.04879
437 98.20%
10 Liceum Ogółnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I, M. Niedziałkowskiego 2 Świnoujście stały 1 180 590 590 50.00% 0.05
580 98.31%
11 Szkoła podstawowa Nr 1, W. Witosa 12 Świnoujście stały 1 554 735 734 47.23% 0.04723
724 98.64%
12 Szkoła Podstawowa Nr 6, T. Kościuszki 11 Świnoujście stały 1 733 923 922 53.20% 0.0532
901 97.72%
13 Szkoła Podstawowa Nr 6, T. Kościuszki 11 Świnoujście stały 1 483 748 748 50.44% 0.05044
734 98.13%
14 Szkoła Podstawowa Nr 6, S. Staszica 17 Świnoujście stały 1 330 679 678 50.98% 0.05098
668 98.53%
15 I Liceum Społeczne Fundacji "Logos", Grunwaldzka 47 Świnoujście stały 687 305 305 44.40% 0.0444
301 98.69%
16 Dom Kultury S. M. L.-W. "Słowiannini", J. Matejki 43 Świnoujście stały 1 592 929 929 58.35% 0.05835
912 98.17%
17 Szkoła Podstawowa Nr 6, S. Staszica 17 Świnoujście stały 1 640 814 814 49.63% 0.04963
806 99.02%
18 I Liceum Społeczne Fundacji "Logos", Grunwaldzka 47 Świnoujście stały 1 342 596 595 44.34% 0.04434
587 98.66%
19 Informacja Turystyczna, Plac Słowiański 6/1 Świnoujście stały 1 312 583 581 44.28% 0.04428
565 97.25%
20 Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Plac Rybaka 1 Świnoujście stały 1 459 823 823 56.41% 0.05641
816 99.15%
21 Kapitanat Portu, Wybrzeże Władysława IV 7 Świnoujście stały 981 495 495 50.46% 0.05046
489 98.79%
22 Szkoła Podstawowa Nr 2, Białoruska 2 Świnoujście, Warszów stały 1 402 592 591 42.15% 0.04215
577 97.63%
23 Miejski Dom Kultury Filia Nr 2, Sosnowa 18 Świnoujście, Warszów stały 1 023 459 457 44.67% 0.04467
448 98.03%
24 Miejski Dom Kultury Filia Nr 3, 1 Maja 40 Świnoujście, Karsibór stały 587 283 283 48.21% 0.04821
279 98.59%
25 Miejski Dom Kultury Filia Nr 1, Zalewowa 40 Świnoujście, Przytór stały 993 590 577 58.11% 0.05811
571 98.96%
26 Szpital Miejski im. Jana Garduły, ul. Mieszka I 7 Świnoujście szpital 63 31 31 49.21% 0.04921
31 100.00%
27 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, ul. Żeromskiego 21 Świnoujście szpital 31 1 1 3.23% 0.00323
1 100.00%
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Miasto Świnoujście - ogółem 1 21 3 37 623 32 043 27 1

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad miast na prawach powiatu 18 1
Ogółem 36 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad miast na prawach powiatu 161 72 45% 89 55%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na prezydenta 4 1 25% 3 75%
Ogółem 161 72 45% 89 55%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad miast na prawach powiatu 50 49 51
Średnia wieku kandydatów na prezydenta 56 46 59
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 12 5 42% 7 58%
30-39 27 9 33% 18 67%
40-59 81 45 56% 36 44%
60+ 41 13 32% 28 68%
Ogółem 161 72 45% 89 55%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 0 0 0% 0 0%
40-59 3 1 33% 2 67%
60+ 1 0 0% 1 100%
Ogółem 4 1 25% 3 75%