Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 68 229
Wyborców 54 720
Obwodów 48
  • Wybory do Rady Powiatu Złotowskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto zlzotozwMiasto Złotów 10 15 15 48 48
gmina i miasto jastrowieGmina I Miasto Jastrowie 6 15 15 32 32
gmina i miasto krajenkaGmina I Miasto Krajenka 8 15 15 66 66
gmina lipkaGmina Lipka 4 15 15 22 22
gmina okonekGmina Okonek 8 15 15 41 41
gmina tarnozwkaGmina Tarnówka 3 15 15 31 31
gmina zakrzewoGmina Zakrzewo 4 15 15 40 40
gmina zlzotozwGmina Złotów 5 15 15 23 23

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Klub "Ziemowit", ul. Boh. Westerplatte 12 Złotów stały Tak Bohaterów Westerplatte 1A - 11E, Marii Skłodowskiej-Curie, Juliusza Słowackiego 1 - 8, Melchiora Wańkowicza, plac Wolności, Władysława Stanisława Reymonta
2 Sala Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie, ul. Norwida 10 Złotów stały Tak Bohaterów Westerplatte nr 12, Juliusza Słowackiego nr 9, Norwida, Boczna, Konopnickiej, Marii Zientara – Malewskiej, Matejki, Powstańców, Sienkiewicza, Spacerowa, Staszica, Szpitalna
3 Sala Zespołu Szkół Katolickich, ul. Moniuszki 18 Złotów stały Tak Bohaterów Westerplatte 13 i kolejne, Brzozowa, Głębinowa, Jarzębinowa, Jodłowa, Kolejowa, Kopernika, Kujańska, Moniuszki 10 i kolejne, Nieznanego Żołnierza, Ogrodowa, Piaskowa, Sosnowa, Wodociągowa, Za Dworcem
4 Złotowskie Centrum Aktywności Społecznej, al. Piasta 26 Złotów stały Nie 600 - Lecia, aleja Piasta, Moniuszki 1 – 9, Bolesława Krzywoustego, Janusza Sławińskiego, Polna, Zielna
5 Sala Sesyjna Urzędu Miejskiego w Złotowie, al. Piasta 1 Złotów stały Tak aleja Mickiewicza, Cechowa, Garncarska, Grochowskiego, Krótka, Mokra, Nowy Rynek, Pasterska, Podolska, Półwiejska, Spichrzowa, Studzienna, Targowa, Towarowa, Wojska Polskiego, Zduny, Bolesława Chrobrego, Dworzaczka, ks. Piotra Skargi, Obrońców Warszawy, Ostra, Panny Marii, plac Paderewskiego, Półwysep Rybacki, Rybacka, Stary Rynek, Wawrzyniaka, Wodna
6 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Złotowie, ul. Królowej Jadwigi 54 Złotów stały Tak Królowej Jadwigi, Plutonowego Michała Robaka, Szkolna, Władysława Jagiełły, Brunona Radowskiego, Chojnicka, Ciesielska, Jana Kocika, Kamieniarska, ks. dr Bolesława Domańskiego, Łowiecka, Murarska, Przechodnia, Rogatki, Rzemieślnicza, Stolarska, Ślusarska, Świerkowa, Władysława Brzezińskiego
7 Sala Przedszkola Publicznego Nr 2, ul. 8 Marca 18 Złotów stały Nie 8 Marca, aleja Rodła, Antoniego Dorsza, Antoniego Jaśka, Bytomiaków, Działkowców, Franciszka Bartosza, Jana Rożeńskiego, Jaśminowa, Józefa Horsta, Józefa Mozolewskiego, ks. Leona Pellowskiego, Kwiatowa, Kwidzyniaków, Leśna, Marii Gąszczak, Pogodna, Potulickich, Promykowa, Romana Kołodzieja, Rozdroże, Różana, Słoneczna, Teofila Kokowskiego, Zamkowa, Jastrowska, Jeziorna, Kresowiaków, Miła, Plażowa, Spokojna, Wędkarska, Wielatowska, Wincentego Witosa, Zaciszna, Żeglarska
8 Sala Szkoły Podstawowej Nr 2 w Złotowie, ul. 8 Marca 16 Złotów stały Tak aleja Petera Josepha Lenne, Czarna Droga, Dwór Złotowski, Gorzelniana, Grudzińskich, Jerozolimska, Kazimierza Brzuchalskiego, Kościelna, Maćkowiczów, Michała Drzymały, Michała Hubego, Nowa, Okrężna, Partyzantów, plac Kościuszki, Sportowa, Widokowa, Wioślarska, Zakątek
9 Biuro Dyrekcji Szpitala Powiatowego, Szpitalna 28 Złotów szpital Nie Szpital Powiatowy w Złotowie
10 Biuro Psychologa w Zakładzie Karnym w Czarnem Oddział Zewnętrzny, pl. Kościuszki 3 Złotów areszt Śledczy Nie Zakład Karny w Czarnem Oddział Zewnętrzny w Złotowie
1 Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Kilińszczaków 18 Jastrowie stały Tak Jastrowie-ulice: Kilińszczaków, Ludowa, Polna, Puławskiego, Sikorskiego, Zagórze, Zawiszy 1 - 46 i parzyste: 48 - 50; Boczna, Bukowa, Jedności Robotniczej, Jesionowa, Jodłowa, Klonowa, Krótka, Leśna, Leśniczówka Wądołek, Młyńska, Okrężna, Spacerowa, Wądołek, Zawiszy nieparzyste: 47 - 51 i od 54 do końca, Gdańska 30 - 47; 10 Pułku Piechoty, 2 Lutego, Cicha, Fabryczna, Inwalidów, Liszyka, Spokojna.
2 Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Wojska Polskiego 11 Jastrowie stały Nie Jastrowie-ulice: Poniatowskiego, Gdańska 2 - 29 i od 48 do końca; 1 Maja, Konopnickiej, Zygmunta III Wazy; Kościelna, Mickiewicza, Wojska Polskiego 1 - 17.
3 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, ul. Wojska Polskiego 25 Jastrowie stały Tak Jastrowie-ulice Aleja Wolności, Słowackiego, Wojska Polskiego nieparzyste: 33 - 41; Graniczna, Jeziorna, Urocza, Kwiatowa, Przemysłowa, Wojska Polskiego parzyste: 40 - 42 i od 43 do końca; Brzozowa, Grunwaldzka, Miła, Narutowicza, Ogrodowa, Słoneczna, Świętojańska, Wojska Polskiego 18 - 32 i parzyste: 34 - 38, Zaułek Świętojański.
4 Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Poznańska 19 Jastrowie stały Tak Jastrowie-ulice: Byszki, Dworcowa, Hajda, Smolary, Leśniczówka Smolary, Leśniczówka Wrzosy, Roosevelta od 7 do końca; Miejscowość: Prądy. Jastrowie-ulice: Cmentarna, Jagiellońska, Poznańska, Kilińskiego, Kolejowa, Roosevelta 1 - 6.
5 Szkoła Podstawowa, 61 Brzeźnica stały Nie Miejscowości: Brzeźnica, Brzeźnica-Kolonia; Budy, Budy-Folwark, Drzewiec, Piaski, Piaski Leśniczówka, Samborsko, Trzebieszki.
6 Wiejski Dom Kultury, ul. Mickiewicza 43 Sypniewo stały Nie Miejscowość Sypniewo ulice: Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, Mickiewicza 1 - 76, Szkolna, Sypniewo-Kolonia; Dworcowa, Spacerowa, Mickiewicza od 77 do końca, Ogrodowa, Sypniewko-Folwark; Miejscowości: Nadarzyce, Sypniewko.
1 Krajeński Ośrodek Kultury, ul. Rynek 1 Krajenka stały Tak Miasto Krajenka, ulice: ks. Domańskiego, Sienkiewicza, Polańskiego, Działkowa, Gen. Sikorskiego, Matejki, Rynek, Targowa, Toruńska, Kościuszki, Ogrodowa, Okrężna, Winiary, Kościeleckiego, Danaborskiego, Złotowska, Krótka, 1 - go Maja, Mickiewicza, Młyńska.
2 Warsztat Terapii Zajęciowej w Krajence, ul. Bydgoska 3 Krajenka stały Tak Miasto Krajenka, ulice: Brzozowa, Bydgoska, Kwiatowa, Lipowa, Różana, Sosnowa, Dworcowa, Słowackiego, ks. Grochowskiego, ks. Januszewskiego
3 Dom Strażaka w Krajence, ul. Floriańska 6 Krajenka stały Nie Miasto Krajenka, ulice: Szkolna, Floriańska, Parkowa, Polna, Witosa, Wojska Polskiego, V Dzielnicy, Sportowa, Wł. Jagiełły, Zielna, Łódzka, Końcowa, Poprzeczna, Cierpienia, Piłkarska; Wsie: Łońsko, Wąsoszki, Czajcze, Leśnik, Barankowo, Tarnówczyn, Pogórze, Żeleźnica, Krajenka Wybudowanie
4 Szkoła Podstawowa w Głubczynie, 23 Głubczyn stały Nie Wsie: Augustowo, Głubczyn, Maryniec
5 Szkoła Podstawowa w Śmiardowie Kraj., 68 Śmiardowo Krajeńskie stały Tak Wieś: Śmiardowo Krajeńskie
6 Szkoła Podstawowa w Podróżnej, 50 Podróżna stały Nie Wieś: Podróżna
7 Szkoła Podstawowa w Dolniku, 13 Dolnik stały Nie Wsie: Dolnik, Paruszka
8 Szkoła Podstawowa w Skórce, ul. Złotowska 4 Skórka stały Tak Wieś Skórka ulice: Jaśminowa, Brzozowa, Bukowa, Klonowa, Kowalowa, Liliowa, Młyńska, Pocztowa, Słoneczna, Wodna, Złotowska, Spokojna, Kalinowa, Krótka, Różana, Kwiatowa, Sosnowa, Wrzosowa, Skórka Wybudowanie, Dębowa, Górna, Jagodowa, Leszczynowa, Nad Rzeką, Ogrodowa, Orzechowa, Polna, Świerkowa, Malinowa, Lipowa, Spacerowa, Jodłowa, Grzybowa, Leśna, Dworcowa, Pilska
1 Wiejski Dom Kultury, 1A Wielki Buczek stały Nie Czyżkowo, Nowy Buczek, Wielki Buczek
2 Gminny Ośrodek Kultury, ul. IV Dywizji Piechoty 2 Lipka stały Tak Batorowo, Batorówko, Białobłocie, Bługowo, Debrzno-Wieś, Laskowo, Mały Buczek, Nowe Potulice, Osowo, Potulice, Smolnica, Stołuńsko, Lipka-Osiedle Winiarnia
3 Gminny Ośrodek Kultury, ul. IV Dywizji Piechoty 2 Lipka stały Tak Lipka ulice-Cicha, IV Dywizji Piechoty, Gajowa, Harcerska, Kolejowa, Kościuszki, Leśna, Mickiewicza, Miła, Ogrodowa, Osiedle Rajdowe, Osiedle-Szkolna, Rudziska, Sępoleńska, Spokojna, Strażacka, Szkolna, Wybudowanie, Wydmidzban, Jesionowa, Złotowska
4 Zespół Szkół, 89 Łąkie stały Nie Kiełpin, Łąkie, Gogolin, Scholastykowo, Trudna
1 Szkoła Podstawowa, ul. Niepodległości 23 Okonek stały Tak Miasto Okonek: ulice: Bolesława Chrobrego, Chłopickiego, Dębowa, Kolejowa, Koszalińska, Leśna, Mieszka I, Miodowa, Ogrodowa, Plac Wolności, Poznańska, Słoneczna, Spokojna, Stawowa, Stockelsdorf, Wodna, Wojska Polskiego, Zacisze
2 Szkoła Podstawowa, ul. Niepodległości 23 Okonek stały Tak Miasto Okonek: ulice: Chojnicka, Cmentarna, Jana Pawła II, Kowalska, Lipowa, 2 Lutego, 1 Maja, Niepodległości, Piastowska, Sosnowa, Spółdzielców, Szczecińska, Zdobywców Wału Pomorskiego
3 Szkoła Podstawowa, ul. Niepodległości 24 Okonek stały Tak Miejscowości: Anielin, Brokęcino, Łomczewo
4 Zespół Szkół, ul. Pocztowa 1 Lotyń stały Tak Miejscowości: Babi Dwór, Borki, Brzozówka, Drzewice, Kruszka, Lotyń, Przybysław, Wojnówko
5 Świetlica Wiejska, 15 Węgorzewo stały Nie Miejscowości: Glinki Mokre, Glinki Suche, Lubnica, Lubniczka, Skoki, Węgorzewo
6 Świetlica Wiejska, 52A Pniewo stały Nie Miejscowości: Borucino, Ciosaniec, Pniewo, Rydzynka
7 Świetlica Wiejska, ul. Gdańska 3 Podgaje stały Nie Miejscowości: Chwalimie, Dolnik, Podgaje
8 Świetlica Wiejska, ul. Moniuszki 5 Lędyczek stały Nie Miejscowości: Lędyczek
1 Zespół Szkół, ul. Zwycięstwa 27 Tarnówka stały Tak Tarnówka. ulice: Zwycięstwa, Pocztowa, Ogrodowa, Niepodległości, Przedszkolna, 2 - go Lutego, Krótka, Wybudowanie, Osiedle Leśne-ulice: 11 Pułku Piechoty, Fabryczna, Nowowiejska, Sportowa, Odrodzenia; Tarnowski Młyn, Plecemin, Ptusza, Tarnowiec, Sokolna, Płytnica
2 Sala wiejska, 23 Piecewo stały Tak Osówka, Piecewo
3 Świetlica wiejska, 17 Bartoszkowo stały Nie Annopole, Bartoszkowo, Pomiarki, Węgierce
1 "Dom Polski"-Zakrzewski Dom Kultury, ul. ks. dr Bolesława Domańskiego 18 Zakrzewo stały Nie Zakrzewo ulice: Boczna, Kujańska, ks. Domańskiego, Krótka, Leśna, Plac Wolności, E. J. Osmańczyka, Człuchowska, Towarowa, Szczepańskiego, Dworcowa nr 1 - 2 i nieparzyste od 3 - 25, Marii Magdaleny Gąszczak, Szkolna, Jeziorna, Janiny Kłopockiej, Słoneczna, Złotowska, Promykowa, Wybudowanie od nr 16 do nr 32; Wersk, Osowiec, Wierzchołek
2 Publiczna Szkoła Podstawowa, 51 Stara Wiśniewka stały Tak Czernice, Ługi, Nowa Wiśniewka, Stara Wiśniewka, Prochy
3 Budynek po Publicznej Szkole Podstawowej, 3 Śmiardowo Złotowskie stały Nie Kujan, Kujanki, Drożyska Małe, Śmiardowo Złotowskie
4 Hala Sportowo-Widowiskowa, ul. Marii Magdaleny Gąszczak 29 Zakrzewo stały Tak Zakrzewo ulice: Dworcowa nr parzyste 8 - 34 i nieparzyste od 33 do 51, Kolejowa, Sikorskiego, Spokojna, Sportowa, Witosa, Staszica, Wojska Polskiego, Wybudowanie od nr 1 do nr 15a i nr 33 - 34; Drożyska Wielkie, Karolewo, Łączyn, Drożyska Średnie, Głomsk, Nowy Głomsk, Poborcze
1 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 2 Radawnica stały Tak Krzywa Wieś, Grodno, Józefowo, Bielawa, Radawnica, Grudna, Kamień, Franciszkowo, Nowy Dwór, Stare Dzierzążno
2 Urząd Gminy, ul. Leśna 7 Złotów stały Tak Górzna, Pieczyn, Nowiny, Dzierzążenko, Łopienko, Wielatowo, Międzybłocie, Płosków, Stawnica, Zalesie, Pieczynek, Zawilce
3 Szkoła Podstawowa, 40 Święta stały Tak Blękwit, Klukowo, Wąsosz, Rosochy, Święta, Nowa Święta
4 Szkoła Podstawowa, 28 Kleszczyna stały Tak Kleszczyna, Rudna, Skic, Sławianówko
5 Sala wiejska, 1 Sławianowo stały Tak Buntowo, Bługowo, Kaczochy, Sławianowo

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 miasto Złotów 5 14 743 6 42
0.0000020000Nr 2 gmina Jastrowie 3 8 944 6 30
0.0000030000Nr 3 gmina Krajenka, gmina Tarnówka 3 8 333 6 30
0.0000040000Nr 4 Gmina Lipka, gmina Zakrzewo, gmina Okonek 5 15 298 6 41
0.0000050000Nr 5 gmina Złotów 3 7 402 6 28
Podsumowanie 19 54 720 30 171

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 7 5 5 7 5 29
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 7 5 5 7 5 29
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 7 5 5 7 3 27
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE W ZŁOTOWSKIM KWW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE W ZŁOTOWSKIM 7 5 5 7 5 29
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA POWIATU ZŁOTOWSKIEGO KWW WSPÓLNOTA POWIATU ZŁOTOWSKIEGO 7 5 5 7 5 29
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZADBAJMY O POWIAT KWW ZADBAJMY O POWIAT 7 5 5 6 5 28

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 14 645 7 456 7 454 50.90% 0.0509
7 081 95.00% 0.095
Tak
2 8 913 3 588 3 585 40.22% 0.04022
3 327 92.80% 0.0928
Tak
3 8 337 4 730 4 726 56.69% 0.05669
4 365 92.36% 0.09236
Tak
4 15 302 7 695 7 685 50.22% 0.05022
7 074 92.05% 0.09205
Tak
5 7 418 3 316 3 316 44.70% 0.0447
3 010 90.77% 0.09077
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 3 868 29 15.56% 0.01556
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 5 981 29 24.06% 0.02406
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 474 27 18.00% 0.018
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE W ZŁOTOWSKIM 5 598 29 22.52% 0.02252
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA POWIATU ZŁOTOWSKIEGO 2 638 29 10.61% 0.01061
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZADBAJMY O POWIAT 2 298 28 9.24% 0.00924

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 3 868 29 4 15.56% 0.01556
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 5 981 29 5 24.06% 0.02406
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 474 27 3 18.00% 0.018
Tak
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE W ZŁOTOWSKIM 5 598 29 5 22.52% 0.02252
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA POWIATU ZŁOTOWSKIEGO 2 638 29 2 10.61% 0.01061
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZADBAJMY O POWIAT 2 298 28 0 9.24% 0.00924
Nie

Rada Powiatu Złotowskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 KĘPIŃSKI Leszek Jan 252 3.56% 0.00356
Tak
1 2 2 MEGGER Karolina Barbara 101 1.43% 0.00143
Nie
1 2 3 CHYŻY Przemysław 113 1.60% 0.0016
Nie
1 2 4 PIKULIK Wojciech Józef 123 1.74% 0.00174
Nie
1 2 5 ŁOBODA Danuta Elżbieta 83 1.17% 0.00117
Nie
1 2 6 DRAJER Przemysław 136 1.92% 0.00192
Nie
1 2 7 MANIKOWSKA Daniela Ewa 121 1.71% 0.00171
Nie
1 4 1 OWSIANNY Paweł Michał 489 6.91% 0.00691
Tak
1 4 2 HECIAK Sławomir Tomasz 108 1.53% 0.00153
Nie
1 4 3 CIOSAŃSKA - GÓRECKA Aleksandra 336 4.75% 0.00475
Nie
1 4 4 MISIAK Andrzej 260 3.67% 0.00367
Nie
1 4 5 ZABIEGŁO Violetta Genowefa 17 0.24% 0.00024
Nie
1 4 6 OPILSKA - WANAT Maria Jolanta 40 0.56% 0.00056
Nie
1 4 7 CHMIELEWSKI Stanisław Marcin 919 12.98% 0.01298
Tak
1 10 1 FIDURSKI Wiesław 679 9.59% 0.00959
Tak
1 10 2 WIESE Alina Jadwiga 218 3.08% 0.00308
Nie
1 10 3 GODLEWSKI Karol 278 3.93% 0.00393
Nie
1 10 4 BAMBERSKI Zbigniew 127 1.79% 0.00179
Nie
1 10 5 LEWANDOWSKA Bożena Jolanta 86 1.21% 0.00121
Nie
1 10 6 BIRECKA Zofia 69 0.97% 0.00097
Nie
1 10 7 TRZEMECKI Tomasz 87 1.23% 0.00123
Nie
1 12 1 PIKULIK Stanisław Józef 372 5.25% 0.00525
Tak
1 12 2 MARCHLEWICZ - PACHUC Teresa 69 0.97% 0.00097
Nie
1 12 3 GAPPA Mateusz Roman 251 3.54% 0.00354
Nie
1 12 4 ZACHARA Emilia 29 0.41% 0.00041
Nie
1 12 5 GINDA Maria Urszula 115 1.62% 0.00162
Nie
1 12 6 KUCHARSKI Stanisław Jerzy 154 2.17% 0.00217
Nie
1 12 7 WILOWSKI Sławomir Tomasz 186 2.63% 0.00263
Nie
1 13 1 WAWRZYNIAK Michał 308 4.35% 0.00435
Nie
1 13 2 PŁACZEK Robert 109 1.54% 0.00154
Nie
1 13 3 BUCZKOWSKA - LINKE Beata Joanna 90 1.27% 0.00127
Nie
1 13 4 MANTHEY Ewa Krystyna 37 0.52% 0.00052
Nie
1 13 5 PIOTRÓW Marta Anna 113 1.60% 0.0016
Nie
1 13 6 WINIARCZYK Robert Marek 59 0.83% 0.00083
Nie
1 13 7 MOCZARSKI Rafał 90 1.27% 0.00127
Nie
1 14 1 ŻEBRYK Ryszard 177 2.50% 0.0025
Nie
1 14 2 ŁOSOŚ Patrycja Sandra 66 0.93% 0.00093
Nie
1 14 3 WAŃKE Jerzy Bernard 28 0.40% 0.0004
Nie
1 14 4 TERZIEV Sylwia 16 0.23% 0.00023
Nie
1 14 5 TETZLAFF Tomasz Paweł 71 1.00% 0.001
Nie
1 14 6 SCHRÖTER - ANTONIEWICZ Jolanta Łucja 4 0.06% 6.0E-5
Nie
1 14 7 DEPTA Wiesław Jan 95 1.34% 0.00134
Nie
2 2 1 ZIÓŁKOWSKI Wojciech 142 4.27% 0.00427
Nie
2 2 2 KOCZENASZ Zbigniew 55 1.65% 0.00165
Nie
2 2 3 NOWICKA Anna 41 1.23% 0.00123
Nie
2 2 4 GRZONKA Anna Agnieszka 11 0.33% 0.00033
Nie
2 2 5 KACZMAREK Marcin 42 1.26% 0.00126
Nie
2 4 1 POKAJEWICZ Piotr 225 6.76% 0.00676
Nie
2 4 2 BŁOŃSKA Krystyna 169 5.08% 0.00508
Nie
2 4 3 BOŻEK Katarzyna 68 2.04% 0.00204
Nie
2 4 4 SZLENKIER Jacek Dariusz 138 4.15% 0.00415
Nie
2 4 5 PAWŁOWSKI Walenty Jan 29 0.87% 0.00087
Nie
2 10 1 TRAWIŃSKI Henryk 275 8.27% 0.00827
Tak
2 10 2 BOGULICZ Alicja 157 4.72% 0.00472
Nie
2 10 3 NOWIK Krzysztof 100 3.01% 0.00301
Nie
2 10 4 MAZUR Teresa Barbara 53 1.59% 0.00159
Nie
2 10 5 WILUSZ Elżbieta Grażyna 54 1.62% 0.00162
Nie
2 12 1 KRÓL Ryszard 381 11.45% 0.01145
Tak
2 12 2 STEMLER Ewelina 41 1.23% 0.00123
Nie
2 12 3 SUJECKA Anna Danuta 77 2.31% 0.00231
Nie
2 12 4 CYBULSKI Henryk Jan 145 4.36% 0.00436
Nie
2 12 5 SOROŃ Tomasz Hubert 14 0.42% 0.00042
Nie
2 13 1 WOJTIUK Tomasz Piotr 361 10.85% 0.01085
Tak
2 13 2 BIELECKA Anna Małgorzata 43 1.29% 0.00129
Nie
2 13 3 BUDZOWSKI Mirosław Józef 37 1.11% 0.00111
Nie
2 13 4 SKOCZEK Agata Elżbieta 67 2.01% 0.00201
Nie
2 13 5 KLIMCZAK Jerzy Stanisław 153 4.60% 0.0046
Nie
2 14 1 DZBUK Adam Józef 126 3.79% 0.00379
Nie
2 14 2 MIELESZKO Małgorzata Barbara 117 3.52% 0.00352
Nie
2 14 3 SOROŃ Paweł Michał 45 1.35% 0.00135
Nie
2 14 4 STANISŁAWSKA Renata 57 1.71% 0.00171
Nie
2 14 5 KSIĄŻCZYK Przemysław Adam 104 3.13% 0.00313
Nie
3 2 1 POPŁAWSKI Adam 274 6.28% 0.00628
Tak
3 2 2 GŁYŻEWSKA Angelika Małgorzata 260 5.96% 0.00596
Nie
3 2 3 BARANOWSKI Paweł Cezary 125 2.86% 0.00286
Nie
3 2 4 BIŃKOWSKA Małgorzata Anna 103 2.36% 0.00236
Nie
3 2 5 GRZESIK Gabriela Mieczysława 76 1.74% 0.00174
Nie
3 4 1 WRUK Patryk Paweł 593 13.59% 0.01359
Tak
3 4 2 GNIOT Piotr Jan 260 5.96% 0.00596
Nie
3 4 3 MICHALSKA Patrycja Anna 72 1.65% 0.00165
Nie
3 4 4 BARTŁOMIEJCZAK Maria Krystyna 29 0.66% 0.00066
Nie
3 4 5 ADLER Karol Tomasz 166 3.80% 0.0038
Nie
3 10 1 MUSIAŁ Wojciech Jacek 202 4.63% 0.00463
Nie
3 10 2 MECHA Grzegorz 200 4.58% 0.00458
Nie
3 10 3 SENDŁAK Janusz Jacek 184 4.22% 0.00422
Nie
3 10 4 MAZUREK Anna 80 1.83% 0.00183
Nie
3 10 5 KOSECKA - ROGOWSKA Lucyna 39 0.89% 0.00089
Nie
3 12 1 PIETRZAK Andrzej 487 11.16% 0.01116
Tak
3 12 2 ZAJĄC Wojciech Jan 311 7.12% 0.00712
Nie
3 12 3 MOŚCICKA Magdalena Teresa 113 2.59% 0.00259
Nie
3 12 4 KURCIN Dariusz Henryk 40 0.92% 0.00092
Nie
3 12 5 WALISZEWSKA Sabina 72 1.65% 0.00165
Nie
3 13 1 COCHÓR Michał Jacek 129 2.96% 0.00296
Nie
3 13 2 ŻYŁKA Damian 67 1.53% 0.00153
Nie
3 13 3 SOSNOWSKA Małgorzata 43 0.99% 0.00099
Nie
3 13 4 GÓRA Wioletta Maria 8 0.18% 0.00018
Nie
3 13 5 LITERSKI Mirosław Leszek 15 0.34% 0.00034
Nie
3 14 1 WIŚNIEWSKI Tadeusz Juliusz 253 5.80% 0.0058
Nie
3 14 2 MIECZKOWSKA Róża Barbara 43 0.99% 0.00099
Nie
3 14 3 BABUT Jan Ryszard 56 1.28% 0.00128
Nie
3 14 4 GRZYBEK Katarzyna 29 0.66% 0.00066
Nie
3 14 5 PURTAK Anna Aneta 36 0.82% 0.00082
Nie
4 2 1 FALBA Michał 348 4.92% 0.00492
Tak
4 2 2 SZORDYKOWSKI Adam 240 3.39% 0.00339
Nie
4 2 3 TOMKE Elżbieta Urszula 146 2.06% 0.00206
Nie
4 2 4 GALLA Bernadeta Anna 61 0.86% 0.00086
Nie
4 2 5 VIOLA Marzena 44 0.62% 0.00062
Nie
4 2 6 GRZYB Mariusz 152 2.15% 0.00215
Nie
4 2 7 NOWAK Danuta 54 0.76% 0.00076
Nie
4 4 1 SAMEĆ Małgorzata 330 4.66% 0.00466
Tak
4 4 2 SOSNOWSKI Grzegorz Jan 250 3.53% 0.00353
Nie
4 4 3 ŁAWNICZAK Justyna Helena 274 3.87% 0.00387
Nie
4 4 4 WOŁOSZYŃSKI Jerzy Stefan 117 1.65% 0.00165
Nie
4 4 5 GORTAT - KRUK Aneta 85 1.20% 0.0012
Nie
4 4 6 MATYSEK - SZOPIŃSKA Barbara Ewa 158 2.23% 0.00223
Nie
4 4 7 TEODOROWICZ Ryszard 288 4.07% 0.00407
Nie
4 10 1 NAJDER Jerzy Tadeusz 361 5.10% 0.0051
Tak
4 10 2 CZARNOTTA Elżbieta 154 2.18% 0.00218
Nie
4 10 3 SZLUM Anna 139 1.96% 0.00196
Nie
4 10 4 PECIAK Jan Paweł 66 0.93% 0.00093
Nie
4 10 5 DROBKIEWICZ Eugeniusz Jan 87 1.23% 0.00123
Nie
4 10 6 MANIKOWSKA Mirosława 70 0.99% 0.00099
Nie
4 10 7 GROCHOWSKI Kazimierz Zbigniew 286 4.04% 0.00404
Nie
4 12 1 GOŁAWSKI Ryszard 1 313 18.56% 0.01856
Tak
4 12 2 GRZONKA Jolanta Ewa 424 5.99% 0.00599
Tak
4 12 3 MAŃKUS Brygida Danuta 30 0.42% 0.00042
Nie
4 12 4 BIELUSZKO Jacek 164 2.32% 0.00232
Nie
4 12 5 DRAPAŁA Czesława 77 1.09% 0.00109
Nie
4 12 6 JUDZIŃSKI Tomasz 87 1.23% 0.00123
Nie
4 12 7 ZABROCKI Jakub Tadeusz 126 1.78% 0.00178
Nie
4 13 1 KACZMAREK Stanisław 136 1.92% 0.00192
Nie
4 13 2 WIŚNIEWSKA Karolina Małgorzata 62 0.88% 0.00088
Nie
4 13 3 TOMASZEWSKI Stanisław 50 0.71% 0.00071
Nie
4 13 4 HARASIUK Renata Wiesława 26 0.37% 0.00037
Nie
4 13 5 KASPRZYK Sylwia Iwona 49 0.69% 0.00069
Nie
4 13 6 SERÓWKA Jarosław 45 0.64% 0.00064
Nie
4 13 7 SZCZEPANIAK Bogdan Stanisław 12 0.17% 0.00017
Nie
4 14 1 PERŁOWSKA Danuta 363 5.13% 0.00513
Nie
4 14 2 BUJACZ Przemysław Józef 69 0.98% 0.00098
Nie
4 14 3 POLAK Tomasz 69 0.98% 0.00098
Nie
4 14 4 JAKUBOWSKA Krystyna Anna 96 1.36% 0.00136
Nie
4 14 5 SŁAWATYCKI Jacek Henryk 43 0.61% 0.00061
Nie
4 14 6 SZWAŁEK Weronika 123 1.74% 0.00174
Nie
5 2 1 SZTYCH Daniel 393 13.06% 0.01306
Tak
5 2 2 KULPA Marzena Anna 77 2.56% 0.00256
Nie
5 2 3 GRZYWNA Halina Urszula 105 3.49% 0.00349
Nie
5 2 4 BRZEZIŃSKI Chrystian Alojzy 150 4.98% 0.00498
Nie
5 2 5 PAWLAK Bartosz Konrad 40 1.33% 0.00133
Nie
5 4 1 GUHS Tomasz Marek 298 9.90% 0.0099
Tak
5 4 2 ŁAZIŃSKI Andrzej Łukasz 48 1.59% 0.00159
Nie
5 4 3 ZBIŻEK Jadwiga Ewa 88 2.92% 0.00292
Nie
5 4 4 ALEXEWICZ Magdalena 63 2.09% 0.00209
Nie
5 4 5 ŁOBODA Mariola 64 2.13% 0.00213
Nie
5 10 1 GRZEBIŃSKA Alicja Ewa 223 7.41% 0.00741
Nie
5 10 2 TEMPLIN Bogdan Franciszek 70 2.33% 0.00233
Nie
5 10 3 WOJCIECHOWSKA Joanna 130 4.32% 0.00432
Nie
5 12 1 TRELA Kazimierz 267 8.87% 0.00887
Nie
5 12 2 ŁOSOŚ Arleta Barbara 80 2.66% 0.00266
Nie
5 12 3 WIŃSKI Ryszard 62 2.06% 0.00206
Nie
5 12 4 NAPORA Mieczysław Michał 74 2.46% 0.00246
Nie
5 12 5 KUCHTA Marzena 37 1.23% 0.00123
Nie
5 13 1 BREWKA Julian 345 11.46% 0.01146
Tak
5 13 2 KUJAWA Anna Bogumiła 24 0.80% 0.0008
Nie
5 13 3 SPYCHAŁA Józef Bronisław 62 2.06% 0.00206
Nie
5 13 4 MRÓZ Dorota 25 0.83% 0.00083
Nie
5 13 5 KURKOWSKA Ewa Maria 73 2.43% 0.00243
Nie
5 14 1 SZALIŁOW Jan Wiesław 77 2.56% 0.00256
Nie
5 14 2 TATERRA Marzena 12 0.40% 0.0004
Nie
5 14 3 KLÓSKA Andrzej Zenon 30 1.00% 0.001
Nie
5 14 4 BEKAŁA Małgorzata 9 0.30% 0.0003
Nie
5 14 5 WRZESZCZ Zdzisław 84 2.79% 0.00279
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Złotowski - ogółem 9 139 125 68 229 54 720 48 4 4
Gminy ogółem 8 120 120 68 229 54 720 48 4 4
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 0 0 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 8 120 120 68 229 54 720 48 4 4 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 30 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Ogółem 30 1

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 171 79 46% 92 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców % %
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 303 114 38% 189 62%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 7 0 0% 7 100%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 12 0 0% 12 100%
Ogółem 474 193 41% 281 59%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 49 48 50
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 46 45 47
Średnia wieku kandydatów na wójta 45 45
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 52 52
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 47 15 32% 32 68%
30-39 113 51 45% 62 55%
40-59 215 96 45% 119 55%
60+ 99 31 31% 68 69%
Ogółem 474 193 41% 281 59%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 1 0 0% 1 100%
30-39 2 0 0% 2 100%
40-59 12 0 0% 12 100%
60+ 4 0 0% 4 100%
Ogółem 19 0 0% 19 100%