Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 74 679
Wyborców 61 491
Obwodów 61
  • Wybory do Rady Powiatu w Lublińcu
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto lubliniecMiasto Lubliniec 19 4 21 12 87
gmina boronozwGmina Boronów 2 15 15 49 49
gmina ciasnaGmina Ciasna 6 15 15 22 22
gmina herbyGmina Herby 5 15 15 16 16
gmina kochanowiceGmina Kochanowice 7 15 15 28 28
gmina koszezcinGmina Koszęcin 6 15 15 24 24
gmina pawonkozwGmina Pawonków 6 15 15 33 33
miasto i gmina wozznikiMiasto I Gmina Woźniki 10 15 15 70 70

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 OSP, ul. Sokoła 13 Lubliniec stały Tak Lubliniec ulice : Cyrana, Głowackiego, Grunwaldzka, 11 Listopada, Krótka, Ligonia, Majdanek, Plac Golasia, Park Leśny, Księdza Rogowskiego, Sądowa, Sokoła, Stalmacha od nr P 12 - 28B i N 1 - 27, Staszica, Sobieskiego, Strażacka, Szkolna, 74 GPP, Żwirki i Wigury
2 Siedziba Zespołu Pieśni i Tańca "HALKA", ul. Stalmacha 12 Lubliniec stały Nie Lubliniec ulice : Biała Cegielnia, Biała Kolonia, Dolna, Gruntowa, Karolinki, Leśna, Łowiecka, Miodowa, Myśliwska, Piaskowa od nr N 1 - 31 i P 2 - 28, Stalmacha od nr P 30 - 90 i N 31 - 89, Stalmacha od nr N 91 - 101, Stara Kolonia, Szeroka, Żytnia
3 Świetlica przy Domu Parafialnym, ul. Kokotek 22 Lubliniec stały Nie Lubliniec ulice : Jania Góra, Harcerska, Kokotek, Kokotek Dworzec, Krupówka, Osiedle Leśnica, Osiedle Piłka, Osiedle Posmyk, Posmyk, Pusta Kuźnica.
4 Basen Kryty, ul. Powstańców Śląskich 42 Lubliniec stały Tak Lubliniec ulice : Cmentarna, Chłopska, Czarnoleska, Dębowa, Inwestycyjna, Kandory, Klonowa, Kopce, Korfantego, Niegolewskich, Nowa, Plac Sienkiewicza, Podmiejska, Pogodna, Pokoju, Powstańców Śląskich, Przemysłowa, Pusta, Robotnicza, Szaforza, Tartaczna, Torowa, Żyzna
5 Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. J. Garści, Plac K. Mańki 9 Lubliniec stały Nie Lubliniec ulice : Cebulskiego, Damrota, Lompy, Mickiewicza, Niedurnego, Plac Cichy, Plac Kopernika, Plac Mańki, Marszałka Piłsudskiego nr 1, 2, 3 i od nr N 5 - 13, Promenada, E. Stein, Św. Mikołaja, Targowa, Wąska
6 Miejski Dom Kultury, ul. Plebiscytowa 9 Lubliniec stały Tak Lubliniec ulice : Dworcowa, Kilińskiego, Miarki, Ogrodowa, Paderewskiego od nr P 2 - 24 i N 9 - 11, Plac Kościuszki, Plebiscytowa, Poprzeczna, Tylna, Wilimowskiego
7 Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Wilimowskiego 8 Lubliniec stały Nie Lubliniec ulice : Częstochowska od nr P 2 - 34 i N 1 - 27, Oświęcimska, Paderewskiego od nr N 15 - 35 i P 36, Plac Niepodległości, Tysiąclecia, Wojska Polskiego, ZHP
8 Przedszkole Miejskie Nr 1, ul. Słoneczna 13 Lubliniec stały Tak Lubliniec ulice : Brzozowa, Bukowa, Cegielniana, Cisowa, Częstochowska od nr P 44 - 68 i N 35 - 87, Częstochowska od nr N 91 - 97 i P 82 - 114, Głogowa, Grabowa, Jagodowa, Jaśminowa, Jaworowa, Jesionowa, Jodłowa, Kasztanowa, Kochcicka, Księdza Misia, Lipowa, Malinowa, Modrzewiowa, Olchowa, Orzechowa, Polna, Słoneczna, Strzelecka, Topolowa, Wiśniowa, Wrzosowa
9 Zespół Szkół im. Św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców, ul. Marszałka Piłsudskiego 8 Lubliniec stały Tak Lubliniec ulice : Azaliowa, Chabrowa, Chopina, Fiołkowa, Gajowa, Górnicza, Grzybowa, Hlonda, Kamińskiego, Kardynała Wyszyńskiego od Nr P 10 - 14 i N 3 - 19, Karłowicza, Kisielewskiego, Kołłataja, Krucza, Księdza Cebuli. Kwiatowa, Lisowicka, Makowa, Moniuszki, Orzeszkowej, Piłsudskiego od nr N 15 - 23A i P 6 - 8, Płk Wacława Wilniewczyca, Prusa, Rolnicza, Rumiankowa, Skłodowskiej, Sosnowa, Spokojna, Sportowa, Stanisława Hadyny, Storczykowa, Szymanowskiego, Świerkowa, Św. Anny od Nr P i N 36 do końca, Urocza, Wieniawskiego, Wojciecha Kilara, Wymyślacz, Wyspiańskiego, Zagłówek
10 Przedszkole Miejskie Nr 8, ul. Uchodźców 34 Lubliniec stały Nie Lubliniec ulice : 3 Maja, Baczyńskiego, Cichociemnych, Czesława Niemena, Kardynała Wyszyńskiego od Nr 44 - 112 i N 45 - 139, Księdza Dzierżonia, Księdza Jana Urbaczki, Kubusia Puchatka, Miłosza, Młyńska, Ojca Ludwika Wrodarczyka, Partyzantów, Pasieczna, Północna, Staffa, Szafera, Szarych Szeregów, Wisławy Szymborskiej, Tuwima, Uchodźców, Zachodnia, Zjednoczenia
11 Przedszkole Miejskie Nr 4, ul. Wawrzyńca Hajdy 20 Lubliniec stały Tak Lubliniec ulice : Cieszkowskiego, Fredry, Jagusia, Jedności, Kochanowskiego, Konopnickiej, Księdza Szramka, Leśmiana, Lipska Góra, Łąkowa, Parcelacyjna, PCK, Ptaka, Reja, Reymonta, Rolna, Słowackiego, Wiejska, Witosa, Wawrzyńca Hajdy, Zaciszna, Żeromskiego
12 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Zwycięstwa 32 Lubliniec stały Nie Lubliniec ulice : Jaronia, Liberki, Kardynała Wyszyńskiego od nr P 18 - 42 i N 27 - 41, Oleska, Opolska, Rzeźniczka, Szymały, Świętej Anny od Nr P i N 1 - 35, Zwycięstwa
13 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Droniowicka 45 Lubliniec stały Tak Armii Krajowej, Droniowicka, Droniowiczki, Drozdów, Gołębia, Goplany, Gwarka, Jaskółcza, Karpego, Krzyżowskiej, Marzanny, Okólna, Piaskowa od nr P 34 - 134 i N 45 - 117, Południowa, Rusałki, Sadowa, Skowronków, Słowicza, Stawowa, Syreny, Szczygłów, Świtezianki, Wierzbowa, Wschodnia, Żabia, Żurawia
14 Dom Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta", ul. Cyrana 10 Lubliniec dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta"
15 Zakład Karny, ul. Sobieskiego 6 Lubliniec zakład karny Nie Zakład Karny
16 Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Grunwaldzka 9 Lubliniec szpital Nie Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Lublińcu
17 Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny im. dr Emila Cyrana, ul. Grunwaldzka 48 Lubliniec szpital Nie Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny im. dr Emila Cyrana
18 Dom Pomocy Społecznej, ul. Kochcicka 14 Lubliniec dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej
19 Dom Pomocy Społecznej „ZAMECZEK", ul. 74 GPP 2 Lubliniec dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej „ZAMECZEK"
1 Zespół Placówek Oświatowych-świetlica szkolna, ul. Poznańska 2 Boronów stały Nie Sołectwa: Dębowa Góra, Doły, Szklana Huta, Zumpy; Boronów ulice : Boczna, Częstochowska, Dolna, Dworcowa, Grabińska, Koszęcińska, Leśna, Lompy, Piaskowa, Pogodna, Powstańców Śląskich, Poznańska, Reymonta, Sienkiewicza, Słowackiego, Sportowa, Tylna, Wojska Polskiego, Wyspiańskiego, Zielona
2 Zespół Placówek Oświatowych-mała sala gimnastyczna, ul. Poznańska 2 Boronów stały Tak Sołectwa: Grojec, Hucisko, Sitki; Boronów ulice: Chabrowa, Jaśminowa, Księdza Adamka, Krótka, Kwiatowa, 3 Maja, Ligonia, Łąkowa, Mostowa, Młyńska, Nadrzeczna, Niwska, Nowa, Ogrodowa, Polna, Poprzeczna, Smolna, Smołki, Szkolna, Wiśniowa, Wojciecha Korfantego, Wolności
1 Urząd Gminy, ul. Nowa 1a Ciasna stały Tak sołectwa : Ciasna, Jeżowa, Molna, Dzielna
2 Szkoła Podstawowa, ul. Asfaltowa 6 Glinica stały Nie Sołectwo Glinica
3 Hala Sportowa, al. Parkowa 2 Sieraków Śląski stały Tak Sołectwa : Panoszów, Sieraków Śląski
4 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 23 Wędzina stały Tak Sołectwo Wędzina
5 Szkoła Podstawowa, ul. Myśliwska 1 Zborowskie stały Nie Sołectwo Zborowskie
6 Zakład Karny, ul. Cegielniana 13 Sieraków Śląski zakład karny Nie Zakład Karny
1 Gminne Centrum Kultury i Informacji, ul. Lubliniecka 31 Herby stały Tak Sołectwo Herby-wieś Herby, Pietrzaki; osada Cztery Kopy
2 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 4 Olszyna stały Nie Sołectwo Kalina: wieś Kalina; Sołectwo Olszyna: wieś-Olszyna
3 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 2 Lisów stały Nie Sołectw Chwostek: wieś-Chwostek; przysiółek: Drapacz, Oleksiki, Otrzęsie; Sołectwo Lisów: wieś-Lisów; Sołectwo Tanina: wieś-Tanina, Braszczok, Kolonia Lisów; Sołectwo Łebki: wieś Łebki; przysiółek: Brasowe, Głaby, Łęg, Niwy, Pustkowie, Turza
4 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 29 Hadra stały Nie Sołectwo Hadra: wieś-Hadra, Mochała, Kierzki; osada-Piłka
5 Zakład Karny, ul. Krótka 28 Herby zakład karny Nie Zakład Karny
1 Wiejski Dom Spotkań w Droniowicach, ul. Ogrodowa 7 Droniowice stały Tak Sołectwa: Droniowice, Harbułtowice
2 budynek byłej szkoły, ul. Szkolna 3 Jawornica stały Nie Sołectwo Jawornica
3 Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach, ul. Lubliniecka 5 Kochanowice stały Tak Sołectwo Kochanowice: wieś Kochanowice, przysiółek Swaciok
4 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Parkowa 45 Kochcice stały Tak Sołectwo Kochcice: wieś Kochcice, wieś Szklarnia; sołectwo Pawełki
5 Publiczna Szkoła Podtsawowa w Lubecku, ul. Lipska 21 Lubecko stały Nie Sołectwo Lubecko
6 Dom Spotkań, ul. Szkolna 13 Lubockie stały Tak Sołectwo Lubockie-Ostrów
7 Oddział XI Rehabilitacji w Kochcicach, ul. Zamkowa 1 Kochcice szpital Nie Oddział XI Rehabilitacji w Kochcicach
1 Urząd Gminy w Koszęcinie, ul. Powstańców Śląskich 10 Koszęcin stały Tak Cieszowa, Irki, Lipowiec, Nowy Dwór, Rzyce, Koszęcin ulice: Azaliowa, Boczna, Boronowska, Burzyńskiego, Cieszowska, Janusza Korczaka, Jaśminowa, Kościuszki, Kozielska, Ks. Gąski, Legionów, Leśna, Ligonia, Lompy, Lubliniecka, Łazowska, Matejki, Miodowa, Moniuszki, Nektarowa, Ogrodowa, Parkowa, Powstańców Śląskich, Różana, Rzeczna, Sienkiewicza, Sikorskiego, Szkolna, Tadeusza Makowskiego, Wąska, Wojska Polskiego, Wspólna, Zamkowa
2 Szkoła Podstawowa w Koszęcinie, ul. Sobieskiego 7 Koszęcin stały Tak Brusiek, Koszęcin ulice : Akacjowa, Andrzeja Kochcickiego Batorego, Bratkowa, Brzozowa, Bukowa, Cegielniana, Chabrowa, Chopina, Chrobrego, Cicha, Damrota, Dąbrówki, Dębowa, Dworcowa, Fiołkowa, Frezjowa, Gen. Bema, Irysowa, Jesienna, Jodłowa, Kochanowskiego, Kolejowa, Konopnickiej, Konwaliowa, Kopernika, Korfantego, Krokusowa, Króla Kazimierza Wielkiego, Królowej Jadwigi, Krótka, Liliowa, Maciejkowa, Makowa, Mańki, Mickiewicza, Mieszka I, Modrzewiowa, Narcyzowa, Nowa, Opiełki, Piaskowa, Podgórna, Poprzeczna, Przemysłowa, Słoneczna, Słowackiego, Słowików, Sobieskiego, Sosnowa, Spokojna, Sportowa, Śląska, Świerkowa, Świętej Trójcy, Św. Wawrzyńca, Tęczowa, Tulipanowa, Wiosenna, Wolności, Wrzosowa, Zielona
3 Szkoła Podstawowa w Strzebiniu, ul. Lompy 9 Strzebiń stały Tak Prądy, Strzebiń ulice : Boczna, Broniewskiego, Chopina, Cicha, Dubielowska, Dworcowa, Gen. Bema, Kazimierza Ostrowskiego, Kolejowa, Kopernika, Kościuszki, Krasińskiego, Krzywa, Leśna, Lotników, Lubliniecka od nr 1 do nr 42, Marii Konopnickiej, Mickiewicza, Piaskowa, Powstańców Śląskich, Ptasia, Sienkiewicza, Słoneczna, Spokojna, Szkolna, Władysława Reymonta, Wojska Polskiego, Wolności, Zielona, Żwirki i Wigury
4 Dom Strażaka w Strzebiniu, ul. 1 Maja 23a Strzebiń stały Nie Bukowiec, Łazy, Strzebiń ulice : 1 Maja, Dębowa, Kosmonautów, Krótka, Księdza Erwina Muszera, Lompy, Lubliniecka od nr 43 do końca, Poprzeczna, Stawowa, Św. Barbary, Wąska
5 Szkoła Podstawowa, ul. Powstańców Śląskich 72 Sadów stały Nie Sadów, Wierzbie
6 Szkoła Podstawowa, ul. 1 Maja 29 Rusinowice stały Nie Piłka, Rusinowice
1 Świetlica dla dzieci i młodzieży, ul. Zawadzkiego 6 Pawonków stały Tak Sołectwo Pawonków
2 Świetlica, ul. Strażacka 2 Łagiewniki Wielkie stały Tak Sołectwo Łagiewniki Wielkie
3 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Mickiewicza 22 Lisowice stały Nie Sołectwa: Lisowice, Draliny, Solarnia
4 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 3 Kośmidry stały Tak Sołectwa: Kośmidry, Koszwice
5 Szkoła Podstawowa, ul. Lubliniecka 30 Łagiewniki Małe stały Nie Sołectwa: Łagiewniki Małe, Skrzydłowice
6 Szkoła Podstawowa, ul. Lubliniecka 5 Gwoździany stały Nie Sołectwo Gwoździany
1 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Górna 5 Woźniki stały Nie Woźniki ulice: Chopina, Dąbrowa, Górna, Harcerska, Jubileuszowa, Kolonia Woźnicka, Kopernika, Korfantego, Kościuszki, Krakowska, Krótka, Krzyżowa, Księdza Kiebla, Ligonia, Miła, Modrzewiowa, Moniuszki, Nowa, Pułaskiego, Rolnicza, Rynek, Słoneczna, Solarnia, Statek, Tarnogórska, Wolności
2 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Górna 5 Woźniki stały Tak Woźniki ulice: Cegielniana, Dworcowa, Florianek, Głazówka, Kawalerii, Kolejowa, Koziegłowska, Lompy, Łakoty, Młyńska, Obrony Narodowej, Ogrodowa, Piechoty, Powstańców, Sadowa, Strzelców, Sulów, Śliwa, Ułanów, Wojskowa, 3 Maja
3 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 5 Woźniki stały Tak Woźniki ulice: Czarnoleśna, Czarny Las, Górale, Karola Miarki, Kwiatowa, Łąkowa, Niegolewka, Polna, Szkolna, Skrzesówka, Świętego Antoniego, Skalna, Sportowa, Woźnicka, Żródlana
4 Szkoła Podstawowa, ul. Główna 91 Psary stały Nie Miejscowość Psary
5 Szkoła Podstawowa, ul. Częstochowska 42 Kamienica stały Nie Miejscowości: Drogobycza, Kamienica, Niwy, Okrąglik, Widawa
6 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 1 Lubsza stały Tak Miejscowość Lubsza
7 OSP, ul. Strażacka 2 Piasek stały Tak Miejscowość Piasek
8 Budynek Szkoły Podstawowej prowadzonej przez Stowarzyszenie, ul. Szkolna 10 Kamieńskie Młyny stały Nie Miejscowości: Huta Karola, Kamieńskie Młyny, Pakuły
9 Budynek, ul. Asfaltowa 103 Woźniki stały Nie Woźniki ulice: Asfaltowa, Cicha, Górnicza, Księdza Antosza, Leśna, Miodowa, Piaskowa, Podleśna, Spokojna
10 Szkoła Podstawowa, ul. Główna 89 Psary stały Tak Miejscowości: Babienica, Mzyki

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Gmina Lubliniec 6 18 612 4 32
0.0000020000Nr 2 Gminy : Boronów, Herby, Woźniki 5 15 992 4 28
0.0000030000Nr 3 Gmina Koszęcin 3 9 476 4 20
0.0000040000Nr 4 Gminy : Ciasna, Kochanowice, Pawonków 5 17 411 4 28
Podsumowanie 19 61 491 16 108

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 7 5 7 27
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMI LUBLINIECKIEJ KWW ZIEMI LUBLINIECKIEJ 8 7 5 7 27
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA ZIEMI LUBLINIECKIEJ KWW WSPÓLNOTA ZIEMI LUBLINIECKIEJ 8 7 5 7 27
20 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE ZIEMI LUBLINIECKIEJ KWW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE ZL 8 7 5 7 27

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 18 392 9 864 9 846 53.53% 0.05353
9 330 94.76% 0.09476
Tak
2 15 950 8 857 8 855 55.52% 0.05552
8 381 94.65% 0.09465
Tak
3 9 477 4 656 4 656 49.13% 0.04913
4 431 95.17% 0.09517
Tak
4 17 200 7 334 7 326 42.59% 0.04259
6 844 93.42% 0.09342
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 7 440 27 25.67% 0.02567
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMI LUBLINIECKIEJ 4 354 27 15.02% 0.01502
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA ZIEMI LUBLINIECKIEJ 9 229 27 31.84% 0.03184
20 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE ZIEMI LUBLINIECKIEJ 7 963 27 27.47% 0.02747

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 7 440 27 5 25.67% 0.02567
Tak
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMI LUBLINIECKIEJ 4 354 27 2 15.02% 0.01502
Tak
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA ZIEMI LUBLINIECKIEJ 9 229 27 6 31.84% 0.03184
Tak
20 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE ZIEMI LUBLINIECKIEJ 7 963 27 6 27.47% 0.02747
Tak

Rada Powiatu w Lublińcu - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 10 1 ORSZULAK Jerzy Michał 675 7.23% 0.00723
Tak
1 10 2 MIKULSKA Ewelina Katarzyna 484 5.19% 0.00519
Nie
1 10 3 GIMIŃSKI Ireneusz Czesław 134 1.44% 0.00144
Nie
1 10 4 BIELA Stefania Anna 269 2.88% 0.00288
Nie
1 10 5 DRAB Małgorzata Róża 213 2.28% 0.00228
Nie
1 10 6 DYCZKOWSKI Mieczysław Andrzej 329 3.53% 0.00353
Nie
1 10 7 JANIK Albert Eugeniusz 81 0.87% 0.00087
Nie
1 10 8 BUNAR Antoni Jan 152 1.63% 0.00163
Nie
1 18 1 DYLA Grzegorz Jan 400 4.29% 0.00429
Tak
1 18 2 KOZA Klaudia Dominika 162 1.74% 0.00174
Nie
1 18 3 GAJDA Andrzej Piotr 252 2.70% 0.0027
Nie
1 18 4 MYRCIK Marcin Piotr 145 1.55% 0.00155
Nie
1 18 5 SIWIASZCZYK Adam Krzysztof 85 0.91% 0.00091
Nie
1 18 6 KUPIEC Zofia Grażyna 111 1.19% 0.00119
Nie
1 18 7 ZDUNEK Barbara 17 0.18% 0.00018
Nie
1 18 8 DUDA Patrycja Izabella 82 0.88% 0.00088
Nie
1 19 1 OLCZYK Krzysztof 870 9.32% 0.00932
Tak
1 19 2 MNICH-KOŚCIELNA Lidia Matylda 394 4.22% 0.00422
Nie
1 19 3 MUSZEWSKA Barbara Elżbieta 451 4.83% 0.00483
Tak
1 19 4 MALITOWSKA Sandra Sylwia 247 2.65% 0.00265
Nie
1 19 5 KUBOŚ Damian Roman 227 2.43% 0.00243
Nie
1 19 6 OŻAROWSKI Adam Leszek 217 2.33% 0.00233
Nie
1 19 7 ZBĄCZYNIAK Kajetan Borys 278 2.98% 0.00298
Nie
1 19 8 PIĄTKOWSKI Damian Oktawian 219 2.35% 0.00235
Nie
1 20 1 SMYŁA Joachim Michał 934 10.01% 0.01001
Tak
1 20 2 NACZYŃSKA Anita Izabela 495 5.31% 0.00531
Tak
1 20 3 HRYCYK Bogusław Piotr 387 4.15% 0.00415
Nie
1 20 4 DMITRIEW Maria Aneta 296 3.17% 0.00317
Nie
1 20 5 SZWEDZIŃSKI Marek Piotr 270 2.89% 0.00289
Nie
1 20 6 JĘDRYKA Łukasz Marcin 209 2.24% 0.00224
Nie
1 20 7 LIGOWSKI Leszek Romuald 171 1.83% 0.00183
Nie
1 20 8 KOŁTUŃSKA Anna Lucyna 74 0.79% 0.00079
Nie
2 10 1 SMOL Dawid Paweł 699 8.34% 0.00834
Tak
2 10 2 KLYTA Joanna Małgorzata 366 4.37% 0.00437
Nie
2 10 3 PRANDZIOCH Eugeniusz Alojzy 290 3.46% 0.00346
Nie
2 10 4 BUCHENFELD Aneta Monika 209 2.49% 0.00249
Nie
2 10 5 MUSIK Edyta Agnieszka 155 1.85% 0.00185
Nie
2 10 6 PIECHULA Jerzy Stanisław 203 2.42% 0.00242
Nie
2 10 7 SĘK Radosław Łukasz 212 2.53% 0.00253
Nie
2 18 1 REZEK Jihad 307 3.66% 0.00366
Nie
2 18 2 WACHOWSKI Leszek Henryk 103 1.23% 0.00123
Nie
2 18 3 SKOP Katarzyna Anna 126 1.50% 0.0015
Nie
2 18 4 PYKA Dominik Adam 164 1.96% 0.00196
Nie
2 18 5 WIELGOMAS Natalia Barbara 45 0.54% 0.00054
Nie
2 18 6 DZIUB Jarosław Herbert 165 1.97% 0.00197
Nie
2 18 7 SUROWIEC Felicja Ewa 47 0.56% 0.00056
Nie
2 19 1 CYRULIK Jerzy Józef 517 6.17% 0.00617
Nie
2 19 2 MAJCHRZYK Rufin Roman 851 10.15% 0.01015
Tak
2 19 3 KACORZYK Jarosław Franciszek 539 6.43% 0.00643
Tak
2 19 4 MALCHER Henryk Wawrzyniec 291 3.47% 0.00347
Nie
2 19 5 LEDWOŃ Bożena Ewa 141 1.68% 0.00168
Nie
2 19 6 FABIAŃCZYK Jadwiga Maria 428 5.11% 0.00511
Nie
2 19 7 URBANIK Małgorzata Józefa 196 2.34% 0.00234
Nie
2 20 1 CICHOWSKI Alojzy Stanisław 528 6.30% 0.0063
Tak
2 20 2 TABOR Zygmunt Marian 289 3.45% 0.00345
Nie
2 20 3 POGODA Ernest Franciszek 751 8.96% 0.00896
Tak
2 20 4 CZORNIK Roman Jan 201 2.40% 0.0024
Nie
2 20 5 JANIK Urszula 236 2.82% 0.00282
Nie
2 20 6 HALEMBA Beata Maria 91 1.09% 0.00109
Nie
2 20 7 KITA Ewa Agata 231 2.76% 0.00276
Nie
3 10 1 OCHMAN Rafał Jan 544 12.28% 0.01228
Tak
3 10 2 PASIEKA Andrzej Janusz 225 5.08% 0.00508
Nie
3 10 3 MACHOŃ Łukasz Marek 79 1.78% 0.00178
Nie
3 10 4 MANIURKA Ilona Jadwiga 115 2.60% 0.0026
Nie
3 10 5 ŁABUDZKA Aleksandra Józefa 60 1.35% 0.00135
Nie
3 18 1 KACZOR Marceli 313 7.06% 0.00706
Nie
3 18 2 IZDEBSKI Stanisław Jan 287 6.48% 0.00648
Nie
3 18 3 DUDA-FYRLA Bożena Ewa 124 2.80% 0.0028
Nie
3 18 4 ZIORA Bronisława Urszula 39 0.88% 0.00088
Nie
3 18 5 KARASIEWICZ Lucjan Dominik 142 3.20% 0.0032
Nie
3 19 1 KONINA Adam Euzebiusz 606 13.68% 0.01368
Tak
3 19 2 KURZAC Roman Konrad 287 6.48% 0.00648
Nie
3 19 3 KORZEKWA-WOJTAL Anna Teresa 320 7.22% 0.00722
Nie
3 19 4 BRODOWY Ewa Jadwiga 188 4.24% 0.00424
Nie
3 19 5 DANIEL Grzegorz Andrzej 80 1.81% 0.00181
Nie
3 20 1 PYREK Renata Urszula 335 7.56% 0.00756
Tak
3 20 2 BUCHENFELD Urszula Maria 262 5.91% 0.00591
Nie
3 20 3 BERYCH Adam Marian 153 3.45% 0.00345
Nie
3 20 4 WIERZBICKI Kazimierz Jan 225 5.08% 0.00508
Nie
3 20 5 MATUSZEK Pelagia Teresa 47 1.06% 0.00106
Nie
4 10 1 DOMAGAŁA Andrzej Józef 801 11.70% 0.0117
Tak
4 10 2 JOCHEM Alfred Horst 185 2.70% 0.0027
Nie
4 10 3 MATEJCZYK Małgorzata 166 2.43% 0.00243
Nie
4 10 4 ŚWIERC Ireneusz Józef 147 2.15% 0.00215
Nie
4 10 5 GRUENERT Katarzyna Elżbieta 101 1.48% 0.00148
Nie
4 10 6 PYKA Mariola Ewa 190 2.78% 0.00278
Nie
4 10 7 WERNER Julian Stanisław 356 5.20% 0.0052
Tak
4 18 1 KLETA Krzysztof Józef 381 5.57% 0.00557
Nie
4 18 2 MLYNEK Szymon Piotr 251 3.67% 0.00367
Nie
4 18 3 PŁUCIENNIK Iwona 78 1.14% 0.00114
Nie
4 18 4 WALENDZIUK Monika 34 0.50% 0.0005
Nie
4 18 5 ŁEBEK Joanna Bogusława 64 0.94% 0.00094
Nie
4 18 6 NIEDŹWIEDŹ Błażej Paweł 381 5.57% 0.00557
Tak
4 18 7 KOZA Elżbieta Grażyna 49 0.72% 0.00072
Nie
4 19 1 STRZODA Krzysztof Henryk 558 8.15% 0.00815
Tak
4 19 2 HADAŚ Henryk Łucjan 151 2.21% 0.00221
Nie
4 19 3 KOSYTORZ Barbara Urszula 170 2.48% 0.00248
Nie
4 19 4 DUDA Mirosław 333 4.87% 0.00487
Nie
4 19 5 WARYŚ Jarosław Jan 285 4.16% 0.00416
Nie
4 19 6 JURECZKO Joanna Alicja 208 3.04% 0.00304
Nie
4 19 7 LUKOSEK Elżbieta Bronisława 177 2.59% 0.00259
Nie
4 20 1 MATYJA Leszek Wacław 537 7.85% 0.00785
Tak
4 20 2 WRĘCZYCKI Marek Wojciech 488 7.13% 0.00713
Nie
4 20 3 PIOSEK Renata 253 3.70% 0.0037
Nie
4 20 4 KLIMZA Jacek Eugeniusz 125 1.83% 0.00183
Nie
4 20 5 ZAKRZEWSKA Natalia Maria 120 1.75% 0.00175
Nie
4 20 6 MAŃKA Maria Krystyna 113 1.65% 0.00165
Nie
4 20 7 WITEK Bartłomiej Jarosław 142 2.07% 0.00207
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Lubliniecki - ogółem 9 145 113 74 679 61 491 61 6 2
Gminy ogółem 8 126 109 74 679 61 491 61 6 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 4 22 374 18 612 19 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 7 105 105 52 305 42 879 42 6 1 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 16 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 12 1
Ogółem 28 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 108 47 44% 61 56%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 87 40 46% 47 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 242 88 36% 154 64%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 11 3 27% 8 73%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 8 0 0% 8 100%
Ogółem 437 175 40% 262 60%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 50 49 50
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 53 53 52
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 48 48 49
Średnia wieku kandydatów na wójta 49 46 50
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 49 49
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 28 8 29% 20 71%
30-39 85 35 41% 50 59%
40-59 210 87 41% 123 59%
60+ 114 45 39% 69 61%
Ogółem 437 175 40% 262 60%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 5 1 20% 4 80%
40-59 11 2 18% 9 82%
60+ 3 0 0% 3 100%
Ogółem 19 3 16% 16 84%