Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 3 430
Wyborców 2 799
Obwodów 4
  • Wybory do Rady Gminy Radziemice
  • Wybory Wójta Gminy Radziemice
  • Wyniki głosowania do rady gminy
  • Wyniki wyborów do rady gminy
  • Wyniki głos. i wyb. Wójta
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa w Radziemicach, 2 Radziemice stały Tak Błogocice, Kowary, Radziemice, Przemęczany
2 Szkoła Podstawowa w Łętkowicach, 113 Łętkowice stały Tak Łętkowice, Kąty, Łętkowice-Kolonia, Wierzbica, Obrażejowice
3 Szkoła Filialna w Zielenicach, 1 Zielenice stały Nie Dodów, Zielenice, Przemęczanki
4 Środowiskowy Dom Samopomocy we Wrocimowicach, 4 Wrocimowice stały Tak Wrocimowice, Lelowice, Smoniowice , Kaczowice

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Błogocice – całe sołectwo 1 251 3 3
0.0000020000Nr 2 Kowary-całe sołectwo 1 267 3 3
0.0000030000Nr 3 Przemęczany-całe sołectwo 1 236 2 2
0.0000040000Nr 4 Radziemice I-od granicy z Gminą Pałecznica na zachód wraz z miejscowością Wola Gruszowska do drogi powiatowej nr 1235k do skrzyżowania z drogą gminną nr ew. 371/1 do granicy miejscowości. 1 204 3 3
0.0000050000Nr 5 Radziemice II – od granicy z miejscowością Łętkowice-Kolonia na wschód całą szerokością sołectwa do drogi powiatowej nr 1235k do skrzyżowania z drogą gminną nr ew. 371/1. 1 175 3 3
0.0000060000Nr 6 Łętkowice-całe sołectwo 1 274 3 3
0.0000070000Nr 7 Łętkowice-Kolonia-całe sołectwo Kąty-całe sołectwo 1 260 3 3
0.0000080000Nr 8 Obrażejowice-całe sołectwo 1 139 2 2
0.0000090000Nr 9 Wierzbica-całe sołectwo 1 139 2 2
0.0000100000Nr 10 Dodów-całe sołectwo 1 141 3 3
0.0000110000Nr 11 Przemęczanki-całe sołectwo 1 135 2 2
0.0000120000Nr 12 Zielenice-całe sołectwo 1 209 2 2
0.0000130000Nr 13 Smoniowice-całe sołectwo 1 115 1 1
0.0000140000Nr 14 Kaczowice-całe sołectwo, Lelowice-całe sołectwo 1 129 3 3
0.0000150000Nr 15 Wrocimowice-całe sołectwo 1 125 2 2
Podsumowanie 15 2 799 37 37

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7 Nr 8 Nr 9 Nr 10 Nr 11 Nr 12 Nr 13 Nr 14 Nr 15
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15
16 KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI KW WOLNI I SOLIDARNI 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 10
17 KOMITET WYBORCZY KPR RAZEM KW KPR RAZEM 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 12

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
3 WILK Tomasz Krzysztof 47 Wyższe KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI Błogocice
2 SŁOWIŃSKI Marek Marcin 45 Wyższe KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Polskie Stronnictwo Ludowe Przemęczanki
1 DURAJ Robert Henryk 30 Wyższe KOMITET WYBORCZY KPR RAZEM Radziemice

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 251 148 148 58.96% 0.05896
147 99.32% 0.09932
Tak
2 267 113 113 42.32% 0.04232
113 100.00% 0.1
Tak
3 236 128 128 54.24% 0.05424
123 96.09% 0.09609
Tak
4 204 139 139 68.14% 0.06814
132 94.96% 0.09496
Tak
5 175 124 124 70.86% 0.07086
117 94.35% 0.09435
Tak
6 274 152 152 55.47% 0.05547
149 98.03% 0.09803
Tak
7 260 165 165 63.46% 0.06346
162 98.18% 0.09818
Tak
8 139 88 88 63.31% 0.06331
88 100.00% 0.1
Tak
9 139 72 72 51.80% 0.0518
71 98.61% 0.09861
Tak
10 141 82 82 58.16% 0.05816
82 100.00% 0.1
Tak
11 135 100 100 74.07% 0.07407
97 97.00% 0.097
Tak
12 209 145 145 69.38% 0.06938
140 96.55% 0.09655
Tak
13 Bez głosowania Nie
14 131 65 65 49.62% 0.04962
65 100.00% 0.1
Tak
15 125 90 90 72.00% 0.072
88 97.78% 0.09778
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 762 14 48.41% 0.04841
16 KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI 272 10 17.28% 0.01728
17 KOMITET WYBORCZY KPR RAZEM 540 12 34.31% 0.03431

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 762 14 11 48.41% 0.04841
16 KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI 272 10 1 17.28% 0.01728
17 KOMITET WYBORCZY KPR RAZEM 540 12 3 34.31% 0.03431

Rada Gminy Radziemice - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 2 PRZENIOSŁO Waldemar Kazimierz 78 53.06% 0.05306
Tak
1 16 16 SOŁEK Renata Grażyna 34 23.13% 0.02313
Nie
1 17 17 POPIOŁEK Damian Łukasz 35 23.81% 0.02381
Nie
2 2 2 WRÓBLEWSKI Włodzimierz Grzegorz 21 18.58% 0.01858
Nie
2 16 16 SOŁEK Łukasz Krzysztof 21 18.58% 0.01858
Nie
2 17 17 SZOT Marcin Krzysztof 71 62.83% 0.06283
Tak
3 2 2 KRAMARZ Ewelina Aniela 60 48.78% 0.04878
Nie
3 17 17 SIKORA Regina 63 51.22% 0.05122
Tak
4 2 2 MAZUREK Marcin Tomasz 61 46.21% 0.04621
Tak
4 16 16 DUNIEC Andrzej Mikołaj 12 9.09% 0.00909
Nie
4 17 17 TURKOT Piotr 59 44.70% 0.0447
Nie
5 2 2 ŚWIDZIŃSKI Andrzej 52 44.44% 0.04444
Tak
5 16 16 SZOPA Stanisław Andrzej 40 34.19% 0.03419
Nie
5 17 17 SOSNOWSKA Ewa Dorota 25 21.37% 0.02137
Nie
6 2 2 CICHY Agata 100 67.11% 0.06711
Tak
6 16 16 PINKOSZ Mariusz Władysław 6 4.03% 0.00403
Nie
6 17 17 MAZUREK Włodzimierz Andrzej 43 28.86% 0.02886
Nie
7 2 2 KUBIŃSKA Wanda 58 35.80% 0.0358
Tak
7 16 16 OKRAJEK Lucjan Piotr 56 34.57% 0.03457
Nie
7 17 17 MOLONG Danuta Zofia 48 29.63% 0.02963
Nie
8 2 2 KNOP Janusz Leszek 57 64.77% 0.06477
Tak
8 17 17 KRAMARZ Monika Elżbieta 31 35.23% 0.03523
Nie
9 2 2 PRZENIOSŁO Karol Józef 44 61.97% 0.06197
Tak
9 16 16 MICHALSKI Dariusz Mariusz 27 38.03% 0.03803
Nie
10 2 2 MAKUSZEWSKI Henryk 39 47.56% 0.04756
Tak
10 16 16 KUTELA Mateusz Michał 22 26.83% 0.02683
Nie
10 17 17 SZOPIŃSKA Bożena Maria 21 25.61% 0.02561
Nie
11 2 2 SKIBA Lucyna Beata 51 52.58% 0.05258
Tak
11 17 17 AUGUSTYNIAK Małgorzata Ewa 46 47.42% 0.04742
Nie
12 2 2 SZCZUKA Barbara Zofia 75 53.57% 0.05357
Tak
12 17 17 ZIĘTARA Robert Dominik 65 46.43% 0.04643
Nie
13 2 2 KUBIŃSKA Anetta Anna Bez głosowania Tak
14 2 2 ŁÓJ Mirosława Stanisława 24 36.92% 0.03692
Nie
14 16 16 KRÓL Przemysław Jan 8 12.31% 0.01231
Nie
14 17 17 PABIAŃCZYK Wojciech Paweł 33 50.77% 0.05077
Tak
15 2 2 TONDOS Jacek Zbigniew 42 47.73% 0.04773
Nie
15 16 16 SZARAWARA Jan Stefan 46 52.27% 0.05227
Tak

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 DURAJ Robert Henryk 30 Wyższe Radziemice, 434 26.24 Nie
2 SŁOWIŃSKI Marek Marcin 45 Wyższe Przemęczanki, 860 52.00 Tak
3 WILK Tomasz Krzysztof 47 Wyższe Błogocice, 360 21.77 Nie

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Szkoła Podstawowa w Radziemicach, 2 Radziemice stały 1 133 650 650 57.37% 0.05737
635 97.69%
2 Szkoła Podstawowa w Łętkowicach, 113 Łętkowice stały 812 477 477 58.74% 0.05874
472 98.95%
3 Szkoła Filialna w Zielenicach, 1 Zielenice stały 485 327 327 67.42% 0.06742
326 99.69%
4 Środowiskowy Dom Samopomocy we Wrocimowicach, 4 Wrocimowice stały 373 223 223 59.79% 0.05979
221 99.10%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 15 15 3 430 2 799 4 1