Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 31 845
Wyborców 26 472
Obwodów 19
  • Wybory do Rady Miejskiej w Iławie
  • Wybory Burmistrza Miasta Iławy
  • Wyniki głosowania do rady miasta
  • Wyniki wyborów do rady miasta
  • Wyniki głos. i wyb. Burmistrza
  • Wyniki ponownego głos. i wyb Burmistrza
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Przedszkole Miejskie Nr 3, ul. Kościuszki 22A Iława stały Nie Chrobrego, Dobrawy, Gospodarska, Odnowiciela, Kwiatowa, Mieszka I, Jana Pawła II bez nr 2, Piastowska, Przemysłowa, Rzemieślnicza, Zielona, Ziemowita, Bolesława Śmiałego
2 Zajazd Wielka Żuława, Ostródzka 3 Iława stały Nie Agrestowa, Czereśniowa, Łąkowa, Malinowa, Morelowa, Ostródzka, Owocowa, Porzeczkowa, Poziomkowa, Produkcyjna, Rolna, Truskawkowa, Wiśniowa
3 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, Kościuszki 2A Iława stały Nie Grunwaldzka wszystkie nieparzyste, Kościuszki 10, Kościuszki wszystkie od 12 do 39A
4 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Obrońców Westerplatte 5 5 Iława stały Tak Barlickiego, Dąbrowskiego parzyste od 4 do 8, Jagiellończyka, Konopnickiej, Narutowicza, Niepodległości wszystkie od 1 do 15, Obr. Westerplatte, Ireny Sendlerowej
5 Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane, Lubawska 3 Iława stały Tak Broniewskiego, Celna, Długa, Dolna, Dworcowa, Jagiełły, Kolejowa, Komunalna, Kresowa, Kręta, Krótka, Lubawska, Nowa, Ogrodowa, Piaskowa, Piekarska, Poprzeczna, Jana Pawła II 2, Słoneczna, Sosnowa, Szeroka, Świerkowa, Towarowa, Usługowa, Warsztatowa, Wąska, Wojska Polskiego, Wyszyńskiego, Żeromskiego, Żwirowa, Żołnierzy Wyklętych, Towarowa, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Danuty Siedzikówny ps. „Inka”, Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”, Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”, Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszka”, Józefa Franczaka ps. „Lalek”, Kazimierza Kamieńskiego ps. „Huzar”, Franciszka Niepokólczyckiego ps. „Halny”, Jerzego Jaskulskiego ps. „Zagończyk”, Antoniego Hedy ps. „Szary”, Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc”, Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”, Henryka Flamego ps. „Bartek”
6 Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków, Niepodległości 11A Iława stały Tak Aleja Pojednania, Bandurskiego, Biskupska. Chodkiewicza, Dąbrowskiego parzyste od 10 do 16D, Dąbrowskiego parzyste od 18 do 18J, Konstytucji 3 Maja, Kościelna, Leśna, Mazurska, Mierosławskiego, Plażowa, Sienkiewicza, Skargi, Stacyjna, Wielka Żuława
7 Ośrodek Psychoedukacji, Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie, Chełmińska 1 Iława stały Tak Brodnicka, Bydgoska, Chełmińska, Działdowska, Gdańska 1, 1B, 2, Gdańska wszystkie od 2E do 28, Grudziądzka, Kętrzyńska, Malborska, Mławska, Nowomiejska, Plac Gdański, Suska, Sztumska, Toruńska
8 Przedszkole Miejskie Nr 4 im. Kubusia Puchatka, Dąbrowskiego 17B Iława stały Tak Alickiego, św. Andrzeja Boboli, Bogusławskiego, Brzechwy, Chełmońskiego, Chopina, Dąbrowskiego nieparzyste od 13 do 15A, Dąbrowskiego nieparzyste od 17 do 17A, Dąbrowskiego 38 , Fałata, Gierymskiego, Gizewiusza, Antoniego Gierszewskiego, Grottgera, Kajki, Kossaka, , Lipowa, Lipowy Dwór, Makuszyńskiego, Malczewskiego, Matejki, Mrongowiusza, Paderewskiego, Sikorskiego, Solskiego, Sucharskiego, Sybiraków, Tuwima, Wańkowicza, Wybickiego, Wyczółkowskiego, Wyspiańskiego, Zientary-Malewskiej
9 Przedszkole Miejskie Nr 6, Wiejska 3 Iława stały Nie Baczyńskiego, Elbląska, Kwidzyńska, Wiejska wszystkie od 2 do 30
10 Przedszkole Miejskie Nr 4 im. Kubusia Puchatka, Dąbrowskiego 17B Iława stały Tak Dąbrowskiego 15B, Dąbrowskiego parzyste od 20 do 36, Dąbrowskiego parzyste od 40 do 40B, Dąbrowskiego parzyste od 42 do 60A, Kochanowskiego, Kraszewskiego, Polna, Prusa, Reja, Reymonta, Słowackiego, Zalewska
11 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Grunwaldzka 6A Iława stały Tak Grunwaldzka wszystkie parzyste, Królowej Jadwigi nieparzyste od 1 do 3B, Królowej Jadwigi nieparzyste od 5 do 9, Królowej Jadwigi wszystkie od 12 do 50, Kościuszki od 1 do 11, Kościuszki parzyste od 2 do 8, Sobieskiego nieparzyste od 1 do 3, Sobieskiego parzyste od 2 do 6, Szeptyckiego
12 Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Polskich Podróżników, Skłodowskiej 31 Iława stały Tak 1 Maja 20, 22, 24, 1 Maja nieparzyste od 29 do 39, Brata Alberta, Jasielska, Maczka, Wodna
13 Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej, Andersa 7 Iława stały Nie Andersa, Brzozowa, Kasprowicza, , Smolki wszystkie od 1 do 6 i 6B, Smolki wszystkie od 7 do 39, Sobieskiego nieparzyste od 45A do 51A
14 Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Polskich Podróżników, Skłodowskiej 31 Iława stały Tak Asnyka, Behringa, Boczno-Górna, Gdańska wszystkie od 2A do 2D, Górna, Pieniężnego, Podleśna, Radomska, Rzepnikowskiego, Skłodowskiej, Smolki 6A i 6C
15 Przedszkole Miejskie Nr 5, Andersa 8A Iława stały Nie 1 Maja parzyste od 2 do 10A, 1 Maja nieparzyste od 3 do 27, Kopernika, Mickiewicza, Sobieskiego nieparzyste od 5 do 35, Sobieskiego parzyste od 18 do 24, Sobieskiego 14, Sobieskiego 24A
16 Osiedlowy Dom Kultury, Skłodowskiej 26 Iława stały Nie 1 Maja parzyste od 14 do 18A, 1 Maja 20A, 1 Maja 22A, 1 Maja parzyste od 24A do 32A, Okulickiego
17 Dom Pomocy Społecznej, Dąbrowskiego 15B Iława dom pomocy społecznej Nie Dąbrowskiego 15B
18 Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego, Andersa 3 Iława szpital Nie Andersa 3
19 Zakład Karny, 1 Maja 14 Iława zakład karny Nie 1 Maja 14

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Agrestowa, Chrobrego, Czereśniowa, Dobrawy, Gospodarska, Odnowiciela, Kwiatowa, Łąkowa, Malinowa, Mieszka I, Morelowa, Ostródzka, Owocowa, Jana Pawła II bez nr 2, Piastowska, Porzeczkowa, Poziomkowa, Produkcyjna, Przemysłowa, Rolna, Rzemieślnicza, Truskawkowa, Wiśniowa, Zielona, Ziemowita, Bolesława Śmiałego, Grunwaldzka wszystkie nieparzyste, Kościuszki 10, Kościuszki wszystkie od 12 do 39A, Barlickiego, Dąbrowskiego parzyste od 4 do 8, Jagiellończyka, Konopnickiej, Narutowicza, Niepodległości wszystkie od 1 do 15, Obrońców Westerplatte, Ireny Sendlerowej, Broniewskiego, Celna, Długa, Dolna, Dworcowa, Jagiełły, Kolejowa, Komunalna, Kresowa, Kręta, Krótka, Lubawska, Nowa, Ogrodowa, Piaskowa, Piekarska, Poprzeczna, Aleja Jana Pawła II 2, Słoneczna, Sosnowa, Szeroka, Świerkowa, Towarowa, Usługowa, Warsztatowa, Wąska, Wojska Polskiego, Wyszyńskiego, Żeromskiego, Żwirowa, Żołnierzy Wyklętych, Towarowa, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Danuty Siedzikówny ps. " Inka", Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora", Łukasza Cieplińskiego ps. "Pług", Zygmunta Szendzielarza ps. "Łupaszka", Józefa Franczaka ps. "Lalek", Kazimierza Kamieńskiego ps. "Huzar", Franciszka Niepokólczyckiego ps. "Halny", Jerzego Jaskulskiego ps. "Zagończyk", Antoniego Hedy ps. "Szary", Stanisława Sojczyńskiego ps. "Warszyc", Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. "Rój", Henryka Flamego ps. "Bartek" 7 8 490 5 41
0.0000020000Nr 2 Aleja Pojednania, Bandurskiego, Biskupska, Chodkiewicza, Dąbrowskiego parzyste od 10 do 16D, Dąbrowskiego parzyste od 18 do 18J, Konstytucji 3 Maja, Kościelna, Leśna, Mazurska, Mierosławskiego, Plażowa, Sienkiewicza, Skargi, Stacyjna, Wielka Żuława, Brodnicka, Bydgoska, Chełmińska, Działdowska, Gdańska 1, 1B, 2, Gdańska wszystkie od 2E do 28, Grudziądzka, Kętrzyńska, Malborska, Mławska, Nowomiejska, Plac Gdański, Suska, Sztumska, Toruńska, Alickiego, św. Andrzeja Boboli, Bogusławskiego, Brzechwy, Chełmońskiego, Chopina, Dąbrowskiego nieparzyste od 13 do 15A, Dąbrowskiego nieparzyste od 17 do 17A, Dąbrowskiego 38, Fałata, Gierymskiego, Gizewiusza, Antoniego Gierszewskiego, Grottgera, Kajki, Kossaka, Lipowa, Lipowy Dwór, Makuszyńskiego, Malczewskiego, Matejki, Mrongowiusza, Paderewskiego, Sikorskiego, Solskiego, Sucharskiego, Sybiraków, Tuwima, Wańkowicza, Wybickiego, Wyczółkowskiego, Wyspiańskiego, Zientary-Malewskiej, Baczyńskiego, Elbląska, Kwidzyńska, Wiejska wszystkie od 2 do 30, Dąbrowskiego 15B, Dąbrowskiego parzyste od 20 do 36, Dąbrowskiego parzyste od 40 do 40B, Dąbrowskiego parzyste od 42 do 60A, Kochanowskiego, Kraszewskiego, Polna, Prusa, Reja, Reymonta, Słowackiego, Zalewska, Grunwaldzka wszystkie parzyste, Królowej Jadwigi nieparzyste od 1 do 3B, Królowej Jadwigi nieparzyste od 5 do 9, Królowej Jadwigi wszystkie od 12 do 50, Kościuszki od 1 do 11, Kościuszki parzyste od 2 do 8, Sobieskiego nieparzyste od 1 do 3, Sobieskiego parzyste od 2 do 6, Szeptyckiego 7 8 711 5 42
0.0000030000Nr 3 1 Maja 20, 22, 24, 1 Maja nieparzyste od 29 do 39, Brata Alberta, Jasielska, Maczka, Wodna, Andersa, Brzozowa, Kasprowicza, Smolki wszystkie od 1 do 6 i 6B, Smolki wszystkie od 7 do 39, Sobieskiego nieparzyste od 45A do 51A, Asnyka, Behringa, Boczno-Górna, Gdańska wszystkie od 2A do 2D, Górna, Pieniężnego, Podleśna, Radomska, Rzepnikowskiego, Skłodowskiej, Smolki 6A i 6C, 1 Maja parzyste od 2 do 10A, 1 Maja nieparzyste od 3 do 27, Kopernika, Mickiewicza, Sobieskiego nieparzyste od 5 do 35, Sobieskiego parzyste od 18 do 24, Sobieskiego 14, Sobieskiego 24A, 1 Maja parzyste od 14 do 18A, 1 Maja 20A, 1 Maja 22A, 1 Maja parzyste od 24A do 32A, Okulickiego 7 9 271 5 40
Podsumowanie 21 26 472 15 123

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM KKW SLD LEWICA RAZEM 7 7 8 22
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 9 9 9 27
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAMA ŻYLIŃSKIEGO KWW ADAMA ŻYLIŃSKIEGO 9 9 9 27
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DAWIDA KOPACZEWSKIEGO - ŁĄCZY NAS IŁAWA KWW DAWIDA KOPACZEWSKIEGO - ŁĄCZY NAS IŁAWA 7 8 5 20
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA ŻUCHOWSKIEGO "DLA IŁAWY" KWW PIOTRA ŻUCHOWSKIEGO "DLA IŁAWY" 9 9 9 27

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
4 ŻYLIŃSKI Adam Jacek 60 wyższe humanistyczne KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAMA ŻYLIŃSKIEGO Iława
2 MIKOŁAJCZYK Maciej Tomasz 27 wyższe KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Olsztyn
3 ŻUCHOWSKI Piotr 54 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA ŻUCHOWSKIEGO "DLA IŁAWY" Polskie Stronnictwo Ludowe Szałkowo
1 KOPACZEWSKI Dawid 35 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DAWIDA KOPACZEWSKIEGO - ŁĄCZY NAS IŁAWA Iława

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 8 512 4 171 4 176 49.06% 0.04906
3 982 95.35% 0.09535
Tak
2 8 713 4 628 4 625 53.08% 0.05308
4 451 96.24% 0.09624
Tak
3 8 939 4 366 4 361 48.79% 0.04879
4 205 96.42% 0.09642
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 914 22 7.23% 0.00723
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 2 949 27 23.33% 0.02333
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAMA ŻYLIŃSKIEGO 3 846 27 30.43% 0.03043
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DAWIDA KOPACZEWSKIEGO - ŁĄCZY NAS IŁAWA 2 009 20 15.90% 0.0159
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA ŻUCHOWSKIEGO "DLA IŁAWY" 2 920 27 23.10% 0.0231

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 914 22 1 7.23% 0.00723
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 2 949 27 6 23.33% 0.02333
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAMA ŻYLIŃSKIEGO 3 846 27 6 30.43% 0.03043
Tak
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DAWIDA KOPACZEWSKIEGO - ŁĄCZY NAS IŁAWA 2 009 20 2 15.90% 0.0159
Tak
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA ŻUCHOWSKIEGO "DLA IŁAWY" 2 920 27 6 23.10% 0.0231
Tak

Rada Miejska w Iławie - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 5 1 ŻENDARSKI Lech 80 2.01% 0.00201
Nie
1 5 2 KORZENIEWSKA Genowefa 44 1.10% 0.0011
Nie
1 5 3 GONZALEZ Bartosz 41 1.03% 0.00103
Nie
1 5 4 BARAŃSKI Adam 16 0.40% 0.0004
Nie
1 5 5 WAWRZENIEC Zbigniew Józef 2 0.05% 5.0E-5
Nie
1 5 6 ORZECHOWSKA Joanna Małgorzata 19 0.48% 0.00048
Nie
1 5 7 ŻUCHOWSKA Gizela Maria 23 0.58% 0.00058
Nie
1 10 1 ROZBORSKI Dariusz 282 7.08% 0.00708
Tak
1 10 2 WYŻLIC Martyna Justyna 313 7.86% 0.00786
Tak
1 10 3 LENDZIONOWSKI Andrzej 68 1.71% 0.00171
Nie
1 10 4 ORACKI Andrzej 21 0.53% 0.00053
Nie
1 10 5 BAJOR Alicja Zofia 46 1.16% 0.00116
Nie
1 10 6 ZIĘBA Krzysztof Franciszek 44 1.10% 0.0011
Nie
1 10 7 MĘŻYKOWSKA Urszula Daria 33 0.83% 0.00083
Nie
1 10 8 GRZYWACZ Anna Barbara 88 2.21% 0.00221
Nie
1 10 9 JACKOWSKI Krzysztof Marek 96 2.41% 0.00241
Nie
1 14 1 RYCHLIK Aneta 375 9.42% 0.00942
Tak
1 14 2 ROCHOWICZ Feliks Stanisław 180 4.52% 0.00452
Tak
1 14 3 MICHALEWSKA Jolanta 118 2.96% 0.00296
Nie
1 14 4 KEMSKI Michał 76 1.91% 0.00191
Nie
1 14 5 KŁODAWSKA Małgorzata 137 3.44% 0.00344
Nie
1 14 6 STOBNICKA Joanna Ewa 38 0.95% 0.00095
Nie
1 14 7 STARCZEWSKI Jerzy Marek 72 1.81% 0.00181
Nie
1 14 8 SEROCZYŃSKI Adam 44 1.10% 0.0011
Nie
1 14 9 PRZYTUŁA Grzegorz 122 3.06% 0.00306
Nie
1 15 1 POGODOWSKA Anna Katarzyna 247 6.20% 0.0062
Tak
1 15 2 WIERZCHOWSKI Wojciech 104 2.61% 0.00261
Nie
1 15 3 JANKOWSKI Piotr Adam 97 2.44% 0.00244
Nie
1 15 4 GORTATOWSKI Grzegorz 74 1.86% 0.00186
Nie
1 15 5 OŁDAK Joanna 43 1.08% 0.00108
Nie
1 15 6 SZYMAŃSKA Anna 73 1.83% 0.00183
Nie
1 15 7 OKUNIEWICZ Anna Barbara 62 1.56% 0.00156
Nie
1 16 1 PTASZNIK Włodzimierz Lew 151 3.79% 0.00379
Tak
1 16 2 SOBIECH Grzegorz 147 3.69% 0.00369
Nie
1 16 3 WOŹNIAK Tomasz Wiesław 277 6.96% 0.00696
Tak
1 16 4 RAŹNIEWSKA Monika 58 1.46% 0.00146
Nie
1 16 5 KOROBCZYC Emilia 42 1.05% 0.00105
Nie
1 16 6 ŚMIGIELSKI Marcin Rafał 61 1.53% 0.00153
Nie
1 16 7 BALEWSKA Marzena Elżbieta 38 0.95% 0.00095
Nie
1 16 8 KORDAN Henryka 38 0.95% 0.00095
Nie
1 16 9 GROSZKOWSKI Roman Edmund 92 2.31% 0.00231
Nie
2 5 1 MAĆKOWSKI Władysław 66 1.48% 0.00148
Nie
2 5 2 LISTKOWSKA Halina Aleksandra 41 0.92% 0.00092
Nie
2 5 3 GÓRSKI Jerzy 16 0.36% 0.00036
Nie
2 5 4 MAĆKOWIAK Władysława 9 0.20% 0.0002
Nie
2 5 5 MOCZADŁO Henryk 17 0.38% 0.00038
Nie
2 5 6 CZARNIECKA Gabriela Jadwiga 31 0.70% 0.0007
Nie
2 5 7 KALINOWSKI Krzysztof Eugeniusz 7 0.16% 0.00016
Nie
2 10 1 RYKACZEWSKI Andrzej Jarosław 439 9.86% 0.00986
Tak
2 10 2 BURDYŃSKI Wiesław Stanisław 140 3.15% 0.00315
Nie
2 10 3 HATAŁA Stefan 168 3.77% 0.00377
Tak
2 10 4 BLANK Czesława 42 0.94% 0.00094
Nie
2 10 5 OSTROWSKI Wojciech Marek 60 1.35% 0.00135
Nie
2 10 6 PŁUCIENNIK Aleksandra 51 1.15% 0.00115
Nie
2 10 7 ZIELIŃSKA Joanna 55 1.24% 0.00124
Nie
2 10 8 RZESZOTEK Krystyna Zenona 16 0.36% 0.00036
Nie
2 10 9 CEMKA Marian Stefan 73 1.64% 0.00164
Nie
2 14 1 ŻYLIŃSKI Adam Jacek 659 14.81% 0.01481
Tak
2 14 2 ZAKRZEWSKA Anna Krystyna 126 2.83% 0.00283
Nie
2 14 3 ZABOROWSKI Janusz Franciszek 108 2.43% 0.00243
Nie
2 14 4 DZIK Katarzyna Helena 157 3.53% 0.00353
Nie
2 14 5 MIECZNIKOWSKI Zbigniew Marian 190 4.27% 0.00427
Tak
2 14 6 JANKOWSKA Justyna 30 0.67% 0.00067
Nie
2 14 7 RUDNICKI Zbigniew 37 0.83% 0.00083
Nie
2 14 8 GALARDA Beata Magdalena 35 0.79% 0.00079
Nie
2 14 9 MILEWSKI Stanisław Eugeniusz 29 0.65% 0.00065
Nie
2 15 1 KOPACZEWSKI Dawid 490 11.01% 0.01101
Tak
2 15 2 DĄGOWSKA Jolanta 57 1.28% 0.00128
Nie
2 15 3 KAMIŃSKI Michał 188 4.22% 0.00422
Nie
2 15 4 KUNKA Andrzej Marian 45 1.01% 0.00101
Nie
2 15 5 GUBA Łukasz 18 0.40% 0.0004
Nie
2 15 6 STAWSKA Lilianna Barbara 12 0.27% 0.00027
Nie
2 15 7 SONNENFELD Iwona Krystyna 12 0.27% 0.00027
Nie
2 15 8 KACPERSKA Ewa Elżbieta 48 1.08% 0.00108
Nie
2 16 1 JACKOWSKA Ewa Urszula 287 6.45% 0.00645
Tak
2 16 2 KABAT Ryszard 216 4.85% 0.00485
Nie
2 16 3 DRAPIEWSKI Gerhard Tadeusz 52 1.17% 0.00117
Nie
2 16 4 LEŚNIEWSKA-URBAN Hanna Maria 27 0.61% 0.00061
Nie
2 16 5 GOŁĘBIOWSKI Mariusz Bogdan 55 1.24% 0.00124
Nie
2 16 6 JÓZEFOWICZ Beata 17 0.38% 0.00038
Nie
2 16 7 STĘPIEŃ Mirosław Stanisław 33 0.74% 0.00074
Nie
2 16 8 WASIEWSKA Edyta 34 0.76% 0.00076
Nie
2 16 9 PACZKOWSKI Dariusz Adam 258 5.80% 0.0058
Tak
3 5 1 BOJKO Edward 306 7.28% 0.00728
Tak
3 5 2 MATUSIAK Janina 12 0.29% 0.00029
Nie
3 5 3 LEWKO Bolesław 57 1.36% 0.00136
Nie
3 5 4 BÓŁKOWSKI Zbigniew Henryk 33 0.78% 0.00078
Nie
3 5 5 SZTACHAŃSKI Stanisław 38 0.90% 0.0009
Nie
3 5 6 ORZECHOWSKI Witold Antoni 27 0.64% 0.00064
Nie
3 5 7 KALINOWSKA Ewa Marzena 17 0.40% 0.0004
Nie
3 5 8 ŁUSZCZYŃSKA Jadwiga Edyta 12 0.29% 0.00029
Nie
3 10 1 FORYŚ Ryszard 219 5.21% 0.00521
Tak
3 10 2 NOWAK Leszek Jan 128 3.04% 0.00304
Nie
3 10 3 RYKACZEWSKI Piotr 189 4.49% 0.00449
Tak
3 10 4 DUDA Kazimierz Władysław 88 2.09% 0.00209
Nie
3 10 5 CELMER Monika Agnieszka 76 1.81% 0.00181
Nie
3 10 6 POKOJSKA Agnieszka Ewa 69 1.64% 0.00164
Nie
3 10 7 PODGÓRSKA Krystyna 38 0.90% 0.0009
Nie
3 10 8 KARKULAK Irena 60 1.43% 0.00143
Nie
3 10 9 CYBULSKI Tomasz 47 1.12% 0.00112
Nie
3 14 1 SZYMAŃSKI Wojciech Józef 226 5.37% 0.00537
Tak
3 14 2 PRASEK Elżbieta Maria 230 5.47% 0.00547
Tak
3 14 3 KOWALEWSKI Robert Tadeusz 181 4.30% 0.0043
Nie
3 14 4 GAWIŃSKA Iwona Barbara 142 3.38% 0.00338
Nie
3 14 5 GAĆKOWSKI Krzysztof 50 1.19% 0.00119
Nie
3 14 6 MATWIEJCZUK Joanna 157 3.73% 0.00373
Nie
3 14 7 PRZYBYŁA Adrian Roman 62 1.47% 0.00147
Nie
3 14 8 ZAJĄC Małgorzata 43 1.02% 0.00102
Nie
3 14 9 PANKOWSKI Andrzej 222 5.28% 0.00528
Nie
3 15 1 KOCYŁA-PAWŁOWSKA Edyta Agnieszka 200 4.76% 0.00476
Nie
3 15 2 BĄK Sybilla 72 1.71% 0.00171
Nie
3 15 3 PAWŁOWSKI Marcin 32 0.76% 0.00076
Nie
3 15 4 SZALKOWSKI Paweł 51 1.21% 0.00121
Nie
3 15 5 MURDZEK Anna 84 2.00% 0.002
Nie
3 16 1 MŁOTEK Michał 487 11.58% 0.01158
Tak
3 16 2 ŚWIĘTKOWSKI Tadeusz Ryszard 47 1.12% 0.00112
Nie
3 16 3 LEWKO Małgorzata 102 2.43% 0.00243
Nie
3 16 4 BIELAK Dorota Laura 38 0.90% 0.0009
Nie
3 16 5 MIŚKIEWICZ Artur Paweł 80 1.90% 0.0019
Nie
3 16 6 TUROWSKA-ŁĄTKOWSKA Anita Joanna 56 1.33% 0.00133
Nie
3 16 7 SZPADKIEWICZ Tomasz 40 0.95% 0.00095
Nie
3 16 8 CHOMKA Agnieszka Anna 38 0.90% 0.0009
Nie
3 16 9 SŁAWIŃSKI Tomasz Sebastian 149 3.54% 0.00354
Tak

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 KOPACZEWSKI Dawid 35 wyższe Iława, 2 852 21.90 Druga tura
2 MIKOŁAJCZYK Maciej Tomasz 27 wyższe Olsztyn, 2 266 17.40 Nie
3 ŻUCHOWSKI Piotr 54 wyższe Szałkowo, 2 814 21.60 Nie
4 ŻYLIŃSKI Adam Jacek 60 wyższe humanistyczne Iława, 5 093 39.10 Druga tura

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Przedszkole Miejskie Nr 3, ul. Kościuszki 22A Iława stały 1 505 831 829 55.08% 0.05508
820 98.91%
2 Zajazd Wielka Żuława, Ostródzka 3 Iława stały 1 550 699 699 45.10% 0.0451
691 98.86%
3 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, Kościuszki 2A Iława stały 1 643 776 776 47.23% 0.04723
765 98.58%
4 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Obrońców Westerplatte 5 5 Iława stały 1 570 795 796 50.70% 0.0507
784 98.49%
5 Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane, Lubawska 3 Iława stały 2 244 1 070 1 070 47.68% 0.04768
1 066 99.63%
6 Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków, Niepodległości 11A Iława stały 858 475 474 55.24% 0.05524
467 98.52%
7 Ośrodek Psychoedukacji, Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie, Chełmińska 1 Iława stały 1 627 881 880 54.09% 0.05409
871 98.98%
8 Przedszkole Miejskie Nr 4 im. Kubusia Puchatka, Dąbrowskiego 17B Iława stały 1 776 1 071 1 071 60.30% 0.0603
1 065 99.44%
9 Przedszkole Miejskie Nr 6, Wiejska 3 Iława stały 1 801 901 900 49.97% 0.04997
889 98.78%
10 Przedszkole Miejskie Nr 4 im. Kubusia Puchatka, Dąbrowskiego 17B Iława stały 1 179 615 615 52.16% 0.05216
608 98.86%
11 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Grunwaldzka 6A Iława stały 1 423 657 654 45.96% 0.04596
646 98.78%
12 Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Polskich Podróżników, Skłodowskiej 31 Iława stały 1 925 891 897 46.60% 0.0466
888 99.00%
13 Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej, Andersa 7 Iława stały 1 974 990 980 49.65% 0.04965
974 99.39%
14 Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Polskich Podróżników, Skłodowskiej 31 Iława stały 2 099 991 990 47.17% 0.04717
983 99.29%
15 Przedszkole Miejskie Nr 5, Andersa 8A Iława stały 1 731 894 893 51.59% 0.05159
885 99.10%
16 Osiedlowy Dom Kultury, Skłodowskiej 26 Iława stały 1 170 582 582 49.74% 0.04974
580 99.66%
17 Dom Pomocy Społecznej, Dąbrowskiego 15B Iława dom pomocy społecznej 49 28 28 57.14% 0.05714
25 89.29%
18 Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego, Andersa 3 Iława szpital 26 14 14 53.85% 0.05385
14 100.00%
19 Zakład Karny, 1 Maja 14 Iława zakład karny 14 4 4 28.57% 0.02857
4 100.00%

Ponowne głosowanie

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 KOPACZEWSKI Dawid 35 wyższe Iława, 6055 54.42 Tak
2 ŻYLIŃSKI Adam Jacek 60 wyższe humanistyczne Iława, 5071 45.58 Nie

Zbiorcze informacje o głosowaniu w obwodach

Obwód nr Adres Liczba głosów ważnych ŻYLIŃSKI Adam Jacek Głosów ważnych oddanych na kandydatów KOPACZEWSKI Dawid
Głosów ważnych oddanych na kandydata Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % ważnych % ważnych Liczba
1 Przedszkole Miejskie Nr 3, ul. Kościuszki 22A Iława 689 262 38.03% 0.03803
61.97% 427
2 Zajazd Wielka Żuława, Ostródzka 3 Iława 556 215 38.67% 0.03867
61.33% 341
3 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, Kościuszki 2A Iława 654 311 47.55% 0.04755
52.45% 343
4 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Obrońców Westerplatte 5 5 Iława 680 347 51.03% 0.05103
48.97% 333
5 Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane, Lubawska 3 Iława 855 355 41.52% 0.04152
58.48% 500
6 Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków, Niepodległości 11A Iława 411 187 45.50% 0.0455
54.50% 224
7 Ośrodek Psychoedukacji, Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie, Chełmińska 1 Iława 788 361 45.81% 0.04581
54.19% 427
8 Przedszkole Miejskie Nr 4 im. Kubusia Puchatka, Dąbrowskiego 17B Iława 903 467 51.72% 0.05172
48.28% 436
9 Przedszkole Miejskie Nr 6, Wiejska 3 Iława 769 324 42.13% 0.04213
57.87% 445
10 Przedszkole Miejskie Nr 4 im. Kubusia Puchatka, Dąbrowskiego 17B Iława 511 226 44.23% 0.04423
55.77% 285
11 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Grunwaldzka 6A Iława 565 274 48.50% 0.0485
51.50% 291
12 Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Polskich Podróżników, Skłodowskiej 31 Iława 755 373 49.40% 0.0494
50.60% 382
13 Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej, Andersa 7 Iława 840 390 46.43% 0.04643
53.57% 450
14 Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Polskich Podróżników, Skłodowskiej 31 Iława 845 394 46.63% 0.04663
53.37% 451
15 Przedszkole Miejskie Nr 5, Andersa 8A Iława 758 348 45.91% 0.04591
54.09% 410
16 Osiedlowy Dom Kultury, Skłodowskiej 26 Iława 506 212 41.90% 0.0419
58.10% 294
17 Dom Pomocy Społecznej, Dąbrowskiego 15B Iława 26 20 76.92% 0.07692
23.08% 6
18 Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego, Andersa 3 Iława 11 4 36.36% 0.03636
63.64% 7
19 Zakład Karny, 1 Maja 14 Iława 4 1 25.00% 0.025
75.00% 3

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Przedszkole Miejskie Nr 3, ul. Kościuszki 22A Iława stały 1511 694 694 45.93% 0.04593
689 99.28%
2 Zajazd Wielka Żuława, Ostródzka 3 Iława stały 1550 557 557 35.94% 0.03594
556 99.82%
3 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, Kościuszki 2A Iława stały 1625 661 658 40.49% 0.04049
654 99.39%
4 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Obrońców Westerplatte 5 5 Iława stały 1569 683 683 43.53% 0.04353
680 99.56%
5 Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane, Lubawska 3 Iława stały 2261 859 859 37.99% 0.03799
855 99.53%
6 Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków, Niepodległości 11A Iława stały 870 415 415 47.70% 0.0477
411 99.04%
7 Ośrodek Psychoedukacji, Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie, Chełmińska 1 Iława stały 1635 793 793 48.50% 0.0485
788 99.37%
8 Przedszkole Miejskie Nr 4 im. Kubusia Puchatka, Dąbrowskiego 17B Iława stały 1788 908 908 50.78% 0.05078
903 99.45%
9 Przedszkole Miejskie Nr 6, Wiejska 3 Iława stały 1801 782 782 43.42% 0.04342
769 98.34%
10 Przedszkole Miejskie Nr 4 im. Kubusia Puchatka, Dąbrowskiego 17B Iława stały 1181 512 512 43.35% 0.04335
511 99.80%
11 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Grunwaldzka 6A Iława stały 1427 566 565 39.59% 0.03959
565 100.00%
12 Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Polskich Podróżników, Skłodowskiej 31 Iława stały 1919 766 765 39.86% 0.03986
755 98.69%
13 Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej, Andersa 7 Iława stały 1974 844 844 42.76% 0.04276
840 99.53%
14 Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Polskich Podróżników, Skłodowskiej 31 Iława stały 2100 850 848 40.38% 0.04038
845 99.65%
15 Przedszkole Miejskie Nr 5, Andersa 8A Iława stały 1734 762 761 43.89% 0.04389
758 99.61%
16 Osiedlowy Dom Kultury, Skłodowskiej 26 Iława stały 1185 509 509 42.95% 0.04295
506 99.41%
17 Dom Pomocy Społecznej, Dąbrowskiego 15B Iława dom pomocy społecznej 49 26 26 53.06% 0.05306
26 100.00%
18 Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego, Andersa 3 Iława szpital 18 11 11 61.11% 0.06111
11 100.00%
19 Zakład Karny, 1 Maja 14 Iława zakład karny 15 4 4 26.67% 0.02667
4 100.00%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 21 3 31 845 26 472 19 1