Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 40 791
Wyborców 33 630
Obwodów 36
  • Wybory do Rady Powiatu Braniewskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto braniewoMiasto Braniewo 10 15 15 76 76
gmina braniewoGmina Braniewo 5 15 15 50 50
gmina fromborkGmina Frombork 4 15 15 46 46
gmina lelkowoGmina Lelkowo 4 15 15 31 31
gmina pieniezzzznoGmina Pieniężno 7 15 15 31 31
gmina plzoskiniaGmina Płoskinia 3 15 15 18 18
gmina wilczeztaGmina Wilczęta 3 15 15 45 45

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Rzemieślnicza 1 Braniewo stały Nie ul. Błotna, ul. Dworzec Kolejowy, ul. Kolejowa, ul. Kołłątaja, ul. Kościuszki, ul. Mokra, ul. Reja, ul. Rzemieślnicza, ul. Skośna, ul. Staszica, ul. Szkolna, ul. Żeromskiego
2 Szkoła Podstawowa Nr 6, Konarskiego 13 Braniewo stały Nie ul. Armii Krajowej, ul. Konarskiego, ul. Malinowa, ul. Ogrodowa, ul. Olsztyńska, ul. Traugutta, ul. Wąska
3 Zespół Szkół Budowlanych, Wiejska 2 Braniewo stały Tak ul. 9 Maja, ul. Cicha, ul. Drewniana, ul. Kościelna, ul. Królewiecka, ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, ul. Lipowa, ul. Lisia, ul. Łącznikowa, ul. Młynarska, Plac Józefa Piłsudskiego, ul. Przemysłowa, ul. Wiejska, ul. Wspólna
4 Braniewskie Centrum Kultury, Katedralna 9 Braniewo stały Tak ul. Błogosławionej Reginy Protmann, ul. Botaniczna, ul. Elbląska, ul. Fromborska, ul. Gdańska, ul. Hozjusza, ul. Katedralna, ul. Łąkowa, ul. Marcina Kromera, Plac Strażacki, Zamkowa
5 Szkoła Podstawowa Nr 5, Moniuszki 22a Braniewo stały Nie 700 Lecia, ul. Dąbrowskiego, ul. Fryderyka Chopina ul. Moniuszki, ul. Mielczarskiego, ul. Słoneczna, ul. Sikorskiego ul. Zielona, ul. Elizy Orzeszkowej
6 Przedszkole Miejskie Nr 4, Sucharskiego 19 Braniewo stały Tak ul. Bema, ul. Dembińskiego, ul. Gen. Grota Roweckiego, ul. Sowińskiego, ul. Stefczyka, ul. Sucharskiego
7 Szkoła Podstawowa Nr 3, PCK 4 Braniewo stały Tak ul. Grzybowa, ul. Jana Matejki, ul. Krótka, ul. Magazynowa, ul. Marynarska, ul. Morska, ul. Parkowa, ul. PCK, ul. Piwna, Plac Grunwaldu, Plac Wolności, ul. Portowa, ul. Sądowa, ul. Spacerowa, ul. Świętojańska, ul. Wodna
8 Przedszkole Miejskie Nr 2, Różana 14 Braniewo stały Nie ul. 1 Maja, Aleja Wojska Polskiego, ul. Brzozowa, ul. Długa, ul. Drozdowa, ul. Gustawa Gizewiusza, ul. Jachtowa, ul. Jana Bażyńskiego, ul. Jaskółcza, ul. Kajki, ul. Kętrzyńskiego, ul. Kopernika, ul. Krasickiego, ul. Kwiatowa, ul. Mrągowiusza, ul. Mrówcza, ul. Nadbrzeżna, ul. Nowopasłęcka, ul. Olimpijska ul. Piaskowa, ul. Pieniężnego, ul. Różana, ul. Słowicza, ul. Smutna, ul. Sportowa, ul. Świętokrzyska, ul. Warmińska, ul. Wileńska, ul. Władysława Jagiełły, ul. Żeglarska
9 Powiatowe Centrum Medyczne Spółka z o. o. w Braniewie, Moniuszki 13 Braniewo szpital Nie Powiatowe Centrum Medyczne Spółka z o. o. w Braniewie
10 Oddział Zewnętrzny w Braniewie Aresztu Śledczego w Elblągu, Plac Grunwaldu 2A Braniewo zakład karny Nie Oddział Zewnętrzny w Braniewie Aresztu Śledczego w Elblągu
1 Urząd Gminy w Braniewie, ul. Moniuszki 5 Braniewo stały Tak Bobrowiec, Cielętnik, Działy, Garbina, Glinka, Józefowo, Klejnowo, Klejnówko, Nowa Pasłęka, Podgórze, Prątnik, Prętki, Rogity, Rogity Nadleśnictwo, Różaniec, Rudłowo, Stara Pasłęka, Stępień, Ujście, Ułowo, Wielewo, Wikielec, Zawierz
2 Szkoła Filialna w Szylenach, 13 Szyleny stały Nie Bemowizna, Brzeszczyny, Marcinkowo, Rydzówka, Szyleny, Szyleny-Kolonia, Szyleny-Osada.
3 Budynek świetlicy wiejskiej w Lipowinie, 31A Lipowina stały Tak Goleszewo, Grodzie, Gronówko, Kiersy, Leśniczówka Dąbrowa, Lipowina, Maciejewo, Mikołajewo, Strubiny, Świętochowo, Wola Lipowska, Zakrzewiec
4 Budynek świetlicy wiejskiej w Żelaznej Górze, 24 Żelazna Góra stały Tak Grzechotki, Grzędowo, Jarocin, Krasnolipie, Krzewno, Pęciszewo, Sarniki, Wilki, Żelazna Góra
5 Budynek świetlicy wiejskiej w Gronowie, 15 Gronowo stały Nie Gronowo, Kalina, Młoteczno, Podleśne, Rodowo, Rusy, Siedlisko, Skarbkowo, Zgoda
1 Urząd Miasta i Gminy we Fromborku, Młynarska 5a Frombork stały Nie teren Gminy Frombork
2 Zespół Szkół we Fromborku, Katedralna 9 Frombork stały Tak teren Miasta Fromborka (ulice: Basztowa, Błotna, Braniewska, Dworcowa, Elbląska, Jaśminowa, Kapelańska, Katedralna, Kopernika, Kościelna, Krasickiego, Krzywa, Kwiatowa, Leśna, Mickiewicza, Nadbrzeżna, Ogrodowa, Ottona Ślizienia, Parkowa, Pocztowa, Polna, Portowa, Rybacka, Rynek, Sadowa, Sanatoryjna, Stara, Szkolna, ZHP, Zielona), Wilanowo-Leśniczowka
3 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury we Fromborku, Osiedle Słoneczne 16 Frombork stały Tak teren Miasta Fromborka (ulice: Kolonia Robotnicza, Młynarska, Osiedle Słoneczne)
4 Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Sanatoryjna 1 Frombork szpital Nie Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej
1 Gminne Centrum Kultury, 17 Lelkowo stały Tak Bartki, Dębowiec, Giedawy, Krzekoty, Kwiatkowo, Lelkowo, Miłaki, Młyniec, Nałaby, Perwilty, Przebędowo, Słup, Sówki, Szarki, Wilknity, Wilknicki Młyn, Wola Wilknicka, Wołowo, Zdrój
2 Szkoła Podstawowa, 6 Zagaje stały Nie Grabowiec, Piele, Zagaje
3 Świetlica, 63 Głębock stały Nie Głębock, Jarzeń, Jarzeński Młyn
4 Świetlica, 20 Wyszkowo stały Tak Bieńkowo, Jachowo, Lutkowo, Wyszkowo
1 Środowiskowy Dom Samopomocy-"Bajka", ul. Sienkiewicza 2 Pieniężno stały Tak Miasto Pieniężno, ulice: Akacjowa, Braniewska, Brzozowa, Cmentarna, Dębowa, Dworcowa, Generalska, Kolejowa, Kościuszki, Królewiecka, Lipowa, Mickiewicza, Ogrodowa, Projektowana, Sadowa, Sienkiewicza, Wiśniowa
2 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Ornecka 8 Pieniężno stały Tak Miasto Pieniężno, ulice: Ciepłownicza, Górna, Lidzbarska, Ojca Mariana Żelazka, Ornecka, Park, Parkowa, 1 Maja, Polna, Rynek, Szkolna, Wolności, Zamkowa, Zielone Wzgórze
3 Miejski Dom Kultury, ul. Sienkiewicza 4 Pieniężno stały Tak Borowiec, Cieszęta, Glebiska, Kajnity, Łajsy, Pajtuny, Pieniężno Pierwsze, Pieniężno Drugie, Różaniec, Żugienie
4 Szkoła Podstawowa, 72 Lechowo stały Nie Jesionowo, Lechowo, Niedbałki, Radziejewo
5 Świetlica Sołecka, 13 Pluty stały Tak Glądy, Jeziorko, Kowale, Lubianka, Łoźnik, Pawły, Pełty, Pluty, Wopy
6 Szkoła Podstawowa, 22 Pakosze stały Nie Bornity, Brzostki, Kierpajny Małe, Kierpajny Wielkie, Pakosze, Wojnity
7 Szkoła Podstawowa, 10 Piotrowiec stały Nie Białczyn, Gajle, Gaudyny, Kiersiny, Piotrowiec, Posady, Sawity, Wyrębiska
1 Szkoła Podstawowa w Płoskini, 43 Płoskinia stały Tak Bliżewo, Czosnowo, Dąbrowa, Demity, Giedyle, Jarzębiec, Lubnowo, Łojewo, Pielgrzymowo, Płoskinia-Kolonia, Płoskinia, Strubno, Szalmia, Tolkowiec
2 Szkoła Podstawowa w Chruścielu, 27 Chruściel stały Tak Chruściel, Pierławki, Pierzchały, Piórkowo, Trąbki
3 Świetlica Wiejska w Długoborze, 11 Długobór stały Nie Długobór, Łozy, Podlechy, Robuzy, Stygajny, Wysoka Braniewska
1 Szkoła Podstawowa w Nowicy, budynek w Wilczętach, 43 Wilczęta stały Nie Wilczęta, Jankówko, Spędy, Gładysze, Tatarki, Bardyny, Ławki, Sopoty, Dębiny.
2 Szkoła Podstawowa, 17 Nowica stały Tak Stare Siedlisko, Nowica, Księżno, Lipowa, Bronki.
3 Szkoła Podstawowa, 3 Słobity stały Tak Karwiny, Dębień, Góry, Słobity-Stacja, Słobity.

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto Braniewo, Gmina Braniewo 9 18 349 7 69
0.0000020000Nr 2 Gminy: Frombork, Płoskinia, Wilczęta 4 7 543 6 33
0.0000030000Nr 3 Gminy: Lelkowo, Pieniężno 4 7 738 5 30
Podsumowanie 17 33 630 18 132

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM KKW SLD LEWICA RAZEM 5 5 10
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 11 5 6 22
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE KWW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE 11 6 6 23
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA OBYWATELSKA -POWIAT BRANIEWSKI KWW KOALICJA OBYWATELSKA- POWIAT BRANIEWSKI 10 6 6 22
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ SAMORZĄD KWW NASZ SAMORZĄD 10 5 6 21
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LOKALNI PATRIOCI KWW LOKALNI PATRIOCI 11 6 6 23
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOJCIECHA PENKALSKIEGO KWW WOJCIECHA PENKALSKIEGO 11 11

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 18 299 10 550 10 545 57.63% 0.05763
9 948 94.34% 0.09434
Tak
2 7 445 3 893 3 894 52.30% 0.0523
3 625 93.09% 0.09309
Tak
3 7 740 4 433 4 432 57.26% 0.05726
4 110 92.73% 0.09273
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 418 10 2.36% 0.00236
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 3 427 23 19.38% 0.01938
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE 3 267 23 18.48% 0.01848
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA OBYWATELSKA -POWIAT BRANIEWSKI 4 564 22 25.81% 0.02581
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ SAMORZĄD 2 424 21 13.71% 0.01371
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LOKALNI PATRIOCI 2 692 23 15.22% 0.01522
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOJCIECHA PENKALSKIEGO 891 11 5.04% 0.00504

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 418 10 0 2.36% 0.00236
Nie
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 3 427 23 3 19.38% 0.01938
Tak
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE 3 267 23 3 18.48% 0.01848
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA OBYWATELSKA -POWIAT BRANIEWSKI 4 564 22 5 25.81% 0.02581
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ SAMORZĄD 2 424 21 3 13.71% 0.01371
Tak
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LOKALNI PATRIOCI 2 692 23 2 15.22% 0.01522
Tak
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOJCIECHA PENKALSKIEGO 891 11 1 5.04% 0.00504
Tak

Rada Powiatu Braniewskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 5 1 PRZYBOROWSKI KRZYSZTOF FRANCISZEK 157 1.58% 0.00158
Nie
1 5 2 MICHAŁOWSKA SABINA 53 0.53% 0.00053
Nie
1 5 3 CWIL JERZY ADAM 54 0.54% 0.00054
Nie
1 5 4 CZERNIEWICZ ALICJA ELŻBIETA 13 0.13% 0.00013
Nie
1 5 5 ZIŁOTIN ALEKSANDER 16 0.16% 0.00016
Nie
1 10 1 MOTYKA KAROL 413 4.15% 0.00415
Tak
1 10 2 MACIEJEWSKA KATARZYNA AGNIESZKA 683 6.87% 0.00687
Tak
1 10 3 SYDOR MICHAŁ 336 3.38% 0.00338
Nie
1 10 4 DODA GRAŻYNA 239 2.40% 0.0024
Nie
1 10 5 SADOWSKI LESZEK ARTUR 270 2.71% 0.00271
Nie
1 10 6 WYSZOMIRSKI TOMASZ ROBERT 106 1.07% 0.00107
Nie
1 10 7 SOKOŁOWSKI JANUSZ 99 1.00% 0.001
Nie
1 10 8 SYNOWIEC ARTUR KONRAD 56 0.56% 0.00056
Nie
1 10 9 ANDRZEJEWSKA BARBARA 17 0.17% 0.00017
Nie
1 10 10 ŁUBNICKA HALINA 13 0.13% 0.00013
Nie
1 10 11 SOKÓŁ MAREK DOMINIK 194 1.95% 0.00195
Nie
1 12 1 KOWALSKI KRZYSZTOF 565 5.68% 0.00568
Tak
1 12 2 WOJTAS MAŁGORZATA 408 4.10% 0.0041
Tak
1 12 3 WASZCZENIUK BOGUSŁAW MACIEJ 155 1.56% 0.00156
Nie
1 12 4 JASTRZĘBSKA ANNA 44 0.44% 0.00044
Nie
1 12 5 PLAŻUK ANDRZEJ HENRYK 193 1.94% 0.00194
Nie
1 12 6 LANGOWSKA JOANNA 21 0.21% 0.00021
Nie
1 12 7 DROZDOWSKI ANDRZEJ 238 2.39% 0.00239
Nie
1 12 8 NOWAK IRENA AGNIESZKA 19 0.19% 0.00019
Nie
1 12 9 MIRKOWSKI ROBERT ARKADIUSZ 173 1.74% 0.00174
Nie
1 12 10 NOWAK CEZARY GRZEGORZ 14 0.14% 0.00014
Nie
1 12 11 OCHRIN-IWANOWSKA EUGENIA IRENA 80 0.80% 0.0008
Nie
1 13 1 DZIĄG LESZEK JAN 880 8.85% 0.00885
Tak
1 13 2 CHARZYŃSKI JERZY MIROSŁAW 246 2.47% 0.00247
Nie
1 13 3 ŁACMAN KRZYSZTOF JANUSZ 173 1.74% 0.00174
Nie
1 13 4 NOGAL MIROSŁAWA 162 1.63% 0.00163
Nie
1 13 5 PASZKIET WAWRZYNIEC KAZIMIERZ 76 0.76% 0.00076
Nie
1 13 6 NOWAK KRZYSZTOF ZDZISŁAW 86 0.86% 0.00086
Nie
1 13 7 ROGUSZEWSKA MAŁGORZATA URSZULA 57 0.57% 0.00057
Nie
1 13 8 MADZIEWICZ BOŻENA MARIA 122 1.23% 0.00123
Nie
1 13 9 UHRYN KAROLINA 153 1.54% 0.00154
Nie
1 13 10 TURCZYN BOŻENA EWA 331 3.33% 0.00333
Tak
1 14 1 NADZIEJKO MARIAN PAWEŁ 212 2.13% 0.00213
Nie
1 14 2 HRUSZKA WŁADYSŁAW 228 2.29% 0.00229
Tak
1 14 3 SAWICZ JAGODA 80 0.80% 0.0008
Nie
1 14 4 HALICKI BOGDAN CZESŁAW 51 0.51% 0.00051
Nie
1 14 5 SKOWROŃ JOLANTA 19 0.19% 0.00019
Nie
1 14 6 JARZĘBSKI ANDRZEJ 44 0.44% 0.00044
Nie
1 14 7 KĘDZIERSKA ANNA 33 0.33% 0.00033
Nie
1 14 8 JAKIMIAK ALICJA 22 0.22% 0.00022
Nie
1 14 9 JAKUBOWSKI LESZEK 106 1.07% 0.00107
Nie
1 14 10 WĘGLICKI GRZEGORZ STANISŁAW 33 0.33% 0.00033
Nie
1 15 1 MIECZANIEC ARTUR 355 3.57% 0.00357
Tak
1 15 2 WOSCHOLSKI ANDRZEJ 46 0.46% 0.00046
Nie
1 15 3 KARPIŃSKI ANDRZEJ 243 2.44% 0.00244
Nie
1 15 4 BUCHWAK ANNA 46 0.46% 0.00046
Nie
1 15 5 ŚWIĘCKA GRAŻYNA HALINA 73 0.73% 0.00073
Nie
1 15 6 SARNIK DANUTA TERESA 42 0.42% 0.00042
Nie
1 15 7 KUSIŃSKA JOLANTA 84 0.84% 0.00084
Nie
1 15 8 LIS DARIUSZ 105 1.06% 0.00106
Nie
1 15 9 DEMKOWICZ HALINA 43 0.43% 0.00043
Nie
1 15 10 MALUDZIŃSKI MAREK 106 1.07% 0.00107
Nie
1 15 11 TYMECKI ADRIAN KRZYSZTOF 171 1.72% 0.00172
Nie
1 16 1 MACHAŁA MICHAŁ 189 1.90% 0.0019
Tak
1 16 2 SMOLIŃSKA-SZPIGIEL ANNA 87 0.87% 0.00087
Nie
1 16 3 GARBOWSKI JACEK BENEDYKT 106 1.07% 0.00107
Nie
1 16 4 KOPCZYŃSKA DOROTA ANETTA 88 0.88% 0.00088
Nie
1 16 5 ADAMCZYK ŁUKASZ MICHAŁ 63 0.63% 0.00063
Nie
1 16 6 BALIŃSKA-SMAL MARZENA 31 0.31% 0.00031
Nie
1 16 7 KRZEMIŃSKI ZBIGNIEW HENRYK 31 0.31% 0.00031
Nie
1 16 8 DELAS AGNIESZKA 24 0.24% 0.00024
Nie
1 16 9 MOŁODZIEJ CZESŁAWA 125 1.26% 0.00126
Nie
1 16 10 SMOLIŃSKA ELŻBIETA 39 0.39% 0.00039
Nie
1 16 11 CHOMKO LESZEK KRZYSZTOF 108 1.09% 0.00109
Nie
2 5 1 WIERZBOWSKI EDWARD 61 1.68% 0.00168
Nie
2 5 2 WIŚNIEWSKA ALICJA 33 0.91% 0.00091
Nie
2 5 3 LANGOWSKI ZBIGNIEW 13 0.36% 0.00036
Nie
2 5 4 PISKORSKI JANUSZ MICHAŁ 12 0.33% 0.00033
Nie
2 5 5 MARTYNIUK IRENA 6 0.17% 0.00017
Nie
2 10 1 KOZIOŁ PAWEŁ 259 7.14% 0.00714
Tak
2 10 2 JAGIEŁŁO-MULARCZYK ALICJA 64 1.77% 0.00177
Nie
2 10 3 SEMKIW PIOTR 85 2.34% 0.00234
Nie
2 10 4 UHRYN ADRIANNA MARIA 32 0.88% 0.00088
Nie
2 10 6 MUŚ ANDRZEJ JAN 92 2.54% 0.00254
Nie
2 12 1 ANDRZEJCZUK BEATA 288 7.94% 0.00794
Nie
2 12 2 ROGACZEWSKA MAGDALENA 62 1.71% 0.00171
Nie
2 12 3 FRYGA TERESA 73 2.01% 0.00201
Nie
2 12 4 DOLOT PRZEMYSŁAW 119 3.28% 0.00328
Nie
2 12 5 KAMIŃSKI ZBIGNIEW DOMINIK 39 1.08% 0.00108
Nie
2 12 6 KORNELUK ŁUKASZ 320 8.83% 0.00883
Tak
2 13 1 LEWAŃSKA KRYSTYNA RYSZARDA 505 13.93% 0.01393
Tak
2 13 2 BUCZYŃSKI KAZIMIERZ 86 2.37% 0.00237
Nie
2 13 3 JAKUBOWSKA-WAKS JOANNA HELENA 20 0.55% 0.00055
Nie
2 13 4 BYK DAMIAN 55 1.52% 0.00152
Nie
2 13 5 GOŁĘBIEWSKI BARTŁOMIEJ KRZYSZTOF 15 0.41% 0.00041
Nie
2 13 6 UHRYN MARZENA 39 1.08% 0.00108
Nie
2 14 1 BREWCZAK ZBIGNIEW SYLWESTER 188 5.19% 0.00519
Nie
2 14 2 JUSSIS BOGDAN STANISŁAW 221 6.10% 0.0061
Nie
2 14 3 NIKADON KRYSTYNA 59 1.63% 0.00163
Nie
2 14 4 WRONKOWSKA GRAŻYNA 18 0.50% 0.0005
Nie
2 14 5 ZGLIŃSKI MACIEJ SZYMON 20 0.55% 0.00055
Nie
2 15 1 POCHODAJ BOGDAN 627 17.30% 0.0173
Tak
2 15 2 POCAŁUJKO EWA 17 0.47% 0.00047
Nie
2 15 3 KARPIŃSKA EDYTA KATARZYNA 106 2.92% 0.00292
Nie
2 15 4 BŁĄDEK GRZEGORZ KRZYSZTOF 31 0.86% 0.00086
Nie
2 15 5 DUBICKI CZESŁAW 37 1.02% 0.00102
Nie
2 15 6 OKLEJA ALICJA ANNA 23 0.63% 0.00063
Nie
3 10 1 CHORĄŻYCZEWSKI STANISŁAW 107 2.60% 0.0026
Nie
3 10 2 MASIEWICZ-GRODŹ JUSTYNA JOANNA 114 2.77% 0.00277
Nie
3 10 3 PANCECHOWSKA-OLSZEWSKA DOMINIKA 49 1.19% 0.00119
Nie
3 10 4 KOZAKIEWICZ RYSZARD 151 3.67% 0.00367
Nie
3 10 5 ROKICKI TADEUSZ 31 0.75% 0.00075
Nie
3 10 6 KOZIOŁ ELŻBIETA BOŻENA 17 0.41% 0.00041
Nie
3 12 1 KILIK WIOLETTA 143 3.48% 0.00348
Nie
3 12 2 SADOWSKI MAREK KRZYSZTOF 115 2.80% 0.0028
Nie
3 12 3 DANIELUK BOGDAN 69 1.68% 0.00168
Nie
3 12 4 BUTKIEWICZ GRAŻYNA 71 1.73% 0.00173
Nie
3 12 5 ASTRAMOWICZ GRZEGORZ STANISŁAW 27 0.66% 0.00066
Nie
3 12 6 KOWALSKA MARIA TERESA 31 0.75% 0.00075
Nie
3 13 1 SOBIESZCZUK MATEUSZ GRZEGORZ 1 144 27.83% 0.02783
Tak
3 13 2 SKURATKO GRAŻYNA 105 2.55% 0.00255
Nie
3 13 3 GRZYBOWSKI WALDEMAR 166 4.04% 0.00404
Tak
3 13 4 STEMPOWSKA MAŁGORZATA 66 1.61% 0.00161
Nie
3 13 5 DARMOFAŁ KAZIMIERZ 25 0.61% 0.00061
Nie
3 13 6 GRACZYK KLAUDIA 52 1.27% 0.00127
Nie
3 14 1 KŁĘBUCKI LESZEK JAN 240 5.84% 0.00584
Nie
3 14 2 KUDLIŃSKI MIROSŁAW 380 9.25% 0.00925
Tak
3 14 3 JARMOŁA BOGDAN 399 9.71% 0.00971
Tak
3 14 4 TRZEBIŃSKA JOANNA 37 0.90% 0.0009
Nie
3 14 5 POPIOŁEK ALINA 7 0.17% 0.00017
Nie
3 14 6 DUBIEC DOROTA ELŻBIETA 27 0.66% 0.00066
Nie
3 15 1 SKIBA JAROSŁAW PAWEŁ 165 4.01% 0.00401
Nie
3 15 2 KACZOR WŁADYSŁAW 274 6.67% 0.00667
Nie
3 15 3 BUŁAT ELŻBIETA 21 0.51% 0.00051
Nie
3 15 4 POPOWICZ IRENA 16 0.39% 0.00039
Nie
3 15 5 SMYK PAWEŁ 51 1.24% 0.00124
Nie
3 15 6 TULKIS IWONA 10 0.24% 0.00024
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Braniewski - ogółem 8 122 108 40 791 33 630 36 4 3
Gminy ogółem 7 105 105 40 791 33 630 36 4 3
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 0 0 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 7 105 105 40 791 33 630 36 4 3 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 18 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Ogółem 18 1

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 132 61 46% 71 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców % %
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 297 121 41% 176 59%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 10 3 30% 7 70%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 10 3 30% 7 70%
Ogółem 429 182 42% 247 58%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 50 48 51
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 47 46 47
Średnia wieku kandydatów na wójta 47 36 51
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 45 38 48
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 37 10 27% 27 73%
30-39 92 46 50% 46 50%
40-59 216 92 43% 124 57%
60+ 84 34 40% 50 60%
Ogółem 429 182 42% 247 58%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 1 0 0% 1 100%
30-39 7 5 71% 2 29%
40-59 11 1 9% 10 91%
60+ 1 0 0% 1 100%
Ogółem 20 6 30% 14 70%