Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 68 213
Wyborców 56 250
Obwodów 63
  • Wybory do Rady Powiatu Sokólskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina dazbrowa bialzostockaGmina Dąbrowa Białostocka 11 15 15 47 47
gmina janozwGmina Janów 4 15 15 47 47
gmina korycinGmina Korycin 3 15 15 25 25
gmina krynkiGmina Krynki 4 15 15 27 27
gmina kuzznicaGmina Kuźnica 5 15 15 28 28
gmina nowy dwozrGmina Nowy Dwór 4 15 15 28 28
gmina sidraGmina Sidra 4 15 15 28 28
gmina sokozlzkaGmina Sokółka 17 3 21 18 158
gmina suchowolaGmina Suchowola 7 15 15 28 28
gmina szudzialzowoGmina Szudziałowo 4 15 15 28 28

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej, ul. Tysiąclecia PP 24 Dąbrowa Białostocka stały Nie Dąbrowa Białostocka ulice: Armii Krajowej, Dworcowa, Krzyżanowskiego, Księdza Fordona, Ks. Jerzego Popiełuszki, Południowa, Generała Sikorskiego, Tuwima, Kalno, Kopernika, Kunawina, Leśna, Mickiewicza, Obwodowa, Osiedlowa, Polna, Przytorowa, Wesoła, Słowackiego, Wąska
2 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Tysiąclecia PP 4 Dąbrowa Białostocka stały Nie Dąbrowa Białostocka ulice: Kręta, Mała, Ogrodowa, Orzeszkowej, Plac Kościuszki, Słoneczna, Tysiąclecia PP, Sołectwa: Grabowo, Kropiwno, Ostrowie, Ostrowie Kolonia, Szuszalewo
3 Szkoła Podstawowa, ul. Południowa 13 Dąbrowa Białostocka stały Tak Dąbrowa Białostocka ulice: Dębowa, Górna, Jana Pawła II, Kasztanowa, Klonowa, Kołłątaja, Konopnickiej, Leszczynowa, Lipowa, Małyszówka, Małyszówka Kolonia, Piękna, Sienkiewicza, Skłodowskiej, Solidarności, Sosnowa, Świerkowa, Wierzbowa, Wojska Polskiego, 3 Maja, Jasionówka, Jasionówka Kolonia, Łąkowa, Sportowa, Szkolna, 11 Listopada
4 Gimnazjum w Dąbrowie Białostockiej, ul. Szkolna 9a Dąbrowa Białostocka stały Tak Dąbrowa Białostocka ulica Generała Sulika numery 2, 2A, 4A, 6, 6A, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20
5 Kino "Lotos", ul. Kunawina 1 Dąbrowa Białostocka stały Tak Sołectwa: Kamienna Nowa, Kamienna Stara, Kamienna Stara Kolonia, Kirejewszczyzna, Miedzianowo, Nowa Wieś, Osmołowszczyzna
6 Gimnazjum w Różanymstoku, 7 Różanystok stały Tak Sołectwa: Harasimowicze, Harasimowicze Kolonia, Jaczno, Stock, Grodziszczany, Grzebienie, Osiedle Różanystok
7 Szkoła Podstawowa w Nierośnie, 33 Nierośno stały Nie Sołectwa: Brzozowo, Brzozowo Kolonia, Krugło, Łozowo, Łozowo Kolonia, Mościcha, Nierośno
8 Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu Wielkim, 17 Zwierzyniec Wielki stały Nie Sołectwa: Hamulka, Kuderewszczyzna, Lewki, Małowista, Olsza, Pięciowłóki, Trzyrzeczki, Sadek, Zwierzyniec Mały, Zwierzyniec Wielki
9 Szkoła Podstawowa w Suchodolinie, 1 Suchodolina stały Nie Sołectwa: Bagny, Jałówka, Podbagny, Sławno, Suchodolina, Wesołowo, Wiązówka, Wroczyńszczyzna
10 Świetlica Wiejska w Reszkowcach, 28A Reszkowce stały Tak Sołectwa: Bity Kamień, Nowinka, Reszkowce, Sadowo
11 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Białostockiej (szpital), Skłodowskiej 15 Dąbrowa Białostocka szpital Nie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Białostockiej (szpital)
1 Zespół Szkół Samorządowych, ul. Białostocka 16 Janów stały Tak Giełozicha, Janów, Jasionowa Dolina, Kumiałka, Nowy Janów, Przystawka, Rudawka, Sitawka, Trofimówka
2 Szkoła Podstawowa, 59 Białousy stały Nie Białousy, Brzozowe Błoto, Cimoszka, Kwasówka, Łubianka, Ostrynka, Podłubianka, Sitkowo, Soroczy Mostek, Sosnowe Bagno, Teolin
3 Budynek byłej Szkoły Podstawowej, 32 Nowowola stały Nie Kładziewo, Nowowola, Podtrzcianka, Trzcianka
4 Urząd Gminy Janów, ul. Parkowa 3 Janów stały Tak Budno, Cieśnisk Mały, Cieśnisk Wielki, Franckowa Buda, Gabrylewszczyzna, Kamienica, Kizielany, Kizielewszczyzna, Krasne, Kuplisk, Marchelówka, Nowokolno, Skidlewo, Studzieńczyna, Szczuki, Wasilówka, Zielony Gaj
1 Świetlica Wiejska w Bombli, 41 Bombla stały Tak Bombla, Brody, Łomy, Łosiniec, Przesławka, Stok, Wojtachy.
2 Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie, ul. Knyszyńska 2a Korycin stały Tak Aulakowszczyzna, Białystoczek, Długi Ług, Dzięciołówka, Gorszczyzna, Korycin, Krukowszczyzna, Kumiała, Mielniki, Nowinka, Olszynka, Ostra Góra, Popiołówka, Rudka, wieś Skindzierz, kolonia Skindzierz, Szaciłówka, Szumowo, Wysokie, Zagórze, Zakale.
3 Budynek po byłym Domu Nauczyciela w Zabrodziu, 1a Zabrodzie stały Nie Laskowszczyzna, Romaszkówka, Rykaczewo, Wyłudki, Wyłudy, Zabrodzie
1 Centrum Edukacji i Kultury Muzułmańskiej Tatarów Polskich w Kruszynianach, 61 Kruszyniany stały Nie Białogorce, Ciumicze, Górka, Jamasze, Kruszyniany, Kundzicze, Łosiniany, Nietupa-Kolonia, Nietupa-Młyn, Ozierany Małe, Ozierany Wielkie, Plebanowo, Rudaki, Sanniki, Trejgle, Żylicze
2 Zespół Szkół Samorządowych w Krynkach, ul. Aleja Szkolna 10 Krynki stały Nie Miasto Krynki ulice: 1 Maja, Akacjowa, Aleja Szkolna, Cerkiewna , Graniczna, Lipowa, Mokra, Nowa, Ogrodowa, Okopy, Pohulanka, Spółdzielcza, Stary Dwór, Targowa, Wojska Polskiego, Zaułek Gminny, Zaułek Nowy, Zaułek Szkolny, Zaułek Szpitalny, Zdrojowa. Miejscowość Łapicze
3 Urząd Miejski w Krynkach, ul. Garbarska 16 Krynki stały Tak Miasto Krynki ulice: 11 Listopada, Browarna, Czysta, Garbarska, Górna, Grochowa, Józefa Piłsudskiego, Kaukazka, Kościelna, Nadrzeczna, Sokólska, Wąska, Zielona. Miejscowości: Borsukowizna, Chłodne Włóki, Górany, Kłyszawka, Leszczany, Nietupa, Nowa Grzybowszczyzna, Nowa Świdziałówka, Ostrów Południowy, Planta, Podlipki, Ozierskie, Rachowik, Stara Grzybowszczyzna, Studzionka, Szaciły
4 Gminny Ośrodek Kultury w Krynkach, ul. Grodzieńska 7 Krynki stały Tak Miasto Krynki ulice: Gen. Józefa Bema, Grodzieńska, Legionowa, Plac Jagielloński, Polna, Projektowana, Rynkowa, Ukośna. Miejscowość Jurowlany
1 Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kuźnicy (duża sala), ul. Sidrzańska 2 Kuźnica stały Tak Kuźnica ulice: pl. 1000 - lecia Państwa Polskiego, 11 Listopada, Adama Mickiewicza, Bazowa, Gajowa, Graniczna, Grodzieńska, Jagiellońska, Kolejowa, Kresowa, Krótka, Leśna, Mikołaja Kopernika, Podlipska, Polna, Rolna, Sidrzańska, Sosnowa, Sportowa, Spółdzielcza, Szkolna, Tadeusza Kościuszki, Topolowa, Wschodnia. Miejscowości: Auls, Dubnica Kurpiowska, Kowale (nr domów 1 - 70 i 81), Kuścińce, Saczkowce, Wojnowce, Wołyńce
2 Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kuźnicy (mała sala), ul. Sidrzańska 2 Kuźnica stały Tak Kuźnica ulice: marsz. Józefa Piłsudskiego, mjr. Stanisława Bilmina, Nowodzielska, Pogodna, Południowa, Słoneczna, Sokólska, Wichrowa, Wodna. Miejscowości: Chreptowce, Czuprynowo, Gładowszczyzna, Kierkielewszczyzna, Kowale II (nr domów 71 - 80 i 82), Kruglany, Łosośna Mała, Nowodziel, Szalciny, Ułeczki.
3 Przedszkole w Kuźnicy, ul. Sokólska 16 Kuźnica stały Tak Miejscowości: Achrymowce, Adamowo, Cimanie, Długosielce, Kowale-Kolonia, Kuścin, Litwinki, Mieleszkowce Pawłowickie, Mieleszkowce Zalesiańskie, Milenkowce, Pawłowicze, Sterpejki, Wyzgi, Zajzdra.
4 Budynek po byłej Szkole Podstawowej, 29 Popławce stały Nie Miejscowości: Białobłockie, Łosośna Wielka, Łowczyki, Popławce, Starowlany, Wołkusze.
5 Budynek po byłej Szkole Podstawowej, 23 Klimówka stały Nie Miejscowości: Bilminy, Czepiele, Klimówka, Kryski, Palestyna, Parczowce, Szymaki, Tołcze, Tołoczki Małe, Tołoczki Wielkie.
1 Szkoła Podstawowa, ul. Kolejowa 2 Nowy Dwór stały Tak Chworościany, Nowy Dwór.
2 Budynek Sali Gimnastycznej, ul. Wesoła 2 Nowy Dwór stały Tak Bieniowce, Bieniowce-Kolonia, Butrymowce, Grzebienie-Kolonia, Jaginty, Kudrawka, Plebanowce, Rogacze, Synkowce.
3 Świetlica Wiejska, 4 Dubaśno stały Nie Chilmony-Kolonia, Dubaśno, Koniuszki
4 Budynek Szkoły Podstawowej, 37 Sieruciowce stały Nie Bobra Wielka, Chorużowce, Chilmony, Ponarlica, Sieruciowce.
1 Lokal po byłej aptece przy Urzędzie Gminy w Sidrze, ul. Rynek 3/4 Sidra stały Tak Bierwicha, Dworzysk, Jakowla, Jurasze, Kniaziówka 8, 8A, 9, 13, Makowlany, Potrubowszczyzna, Siderka, Sidra, Siekierka, Słomianka, Szostaki, Śniczany, Wandzin, Władysławowo, Zwierżany
2 Szkoła Podstawowa w Jacowlanach, 13 Jacowlany stały Tak Jacowlany, Poganica, Racewo
3 Szkoła Podstawowa w Majewie, 1 Nowinka stały Nie Chwaszczewo, Holiki, Jałówka, Majewo, Majewo Kościelne, Nowinka, Romanówka, Wólka
4 Sidrzański Ośrodek Kultury w Sidrze, ul. Rynek 5 Sidra stały Nie Bieniasze, Bierniki, Kniaziówka 1, 1a, 2, 3, 4, 5, 7, 14, 15, Krzysztoforowo, Ogrodniki, Podsutki, Pohorany, Staworowo, Zalesie
1 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce, ul. Mariańska 31 Sokółka stały Tak Sokółka ulice: Adama Asnyka, Adolfa Sawickiego, B. Prusa, Bartosza Głowackiego, C. K. Norwida, Ciepła, Dywizjonu 303, Fabryczna, H. Sienkiewicza, Jasna, Juliana Tuwima, Juliusza Słowackiego, K. I. Gałczyńskiego, K. K. Baczyńskiego, Kazimierza Lewickiego, Kresowa, Lotników Lewoniewskich, Łąkowa, Mariańska, Os. Buchwałowo, Przemysłowa, Słoneczna, St. Skarżyńskiego, Stefana Żeromskiego, Torowa, W. Reymonta, Wesoła, Władysława Broniewskiego, Z. Nałkowskiej, Żwirki i Wigury.
2 Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce, ul. Grodzieńska 43 Sokółka stały Tak Sokółka ulice: 11 Listopada, Gęsia, Grodzieńska, Pocztowa
3 Przedszkole Nr 4 w Sokółce, ul. Kołłątaja 22 Sokółka stały Nie Sokółka ulice: Bohaterów Monte Cassino, Hugona Kołłątaja, Kard. Stefana Wyszyńskiego, Kolejowa.
4 Sokólski Ośrodek Kultury w Sokółce, ul. Grodzieńska 1 Sokółka stały Tak Sokółka ulice: 1 Maja, 3 Maja, Białostocka od Nr 1 do Nr 89 i od Nr 2 do Nr 142, Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, Gen. Walerego Wróblewskiego, Joachima Lelewela, Krótka, Krzysztofa Jakuba Putry, Ks. Piotra Ściegiennego, Letnia, Miejska, Norberta Barlickiego, Ogrodowa, Pl. Jana Kilińskiego, Pl. Kościuszki, Stanisława Wyspiańskiego, Targowa, Wąska, Wiśniowa, Wojska Polskiego, Zacisze.
5 Przedszkole Nr 5 w Sokółce, Osiedle Centrum 18 Sokółka stały Tak Sokółka ulice: Os. Centrum (całe)
6 Zespół Szkół w Sokółce (hala sportowa), ul. Adama Mickiewicza 11 Sokółka stały Tak Sokółka ulice: Adama Mickiewicza, Agnieszki Osieckiej, Akacjowa, Czesława Niemena, Dr Antoniego i Janiny Docha, Gen. Władysława Sikorskiego, I. Mościckiego, Icchoka Malmeda, Jana Matejki, Jana Tarasiewicza, Janusza Korczaka, Kasztanowa, Klonowa, Kpt. Józefa Kłopotowskiego, Lipowa, Ludwika Zamenhofa, Marka Grechuty, Marsz. Józefa Piłsudskiego, Mikołaja Kopernika, Polna, St. Mikołajczyka, Szpitalna, Wincentego Witosa.
7 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Sokółce, ul. Szkolna 2 Sokółka stały Tak Sokółka ulice: Armii Krajowej, Białostocka od Nr 90 i od Nr 143 do końca, Bolesława Chrobrego, Dolna, Drzewna, Elizy Orzeszkowej, Górna, Ignacego Krasickiego, Jodłowa, Króla Zygmunta Starego, Królowej Bony, Krucza, Kwiatowa, Leśna, Marii Konopnickiej, Marii Skłodowskiej-Curie, Mieszka I, Mikołaja Reja, Miła, Mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala", Modrzewiowa, Piaskowa, Piękna, Pogodna, Pl. Szkolny, Północna, Ptasia, Romualda Traugutta, Roski Małe, Sienna, Sosnowa, Sportowa, Stefana Batorego, Świerkowa, Szkolna, Tęczowa, Turystyczna, Upalna, Warszawska, Wasilkowska, Wiosenna, Władysława Łokietka, Zabrodzie, Żytnia.
8 Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce, Os. Zielone 1a Sokółka stały Nie Sokółka ulice: Aleja ks. Dr Dariusza Sańko, Cicha, Emilii Plater, Gen. Franciszka Kleeberga, Gen. Józefa Hallera, Jana Pawła II, Krecia, Kryńska, Lniana, Majowa, Mała, Nadrzeczna, Nowa, Os. Zielone, Poprzeczna, Porucznika Ryszarda Pawłowskiego, Spokojna, Stawowa, Wierzbowa, Wodna, Wschodnia, Wspólna, Zdrojowa, Zimowa.
9 Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Walerego Wróblewskiego w Sokółce, Os. Zielone 2 Sokółka stały Tak Miejscowości: Drahle, Kurowszczyzna, Nowa Kamionka, Szyszki, Wojnachy, Zaścianki k. Kurowszczyzny
10 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Sokółce, ul. Szkolna 2 Sokółka stały Tak Miejscowości: Bogusze, Boguszowski Wygon, Geniusze, Gilbowszczyzna, Igryły, Kozłowy Ług, Kundzicze, Kuryły, Lipowa Góra, Maślanka, Mićkowa Hać, Miejskie Nowiny, Nowinka, Pawłowszczyzna, Słojniki, Stodolne, Szyndziel, Ściebielec, Tartak, Wierzchjedlina, Wierzchłowce, Wysokie Laski, Zamczysk, Zaścianki k. Bogusz, Zawistowszczyzna
11 Świetlica Wiejska w Sokolanach, b. n. Sokolany stały Nie Miejscowości: Dąbrówka, Gliniszcze Małe, Gliniszcze Wielkie, Plebanowce, Sierbowce, Sokolany, Woroniany, Żuki.
12 Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance, 3 Stara Rozedranka stały Nie Miejscowości: Bachmatówka, Gnidzin, Halańskie Ogrodniki, Hałe, Jałówka, Kantorówka, Lebiedzin, Nowa Rozedranka, Podjałówka, Podkantorówka, Polanki, Sakowo, Smolanka, Stara Rozedranka, Stary Szor, Starzynka, Wilcza Jama.
13 Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych, 56 Malawicze Dolne stały Nie Miejscowości: Bohoniki, Malawicze Dolne, Malawicze Górne, Nomiki, Orłowicze, Poniatowicze, Puciłki, Zaśpicze.
14 Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce, 65 Stara Kamionka stały Nie Miejscowości: Bilwinki, Bobrowniki, Pawełki, Stara Kamionka.
15 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie, 42 Janowszczyzna stały Nie Miejscowości: Dworzysk, Janowszczyzna, Jelenia Góra, Lipina, Nowa Moczalnia, Ostrówek, Planteczka, Podjanowszczyzna, Podkamionka, Podlipina, Pogibło, Stara Moczalnia, Straż.
16 Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce, ul. Adama Mickiewicza 2a Sokółka stały Nie Miejscowości: Buchwałowo, Karcze, Kraśniany, Kundzin, Kundzin Kościelny, Tatarszczyzna, Wroczyńszczyzna, Zadworzany.
17 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, gen. Władysława Sikorskiego 40 Sokółka szpital Nie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sokółce
1 Gimnazjum w Suchowoli, ul. Augustowska 2 Suchowola stały Nie Chmielniki, Chmielówka, Ciemne, Domuraty, Grodzisk, Horodnianka, Kiersnówka, Ostrówek, Podgrodzisk, Podhorodnianka, Podostrówek, Rutkowszczyzna, Żakle.
2 Świetlica Wiejska, 29 Jatwieź Duża stały Nie Jatwieź Duża, Jatwieź Mała.
3 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 1 Suchowola stały Tak Suchowola ulice: Augustowska, Fabryczna, Kasztanowa, Leśna, Lipowa, Łąkowa, Młodych, Nowozielona, Ogrodowa, Orzechowa, Piaskowa, Podgaj, Rzemieślnicza, Sadowa, Słoneczna, Sportowa, Świętokrzyska, Targowa, Wierzbowa, Zwierzyniecka.
4 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 1 Suchowola stały Tak Suchowola ulice: 3 Maja, Białostocka, Goniądzka, Gruntowa, Kupiecka, Plac Kościuszki, Polna, Siewna, Stanisława Staszica, Szkolna, Zielona
5 Kino "Kometa", Plac Kościuszki 5 Suchowola stały Nie Bachmackie Kolonie, Brukowo, Chlewisk Dolny, Chlewisk Górny, Czerwonka, Głęboczyzna, Grymiaczki, Karpowicze, Laudańszczyzna, Leśniki, Leszczany, Okopy, Pokośno.
6 Szkoła Podstawowa, 17 Chodorówka Nowa stały Tak Chodorówka Nowa, Chodorówka Stara, Chodorówka Stara-Kolonia, Dryga, Dryga-Kolonia, Krzywa, Nowe Stojło, Poświętne, Trzyrzecze.
7 Świetlica Wiejska, 68 Wólka stały Tak Dubasiewskie Kolonie, Dubasiewszczyzna, Hołodolina, Kopciówka, Morgi, Olszanka, Piątak, Połomin, Połomin-Kolonia, Sucha Góra, Tablewo, Wólka, Zgierszczańskie.
1 Szkoła Podstawowa w Szudziałowie, ul. Szkolna 1A Szudziałowo stały Nie Szudziałowo
2 Urząd Gminy w Szudziałowie, ul. Bankowa 1 Szudziałowo stały Tak Biały Ług, Boratyńszczyzna, Harkawicze, Jeziorek, Klin, Kozłowy Ług, Lipowy Most, Łaźnisko, Markowy Wygon, Nowe Trzciano, Nowinka, Nowy Ostrów, Ostrówek, Ostrów Północny, Pierożki, Poczopek, Podłaźnisko, Rowek, Słoja, Słójka, Słójka-Borowszczyzna, Sosnowik, Stare Trzciano, Suchy Hrud, Sukowicze, Talkowszczyzna.
3 Remiza OSP w Wierzchlesiu, 94 Wierzchlesie stały Nie Brzozowy Hrud, Wierzchlesie
4 Szkoła Podstawowa w Babikach, 22A Babiki stały Tak Babiki, Chmielowszczyzna, Grzybowszczyzna, Horczaki, Knyszewicze, Minkowce, Miszkieniki Wielkie, Suchynicze, Szczęsnowicze, Usnarz Górny, Wojnowce, Zubrzyca Mała, Zubrzyca Wielka.

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Gmina: Dąbrowa Białostocka 3 9 822 5 25
0.0000020000Nr 2 Gminy: Janów, Korycin, Suchowola 4 11 919 6 34
0.0000030000Nr 3 Gminy: Krynki, Kuźnica, Nowy Dwór, Sidra, Szudziałowo 5 13 765 6 38
0.0000040000Nr 4 Gmina : Sokółka 7 20 744 6 53
Podsumowanie 19 56 250 23 150

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 6 4 9 19
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 6 7 9 27
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DIALOG I WSPÓŁPRACA 2018 KWW DIALOG I WSPÓŁPRACA 2018 5 5 7 9 26
14 KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE GOWINA 5 6 6 8 25
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA RAZEM KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA RAZEM 5 5 7 9 26
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU KWW RAZEM DLA POWIATU 5 6 7 9 27

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 9 804 4 720 4 721 48.15% 0.04815
4 488 95.06% 0.09506
Tak
2 11 924 5 640 5 639 47.29% 0.04729
5 398 95.73% 0.09573
Tak
3 13 766 8 063 8 056 58.52% 0.05852
7 540 93.59% 0.09359
Tak
4 20 799 11 529 11 497 55.28% 0.05528
11 038 96.01% 0.09601
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 4 032 19 14.17% 0.01417
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 891 27 31.24% 0.03124
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DIALOG I WSPÓŁPRACA 2018 3 044 26 10.69% 0.01069
14 KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA 3 804 26 13.36% 0.01336
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA RAZEM 3 930 26 13.81% 0.01381
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU 4 763 27 16.73% 0.01673

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 4 032 19 3 14.17% 0.01417
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 891 27 8 31.24% 0.03124
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DIALOG I WSPÓŁPRACA 2018 3 044 26 2 10.69% 0.01069
Tak
14 KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA 3 804 26 1 13.36% 0.01336
Tak
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA RAZEM 3 930 26 3 13.81% 0.01381
Tak
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU 4 763 27 2 16.73% 0.01673
Tak

Rada Powiatu Sokólskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 10 1 RYSIEJKO Alicja 524 11.68% 0.01168
Nie
1 10 2 GROMACKI Romuald 529 11.79% 0.01179
Tak
1 10 3 GNIEDZIEJKO Romuald 180 4.01% 0.00401
Nie
1 10 4 WYSOCKA Teresa 115 2.56% 0.00256
Nie
1 10 5 MYŚLIWIEC Ryszard 120 2.67% 0.00267
Nie
1 13 1 SULIK Jarosław 290 6.46% 0.00646
Tak
1 13 2 JARMOSZKO Rafał 259 5.77% 0.00577
Nie
1 13 3 KONSTAŃCZUK Tomasz 52 1.16% 0.00116
Nie
1 13 4 BUJNOWSKA Katarzyna Izabela 43 0.96% 0.00096
Nie
1 13 5 RUDZIK Katarzyna 161 3.59% 0.00359
Nie
1 14 1 GRAJEWSKI Stanisław 334 7.44% 0.00744
Nie
1 14 2 MATYJASEK Jarosław Tomasz 53 1.18% 0.00118
Nie
1 14 3 KOZIOŁ Łucja 74 1.65% 0.00165
Nie
1 14 4 KRAHEL Bożena 68 1.52% 0.00152
Nie
1 14 5 KIREJCZYK Stanisław 55 1.23% 0.00123
Nie
1 15 1 BIAŁOMYZY Jerzy 453 10.09% 0.01009
Tak
1 15 2 DANILEWICZ Zofia 83 1.85% 0.00185
Nie
1 15 3 MAJEWSKI Piotr 89 1.98% 0.00198
Nie
1 15 4 ANTONIK Kazimierz 103 2.30% 0.0023
Nie
1 15 5 POWAŻA Agnieszka 135 3.01% 0.00301
Nie
1 16 1 BUDNIK Jarosław 288 6.42% 0.00642
Nie
1 16 2 SULIK Maciej 349 7.78% 0.00778
Nie
1 16 3 LEWKO Tomasz 60 1.34% 0.00134
Nie
1 16 4 JACKIEWICZ Ewelina Weronika 14 0.31% 0.00031
Nie
1 16 5 SIĆKO Anna 57 1.27% 0.00127
Nie
2 2 1 OMIELAN Jerzy 1 042 19.30% 0.0193
Tak
2 2 2 SZCZYGIELSKA Agnieszka 232 4.30% 0.0043
Tak
2 2 3 CHWIEĆKO Paweł 101 1.87% 0.00187
Nie
2 2 4 SIEŃKO Anna 42 0.78% 0.00078
Nie
2 2 5 KITLASZ Artur Jan 50 0.93% 0.00093
Nie
2 2 6 GAŁAŻYN Łucja 42 0.78% 0.00078
Nie
2 10 1 JELSKA-JAROŚ Bożena Jolanta 1 120 20.75% 0.02075
Tak
2 10 2 KARPIENIA Jerzy 375 6.95% 0.00695
Tak
2 10 3 PYCZ Irena 269 4.98% 0.00498
Nie
2 10 4 LENGIEWICZ Zbigniew 55 1.02% 0.00102
Nie
2 10 5 TUREL Alfred 77 1.43% 0.00143
Nie
2 10 6 WIRKOWSKA Agnieszka 81 1.50% 0.0015
Nie
2 13 1 JAROCKI Remigiusz 52 0.96% 0.00096
Nie
2 13 2 SIWICKA Ewa Wiesława 68 1.26% 0.00126
Nie
2 13 3 RAFAŁOWICZ Anna 23 0.43% 0.00043
Nie
2 13 4 KULIKOWSKI Łukasz 21 0.39% 0.00039
Nie
2 13 5 ANDRUKIEWICZ Tomasz 5 0.09% 9.0E-5
Nie
2 14 1 LECH Krzysztof 226 4.19% 0.00419
Nie
2 14 2 BOCHENKO Józef 231 4.28% 0.00428
Nie
2 14 3 MICUN KURSA Anna Maria 69 1.28% 0.00128
Nie
2 14 4 KOLENDA Dawid 148 2.74% 0.00274
Nie
2 14 5 KRYNICKA Dorota Jolanta 30 0.56% 0.00056
Nie
2 14 6 KALINOWSKA Ewa Zofia 18 0.33% 0.00033
Nie
2 15 1 MARCISZEL Kazimierz 92 1.70% 0.0017
Nie
2 15 2 ZARZECKI Bogusław 144 2.67% 0.00267
Nie
2 15 3 SOBOLEWSKA Helena 63 1.17% 0.00117
Nie
2 15 4 WALEJEWSKA Maria Izabela 41 0.76% 0.00076
Nie
2 15 5 MATYSKIEŁ Anna 12 0.22% 0.00022
Nie
2 16 1 KOPCIEWSKI Stanisław 166 3.08% 0.00308
Nie
2 16 2 DZIEDZICKI Zbigniew 191 3.54% 0.00354
Nie
2 16 3 KOŁPAK Ewa 64 1.19% 0.00119
Nie
2 16 4 SITKO Magdalena 61 1.13% 0.00113
Nie
2 16 5 SZAŁKOWSKA Bożena Halina 50 0.93% 0.00093
Nie
2 16 6 KRAŚNICKI Sławomir 137 2.54% 0.00254
Nie
3 2 1 FIEDOROWICZ Stanisław 346 4.59% 0.00459
Nie
3 2 2 KITLAS Katarzyna 37 0.49% 0.00049
Nie
3 2 3 KWIATKOWSKI Jan 165 2.19% 0.00219
Nie
3 2 4 MOZOLEWSKA Ewelina 75 0.99% 0.00099
Nie
3 10 1 PAWŁOWSKI Krzysztof 845 11.21% 0.01121
Tak
3 10 2 SKÓRSKI Grzegorz 576 7.64% 0.00764
Tak
3 10 3 CITKO Jerzy 278 3.69% 0.00369
Nie
3 10 4 MOCZYDŁOWSKI Mirosław Józef 64 0.85% 0.00085
Nie
3 10 5 CZEREMCHA Elżbieta Stanisława 289 3.83% 0.00383
Nie
3 10 6 SZYSZKO Jolanta 122 1.62% 0.00162
Nie
3 10 7 KLIMIUK Magdalena 137 1.82% 0.00182
Nie
3 13 1 HAŃCZARUK Wiesław 276 3.66% 0.00366
Tak
3 13 2 MARCULEWICZ Stanisław 194 2.57% 0.00257
Nie
3 13 3 SŁOMA Bogdan 236 3.13% 0.00313
Nie
3 13 4 POLEWKO Dorota 102 1.35% 0.00135
Nie
3 13 5 SZYMCZYK Elżbieta 41 0.54% 0.00054
Nie
3 13 6 BORKOWSKI Waldemar 130 1.72% 0.00172
Nie
3 13 7 PANASIUK Ewa 103 1.37% 0.00137
Nie
3 14 1 STASIULEWICZ Marta 309 4.10% 0.0041
Nie
3 14 2 BUŁACH Stanisław 296 3.93% 0.00393
Nie
3 14 4 BIELUCI Jerzy 109 1.45% 0.00145
Nie
3 14 5 FIEDOROWICZ Tomasz 63 0.84% 0.00084
Nie
3 14 6 HRYNIEWIECKA Magdalena 50 0.66% 0.00066
Nie
3 14 7 MORGIEWICZ Antoni 65 0.86% 0.00086
Nie
3 15 1 OLEKSZA Aleksy 439 5.82% 0.00582
Tak
3 15 2 OBIAŁA Wojciech 201 2.67% 0.00267
Nie
3 15 3 CZABAN Mariusz 99 1.31% 0.00131
Nie
3 15 4 JANUCIK Katarzyna 27 0.36% 0.00036
Nie
3 15 5 BOSTEELS Maria Teresa 89 1.18% 0.00118
Nie
3 15 6 MALCZYK Krzysztof 57 0.76% 0.00076
Nie
3 15 7 REĆKO Lilla 43 0.57% 0.00057
Nie
3 16 1 ŁABIENIEC Kazimierz 371 4.92% 0.00492
Tak
3 16 2 ŁABANOWICZ Paweł 317 4.20% 0.0042
Nie
3 16 3 JAROSZ Walenty 186 2.47% 0.00247
Nie
3 16 4 SAWICKA Krystyna 266 3.53% 0.00353
Nie
3 16 5 STEFANOWICZ Mariusz 229 3.04% 0.00304
Nie
3 16 6 STASIULEWICZ Małgorzata 167 2.21% 0.00221
Nie
3 16 7 CHARYTONIUK Ewa 140 1.86% 0.00186
Nie
4 2 1 KOZŁOWSKI Stanisław 412 3.73% 0.00373
Nie
4 2 2 REĆKO Halina 102 0.92% 0.00092
Nie
4 2 3 GURZYŃSKI Mariusz 139 1.26% 0.00126
Nie
4 2 4 PÓŁTORZYCKA Marta 174 1.58% 0.00158
Nie
4 2 5 KIEŻEL Stanisław 221 2.00% 0.002
Nie
4 2 6 SZKUTA Maria 103 0.93% 0.00093
Nie
4 2 7 GOŁAWSKI Tomasz 61 0.55% 0.00055
Nie
4 2 8 BUŁATEWICZ Małgorzata 48 0.43% 0.00043
Nie
4 2 9 KOWALCZUK Adam Marian 640 5.80% 0.0058
Tak
4 10 1 REĆKO Piotr 1 771 16.04% 0.01604
Tak
4 10 2 KRASIŃSKI Krzysztof 309 2.80% 0.0028
Tak
4 10 3 MIKOŁAJCZYK Mirosław Jan 188 1.70% 0.0017
Nie
4 10 4 HOŁOWNIA Jarosław Sylwester 436 3.95% 0.00395
Tak
4 10 5 SZCZĘSNOWICZ Maciej 133 1.20% 0.0012
Nie
4 10 6 GRYNCZEL Barbara 176 1.59% 0.00159
Nie
4 10 7 ŻÓŁTKO Martyna 38 0.34% 0.00034
Nie
4 10 8 SUCHOWOLEC Jolanta 22 0.20% 0.0002
Nie
4 10 9 LICHANÓW Jolanta 62 0.56% 0.00056
Nie
4 13 1 MAŁACHWIEJ Stanisław 334 3.03% 0.00303
Nie
4 13 2 REĆKO Wojciech 134 1.21% 0.00121
Nie
4 13 3 ŁAZAREWICZ Jerzy 128 1.16% 0.00116
Nie
4 13 4 MATCZAK Jolanta Katarzyna 126 1.14% 0.00114
Nie
4 13 5 GUTOWSKA Dorota 33 0.30% 0.0003
Nie
4 13 6 KOWALEWSKA Agnieszka 91 0.82% 0.00082
Nie
4 13 7 WASILEWSKA-ROCHALSKA Aneta 21 0.19% 0.00019
Nie
4 13 8 OLSZEWSKA Ewa 22 0.20% 0.0002
Nie
4 13 9 BUDROWSKI Franciszek 99 0.90% 0.0009
Nie
4 14 1 SZCZERBIŃSKA Bogusława 330 2.99% 0.00299
Nie
4 14 2 RYGASIEWICZ Piotr 383 3.47% 0.00347
Nie
4 14 3 BOROWSKA Elżbieta 202 1.83% 0.00183
Nie
4 14 4 OLECHNO Janina 73 0.66% 0.00066
Nie
4 14 5 KUCHAREWICZ Ewelina 36 0.33% 0.00033
Nie
4 14 6 GRZESIK Rafał 8 0.07% 7.0E-5
Nie
4 14 7 GIEŁDA Krystyna 43 0.39% 0.00039
Nie
4 14 8 JUCHNIK Adam 530 4.80% 0.0048
Tak
4 15 1 PAWŁOWSKI Janusz Tadeusz 307 2.78% 0.00278
Nie
4 15 2 POTAPCZYK Tomasz 774 7.01% 0.00701
Tak
4 15 3 TOMASZEWSKA Bożena 84 0.76% 0.00076
Nie
4 15 4 SZUMIŁO Andrzej 267 2.42% 0.00242
Nie
4 15 5 RADECKA Maria 76 0.69% 0.00069
Nie
4 15 6 PUCIŁOWSKA Krystyna 66 0.60% 0.0006
Nie
4 15 7 TURYCZ Bożena 59 0.53% 0.00053
Nie
4 15 8 GRABOWICZ Mirosław 32 0.29% 0.00029
Nie
4 15 9 ZALEWSKI Krzysztof 95 0.86% 0.00086
Nie
4 16 1 MOŹDZIERSKI Łukasz 605 5.48% 0.00548
Tak
4 16 2 ŻUK Piotr 452 4.09% 0.00409
Nie
4 16 3 TOCHWIN Zbigniew 66 0.60% 0.0006
Nie
4 16 4 JANUSZKIEWICZ Wojciech 366 3.32% 0.00332
Nie
4 16 5 ROKICKA Jolanta 55 0.50% 0.0005
Nie
4 16 6 MALEWICZ Teresa 31 0.28% 0.00028
Nie
4 16 7 MILEWSKA Anna 8 0.07% 7.0E-5
Nie
4 16 8 CZEPIEL Paweł 25 0.23% 0.00023
Nie
4 16 9 BABYNKO Elżbieta 42 0.38% 0.00038
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Sokólski - ogółem 11 175 142 68 213 56 250 63 6 4
Gminy ogółem 10 156 138 68 213 56 250 63 6 4
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 3 25 350 20 744 17 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 9 135 135 42 863 35 506 46 6 3 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 23 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 18 1
Ogółem 41 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 150 69 46% 81 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 158 72 46% 86 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 286 81 28% 205 72%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 12 0 0% 12 100%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 10 2 20% 8 80%
Ogółem 594 222 37% 372 63%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 50 49 52
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 45 43 46
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 47 47 47
Średnia wieku kandydatów na wójta 49 49
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 47 48 47
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 45 18 40% 27 60%
30-39 135 51 38% 84 62%
40-59 316 129 41% 187 59%
60+ 98 24 24% 74 76%
Ogółem 594 222 37% 372 63%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 2 0 0% 2 100%
30-39 1 0 0% 1 100%
40-59 17 2 12% 15 88%
60+ 2 0 0% 2 100%
Ogółem 22 2 9% 20 91%