Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 10 425
Wyborców 8 434
Obwodów 6
  • Wybory do Rady Miejskiej w Nowym Mieście Lubawskim
  • Wybory Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego
  • Wyniki głosowania do rady miasta
  • Wyniki wyborów do rady miasta
  • Wyniki głos. i wyb. Burmistrza
  • Wyniki ponownego głos. i wyb Burmistrza
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich, ul. Działyńskich 14 Nowe Miasto Lubawskie stały Tak Ulice : Boczna, Daszyńskiego, Działyńskich, 7 Grudnia, Kazimierza Wielkiego, Kościelna, Nad Drwęcą, Norwida, Ogrodowa, Okólna, Rynek, Sienkiewicza, 19 Stycznia, Szkolna, Waryńskiego, Wąska, Wjazdowa, Wodna.
2 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Janusza Korczaka 4 Nowe Miasto Lubawskie stały Tak Ulice : Cicha, Długa, Gdyńska, Groblica, Jana Brzechwy, Janusza Korczaka, Kornela Makuszyńskiego, Krótka, Krzywa, Kwiatowa, Piastowska, Piękna, Polanki, Wojska Polskiego, Zdrojowa.
3 Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II, ul. Jagiellońska 3 Nowe Miasto Lubawskie stały Tak Ulice : Akacjowa, Broniewskiego, Brzozowa, Elizy Orzeszkowej, Głogowa, Grabowa, Jagiellońska, Jarzębowa, Jesionowa, Jodłowa, Kasztanowa, Klonowa, Kochanowskiego, Konopnickiej, Księdza Alfonsa Mechlina, Lipowa, Modrzewiowa, Moniuszki, Piaskowa, Podgórna, Sosnowa, Świerkowa, Szopena, Wiązowa, Wyspiańskiego.
4 Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości, Grunwaldzka 7 Nowe Miasto Lubawskie stały Nie Ulice : Bolesława Chrobrego, Grunwaldzka nr nr 2, 4, 8, 9A, 10, 11, 12, 12A, 12B, 14, 14A, 15A, 15B, 15C, 16, 18, 20, 20A, 22, 24, 24A, 26, 28, 28A, 30, 32, 34, 36, 38, 40, Kolejowa, Międzygórze, Na Wzgórzu, Podleśna, Przy Stoku, Targowa, Tysiąclecia nr nr 1, 1A, 2, 3A, 3B, 3C, 3D, 4, 4A, 4B, 4C, 4E, 5, 6, 6B, 6E, 6F, 7, 8, 8A, 8B, 8C, 8D, 9, 12, 14, 16, 16A, 16B, Żwirki i Wigury.
5 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka, Tysiąclecia 33 Nowe Miasto Lubawskie stały Tak Ulice: Grunwaldzka nr nr 42, 42A, 44, 46, 48, 50, 52, 54, 56, 62, 64, 66B, 68, 70, 74, lewa strona ulicy Grunwaldzkiej od nr 17 do nr 93, Iławska, Klasztorna, Mszanowska, Sadowa, Tysiąclecia nr nr 13, 13A, 15, 15A, 17, 19, 21, 21A, 23, 25, 27, 29, 31, 31A, 31B, 33, 35, 37, 39, 41, 43, 47, 49, 51, 53, 55, 57, 59, 61, 63, prawa strona ulicy Tysiąclecia od nr 18 do nr 62 , Władysława Jagiełły, Warneńczyka.
6 Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida, 3 Maja 24 Nowe Miasto Lubawskie stały Tak Ulice: Kamionki, Kłosowa, Konwaliowa, Kopernika, Kornatki, Kościuszki, Magnoliowa, 3 Maja, Mickiewicza, Narutowicza, Parkowa, Pszenna, Rolna, Słoneczna, Storczykowa, Tulipanowa, Zatorze, Zbożowa, Żytnia.

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Ulice: Boczna, 7 Grudnia, Nad Drwęcą, Norwida, Ogrodowa, Okólna od nr 31 do nr 60 , Rynek, 19 Stycznia, Waryńskiego, Wjazdowa, Wodna 1 469 4 4
0.0000020000Nr 2 Ulice: Daszyńskiego, Działyńskich, Kazimierza Wielkiego, Kościelna, Okólna od nr 1 do nr 23, Sienkiewicza, Szkolna, Wąska 1 576 4 4
0.0000030000Nr 3 Ulice: Groblica, Jana Brzechwy, Kornela Makuszyńskiego, Piastowska, Zdrojowa 1 457 3 3
0.0000040000Nr 4 Ulice: Janusza Korczaka, Wojska Polskiego 1 616 3 3
0.0000050000Nr 5 Ulice: Cicha, Długa, Gdyńska, Krótka, Krzywa, Kwiatowa, Piękna, Polanki 1 493 4 4
0.0000060000Nr 6 Ulica: Akacjowa, Brzozowa, Jagiellońska, Klonowa, Księdza Alfonsa Mechlina, Lipowa 1 622 3 3
0.0000070000Nr 7 Ulice: Głogowa, Grabowa, Jarzębowa, Jesionowa, Jodłowa, Kasztanowa, Modrzewiowa, Piaskowa, Podgórna, Świerkowa, Wiązowa 1 678 3 3
0.0000080000Nr 8 Ulice: Broniewskiego, Elizy Orzeszkowej, Kochanowskiego, Konopnickiej, Moniuszki, Sosnowa, Szopena, Wyspiańskiego 1 562 3 3
0.0000090000Nr 9 Ulica: Grunwaldzka nr nr 2, 4, 8, 9A, 10, 11, 12, 12A, 12B, 14, 14A, 15A, 15B, 15C, 16, 18, 20, 20A, 22, 24, 24A 1 546 3 3
0.0000100000Nr 10 Ulice: Bolesława Chrobrego, Grunwaldzka nr nr 26, 28, 28A, 30, 32, 34, 36, 38, 40, Targowa, Tysiąclecia nr nr 1, 1A, 2, 3A, 3B, 3C, 3D, 4, 4A, 4B, 4C, 4E, 5, 6, 6B, 6E, 6F, 7, 8, 8A, 8B, 8C, 8D, 9, 12, 14, 16, 16A, 16B 1 548 3 3
0.0000110000Nr 11 Ulice: Kolejowa, Międzygórze, Na Wzgórzu, Podleśna, Przy Stoku, Żwirki i Wigury 1 595 3 3
0.0000120000Nr 12 Ulice: Sadowa, Tysiąclecia nr nr 13, 13A, 15, 15A, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 31, 31A, 31B, 35, 37, 39, 41, 43, 47, 49, 51, 53, 55, 57, 59, 61 63, Władysława Jagiełły, Warneńczyka 1 565 4 4
0.0000130000Nr 13 Ulice: Grunwaldzka nr nr 42, 42A, 44, 46, 48, 50, 52, 56, 56B, 62, 64, 66A, 66B, 68, 70, 74, lewa strona ul. Grunwaldzkiej od nr 17 do nr 93, Iławska, Klasztorna, Mszanowska, Tysiąclecia 21A oraz prawa strona ul. Tysiąclecia od nr 18 do nr 62 1 545 3 3
0.0000140000Nr 14 Ulice: Kamionki, Kłosowa, Kopernika, Kościuszki, 3 Maja, Mickiewicza, Parkowa, Pszenna, Rolna, Zbożowa, Żytnia 1 556 3 3
0.0000150000Nr 15 Ulice: Konwaliowa, Kornatki, Magnoliowa, Narutowicza, Słoneczna, Storczykowa, Tulipanowa, Zatorze 1 606 4 4
Podsumowanie 15 8 434 50 50

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7 Nr 8 Nr 9 Nr 10 Nr 11 Nr 12 Nr 13 Nr 14 Nr 15
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA JANKOWSKIEGO KWW PIOTRA JANKOWSKIEGO 1 1 2
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA GROSZKOWSKIEGO KWW PAWŁA GROSZKOWSKIEGO 1 1 2
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEONA PRUSAKOWSKIEGO KWW LEONA PRUSAKOWSKIEGO 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "DLA MIESZKAŃCÓW" KWW "DLA MIESZKAŃCÓW" 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA URBANOWSKIEGO KWW MIROSŁAWA URBANOWSKIEGO 1 1
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAMA STRAUS KWW ADAMA STRAUS 1 1

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 BLANK Józef 59 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "DLA MIESZKAŃCÓW" Tereszewo
3 PRUSAKOWSKI Leon Ryszard 56 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEONA PRUSAKOWSKIEGO Nowe Miasto Lubawskie
2 PIĄTEK Piotr 55 wyższe KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość Brodnica

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 470 211 211 44.89% 0.04489
207 98.10% 0.0981
Tak
2 575 259 259 45.04% 0.04504
253 97.68% 0.09768
Tak
3 459 255 255 55.56% 0.05556
248 97.25% 0.09725
Tak
4 617 347 347 56.24% 0.05624
330 95.10% 0.0951
Tak
5 497 251 251 50.50% 0.0505
242 96.41% 0.09641
Tak
6 622 315 315 50.64% 0.05064
301 95.56% 0.09556
Tak
7 682 367 367 53.81% 0.05381
351 95.64% 0.09564
Tak
8 562 353 353 62.81% 0.06281
344 97.45% 0.09745
Tak
9 546 307 307 56.23% 0.05623
294 95.77% 0.09577
Tak
10 556 270 270 48.56% 0.04856
258 95.56% 0.09556
Tak
11 595 316 316 53.11% 0.05311
307 97.15% 0.09715
Tak
12 568 348 348 61.27% 0.06127
334 95.98% 0.09598
Tak
13 544 304 304 55.88% 0.05588
297 97.70% 0.0977
Tak
14 544 306 306 56.25% 0.05625
302 98.69% 0.09869
Tak
15 556 334 334 60.07% 0.06007
326 97.60% 0.0976
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 919 15 20.91% 0.02091
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA JANKOWSKIEGO 114 2 2.59% 0.00259
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA GROSZKOWSKIEGO 59 2 1.34% 0.00134
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEONA PRUSAKOWSKIEGO 1 219 14 27.74% 0.02774
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "DLA MIESZKAŃCÓW" 1 885 15 42.90% 0.0429
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA URBANOWSKIEGO 63 1 1.43% 0.00143
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAMA STRAUS 135 1 3.07% 0.00307

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 919 15 0 20.91% 0.02091
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA JANKOWSKIEGO 114 2 0 2.59% 0.00259
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA GROSZKOWSKIEGO 59 2 0 1.34% 0.00134
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEONA PRUSAKOWSKIEGO 1 219 14 3 27.74% 0.02774
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "DLA MIESZKAŃCÓW" 1 885 15 10 42.90% 0.0429
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA URBANOWSKIEGO 63 1 1 1.43% 0.00143
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAMA STRAUS 135 1 1 3.07% 0.00307

Rada Miejska w Nowym Mieście Lubawskim - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 10 10 SZAREK Andrzej 41 19.81% 0.01981
Nie
1 16 16 WIELGOSIŃSKA Anna 42 20.29% 0.02029
Nie
1 17 17 EWERTOWSKI Zbigniew Jan 61 29.47% 0.02947
Nie
1 18 18 URBANOWSKI Mirosław Stanisław 63 30.43% 0.03043
Tak
2 10 10 CHEŁKOWSKA Anna Ewa 58 22.92% 0.02292
Nie
2 15 15 GROSZKOWSKI Paweł 21 8.30% 0.0083
Nie
2 16 16 ORZECHOWSKI Andrzej Michał 56 22.13% 0.02213
Nie
2 17 17 HOPPE Krzysztof Kazimierz 118 46.64% 0.04664
Tak
3 10 10 SCHRAMM Andrzej Stanisław 34 13.71% 0.01371
Nie
3 17 17 KIJORA Ewa Elżbieta 79 31.85% 0.03185
Nie
3 19 19 STRAUS Adam 135 54.44% 0.05444
Tak
4 10 10 WEGNER Wojciech 77 23.33% 0.02333
Nie
4 16 16 WYŻLIC Marek Grzegorz 75 22.73% 0.02273
Nie
4 17 17 JANKOWSKI Andrzej 178 53.94% 0.05394
Tak
5 10 10 DEREDAS Anna Katarzyna 62 25.62% 0.02562
Nie
5 15 15 KOŁODZIEJSKI Radosław 38 15.70% 0.0157
Nie
5 16 16 MARKUSZEWSKI Jacek 37 15.29% 0.01529
Nie
5 17 17 KŁOSOWSKI Adam Marian 105 43.39% 0.04339
Tak
6 10 10 DOMŻALSKI Andrzej 92 30.56% 0.03056
Nie
6 16 16 KARCZYŃSKA Lilia 91 30.23% 0.03023
Nie
6 17 17 KUBACKI Mieczysław 118 39.20% 0.0392
Tak
7 10 10 CHMIELEWSKI Szymon Tomasz 66 18.80% 0.0188
Nie
7 16 16 WIETECHA Krzysztof Czesław 87 24.79% 0.02479
Nie
7 17 17 OBUCHOWSKI Jan Piotr 198 56.41% 0.05641
Tak
8 10 10 OKOŁOWSKI Łukasz 67 19.48% 0.01948
Nie
8 16 16 WOLSKI Jacek Mieczysław 164 47.67% 0.04767
Tak
8 17 17 KŁOSOWSKI Wojciech 113 32.85% 0.03285
Nie
9 10 10 SOŁTYSIŃSKI Zbigniew Stanisław 72 24.49% 0.02449
Nie
9 16 16 CIEPLAK Bogdan 83 28.23% 0.02823
Nie
9 17 17 BOGUCKI Rafał 139 47.28% 0.04728
Tak
10 10 10 DEREDAS Grzegorz 65 25.19% 0.02519
Nie
10 16 16 SMUKAŁA Daniel 102 39.53% 0.03953
Tak
10 17 17 ZGLICZYŃSKI Kazimierz 91 35.27% 0.03527
Nie
11 10 10 JAWORSKI Kazimierz 62 20.20% 0.0202
Nie
11 16 16 FIJAŁKOWSKA Monika Teresa 111 36.16% 0.03616
Nie
11 17 17 CZERNYSZ Mirosława Ewa 134 43.65% 0.04365
Tak
12 10 10 TRZCIŃSKA Barbara 65 19.46% 0.01946
Nie
12 14 14 SZCZEPAŃSKI Jerzy 63 18.86% 0.01886
Nie
12 16 16 KARCZYŃSKI Robert Henryk 43 12.87% 0.01287
Nie
12 17 17 NADOLSKI Andrzej Zbigniew 163 48.80% 0.0488
Tak
13 10 10 STUTZ Andrzej Tadeusz 44 14.81% 0.01481
Nie
13 16 16 BOBER Barbara Lidia 137 46.13% 0.04613
Tak
13 17 17 DEJA Marcin Konrad 116 39.06% 0.03906
Nie
14 10 10 DĄBROWSKI Maciej Andrzej 41 13.58% 0.01358
Nie
14 16 16 KOPYCIŃSKI Mirosław 126 41.72% 0.04172
Nie
14 17 17 OELBERG Jarosław Włodzimierz 135 44.70% 0.0447
Tak
15 10 10 SZCZEPAŃSKI Andrzej Leszek 73 22.39% 0.02239
Nie
15 14 14 JANKOWSKI Piotr 51 15.64% 0.01564
Nie
15 16 16 TRUSZCZYŃSKA Iwona 65 19.94% 0.01994
Nie
15 17 17 SZPANOWSKI Piotr Paweł 137 42.02% 0.04202
Tak

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 BLANK Józef 59 wyższe Tereszewo, 2 079 46.19 Druga tura
2 PIĄTEK Piotr 55 wyższe Brodnica, 812 18.04 Nie
3 PRUSAKOWSKI Leon Ryszard 56 wyższe Nowe Miasto Lubawskie, 1 610 35.77 Druga tura

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich, ul. Działyńskich 14 Nowe Miasto Lubawskie stały 1 045 464 464 44.40% 0.0444
461 99.35%
2 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Janusza Korczaka 4 Nowe Miasto Lubawskie stały 1 573 851 851 54.10% 0.0541
843 99.06%
3 Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II, ul. Jagiellońska 3 Nowe Miasto Lubawskie stały 1 866 1 037 1 037 55.57% 0.05557
1 025 98.84%
4 Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości, Grunwaldzka 7 Nowe Miasto Lubawskie stały 1 692 901 901 53.25% 0.05325
887 98.45%
5 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka, Tysiąclecia 33 Nowe Miasto Lubawskie stały 1 112 652 652 58.63% 0.05863
640 98.16%
6 Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida, 3 Maja 24 Nowe Miasto Lubawskie stały 1 162 647 647 55.68% 0.05568
645 99.69%

Ponowne głosowanie

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 BLANK Józef 59 wyższe Tereszewo, 2232 51.91 Tak
2 PRUSAKOWSKI Leon Ryszard 56 wyższe Nowe Miasto Lubawskie, 2068 48.09 Nie

Zbiorcze informacje o głosowaniu w obwodach

Obwód nr Adres Liczba głosów ważnych PRUSAKOWSKI Leon Ryszard Głosów ważnych oddanych na kandydatów BLANK Józef
Głosów ważnych oddanych na kandydata Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % ważnych % ważnych Liczba
1 Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich, ul. Działyńskich 14 Nowe Miasto Lubawskie 470 265 56.38% 0.05638
43.62% 205
2 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Janusza Korczaka 4 Nowe Miasto Lubawskie 802 377 47.01% 0.04701
52.99% 425
3 Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II, ul. Jagiellońska 3 Nowe Miasto Lubawskie 977 475 48.62% 0.04862
51.38% 502
4 Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości, Grunwaldzka 7 Nowe Miasto Lubawskie 862 386 44.78% 0.04478
55.22% 476
5 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka, Tysiąclecia 33 Nowe Miasto Lubawskie 590 283 47.97% 0.04797
52.03% 307
6 Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida, 3 Maja 24 Nowe Miasto Lubawskie 599 282 47.08% 0.04708
52.92% 317

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich, ul. Działyńskich 14 Nowe Miasto Lubawskie stały 1051 474 474 45.10% 0.0451
470 99.16%
2 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Janusza Korczaka 4 Nowe Miasto Lubawskie stały 1574 804 804 51.08% 0.05108
802 99.75%
3 Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II, ul. Jagiellońska 3 Nowe Miasto Lubawskie stały 1874 978 978 52.19% 0.05219
977 99.90%
4 Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości, Grunwaldzka 7 Nowe Miasto Lubawskie stały 1694 863 863 50.94% 0.05094
862 99.88%
5 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka, Tysiąclecia 33 Nowe Miasto Lubawskie stały 1119 593 593 52.99% 0.05299
590 99.49%
6 Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida, 3 Maja 24 Nowe Miasto Lubawskie stały 1174 599 599 51.02% 0.05102
599 100.00%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 15 15 10 425 8 434 6 1