Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 131 917
Wyborców 106 682
Obwodów 82
  • Wybory do Rady Powiatu w Pile
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto pilzaMiasto Piła 33 4 23 18 132
gmina bialzoszliwieGmina Białośliwie 5 15 15 34 34
gmina kaczoryGmina Kaczory 5 15 15 19 19
gmina lzobzzzenicaGmina Łobżenica 6 15 15 63 63
gmina miasteczko krajenzskieGmina Miasteczko Krajeńskie 3 15 15 56 56
gmina szydlzowoGmina Szydłowo 7 15 15 38 38
gmina i miasto ujszcieGmina I Miasto Ujście 8 15 15 42 42
gmina wyrzyskGmina Wyrzysk 11 15 15 57 57
miasto i gmina wysokaMiasto I Gmina Wysoka 4 15 15 33 33

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Dzieci Polskich, al. Niepodległości 18 Piła stały Tak al. Niepodległości: nr 1 - 49 (nieparzyste); nr 2 - 76 (parzyste), Ks. Jerzego Popiełuszki, Namysłowskiego, Niemcewicza, Ojca Maksymiliana Kolbe, Paderewskiego do nr 26, Różyckiego, Wiatraczna, Żeleńskiego: nr 1 - 105 (nieparzyste); nr 2 - 54A (parzyste).
2 Szkoła Podstawowa nr 5 im. Dzieci Polskich, ul. Kujawska 18 Piła stały Tak al. Wojska Polskiego: nr 1 - 7 (nieparzyste): nr 2 - 44 (parzyste), al. Jana Pawła II: nr 1 - 8, Budowlanych, Dr. Drygasa, Dzieci Polskich, Fałata, Feliksa Nowowiejskiego, Kujawska, Matejki, Mieszka I, Moniuszki, Noskowskiego, Ogińskiego, Piekarska, pl. Zwycięstwa, Spacerowa, Wodna.
3 I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Wincentego Pola 11 Piła stały Tak 1 - go Maja, Ceglana, Gen. Sikorskiego, Kilińskiego, Kryniczna, Okrzei, Ossolińskich, Podgórna, Pomorska, Rymarska, Rynkowa, Staromiejska, Śródmiejska, Św. Jana Bosko, Świętojańska, Wincentego Pola
4 Regionalne Centrum Kultury-Fabryka Emocji, pl. Staszica 1 Piła stały Tak 11 - go Listopada z wyłączeniem nr 40, Aleja Piastów, dr. Franciszka Witaszka, Dworzec Osobowy (miejsce adresowe), Konopnickiej, Kwiatowa, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Piotra Konieczki, pl. Konstytucji 3 - go Maja, pl. Ks. dr. Bolesława Domańskiego, pl. Staszica, Pocztowa, Teatralna, Towarowa, Zakopiańska, Zygmunta Starego.
5 Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza, al. Wojska Polskiego 45 Piła stały Nie Agatowa, Armii Krajowej, Asnyka, Batalionów Chłopskich, Batorego, Bazaltowa, Bolesława Prusa, Czwartaków, Długosza, Górna, Granitowa, Hutnicza, Kamienna, Konarskiego, Koralowa, Kośno (miejsce adresowe), Krzywa, Lotnicza, Obrońców Helu, Partyzantów, Połabska, Rubinowa, Salezjańska, Smolewo (miejsce adresowe), Szafirowa, Szarych Szeregów, Turkusowa, Walecznych, Wypoczynkowa, Zachodnia.
6 Publiczne Przedszkole nr 13, ul. Kraszewskiego 2 Piła stały Nie al. Wojska Polskiego: nr 9 - 57 (nieparzyste): 46 - 100 (parzyste), Chopina, Chorwacka, Grunwaldzka, Kołobrzeska, Kopernika, Koszalińska, Kraszewskiego, Medyczna, Pilotów, pl. Lotnictwa, Spadochroniarzy, Szybowników, Żółkiewskiego.
7 Publiczne Przedszkole nr 12, ul. Reja 11 Piła stały Nie Jana Kasprowicza, Kochanowskiego, Kondratowicza, Krasińskiego, Leopolda Staffa, Mickiewicza: nr 34 - 135 A-D, Pasaż Panteleona Szumana, pl. 8 Maja, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Reja, Złota.
8 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich, ul. Żeromskiego 41 (wejście A) Piła stały Tak Cypriana Kamila Norwida, Drzymały, Kornela Makuszyńskiego, Mała, Orzeszkowej, Tetmajera, Żeromskiego: nr 1A - 85 (nieparzyste): nr 2 - 70 (parzyste).
9 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich, ul. Żeromskiego 41 (wejście B) Piła stały Nie Aleksandra Fredry, Bogusławskiego, Reymonta, Słowackiego, Traugutta, Trentowskiego, Wyspiańskiego: nr 1 - 55, 56, 58.
10 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji-Mała Hala Treningowa, ul. Żeromskiego 90 Piła stały Tak Dworzec Towarowy (miejsce adresowe), Kotuńska Droga, Łęgi (miejsce adresowe), Leśna Polanka, Łużycka, Mickiewicza: nr 1 - 33, pl. Inwalidów, Rugijska, Sportowa, Świteź, Warsztatowa, Władysława IV, Wyspiańskiego: nr 80 - 132, Żeromskiego: od nr 87 - 121 (nieparzyste); od nr 72 - 118 (parzyste).
11 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Brzechwy, ul. Brzozowa 4 Piła stały Tak Aleja Poznańska: nr 1 - 124, Bohaterów Westerplatte, Brzozowa, Głowackiego, Gnieźnieńska, Jana Brzechwy, Kazimierza Pułaskiego, Kolejowa, Kościuszki, Limanowskiego, Osiedlowa, Polna, Rydygiera Ludwika z wyłączeniem nr 1, Sienkiewicza, Skłodowskiej-Curie, Stobno (miejsce adresowe), Strzelecka, Trzcianecka, Wiosny Ludów, Wysoka.
12 Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego im. Św. Jana Bosko, ul. Dembowskiego 4 Piła stały Tak Cicha, Cynowa, Czarnkowska, Dolna, Edwarda Dembowskiego, Grodzka, Henryka Siemiradzkiego, Irydowa, Karola Libelta, Ludwika Zamenhofa, Ludwisarska, Łódzka, Mały Borek, Masztowa, Miedziana, Piękna, Platynowa, Półwiejska, Radosna, Słoneczna, Sowińskiego, Spiżowa, Srebrna, Stalowa, Stefana Czarnieckiego, Ujska, Wiejska, Zatorska, Żabia.
13 ENEA Operator Sp. z o. o. Rejon Dystrybucji Piła, al. Poznańska 34 Piła stały Tak al. Poznańska: nr 131 - 187 (nieparzyste), Chodzieska, Dojazdowa, Gliniana, Krótka, Leśna, Margonińska, Motylewska, Obornicka, Przemysłowa: do nr 19 (nieparzyste); do nr 40 (parzyste), Rogozińska, Rzemieślnicza.
14 Siedziba Zarządu Osiedla Motylewo, ul. Sowia 2 Piła stały Nie al. Poznańska: wyłącznie nr 130, 136, 138, 198, 202, Bociania, Ceramiczna, Czyżykowa, Drozdowa, Gęsia, Gołębia, Ibisowa, Jaskółcza, Jastrzębia, Kanarkowa, Kolibrowa, Krucza, Kukułcza, Łabędzia, Orla, Pelikanowa, Perkozia, Przemysłowa: od nr 21 (nieparzyste); od nr 42 (parzyste), Przepiórcza, Ptasia, Skowronkowa, Słowicza, Sokola, Sowia, Strusia, Wapienna, Wilgowa, Wronia, Żurawia, Żwirowa.
15 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej, ul. Śniadeckich 27 Piła stały Tak 500 Lecia Piły, Dąbrowskiego: nr 92 - 150, Grażyny, Jagiellońska, Józefa Bema, Kwidzyńska, Małgorzaty, Olsztyńska, pl. Jagiełły, Śniadeckich: nr 37 - 87 (nieparzyste); 32 - 88 (parzyste), Żelazna.
16 Publiczne Przedszkole nr 19 im. Misia Uszatka, ul. Królowej Jadwigi 20 Piła stały Nie Luterańska, Śniadeckich: nr 89 - 157 (nieparzyste); 90 - 158 (parzyste).
17 Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Królowej Jadwigi, ul. Królowej Jadwigi 2 Piła stały Tak al. Powstańców Wielkopolskich: nr 113 - 195 (nieparzyste); nr 132 - 194 (parzyste), Królowej Jadwigi, Łączna, Prześwit.
18 Liga Obrony Kraju Koło w Pile, al. Niepodległości 154 Piła stały Nie al. Niepodległości: nr 51 - 157 (nieparzyste); 78 - 158 (parzyste), Błotna, Brukowa, Koszycka, Nad Strumykiem, Okrężna, Piaskowa, Podleśna, Pogodna, Prosta, Różana Droga, Skośna, Sucha, Wałecka, Wiosenna, Wiśniowa, Zamiejska, Zielna, Żeglarska, Żeleńskiego: od nr 107, 107a - 131 (nieparzyste).
19 Siedziba Osiedla Koszyce, ul. Wenedów 8 A-B Piła stały Nie al. Niepodległości: nr 159 - 179 (nieparzyste); 160 - 178 (parzyste), al. Wyzwolenia, elektrownia Koszyce (miejsce adresowe), Gryfitów, Kasztelańska, Kurpińskiego, Małe Błonia, Nad Łąkami, Nowa, Paderewskiego: od nr 27, Przednia, Rycerska, Staropolska, Swojska, Szymanowskiego, Średnia, Światowida, Ukryta, Wenedów, Wspólna, Zacisze, Zielona Dolina, Żytnia.
20 Parafia Św. Rafała Kalinowskiego, ul. Rynek Koszycki 1 Piła stały Tak Bnińskich, Daleka, Deszczowa, Dębiaki (miejsce adresowe), Dobra, Górków, Hetmańska, Jasna, Kazimierza Wielkiego, Konstancji, Koszykowa, Krańcowa, Królewska, Książęca, Kuźnik, Mikołaja Wierzynka, Miła, Młynarska, Nad Gwdą, Opalińskich, Parkowa, Pasaż Koszycki, Poprzeczna, Promienna, Równa, Rynek Koszycki, Rzeczna, Samuela Targowskiego, Szkolna, Szlachecka, Św. Rafała Kalinowskiego, Targowa, Tartaczna, Ustronna, Wazów, Widok, Zakątek, Zbrojna.
21 Szkoła Podstawowa Nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Lelewela 140 Piła stały Tak Agrestowa, Boczna, Bukowa, Bydgoska: nr 133 - 201, Bydgoskie Przedmieście, Dębowa, Emilii Plater, Giełdowa, Handlowa, Henryka Rodakowskiego: nr 33 - 117 (nieparzyste); nr 64A, 64B - 122 (parzyste), Jagodowa, Jałowcowa, Janusza Korczaka, Jaworowa, Kalina, Kasztanowa, Kresowiaków, Ledycka, Lelewela: nr 40 - 200, Leszków, Lutycka, Magazynowa, Maksymiliana Gierymskiego, Miodowa, Modrzewiowa, Na Leszkowie, Płotka (miejsce adresowe), Podmiejska, Poligonowa, Pracownicza, Robotnicza, Serbska, Składowa, Słowiańska, Sobieskiego, Sosnowa, Stańczyka, Świerkowa, Topolowa, Wierzbowa, Zaułek.
22 Centrum Rekreacji AQUA-PIL Sp. z o. o., ul. Artura Grottgera 4 Piła stały Tak Akacjowa, al. Lipowa, Bluszczowa, Brzoskwiniowa, Chodkiewicza, Dunikowskiego, Franciszka Garczyńskiego, Fritsa Philipsa, Henryka Rodakowskiego: nr 1 - 31 (nieparzyste), nr 2 - 62 (parzyste), Henryka Wieniawskiego, Jana Styki, Jaśminowa, Józefa Chełmońskiego, Józefa Szermentowskiego, Kalinowa, Klonowa, Kossaka, Ksawerego Działyńskiego, Legionów Polskich, Lelewela: nr 1 - 38, Leśnictwo Podlasie (miejsce adresowe), Malinowa, Marcina Kasprzaka, Mieczysława Karłowicza, Morelowa, Naftowa, Ogrodowa, Piotra Michałowskiego, Wrzosowa, Wybickiego.
23 Miejska Energetyka Cieplna Sp. z o. o., ul. Kaczorska 20 Piła stały Tak Chałubińskiego, Dworzec Celny (miejsce adresowe), Fabryczna, Kaczorska, Karpacka, Malczewskiego, Młodych: nr 15 - 89 (nieparzyste); nr 26 - 106 (parzyste), Rybacka, Skrajna, Śmiłowska, Tczewska, Tucholska, Wągrowiecka, Węglowa.
24 Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika, ul. Grabowa 18 Piła stały Tak Chojnicka, Grabowa, Łowiecka, Okólna, Wawelska.
25 Zespół Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina, ul. Młodych 1 Piła stały Nie Browarna, Kapucyńska, Komuny Paryskiej, Młodych: nr 1 - 13 (nieparzyste); nr 2 - 24 (parzyste), Wyrzyska.
26 Publiczne Przedszkole Nr 7 im. Pszczółki Mai, ul. Wincentego Witosa 22A Piła stały Nie Ludowa, pl. Powstańców Warszawy, Wincentego Witosa.
27 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich, ul. Bydgoska 23 Piła stały Nie Bydgoska: nr 1 - 122D.
28 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich, ul. Roosevelta 12 Piła stały Tak Roosevelta.
29 Publiczne Przedszkole nr 16 im. Czerwonego Kapturka, al. Powstańców Wielkopolskich 86A Piła stały Nie Aleja Powstańców Wielkopolskich: nr 1A - 111 (nieparzyste); nr 2 - 130 (parzyste), Dąbrowskiego: nr 1 - 91, Gdańska, Głuchowska, Ignacego Bocheńskiego, Śniadeckich: nr 1 - 35 (nieparzyste); nr 2 - 30 A-C (parzyste).
30 Salezjańska Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, ul. Andersa 34 Piła stały Tak Artura Grottgera, Gen. Władysława Andersa, Ofiar Katynia, Płk. Michała Zioły, Podchorążych, Ppłk. Aleksandra Kity, Rodła, Zesłańców Sybiru
31 Publiczne Przedszkole nr 4, ul. Kusocińskiego 10A Piła stały Nie Kadetów, Kusocińskiego, Olimpijczyków.
32 Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II, 11 Listopada 40 Piła dom pomocy społecznej Nie 11 - go Listopada 40
33 Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica, Rydygiera Ludwika 1 Piła szpital Nie Rydygiera Ludwika 1
1 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. 4 Stycznia 65 Białośliwie stały Tak Sołectwo Białośliwie ulice: Czecha, Gajowa, Lecha, Łączna, Mieszka I, Ogrodowa, Polna, Rusa, Sportowa, Witosa, Zielona, 3 Maja, 4 Stycznia, Generała Andersa, Kocik-Młyn, część wsi Białośliwie: Jańczyn, Otylin, Wymysłowo
2 Gminny Ośrodek Kultury, ul. Podgórna 47 Białośliwie stały Tak Sołectwo Białośliwie ulice: Braniewicza, Dworcowa, Kolejowa, Kolonia, Kościuszki, Kościelna, Księdza Kordeckiego, Leśna, Lipowa, Podgórna, Słoneczna, Strzelecka, Tysiąclecia, Osiedle Leśne, Sołectwo Dworzakowo
3 Świetlica Wiejska, 16a Krostkowo stały Nie Sołectwa: Krostkowo, Dębówko Nowe, Dębówko Stare
4 Szkoła Podstawowa, 16 Nieżychowo stały Tak Sołectwa: Nieżychowo, Tomaszewo: (miejscowości Nieżychówko i Tomaszewo)
5 Regionalne Centrum Sadownictwa, 59 Pobórka Wielka stały Nie Sołectwa: Pobórka Wielka, Pobórka Mała
1 Wiejski Dom Kultury, ul. Osiedle Sportowe 1 Śmiłowo stały Tak Brodna, Jeziorki, Śmiłowo, Zelgniewo
2 Gminny Ośrodek Kultury, ul. Dworcowa 23 Kaczory stały Tak Kaczory
3 Wiejski Dom Kultury, 33 Dziembowo stały Tak Dziembowo, Dziembówko, Krzewina
4 Wiejski Dom Kultury, 17 Rzadkowo stały Tak Byszewice, Prawomyśl, Równopole, Rzadkowo
5 Wiejski Dom Kultury, 152 Morzewo stały Tak Morzewo
1 Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej, ul. Mickiewicza 20a Łobżenica stały Tak Miasto Łobżenica ulice: Browarna, Krótka, Adama Mickiewicza, Ogrodowa, Olszowa, Pocztowa, Polna, pl. Wolności, Powstańców, 1 Maja, Sienkiewicza, Sportowa, Srebrna, Targowa, Wyrzyska, Zajazdowa, Złota, Rataje-Osiedle Seydy ul. Rzemieślnicza, Wsie: Rataje, Szczerbin
2 Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej, ul. Sikorskiego 3 Łobżenica stały Nie Miasto Łobżenica ulice: Dąbrowskiego, Dębowa, Głowackiego, Jodłowa, Kasztanowa, Klonowa, Lipowa, Pawła Szczuki, Łączna, Ks. L. Raczkowskiego, pl. Zwycięstwa, Powstańców Śląskich, Powstańców Wielkopolskich, Sikorskiego, Sobieskiego, Sosnowa, Spacerowa, 600 - lecia, Andrzeja Stelmachowskiego, Szkolna, Ściegiennego, Batorego, Świerkowa, Wodna, Nad Rzeką, Wojska Polskiego, Złotowska
3 Szkoła Podstawowa, 65 Wiktorówko stały Tak Wsie: Kruszki, Kunowo, Piesno, Walentynowo, Wiktorówko
4 Szkoła Podstawowa, 29 Fanianowo stały Nie Wsie: Dębno, Dziunin, Fanianowo, Liszkowo, Nowina, Zdroje
5 Szkoła Podstawowa, 8 Dźwierszno Małe stały Tak Wsie: Biegodzin, Dziegciarnia, Dźwierszno Małe, Dźwierszno Wielkie, Ferdynandowo, Izdebki, Józefinowo, Łobżonka, Młynowo, Puszczka, Stebionek, Topola, Witrogoszcz, Witrogoszcz-Kolonia, Witrogoszcz-Osada
6 Sala OSP, 75B Luchowo stały Nie Wsie: Chlebno, Kościerzyn Mały, Luchowo, Trzeboń
1 Gminny Dom Kultury, ul. Dąbrowskiego 39 Miasteczko Krajeńskie stały Nie Miasteczko Krajeńskie, Miasteczko-Huby
2 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Michała Drzymały w Brzostowie, 69 Brzostowo stały Tak Arentowo, Brzostowo, Grabionna, Wolsko
3 Świetlica Wiejska w Grabównie, 76 Grabówno stały Tak Grabówno, Solnówek, Okaliniec
1 Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie, 89A Szydłowo stały Tak Szydłowo 1 - 133, ulice: Krańcowa, Osiedle Zacisze, Pogodna, Skryta, Sportowa, Osiedle Wichrowe Wzgórze, Owocowa, Wiśniowa; Furman; Jaraczewo 1 - 67, ulica Wspólna; Leżenica-Kolonia; Zawada 1 - 60, ulice: Długa, Leśna, Okrężna, Promienna, Słoneczna, Sosnowa, Ukryta, Wiosenna
2 Warsztaty Terapii Zajęciowej w Leżenicy, 39 Leżenica stały Tak Leżenica, Nowy Dwór, Gądek, Kłoda, Pokrzywnica
3 Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance, ul. Polna 11 Stara Łubianka stały Tak Stara Łubianka, ulice: Jana Pawła II, Łąkowa, Parkowa, Podgórna, Polna, Poprzeczna, Kościuszkowców, Rolna, Dolna, Górna, Kolejowa; Czaplino; Nowa Łubianka; Tarnowo; Zabrodzie
4 Róża Wielka 31 (budynek po byłej szkole), 31 Róża Wielka stały Nie Różanka, Róża Wielka, Róża Mała
5 Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Wyzwolenia Ziemi Wałeckiej w Skrzatuszu, Rafała Leszczyńskiego 1 Skrzatusz stały Nie Coch; Dąbrowa ul. Marcina Kowalkowskiego; Klęśnik ul. ks. Jakuba Krueńskiego, Oskara Żychlińskiego; Pluty; Wildek; Skrzatusz, ulice: Rafała Leszczyńskiego, Czerwonych Domków, Jakuba Dryi, Mikołaja Sokoła, Katarzyny Kadrzyckiej, Jana III Sobieskiego, Wojciecha Konstantego Brezy, ks. Antoniego Rojka, płk. Jerzego Kleina, Heleny Sadowskiej, bp. Hieronima Wierzbowskiego, bp. Jana Stanisława Witwickiego, Piotra Wolfa, Garncarza
6 Świetlica Wiejska w Dobrzycy, 35A Dobrzyca stały Tak Dobrzyca 1 - 62, ulice: Baśniowa, Cicha, Gajowa, Mała, Miła, Na Wzgórzu, Krzywa, Prosta, Bliska, Daleka, Środkowa, Ciasna, Graniczna, Olszynowy Zakątek, Osiedle Leśne, Południowa, Poranna, Spacerowa, Spokojna; Krępsko; Płytnica
7 Świetlica Wiejska w Kotuniu, 28 Kotuń stały Nie Cyk; Kotuń 1 - 61, ulice: Grzybowa, Koralowa, Kwiatowa, Pilska, Rubinowa, Szmaragdowa, Szafirowa, Tęczowa, Bursztynowa; Dolaszewo, ulice: Azaliowa, Brzozowa, Dębowa, Grabowa, Jagodowa, Jaśminowa, Jesionowa, Kalinowa, Klonowa, Mahoniowa, Malinowa, Modrzewiowa, Osiedle Podkowa Leśna, Poziomkowa, Sosnowa, Świerkowa, Topolowa, Wierzbowa, Wrzosowa; Dolaszewo 1 - 69, ulice: Bukowa, Kasztanowa, Lipowa, Orla, Sokola, Jastrzębia, Sowia, Gęsia, Krucza, Żurawia, Bociania
1 Ujski Dom Kultury w Ujściu, ul. Czarnkowska 32 Ujście stały Tak Ujście: Czarnkowska, Huty Szkła, Notecka, Podgórna, Osiedle Górne, Osiedle Hutnika, Osiedle Szklary, Osiedle Szklary II, Ogrodowa, Wichrowe Wzgórze, Rzemieślnicza
2 Urząd Miejski w Ujściu, ul. Plac Wiosny Ludów 2 Ujście stały Tak Ujście: Dworcowa, Nad Gwdą, Łąkowa, Pilska, Portowa, Spokojna, Wierzbowa, Władysława Jagiełły, Browarska, Kanałowa, Kręta, Rybacka, Sienkiewicza, Stary Rynek, Strażacka, Plac Powstańców Wielkopolskich, Plac Wiosny Ludów, 50 - lecia Niepodległości, Polna, Strzelecka, Szpitalna, Zeidlera, Chodzieska, Staszica, Wojska Polskiego
3 Świetlica wiejska w Mirosławiu, 73 Mirosław stały Tak Mirosław
4 Świetlica wiejska w Jabłonowie, 50 Jabłonowo stały Tak Jabłonowo
5 Wiejski Dom Kultury w Kruszewie, ul. Parkowa 2 Kruszewo stały Tak Kruszewo, Bronisławki
6 Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Ujskiej-budynek w Nowej Wsi Ujskiej, 1 Nowa Wieś Ujska stały Nie Nowa Wieś Ujska, Węglewo
7 Przedszkole Publiczne w Ujściu, ul. Sienkiewicza 9 Ujście stały Nie Byszki, Chrustowo
8 Świetlica środowiskowa w Ługach Ujskich, 69 Ługi Ujskie stały Nie Ługi Ujskie
1 Siedziba Straży Miejskiej, ul. Bydgoska 32 Wyrzysk stały Nie Wyrzysk ul. Bydgoska 5a - 25, Krajeńska, Pomorska, Akacjowa, Aleje, Al. Rydzyńskich, Kalinowa, Kwiatowa, Lipowa, Łączna, Makowa, Modrakowa, Polna, Różana, Wierzbowa
2 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 15 Wyrzysk stały Tak Wyrzysk ul. Bydgoska 26 - 58 b, Kościuszki, Rzeczna, Tęczowa, Wiejska, Grunwaldzka, Pocztowa, Przy Stawie, Staszica
3 Klub Miejski, ul. Młyńska 2 Wyrzysk stały Tak Wyrzysk ul. Brzozowa, Bukowa, Cisowa, Dębowa, Jaworowa, Jesionowa, Jodłowa, Kasztanowa, Klonowa, Leśna, Modrzewiowa, Przemysłowa, Sosnowa, Szpitalna, Świerkowa, Wiązowa, 22 Stycznia, Gołębia, Młyńska, Parkowa, Plac Wojska Polskiego, Podgórna, Pod Czubatką, Ślusarska, Targowisko, Zduny
4 Szkoła Podstawowa, ul. Główna 58 Osiek nad Notecią stały Tak Osiek nad Notecią ul. Bohaterów, Bukowa, Dębowa, Główna, Kasztanowa, Krótka, Kwiatowa, Leśna, Lipowa, Notecka, Olimpijska, Parkowa, Przeczna, Przemysłowa, Sportowa, Tysiąclecia, Wąska; wsie: Ostrówek, Wyciąg, Zielona Góra
5 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 2 Osiek nad Notecią stały Tak Osiek nad Notecią ul. 11 Listopada, 3 Maja, Dworcowa, Mieszka I, Piękna, Podgórna, Pracz, Różana, Spacerowa, Staszica, Widokowa, Wyrzyska, Za Skansenem, Ceramiczna, Jasna, Słowiańska, Szkolna, XX Lecia, XXX Lecia
6 Szkoła Podstawowa, 29 Falmierowo stały Tak Dobrzyniewo, Falmierowo, Młotkówko, Polinowo
7 Świetlica Wiejska, 16a Kościerzyn Wielki stały Nie Auguścin, Gromadno, Kościerzyn Wielki, Masłowo
8 Szkoła Podstawowa, 9 Glesno stały Nie Bagdad, Bielawy Nowe, Glesno, Gleszczonek, Klawek, Marynka, Ruda, Wyrzysk Skarbowy
9 Szkoła Podstawowa, 79 Kosztowo stały Nie Anusin, Kosztowo, Polanowo, Rzęszkowo, Stefanowo
10 Przedszkole Publiczne, ul. Bohaterów 28 Osiek nad Notecią stały Nie Bąkowo, Dąbki, Karolewo, Komorowo, Konstantynowo, Wiernowo, Żelazno, Żuławka
11 Szpital Powiatowy w Wyrzysku Spółka z o. o., 22 Stycznia 41 Wyrzysk szpital Nie Szpital Powiatowy w Wyrzysku Spółka z o. o.
1 Sala ślubów, Urząd Miasta i Gminy w Wysokiej, ul. Plac Powstańców Wielkopolskich 20/21 Wysoka stały Tak Wysoka
2 Szkoła Podstawowa w Czajczu, 26 Czajcze stały Nie Czajcze, Jeziorki Kosztowskie, Kijaszkowo, Młotkowo, Tłukomy, Wysoczka
3 Świetlica Wiejska, 1a Rudna stały Tak Gmurowo, Kostrzynek, Mościska, Nowa Rudna, Rudna, Stare
4 Świetlica Socjoterapeutyczna, ul. Plac Powstańców Wielkopolskich 20/21 Wysoka stały Nie Bądecz, Sędziniec, Wysoka Mała, Wysoka Wielka

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 gmina Piła-okręgi wyborcze nr 1 i 4 do Rady Miasta Piły 6 27 334 4 27
0.0000020000Nr 2 gmina Piła-okręg wyborczy nr 2 do Rady Miasta Piły 4 17 125 4 21
0.0000030000Nr 3 gmina Piła-okręg wyborczy nr 3 do Rady Miasta Piły 3 12 611 4 18
0.0000040000Nr 4 gmina Łobżenica, miasto i gmina Wysoka 3 12 724 4 20
0.0000050000Nr 5 gmina Białośliwie, gmina Miasteczko Krajeńskie, gmina Kaczory 3 12 537 4 19
0.0000060000Nr 6 gmina i miasto Ujście, gmina Szydłowo 3 13 320 4 20
0.0000070000Nr 7 gmina Wyrzysk 3 11 031 4 20
Podsumowanie 25 106 682 28 145

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 3 3 3 5 4 5 5 28
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 8 6 5 5 5 5 5 39
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 6 5 5 5 5 5 39
12 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE W PILE KW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE W PILE 8 6 5 5 5 5 5 39

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 27 416 13 661 13 651 49.79% 0.04979
13 218 96.83% 0.09683
Tak
2 17 113 9 346 9 318 54.45% 0.05445
9 063 97.26% 0.09726
Tak
3 12 670 7 269 7 273 57.40% 0.0574
7 089 97.47% 0.09747
Tak
4 12 725 7 252 7 249 56.97% 0.05697
6 605 91.12% 0.09112
Tak
5 12 547 7 146 7 145 56.95% 0.05695
6 649 93.06% 0.09306
Tak
6 13 322 7 708 7 701 57.81% 0.05781
7 163 93.01% 0.09301
Tak
7 11 032 5 806 5 796 52.54% 0.05254
5 330 91.96% 0.09196
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 5 534 28 10.04% 0.01004
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 19 232 39 34.89% 0.03489
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 11 341 39 20.58% 0.02058
12 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE W PILE 19 010 39 34.49% 0.03449

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 5 534 28 1 10.04% 0.01004
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 19 232 39 9 34.89% 0.03489
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 11 341 39 4 20.58% 0.02058
Tak
12 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE W PILE 19 010 39 11 34.49% 0.03449
Tak

Rada Powiatu w Pile - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 MAZUREK Bogusław Tadeusz 127 0.96% 0.00096
Nie
1 2 2 ZIĘBA Grzegorz 51 0.39% 0.00039
Nie
1 2 3 MARKOWSKA Lidia Emilia 122 0.92% 0.00092
Nie
1 4 1 ZDZIERELA Rafał 3 069 23.22% 0.02322
Tak
1 4 2 AUGUSTYN Maria Stefania 638 4.83% 0.00483
Tak
1 4 3 DĄBEK Stanisław 1 152 8.72% 0.00872
Tak
1 4 4 FRYDRYCH Szymon Maciej 364 2.75% 0.00275
Nie
1 4 5 TOBOŁA Izabela Alicja 508 3.84% 0.00384
Nie
1 4 6 GRACZYK Grzegorz Henryk 438 3.31% 0.00331
Nie
1 4 7 SZUDERA Mirosława 104 0.79% 0.00079
Nie
1 4 8 KRÓL Magdalena 258 1.95% 0.00195
Nie
1 10 1 ZGIEP-PORZUCEK Magdalena Beata 1 481 11.20% 0.0112
Tak
1 10 2 MICHALAK Ireneusz Jan 295 2.23% 0.00223
Nie
1 10 3 ROMAN Maria Stefania 155 1.17% 0.00117
Nie
1 10 4 SOKAL Marek Jacek 93 0.70% 0.0007
Nie
1 10 5 KOWALSKA Agnieszka 328 2.48% 0.00248
Nie
1 10 6 WIZA Krzysztof Jan 178 1.35% 0.00135
Nie
1 10 7 NOWAK Jan 79 0.60% 0.0006
Nie
1 10 8 HOGA Michał Piotr 207 1.57% 0.00157
Nie
1 12 1 KOMAROWSKI Eligiusz Piotr 1 883 14.25% 0.01425
Tak
1 12 2 POCHYLSKI Przemysław 512 3.87% 0.00387
Tak
1 12 3 JUDYCKI Robert Antoni 319 2.41% 0.00241
Nie
1 12 4 KUJAWA Patrycja 286 2.16% 0.00216
Nie
1 12 5 WŁODKOWSKA Katarzyna Agnieszka 200 1.51% 0.00151
Nie
1 12 6 JOPEK Czesław Kazimierz 167 1.26% 0.00126
Nie
1 12 7 CYBULSKA Bogumiła Maria 78 0.59% 0.00059
Nie
1 12 8 PIETRYSIAK Aldona Ewa 126 0.95% 0.00095
Nie
2 2 1 NUSZCZYŃSKI Remigiusz Stanisław 82 0.90% 0.0009
Nie
2 2 2 MYSZKOWSKI Władysław 82 0.90% 0.0009
Nie
2 2 3 JAGŁA Krystyna Teresa 117 1.29% 0.00129
Nie
2 4 1 JARCZAK Paweł 1 949 21.51% 0.02151
Tak
2 4 2 PRZEWOREK Zbigniew 291 3.21% 0.00321
Nie
2 4 3 BAKUŁA-ZDZIERELA Marlena Adriana 401 4.42% 0.00442
Nie
2 4 4 NOWOJSKA Małgorzata 512 5.65% 0.00565
Nie
2 4 5 SZUTKOWSKI Wojciech 524 5.78% 0.00578
Tak
2 4 6 LUBIŃSKA Jolanta Jadwiga 454 5.01% 0.00501
Nie
2 10 1 KUBIAK-MAJEWSKA Monika Ewa 1 328 14.65% 0.01465
Tak
2 10 2 GURDA Ewa Sylwia 279 3.08% 0.00308
Nie
2 10 3 KIESLING Tomasz 122 1.35% 0.00135
Nie
2 10 4 ROTKIEWICZ Ryszard 105 1.16% 0.00116
Nie
2 10 5 JANUZIK Grzegorz 90 0.99% 0.00099
Nie
2 10 6 KABUS Anna Maria 187 2.06% 0.00206
Nie
2 12 1 MADEJ Marian Edward 800 8.83% 0.00883
Tak
2 12 2 JOPEK Józef 628 6.93% 0.00693
Nie
2 12 3 WASILEWSKA Alina Krystyna 191 2.11% 0.00211
Nie
2 12 4 MICHALSKA Magdalena Dorota 221 2.44% 0.00244
Nie
2 12 5 PYZIAK Ryszard Feliks 129 1.42% 0.00142
Nie
2 12 6 MAGNUCKA Agnieszka 571 6.30% 0.0063
Nie
3 2 1 LAJTER Jerzy 60 0.85% 0.00085
Nie
3 2 2 BONA Halina Elżbieta 28 0.39% 0.00039
Nie
3 2 3 BIELKA Remigiusz Maciej 27 0.38% 0.00038
Nie
3 4 1 KARWACKA Małgorzata Alicja 1 151 16.24% 0.01624
Tak
3 4 2 WĄDOŁOWSKI Grzegorz Józef 1 145 16.15% 0.01615
Tak
3 4 3 BOROWICZ Marcin Andrzej 1 077 15.19% 0.01519
Nie
3 4 4 URBAŃSKA Dorota Maria 191 2.69% 0.00269
Nie
3 4 5 PARADOWSKI Łukasz 91 1.28% 0.00128
Nie
3 10 1 KUBIAK Janusz 986 13.91% 0.01391
Nie
3 10 2 USIDUS Teresa Władysława 25 0.35% 0.00035
Nie
3 10 3 RADKE Agata 127 1.79% 0.00179
Nie
3 10 4 GAWLIŃSKI Grzegorz Tomasz 66 0.93% 0.00093
Nie
3 10 5 LEWANDOWSKI Tomasz 123 1.74% 0.00174
Nie
3 12 1 PABICH Krzysztof 1 034 14.59% 0.01459
Tak
3 12 2 SMĘDA-DRZYCIMSKA Karolina Anna 167 2.36% 0.00236
Nie
3 12 3 GIEŁCZYK Marian Stanisław 286 4.03% 0.00403
Nie
3 12 4 IWICKA-RADOMSKA Magdalena Anna 78 1.10% 0.0011
Nie
3 12 5 POCHYLSKI Tomasz 427 6.02% 0.00602
Nie
4 2 1 SOBIESZCZYK Roman 549 8.31% 0.00831
Nie
4 2 2 MROTEK Stanisław Paweł 328 4.97% 0.00497
Nie
4 2 3 LEWANDOWSKI Józef 118 1.79% 0.00179
Nie
4 2 4 GRUBICH Agnieszka 124 1.88% 0.00188
Nie
4 2 5 SKOCZEK Mirosława Julianna 96 1.45% 0.00145
Nie
4 4 1 MANTAJ Mirosław 759 11.49% 0.01149
Nie
4 4 2 ORZEŁ Piotr 170 2.57% 0.00257
Nie
4 4 3 LIEBRECHT Patrycja Maria 61 0.92% 0.00092
Nie
4 4 4 BORUCKI Karol 94 1.42% 0.00142
Nie
4 4 5 JEWSZEL-BOGUNIA Maria Małgorzata 14 0.21% 0.00021
Nie
4 10 1 BOSAK-KAWA Zdzisława Maria 657 9.95% 0.00995
Tak
4 10 2 TADYCH Sylwester 376 5.69% 0.00569
Nie
4 10 3 FELCYN Józef 351 5.31% 0.00531
Nie
4 10 4 NOWAKOWSKI Orfeusz Stanisław 127 1.92% 0.00192
Nie
4 10 5 KONEK Marta Joanna 162 2.45% 0.00245
Nie
4 12 1 WASIAK Kazimierz 819 12.40% 0.0124
Tak
4 12 2 RAMUSIEWICZ Ewa 669 10.13% 0.01013
Tak
4 12 3 GDANIEC Magdalena Kinga 595 9.01% 0.00901
Nie
4 12 4 SOBOLEWSKA Agnieszka Katarzyna 141 2.13% 0.00213
Nie
4 12 5 JOPEK Roman Alfons 395 5.98% 0.00598
Nie
5 2 1 MROTEK Agnieszka 760 11.43% 0.01143
Nie
5 2 2 ZWIERZYŃSKA Joanna Wanda 63 0.95% 0.00095
Nie
5 2 3 MARTENKA Tomasz Paweł 71 1.07% 0.00107
Nie
5 2 4 BIEDROŃ Marek 217 3.26% 0.00326
Nie
5 4 1 MARTENKA Marian Edmund 562 8.45% 0.00845
Nie
5 4 2 BOCHENEK Katarzyna Sylwia 162 2.44% 0.00244
Nie
5 4 3 JAGODZIŃSKI Karol 256 3.85% 0.00385
Nie
5 4 4 KOWALSKA Halina 187 2.81% 0.00281
Nie
5 4 5 PIOTROWSKI Tomasz Wiktor 125 1.88% 0.00188
Nie
5 10 1 STRZELECKA Teresa Michalina 434 6.53% 0.00653
Tak
5 10 2 ROZENFELD Michał 303 4.56% 0.00456
Nie
5 10 3 SCHUR Jan Jerzy 211 3.17% 0.00317
Nie
5 10 4 KUJAWIŃSKA Iwona 62 0.93% 0.00093
Nie
5 10 5 IWANOWICZ Arleta Małgorzata 360 5.41% 0.00541
Nie
5 12 1 STOKŁOSA Henryk Tadeusz 1 042 15.67% 0.01567
Tak
5 12 2 ZAŁACHOWSKA Emilia 641 9.64% 0.00964
Tak
5 12 3 STEPNOWSKI Krzysztof 543 8.17% 0.00817
Nie
5 12 4 PRZYBYLSKA Małgorzata Violetta 290 4.36% 0.00436
Nie
5 12 5 MIEDZIŃSKI Tomasz 360 5.41% 0.00541
Nie
6 2 1 PIECHOCKI Stefan Czesław 743 10.37% 0.01037
Tak
6 2 2 WIESIOŁEK Jerzy Józef 484 6.76% 0.00676
Nie
6 2 3 RAJEWSKA Marta 117 1.63% 0.00163
Nie
6 2 4 PODLECKA Barbara Teresa 29 0.40% 0.0004
Nie
6 2 5 MARCINIAK Zdzisław 276 3.85% 0.00385
Nie
6 4 1 ŚLUGAJSKA Ewelina Renata 652 9.10% 0.0091
Tak
6 4 2 CZERNIEL Sławomir 293 4.09% 0.00409
Nie
6 4 3 STAŃCZAK Andrzej Wojciech 373 5.21% 0.00521
Nie
6 4 4 URBANOWICZ Izabela 108 1.51% 0.00151
Nie
6 4 5 KOWALSKI Marek Grzegorz 67 0.94% 0.00094
Nie
6 10 1 KOŁODZIEJEWSKA Julia Kinga 515 7.19% 0.00719
Nie
6 10 2 JASIAK Adam 239 3.34% 0.00334
Nie
6 10 3 AFTYKA Alicja Maria 77 1.07% 0.00107
Nie
6 10 4 WATRACZ Wiesław 32 0.45% 0.00045
Nie
6 10 5 BARANOWSKI Krzysztof 197 2.75% 0.00275
Nie
6 12 1 PIERKO Mirosław 707 9.87% 0.00987
Nie
6 12 2 KRAWCZYK Iwona Krystyna 245 3.42% 0.00342
Nie
6 12 3 NORKOWSKA Agnieszka Małgorzata 142 1.98% 0.00198
Nie
6 12 4 LEWANDOWSKI Grzegorz 342 4.77% 0.00477
Nie
6 12 5 KAMIŃSKI Marek 1 525 21.29% 0.02129
Tak
7 2 1 WEŁNIAK Stanisław 438 8.22% 0.00822
Nie
7 2 2 KUKUROWSKA Justyna 139 2.61% 0.00261
Nie
7 2 3 MŁODZIK Renata 120 2.25% 0.00225
Nie
7 2 4 KĘDZIOR Jarosław 73 1.37% 0.00137
Nie
7 2 5 KUBIŃSKI Edward Michał 93 1.74% 0.00174
Nie
7 4 1 RYMER Stefan 378 7.09% 0.00709
Tak
7 4 2 BANACH Krzysztof Stefan 304 5.70% 0.0057
Nie
7 4 3 BELKA Karina Maria 135 2.53% 0.00253
Nie
7 4 4 BURYTA-ARNDT Danuta 93 1.74% 0.00174
Nie
7 4 5 KŁYSZ Natalia Maria 122 2.29% 0.00229
Nie
7 10 1 CODRO Henryk 523 9.81% 0.00981
Nie
7 10 2 KOŁOS Józef 170 3.19% 0.00319
Nie
7 10 3 TYCMAN Danuta Maria 92 1.73% 0.00173
Nie
7 10 4 JELIŃSKA Grażyna Halina 51 0.96% 0.00096
Nie
7 10 5 GAJEWSKI Zbigniew Marian 148 2.78% 0.00278
Nie
7 12 1 SCHULZ Iwona Helena 928 17.41% 0.01741
Tak
7 12 2 PERLIŃSKI Tadeusz 509 9.55% 0.00955
Nie
7 12 3 NASRULLAH Almuetaz Bellah 541 10.15% 0.01015
Tak
7 12 4 KLICZKOWSKI Andrzej 99 1.86% 0.00186
Nie
7 12 5 SOBIESZCZYK Natalia Jadwiga 374 7.02% 0.00702
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Pilski - ogółem 10 168 131 131 917 106 682 82 4 4 1
Gminy ogółem 9 143 124 131 917 106 682 82 4 4 1
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 23 4 69 315 57 070 33 0 0 1
   Gminy do 20 000 mieszkańców 8 120 120 62 602 49 612 49 4 4 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 28 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 18 1
Ogółem 46 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 145 64 44% 81 56%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 132 59 45% 73 55%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 342 120 35% 222 65%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 9 2 22% 7 78%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 13 5 38% 8 62%
Ogółem 619 243 39% 376 61%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 51 47 55
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 48 46 50
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 49 46 51
Średnia wieku kandydatów na wójta 48 42 49
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 52 51 53
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 44 22 50% 22 50%
30-39 132 66 50% 66 50%
40-59 275 111 40% 164 60%
60+ 168 44 26% 124 74%
Ogółem 619 243 39% 376 61%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 5 1 20% 4 80%
40-59 18 6 33% 12 67%
60+ 3 0 0% 3 100%
Ogółem 26 7 27% 19 73%