Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 80 008
Wyborców 63 539
Obwodów 64
  • Wybory do Rady Powiatu Kwidzyńskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto kwidzynMiasto Kwidzyn 24 4 21 16 114
gmina gardejaGmina Gardeja 7 15 15 50 50
gmina kwidzynGmina Kwidzyn 10 15 15 46 46
gmina prabutyGmina Prabuty 15 15 15 52 52
gmina ryjewoGmina Ryjewo 5 15 15 27 27
gmina sadlinkiGmina Sadlinki 3 15 15 38 38

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Przedszkole Niepubliczne "Promyk", ul. Kazimierza Wielkiego 2 Kwidzyn stały Tak Ulice : Bolesława Krzywoustego, Bolesława Śmiałego, Lubawska, Piastowska, Sokola (9 - 13 nieparzyste, od 14 do końca), Wąbrzeska.
2 Przedszkole Niepubliczne "Promyk", ul. Kazimierza Wielkiego 2 Kwidzyn stały Tak Ulice : Bolesława Chrobrego, Kazimierza Wielkiego, Królowej Jadwigi, Mieszka I, Sokola (1 - 8 i 10 - 12 parzyste), Warszawska (45 - 49 nieparzyste), Władysława Łokietka, Ziemowita.
3 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1, ul. Konarskiego 12 Kwidzyn stały Tak Ulice : Gimnazjalna, Harcmistrza Jana Machutty, Ignacego Daszyńskiego, Konarskiego, Krótka, Orla, Szeroka, Warszawska (26 - 42, 46 - 48 parzyste, od 69 do końca).
4 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Staszica 27 Kwidzyn stały Nie ulice : Chłodna, Harcerska, Junaków, Miodowa, Nowa, Staszica, Wesoła, Wodna, Zuchów.
5 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. mjra Henryka Sucharskiego sala gimnastyczna, ul. Mickiewicza 3 Kwidzyn stały Nie Ulice : Grunwaldzka (4 - 20), Ignacego Krasickiego, Jana Brzechwy, Matejki, Mickiewicza, Sienkiewicza.
6 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego, ul. Mickiewicza 56B Kwidzyn stały Nie Ulice : Krańcowa, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Wschodnia, Żeromskiego (1 - 37, 39 - 67 nieparzyste).
7 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego, ul. Mickiewicza 56B Kwidzyn stały Nie Ulice : Słowackiego, Władysława Broniewskiego, Władysława Reymonta.
8 Szkoła Podstawowa Nr 6 im. dr Władysława Gębika, ul. Grunwaldzka 54 Kwidzyn stały Tak Ulice : Fredry, Grunwaldzka (od 21 do końca), Kasprowicza (3 - 19), Kochanowskiego, Moniuszki, Piękna, Władysława Gębika, Wybickiego, Żeromskiego (38 - 66 parzyste, od 69 do końca).
9 Przedszkole Niepubliczne Nr 2, ul. Kasprowicza 20F Kwidzyn stały Tak Ulice : Janusza Korczaka, Kasprowicza (od 20A do końca).
10 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, ul. Słoneczna 2 Kwidzyn stały Tak Ulice : Akacjowa, Chmielna, Gospodarcza, Klonowa, Leśna Polana, Miłosna, Młynarska, Orzechowa, Polna, Rolnicza, Słoneczna, Sosnowa, Strumykowa.
11 Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Wiejska 1A Kwidzyn stały Tak Ulice : Cicha, Kolista, Leśna, Lotnicza, Łamana, Miła, Poligonowa, Rodzinna, Spokojna, Sportowa, Stawki, Studzienna, Topolowa, Wiejska, Wielka, Wspólna, Zacisze, Zamiejska, Zielna, Żwirowa.
12 Szkoła Podstawowa nr 5 im. Zjednoczonej Europy, ul. Kamienna 18 Kwidzyn stały Tak Ulice : Koło, Łużycka, Plantowa, Południowa, Tadeusza Odrowskiego, Toruńska.
13 Szkoła Podstawowa nr 5 im. Zjednoczonej Europy, ul. Kamienna 18 Kwidzyn stały Tak Ulice : Kamienna, Miedziana, Piotra Połomskiego, Willowa.
14 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kwidzynie, ul. Grudziądzka 6 Kwidzyn stały Tak Ulice : 11 Listopada, Gen. Józefa Hallera, Karowa, Kołłątaja, Przyrzeczna, Radosna, Władysława Sikorskiego.
15 Kwidzyńskie Centrum Kultury, ul. 11 Listopada 13 Kwidzyn stały Nie Ulice : Basztowa, Chełmińska, Grudziądzka, Józefa Piłsudskiego (24, 26, od 27 do końca), Kolejowa, Kopernika (od 19 do końca), Kościelna, Kościuszki (od 17 do końca), Mostowa.
16 Szkoła Podstawowa nr 5 im. Zjednoczonej Europy, ul. Hallera 4 Kwidzyn stały Nie Ulice : Batalionów Chłopskich, Drzymały, Gen. Józefa Bema, Ogrodowa, Spacerowa, Starozamkowa, Ślepa, Wiślana.
17 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1, ul. Słowiańska 17 Kwidzyn stały Tak Ulice : 15 Sierpnia, Braterstwa Narodów, Chopina, Dębowa, Józefa Piłsudskiego (2 - 23, 25), Konopnickiej, Magazynowa, Plac Plebiscytowy, Słowiańska, Szkolna, Targowa, Tęczowa, Zbożowa.
18 Kwidzyńskie Centrum Kultury-Kinoteatr, ul. Katedralna 18 Kwidzyn stały Nie Ulice: Błogosławionej Doroty, Gdańska, Górna, Katedralna, Kręta, Ks. Wojciecha Kruka, Łąkowa, Podjazdowa, Prosta, Widok, Zamkowa Góra, Zduńska, Żelazna, Żwirki i Wigury.
19 Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Adama Mickiewicza, ul. Warszawska 13 Kwidzyn stały Tak ulice: 3 Maja, Kopernika (2 - 12), Kościuszki (3 - 14), Mylna, Podgórna, Spółdzielcza, Sztumska, Śliska, Warszawska (1 - 23).
20 Dom Pomocy Społecznej, ul. Malborska 18 Kwidzyn stały Tak ulice: Brodnicka, Furmańska, Graniczna, Koszykowa, Letnia, Malborska, Mała, Pogodna, Północna, Radzyńska, Tczewska, Wiosenna, Władysława Jagiełły, Zachodnia, Zdrojowa, Zimna, Żurawia, Żytnia.
21 Budynek Zakładu Utylizacji Odpadów sp. z o. o, ul. Owcza 7 Kwidzyn stały Tak Ulice : Bolka i Lolka, Calineczki, Cypiska, Czerwonego Kapturka, Długa, Jacka i Agatki, Janiny Porazińskiej, Juliana Tuwima, Kornela Makuszyńskiego, Krasnoludków, Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Owcza, Rumcajsa, Rzemieślnicza, Storczykowa, Sybiraków, Z. Smodlibowskiej.
22 „Zdrowie” Sp. z o. o Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Hallera 31 Kwidzyn szpital Nie „Zdrowie” sp. z o. o Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
23 Dom Pomocy Społecznej, ul. Malborska 18 Kwidzyn dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej
24 Zakład Karny, ul. Lotnicza 1 Kwidzyn zakład karny Nie Zakład Karny
1 Szkoła Podstawowa w Gardei, ul. Sportowa 1 Gardeja stały Tak GARDEJA ulice : Brzozowa, Chełmińska, Dębowa, Diamentowa, Długa, Domki Leśne, Do Stacji, Dworcowa, Działkowa, Graniczna, Grudziądzka, Iławska, Jeziorna, Końcowa, Kościelna, Kręta, Krótka, Kwiatowa, Kwidzyńska, Leśna, Lipowa, Mały Rynek, Młyńska, Modrzewiowa, Nowa, Ogrodowa. Opalowa, Osiedlowa, Piastowska, Pogodna, Polna, Poprzeczna, Promykowa, Pszenna, Rubinowa, Skrajna, Słoneczna, Sołecka, Sosnowa, Spokojna, Sportowa, Spółdzielcza, Stawowa, Szkolna, Szmaragdowa, Tęczowa, Topolowa, Ukośna, Wodna, Wolności, Wschodnia, Za Torem, Złota, Żytnia KALMUZY
2 Szkoła Podstawowa w Czarnem Dolnem, ul. Szkolna 7/9 Czarne Dolne stały Tak Czarne Dolne ulice: Leśna, Osiedlowa, 1000 - lecia, Szkolna, Czarne Dolne, Czarne Górne, Czarne Małe, Olszówka, Pawłowo, Przęsławek, Zebrdowo.
3 Gimnazjum w Wandowie, 60 Wandowo stały Nie Krzykosy, Krzykosy ul. Jeziorna, Rozajny , Wandowo.
4 Szkoła Podstawowa w Trumiejach, 12 Trumieje stały Nie Jaromierz, Jaromierz ulice: Akacjowa, Brzozowa, Cichy Kącik, Jesionowa, Lawendowa, Malinowa, Poziomkowa, Różana, Spacerowa, Sosnowa, Świerkowa, Wrzosowa, Wspólna, Klecewo, Trumieje, Wilkowo, Wracławek.
5 Szkoła Podstawowa w Morawach, 43 Morawy stały Tak Albertowo, Klasztorek, Międzylesie, Morawy, Nowa Wioska, Otoczyn
6 Szkoła Podstawowa w Otłowcu, 26 Otłowiec stały Tak Bądki, Czachówek, Otłowiec, Otłówko, . Osadniki
7 Szkoła Podstawowa w Cyganach, 27 Cygany stały Nie Cygany, Rozajny Małe.
1 Szkoła Podstawowa w Janowie, 42 Janowo stały Tak Sołectwa: Gurcz, Janowo, Szałwinek
2 Świetlica wiejska w Pastwie, 25 Pastwa stały Nie Sołectwa: Gniewskie Pole, Lipianki, Pastwa
3 Szkoła Podstawowa w Korzeniewie, ul. Kwidzyńska 20 Korzeniewo stały Tak Sołectwo: Korzeniewo
4 Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze, 13 Nowy Dwór stały Tak Sołectwa: Grabówko, Nowy Dwór, Obory, Rozpędziny
5 Świetlica wiejska w Marezie, ul. Długa 5 Mareza stały Tak Sołectwa: Mareza, Mareza Osiedle, Podzamcze
6 Dwór w Górkach, 4 Górki stały Tak Sołectwa: Górki, Dankowo
7 Szkoła Podstawowa im. gen. Augusta Emila Fieldorfa ps. "NIL" w Rakowcu, ul. Szkolna 2 Rakowiec stały Nie Sołectwa: Pawlice, Rakowice, Rakowiec (w skład sołectwa Rakowiec wchodzą miejscowości: Rakowiec i Rakowieckie Pole)
8 Szkoła Podstawowa w Liczu, 34 Licze stały Tak Sołectwa: Bronno (w skład sołectwa Bronno wchodzą miejscowości Bronno i Paczkowo), Licze (w skład sołectwa Licze wchodzą miejscowości Licze, Gilwa Mała i Solajny)
9 Zielona Szkoła w Brachlewie, 42 Brachlewo stały Tak Sołectwa: Brachlewo, Dubiel, Ośno (w skład sołectwa Ośno wchodzą miejscowości Ośno, Szadowo, Szadowski Młyn, Wola-Sosenka)
10 Szkoła Podstawowa im. Marii Kotlarz w Tychnowach, Kwidzyńska 19 Tychnowy stały Nie Sołectwa: Baldram, Brokowo, Kamionka (w skład sołectwa Kamionka wchodzą miejscowości Kamionka, Mały Baldram i Piekarski Młyn), Tychnowy (w skład sołectwa Tychnowy wchodzą miejscowości Tychnowy i Nowa Wieś Kwidzyńska)
1 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach, ul. Grunwaldzka 6 Prabuty stały Nie Prabuty ulice: Kwidzyńska, Czarnieckiego, Reymonta, Orzeszkowej, Szkolna, Mickiewicza, Zamkowa. Sołectwo Raniewo: Raniewo, Kleczewo.
2 Budynek lekcyjny Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach, ul. Grunwaldzka 6 Prabuty stały Tak Prabuty ulice: Warszawska, Ogrodowa, Kwiatowa, Polna, Łąkowa, Grunwaldzka, Działkowa.
3 Przedszkole Niepubliczne "Miś Uszatek" Beata Lewandowska w Prabutach, ul. Kopernika 2 Prabuty stały Nie Prabuty ulice: Żeromskiego, Zielna, Rolnicza, Podgórna, Warmińska, Plac Wolności, Mazurska, Okrężna. Sołectwo Julianowo: Julianowo, Julianowo-Kolonia Gąski.
4 Przedszkole Niepubliczne "Bratek" w Prabutach, ul. Mickiewicza 3 Prabuty stały Tak Prabuty ulice: Malborska, Parkowa, Spokojna, Wąska, Wałowa, Mikołaja Reja, Wincentego Pola, Kraszewskiego, Legionów.
5 Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach, ul. Grunwaldzka 6 Prabuty stały Tak Prabuty ulice: Miła, Jagotty, Kopernika, Krótka, Bolesława Prusa, Rynek, Plac Kościuszki, Długa, Barczewskiego.
6 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach (budynek główny-pokój nauczycielski), ul. Obrońców Westerplatte 11 Prabuty stały Tak Prabuty ulice: Jagiełły, Daszyńskiego, Kolejowa.
7 Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach, ul. Obrońców Westerplatte 11 Prabuty stały Tak Prabuty ulice: Obrońców Westerplatte, Łucka, Niepodległości, Lipowa, Sportowa, Sucharskiego, Kisielicka.
8 Budynek Nauczania Początkowego przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach, ul. Obrońców Westerplatte 11 Prabuty stały Tak Prabuty ulice: Wojska Polskiego, Przemysłowa, Rypińska, Górna, Piaskowa, Koszarowa.
9 Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach, ul. Obrońców Westerplatte 11 Prabuty stały Tak Prabuty ulice: Sanatoryjna, Kuracyjna, Jana Kiepury, Stanisława Patyry, gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Leśna, Sosnowa. Sołectwo Stary Kamień: Stary Kamień, Grażymowo.
10 Budynek Nauczania Początkowego przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach, ul. Obrońców Westerplatte 11 Prabuty stały Tak Prabuty ulice: Cisowa, Krańcowa, Chopina, Kasztanowa, Pusta, Akacjowa, Sikorskiego, Wołyńska, Wiśniowa, Brzozowa, Chodkiewicza, Ojca Klimuszki, Lawendowa, Rumiankowa, Miętowa, Tymiankowa, Rozmarynowa, Nagietkowa.
11 Szkoła Podstawowa w Obrzynowie, 37 Obrzynowo stały Nie Sołectwo Obrzynowo: Obrzynowo. Sołectwo Jakubowo: Jakubowo, Pachutki. Sołectwo Stańkowo: Stańkowo.
12 Szkoła Podstawowa im. Kresowian w Rodowie, 14 Rodowo stały Nie Sołectwo Rodowo: Rodowo, Rodowo Małe. Sołectwo Gdakowo: Gdakowo. Sołectwo Antonin: Antonin, Kamienna. Sołectwo Górowychy: Górowychy, Górowychy Małe.
13 Świetlica Wiejska w Sypanicy, 36A Sypanica stały Tak Sołectwo Laskowice: Laskowice. Sołectwo Sypanica: Sypanica, Orkusz, Kałdowo. Sołectwo Szramowo: Szramowo. Sołectwo Gonty: Gonty, Młynisko
14 Budynek po Szkole Podstawowej w Kołodziejach, 35 Kołodzieje stały Nie Sołectwo Kołodzieje: Kołodzieje. Sołectwo Gilwa: Gilwa. Sołectwo Pilichowo: Pilichowo. Sołectwo Pólko: Pólko, Kowale.
15 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Trumiejkach, 42 Trumiejki stały Nie Sołectwo Trumiejki: Trumiejki. Sołectwo Grodziec: Grodziec.
1 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Barcicach, 66 Barcice stały Tak Sołectwa: Benowo (w skład sołectwa Benowo wchodzą miejscowości: Benowo, Kuliki, Sołtyski) Barcice, Borowy Młyn, Jarzębina (w skład sołectwa Jarzębina wchodzą miejscowości: Jarzębina, Szkaradowo Szlacheckie, Szadówko), Rudniki
2 Szkoła Podstawowa w Ryjewie, ul. Grunwaldzka 63 Ryjewo stały Tak Sołectwa: Jałowiec, Mątowskie Pastwiska (w skład sołectwa Mątowskie Pastwiska wchodzą miejscowości: Mątowskie Pastwiska, Szkaradowo Wielkie), Ryjewo-ulice: Grunwaldzka numery parzyste od nr 2 do nr 68, numery nieparzyste od nr 1 do nr 89, Krańcowa, Wesoła, Zielna, Wiaduktowa, Okrężna, Łąki, Podgórna, Kościelna, Boczna, Szkolna, Lipowa, Kościuszki, ks. kan. F. Prussa, Kolejowa, Przejazdowa, Wiejska, Nowa, Mątowska, Kopernika, Polna, Braterstwa Narodów
3 Gminny Ośrodek Kultury w Ryjewie, ul. Grunwaldzka 70 Ryjewo stały Tak Sołectwo: Ryjewo – ulice: Grunwaldzka numery nieparzyste od 91 do końca i numery parzyste od 70 do końca, Jana Pawła II, Różana, Słoneczna, Pod Lasem, Donimirskich, Cicha, Na Skarpie, Tartaczna, Słowiańska, Krzywa, Kwiatowa, Wrzosowa, Leśna, Osiedle Leśne oraz miejscowość Mątki
4 Szkoła Podstawowa w Straszewie, 55 Straszewo stały Nie Sołectwa: Straszewo, Trzciano, Watkowice (w skład sołectwa Watkowice wchodzą miejscowości: Watkowice, Watkowice Małe, Klecewko), Pułkowice
5 Dom Pomocy Społecznej w Ryjewie, Słoneczna 14 Ryjewo dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej (odrębny obwód głosowania)
1 Sala posiedzeń Urząd Gminy Sadlinki, ul. Kwidzyńska 12 Sadlinki stały Tak Białki, Bronisławowo, Olszanica, Sadlinki: ul: Cicha, Grzybowa, Jagodowa, Konwaliowa, Kwidzyńska, Malinowa, Polna, Poziomkowa, Strumykowa, Szkolna, Wrzosowa, Zdrojowa, Robotnicza 1 - 8, 10, od 21 - do końca, Rzemieślnicza, Spółdzielcza.
2 Szkoła Podstawowa w Nebrowie Wielkim, ul. Szkolna 6 Nebrowo Wielkie stały Tak Glina, Grabowo, Kaniczki, Nebrowo Małe, Nebrowo Wielkie, Rusinowo, Wiśliny
3 Szkoła Podstawowa w Sadlinkach, ul. Grudziądzka 14a Sadlinki stały Tak Karpiny, Okrągła Łąka, Sadlinki: ul: Akacjowa, Brzozowa, Cisowa, Dębowa, Grudziądzka, Leśna, Lipowa, Jaśminowa, Jaworowa, Jesionowa, Kalinowa, Kasztanowa, Modrzewiowa, Piaski. Robotnicza 9 - 11 nieparzyste, 12 - 20, Tartaczna, Sosnowa, Świerkowa.

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto Kwidzyn 8 29 271 3 30
0.0000020000Nr 2 Gmina Prabuty 3 10 197 3 15
0.0000030000Nr 3 Gminy Gardeja i Sadlinki 4 11 045 3 17
0.0000040000Nr 4 Gminy Kwidzyn i Ryjewo 4 13 026 3 17
Podsumowanie 19 63 539 12 79

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM KKW SLD LEWICA RAZEM 10 5 6 6 27
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 10 5 5 5 25
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIŚLAŃSKA KOALICJA OBYWATELI KWW POWIŚLAŃSKA KOALICJA OBYWATELI 10 5 6 6 27

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 28 963 14 444 14 436 49.84% 0.04984
13 892 96.23% 0.09623
Tak
2 10 187 4 874 4 874 47.85% 0.04785
4 598 94.34% 0.09434
Tak
3 11 043 5 624 5 622 50.91% 0.05091
5 230 93.03% 0.09303
Tak
4 13 032 6 028 6 009 46.11% 0.04611
5 669 94.34% 0.09434
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 8 675 27 29.52% 0.02952
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 338 25 28.37% 0.02837
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIŚLAŃSKA KOALICJA OBYWATELI 12 376 27 42.11% 0.04211

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 8 675 27 6 29.52% 0.02952
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 338 25 5 28.37% 0.02837
Tak
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIŚLAŃSKA KOALICJA OBYWATELI 12 376 27 8 42.11% 0.04211
Tak

Rada Powiatu Kwidzyńskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 5 1 ŚNIEG Jerzy Paweł 2 739 19.72% 0.01972
Tak
1 5 2 BARGANOWSKI Antoni Andrzej 734 5.28% 0.00528
Tak
1 5 3 ŚWITAŁA Jolanta Grażyna 317 2.28% 0.00228
Tak
1 5 4 WOSIAK Wiesław Adam 201 1.45% 0.00145
Nie
1 5 5 MAJDA Jerzy Tadeusz 113 0.81% 0.00081
Nie
1 5 6 OLSZEWSKA Irena 70 0.50% 0.0005
Nie
1 5 7 RAJNOWSKA Magdalena Maria 45 0.32% 0.00032
Nie
1 5 8 BANIA Dominik Bogdan 63 0.45% 0.00045
Nie
1 5 9 ŻULCZYK Grażyna Ewa 87 0.63% 0.00063
Nie
1 5 10 PARUS Jarosław Wacław 146 1.05% 0.00105
Nie
1 10 1 GÓRSKI Mirosław Andrzej 1 583 11.40% 0.0114
Tak
1 10 2 SCHNEIDER Ewa Bożena 377 2.71% 0.00271
Nie
1 10 3 OPACIAN Piotr Paweł 222 1.60% 0.0016
Nie
1 10 4 GRABAREK Mirosław Antoni 277 1.99% 0.00199
Nie
1 10 5 WOJTACKA Luiza Bronisława 160 1.15% 0.00115
Nie
1 10 6 MŁODZIŃSKA Ewa Stanisława 84 0.60% 0.0006
Nie
1 10 7 JANCZ Ryszard Stanisław 70 0.50% 0.0005
Nie
1 10 8 MAŁGORZEWICZ Monika Maja 103 0.74% 0.00074
Nie
1 10 9 DYMEK Katarzyna 216 1.55% 0.00155
Nie
1 10 10 KOBAN Zbigniew Marek 626 4.51% 0.00451
Tak
1 11 1 GODZIK Jerzy Stanisław 1 430 10.29% 0.01029
Tak
1 11 2 WIDZ Piotr 916 6.59% 0.00659
Tak
1 11 3 STEC Ewa Małgorzata 400 2.88% 0.00288
Nie
1 11 4 SZULC Jolanta 375 2.70% 0.0027
Nie
1 11 5 FREJNAGIEL Tomasz 495 3.56% 0.00356
Tak
1 11 6 OPACKA Katarzyna Agnieszka 432 3.11% 0.00311
Nie
1 11 7 ROMANOW - PĘKAL Ewa 308 2.22% 0.00222
Nie
1 11 8 WORONOWICZ Danuta 383 2.76% 0.00276
Nie
1 11 9 KOZŁOWSKI Stanisław 490 3.53% 0.00353
Nie
1 11 10 PUKAROWSKI Wojciech Bartłomiej 430 3.10% 0.0031
Nie
2 5 1 BOŻEK Andrzej 759 16.51% 0.01651
Tak
2 5 2 KACPERSKA Dagmara Anna 67 1.46% 0.00146
Nie
2 5 3 LESIK Jan Stanisław 103 2.24% 0.00224
Nie
2 5 4 OLSZEWSKA Justyna Anna 68 1.48% 0.00148
Nie
2 5 5 KRUSZYŃSKI Marcin Dariusz 175 3.81% 0.00381
Nie
2 10 1 SŁOWIŃSKI Andrzej 830 18.05% 0.01805
Tak
2 10 2 ANDERS Krystyna 162 3.52% 0.00352
Nie
2 10 3 CIBOROWSKI Marek Maciej 133 2.89% 0.00289
Nie
2 10 4 WAJS Teresa Stanisława 67 1.46% 0.00146
Nie
2 10 5 ŁUKASZEWSKI Krzysztof Sławomir 197 4.28% 0.00428
Nie
2 11 1 KASPRZAK Grzegorz Stanisław 465 10.11% 0.01011
Nie
2 11 2 KOSEWSKA Danuta Jolanta 237 5.15% 0.00515
Nie
2 11 3 TOŁSTIK Andrzej 368 8.00% 0.008
Nie
2 11 4 STRZELCZYK Anna Dorota 569 12.37% 0.01237
Tak
2 11 5 PAPIS Krzysztof 398 8.66% 0.00866
Nie
3 5 1 GRZEBISZ Jacek 526 10.06% 0.01006
Tak
3 5 2 KONCICKA Izabela Beata 382 7.30% 0.0073
Nie
3 5 3 RADZIWIŁŁ Krzysztof Wiesław 229 4.38% 0.00438
Nie
3 5 4 WNUK Elżbieta Katarzyna 63 1.20% 0.0012
Nie
3 5 5 MROCZKOWSKI Roman 113 2.16% 0.00216
Nie
3 5 6 NOWAK Karolina 197 3.77% 0.00377
Nie
3 10 1 KENSICKA-KNYBLEWSKA Małgorzata Wioletta 452 8.64% 0.00864
Nie
3 10 2 RUPIETA Andrzej 666 12.73% 0.01273
Tak
3 10 3 WIERCIŃSKA Ewa Zofia 123 2.35% 0.00235
Nie
3 10 4 KRUK Janusz Franciszek 72 1.38% 0.00138
Nie
3 10 5 SAMULEWSKI Kazimierz Marcin 145 2.77% 0.00277
Nie
3 11 1 RYBUS Bożena Elżbieta 570 10.90% 0.0109
Tak
3 11 2 CZYŻEWSKA Marzenna Teresa 213 4.07% 0.00407
Nie
3 11 3 GRABOWSKI Jerzy 579 11.07% 0.01107
Tak
3 11 4 SZCZEPANOWSKI Łukasz Adam 242 4.63% 0.00463
Nie
3 11 5 GĘDŁEK Anna Zbigniewa 169 3.23% 0.00323
Nie
3 11 6 PISAREK Tomasz 489 9.35% 0.00935
Nie
4 5 1 ŁAPACZ Krystyna Marianna 340 6.00% 0.006
Nie
4 5 2 ŚNIEG Jakub Karol 584 10.30% 0.0103
Tak
4 5 3 JĘDRZEJCZYK Beata Ewa 129 2.28% 0.00228
Nie
4 5 4 STANKIEWICZ Jerzy Eugeniusz 115 2.03% 0.00203
Nie
4 5 5 PADZIAK Danuta Maria 35 0.62% 0.00062
Nie
4 5 6 SZEWCZYK Sławomir 275 4.85% 0.00485
Nie
4 10 1 WOJTAŚ Grzegorz Bernard 760 13.41% 0.01341
Tak
4 10 2 MĄCZYŃSKI Adam 317 5.59% 0.00559
Nie
4 10 3 SZCZOTKA Genowefa 297 5.24% 0.00524
Nie
4 10 4 DZIADKO Janusz Franciszek 221 3.90% 0.0039
Nie
4 10 5 BŁOŃSKA Joanna 178 3.14% 0.00314
Nie
4 11 1 ZWOLAK Andrzej Jerzy 894 15.77% 0.01577
Tak
4 11 2 BEDNAREK Katarzyna 521 9.19% 0.00919
Tak
4 11 3 BOROWSKI Dawid Marcin 78 1.38% 0.00138
Nie
4 11 4 RONOWSKA Anna 330 5.82% 0.00582
Nie
4 11 5 JAREMA Anna Katarzyna 213 3.76% 0.00376
Nie
4 11 6 PUDŁO Andrzej 382 6.74% 0.00674
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Kwidzyński - ogółem 7 115 83 80 008 63 539 64 4 2
Gminy ogółem 6 96 79 80 008 63 539 64 4 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 4 35 998 29 271 24 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 5 75 75 44 010 34 268 40 4 1 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 12 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 16 1
Ogółem 28 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 79 36 46% 43 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 114 48 42% 66 58%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 213 67 31% 146 69%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 11 3 27% 8 73%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 7 0 0% 7 100%
Ogółem 406 151 37% 255 63%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 51 50 52
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 49 47 51
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 47 46 48
Średnia wieku kandydatów na wójta 51 52 51
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 47 47
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 32 12 38% 20 63%
30-39 78 35 45% 43 55%
40-59 203 80 39% 123 61%
60+ 93 24 26% 69 74%
Ogółem 406 151 37% 255 63%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 3 0 0% 3 100%
40-59 13 3 23% 10 77%
60+ 2 0 0% 2 100%
Ogółem 18 3 17% 15 83%