Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 55 310
Wyborców 45 457
Obwodów 47
  • Wybory do Rady Powiatu w Giżycku
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto gizzzyckoMiasto Giżycko 12 4 21 12 85
gmina gizzzyckoGmina Giżycko 13 15 15 55 55
gmina kruklankiGmina Kruklanki 4 15 15 29 29
gmina milzkiGmina Miłki 3 15 15 35 35
gmina rynGmina Ryn 7 15 15 40 40
gmina wydminyGmina Wydminy 8 15 15 29 29

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa Nr 3, Wiejska 50 Giżycko stały Tak ulice: Antonowska, Działkowa, Jarzębinowa, Kasztanowa, Klonowa, Krzywa, Kwiatowa, Łąkowa, Nowogródzka, Orzechowa, Perkunowska, Piaskowa, Polna, Przyszłość, Rolnicza, Rybacka, Sadowa, Słoneczna, Szkolna, Świderska, Topolowa, Warzywna, Wiejska, Wiśniowa, Wrzosowa, Wspólna, Zakole, Żwirowa.
2 Żegluga Mazurska Sp. z o. o., Al. Wojska Polskiego 8 Giżycko stały Tak ulice: Aleja Wojska Polskiego, Bema, Fryderyka Chopina, Generała Orlicz Dreszera, Kajki, Kilińskiego, Konopnickiej, Łuczańska, Mikołaja Reja, Moniuszki, Myśliwska, Obwodowa od Kanału Łuczańskiego do końca, Słowackiego, Stefana Żeromskiego, Struga, św. Brunona, Turystyczna, Tuwima
3 Szkoła Podstawowa Nr 1, Gimnazjalna 1 Giżycko stały Nie ulice: Batorego numery nieparzyste, Drzymały, Gimnazjalna, Jasna, Koszarowa, Krótka, Mazurska, Nowowiejska, Obwodowa od skrzyżowania z ul. Batorego do Kanału Łuczańskiego, Okrzei, Plac Marszałka J. Piłsudskiego, Pomorska, Rajska, Sikorskiego od skrzyżowania z ul. 3 Maja do końca, Sportowa, Tadeusza Kościuszki od nr 1 do skrzyżowania z ul. Aleja 1 Maja, Wesoła, Wilanowska
4 Sala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, 3 Maja 21A Giżycko stały Tak ulice: 3 Maja, Generała Józefa Zajączka, Kolejowa od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do końca, Nadbrzeżna, Olsztyńska, Owsiana, Pasaż Portowy, Plac Grunwaldzki, Róży Wiatrów, Sikorskiego od nr 1 do skrzyżowania z ul. 3 Maja, Szantowa, Unii Europejskiej, Warszawska od nr 1 do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego, Wincentego Witosa, Wodna, Żeglarska
5 Urząd Miejski (sala konferencyjna), Alaja 1 Maja 14 Giżycko stały Tak ulice: Aleja 1 Maja od nr 1 do skrzyżowania z ul. Tadeusza Kościuszki, Kętrzyńskiego, Konarskiego, Kopernika, Mickiewicza, Pionierska, Plac Targowy, Pocztowa, Smętka bez numerów parzystych od 18 do 20A i bez numeru 22A, Tadeusza Kościuszki od skrzyżowania z ul. Aleja 1 Maja do Ronda Polskich Dzieci Wojny, Traugutta.
6 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Wodociągowa 15 Giżycko stały Tak ulice: Aleja 1 Maja od skrzyżowania z ul. Tadeusza Kościuszki do końca numery nieparzyste i od skrzyżowania z ul. Tadeusza Kościuszki do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi numery parzyste, Batorego numery parzyste, Daszyńskiego, Hetmańska, Kasztelańska, Kombatantów, Obwodowa od Ronda Solidarności do skrzyżowania z ul. Batorego, Wodociągowa od ronda u zbiegu ulic Wodociągowa i Jagiełły do randa u zbiegu ulic Wodociągowa i Królowej Jadwigi bez numeru 8.
7 Szkoła Podstawowa Nr 7, Wodociągowa 8 Giżycko stały Tak ulice: Aleja 1 Maja od skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi do końca numery parzyste, Kazimierza Wielkiego, Królowej Jadwigi, Obwodowa od skrzyżowania z ul. Jagiełły do Ronda Solidarności, Wodociągowa nr 8 oraz od ronda u zbiegu ulic Wodociągowa i Królowej Jadwigi do końca.
8 Przedszkole Miejskie Nr 4, Jagiełły 3 Giżycko stały Tak ulice: Jagiełły, Osiedle XXX-lecia Wolnych Wyborów, Smętka od 18 do 20A numery parzyste i nr 22A, Staszica od skrzyżowania z ul. Tadeusza Kościuszki do końca, Tadeusza Kościuszki od Ronda Polskich Dzieci Wojny do końca, Wodociągowa od Ronda Polskich Dzieci Wojny do randa u zbiegu ulic Wodociągowa i Jagiełły.
9 Szkoła Podstawowa Nr 2, Warszawska 39 Giżycko stały Nie ulice: Armii Krajowej, Białostocka, Boczna, Bohaterów Westerplatte, Dąbrowskiego, Emilii Plater, Gdańska, Górna, Grodzieńska, Jeziorna, Kolejowa od nr 1 do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego, Obwodowa od nr 1 do skrzyżowania z ul. Jagiełły, Ogrodowa, Plac Dworcowy, Przejściowa, Przemysłowa, Sienkiewicza, Słowiańska, Staszica od nr 1 do skrzyżowania z ul. Tadeusza Kościuszki, Suwalska, Sybiraków, Szarych Szeregów, Trocka, Warmińska, Warszawska od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do końca, Wileńska, Wodociągowa od nr 1 do Ronda Polskich Dzieci Wojny, Zielona.
10 Areszt Śledczy w Suwałkach – Oddział Zewnętrzny w Giżycku (świetlica), ul. Warszawska 28A Giżycko oddział zewnętrzny aresztu Śledczego Nie Areszt Śledczy w Suwałkach – Oddział Zewnętrzny w Giżycku
11 Szpital Giżycki Spółka z o. o. w Giżycku (świetlica), ul. Warszawska 41 Giżycko szpital Nie Szpital Giżycki Spółka z o. o.
12 Dom Pomocy Społecznej w Giżycku (hol), ul. Warszawska 31 Giżycko dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej
1 Świetlica wiejska w Kamionkach, 11 Kamionki stały Tak Sołectwa: Doba, Bogacko, Kamionki, Guty
2 Świetlica wiejska w Sterławkach Małych, 2B Sterławki Małe stały Nie Sołectwa: Wrony, Sterławki Małe
3 Świetlica wiejska w Kozinie, 13B Kozin stały Tak Sołectwa: Wronka, Wilkaski, Szczybały Giżyckie, Bogaczewo, Kozin
4 Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach, ul. Olsztyńska 54 Wilkasy stały Tak Sołectwo: Wilkasy-okręg Nr 4 i okręg Nr 5
5 Świetlica wiejska w Wilkasach, ul. Przemysłowa 15 Wilkasy stały Nie Sołectwo: Wilkasy-okręg Nr 6
6 Świetlica wiejska w Antonowie, ul. Sympatyczna 38 Antonowo stały Nie Sołectwa: Antonowo, Pierkunowo, Świdry
7 Świetlica wiejska w Spytkowie, 21A Spytkowo stały Tak Sołectwa: Spytkowo Sołdany
8 Świetlica wiejska w Pieczonkach, 7 Pieczonki stały Nie Sołectwa: Pieczonki, Kożuchy Wielkie
9 Urząd Gminy Giżycko-sala konferencyjna, ul. Mickiewicza 33 Giżycko stały Tak Sołectwo: Gajewo-okręg Nr 10 i Nr 11
10 Świetlica wiejska w Sulimach, 3A Sulimy stały Nie sołectwo Sulimy
11 Świetlica wiejska w Upałtach Małych, 5 Upałty Małe stały Tak Sołectwa: Kruklin, Upałty Małe
12 Świetlica wiejska w Bystrym, 1i Bystry stały Tak sołectwo Bystry
13 Świetlica wiejska w Upałtach, 10 Upałty stały Nie Sołectwa: Grajwo, Kąp, Upałty
1 Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Kruklanki w Kruklankach, ul. 22 Lipca 19 Kruklanki stały Tak Kruklanki ulice: Borecka, Brzozowa, Cicha, Dworcowa, Klonowa, Kolonia, Leśna, 22 Lipca, Lipowa, Osiedle Boreckie, Osiedle Słoneczne, Polna, Sosnowa, Spacerowa, Sportowa, Szkolna, Wczasowa, Widokowa, Wodna, Wrzosowa; miejscowości : Grądy Kruklaneckie, Brożówka
2 Świetlica Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeziorowskich, 17A Jeziorowskie stały Tak Budziska Leśne, Diabla Góra, Jasieniec, Jeziorowskie, Podleśne, Żabinka.
3 Szkoła Podstawowa w Boćwince, 12 Boćwinka stały Nie Boćwinka, Sołtmany, Żywki, Żywki Małe.
4 Była Szkoła Podstawowa w Jurkowie, 17 Jurkowo stały Nie Borki, Jurkowo, Jurkówko, Kamienna Struga, Knieja Łuczańska, Lipowo, Majerka, Możdżany, Wolisko, Żywy.
1 Ośrodek Kultury w Miłkach, ul. Szkolna 1 Miłki stały Tak Sołectwa: Czyprki, Lipińskie, Lipowy Dwór, Staświny, Miłki, Marcinowa Wola
2 Świetlica wiejska, 9 Konopki Nowe stały Tak Sołectwa: Bielskie, Danowo, Konopki Wielkie, Konopki Małe, Konopki Nowe, Wyszowate
3 Szkoła Podstawowa w Rydzewie, ul. Mazurska 94 Rydzewo stały Tak Sołectwa: Ruda, Kleszczewo, Rydzewo, Jagodne Wielkie, Paprotki, Jagodne Małe
1 Urząd Miasta i Gminy Ryn, parter, ul. Ratuszowa 2 Ryn stały Tak Miasto Ryn: ulice: Albina Nowickiego, Partyzantów, Plac Wolności, Lipowa, Cicha, Traugutta, Konrada Wallenroda, Ogrodowa, Mikołaja Kopernika 1 - 18A, 19, 20, 27, 29, 31, 33, Zielona, Spacerowa
2 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rynie, ul. Szkolna 8a Ryn stały Tak Miasto Ryn: ulice: Mazurska, Krótka, Warmińska
3 Urząd Miasta i Gminy Ryn, I piętro, ul. Ratuszowa 2 Ryn stały Nie Miasto Ryn: ulice: Mikołaja Kopernika-prawa strona od skrzyżowania z ul. Konrada Wallenroda i Tadeusza Kościuszki-do końca, Słoneczna, Sosnowa, Podmiejska, Brzozowa, Polna, Ryn Kolonia, Wiejska, Zamiejska, Tadeusza Kościuszki, Krzywa, Ratuszowa, Szkolna, Jaśminowa, Rybaka, Wąska, Wesoła, XX-lecia, Zaułek
4 Wiejski Dom Kultury, 54 Sterławki Wielkie stały Tak Sołectwa: Sterławki Wielkie, Kronowo
5 Ryńskie Centrum Kultury w Rynie, ul. Szkolna 1 Ryn stały Tak Sołectwa: Canki, Głąbowo, Knis, Krzyżany, Jeziorko, Orło, Słabowo, Wejdyki, Rybical, Ławki, Tros, Mioduńskie
6 Świetlica Wiejska w Skopie, 9 Skop stały Nie Sołectwa: Skop, Monetki
7 Świetlica Wiejska w Szymonce, 25 Szymonka stały Nie Sołectwa: Szymonka, Prażmowo, Stara Rudówka
1 Szkoła Podstawowa w Gawlikach Wielkich, 32 Gawliki Wielkie stały Tak Sołectwa: Czarnówka, Gawliki Wielkie, Grądzkie, Pietrasze (wieś: Gajlówka), Szczybały Orłowskie
2 Świetlica Środowiskowa w Orłowie, 37A Orłowo stały Nie Sołectwa: Gajrowskie, Orłowo (osada: Łękuk Mały, Róg Orłowski)
3 Szkoła Podstawowa im. Feliksa Nowowiejskiego w Wydminach, Szkoła Filialna w Talkach, 2 Talki stały Tak Sołectwa: Biała Giżycka, Okrągłe (osada: Skomack Mały), Pamry, Talki (osada: Rostki)
4 Ośrodek Zdrowia w Wydminach, Giżycka 6 Wydminy stały Tak Sołectwa: Cybulki, Dudka, Gawliki Małe (osada: Gębałki), Malinka, Mazuchówka, Ranty, Radzie, Siemionki, Sucholaski (osada: Grodkowo), Szczepanki, Wężówka
5 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wydminach, (budynek stołówki), ul. Grunwaldzka 94 Wydminy stały Tak Sołectwo: Wydminy (przysiółek: Ernstowo)
6 Szkoła Podstawowa im. Feliksa Nowowiejskiego w Wydminach, Szkoła Filialna w Zelkach, 1 Zelki stały Nie Sołectwa: Berkowo, Hejbuty, Pańska Wola (osada: Pańska Wola), Zelki (osada: Krzywe, przysiółek: Franciszkowo)
7 Świetlica Wiejska w Siedliskach, 32 Siedliska stały Nie Sołectwo: Siedliska
8 Dom Pomocy Społecznej w Wydminach, ul. Źródlana 2 Wydminy dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Wydminach

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto Giżycko 9 23 188 6 66
0.0000020000Nr 2 Gmina Giżycko, Miasto i Gmina Ryn 4 11 444 5 27
0.0000030000Nr 3 Gminy: Kruklanki, Miłki, Wydminy 4 10 825 5 29
Podsumowanie 17 45 457 16 122

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 11 6 6 23
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 11 5 6 22
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 11 6 6 23
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOCHAMY MAZURY - DOBRO WSPÓLNE KWW KOCHAMY MAZURY - DOBRO WSPÓLNE 11 6 17
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GIŻYCKIE POROZUMIENIE OBYWATELSKIE KWW GPO 11 5 16
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKA KOALICJA GIŻYCKO KWW OK GIŻYCKO 11 4 6 21

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 23 212 11 477 11 466 49.40% 0.0494
10 991 95.86% 0.09586
Tak
2 11 449 5 858 5 856 51.15% 0.05115
5 312 90.71% 0.09071
Tak
3 10 826 5 686 5 685 52.51% 0.05251
5 139 90.40% 0.0904
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 4 256 23 19.85% 0.01985
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 5 995 22 27.96% 0.02796
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 540 23 21.17% 0.02117
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOCHAMY MAZURY - DOBRO WSPÓLNE 2 543 17 11.86% 0.01186
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GIŻYCKIE POROZUMIENIE OBYWATELSKIE 1 624 16 7.57% 0.00757
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKA KOALICJA GIŻYCKO 2 484 21 11.58% 0.01158

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 4 256 23 3 19.85% 0.01985
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 5 995 22 5 27.96% 0.02796
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 540 23 4 21.17% 0.02117
Tak
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOCHAMY MAZURY - DOBRO WSPÓLNE 2 543 17 2 11.86% 0.01186
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GIŻYCKIE POROZUMIENIE OBYWATELSKIE 1 624 16 1 7.57% 0.00757
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKA KOALICJA GIŻYCKO 2 484 21 2 11.58% 0.01158
Tak

Rada Powiatu w Giżycku - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 STRAŻEWICZ Wacław Jan 563 5.12% 0.00512
Tak
1 2 2 ALESZCZYK-JUREK Alina 67 0.61% 0.00061
Nie
1 2 3 AMBROZIAK Kazimierz 73 0.66% 0.00066
Nie
1 2 4 BOROWSKI Jarosław Lucjan 34 0.31% 0.00031
Nie
1 2 5 CICHOCKA Ewa 63 0.57% 0.00057
Nie
1 2 6 ŁBIK Jolanta 18 0.16% 0.00016
Nie
1 2 7 ŁYDZIŃSKI Stanisław Wiesław 21 0.19% 0.00019
Nie
1 2 8 MIEDZIANOWSKA-KONOPKA Wioleta Renata 20 0.18% 0.00018
Nie
1 2 9 OSTROWSKA Ewa 515 4.69% 0.00469
Nie
1 2 10 SAKOWSKA Justyna Paulina 39 0.35% 0.00035
Nie
1 2 11 SMOLEŃSKI Mieczysław 55 0.50% 0.0005
Nie
1 4 1 DRZAŻDŻEWSKI Mirosław Dariusz 1 045 9.51% 0.00951
Tak
1 4 2 KUROWICKA Beata Barbara 337 3.07% 0.00307
Tak
1 4 3 PIOTROWSKI Mariusz 141 1.28% 0.00128
Nie
1 4 4 NIEZBECKI Grzegorz 165 1.50% 0.0015
Nie
1 4 5 RATKIEWICZ Beata 73 0.66% 0.00066
Nie
1 4 6 MIEŃKO Marian 483 4.39% 0.00439
Tak
1 4 7 FURSEWICZ Artur Janusz 97 0.88% 0.00088
Nie
1 4 8 SKRZYPCZYK Krzysztof 106 0.96% 0.00096
Nie
1 4 9 CABAN Wojciech Krzysztof 304 2.77% 0.00277
Nie
1 4 10 DARAŻ Anna Małgorzata 147 1.34% 0.00134
Nie
1 4 11 CHRAPOWICKA Krystyna 112 1.02% 0.00102
Nie
1 10 1 KRYSIUK Jan 719 6.54% 0.00654
Tak
1 10 2 ZAJĄCZKOWSKI Leonard 377 3.43% 0.00343
Nie
1 10 3 SZOSTKOWSKI Tomasz 436 3.97% 0.00397
Tak
1 10 4 SUBOCZ-HOŁUBOWICZ Ewa 100 0.91% 0.00091
Nie
1 10 5 ANSZCZAK Monika 127 1.16% 0.00116
Nie
1 10 6 KROPIELNICKA Barbara Krystyna 81 0.74% 0.00074
Nie
1 10 7 SZOSTAK Jakub 132 1.20% 0.0012
Nie
1 10 8 ŚWIĘS Stefan 28 0.25% 0.00025
Nie
1 10 9 WŁODKOWSKI Antoni 94 0.86% 0.00086
Nie
1 10 10 GEMBAL Sandra Ewa 48 0.44% 0.00044
Nie
1 10 11 HALIASZ Agnieszka 106 0.96% 0.00096
Nie
1 12 1 KIRSON Sabina Wanda 101 0.92% 0.00092
Nie
1 12 2 FILIPKOWSKA Renata Stanisława 116 1.06% 0.00106
Nie
1 12 3 LECZYCKA Anna 320 2.91% 0.00291
Nie
1 12 4 TARARA Dorota 382 3.48% 0.00348
Tak
1 12 5 ANISZEWSKI Tomasz Paweł 75 0.68% 0.00068
Nie
1 12 6 SAKOWSKI Wiesław 110 1.00% 0.001
Nie
1 12 7 PIECH Grzegorz 42 0.38% 0.00038
Nie
1 12 8 HRYNIEWICKI Marek 59 0.54% 0.00054
Nie
1 12 9 SIERGIEJ-TODRYK Urszula Agata 97 0.88% 0.00088
Nie
1 12 10 GROCHOCKA Dorota 56 0.51% 0.00051
Nie
1 12 11 MAGURA Dariusz 52 0.47% 0.00047
Nie
1 13 1 ŁOŻYŃSKI Jacek 400 3.64% 0.00364
Tak
1 13 2 NALEŻYTY Lidia Ina 254 2.31% 0.00231
Nie
1 13 3 SZMIT Tomasz Edward 235 2.14% 0.00214
Nie
1 13 4 ROGALA Bożena 147 1.34% 0.00134
Nie
1 13 5 SIEDLECKA Jolanta Ewa 72 0.66% 0.00066
Nie
1 13 6 MORO Leszek Jerzy 70 0.64% 0.00064
Nie
1 13 7 KEMPSKA Aleksandra Elżbieta 24 0.22% 0.00022
Nie
1 13 8 ŁEMPICKI Mariusz Henryk 86 0.78% 0.00078
Nie
1 13 9 ŁACH Andrzej 81 0.74% 0.00074
Nie
1 13 10 MICHALICHA Beata Gabriela 36 0.33% 0.00033
Nie
1 13 11 BUNKOWSKI Ireneusz Grzegorz 106 0.96% 0.00096
Nie
1 14 1 GRĄDZKI Paweł 239 2.17% 0.00217
Nie
1 14 2 KOWALCZYK Dariusz 182 1.66% 0.00166
Nie
1 14 3 ROMANOWSKA-WOJTKÓW Marzena 93 0.85% 0.00085
Nie
1 14 4 KRAWIEC Marlena 85 0.77% 0.00077
Nie
1 14 5 LEMECHA Marian Mirosław 328 2.98% 0.00298
Tak
1 14 6 CUMANIS Dymitris 36 0.33% 0.00033
Nie
1 14 7 LUDWISZEWSKA Regina 67 0.61% 0.00061
Nie
1 14 8 WALENDZIAK Monika 58 0.53% 0.00053
Nie
1 14 9 WAGNER Urszula Danuta 38 0.35% 0.00035
Nie
1 14 10 STABIŃSKI Mirosław Janusz 31 0.28% 0.00028
Nie
1 14 11 KRALKOWSKA Krystyna 187 1.70% 0.0017
Nie
2 2 1 DWORAK Anna 223 4.20% 0.0042
Nie
2 2 2 POŻAROSZCZYK Jacek 221 4.16% 0.00416
Nie
2 2 3 PRZYMORSKA Jolanta 153 2.88% 0.00288
Nie
2 2 4 SIEMASZKO Marianna 44 0.83% 0.00083
Nie
2 2 5 SIEROŃSKI Mateusz Andrzej 448 8.43% 0.00843
Tak
2 2 6 STAŃCZYK Mirosław Stanisław 140 2.64% 0.00264
Nie
2 4 1 KARPIŃSKI Józef 780 14.68% 0.01468
Tak
2 4 2 MILBRAT-PYŻYŃSKA Magdalena 222 4.18% 0.00418
Nie
2 4 3 DADEŁŁO Henryk 221 4.16% 0.00416
Nie
2 4 4 MALISZEWSKA Justyna 73 1.37% 0.00137
Nie
2 4 5 KOWALSKI Mirosław Stanisław 234 4.41% 0.00441
Nie
2 10 1 NOWAKOWSKI Mirosław Kazimierz 464 8.73% 0.00873
Tak
2 10 2 ŚWIDER Zdzisław 271 5.10% 0.0051
Nie
2 10 3 DUSZYŃSKA Anna 199 3.75% 0.00375
Nie
2 10 4 KULEJ Joanna Natalia 57 1.07% 0.00107
Nie
2 10 5 MIKOSZA Marta 93 1.75% 0.00175
Nie
2 10 6 CYRULIŃSKI Sebastian 115 2.16% 0.00216
Nie
2 12 1 GRYGIANIEC Dorota Agata 127 2.39% 0.00239
Nie
2 12 2 KWIATEK Piotr Mirosław 470 8.85% 0.00885
Tak
2 12 3 MAZIARZ Ewa Beata 157 2.96% 0.00296
Nie
2 12 4 ADAMCZYK Arkadiusz Adam 81 1.52% 0.00152
Nie
2 12 5 JANOWSKA Renata 162 3.05% 0.00305
Nie
2 12 6 WRÓBEL Antoni Jarosław 136 2.56% 0.00256
Nie
2 14 1 SIENKIEWICZ Bogusława 70 1.32% 0.00132
Nie
2 14 2 BOGDAŃSKI Cezary Karol 44 0.83% 0.00083
Nie
2 14 3 KOZIOŁ Wojciech Tomasz 54 1.02% 0.00102
Nie
2 14 4 KOZIOŁ Renata 53 1.00% 0.001
Nie
3 2 1 DOLECKA Maria Teresa 592 11.52% 0.01152
Tak
3 2 2 GĄSIOR Stanisław Grzegorz 325 6.32% 0.00632
Nie
3 2 3 KRUSZEWSKI Wojciech 270 5.25% 0.00525
Nie
3 2 4 KULPIŃSKA-MEJOR Ewa Elżbieta 43 0.84% 0.00084
Nie
3 2 5 RAMOTOWSKI Ignacy Ludwik 174 3.39% 0.00339
Nie
3 2 6 SKRYPOCZKA Anna 155 3.02% 0.00302
Nie
3 4 1 ŁĘPICKA-GIJ Monika 801 15.59% 0.01559
Tak
3 4 2 WŁODZIMIERSKI Marian Feliks 152 2.96% 0.00296
Nie
3 4 3 TECH Bogdan Andrzej 88 1.71% 0.00171
Nie
3 4 4 GIZA Aleksandra 208 4.05% 0.00405
Nie
3 4 5 MACINA Karolina Patrycja 137 2.67% 0.00267
Nie
3 4 6 STEFANIAK Roman 69 1.34% 0.00134
Nie
3 10 1 SZOSTAK Izabela Kamila 466 9.07% 0.00907
Tak
3 10 2 STIELOW Teresa Grażyna 191 3.72% 0.00372
Nie
3 10 3 KROPIELNICKI Marek 91 1.77% 0.00177
Nie
3 10 4 TYTŁA Monika Sylwia 175 3.41% 0.00341
Nie
3 10 5 ŁUCAŚ Eugeniusz Michał 110 2.14% 0.00214
Nie
3 10 6 JERZYKOWSKI Adam 60 1.17% 0.00117
Nie
3 13 1 WATKOWSKA Ewa 22 0.43% 0.00043
Nie
3 13 2 KASZUCKI Mateusz 56 1.09% 0.00109
Nie
3 13 3 KASPEREK Krzesław Jan 21 0.41% 0.00041
Nie
3 13 4 NOWOSIELSKI Krzysztof 9 0.18% 0.00018
Nie
3 13 5 NOWIK Marianna 5 0.10% 0.0001
Nie
3 14 1 JANUSZKIEWICZ Elżbieta 671 13.06% 0.01306
Tak
3 14 2 PIEŃKOSZ Robert 65 1.26% 0.00126
Nie
3 14 3 SĘKOWSKA Małgorzata Helena 104 2.02% 0.00202
Nie
3 14 4 ŁUCKO Eugeniusz 9 0.18% 0.00018
Nie
3 14 5 SZOT Jacek Stanisław 21 0.41% 0.00041
Nie
3 14 6 KORYTKO Grażyna Barbara 49 0.95% 0.00095
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Giżycki - ogółem 7 113 82 55 310 45 457 47 4 2
Gminy ogółem 6 96 79 55 310 45 457 47 4 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 4 27 789 23 188 12 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 5 75 75 27 521 22 269 35 4 1 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 16 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 12 1
Ogółem 28 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 122 59 48% 63 52%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 85 40 47% 45 53%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 188 86 46% 102 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 10 2 20% 8 80%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 6 0 0% 6 100%
Ogółem 395 185 47% 210 53%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 52 48 55
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 50 50 51
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 47 45 49
Średnia wieku kandydatów na wójta 50 51 49
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 46 46
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 25 15 60% 10 40%
30-39 72 39 54% 33 46%
40-59 207 99 48% 108 52%
60+ 91 32 35% 59 65%
Ogółem 395 185 47% 210 53%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 4 0 0% 4 100%
40-59 9 1 11% 8 89%
60+ 3 1 33% 2 67%
Ogółem 16 2 13% 14 88%