Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 84 354
Wyborców 67 082
Obwodów 61
  • Wybory do Rady Powiatu Suskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto jordanozwMiasto Jordanów 4 15 15 32 32
gmina sucha beskidzkaGmina Sucha Beskidzka 7 15 15 30 30
gmina budzozwGmina Budzów 6 15 15 25 25
gmina bystra-sidzinaGmina Bystra-Sidzina 4 15 15 29 29
gmina jordanozwGmina Jordanów 7 15 15 54 54
gmina makozw podhalanzskiGmina Maków Podhalański 12 15 15 26 26
gmina stryszawaGmina Stryszawa 8 15 15 36 36
gmina zawojaGmina Zawoja 8 15 15 54 54
gmina zembrzyceGmina Zembrzyce 5 15 15 28 28

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa, ul. Kolejowa 7 Jordanów stały Nie Miasto Jordanów: ul. 3 Maja, Mickiewicza, Babiogórska, Batalionów Chłopskich, Borowikowa, Przykiec, Skotnica, Słoneczna, Przemysłowa, Rapaczówka, Spółdzielcza, Świętej Anny, Dziechciarza, Zacisze, Zagrody
2 Szkoła Podstawowa, ul. Kolejowa 7 Jordanów stały Nie Miasto Jordanów: ul. Piłsudskiego, Zakopiańska, Hajdówka, Malejowska, Nad Skawą
3 Szkoła Podstawowa, ul. Konopnickiej 2 Jordanów stały Tak Miasto Jordanów: ul. Konopnickiej, Kopernika, Krasińskiego, Spytka Jordana, Generała Maczka, Komunalna, Leśna, Sosnowa, Osiedle Wrzosy
4 Szkoła Podstawowa, ul. Kolejowa 7 Jordanów stały Tak Miasto Jordanów: ul. Banacha, Kolejowa, Jana Pawła II, Różana, Rynek, Słowackiego, bł. Księdza Dańkowskiego
1 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Zasypnicka 1 Sucha Beskidzka stały Tak Miasto Sucha Beskidzka: ul. Zasypnica, Zasypnicka, Kamienne, Kubasy, Jędrzejaki, Zaciszna, Magnoliowa, Miodowa, Wrzosowa, Spokojna, Klonowa, Kwiatowa, Krzeszowiaków, Ogrodowa, Spółdzielców, Stokowa, Nad Stawami od skrzyżowania z ul. 29 Stycznia do ul. Spółdzielców, Mickiewicza od skrzyżowania z ul. Billy Wildera do skrzyżowania z ul. Zasypnicką, Słoneczna, Spacerowa, Turystyczna, Smolikówka, Polna, Role, Radosna, Ziołowa, Poziomkowa, Lawendowa, Graniczna, Za Wodą, Dębowa
2 Zespół Szkół im. W. Witosa, ul. Spółdzielców 1 Sucha Beskidzka stały Tak Miasto Sucha Beskidzka: Osiedle Beskidzkie bloki nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, ul. Mickiewicza od skrzyżowania z ul. Przemysłową i Handlową do skrzyżowania z ul. Billy Wildera, Zielona, Handlowa, Billy Wildera
3 Liceum Ogólnokształcące, ul. płk. Tadeusza Semika 1 Sucha Beskidzka stały Tak Miasto Sucha Beskidzka: Osiedle Na Stawach bloki nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
4 Urząd Miasta, ul. Mickiewicza 19 Sucha Beskidzka stały Nie Miasto Sucha Beskidzka: ul. Mickiewicza od Rynku do skrzyżowania z ul. Przemysłową i Handlową, płk. Tadeusza Semika, Andrzeja Szczepkowskiego, Beniowskiego, Batalionów Chłopskich, Juliusza hr. Tarnowskiego, Zamkowa, Wadowicka, Nieszczyńskiej, Rynek, Kościelna, Zakościele, Konopnickiej, Józefa Piłsudskiego, Makowska, Osiedla: Garce, Śpiwle, Pikieta
5 Zespół Szkół im. W. Goetla, ul. Kościelna 5 Sucha Beskidzka stały Nie Miasto Sucha Beskidzka: ul. dr Z. Karaś, Krótka, Walerego Goetla, Nad Stawami od ul. Cmentarnej do skrzyżowania z ul. 29 Stycznia, Armii Krajowej "B", Źródlana, Armii Krajowej, Armii Krajowej "A", 29 Stycznia, Cmentarna, Podksięże, Panoramiczna, 3 Maja, Szpitalna, Górska, Sumerówka, Nad Skawą, Pod Modrzewiami
6 Filia Szkoły Podstawowej Nr 2, ul. Błądzonka 118 Sucha Beskidzka stały Nie Miasto Sucha Beskidzka: ul. Przemysłowa, Kolejowa, Aleksandra Starzeńskiego, Błądzonka, Akacjowa, Konfederatów Barskich, Leśna, Jaworowa, Widokowa, Łagodna, Stroma, Cicha, Świerkowa, Kasztanowa, Lipowa
7 Szpital Rejonowy, ul. Szpitalna 22 Sucha Beskidzka szpital Nie Szpital Rejonowy przy ul. Szpitalnej 22 w Suchej Beskidzkiej
1 Dom Wiejski, 523 Bieńkówka stały Nie Sołectwo Bieńkówka
2 Szkoła Podstawowa Nr 1, 553 Budzów stały Tak Sołectwo Budzów
3 Gminny Ośrodek Kultury, 232 Jachówka stały Tak Sołectwo Jachówka
4 Szkoła Podstawowa, 100 Baczyn stały Tak Sołectwo Baczyn
5 Szkoła Podstawowa, 195 Palcza stały Nie Sołectwo Palcza
6 Szkoła Podstawowa, 112 Zachełmna stały Nie Sołectwo Zachełmna
1 Remiza OSP (sala OSP), 373 Bystra Podhalańska stały Tak Sołectwo Bystra Podhalańska (część): role Jaskółkowa Górna, Kulakowa, Radoniowa, Ziętkowa Dolna, Traczowa, Matyjaszkowa, Brykowa, Zagrody (Nadleśnictwa), Wiertelowa Dolna, Knapikowa, Ziajowa Dolna, Jaskółkowa Dolna, Wronowa, Majerzowa, Marchwiakowe Zagrody, Skupniowa, Pertkowa Dolna, Ciepałowa, Burkowa, Bachnatowa, Hotałowa
2 Remiza OSP (sala OSP), 373 Bystra Podhalańska stały Tak Sołectwo Bystra Podhalańska (część): role Kowalczykowa, Bachorzowa, Gołowa, Szewcowa, Wyjadaczowa, Bednarzowa, Gizowa, Ziętkowa Górna, Traczykowa, Telapkowa Dolna, Heretykowa, Zagrody Smętkowe, Miśkowa, Telapkowa Górna, Wiertelowa Górna, Krzywiczkowa, Sutorowa, Ziajowa Górna, Pertkowa Górna, Hyćkowa
3 Remiza OSP (sala OSP), 998 Sidzina stały Nie Sołectwo Sidzina (część): role Wielka Polana, Do Kamieńskiego (Kamycko-Zagrody), Podleśna, Malinowa, Migasy, Jarominy, Kolanowa, Sołtystwo, Krzywiczkowa, Przybysiowa, Kostkowa, Kulkowa, Mrózkowa, Janeczkowa, Sochowa, Kluskowa, Kotówka, Gorylowa Dolna, Gorylowa Górna, Lipowa, Pasternakowa, Motorniowa, Chorążowa
4 Remiza OSP (sala Lasów Ekwiwalentowych), 998 Sidzina stały Nie Sołectwo Sidzina (część): role Krupowa, Makówka, Wiertelowa, Tępkowa, Stokłoskowa, Mikowa, Frączkowa, Kojsowa, Stramkowa, Chorążakowa, Kurzeńcowa, Dolny Kardel, Kubaczkowa, Tochowa, Drabowa, Lipkowa, Papajowa, Majowa, Łosiowa, Laskowa, Pastwowa, Czarnowa, Trzopowa, Pociągowa, Szpakowa, Górny Kordel, Sidzinka Mała
1 Szkoła Podstawowa, 286 Łętownia stały Tak Sołectwo Łętownia
2 Szkoła Podstawowa, 378 Naprawa stały Nie Sołectwo Naprawa
3 Szkoła Podstawowa, 440 Osielec stały Nie Sołectwo Osielec (część): osiedla Bachule, Bańdurowa, Baranowa, Błaskowa, Bogaczowa, Brzanowa, Działkowa, Karbowa, Kowalowa, Pieskowa, Polany Jurkowe, Rusinowa, Sołtystwo, Świstkowa, Zagrody, Zagrody Ligusowe, Zarębowa
4 Szkoła Podstawowa, 440 Osielec stały Nie Sołectwo Osielec (część): osiedla Balcarzowa, Budowa, Dudkowa, Gąsiory, Głodkowa, Grzybkowa, Harwatowa, Hodanowa, Jabconie, Janikowa, Koniówkowa, Kotowa, Książkowa, Leśniakowa, Matułowa, Misiarzowa, Morawowa, Niziołkowa, Oleksowa, Sędrowa, Sępkowa, Słoninowa, Solowskich, Szyszkowa, Wronkowa
5 Gminny Ośrodek Kultury, 250 Toporzysko stały Tak Sołectwo Toporzysko
6 Szkoła Podstawowa, 42 Wysoka stały Tak Sołectwo Wysoka
7 Dom Pomocy Społecznej, 353 Łętownia dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Łętowni 353
1 Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, ul. Szkolna 3 Maków Podhalański stały Nie Miasto Maków Podhalański Dolny: ul. Leśna, Polna, Szkolna, Spacerowa, Wolności od nr 134 do nr 244 parzyste i od nr 115 do nr 223 nieparzyste, Osiedla: Pawlicówka, Sarnowa, Działy, Jasnochowa, Mędralowa, Polana, Pykowa, Pyrowa, Rabowa, Stanaszkowa, oraz Sołectwo Grzechynia (część): osiedla Burdylówka, Cyganówka, Judaszówka, Zarąbki
2 Zespół Szkół, ul. Wolności 53 Maków Podhalański stały Tak Miasto Maków Podhalański Centrum: ul. Wolności od nr 2 do nr 132 parzyste i od nr 1 do nr 113 nieparzyste, Za Wodą, Grzechyńska, Sportowa, Orkana, Partyzantów, Kolejowa, Prusa, Konopnickiej, Stary Rynek, Lelewela, Łąkowa, Żwirki i Wigury, Piasta, Krasickiego, Krzywa, Generała Dąbrowskiego, Generała Bema, Klonowa, 3 Maja od nr 1 do nr 19, Generała Pułaskiego, Kochanowskiego, Kościelna, Krótka, Kwiatowa, Lipowa, Modrzewiowa, Rynek, Orzeszkowej, Paderewskiego, Poniatowskiego, Sosnowa, Generała Sikorskiego, Źródlana, Aleja Świerkowa, osiedla: Czajówka, Jedzinne, Surletowa, Draby, Makowska Góra, Za Górą, Na Stoku, Kurdasy, Gieraty
3 Dom Kultury, ul. Kościuszki 3 Maków Podhalański stały Tak Miasto Maków Podhalański Centrum: ul. Kopernika, Kościuszki, Sienkiewicza, Słoneczna, Szpitalna, 3 Maja od nr 19A do nr 92, Głowackiego, Jazy, Jodłowa, Mickiewicza, Moniuszki, Mostowa, Widokowa, Żeromskiego, Aleja Kasztanowa, osiedla: Bryndze, Jurki, Koziany, Ostrysz, Sołki, Tysiąclecia
4 Szkoła Podstawowa, 334 Białka stały Tak Sołectwo Białka
5 Szkoła Podstawowa, 314 Grzechynia stały Tak Sołectwo Grzechynia z wyłączeniem osiedli: Burdylówka, Cyganówka, Judaszówka, Zarąbki
6 Szkoła Podstawowa, 268 Juszczyn stały Tak Sołectwo Juszczyn
7 Szkoła Podstawowa, 154 Kojszówka stały Nie Sołectwo Kojszówka z wyłączeniem osiedli: Brzanki, Pustki, Laskowa
8 Szkoła Podstawowa, 100 Wieprzec stały Tak Sołectwo Wieprzec, Sołectwo Kojszówka (część): osiedla Brzanki, Pustki, Laskowa
9 Dom Ludowy, 366 Żarnówka stały Nie Sołectwo Żarnówka
10 Zakład Długoterminowej Opieki Medycznej, ul. Mickiewicza 7 Maków Podhalański szpital Nie Zakład Długoterminowej Opieki Medycznej przy ul. Mickiewicza 7 w Makowie Podhalańskim
11 Szpital, al. Kasztanowa 17 Maków Podhalański szpital Nie Szpital przy Al. Kasztanowej 17 w Makowie Podhalańskim
12 Dom Pomocy Społecznej, ul. Żeromskiego 17 Maków Podhalański dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej przy ul. Żeromskiego 17 w Makowie Podhalańskim
1 Zespół Szkolno – Przedszkolny, 216 Krzeszów stały Tak Sołectwo Krzeszów
2 Szkoła Podstawowa, 52 Kuków stały Nie Sołectwo Targoszów, Sołectwo Kuków (część): przysiółki Żakówka, Markówka, Knapiakówka, Kawówka, Ligusówka, Miasto, Zawiłówka, Olejarzówka, Sajnogówka, Stanaszkówka, Ździebel, Budzinówka, Wątrobówka, Gawłówka, Palichlebówka, Szczygłówka
3 Warsztat Terapii Zajęciowej, 157 Kuków stały Tak Sołectwo Kuków (część): przysiółki Kapalówka, Kubińcówka, Bacówka, Chuściajkówka, Gnidówka, Grajnówka, Wajdówka, Dolny Kuków, Dyduchówka, Ispówka, Janeczkówka, Kubielasówka, Głodówka, Paniczkówka, Scieżkówka, Skupiniówka, Rzeczki, Babcówka, Korzeniówka, Górki (Kukowskie), Kachlówka
4 Szkoła Podstawowa Nr 2, 278B Stryszawa stały Tak Sołectwo Stryszawa Dolna
5 Zespół Szkoły i Schroniska Młodzieżowego, 400A Stryszawa stały Nie Sołectwo Stryszawa Górna
6 Zespół Szkolno – Przedszkolny, 232B Lachowice stały Tak Sołectwo Lachowice
7 Szkoła Podstawowa, 101A Kurów stały Nie Sołectwo Kurów
8 Szkoła Podstawowa, 63 Pewelka stały Nie Sołectwa: Hucisko, Pewelka
1 Zespół Szkolno Przedszkolny w Skawicy, 278 Skawica stały Tak Sołectwo Skawica Centrum
2 Remiza OSP w Skawicy Sucha Góra, 671 Skawica stały Nie Sołectwo Skawica Sucha Góra
3 Dom Pobytu Dziennego w Zawoi Przysłop, 886 Zawoja stały Tak Sołectwo Zawoja Przysłop
4 Remiza OSP Zawoja Dolna, 2700 Zawoja stały Tak Sołectwo Zawoja Dolna
5 Dom Parafialny w Zawoi Centrum (sala widowiskowa BCK), 1551 Zawoja stały Tak Sołectwo Zawoja Centrum
6 Remiza OSP Zawoja Wełcza, 2442 Zawoja stały Nie Sołectwo Zawoja Wełcza
7 Zespół Szkolno Przedszkolny Zawoja Mosorne, 900 Zawoja stały Nie Sołectwo Zawoja Mosorne
8 Zespół Szkół w Zawoi Wilczna Szkoła Podstawowa Nr 2, 1570 Zawoja stały Nie Sołectwo Zawoja Górna
1 Szkoła Podstawowa, 120 Marcówka stały Nie Sołectwo Marcówka
2 Zespół Szkół, 490 Zembrzyce stały Tak Sołectwo Zembrzyce
3 Budynek OSP, 190 Tarnawa Dolna stały Tak Sołectwo Tarnawa Dolna
4 Szkoła Podstawowa, 166A Śleszowice stały Tak Sołectwo Śleszowice
5 Świetlica, 50 Tarnawa Górna stały Nie Sołectwo Tarnawa Górna

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Gmina Stryszawa 3 9 649 3 15
0.0000020000Nr 2 Gmina Maków Podhalański 4 12 901 3 18
0.0000030000Nr 3 Miasto Jordanów, Gmina Jordanów 4 12 873 3 18
0.0000040000Nr 4 Gmina Bystra-Sidzina, Gmina Zawoja 4 12 633 3 18
0.0000050000Nr 5 Miasto Sucha Beskidzka, Gmina Budzów, Gmina Zembrzyce 6 19 026 3 24
Podsumowanie 21 67 082 15 93

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 6 6 6 8 31
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA KWW POWIATOWA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA 5 6 6 6 8 31
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT SUSKI RAZEM KWW POWIAT SUSKI RAZEM 5 6 6 6 8 31

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 9 652 5 175 5 174 53.61% 0.05361
4 928 95.25% 0.09525
Tak
2 12 932 5 964 5 960 46.09% 0.04609
5 728 96.11% 0.09611
Tak
3 12 904 6 927 6 927 53.68% 0.05368
6 641 95.87% 0.09587
Tak
4 12 643 6 511 6 513 51.51% 0.05151
6 182 94.92% 0.09492
Tak
5 19 038 9 950 9 946 52.24% 0.05224
9 384 94.35% 0.09435
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 12 341 31 37.55% 0.03755
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA 9 006 31 27.40% 0.0274
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT SUSKI RAZEM 11 516 31 35.04% 0.03504

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 12 341 31 8 37.55% 0.03755
Tak
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA 9 006 31 6 27.40% 0.0274
Tak
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT SUSKI RAZEM 11 516 31 7 35.04% 0.03504
Tak

Rada Powiatu Suskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 10 1 HADKA Ryszard Władysław 935 18.97% 0.01897
Tak
1 10 2 BANAŚ Jan 484 9.82% 0.00982
Nie
1 10 3 SZWED Adam 377 7.65% 0.00765
Nie
1 10 4 BACA Agata 239 4.85% 0.00485
Nie
1 10 5 BABICZ Renata Gabriela 495 10.04% 0.01004
Tak
1 15 1 BARZYCKI Marek 420 8.52% 0.00852
Nie
1 15 2 CHRZĄSZCZ Bożena Mirosława 154 3.13% 0.00313
Nie
1 15 3 DYDUCH Rafał Stanisław 169 3.43% 0.00343
Nie
1 15 4 KŁAPYTA Agata Grażyna 174 3.53% 0.00353
Nie
1 15 5 BIGOS Piotr Marek 63 1.28% 0.00128
Nie
1 16 1 GANCARZ Tadeusz 327 6.64% 0.00664
Nie
1 16 2 WĄGIEL Zofia Janina 336 6.82% 0.00682
Nie
1 16 3 ZAJĄC Jacek Stanisław 366 7.43% 0.00743
Tak
1 16 4 PAJĄK Katarzyna Barbara 75 1.52% 0.00152
Nie
1 16 5 KWAŚNY Andrzej Rudolf 314 6.37% 0.00637
Nie
2 10 1 CHUDZIK Krzysztof 692 12.08% 0.01208
Tak
2 10 2 PIÓRKOWSKI Artur Maciej 684 11.94% 0.01194
Nie
2 10 3 BUDZYŃSKA Michalina Stefania 65 1.13% 0.00113
Nie
2 10 4 SIKORA Waldemar Tomasz 255 4.45% 0.00445
Nie
2 10 5 KUDZIA Krystyna Anna 125 2.18% 0.00218
Nie
2 10 6 KORZENIOWSKA Marta Gabriela 102 1.78% 0.00178
Nie
2 15 1 BAŁOS Józef 1 001 17.48% 0.01748
Tak
2 15 2 SZRAMOWIAT Andrzej 321 5.60% 0.0056
Tak
2 15 3 MARSZAŁEK Irena 178 3.11% 0.00311
Nie
2 15 4 GWIAZDOŃ Stanisława Józefa 122 2.13% 0.00213
Nie
2 15 5 JANIK Barbara 146 2.55% 0.00255
Nie
2 15 6 STOPA Gabriel Grzegorz 230 4.02% 0.00402
Nie
2 16 1 WOŹNY Jan 743 12.97% 0.01297
Tak
2 16 2 SURMIAK Michał 598 10.44% 0.01044
Nie
2 16 3 HAJTO Renata 148 2.58% 0.00258
Nie
2 16 4 PYKA Marianna Krystyna 57 1.00% 0.001
Nie
2 16 5 TRZCIŃSKA Jolanta Maria 125 2.18% 0.00218
Nie
2 16 6 MGLEJ Michał Rafał 136 2.37% 0.00237
Nie
3 10 1 KUDZIA Sławomir Andrzej 688 10.36% 0.01036
Tak
3 10 2 SZCZYPTA Jolanta 169 2.54% 0.00254
Nie
3 10 3 ŚWIĘCHOWICZ Henryk Bolesław 431 6.49% 0.00649
Nie
3 10 4 WRÓBEL Aneta Iwona 103 1.55% 0.00155
Nie
3 10 5 ŁAZARZ Adam 146 2.20% 0.0022
Nie
3 10 6 CZYSZCZOŃ Joanna Ewelina 95 1.43% 0.00143
Nie
3 15 1 MADOŃ Czesława Urszula 774 11.65% 0.01165
Tak
3 15 2 DZIAŁEK Krzysztof 232 3.49% 0.00349
Nie
3 15 3 CIEŻAK Agnieszka 347 5.23% 0.00523
Nie
3 15 4 JANKOŚ Konrad Leszek 179 2.70% 0.0027
Nie
3 15 5 NIEDZIELA Wioletta 69 1.04% 0.00104
Nie
3 15 6 WICHER Łukasz 115 1.73% 0.00173
Nie
3 16 1 PUDO Stanisław 942 14.18% 0.01418
Tak
3 16 2 KOŁAT Krystyna 457 6.88% 0.00688
Nie
3 16 3 KORBEL Gabriela 735 11.07% 0.01107
Tak
3 16 4 KSIĄŻEK Andrzej Marek 530 7.98% 0.00798
Nie
3 16 5 RYŚ Anna Barbara 215 3.24% 0.00324
Nie
3 16 6 LUBASZKA Rafał 414 6.23% 0.00623
Nie
4 10 1 HAJOS Sławomir Paweł 1 392 22.52% 0.02252
Tak
4 10 2 HUTNICZAK Zbigniew Henryk 768 12.42% 0.01242
Tak
4 10 3 DROBNY Marek Krzysztof 592 9.58% 0.00958
Nie
4 10 4 KRUPA Barbara 271 4.38% 0.00438
Nie
4 10 5 BRUZDA Ilona Liliana 113 1.83% 0.00183
Nie
4 10 6 TRACZYK Jadwiga Zofia 55 0.89% 0.00089
Nie
4 15 1 DYRCZ Joanna Katarzyna 250 4.04% 0.00404
Nie
4 15 2 MATYASIK Mieczysław Eugeniusz 112 1.81% 0.00181
Nie
4 15 3 MORDARSKI Robert Janusz 230 3.72% 0.00372
Nie
4 15 4 CZARNY Jadwiga 306 4.95% 0.00495
Tak
4 15 5 MAZUR Maria 259 4.19% 0.00419
Nie
4 15 6 HUJDA Władysław 52 0.84% 0.00084
Nie
4 16 1 KUŚ Alina Anna 645 10.43% 0.01043
Tak
4 16 2 KANIA Aureliusz Stanisław 420 6.79% 0.00679
Nie
4 16 3 TATARA Tadeusz Michał 129 2.09% 0.00209
Nie
4 16 4 ZIEMBAŃSKA Anna Stanisława 51 0.82% 0.00082
Nie
4 16 5 KOJS Anna Antonina 23 0.37% 0.00037
Nie
4 16 6 LISTWAN Marek Marian 514 8.31% 0.00831
Nie
5 10 1 SURZYN Piotr 687 7.32% 0.00732
Tak
5 10 2 KUCIA Arkadiusz Grzegorz 652 6.95% 0.00695
Nie
5 10 3 URBAŃCZYK Ewa Anna 188 2.00% 0.002
Nie
5 10 4 SPANNBAUER Tomasz Piotr 864 9.21% 0.00921
Tak
5 10 5 HEJNY Paweł Franciszek 294 3.13% 0.00313
Nie
5 10 6 ŁAGOSZ-MIROCHA Stanisława Maria 121 1.29% 0.00129
Nie
5 10 7 KONAS Bernadeta Iwona 149 1.59% 0.00159
Nie
5 10 8 KWAŚNY Wacław Zbigniew 110 1.17% 0.00117
Nie
5 15 1 STYPUŁA Joanna Natalia 1 213 12.93% 0.01293
Tak
5 15 2 TALAGA Piotr Wojciech 738 7.86% 0.00786
Tak
5 15 3 ADAMEK Paweł Piotr 399 4.25% 0.00425
Nie
5 15 4 POLAK Barbara Ewa 247 2.63% 0.00263
Nie
5 15 5 JOŃCZYK Irena 105 1.12% 0.00112
Nie
5 15 6 SOBECKA Małgorzata Barbara 52 0.55% 0.00055
Nie
5 15 7 ICIEK Sabina Małgorzata 158 1.68% 0.00168
Nie
5 15 8 LENIK Grzegorz Mariusz 191 2.04% 0.00204
Nie
5 16 1 KRUŹLAK Artur Rafał 950 10.12% 0.01012
Tak
5 16 2 CZAICKI Ryszard 414 4.41% 0.00441
Nie
5 16 3 ZYZAŃSKA Barbara Krystyna 286 3.05% 0.00305
Nie
5 16 4 MACIEJOWSKI Janusz Andrzej 401 4.27% 0.00427
Nie
5 16 5 GABRYŚ Barbara Danuta 107 1.14% 0.00114
Nie
5 16 6 TALAGA Monika Ewa 113 1.20% 0.0012
Nie
5 16 7 BALCER Agnieszka 130 1.39% 0.00139
Nie
5 16 8 SARLEJ Wit Mateusz 815 8.68% 0.00868
Tak
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Suski - ogółem 10 156 140 84 354 67 082 61 6 3
Gminy ogółem 9 135 135 84 354 67 082 61 6 3
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 0 0 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 9 135 135 84 354 67 082 61 6 3 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 15 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Ogółem 15 1

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 93 45 48% 48 52%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców % %
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 314 115 37% 199 63%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 12 2 17% 10 83%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 5 1 20% 4 80%
Ogółem 407 160 39% 247 61%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 51 50 52
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 49 49 50
Średnia wieku kandydatów na wójta 48 56 47
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 56 60 55
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 27 9 33% 18 67%
30-39 68 31 46% 37 54%
40-59 224 88 39% 136 61%
60+ 88 32 36% 56 64%
Ogółem 407 160 39% 247 61%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 3 0 0% 3 100%
40-59 11 2 18% 9 82%
60+ 3 1 33% 2 67%
Ogółem 17 3 18% 14 82%