Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 67 249
Wyborców 55 052
Obwodów 70
  • Wybory do Rady Powiatu Niżańskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina harasiukiGmina Harasiuki 12 15 15 42 42
gmina jarocinGmina Jarocin 7 15 15 33 33
gmina jezzzoweGmina Jeżowe 12 15 15 55 55
gmina krzeszozwGmina Krzeszów 5 15 15 45 45
gmina i miasto niskoGmina I Miasto Nisko 15 3 21 16 134
gmina rudnik nad sanemGmina Rudnik Nad Sanem 8 15 15 34 34
gmina i miasto ulanozwGmina I Miasto Ulanów 11 15 15 33 33

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Publiczna Szkoła Podstawowa w Harasiukach, 106 Harasiuki stały Tak Harasiuki
2 Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucisku, 76 A Hucisko stały Tak Ryczki, Hucisko
3 Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucie Krzeszowskiej, ul. Długa 6 Huta Krzeszowska stały Nie Huta Krzeszowska
4 Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzeszowie Górnym, 109 Krzeszów Górny stały Nie Nowa Wieś, Krzeszów Górny
5 Publiczna Szkoła Podstawowa w Goździe, 46 A Gózd stały Tak Gózd, Maziarnia, Żuk Stary
6 Świetlica w Łazorach I, 97 A Łazory stały Nie Derylaki, Łazory
7 Świetlica w Hucie Nowej, 18A Huta Nowa stały Nie Huta Nowa
8 Świetlica w Sierakowie, 35A Sieraków stały Tak Sieraków, Żuk Nowy
9 Świetlica w Wólce, 28A Wólka stały Nie Kusze, Wólka, Półsieraków
10 Świetlica w Hucie Podgórnej, 36A Huta Podgórna stały Tak Huta Podgórna
11 Świetlica w Hucie Starej, 30A Huta Stara stały Tak Huta Stara, Szeliga
12 Świetlica w Rogóźni, 24 Rogóźnia stały Nie Rogóźnia, Banachy
1 Publiczna Szkoła Podstawowa w Jarocinie, 116 Jarocin stały Tak Sołectwo: Jarocin
2 Publiczna Szkoła Podstawowa w Domostawie, 79 Domostawa stały Tak Sołectwa: Domostawa, Katy, Szwedy
3 Szkoła Podstawowa Fundacji "ELEMENTARZ" z Oddziałem Przedszkolnym w Golcach, 37 Golce stały Nie Sołectwo: Golce
4 Budynek Świetlicy Wiejskiej w Majdanie Golczańskim, 61 Majdan Golczański stały Tak Sołectwo: Majdan Golczański
5 Publiczna Szkoła Podstawowa Mostkach-Sokalach, 48 Mostki stały Nie Sołectwo: Mostki
6 Publiczna Szkoła Podstawowa w Szyperkach, 59B Szyperki stały Tak Sołectwo: Szyperki
7 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zdziarach, 1E Zdziary stały Nie Sołectwa: Zdziary, Kutyły
1 Szkoła Podstawowa Jeżowe Centrum, 135 Jeżowe stały Tak Jeżowe-Centrum, Nr 1 - 235, 560B - 661A
2 Szkoła Podstawowa Jeżowe Podgórze, 416 Jeżowe stały Tak Jeżowe Podgórze, Nr 238 - 473 i od Nr 497 - 560A, ulica Akacjowa
3 Świetlica Wiejska Jeżowe Błądki, 688 Jeżowe stały Nie Jeżowe-Zagościniec Nr 662 - 782 B
4 Szkoła Podstawowa Jeżowe-Kameralne, 813 D Jeżowe stały Nie Jeżowe-Kameralne, Nr 783 - do końca
5 Szkoła Podstawowa w Groblach, 37 Groble stały Tak Groble, ul. Nowa, Sibigi
6 Świetlica OSP w Krzywdach, 152 Krzywdy stały Tak Krzywdy, Jeżowe Zaborczyny
7 Remiza OSP w Jacie, 33A Jata stały Tak Jata
8 Świetlica Wiejska w Sójkowej, 57 Sójkowa stały Nie Sójkowa
9 Świetlica Wiejska w Zalesiu, 40 Zalesie stały Nie Zalesie
10 Szkoła Podstawowa w Cholewianej Górze, ul. Młynarze 23 Cholewiana Góra stały Tak Cholewiana Góra, Pogorzałka
11 Świetlica OSP w Nowym Narcie, 41 Nowy Nart stały Nie Nowy Nart
12 Szkoła Podstawowa w Starym Narcie, 57 B Stary Nart stały Tak Stary Nart
1 Gminny Ośrodek Kultury, ul. Rynek 9 Krzeszów stały Tak Sołectwa: Krzeszów, Krzeszów Dolny
2 Remiza OSP, 29A Kamionka Górna stały Nie Sołectwa: Kamionka Dolna, Kamionka Górna
3 Szkoła Podstawowa, 72A Bystre stały Tak Sołectwa: Bystre, Kustrawa, Łazów, Sigiełki
4 Świetlica Wiejska, 117A Koziarnia stały Tak Sołectwa: Koziarnia I, Koziarnia II
5 Remiza OSP, 24 Podolszynka Ordynacka stały Nie Sołectwa: Podolszynka Ordynacka, Podolszynka Plebańska
1 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Słowackiego 10 Nisko stały Tak Nisko, ulice: 11 Listopada, 8 Marca, Asnyka, Legutki, Piłsudskiego, Olszyna, Prymasa Wyszyńskiego, Sienkiewicza, Słowackiego 4a do końca numery parzyste, Sportowa, Targowa, Żeromskiego, Bema, Kilińskiego, Kopernika, Kościuszki, Kręta, Krótka, Kwiatkowskiego, Podsanie, Zasanie, Żurawia
2 Niżańskie Centrum Historii i Tradycji (Biblioteka Miejska), ul. Kościuszki 1a Nisko stały Nie Nisko, ulice: Plac Wolności 1, Sandomierska 2 - 20AE parzyste, Słowackiego 1 do końca numery nieparzyste, Wolności nieparzyste od 1 do końca
3 Gimnazjum Nr 1, ul. Chopina 31 Nisko stały Tak Nisko, ulice: Gisgesa, PCK, Polna, Rzeszowska 2 - 26 parzyste, 1 - 47 nieparzyste, Torowa, Wolności numery parzyste od 2 do końca, 3 Maja, Chopina, Czarnieckiego, Daszyńskiego, Dworcowa, Fredry, Głowackiego 1 - 28, Kolejowa, Krasickiego, Mickiewicza, Paderewskiego, Plac Wolności od 3a do końca, Przemysłowa
4 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5, ul. Tysiąclecia 12a Nisko stały Tak Nisko, ulice: Tysiąclecia 2 - 10, Sandomierska 1 - 117 nieparzyste
5 Gimnazjum Nr 2, ul. Tysiąclecia 12a Nisko stały Tak Nisko, ulice: Wojska Polskiego, Podoficerska, Tysiąclecia 12 - do końca
6 MZK Nisko, ul. Szklarniowa 1 Nisko stały Nie Nisko, ulice: Cicha, Dębinki, Jaworowa, Leśna, Mała, Modrzewiowa, Osiedle, Reymonta od 72 do końca, Sandomierska Boczna, Sandomierska 20B - 86 parzyste, 119 - 197 nieparzyste, Sosnowa, Spacerowa, Szklarniowa, Wańkowicza, Wesoła, Willowa, Wspólna, Zamknięta, Zagrody.
7 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 Nisko-Malce, ul. Sandomierska 114 Nisko stały Nie Nisko, ulice: Armii Krajowej, Broniewskiego, Czerwonych Maków, Dobra, Dworska, Generała Andersa, Górka, Gutki, Jezioro, Końcowa, Korczaka, Kpt. Raginisa, Krzywa, Ks. Węgrzynowskiego, Legionów, Matejki, Mostowa, Ogrodowa, Piękna, Podwale, Potok, Pszenna, Sadowa, Sandomierska od 88 parzyste do końca, od 199 nieparzyste do końca, Sanowa, Skłodowskiej, Sopocka, Tęczowa.
8 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 Nisko-Warchoły, ul. Piaskowa 15 Nisko stały Nie Nisko, ulice: Azaliowa, Bajaka, Chabrowa, Konwaliowa, Lasowiaków, Niecała, Nowa, Nowa Boczna, Partyzantów, Płk. Dąbka, Rzeczna, Rzemieślnicza, Rzeszowska Boczna I, Rzeszowska Boczna II, Tulipanowa, Usługowa, Wąska, Zielona, Borowa, Czerniawy, Długa 58 - 88a parzyste, od 89 do końca, Gruntowa, Krucza, Piaskowa, Reymonta 1 - 9, Rzeszowska od 30 do końca numery parzyste, od 49 do końca numery nieparzyste, Świerkowa, Wiejska, Wilcza.
9 Gimnazjum Nr 3, ul. Piaskowa 15 Nisko stały Nie Nisko, ulice: Błonie, Długa 1 - 57a, 59 - 87 nieparzyste, Dolna, Głowackiego od 29 do końca, Górna, Okrężna, Pętla, Podleśna, Reymonta od 10 do 71.
10 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 Nisko-Podwolina, ul. Dąbrowskiego 8 Nisko stały Tak Nisko, ulice: Brzozowa, Dąbrowskiego, Dąbrowskiej, Grądy, Jana, Jaśminowa, Karasia, Kasztanowa, Kochanowskiego, Ks. Twardowskiego, Lipowa, Moniuszki, Polskiego Sierpnia, Racławicka, Reja, Rondo, Słoneczna, Szarych Szeregów.
11 Szkoła Racławice, ul. Rudnicka 81 Racławice stały Nie Racławice, Nowa Wieś, Wolina
12 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zarzeczu, ul. Mickiewicza 45 Zarzecze stały Tak Zarzecze, ulice: Akacjowa, Błonie, Kościuszki, Mickiewicza 16 - 80, Ogrodowa, Polna, Sanowa, Słoneczna, Słowackiego, Stara, Starowiejska, Zapacz.
13 Gimnazjum w Zarzeczu, ul. Mickiewicza 45 Zarzecze stały Tak Zarzecze, ulice: Lipowa, Dębowa, Konopnickiej, Kopernika, Kręta, Krótka, Lubelska, Ługowa, Ługowa Boczna, Mickiewicza 1 - 14, Piaskowa, Podborek, Chopina, Tysiąclecia, Wiśniowa, Bukowina, Gozdowa, Hawryły, Kolonia, Krzeszowska, Leśna, Mickiewicza od 81 do końca, Sosnowa, Szoje, Zielona
14 Zespół Szkół Nowosielec, 134 Nowosielec stały Tak Nowosielec, Kończyce.
15 Szpital Powiatowy im. PCK, ul. Kościuszki 1 Nisko szpital Nie Nisko: ul. Kościuszki 1
1 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Rudniku nad Sanem, ul. Kończycka 3 Rudnik nad Sanem stały Tak Miasto Rudnik nad Sanem, ulice: Jana Kilińskiego, Kończycka, Tadeusza Kościuszki, Parkowa, gen. Władysława Sikorskiego, Szkolna, Żwirki i Wigury, Jarosława Dąbrowskiego, Doliny, Ferdynanda Hompescha, Powstańców Styczniowych, Henryka Sienkiewicza, Juliusza Słowackiego, Wojska Polskiego, Wrzosowa
2 Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rudniku nad Sanem, ul. Rzeszowska 35 Rudnik nad Sanem stały Tak Miasto Rudnik nad Sanem, ulice: Armii Krajowej, gen. Grota Roweckiego, gen. Leopolda Okulickiego, Króla Zygmunta Augusta, Przemysłowa, Rzeszowska, Bartosza Głowackiego, Leśników, Myśliwska, Wspólna
3 Publiczne Gimnazjum im. Orląt w Rudniku nad Sanem, ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 7 Rudnik nad Sanem stały Tak Miasto Rudnik nad Sanem, ulice: Dworcowa, Grunwaldzka, Jana Pawła II, ks. Augustyna Kordeckiego, Leśna, marsz. Józefa Piłsudskiego, Prymasa Wyszyńskiego, Stalowa, 3 Maja, Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego, Koszykarska, Adama Mickiewicza od nr 1 do nr 38B, od nr 40 do nr 44 parzyste, Stanisława Moniuszki, Witolda Lutosławskiego
4 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rudniku nad Sanem, ul. Adama Mickiewicza 44 Rudnik nad Sanem stały Nie Miasto Rudnik nad Sanem, ulice: Adama Asnyka, Dębowa, Dr. Kazimierza Hernicha, Górka, Adama Mickiewicza od nr 39 do nr 49 nieparzyste i od nr 50 do końca, Bolesława Prusa, Tysiąclecia, Henryka Wieniawskiego, Zwycięstwa, Stefana Żeromskiego, Sołectwo Chałupki
5 Posterunek Energetyczny Rudnik nad Sanem, ul. Szpitalna 1 Rudnik nad Sanem stały Nie Miasto Rudnik nad Sanem, ulice: Błonie, Ignacego Daszyńskiego, Grzybowa, Harcerska, Nowa, Rynek, Sandomierska, Sanowa, Stróżańska, Szpitalna, Wałowa, Targowa
6 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Rudniku nad Sanem, ul. Marii Konopnickiej 58 Rudnik nad Sanem stały Nie Miasto Rudnik nad Sanem, ulice: Akacjowa, Stefana Batorego, Stefana Czarnieckiego, Marii Konopnickiej, Mikołaja Kopernika, Kosynierów, Jana Matejki, Elizy Orzeszkowej, Partyzantów, Piaskowa, Kazimierza Puławskiego, Władysława Reymonta, Wesoła, Zielona
7 Publiczna Szkoła Podstawowa w Przędzelu, ul. Adama Mickiewicza 149 Przędzel stały Nie Sołectwa: Przędzel Kolonia, Przędzel
8 Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Kopkach, ul. Podborze 2 Kopki stały Tak Sołectwo Kopki
1 Budynek typu muzealnego w Ulanowie, ul. Rynek 4 Ulanów stały Nie Miasto: Ulanów
2 Publiczna Szkoła Podstawowa w Wólce Tanewskiej, ul. Główna 61 Wólka Tanewska stały Tak Sołectwo: Wólka Tanewska
3 Dom Ludowy w Hucie Deręgowskiej, 58 A Huta Deręgowska stały Tak Sołectwo: Huta Deręgowska
4 Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrówce, 15 E Dąbrówka stały Nie Sołectwo: Dąbrówka
5 Publiczna Szkoła Podstawowa w Kurzynie Średniej, 35 A Kurzyna Średnia stały Tak Sołectwo: Kurzyna Mała, Kurzyna Średnia, Kurzyna Wielka
6 Publiczna Szkoła Podstawowa w Bielinach, ul. Świętego Wojciecha 6 Bieliny stały Tak Sołectwo: Bieliny, Wólka Bielińska
7 Dom Ludowy w Bukowinie, 93 A Bukowina stały Tak Sołectwo: Bukowina
8 Dom Ludowy w Bielińcu, ul. Św. Jana Pawła II 22 Bieliniec stały Tak Sołectwo: Bieliniec
9 Dom Ludowy w Gliniance, ul. Łączki 8 Glinianka stały Tak Sołectwo: Glinianka
10 Remiza OSP w Dąbrowicy, 68 Dąbrowica stały Nie Sołectwo: Dąbrowica
11 Budynek byłej Szkoły Podstawowej w Borkach, 11 Borki stały Nie Sołectwo: Borki

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 gminy: Harasiuki, Krzeszów 3 8 655 4 20
0.0000020000Nr 2 gminy: Jarocin, Ulanów 4 11 567 5 30
0.0000030000Nr 3 gmina Jeżowe 3 8 061 4 18
0.0000040000Nr 4 gmina Nisko 6 18 373 4 32
0.0000050000Nr 5 gmina Rudnik nad Sanem 3 8 396 5 25
Podsumowanie 19 55 052 22 125

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 6 5 8 5 29
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE PRAWICY W NISKU KWW POROZUMIENIE PRAWICY W NISKU 5 6 3 8 5 27
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA NIŻAŃSKA KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA NIŻAŃSKA 5 6 5 8 5 29
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT KWW WSPÓLNY POWIAT 6 5 11
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SPOŁECZNO-GOSPODARCZE NISKO KWW PSG NISKO 5 6 5 8 5 29

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 8 671 4 408 4 408 50.84% 0.05084
4 139 93.90% 0.0939
Tak
2 11 569 5 767 5 765 49.83% 0.04983
5 447 94.48% 0.09448
Tak
3 8 067 4 760 4 760 59.01% 0.05901
4 522 95.00% 0.095
Tak
4 18 378 9 037 9 037 49.17% 0.04917
8 598 95.14% 0.09514
Tak
5 8 399 3 813 3 812 45.39% 0.04539
3 624 95.07% 0.09507
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 11 335 29 43.05% 0.04305
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE PRAWICY W NISKU 4 983 27 18.93% 0.01893
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA NIŻAŃSKA 4 731 29 17.97% 0.01797
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT 1 380 11 5.24% 0.00524
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SPOŁECZNO-GOSPODARCZE NISKO 3 901 29 14.82% 0.01482

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 11 335 29 10 43.05% 0.04305
Tak
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE PRAWICY W NISKU 4 983 27 4 18.93% 0.01893
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA NIŻAŃSKA 4 731 29 2 17.97% 0.01797
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT 1 380 11 1 5.24% 0.00524
Tak
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SPOŁECZNO-GOSPODARCZE NISKO 3 901 29 2 14.82% 0.01482
Tak

Rada Powiatu Niżańskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 10 1 POŁEĆ Jan Roman 394 9.52% 0.00952
Tak
1 10 2 KASPEREK Wiesław Ludwik 305 7.37% 0.00737
Nie
1 10 3 KUŚ Małgorzata 361 8.72% 0.00872
Nie
1 10 4 SZOFER Artur Dariusz 203 4.90% 0.0049
Nie
1 10 5 CUDZIŁO Kazimiera 100 2.42% 0.00242
Nie
1 12 1 WALIŁKO Gabriel Stanisław 876 21.16% 0.02116
Tak
1 12 2 NIWIŃSKA Agnieszka Elżbieta 300 7.25% 0.00725
Tak
1 12 3 SZOFER Anna Maria 157 3.79% 0.00379
Nie
1 12 4 HARASIM Arkadiusz 80 1.93% 0.00193
Nie
1 12 5 SIECZKA Mirosław Franciszek 29 0.70% 0.0007
Nie
1 13 1 MATUSZCZAK Janusz 255 6.16% 0.00616
Nie
1 13 2 PRYSZCZ Danuta 41 0.99% 0.00099
Nie
1 13 3 ROGOWSKA Mirosława 58 1.40% 0.0014
Nie
1 13 4 KRÓL Mateusz Krzysztof 224 5.41% 0.00541
Nie
1 13 5 PAWĘZKA Tadeusz Franciszek 75 1.81% 0.00181
Nie
1 15 1 BŹDZIUCH Henryk 471 11.38% 0.01138
Nie
1 15 2 ŁABA Edward 38 0.92% 0.00092
Nie
1 15 3 POWĘZKA Anna Jolanta 20 0.48% 0.00048
Nie
1 15 4 DEMIDOWSKA Bożena Jadwiga 7 0.17% 0.00017
Nie
1 15 5 PYDO Roman Bronisław 145 3.50% 0.0035
Nie
2 10 1 PODPORA Tomasz 1 161 21.31% 0.02131
Tak
2 10 2 BRONKIEWICZ Janusz Marcin 273 5.01% 0.00501
Nie
2 10 3 JANIEC Małgorzata 154 2.83% 0.00283
Nie
2 10 4 MOMOT Anna Katarzyna 78 1.43% 0.00143
Nie
2 10 5 ŚLUSARCZYK Halina 53 0.97% 0.00097
Nie
2 10 6 POKORA Roman 471 8.65% 0.00865
Tak
2 12 1 SIEK Henryk Tadeusz 268 4.92% 0.00492
Nie
2 12 2 CIELEPAK Anna Lidia 125 2.29% 0.00229
Nie
2 12 3 WALCZAK Józef Franciszek 92 1.69% 0.00169
Nie
2 12 4 STECYK Halina 104 1.91% 0.00191
Nie
2 12 5 SZOSTAK Justyna 46 0.84% 0.00084
Nie
2 12 6 SZEWC Grzegorz Adam 106 1.95% 0.00195
Nie
2 13 1 LACH Zbigniew Tadeusz 350 6.43% 0.00643
Nie
2 13 2 OLSZÓWKA Elżbieta Barbara 123 2.26% 0.00226
Nie
2 13 3 SEROKA Stanisława Barbara 58 1.06% 0.00106
Nie
2 13 4 KUPIEC Józef Wojciech 22 0.40% 0.0004
Nie
2 13 5 SYCZ Anna Zofia 19 0.35% 0.00035
Nie
2 13 6 KATA Andrzej Stanisław 109 2.00% 0.002
Nie
2 14 1 HASIAK Magdalena Maria 503 9.23% 0.00923
Tak
2 14 2 PRZEMYKALSKI Stanisław 80 1.47% 0.00147
Nie
2 14 3 KOZA Franciszek 59 1.08% 0.00108
Nie
2 14 4 PACYNA Ewa 27 0.50% 0.0005
Nie
2 14 5 SIEMBIDA Małgorzata Maria 94 1.73% 0.00173
Nie
2 14 6 GORCZYCA Zbigniew 33 0.61% 0.00061
Nie
2 15 1 WOŁOSZYN Karol Wojciech 490 9.00% 0.009
Tak
2 15 2 MŁYNARSKA Halina Elżbieta 134 2.46% 0.00246
Nie
2 15 3 BUDZIŃSKA-KOZAK Elżbieta Bogumiła 52 0.95% 0.00095
Nie
2 15 4 KOBYLARZ Magdalena Katarzyna 22 0.40% 0.0004
Nie
2 15 5 CIEŚLA Jacek Józef 106 1.95% 0.00195
Nie
2 15 6 ŁABĘCKI Mieczysław 235 4.31% 0.00431
Nie
3 10 1 BEDNARZ Robert Jan 1 941 42.92% 0.04292
Tak
3 10 2 PIRÓG Marek Jan 257 5.68% 0.00568
Nie
3 10 3 WYKA-SARAIVA Janina Barbara 294 6.50% 0.0065
Nie
3 10 4 TABOR Monika Agnieszka 67 1.48% 0.00148
Nie
3 10 5 KOZAK Tomasz 384 8.49% 0.00849
Tak
3 12 1 SOBIESZEK Janusz Józef 99 2.19% 0.00219
Nie
3 12 2 GUT Bożena 29 0.64% 0.00064
Nie
3 12 3 DRABIK Zbigniew 49 1.08% 0.00108
Nie
3 13 1 KOLANO Magdalena Róża 203 4.49% 0.00449
Nie
3 13 2 MAŁYSA Tadeusz Andrzej 85 1.88% 0.00188
Nie
3 13 3 CHORZĘPA Teresa Władysława 38 0.84% 0.00084
Nie
3 13 4 RĘBISZ Józef 18 0.40% 0.0004
Nie
3 13 5 CHAMOT Dominik 57 1.26% 0.00126
Nie
3 15 1 KOSTUREK Halina 77 1.70% 0.0017
Nie
3 15 2 WACHAŁOWICZ Genowefa Stanisława 145 3.21% 0.00321
Nie
3 15 3 KOŁODZIEJ Krzysztof Stanisław 253 5.59% 0.00559
Nie
3 15 4 KOLANO Józef 151 3.34% 0.00334
Nie
3 15 5 LESICZKA Gabriel 375 8.29% 0.00829
Tak
4 10 1 DAŚKO Sylwester 756 8.79% 0.00879
Tak
4 10 2 SUDOŁ Benedykt 402 4.68% 0.00468
Nie
4 10 3 ROSTEK-ALEKSIŃSKA Ewa Elżbieta 485 5.64% 0.00564
Nie
4 10 4 PLISZKA Stanisław 655 7.62% 0.00762
Tak
4 10 5 LUBERA Stanisława 140 1.63% 0.00163
Nie
4 10 6 CHRAPKO Marian Jan 546 6.35% 0.00635
Tak
4 10 7 WŁODEK Anna 135 1.57% 0.00157
Nie
4 10 8 KOWALSKI Jacek 407 4.73% 0.00473
Nie
4 12 1 KOWAL Jan Andrzej 368 4.28% 0.00428
Tak
4 12 2 SOBIŁO Anna Maria 353 4.11% 0.00411
Nie
4 12 3 HAUSNER Józefa 232 2.70% 0.0027
Nie
4 12 4 JAKUBÓW Jerzy Andrzej 191 2.22% 0.00222
Nie
4 12 5 KOBYLARZ Jerzy 210 2.44% 0.00244
Nie
4 12 6 PILARSKI Marcin 99 1.15% 0.00115
Nie
4 12 7 GRABOWSKI Sławomir Janusz 104 1.21% 0.00121
Nie
4 12 8 CIEŚLAK Danuta 154 1.79% 0.00179
Nie
4 13 1 TOFILSKI Andrzej Antoni 1 339 15.57% 0.01557
Tak
4 13 2 PRACOŃ Władysław 307 3.57% 0.00357
Tak
4 13 3 KOŻUSZEK Danuta 127 1.48% 0.00148
Nie
4 13 4 HARA Jan Szczepan 172 2.00% 0.002
Nie
4 13 5 JASKOT Beata Irena 99 1.15% 0.00115
Nie
4 13 6 KOPEĆ Joanna 66 0.77% 0.00077
Nie
4 13 7 KIJAK Daniel Piotr 163 1.90% 0.0019
Nie
4 13 8 ŚLUSARCZYK Jerzy 174 2.02% 0.00202
Nie
4 15 1 NAWROCKI Janusz Andrzej 442 5.14% 0.00514
Nie
4 15 2 BARSKA Grażyna 94 1.09% 0.00109
Nie
4 15 3 BIEŃKO Aleksander Piotr 35 0.41% 0.00041
Nie
4 15 4 POTOCKA Genowefa 66 0.77% 0.00077
Nie
4 15 5 CZARNECKI Piotr 52 0.60% 0.0006
Nie
4 15 6 RYBCZYŃSKI Bogusław Andrzej 70 0.81% 0.00081
Nie
4 15 7 BYLICKI Andrzej Ireneusz 68 0.79% 0.00079
Nie
4 15 8 DUBIEL Teresa Jadwiga 87 1.01% 0.00101
Nie
5 10 1 MACH Adam 760 20.97% 0.02097
Tak
5 10 2 LUDIAN Łukasz 239 6.59% 0.00659
Tak
5 10 3 NALEPA Ewa Barbara 90 2.48% 0.00248
Nie
5 10 4 PIĘDEL Piotr Robert 96 2.65% 0.00265
Nie
5 10 5 PISARSKA Marta 128 3.53% 0.00353
Nie
5 12 1 SZTABA-CHOLEWA Małgorzata 271 7.48% 0.00748
Tak
5 12 2 TARNAWSKA Jadwiga Helena 97 2.68% 0.00268
Nie
5 12 3 ŁOJEK Józef 141 3.89% 0.00389
Nie
5 12 4 GRZECZNIK Tomasz Piotr 268 7.40% 0.0074
Nie
5 12 5 ŁAŃCZAK Marcin Łukasz 135 3.73% 0.00373
Nie
5 13 1 MAJ Ryszard Antoni 213 5.88% 0.00588
Nie
5 13 2 BINKOWSKA Władysława Janina 156 4.30% 0.0043
Nie
5 13 3 RYCHLAK Zofia 47 1.30% 0.0013
Nie
5 13 4 ŻURAW Ryszard Stanisław 44 1.21% 0.00121
Nie
5 13 5 JUŚKO Józef Julian 89 2.46% 0.00246
Nie
5 14 1 KARAŚ Tomasz 300 8.28% 0.00828
Nie
5 14 2 KLUSEK Piotr Marek 143 3.95% 0.00395
Nie
5 14 3 MAZUREK Aneta Wioletta 41 1.13% 0.00113
Nie
5 14 4 NOWAKOWSKA Edyta 40 1.10% 0.0011
Nie
5 14 5 TORLA Marek 60 1.66% 0.00166
Nie
5 15 1 ZAJĄC Sławomir Wojciech 139 3.84% 0.00384
Nie
5 15 2 JAGIELSKA Bożena Anna 17 0.47% 0.00047
Nie
5 15 3 KOTUŁA Adam Jan 50 1.38% 0.00138
Nie
5 15 4 MATEJKO Jan 29 0.80% 0.0008
Nie
5 15 5 STEFANIAK Maria 31 0.86% 0.00086
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Niżański - ogółem 8 130 98 67 249 55 052 70 4 3
Gminy ogółem 7 111 93 67 249 55 052 70 4 3
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 3 22 325 18 373 15 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 6 90 90 44 924 36 679 55 4 2 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 22 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 16 1
Ogółem 38 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 125 52 42% 73 58%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 134 64 48% 70 52%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 242 71 29% 171 71%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 10 0 0% 10 100%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 9 1 11% 8 89%
Ogółem 501 187 37% 314 63%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 52 50 54
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 48 46 50
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 47 45 48
Średnia wieku kandydatów na wójta 55 55
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 53 53 53
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 23 11 48% 12 52%
30-39 111 50 45% 61 55%
40-59 265 94 35% 171 65%
60+ 102 32 31% 70 69%
Ogółem 501 187 37% 314 63%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 1 0 0% 1 100%
40-59 15 1 7% 14 93%
60+ 3 0 0% 3 100%
Ogółem 19 1 5% 18 95%