Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 10 987
Wyborców 8 614
Obwodów 7
  • Wybory do Rady Gminy Jordanów
  • Wybory Wójta Gminy Jordanów
  • Wyniki głosowania do rady gminy
  • Wyniki wyborów do rady gminy
  • Wyniki głos. i wyb. Wójta
  • Wyniki ponownego głos. i wyb Wójta
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa, 286 Łętownia stały Tak Sołectwo Łętownia
2 Szkoła Podstawowa, 378 Naprawa stały Nie Sołectwo Naprawa
3 Szkoła Podstawowa, 440 Osielec stały Nie Sołectwo Osielec (część): osiedla Bachule, Bańdurowa, Baranowa, Błaskowa, Bogaczowa, Brzanowa, Działkowa, Karbowa, Kowalowa, Pieskowa, Polany Jurkowe, Rusinowa, Sołtystwo, Świstkowa, Zagrody, Zagrody Ligusowe, Zarębowa
4 Szkoła Podstawowa, 440 Osielec stały Nie Sołectwo Osielec (część): osiedla Balcarzowa, Budowa, Dudkowa, Gąsiory, Głodkowa, Grzybkowa, Harwatowa, Hodanowa, Jabconie, Janikowa, Koniówkowa, Kotowa, Książkowa, Leśniakowa, Matułowa, Misiarzowa, Morawowa, Niziołkowa, Oleksowa, Sędrowa, Sępkowa, Słoninowa, Solowskich, Szyszkowa, Wronkowa
5 Gminny Ośrodek Kultury, 250 Toporzysko stały Tak Sołectwo Toporzysko
6 Szkoła Podstawowa, 42 Wysoka stały Tak Sołectwo Wysoka
7 Dom Pomocy Społecznej, 353 Łętownia dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Łętowni 353

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Sołectwo Łętownia (część): osiedla Lachowa, Lawrowa, Gąsiorowa, Jasionkowa, Szwajcowa, Bacowa, Balowa, Książkowa, Gościejowa, Szyszkowa, Knapiki, Wójcikówka, Kowalczęcia, Budowa, Dział Wichrowy 1 498 4 4
0.0000020000Nr 2 Sołectwo Łętownia (część): osiedla Kościelnych, Klimasowa, Chlebki, Źwięgadły, Kubackich, Zagrody Wyżne, Zagrody Niżne, Mizerówka, Walasówka, Polany, Nad Folwarkiem 1 560 4 4
0.0000030000Nr 3 Sołectwo Łętownia (część): osiedla Jakubczęcie, Wichrowa, Gorylowa, Ciszczonki, Gancarze, Saguchy, Gliniki, Plebańskie, Dział Wichrowy (za lasem), Bajcerówka, Czarnoty 1 592 4 4
0.0000040000Nr 4 Sołectwo Łętownia (część): osiedla Bąbole, Makuch Wyżny, Makuch Niżny, Bargły, Cebulowa, Ciszczony, Jagusiowa, Firkówka, Potok, Bielowa, Zembolowa 1 560 4 4
0.0000050000Nr 5 Sołectwo Naprawa (część): osiedla Las, Niewiadomiec, Żegleń Dolny, Antałowa, Wojdyłowa, Dyrdołowa, Surówka, Zagrody 1 527 2 2
0.0000060000Nr 6 Sołectwo Naprawa (część): osiedla Syberia, Luboń Mały, Brzeźniowa, Maślakowa, Tłukowa, Piecygrochowa, Karczmarzowa, Pasiowa, Szewcowa, Kasperkowa, Wawrzyńcowa, Dział, Gorzutkowa, Kowalowa 1 544 3 3
0.0000070000Nr 7 Sołectwo Naprawa (część): osiedla Halkowa, Mirkowa, Czubinowa, Jakubowa, Burmistrzowa, Folwarskowa, Żegleń Górny, Swałtkowa, Gwiżdżowa, Tatarkowa 1 527 3 3
0.0000080000Nr 8 Sołectwo Osielec (część): osiedla Baranowa, Karbowa, Świstkowa, Bachule, Pieskowa, Zagrody, Błaskowa, Zagrody Ligusowe, Sołtystwo 1 570 5 5
0.0000090000Nr 9 Sołectwo Osielec (część): osiedla Polany Jurkowe, Działkowa, Brzanowa, Rusinowa, Bogaczowa, Kowalowa, Bańdurowa, Zarębowa 1 603 4 4
0.0000100000Nr 10 Sołectwo Osielec (część): osiedla Koniówkowa, Balcarzowa, Solowskich, Harwatowa, Kotowa, Książkowa, Głodkowa, Morawowa, Janikowa, Misiarzowa, Budowa 1 659 4 4
0.0000110000Nr 11 Sołectwo Osielec (część): osiedla Jabconie, Gąsiory, Grzybkowa, Szyszkowa, Hodanowa, Leśniakowa, Dudkowa, Matułowa, Oleksowa, Wronkowa, Niziołkowa, Słoninowa, Sędrowa, Sępkowa 1 575 4 4
0.0000120000Nr 12 Sołectwo Toporzysko (część): osiedla Bąkałowa, Gałowa, Habinowa, Pisulowa, Rosołowa, Smołowa, Wierzbeczkowa, Kaszubowa, Budkowa, Wierzbowa, Grabarzowa, Stąporowa, Dudkowa, Flakowa, Ciopałowa, Rysiowa, Dział 1 592 3 3
0.0000130000Nr 13 Sołectwo Toporzysko (część): osiedla Mraźnica, Zagrody, Za Dwór, Tomczykowa, Strzelcowa, Kowalczykowa, Targoszowa, Cieślakowa, Pająkowa, Rączkowa, Białoniowa, Figurowa, Kulakowa 1 588 3 3
0.0000140000Nr 14 Sołectwo Toporzysko (część): osiedla Chudowa, Nad Las, Kowalowa, Zawodzie, Ptasiowa, Łazarzowa, Peliwowa, Wójtowiczowa, Janeczkowa, Dydowa, Pietrzykowa, Kozowa, Zającowa 1 541 4 4
0.0000150000Nr 15 Sołectwo Wysoka 1 678 3 3
Podsumowanie 15 8 614 54 54

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7 Nr 8 Nr 9 Nr 10 Nr 11 Nr 12 Nr 13 Nr 14 Nr 15
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY JORDANÓW KWW RAZEM DLA GMINY JORDANÓW 1 1 1 1 1 1 1 1 8
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STRAŻACY KWW STRAŻACY 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 13
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BARBARA GRUCA - SIŁA I DOŚWIADCZENIE KWW BARBARA GRUCA - SIŁA I DOŚWIADCZENIE 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15
20 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI W SAMORZĄDZIE GMINY JORDANÓW KWW NIEZALEŻNI W SAMORZĄDZIE GMINY JORDANÓW 1 1 1 3
21 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ I ROZWÓJ GMINY JORDANÓW KWW PRZYSZŁOŚĆ I ROZWÓJ GMINY JORDANÓW 1 1

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
3 KOWALCZE Edward 54 Wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY JORDANÓW Łętownia
4 KUDZIA Artur Andrzej 39 Wyższe KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Osielec
2 KAWULA Adam Kazimierz 54 Zawodowe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STRAŻACY Toporzysko
1 GRUCA Barbara Józefa 54 Wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BARBARA GRUCA - SIŁA I DOŚWIADCZENIE Polskie Stronnictwo Ludowe Osielec

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 498 287 287 57.63% 0.05763
284 98.95% 0.09895
Tak
2 560 320 320 57.14% 0.05714
312 97.50% 0.0975
Tak
3 592 310 310 52.36% 0.05236
308 99.35% 0.09935
Tak
4 560 249 249 44.46% 0.04446
248 99.60% 0.0996
Tak
5 529 272 272 51.42% 0.05142
267 98.16% 0.09816
Tak
6 544 266 266 48.90% 0.0489
259 97.37% 0.09737
Tak
7 529 270 270 51.04% 0.05104
268 99.26% 0.09926
Tak
8 577 328 328 56.85% 0.05685
321 97.87% 0.09787
Tak
9 606 304 304 50.17% 0.05017
301 99.01% 0.09901
Tak
10 668 383 383 57.34% 0.05734
377 98.43% 0.09843
Tak
11 580 344 344 59.31% 0.05931
341 99.13% 0.09913
Tak
12 592 287 287 48.48% 0.04848
277 96.52% 0.09652
Tak
13 588 281 281 47.79% 0.04779
270 96.09% 0.09609
Tak
14 542 278 278 51.29% 0.05129
277 99.64% 0.09964
Tak
15 678 334 334 49.26% 0.04926
330 98.80% 0.0988
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 354 14 30.50% 0.0305
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY JORDANÓW 541 8 12.18% 0.01218
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STRAŻACY 1 137 13 25.61% 0.02561
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BARBARA GRUCA - SIŁA I DOŚWIADCZENIE 1 020 15 22.97% 0.02297
20 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI W SAMORZĄDZIE GMINY JORDANÓW 297 3 6.69% 0.00669
21 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ I ROZWÓJ GMINY JORDANÓW 91 1 2.05% 0.00205

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 354 14 4 30.50% 0.0305
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY JORDANÓW 541 8 1 12.18% 0.01218
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STRAŻACY 1 137 13 5 25.61% 0.02561
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BARBARA GRUCA - SIŁA I DOŚWIADCZENIE 1 020 15 2 22.97% 0.02297
20 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI W SAMORZĄDZIE GMINY JORDANÓW 297 3 2 6.69% 0.00669
21 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ I ROZWÓJ GMINY JORDANÓW 91 1 1 2.05% 0.00205

Rada Gminy Jordanów - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 10 10 KSIĄŻEK Stanisław Andrzej 95 33.45% 0.03345
Tak
1 17 17 SADŁOWSKI Dominik 58 20.42% 0.02042
Nie
1 18 18 KOWALCZE Roman Wojciech 61 21.48% 0.02148
Nie
1 19 19 KOBIAŁKA Paweł 70 24.65% 0.02465
Nie
2 10 10 BĄBOL Edyta Małgorzata 52 16.67% 0.01667
Nie
2 17 17 BURMISTRZ Agnieszka 108 34.62% 0.03462
Nie
2 18 18 JOPEK Kazimierz 123 39.42% 0.03942
Tak
2 19 19 KOŁODZIEJCZYK Jacek Józef 29 9.29% 0.00929
Nie
3 10 10 WRÓBEL-KLUSKA Sylwia Barbara 63 20.45% 0.02045
Nie
3 17 17 KOŁODZIEJCZYK Jarosław 122 39.61% 0.03961
Tak
3 18 18 CISZCZOŃ Barbara Józefa 56 18.18% 0.01818
Nie
3 19 19 KOŁODZIEJCZYK Halina 67 21.75% 0.02175
Nie
4 10 10 HANUSIAK Wiesław Piotr 89 35.89% 0.03589
Tak
4 17 17 BARGIEL Jadwiga Elżbieta 65 26.21% 0.02621
Nie
4 18 18 KUCAŁA Czesława 76 30.65% 0.03065
Nie
4 19 19 KOWALCZYK Rafał Stanisław 18 7.26% 0.00726
Nie
5 10 10 ZAJĄC Krzysztof 131 49.06% 0.04906
Nie
5 19 19 MATEJKO Adam Jan 136 50.94% 0.05094
Tak
6 10 10 NIEDZIELA Piotr Józef 87 33.59% 0.03359
Nie
6 18 18 PUSTELNIK Wiesław Franciszek 80 30.89% 0.03089
Nie
6 19 19 PŁANICA Barbara 92 35.52% 0.03552
Tak
7 17 17 PASIOWIEC Marian 53 19.78% 0.01978
Nie
7 18 18 MIREK Daniel 111 41.42% 0.04142
Tak
7 19 19 RAWSKA Władysława Stanisława 104 38.81% 0.03881
Nie
8 10 10 KUDZIA Artur Andrzej 60 18.69% 0.01869
Nie
8 17 17 JABŁOŃSKA Krystyna 44 13.71% 0.01371
Nie
8 18 18 OLEKSA Małgorzata Krystyna 42 13.08% 0.01308
Nie
8 19 19 JURKOWSKI Szczepan Tadeusz 84 26.17% 0.02617
Nie
8 21 21 BOGACZ Renata Bożena 91 28.35% 0.02835
Tak
9 10 10 GRZECHYŃKA Jacek Mariusz 156 51.83% 0.05183
Tak
9 17 17 MISIEWICZ Mariusz Wojciech 57 18.94% 0.01894
Nie
9 19 19 ZADROŻNY Paweł Marek 72 23.92% 0.02392
Nie
9 20 20 MARYNOWSKI Marek 16 5.32% 0.00532
Nie
10 10 10 CZAJA Bożena 125 33.16% 0.03316
Nie
10 18 18 ŚMIECH Wiesława 46 12.20% 0.0122
Nie
10 19 19 GIERAT-MOTOR Emilia 42 11.14% 0.01114
Nie
10 20 20 ORDZOWIAŁY Ryszard Andrzej 164 43.50% 0.0435
Tak
11 10 10 KACZMARCZYK Piotr Paweł 62 18.18% 0.01818
Nie
11 18 18 STOPA Krzysztof 116 34.02% 0.03402
Nie
11 19 19 GOŁDYN Iwona 46 13.49% 0.01349
Nie
11 20 20 FIREK Piotr Paweł 117 34.31% 0.03431
Tak
12 10 10 RĄCZKA Tomasz 66 23.83% 0.02383
Nie
12 18 18 KULKA Zofia 141 50.90% 0.0509
Tak
12 19 19 DUDA Beata Zofia 70 25.27% 0.02527
Nie
13 10 10 NOSIDLAK Maria Irena 77 28.52% 0.02852
Nie
13 18 18 WIERZBA Eugeniusz 112 41.48% 0.04148
Tak
13 19 19 RYŚ Zofia 81 30.00% 0.03
Nie
14 10 10 BIENIEK Bogdan Jacek 98 35.38% 0.03538
Nie
14 17 17 RYŚ Małgorzata Anna 34 12.27% 0.01227
Nie
14 18 18 FILIPEK Zdzisław Jan 116 41.88% 0.04188
Tak
14 19 19 SMÓŁKA Krystyna 29 10.47% 0.01047
Nie
15 10 10 JĄKAŁA Andrzej 193 58.48% 0.05848
Tak
15 18 18 DZIAŁEK Kazimiera Maria 57 17.27% 0.01727
Nie
15 19 19 KOŚCIELNIAK Agnieszka Teresa 80 24.24% 0.02424
Nie

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 GRUCA Barbara Józefa 54 Wyższe Osielec, 1 123 25.16 Nie
2 KAWULA Adam Kazimierz 54 Zawodowe Toporzysko, 1 188 26.62 Druga tura
3 KOWALCZE Edward 54 Wyższe Łętownia, 843 18.89 Nie
4 KUDZIA Artur Andrzej 39 Wyższe Osielec, 1 309 29.33 Druga tura

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Szkoła Podstawowa, 286 Łętownia stały 2 150 1 132 1 132 52.65% 0.05265
1 127 99.56%
2 Szkoła Podstawowa, 378 Naprawa stały 1 602 807 807 50.37% 0.05037
798 98.88%
3 Szkoła Podstawowa, 440 Osielec stały 1 183 632 632 53.42% 0.05342
628 99.37%
4 Szkoła Podstawowa, 440 Osielec stały 1 248 727 727 58.25% 0.05825
711 97.80%
5 Gminny Ośrodek Kultury, 250 Toporzysko stały 1 722 847 847 49.19% 0.04919
836 98.70%
6 Szkoła Podstawowa, 42 Wysoka stały 678 334 334 49.26% 0.04926
329 98.50%
7 Dom Pomocy Społecznej, 353 Łętownia dom pomocy społecznej 60 35 35 58.33% 0.05833
34 97.14%

Ponowne głosowanie

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 KAWULA Adam Kazimierz 54 Zawodowe Toporzysko, 1333 38.49 Nie
2 KUDZIA Artur Andrzej 39 Wyższe Osielec, 2130 61.51 Tak

Zbiorcze informacje o głosowaniu w obwodach

Obwód nr Adres Liczba głosów ważnych KUDZIA Artur Andrzej Głosów ważnych oddanych na kandydatów KAWULA Adam Kazimierz
Głosów ważnych oddanych na kandydata Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % ważnych % ważnych Liczba
1 Szkoła Podstawowa, 286 Łętownia 856 620 72.43% 0.07243
27.57% 236
2 Szkoła Podstawowa, 378 Naprawa 511 339 66.34% 0.06634
33.66% 172
3 Szkoła Podstawowa, 440 Osielec 520 394 75.77% 0.07577
24.23% 126
4 Szkoła Podstawowa, 440 Osielec 557 401 71.99% 0.07199
28.01% 156
5 Gminny Ośrodek Kultury, 250 Toporzysko 734 181 24.66% 0.02466
75.34% 553
6 Szkoła Podstawowa, 42 Wysoka 261 189 72.41% 0.07241
27.59% 72
7 Dom Pomocy Społecznej, 353 Łętownia 24 6 25.00% 0.025
75.00% 18

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Szkoła Podstawowa, 286 Łętownia stały 2098 864 864 41.18% 0.04118
856 99.07%
2 Szkoła Podstawowa, 378 Naprawa stały 1604 514 514 32.04% 0.03204
511 99.42%
3 Szkoła Podstawowa, 440 Osielec stały 1176 522 522 44.39% 0.04439
520 99.62%
4 Szkoła Podstawowa, 440 Osielec stały 1250 562 562 44.96% 0.04496
557 99.11%
5 Gminny Ośrodek Kultury, 250 Toporzysko stały 1726 736 736 42.64% 0.04264
734 99.73%
6 Szkoła Podstawowa, 42 Wysoka stały 685 263 263 38.39% 0.03839
261 99.24%
7 Dom Pomocy Społecznej, 353 Łętownia dom pomocy społecznej 60 24 24 40.00% 0.04
24 100.00%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 15 15 10 987 8 614 7 1