Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 94 261
Wyborców 76 916
Obwodów 71
  • Wybory do Rady Powiatu Sanockiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto sanokMiasto Sanok 22 3 21 20 166
gmina beskoGmina Besko 4 15 15 26 26
gmina bukowskoGmina Bukowsko 3 15 15 22 22
gmina komanzczaGmina Komańcza 6 15 15 61 61
gmina sanokGmina Sanok 20 15 15 39 39
gmina tyrawa wolzoskaGmina Tyrawa Wołoska 1 15 15 52 52
gmina zagozrzGmina Zagórz 8 15 15 48 48
gmina zarszynGmina Zarszyn 7 15 15 46 46

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Starostwo Powiatowe, ul. Jagiellońska 22 Sanok stały Nie Sanok-ulice: Boczna, Cicha, Daszyńskiego, Gieli, Grunwaldzka, Jagiellońska, Konarskiego (nr parzyste od nr 4 do nr 12 i nr nieparzyste od nr 1 do nr 21), Plac Miast Partnerskich, Podgórze, Schody Balowskie, Schody Zamkowe, Sienkiewicza, Słowackiego (od nr 8 do nr 18), Wąska, Wesoła, Winna, Zagrody, Zaułek Dobrego Wojaka Szwejka
2 Szkoła Podstawowa Nr 8, ul. Jana III Sobieskiego 5 Sanok stały Tak Sanok-ulice: 3 Maja, Cerkiewna, Franciszkańska, Grodka, Grzegorza z Sanoka, Jana III Sobieskiego, Joselewicza, Kazimierza Wielkiego, Kościuszki (od nr 1 do nr 16), ks. Prałata Adama Sudoła, Królowej Bony (nr 23 i nr 29), Lenartowicza, Łazienna, Modrzewskiego, Piłsudskiego, Plac św. Jana, Plac św. Michała, Rybacka, Rynek, Sanowa, Schody Franciszkańskie, Serpentyny, Wałowa, Żydowska
3 Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 1, ul. Rymanowska 15 Sanok stały Tak Sanok-ulice: Jasna (od nr 2 do nr 25), Krzywa, Matejki, Polna (od nr 11 do nr 21), Południowa, Rolna, Rondo Beksińskiego, Rymanowska (od nr 1 do nr 41), Sanocka, Sikorskiego, Słowackiego (od nr 20 do nr 121), Stara, Szkolna, Wiejska
4 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im J. Grodka, ul. Mickiewicza 21 Sanok stały Tak Sanok-ulice: 2 Pułku Strzelców Pdh, A. Mniszek-Tchorznickiego, Dmowskiego, Kościuszki (od nr 18 do nr 70), Mickiewicza (nr parzyste od nr 4 do nr 32 i numery nieparzyste od nr 1 do nr 29), Orzeszkowej, Parkowa, Plac Harcerski, Plater, Szopena, Traugutta (od nr 1 do nr 3), Zacisze, Zamkowa, Żwirki i Wigury
5 Centrum Handlowe "Ryś", ul. Krakowska 2 Sanok stały Tak Sanok-ulice: 1000 lecia, Asnyka, Baczyńskiego, Broniewskiego, Brzechwy, Brzozowa, Czesława Miłosza, Dąbrowiecka, Dąbrowskiej, Fredry, Głogowa, Gołębia, Iwaszkiewicza, Jana Wiktora, Jarzębinowa, Jastrzębia, Kaczkowskiego, Kalinowa, Kasprowicza, Kolberga, Konopnickiej, Krakowska (od nr 8 do nr 56), Krucza, Leszczynowa, Leśmiana, Lewakowskiego, Nałkowskiej, Norwida, Okołowiczówka, Pigonia, Pola, Prusa, Rataja, Rymanowska (od nr 51 do nr 124), Staffa, Struga, Szczudliki, Śląska, Ustronie, Wańkowicza, Wyki, Zamenhofa, Zapolskiej, Żeromskiego, Żurawia
6 Filia Samorządowego Przedszkola Publicznego Nr 1, ul. Piastowska 47 Sanok stały Nie Sanok-ulice: Aleja Najświętszej Marii Panny, Batalionów Chłopskich, Bema, Bojko, Didura, Doktora Zaleskiego, Dworska, Fastnachta, Glinice, Graniczna, Krakowska (od nr 68 do nr 192), Krzyżanowskiego, Księdza Antoniego Szypuły, Księdza Stojałowskiego, Kujawska, Legionów Polskich, Lisowskiego, Małopolska, Mazowiecka, Mazurska, Mokra, Naftowa, Okulickiego, Piastowska, Podlaska, Pollaka, Pomorska, Prochaski, Skołozdro, Słuszkiewicza, Stachowicza, Stankiewicza, Stapińskiego, Stefczyka, Sucha, Targowa, Witosa
7 Szkoła Podsatwowa Nr 9, ul. Jana Pawła II 25 Sanok stały Tak Sanok-ulice: Bliska, Cegielniana, Czysta, Kiczury, Sąsiedzka, Zgodna
8 Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 2, ul. Sadowa 11 Sanok stały Nie Sanok-ulica Sadowa (od nr 13 do nr 39)
9 Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Sadowa 12 Sanok stały Tak Sanok-ulice: Jana Pawła II, Kamienna, Księdza Gorazdowskiego
10 Szkoła Podstawowa Nr 9, ul. Jana Pawła II 25 Sanok stały Tak Sanok-ulice: Dembowskiego, Jabłoni, Sadowa (od nr 1 do nr 9) , Sierakowskiego, Śliwowa, Wiśniowa
11 Osiedlowy Dom Kultury "Puchatek", ul. Traugutta 9 Sanok stały Nie Sanok-ulice: Heweliusza, Kopernika, Langiewicza
12 Żłobek Samorządowy Nr 2, ul. Traugutta 23 Sanok stały Tak Sanok-ulice: Armii Krajowej, Mickiewicza (numery parzyste od nr 38 do nr 50 i numery nieparzyste od nr 31 do nr 49), Poprzeczna, Staszica, Traugutta (nr 6, nr 17A i nr 21)
13 TS "Sanoczanka", ul. Kwiatowa 25 Sanok stały Tak Sanok-ulice: Biała Góra, Białogórska, Bluszczowa, Chabrów, Goslara, Jaśminowa, Jodłowa, Krasińskiego, Kwiatowa, Liliowa, Maków, Międzybrodzka, Młynarska, Modrzewiowa, Padlewskiego, Ruciana, Rybickiego, Sosnowa, Świerkowa, Szafera, Traugutta (od nr 18 do nr 73 z wyłączeniem nr 21)
14 Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 3, ul. Kochanowskiego 2 Sanok stały Tak Sanok-ulice: Kochanowskiego, Ogrodowa
15 Szkoła Podstawowa Nr 1, Al. Szwajcarii 5 Sanok stały Nie Sanok-ulice: Aleja Gen. B. Prugara-Ketlinga (nr 2 i nr 4), Aleja Szwajcarii, Aleja Wojska Polskiego, Błonie, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego
16 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. J. Grodka, ul. Reymonta 6 Sanok stały Tak Sanok-ulice: Aleja Gen. B. Prugara-Ketlinga (nr 1 i nr 3 i od nr 6 do nr 24), Dworcowa (od nr 1 do nr 13), Kolejowa, Lwowska, Opłotki, Przelotowa, Reja, Reymonta, Spokojna, Zielona
17 Szkoła Podstawowa Nr 6, ul. Przemyska 80 Sanok stały Tak Sanok-ulice: Bracka, Chełmońskiego, Chrobrego, Deszczowa, Gajowa, Gałczyńskiego, Hetmańska, Kasztelańska, Kawaleryjska, Kmicica, Kolorowa, Korczaka, Kosynierów, Kółkowa, Krótka, Królowej Jadwigi, Łączna, Malownicza, Mała, Mieszka I, Mostowa, Narożna, Nastrojowa, Okrężna, Olchowiecka, Pawia, Piękna, Podmiejska, Poetycka, ppor. Mariana Zaremby, Prosta, Przemyska, Przodowników, Przytulna, Rumiankowa, Rycerska, Sienna, Słowicza, Spacerowa, Stefana Batorego, Strażacka, Szewska, Świętojańska, Tetmajera, Turystyczna, Tuwima, Urocza, Widokowa, Witkiewicza, Władysława Jagiełły, Władysława Łokietka, Wschodnia, Wylotowa, Wyspiańskiego, Zagłoby, Zagumienna
18 Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 4, ul. Robotnicza 13A Sanok stały Tak Sanok-ulice: Działkowa, Jasińskiego, Jesienna, Kasprzaka, Kilińskiego, Konarskiego (nr parzyste od nr 74 do nr 90 i nr nieparzyste od nr 131 do nr 141 z wyłączeniem nr 137), Księdza Wołka, Leśna, Robotnicza, Słoneczna, Stolarska, Szklana, Wichrowa, Wiosenna, Wspólna, Zagumna
19 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Stróżowska 4 Sanok stały Tak Sanok-ulice: Akacjowa, Ceramiczna, Cmentarna, Karpacka, Kluski, Lipińskiego (nr nieparzyste od nr 115 do nr 125 i od nr 126 do nr 246), Leszka Kawczyńskiego, Lipowa, Łany, Murarska, Nowa, Okrzei, Porcelanowa, Rysia, Sowia, Stawowa, Stróżowska, Sudecka, Topolowa, Wierzbowa, Wilcza, Zagórska
20 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Lipińskiego 63 Sanok stały Nie Sanok-ulice: Beksińskiego, Dworcowa (nr 39 i nr 41), Kołłątaja, Kościelna, Lipińskiego (od nr 1 do nr 114 i nr parzyste od nr 118 do nr 124), Rzemieślnicza, Ustrzycka, Wolna
21 I Liceum Ogólnokształcące, ul. Zagrody 1 Sanok stały Nie Sanok-ulice: 800 Lecia, Ciepła, Doktora Niedzielskiego, Michała Drzymały, Głowackiego, Górna, Jagodowa, Jasna (od nr 30 do nr 38), Jezierskiego, Jordana, Kenara, Konarskiego (od nr 25 do nr 73, numery parzyste od nr 14 do nr 18 i numery nieparzyste od nr 75 do nr 129 i nr 137), Malinowa, Niecała, Osiedle, Płowiecka, Pogodna, Polna (od nr 24 do nr 60), Poziomkowa, Pszenna, Sielska, Stawiska, Śniegowa, Środkowa, Warzywna, Za Potokiem, Zielna, Zigmunda
22 Szpital Specjalistyczny, 800 Lecia 26 Sanok szpital Nie szpital
1 Szkoła Podstawowa, ul. Kolejowa 54 Besko stały Tak Agrestowa, Błonie, Jaśminowa, Jarzębinowa, Kalinowa, Kolejowa, Łąkowa, Morelowa, Nadwisłocze, Orzechowa, Owocowa, Północna, Poprzeczna, Przelotowa, Przytorze, Rymanowska, Wiejska, Wiosenna, Wiśniowa
2 Gimnazjum, ul. Kolejowa 54 Besko stały Nie Bieszczadzka 1 - 46, parzyste: 48 - 66, Brzozowa, Bukowa, Hrabeńska, Jesionowa, Jodłowa, Klonowa, Leśna, Nowa, Osiedlowa, Polna, Podkarpacka, Podgórska, Południowa, Skałki, Sosnowa, Spacerowa, Starowiejska, 1 - 26, Świerkowa, Tarninowa, Wolska
3 Gminny Ośrodek Kultury, ul. Starowiejska 64 Besko stały Nie Bieszczadzka nieparzyste: od nr 47, parzyste od nr 68, Cegielniana, Cicha, Długa, Dworska, Górska, Kościelna, Krótka, Lipowa, Nadbrzeżna, Nadrzeczna, Ogrodowa, Parkowa, Sadowa, Słoneczna, Starowiejska parzyste od nr 28, Starowiejska nieparzyste od nr 27, Zapowiedzka, Zielona
4 Świetlica Młodzieżowa, Olza 8 Mymoń stały Tak Górna, Leśna, Olza, Osiedlowa, Szkolna, Zalew, Zamczyska, Za Grodziskiem
1 Urząd Gminy (sala narad), 290 Bukowsko stały Tak Bukowsko, Wola Piotrowa, Tokarnia, Kamienne, Karlików, Płonna, Przybyszów
2 Zespół Szkół, 77 Nowotaniec stały Tak Nadolany, Nagórzany, Nowotaniec, Wola Sękowa
3 Zespół Szkół, 105 Pobiedno stały Nie Bełchówka, Dudyńce, Pobiedno, Wolica, Zboiska, Ratnawica
1 Urząd Gminy, 166 Komańcza stały Nie Komańcza, Duszatyn, Prełuki, Dołżyca, Osławica od nr 1 - 6, Radoszyce
2 Szkoła Podstawowa, 26A Wisłok Wielki stały Nie Czystogarb, Wisłok Wielki
3 Ośrodek Kultury, 32 Szczawne stały Tak Szczawne, Kulaszne, Wysoczany
4 Świetlica ZK, 46 Nowy Łupków stały Tak Nowy Łupków, Osławica 10, Zubeńsko, Balnica, Maniów, Mików, Smolnik, Szczerbanówka, Wola Michowa
5 Rzepedzki Ośrodek Kultury, Osiedle A 19A Rzepedź stały Tak Rzepedź, Osiedla: A, B, C, Jawornik, Turzańsk
6 Świetlica na terenie ZK, 45 Nowy Łupków zakład karny Nie Zakład Karny w Nowym Łupkowie
1 Wiejski Dom Kultury, 78 Płowce stały Tak Płowce, Stroże Małe, Stróże Wielkie
2 Wiejski Dom Kultury, 493 Niebieszczany stały Nie Niebieszczany
3 Szkoła Podstawowa, 157 Prusiek stały Tak Prusiek
4 Wiejski Dom Kultury, 29 Markowce stały Nie Markowce
5 Wiejski Dom Kultury, 205 Sanoczek stały Tak Sanoczek
6 Wiejski Dom Kultury, 100 Zabłotce stały Tak Zabłotce
7 Szkoła Podstawowa, 92 Pisarowce stały Tak Jędruszkowce, Pisarowce
8 Szkoła Podstawowa, 133 Czerteż stały Nie Czerteż
9 Wiejski Dom Kultury, 224 Kostarowce stały Tak Kostarowce
10 Wiejski Dom Kultury, 110 Jurowce stały Tak Jurowce, Srogów Górny, Srogów Dolny
11 Wiejski Dom Kultury, 345A Strachocina stały Tak Strachocina
12 Wiejski Dom Kultury, 224 Pakoszówka stały Nie Lalin, Pakoszówka
13 Szkoła Podstawowa, 173 Falejówka stały Nie Falejówka, Raczkowa
14 Wiejski Dom Kultury, Środkowa 25 Trepcza stały Tak Międzybrodzie, Trepcza
15 Wiejski Dom Kultury, 12 Dębna stały Nie Dębna
16 Wiejski Dom Kultury, 71 Liszna stały Nie Liszna
17 Szkoła Podstawowa, 170 Mrzygłód stały Tak Mrzygłód, Tyrawa Solna
18 Wiejski dom Kultury, 100 Hłomcza stały Nie Dobra, Hłomcza, Łodzina
19 Wiejski Dom Kultury, Przemyska 91 Bykowce stały Nie Bykowce
20 Szkoła Podstawowa, 1 Wujskie stały Nie Wujskie, Załuż
1 Urząd Gminy, 175 Tyrawa Wołoska stały Tak Hołuczków, Kreców, Lachawa, Rakowa, Rozpucie, Siemuszowa, Tyrawa Wołoska, Wola Krecowska
1 Szkoła Podstawowa w Zagórzu, ul. Piłsudskiego 70 Zagórz stały Nie ulice: Asnyka, Błonie, Daleka, Dojazdowa, Dolna, Gubrynowicza, Kaczkowskiego, Klasztorna, Kolberga, Kolejowa, Konarskiego, Kopalniana, Kręta, Krótka, Księdza Winnickiego, Leśna, Ludowa, Łamana, Łąkowa, Łowiecka, Maja 3 - go, Miarki, Mickiewicza, Miodowa, Młynarska, Niecała, Ogrodowa, Orzeszkowej, Piłsudskiego, Pocztowa, Plac Obrońców Węzła Zagórskiego, Pola, Romantyczna, Rzeczna, Rzemieślnicza, Słoneczna, Słowackiego, Słowicza, Stefana Batorego, Szeroka, Szkolna, Ukośna, Urocza, Wesoła, Wiejska, Wodna, Wspólna, Zamkowa, Zielona, Złota, Żółkiewskiego
2 Szkoła Podstawowa w Zagórzu, ul. Wolności 10 Zagórz stały Tak ulice: Bieszczadzka, Brzegowa, Chopina, Curie, Czecha, Drobiazg, Dworcowa, Dworska, Dzika, Fabryczna, Filtrowa, Graniczna, Gronowa, Kapryśna, Końcowa, Kopernika, Krucza, Kusocińskiego, Kwiatowa, Letnia Łozowa, Modrzewiowa, Mokra, Mostowa, Nieduża, Nowa, Orkana, Piesza, Podjazd, Polna, Południowa, Pospolita, Sanowa, Skalna, Skargi, Składowa, Skłodowskiej, Skromna, Sporna, Świerkowa, Targowa, Ukryta, Wichrowa, Widokowa, Wolności, Zahariasiewicza, Zaułek, Zielna
3 Szkoła Podstawowa w Łukowem, 64 Łukowe stały Tak Kalnica, Łukowe, Średnie Wielkie
4 Gimnazjum w Tarnawie Dolnej, 28 Tarnawa Dolna stały Tak Olchowa, Tarnawa Dolna, Tarnawa Górna
5 Szkoła Podstawowa w Czaszynie, 191 Czaszyn stały Nie Czaszyn
6 Szkoła Podstawowa w Porażu, Szkolna 2 Poraż stały Tak Poraż
7 Dom Strażaka w Mokrem, 116 Mokre stały Nie Mokre. Morochów
8 Szkoła Podstawowa w Zahutyniu, 111 Zahutyń stały Nie Zahutyń
1 Dom Kultury w Zarszynie, ul. Szkolna 1 Zarszyn stały Tak Zarszyn, Posada Zarszyńska
2 Dom Ludowy w Jaćmierzu, 134 Jaćmierz stały Tak Jaćmierz, Posada Jaćmierska
3 Szkoła Podstawowa w Bażanówce, 102 Bażanówka stały Tak Bażanówka
4 Dom Strażaka w Długiem, ul. Sanocka 92 Długie stały Nie Długie
5 Dom Ludowy w Nowosielcach, ul. Św. Floriana 2 Nowosielce stały Tak Nowosielce
6 Szkoła Podstawowa w Pielni, ul. Dębowa 1 Pielnia stały Nie Pielnia
7 Szkoła Podstawowa w Odrzechowej, ul. Szkolna 1 Odrzechowa stały Tak Odrzechowa, Pastwiska

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 gminy: Besko, Bukowsko, Zarszyn, Komańcza 5 19 443 5 31
0.0000020000Nr 2 gminy: Zagórz 3 10 712 5 22
0.0000030000Nr 3 gmina miejska Sanok 8 30 835 4 40
0.0000040000Nr 4 gminy: Sanok (gmina wiejska), Tyrawa Wołoska 5 15 926 5 32
Podsumowanie 21 76 916 19 125

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 7 5 7 19
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM KKW SLD LEWICA RAZEM 7 5 10 7 29
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 7 5 10 7 29
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DEMOKRACI ZIEMI SANOCKIEJ KWW DEMOKRACI ZIEMI SANOCKIEJ 5 3 10 6 24
13 KOMITET WYBORCZY „TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ SANOKA I ZIEMI SANOCKIEJ” KW „TOWARZYSTWA SANOKA I ZIEMI SANOCKIEJ” 5 4 10 5 24

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 19 379 9 248 9 243 47.70% 0.0477
8 748 94.64% 0.09464
Tak
2 10 710 5 690 5 689 53.12% 0.05312
5 441 95.64% 0.09564
Tak
3 30 793 15 578 15 538 50.46% 0.05046
14 888 95.82% 0.09582
Tak
4 15 935 7 890 7 888 49.50% 0.0495
7 528 95.44% 0.09544
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 4 295 19 11.73% 0.01173
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 3 759 29 10.27% 0.01027
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 15 505 29 42.36% 0.04236
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DEMOKRACI ZIEMI SANOCKIEJ 7 052 24 19.27% 0.01927
13 KOMITET WYBORCZY „TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ SANOKA I ZIEMI SANOCKIEJ” 5 994 24 16.37% 0.01637

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 4 295 19 2 11.73% 0.01173
Tak
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 3 759 29 1 10.27% 0.01027
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 15 505 29 11 42.36% 0.04236
Tak
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DEMOKRACI ZIEMI SANOCKIEJ 7 052 24 4 19.27% 0.01927
Tak
13 KOMITET WYBORCZY „TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ SANOKA I ZIEMI SANOCKIEJ” 5 994 24 3 16.37% 0.01637
Tak

Rada Powiatu Sanockiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 JAŚLAR Jan Henryk 1 007 11.51% 0.01151
Tak
1 2 2 WOLAŃSKI Kazimierz Marek 677 7.74% 0.00774
Nie
1 2 3 WĘGRZYN Emil 80 0.91% 0.00091
Nie
1 2 4 SZAŁANKIEWICZ Aneta Helena 60 0.69% 0.00069
Nie
1 2 5 PASTERNAK Anna 186 2.13% 0.00213
Nie
1 2 6 DOŁŻYCKA-MYĆKA Ewa Janina 112 1.28% 0.00128
Nie
1 2 7 SILARSKI Krzysztof Edmund 90 1.03% 0.00103
Nie
1 5 1 NIEMIEC Wojciech Piotr 290 3.32% 0.00332
Nie
1 5 2 MERMER Grażyna Maria 58 0.66% 0.00066
Nie
1 5 3 SZARYJ Michał 268 3.06% 0.00306
Nie
1 5 4 SZAL Anna 47 0.54% 0.00054
Nie
1 5 5 RYSZ Artur Józef 40 0.46% 0.00046
Nie
1 5 6 WITLIŃSKA-SOLAN Maria Bożena 62 0.71% 0.00071
Nie
1 5 7 KAWA Mieczysław Adam 177 2.02% 0.00202
Nie
1 10 1 KONIECZNY Roman Wincenty 809 9.25% 0.00925
Tak
1 10 2 PIESZCZOCH Robert 1 857 21.23% 0.02123
Tak
1 10 3 SUWAŁA Anna Teresa 296 3.38% 0.00338
Nie
1 10 4 FOLTA Jan Franciszek 129 1.47% 0.00147
Nie
1 10 5 MALIWIECKI Grzegorz Marian 294 3.36% 0.00336
Nie
1 10 6 SZAŁAJKO Anna Edyta 153 1.75% 0.00175
Nie
1 10 7 GALIK-HARHAJ Krystyna Anna 466 5.33% 0.00533
Tak
1 12 1 HNAT Leszek Piotr 104 1.19% 0.00119
Nie
1 12 2 BAJ Tadeusz Szczepan 61 0.70% 0.0007
Nie
1 12 3 BURZYŃSKI Mateusz Roman 90 1.03% 0.00103
Nie
1 12 4 ZYGMUNT Ewa 26 0.30% 0.0003
Nie
1 12 5 LENIO Agnieszka Maria 26 0.30% 0.0003
Nie
1 13 1 SUSZKO Franciszka Agnieszka 251 2.87% 0.00287
Nie
1 13 2 BĄK Michał 310 3.54% 0.00354
Nie
1 13 3 WANIELISTA Urszula Krystyna 235 2.69% 0.00269
Nie
1 13 4 WÓJCIAK Igor Paweł 345 3.94% 0.00394
Tak
1 13 5 OSĘKOWSKA Maria Zofia 142 1.62% 0.00162
Nie
2 2 1 SZPARA Marek 791 14.54% 0.01454
Tak
2 2 2 FAL Sabina Anna 216 3.97% 0.00397
Nie
2 2 3 GAC Anna 19 0.35% 0.00035
Nie
2 2 4 BAT Anna Danuta 22 0.40% 0.0004
Nie
2 2 5 MAKAR Krzysztof 151 2.78% 0.00278
Nie
2 5 1 STACH Jerzy Jan 155 2.85% 0.00285
Nie
2 5 2 BIŁAS Maria 135 2.48% 0.00248
Nie
2 5 3 CIEPŁY Robert Michał 28 0.51% 0.00051
Nie
2 5 4 MUSZYŃSKA Renata Barbara 65 1.19% 0.00119
Nie
2 5 5 ŚWIDER Adam 25 0.46% 0.00046
Nie
2 10 1 STRZYŻ Krzysztof Dariusz 822 15.11% 0.01511
Tak
2 10 2 ZUBA Jerzy Mariusz 862 15.84% 0.01584
Tak
2 10 3 GRZYB Dorota Ewa 439 8.07% 0.00807
Nie
2 10 4 DROZD Sylwia 305 5.61% 0.00561
Nie
2 10 5 RACZKOWSKI Dariusz Roman 144 2.65% 0.00265
Nie
2 12 1 SZCZEPANOWSKI Stanisław 179 3.29% 0.00329
Nie
2 12 2 SŁUPCZYŃSKA-KOŁEK Marta 54 0.99% 0.00099
Nie
2 12 3 SUDYKOWSKA-PACZEŚNIAK Jolanta Stanisława 12 0.22% 0.00022
Nie
2 13 1 KOSZ Jolanta Ewa 68 1.25% 0.00125
Nie
2 13 2 MĄKA Edward Piotr 406 7.46% 0.00746
Nie
2 13 3 PAŁASIEWICZ Juliusz Wawrzyniec 261 4.80% 0.0048
Nie
2 13 4 GÓRKA Monika Anna 282 5.18% 0.00518
Nie
3 5 1 KAWA Marian Zbigniew 958 6.43% 0.00643
Tak
3 5 2 SZPIECH Anna Dorota 160 1.07% 0.00107
Nie
3 5 3 WACHEL Tomasz Grzegorz 280 1.88% 0.00188
Nie
3 5 4 KREMPA Dariusz Jacek 19 0.13% 0.00013
Nie
3 5 5 WOJCIESZAK Marcin 60 0.40% 0.0004
Nie
3 5 6 BOCYK Anna 87 0.58% 0.00058
Nie
3 5 7 TUTAK Stanisław Marek 115 0.77% 0.00077
Nie
3 5 8 GŁAZ-ŻEBRACKA Agnieszka Małgorzata 29 0.19% 0.00019
Nie
3 5 9 DŻOŃ Anna Maria 64 0.43% 0.00043
Nie
3 5 10 SIECZKOWSKI Adam 64 0.43% 0.00043
Nie
3 10 1 WĘGRZYN Kazimierz Zdzisław 1 376 9.24% 0.00924
Tak
3 10 2 NABYWANIEC Tadeusz 769 5.17% 0.00517
Nie
3 10 3 CHROBAK Andrzej Bogusław 782 5.25% 0.00525
Tak
3 10 4 BISKUP Damian Stanisław 1 858 12.48% 0.01248
Tak
3 10 5 SZCZEPAŃSKA Agnieszka 266 1.79% 0.00179
Nie
3 10 6 JASIK-ZAJĄC Sabina Helena 190 1.28% 0.00128
Nie
3 10 7 PUCHAŁA Leszek 270 1.81% 0.00181
Nie
3 10 8 JURCZAK Danuta 104 0.70% 0.0007
Nie
3 10 9 JANOWSKA Urszula 113 0.76% 0.00076
Nie
3 10 10 SIEŃCZAK Janusz 141 0.95% 0.00095
Nie
3 12 1 NIŻNIK Sebastian Piotr 2 752 18.48% 0.01848
Tak
3 12 2 DZIURAWIEC Marzena Ewa 523 3.51% 0.00351
Tak
3 12 3 STRUŚ Bogdan Marek 1 098 7.38% 0.00738
Tak
3 12 4 KWOLEK Katarzyna 147 0.99% 0.00099
Nie
3 12 5 DUDEK Rafał Roman 77 0.52% 0.00052
Nie
3 12 6 TRUCHAN-MATŁOK Magdalena Beata 134 0.90% 0.0009
Nie
3 12 7 KUNC Marian Jerzy 249 1.67% 0.00167
Nie
3 12 8 BOROWY Wacław Janusz 79 0.53% 0.00053
Nie
3 12 9 PIEGDOŃ-PIECH Ewelina 97 0.65% 0.00065
Nie
3 12 10 KMIEĆ Bogusław Norbert 129 0.87% 0.00087
Nie
3 13 1 OCH Waldemar Antoni 354 2.38% 0.00238
Nie
3 13 2 ZOSZAK Robert Marek 490 3.29% 0.00329
Tak
3 13 3 POŁDIAK Bogusław 147 0.99% 0.00099
Nie
3 13 4 GRZEŚKÓW Renata 178 1.20% 0.0012
Nie
3 13 5 KUZIO Mateusz Jan 116 0.78% 0.00078
Nie
3 13 6 KUBIT Halina Anna 127 0.85% 0.00085
Nie
3 13 7 DYRKACZ Maciej Cezary 119 0.80% 0.0008
Nie
3 13 8 WĘGRZYŃSKA Grażyna 54 0.36% 0.00036
Nie
3 13 9 FLORCZAK Tomasz 120 0.81% 0.00081
Nie
3 13 10 DZIUBAN Beata Teresa 193 1.30% 0.0013
Nie
4 2 1 STABRYŁA Eugeniusz 264 3.51% 0.00351
Nie
4 2 2 WOLWOWICZ Urszula 217 2.88% 0.00288
Nie
4 2 3 MORAWSKI Mariusz Benedykt 162 2.15% 0.00215
Nie
4 2 4 NITKA Elżbieta Maria 53 0.70% 0.0007
Nie
4 2 5 CZAJA Elżbieta Zuzanna 49 0.65% 0.00065
Nie
4 2 6 SZUMILAS Agnieszka Elwira 45 0.60% 0.0006
Nie
4 2 7 NOWICKI Marek Piotr 94 1.25% 0.00125
Nie
4 5 1 PIECUCH Stanisław Piotr 396 5.26% 0.00526
Nie
4 5 2 ZIEMLEWICZ Maria 39 0.52% 0.00052
Nie
4 5 3 WILUSZ Robert Jan 31 0.41% 0.00041
Nie
4 5 4 PIEGDOŃ Amelia Maria 45 0.60% 0.0006
Nie
4 5 5 BARTKOWSKI Witold Augustyn 20 0.27% 0.00027
Nie
4 5 6 MILASZ Natalia Klaudia 12 0.16% 0.00016
Nie
4 5 7 SITARZ Jan Stanisław 30 0.40% 0.0004
Nie
4 10 1 CECUŁA Janusz Henryk 859 11.41% 0.01141
Tak
4 10 2 WÓJTOWICZ Beata Maria 193 2.56% 0.00256
Nie
4 10 3 LEWICKI Stanisław Antoni 866 11.50% 0.0115
Tak
4 10 4 ZIOBRO Ewelina Katarzyna 223 2.96% 0.00296
Nie
4 10 5 BARTKOWSKI Zbigniew Jan 265 3.52% 0.00352
Nie
4 10 6 SKOCZOŁEK Jolanta Edyta 388 5.15% 0.00515
Tak
4 10 7 WANIELISTA Barbara Janina 266 3.53% 0.00353
Nie
4 12 1 GANKIEWICZ Tomasz 528 7.01% 0.00701
Tak
4 12 2 SOKOŁOWSKI Jerzy Tomasz 22 0.29% 0.00029
Nie
4 12 3 HADUCH Agnieszka Aldona 154 2.05% 0.00205
Nie
4 12 4 HUSAK Paweł 389 5.17% 0.00517
Nie
4 12 5 HRYSZKO Krystyna 56 0.74% 0.00074
Nie
4 12 6 KUZICKA Bożena 66 0.88% 0.00088
Nie
4 13 1 MYĆKA Marta Katarzyna 683 9.07% 0.00907
Tak
4 13 2 CZAPOR Mieczysław Władysław 473 6.28% 0.00628
Nie
4 13 3 BIELEŃ Jerzy 432 5.74% 0.00574
Nie
4 13 4 KOLBUCH Antoni 138 1.83% 0.00183
Nie
4 13 5 WANIELISTA-KAFARA Aneta Bożena 70 0.93% 0.00093
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Sanocki - ogółem 9 147 112 94 261 76 916 71 6 2
Gminy ogółem 8 126 108 94 261 76 916 71 6 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 3 36 643 30 835 22 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 7 105 105 57 618 46 081 49 6 1 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 19 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 20 1
Ogółem 39 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 125 57 46% 68 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 166 72 43% 94 57%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 294 92 31% 202 69%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 17 6 35% 11 65%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 7 0 0% 7 100%
Ogółem 585 221 38% 364 62%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 49 46 52
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 50 49 51
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 49 47 50
Średnia wieku kandydatów na wójta 49 46 50
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 49 49
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 33 10 30% 23 70%
30-39 127 58 46% 69 54%
40-59 289 123 43% 166 57%
60+ 136 30 22% 106 78%
Ogółem 585 221 38% 364 62%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 5 2 40% 3 60%
40-59 14 3 21% 11 79%
60+ 5 1 20% 4 80%
Ogółem 24 6 25% 18 75%