Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 44 736
Wyborców 37 161
Obwodów 52
  • Wybory do Rady Powiatu w Głubczycach
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina baborozwGmina Baborów 6 15 15 37 37
gmina braniceGmina Branice 12 15 15 33 33
gmina glzubczyceGmina Głubczyce 23 4 21 19 138
gmina kietrzGmina Kietrz 11 15 15 41 41

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Gminny Ośrodek Kultury w Baborowie, ul. Rynek 17 Baborów stały Nie Baborów ulice: Głubczycka, Kolejowa, Młynówka, Moniuszki, Nowa, Plac Dworcowy, Polna, Powstańców, Ratuszowa, Rynek, Wąska
2 Urząd Miejski w Baborowie, ul. Ratuszowa 2a Baborów stały Tak Baborów ulice: Klonowa, Kościuszki, Krakowska, Krzyżowa, Kwiatowa, Osiedle Akacjowe, Osiedlowa, Piaskowa, Raciborska, Róży Wiatrów, Rzemieślników, Słoneczna, Stawowa, Strażaków, Szkolna, Witosa, Wodna
3 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Wiejska 5a Baborów stały Tak Baborów, ulice: Kozielska, Ogrodowa, Opawska, Wiejska sołectwa: Babice, Dziećmarów, Dzielów, Księże Pole, Sułków
4 Strażacki Dom Ludowy, 28 Sucha Psina stały Nie sołectwa: Boguchwałów wraz z przysiółkiem Wierzbno, Czerwonków z kolonią Czerwonków-Osiedle, Sucha Psina;
5 Świetlica Wiejska, 83B Raków stały Tak sołectwa: Raków, Szczyty, Tłustomosty wraz z przysiółkiem Rogów i kolonią Langowo;
6 Dom Opieki Spokojna Przystań II w Baborowie ul. Powstańców 3, ul. Powstańców 3 Baborów dom pomocy społecznej Nie Obwód obejmujący Dom Opieki Spokojna Przystań II w Baborowie
1 Szkoła Podstawowa w Branicach, ul. Szkolna 8 Branice stały Tak Sołectwa: Branice: ul. Ogrodowa, ul. Owocowa, ul. Prusa, ul. Słoneczna, ul. Spadzista, ul. Szkolna, Niekazanice z przysiółkiem Niekazanice-Kałduny, Wódka
2 Świetlica Wiejska w Wysokiej, 18 Wysoka stały Nie Sołectwa: Boboluszki, Wysoka
3 Szkoła Podstawowa we Włodzieninie, 50 Włodzienin stały Tak Sołectwa: Dzbańce, Dzbańce-Osiedle, Włodzienin, Włodzienin-Kolonia
4 Szkoła Podstawowa w Uciechowicach, 46 Uciechowice stały Tak Sołectwa: Dzierżkowice, Gródczany, Jabłonka, Jakubowice, Turków, Uciechowice, Wiechowice
5 Świetlica Wiejska w Bliszczycach, 112 Bliszczyce stały Nie Sołectwo: Bliszczyce
6 Świetlica Wiejska w Lewicach, 25B Lewice stały Nie Sołectwa: Jędrychowice, Lewice, Michałkowice, Posucice.
7 Szkoła Podstawowa w Branicach, ul. Słoneczna 8 Branice stały Tak Sołectwo: Branice: ul. 1 Maja, ul. Główna ul. Grunwaldzka, ul. Kościelna, ul. Lwowska, ul. Mickiewicza, ul. Młyńska, ul. Plac Wolności, ul. Plater, ul. Pocztowa, ul. Skłodowskiej, ul. Słowackiego, ul. Szpitalna
8 Dom Pomocy Społecznej, 1 Dzbańce-Osiedle dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Klisinie, Filia Dzbańcach-Osiedlu
9 Dom Pomocy Społecznej, 71 Boboluszki dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Klisinie, Filia w Boboluszkach
10 Specjalistyczny Szpital im. Ks. Biskupa Józefa Nathana, ul. Szpitalna 18 Branice szpital Nie Specjalistyczny Szpital im. Ks. Biskupa Nathana w Branicach
11 Dom Pomocy Społecznej, 76 Bliszczyce dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Klisinie Filia w Bliszczycach
12 Dom Pomocy Społecznej, ul. Szpitalna 18 Branice dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Klisinie, Filia w Branicach
1 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Dworcowa 2 Głubczyce stały Tak Część miasta Głubczyce z ulicami: Aleja Śląska, Dworcowa, Garbarska, Kolejowa, Krnowska, Moniuszki, Opawska, Oświęcimska, Parkowa, Pocztowa, Plac Szkolny, Rożnowska, Torowa, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.
2 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Kochanowskiego 2 Głubczyce stały Nie Część miasta Głubczyce z ulicami: Fabryczna, Koszarowa, Kościuszki, Kręta, Marka, Niepodległości, Piastowska, Plac Armii Krajowej, Wałowa, Warszawska, Zacisze.
3 Ratusz, ul. Rynek 1 Głubczyce stały Tak Część miasta Głubczyce z ulicami: Bałuckiego, Browarna, Bytomska, Chorzowska, Gliwicka, Jana Pawła II, Katowicka, Klasztorna, Kopernika, Kozielska, Łąkowa, Nowy Świat, Plac Stawowy, Plater, Plebiscytowa, Przyrowie, Pszczelna, Ratuszowa, Rybnicka, Rynek, Sosnowiecka, Staszica, Stelmacha, Wodna, Zakonna, Żorska, Żytnia.
4 Internat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, ul. Raciborska 19 Głubczyce stały Nie Część miasta Głubczyce z ulicami: Głowackego, Karpacka, Kołłątaja, Krasińskiego, Miarki, Morawska, Ogrodowa, Plac Zgody, Raciborska, Stroma, Sudecka, Świętokrzyska.
5 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Kochanowskiego 31 Głubczyce stały Tak Część miasta Głubczyce z ulicami: Adama Asnyka, Bończyka, Broniewskiego, C. K. Norwida, Chopina, Czesława Miłosza, Kasprowicza, Konopnickiej, Kwiatowa, Lwowska, Matejki, Mickiewicza, Osiedle Tuwima, Powstańców, Reymonta, Skłodowskiej, Słoneczna, Słowackiego, Wyspiańskiego, Żeromskiego.
6 Świetlica Zarządu Oświaty Kultury i Sportu, ul. Olimpijska 1 Głubczyce stały Tak Część Miasta Głubczyce z ulicami: Akacjowa, Aleja Lipowa, Brzozowa, Bukowa, Bolesława Chrobrego, Dębowa, Gen. W. Andersa, Kasztanowa, Klonowa, Krakowska, Olimpijska, Osiedle Konstytucji 3 Maja, Plac Sportowy, Wiązowa, Wiśniowa, Wrocławska.
7 Miejski Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 24 Głubczyce stały Nie Część miasta Głubczyce z ulicami: Dzierżonia, Gdańska, Grunwaldzka, Kochanowskiego, Królowej Jadwigi, Plac 1 Maja, Polna, Sienkiewicza, Sobieskiego, Wiejska, Zielona.
8 Szkoła Podstawowa, 34 Gołuszowice stały Nie Sołectwa: Gadzowice, Gołuszowice
9 Szkoła Podstawowa, ul. Konopnickiej 15 Bogdanowice stały Nie Sołectwa: Bernacice, Bernacice Górne, Bogdanowice z przysiółkiem Bogdanowice-Kolonia, Nowa Wieś Głubczycka, Nowy Rożnów
10 Środowiskowy Dom Samopomocy, 18 Nowe Gołuszowice stały Tak Sołectwa: Krzyżowice, Nowe Gołuszowice, Zopowy-Osiedle
11 Zespół Szkół, 9 Pietrowice stały Nie Sołectwa: Braciszów. Chomiąża, Krasne Pole, Lenarcice z przysiółkiem Podlesie, Opawica, Pietrowice, Radynia, Mokre-Kolonia
12 Świetlica Wiejska, ul. Długa 32 Zubrzyce stały Nie Sołectwa: Chróstno, Ciermięcice, Zopowy, Zubrzyce
13 Świetlica Wiejska, 120 Równe stały Tak Sołectwa: Dobieszów, Mokre, Pielgrzymów, Równe
14 Świetlica Wiejska, 1 Pomorzowice stały Tak Sołectwa: Pomorzowice, Pomorzowiczki, Sławoszów z przysiółkiem Dobrogostów, Stara Wieś, Ściborzyce Małe z osadą Żabczyce, Tarnkowa
15 Szkoła Podstawowa, 68 Klisino stały Nie Sołectwa: Kietlice, Klisino z przysiółkiem Klisinko
16 Świetlica Wiejska, 1 Głubczyce-Sady stały Tak Sołectwa: Głubczyce-Sady, Kwiatoniów, Lwowiany z przysiółkiem Głubczyce-Las Marysieńka, Zawiszyce z przysiółkiem Studzienica
17 Szkoła Podstawowa, Szkolna 5 Lisięcice stały Nie Sołectwa: Biernatów z przysiółkiem Biernatówek, Królowe, Lisięcice, Nowe Sady.
18 Szkoła Podstawowa, ul. Św. Jana 13 Grobniki stały Nie Sołectwa: Debrzyca, Grobniki, Widok
19 Świetlica Domu Pomocy Społecznej, 100 Klisino dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Klisinie
20 Świetlica Domu Pomocy Społecznej, 40 Radynia dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Klisinie, Filia Radynia
21 Placówka Opieki Całodobowej "Spokojna Przystań", 46a Chomiąża dom pomocy społecznej Nie Placówka Opieki Całodobowej "Spokojna Przystań"
22 Szpital Powiatowy w Głubczycach, ul. Skłodowskiej 26 Głubczyce szpital Nie Szpital Powiatowy w Głubczycach
23 Zakład Karny w Głubczycach, ul. Kochanowskiego 3 Głubczyce zakład karny Nie Zakład Karny w Głubczycach
1 Miejsko Gminny Dom Kultury w Kietrzu, ul. Wojska Polskiego 20 Kietrz stały Tak Kietrz ulice: Fabryczna, Głowackiego, Kombatantów, Krotoszyn, Nowa, Okrzei, Pocztowa, Różana, Szkolna, Wojska Polskiego, Zatorze, Zwycięstwa.
2 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kietrzu, Kościuszki 14 Kietrz stały Tak Kietrz ulice: Cegielniana, Długa, Głubczycka, Kilińskiego, Jana Kochanowskiego, Hugo Kołłątaja, Marii Konopnickiej, Kościelna, Kościuszki, Kwiatowa, Lubotyńska, 3 Maja, Matejki, Mickiewicza, Okopowa, Plac Biskupa Konrada, Prusa, Reja, Szpitalna, Wieżowa, Zielona.
3 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kietrzu, Głowackiego 37 Kietrz stały Tak Kietrz ulice: Górska, Krasińskiego, Langenowska, Młyńska, Nadbrzeżna, Niepodległości, Ogrodowa, Polna, Raciborska, Traugutta, Żeromskiego, Słoneczna.
4 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Cerekwii, ul. Rogożańska 4 Nowa Cerekwia stały Nie Sołectwo Nowa Cerekwia Sołectwo Kozłówki
5 Wiejski Dom Kultury w Nasiedlu, ul. Zamkowa 7A Nasiedle stały Tak Sołectwo Chróścielów z przysiółkiem Gniewkowice, Sołectwo Nasiedle z przysiółkiem Nowy Dwór.
6 Szkoła Podstawowa w Dzierżysławiu, ul. Szkolna 4 Dzierżysław stały Nie Sołectwo Dzierżysław
7 Świetlica wiejska w Lubotyniu, 30 Lubotyń stały Nie Sołectwo Lubotyń, Sołectwo Ludmierzyce
8 Szkoła Podstawowa w Pilszczu, ul. Owsiana 3 Pilszcz stały Tak Sołectwo Pilszcz
9 Świetlica wiejska w Wojnowicach, ul. Okrężna 27 Wojnowice stały Nie Sołectwo Wojnowice, Sołectwo Rogożany.
10 Szkoła Podstawowa w Ściborzycach Wielkich, 105 Ściborzyce Wielkie stały Nie Sołectwo Ściborzyce Wielkie Sołectwo Rozumice.
11 Dom Pomocy Społecznej w Klisinie filia Kietrz, Plac Biskupa Konrada 1 Kietrz dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Klisinie filia Kietrz

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 gmina: Głubczyce 8 17 886 7 67
0.0000020000Nr 2 gminy: Baborów, Branice, Kietrz 9 19 275 6 66
Podsumowanie 17 37 161 13 133

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 KWW KUKIZ'15 7 7
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 10 11 21
14 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIAŁALNOŚCI LOKALNEJ RAZEM DLA GŁUBCZYC KW RAZEM DLA GŁUBCZYC 10 11 21
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA ZIEMIA GŁUBCZYCKA KWW NASZA ZIEMIA GŁUBCZYCKA 10 11 21
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY POWIATU GŁUBCZYCKIEGO KWW MIESZKAŃCY POWIATU GŁUBCZYCKIEGO 10 11 21
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA KWW POWIATOWA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA 10 11 21
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY ZIEMI GŁUBCZYCKIEJ KWW MIESZKAŃCY ZIEMI GŁUBCZYCKIEJ 10 11 21

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 17 863 9 765 9 747 54.57% 0.05457
9 298 95.39% 0.09539
Tak
2 19 184 10 194 10 188 53.11% 0.05311
9 478 93.03% 0.09303
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 260 7 1.38% 0.00138
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 584 21 24.41% 0.02441
14 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIAŁALNOŚCI LOKALNEJ RAZEM DLA GŁUBCZYC 1 313 21 6.99% 0.00699
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA ZIEMIA GŁUBCZYCKA 3 658 21 19.48% 0.01948
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY POWIATU GŁUBCZYCKIEGO 4 137 21 22.03% 0.02203
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA 2 235 21 11.90% 0.0119
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY ZIEMI GŁUBCZYCKIEJ 2 589 21 13.79% 0.01379

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 260 7 0 1.38% 0.00138
Nie
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 584 21 5 24.41% 0.02441
Tak
14 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIAŁALNOŚCI LOKALNEJ RAZEM DLA GŁUBCZYC 1 313 21 0 6.99% 0.00699
Nie
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA ZIEMIA GŁUBCZYCKA 3 658 21 4 19.48% 0.01948
Tak
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY POWIATU GŁUBCZYCKIEGO 4 137 21 4 22.03% 0.02203
Tak
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA 2 235 21 2 11.90% 0.0119
Tak
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY ZIEMI GŁUBCZYCKIEJ 2 589 21 2 13.79% 0.01379
Tak

Rada Powiatu w Głubczycach - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 8 1 MALIK - MENDELSKA Katarzyna Agnieszka 130 1.40% 0.0014
Nie
1 8 2 KLUZ Jarosław 40 0.43% 0.00043
Nie
1 8 3 TOPOROWSKI Jarosław Henryk 28 0.30% 0.0003
Nie
1 8 4 SAŁDAK Kamila Maria 10 0.11% 0.00011
Nie
1 8 5 ŻELAZNY Grzegorz Paweł 31 0.33% 0.00033
Nie
1 8 6 ZIĘBA Krzysztof 9 0.10% 0.0001
Nie
1 8 7 BIENIARZ Grażyna 12 0.13% 0.00013
Nie
1 10 1 NASZKIEWICZ Jerzy Kazimierz 996 10.71% 0.01071
Tak
1 10 2 BAC Leszek Dominik 313 3.37% 0.00337
Tak
1 10 3 HAJDA Krzysztof Andrzej 201 2.16% 0.00216
Nie
1 10 4 BREWUS Joanna Kazimiera 96 1.03% 0.00103
Nie
1 10 5 CHABIN Jolanta Dorota 40 0.43% 0.00043
Nie
1 10 6 CIACIURA Jerzy Stanisław 132 1.42% 0.00142
Nie
1 10 7 HORODYSKA Joanna Maria 61 0.66% 0.00066
Nie
1 10 8 POTWORA Krystyna Barbara 60 0.65% 0.00065
Nie
1 10 9 SŁOTA Jadwiga 77 0.83% 0.00083
Nie
1 10 10 ANTOSZCZYSZYN Maciej Antoni 79 0.85% 0.00085
Nie
1 14 1 MRÓZ Joanna Ryszarda 207 2.23% 0.00223
Nie
1 14 2 PIĄTKOWSKI Tadeusz 127 1.37% 0.00137
Nie
1 14 3 DOŁHAN Adam Tadeusz 60 0.65% 0.00065
Nie
1 14 4 ZAPOTOCZNA Zuzanna Alicja 24 0.26% 0.00026
Nie
1 14 5 KWAŚNIK Mirosław Daniel 48 0.52% 0.00052
Nie
1 14 6 PIETRYK Eugeniusz Marian 27 0.29% 0.00029
Nie
1 14 7 ZAJĄC Danuta Maria 12 0.13% 0.00013
Nie
1 14 8 ŚLIWIŃSKA Aleksandra Joanna 9 0.10% 0.0001
Nie
1 14 9 GIGOŃ Grzegorz 33 0.35% 0.00035
Nie
1 14 10 MAJEWSKA Aleksandra Barbara 55 0.59% 0.00059
Nie
1 15 1 SOCZYŃSKI Piotr Bogdan 956 10.28% 0.01028
Tak
1 15 2 RUDZIŃSKI Bartosz Włodzimierz 598 6.43% 0.00643
Tak
1 15 3 KRYWKO-TRZNADEL Małgorzata Krystyna 121 1.30% 0.0013
Nie
1 15 4 BEDNARSKI Wiesław 177 1.90% 0.0019
Tak
1 15 5 FRĄCZEK Danuta Maria 73 0.79% 0.00079
Nie
1 15 6 JAKUBOWSKI Adam Józef 159 1.71% 0.00171
Nie
1 15 7 UHRYN Józef 49 0.53% 0.00053
Nie
1 15 8 TOMCZAK Aleksandra 34 0.37% 0.00037
Nie
1 15 9 KAPIJ Agata Dorota 62 0.67% 0.00067
Nie
1 15 10 BERNACKI Wojciech Przemysław 73 0.79% 0.00079
Nie
1 16 1 KRZACZKOWSKI Stanisław 460 4.95% 0.00495
Nie
1 16 2 FARASIEWICZ Maria Małgorzata 521 5.60% 0.0056
Tak
1 16 3 DOBROWOLSKI Michał Zbigniew 110 1.18% 0.00118
Nie
1 16 4 ZAKRZYK Teresa Michalina 67 0.72% 0.00072
Nie
1 16 5 SZCZERBAK Stanisław Lech 45 0.48% 0.00048
Nie
1 16 6 WAC Jan 61 0.66% 0.00066
Nie
1 16 7 ROGALA Anna Barbara 56 0.60% 0.0006
Nie
1 16 8 CIAPA Stanisław 23 0.25% 0.00025
Nie
1 16 9 MADERA Beata 66 0.71% 0.00071
Nie
1 16 10 PŁOTEK Halina Jolanta 53 0.57% 0.00057
Nie
1 17 1 JUCHNO Anita Barbara 349 3.75% 0.00375
Tak
1 17 2 TICHANÓW Krzysztof Ryszard 114 1.23% 0.00123
Nie
1 17 3 WESOŁOWSKI Andrzej 172 1.85% 0.00185
Nie
1 17 4 WIERCIOCH Magdalena Jolanta 50 0.54% 0.00054
Nie
1 17 5 DARŁAK Bolesław Jan 93 1.00% 0.001
Nie
1 17 6 WĘGRZYN Iwona 35 0.38% 0.00038
Nie
1 17 7 LELIŃSKI Adam Andrzej 284 3.05% 0.00305
Nie
1 17 8 CZEREPAK Wiesław Antoni 48 0.52% 0.00052
Nie
1 17 9 WARDAWY Zuzanna Zofia 70 0.75% 0.00075
Nie
1 17 10 KALIWODA Tomasz Jerzy 69 0.74% 0.00074
Nie
1 18 1 KULIK Bogdan 584 6.28% 0.00628
Tak
1 18 2 BOBKIER Aleksandra Józefa 199 2.14% 0.00214
Nie
1 18 3 BEDRYJ Kazimierz 162 1.74% 0.00174
Nie
1 18 4 BŁAŻKÓW Ewa Krystyna 26 0.28% 0.00028
Nie
1 18 5 WALCZAK Andrzej Michał 42 0.45% 0.00045
Nie
1 18 6 DĄBROWA Liliana Małgorzata 55 0.59% 0.00059
Nie
1 18 7 MAJEWSKI Andrzej Wiesław 38 0.41% 0.00041
Nie
1 18 8 BRYŁA-WARZECHA Katarzyna Ewa 5 0.05% 5.0E-5
Nie
1 18 9 SABINA Agnieszka Anna 21 0.23% 0.00023
Nie
1 18 10 MUSIAŁ Sławomir Jerzy 201 2.16% 0.00216
Nie
2 10 1 OGNISTY Tomasz Szczepan 641 6.76% 0.00676
Tak
2 10 2 BESZ Stefan 286 3.02% 0.00302
Nie
2 10 3 PODKÓWKA Marian Stanisław 330 3.48% 0.00348
Tak
2 10 4 KORCZYŃSKI Andrzej Antoni 272 2.87% 0.00287
Nie
2 10 5 ORJAN Barbara Krystyna 131 1.38% 0.00138
Nie
2 10 6 ŚWIĘTANOWSKI Czesław 152 1.60% 0.0016
Nie
2 10 7 ZAJĄC Leszek Adam 93 0.98% 0.00098
Nie
2 10 8 ŻYWINA Sabina Barbara 117 1.23% 0.00123
Nie
2 10 9 ŁAPUŃKO Mariola Iwona 18 0.19% 0.00019
Nie
2 10 10 LENART Małgorzata 101 1.07% 0.00107
Nie
2 10 11 CZECHOWICZ Artur 388 4.09% 0.00409
Tak
2 14 1 KAŚKÓW Dariusz Adam 143 1.51% 0.00151
Nie
2 14 2 BUNCZEK-MRÓZ Anna Zofia 169 1.78% 0.00178
Nie
2 14 3 PREISNER Stanisław 71 0.75% 0.00075
Nie
2 14 4 ORMAN Magdalena Maria 16 0.17% 0.00017
Nie
2 14 5 KOMPLIKOWICZ Krzysztof Karol 36 0.38% 0.00038
Nie
2 14 6 WANAT Cezary Leon 120 1.27% 0.00127
Nie
2 14 7 POLMAN Krzysztof Stefan 34 0.36% 0.00036
Nie
2 14 8 BROSZKO Beata Helena 27 0.28% 0.00028
Nie
2 14 9 BIAŁOWICZ Marzena Anna 39 0.41% 0.00041
Nie
2 14 10 ZAJCZEK Iwona Bernadeta 40 0.42% 0.00042
Nie
2 14 11 KALICIŃSKI Stanisław 16 0.17% 0.00017
Nie
2 15 1 SAPA Irena 508 5.36% 0.00536
Tak
2 15 2 BRZESZCZAK Jolanta Mirosława 114 1.20% 0.0012
Nie
2 15 3 BEDRYJ Mieczysław 243 2.56% 0.00256
Nie
2 15 4 KOPANIECKI Jacek 96 1.01% 0.00101
Nie
2 15 5 RYDZIK Anna Elżbieta 121 1.28% 0.00128
Nie
2 15 6 TARNOWSKA Jadwiga 48 0.51% 0.00051
Nie
2 15 7 KUKUCZKA Piotr Paweł 81 0.85% 0.00085
Nie
2 15 8 STANIA Marian Tadeusz 31 0.33% 0.00033
Nie
2 15 9 KOSTRZEWA Monika Teresa 30 0.32% 0.00032
Nie
2 15 10 CIESIELSKI Dariusz Marek 54 0.57% 0.00057
Nie
2 15 11 PASIKOWSKI Roman 30 0.32% 0.00032
Nie
2 16 1 KOZINA Józef Jan 977 10.31% 0.01031
Tak
2 16 2 GORZKO Radosław Bartłomiej 855 9.02% 0.00902
Tak
2 16 3 MAŃKIEWICZ Tadeusz Franciszek 150 1.58% 0.00158
Nie
2 16 4 BAŁUSZYŃSKA Anna Monika 89 0.94% 0.00094
Nie
2 16 5 PAWLIK Bronisława 157 1.66% 0.00166
Nie
2 16 6 MARCZAK Zbigniew 70 0.74% 0.00074
Nie
2 16 7 BIELSKI Stanisław Bogusław 8 0.08% 8.0E-5
Nie
2 16 8 JASION Jan Józef 226 2.38% 0.00238
Tak
2 16 9 MRÓZ Agata 114 1.20% 0.0012
Nie
2 16 10 ŁOPATA Norbert Karol 14 0.15% 0.00015
Nie
2 16 11 SIORAK Aneta Janina 15 0.16% 0.00016
Nie
2 17 1 KRUPA Tadeusz 313 3.30% 0.0033
Tak
2 17 2 WONIAKOWSKA Alina Teresa 111 1.17% 0.00117
Nie
2 17 3 MAŁEK Józef 150 1.58% 0.00158
Nie
2 17 4 JACHEĆ Joanna Maria 52 0.55% 0.00055
Nie
2 17 5 MRUK Zbigniew 130 1.37% 0.00137
Nie
2 17 6 ENENKIEL Piotr Tomasz 87 0.92% 0.00092
Nie
2 17 7 APOSTEL Małgorzata 12 0.13% 0.00013
Nie
2 17 8 SULIGA Marian Kazimierz 13 0.14% 0.00014
Nie
2 17 9 KULPA Maria 39 0.41% 0.00041
Nie
2 17 10 KAWULOK Mirosław Antoni 34 0.36% 0.00036
Nie
2 17 11 ISAŃSKI Krystian Rafał 10 0.11% 0.00011
Nie
2 18 1 POSPISZYL Benedykt Augustyn 408 4.30% 0.0043
Tak
2 18 2 GIL Czesław 165 1.74% 0.00174
Nie
2 18 3 POLACZY Bogumiła Ewa 28 0.30% 0.0003
Nie
2 18 4 CZYSZCZOŃ Edward Waldemar 346 3.65% 0.00365
Nie
2 18 5 JAKUBOWSKI Mieczysław 64 0.68% 0.00068
Nie
2 18 6 DZIERŻA Elżbieta 18 0.19% 0.00019
Nie
2 18 7 ZDANIAK Halina Anna 87 0.92% 0.00092
Nie
2 18 8 CIASTOŃ Wiesław Zbigniew 64 0.68% 0.00068
Nie
2 18 9 NAHACZEWSKA Lidia Maria 16 0.17% 0.00017
Nie
2 18 10 DYKACZ Natalia Kamila 25 0.26% 0.00026
Nie
2 18 11 LACH Jacek Czesław 35 0.37% 0.00037
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Głubczycki - ogółem 5 83 51 44 736 37 161 52 1 3
Gminy ogółem 4 66 49 44 736 37 161 52 1 3
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 4 21 595 17 886 23 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 3 45 45 23 141 19 275 29 1 2 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 13 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 19 1
Ogółem 32 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 133 58 44% 75 56%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 138 61 44% 77 56%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 111 46 41% 65 59%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 2 0 0% 2 100%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 9 4 44% 5 56%
Ogółem 382 165 43% 217 57%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 51 49 52
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 49 46 52
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 46 42 49
Średnia wieku kandydatów na wójta 36 36
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 48 45 49
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 21 15 71% 6 29%
30-39 79 41 52% 38 48%
40-59 213 92 43% 121 57%
60+ 69 17 25% 52 75%
Ogółem 382 165 43% 217 57%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 4 1 25% 3 75%
40-59 6 3 50% 3 50%
60+ 1 0 0% 1 100%
Ogółem 11 4 36% 7 64%