Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 110 284
Wyborców 91 114
Obwodów 86
  • Wybory do Rady Powiatu w Olkuszu
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto bukownoMiasto Bukowno 9 15 15 43 43
gmina boleslzawGmina Bolesław 5 15 15 42 42
gmina kluczeGmina Klucze 14 15 15 33 33
gmina olkuszGmina Olkusz 34 3 21 15 128
gmina trzyciazzzzGmina Trzyciąż 4 15 15 31 31
gmina wolbromGmina Wolbrom 20 3 21 9 77

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie Podlesiu, Olkuska 8 Bukowno stały Tak Bukowno-Osiedle Podlesie : Ogrodowa, Olkuska
2 Filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie Borze, Wiejska 19 Bukowno stały Nie Bukowno-Osiedle Bór: Przeń, Sierszecka, Topolowa, Wiejska
3 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bukownie, Spacerowa 1 Bukowno stały Nie Bukowno-część Osiedla Bukowno Południe: 1 Maja - 1 - 75; nieparzyste: 77 - 117, Bukowa, Długa, Ignacego Krasickiego, Księdza Bolesława Zelka, Młyńska, Władysława Stanisława Reymonta, Spacerowa, Polis, Podpolis, Karola Miarki, Mostowa, Pocztowa, Parkowa, Skwer, Juliusza Słowackiego
4 Przedszkole Sióstr Prezentek w Bukownie, Tadeusza Kościuszki 57 Bukowno stały Nie Bukowno-część Osiedla Bukowno Południe: 1 Maja-parzyste: 76 - 118; 119 - do końca, Borowska, Cicha, Tadeusza Kościuszki, Krótka, Słoneczna, Wodna
5 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bukownie, Szkolna 8 Bukowno stały Tak Bukowno-część Osiedla Bukowno-Północ: Brzozowa, Cynkowa, Gospodarcza, Grabowa, Gwarków, Kolejowa, Leśna, Olchowa, Poprzeczna, Przemysłowa, Składowa, Sosnowa, Szkolna, Szybowa, Włodzimierza Woźniczki
6 Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie, Kolejowa 3 Bukowno stały Tak Bukowno-część Osiedla Bukowno Północ: Nowa, Wojska Polskiego, Zwycięstwa, Starczynowska, Tłukienka, Urzędowa, Wiśniowa, Wygiełza, Wyzwolenia
7 Miejskie Przedszkole w Bukownie, Niepodległości 11 Bukowno stały Tak Bukowno-część osiedla Bukowno Północ: Niepodległości, Górnicza, Hutnicza, Jodłowa, Lipowa, Adama Mickiewicza, Powstańców Śląskich, Henryka Sienkiewicza
8 Filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie, Wodąca 51 Bukowno stały Nie Bukowno-Osiedle Wodąca: Graniczna, Wodąca, Zielona
9 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Bukownie, Sławkowska 133 Bukowno stały Tak Bukowno-Osiedle Stare Bukowno: Międzygórze, Przymiarki, Eugeniusza Puza, Sławkowska, Wapienna
1 Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu, ul. Główna 55 Bolesław stały Tak Bolesław, Hutki
2 Zespół Przedszkolno-Szkolny w Podlipiu, 153 Podlipie stały Tak Krążek, Międzygórze, Podlipie
3 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej, 54A Krzykawa stały Nie Krzykawa, Krzykawka, Krze, Małobądz, Ujków Nowy
4 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskach, ul. Główna 3 Laski stały Nie Laski, Ujków Nowy Kolonia
5 Kamiliańskie Centrum Opiekuńczo – Lecznicze w Hutkach, Jurajska 36 Hutki szpital Nie Kamiliańskie Centrum Opiekuńczo – Lecznicze w Hutkach
1 Dom Kultury"Papiernik" w Kluczach, ul. Rudnicka 2a Klucze stały Tak Klucze wieś
2 Szkoła Podstawowa w Kluczach, ul. Zawierciańska 30 Klucze stały Tak Klucze ulice; Sosnowa, Osiedlowa, Klucze-Osada.
3 Dom Ludowy w Chechle, ul. Plac Partyzantów 3 Chechło stały Nie Chechło
4 Budynek Świetlicy Wiejskiej przy Remizie OSP w Rodakach, ul. Strażacka 11 Rodaki stały Tak Rodaki
5 Szkoła Podstawowa w Ryczówku, ul. Dolna 12 Ryczówek stały Tak Ryczówek
6 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kwaśniowie Dolnym, ul. Basztowa 2 Kwaśniów Dolny stały Tak Kwaśniów Górny, Kwaśniów Dolny , Hucisko.
7 Dom Ludowy w Cieślinie, ul. Jurajska 67 Cieślin stały Nie Cieślin
8 Dom Kultury "Hutnik" w Jaroszowcu, ul. Leśna 1 Jaroszowiec stały Tak Jaroszowiec , Zalesie Golczowskie.
9 Budynek wielofunkcyjny w Kolbarku, ul. Źródlana 3 Kolbark stały Nie Kolbark
10 Budynek wielofunkcyjny w Krzywopłotach, ul. Partyzantów 26 Krzywopłoty stały Nie Krzywopłoty
11 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bydlinie, ul. Legionów 32 Bydlin stały Tak Bydlin
12 Świetlica Wiejska w Golczowicach, ul. Wesoła 17 Golczowice stały Tak Golczowice
13 Budynek po byłym przedszkolu w Bogucinie Dużym, 59 Bogucin Duży stały Nie Bogucin Duży
14 Małopolski Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji im. Edmunda Wojtyły w Jaroszowcu, Kolejowa 1a Jaroszowiec szpital Nie Małopolski Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji im. Edmunda Wojtyły w Jaroszowcu
1 Szkoła Podstawowa Nr 4 w Olkuszu, ul. Francesco Nullo 36 Olkusz stały Nie ULICE: 29 Listopada od nr 1 do torów kolejowych, Francesco Nullo od nr 1 do skrzyżowania z ul. Juliusza Słowackiego, Juliusza Słowackiego od nr 1 do skrzyżowania z ul. Francesco Nullo, Króla Kazimierza Wielkiego od nr 1 do nr 53 - nieparzyste i od nr 2 do nr 64 - parzyste, Mieczysława Karwińskiego, Na Skarpie, Szpitalna od skrzyżowania z ul. Tadeusza Kościuszki do ul. Świętokrzyskiej, Świętokrzyska, Waleriana Łukasińskiego
2 Zespół Szkół Nr 3 w Olkuszu, ul. Francesco Nullo 32 Olkusz stały Tak ULICE; Juliusza Słowackiego od skrzyżowania z ul. Francesco Nullo do końca, Krakowskie Przedmieście, Marcina Bylicy, Olewińska od nr 1 do skrzyżowania z ul. Juliusza Słowackiego, Skalska
3 Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu, ul. Górnicza 12 Olkusz stały Tak ULICE: Augustiańska, Basztowa, Bóżnicza, Floriańska, gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, Gęsia, Górnicza, Krakowska, Krzywa, Rynek, Stanisława Staszica, Szkolna, Szpitalna od Nr 1 do skrzyżowania z ul. Tadeusza Kościuszki, Tadeusza Kościuszki, Żuradzka od nr 1 do torów kolejowych
4 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Olkuszu, ul. Jana Kantego 5 Olkusz stały Tak ULICE: Adama Mickiewicza, Budowlanych, Gwarecka, Harcerska, Hutnicza, Jana Kantego, Kolorowa, Kopalniana, Kruszcowa, Metalowa, Ołowiana, Parcówka, Piaskowa, Powstańców Śląskich, Skarbnika, Sławkowska, Szybikowa, Wspólna
5 Szkoła Podstawowa Nr 6 w Olkuszu, ul. Długa 67 Olkusz stały Tak ULICE: Biała, Długa, Gwarków, Hugona Kołłątaja, Mieszka I, Pomorska, Ponikowska, Stary Olkusz, Zacisze
6 Przedszkole Nr 4 w Olkuszu, ul. Bohaterów Westerplatte 12 Olkusz stały Tak ULICE: 20 - tu Straconych, Adolfa Dygasińskiego, Astrów, Bartosza Głowackiego, Bohaterów Westerplatte, Cegielniana, Henryka Sienkiewicza, Jana Sobieskiego, Jasna od nr 1 do skrzyżowania z ul. Sikorka, Jaśminowa, Jesionowa, Jurajska, Kasztanowa, Kazimierza Pułaskiego, Klonowa, Kluczewska, Kwiatowa, Lipowa, Makowa, Malinowa, Mikołaja Kopernika, Na Skraju, Niepodległości, Ogrodowa, Parcze, Podgrabie, Polne Wzgórze, Rabsztyńska, Różana, Rzemieślnicza, Sikorka, Skalista, Spacerowa, Spółdzielcza, Storczykowa, Topolowa, Wapienna, Widokowa, Wiśniowa, Zamkowa, Zielona
7 Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Olkuszu, ul. Kosynierów 12 Olkusz stały Tak ULICE: Jasna od skrzyżowania z ul. Sikorka, Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Księdza Prałata Henryka Januchty, Macieja Rataja od ul. Wiejska do skrzyżowania z ul. Romualda Traugutta, Miła, Nowowiejska, Oskara Kolberga, Piękna, Piotra Ściegiennego, Romualda Traugutta, Słoneczna, Urocza, Wiejska, Wincentego Witosa od skrzyżowania z ul. Wiejska do końca, Zagaje
8 Przedszkole Nr 13 w Olkuszu, ul. Kosynierów 14 Olkusz stały Tak ULICE: Batalionów Chłopskich, gen. Stefana Buchowieckiego, Kosynierów, Macieja Rataja od skrzyżowania z ul. Romualda Traugutta do końca, Pakuska, pl. Konstytucji 3 Maja, Przemysłowa, Wincentego Witosa do skrzyżowania z ul. Wiejska
9 Szkoła Podstawowa Nr 4 (dawne Gimnazjum Nr 3) w Olkuszu, ul. Janusza Korczaka 7 Olkusz stały Nie ULICE: Antoniego Minkiewicza, Francesco Nullo od skrzyżowania z ul. Juliusza Słowackiego, Janusza Korczaka, Króla Kazimierza Wielkiego od nr 66 - parzyste i od nr 55 - nieparzyste, Nowa, Olewińska od skrzyżowania z ul. Juliusza Słowackiego, Partyzantów, Polna, Składowa
10 Szkoła Podstawowa Nr 3 w Olkuszu, ul. Kpt. Hardego 11a Olkusz stały Tak ULICE: al. 1000 - lecia od nr 1 do skrzyżowania z ul. Marcina Biema, Marcina Biema, kpt. Hardego, Strzelców Olkuskich, Osiecka od al. 1000 - lecia do skrzyżowania z ul. Legionów Polskich
11 Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu, ul. Legionów Polskich 1 Olkusz stały Tak Księdza Kanonika Stanisława Gajewskiego, Legionów Polskich od nr 1 do nr 42
12 Przedszkole Nr 8 w Olkuszu, ul. Legionów Polskich 12 Olkusz stały Nie ULICE: Armii Krajowej, Legionów Polskich od nr 44 do końca, Osiecka od skrzyżowania z ul. Legionów Polskich do końca, Jerzego Stamirowskiego.
13 Olkuska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Rejon 3 w Olkuszu, ul. Juliana Tuwima 2 Olkusz stały Nie ULICE: Elizy Orzeszkowej, Fryderyka Chopina, Jana Pawła II, Lucjana Rydla, Marii Płonowskiej, Sosnowa od nr 1 do skrzyżowania z ul. Juliana Tuwima
14 Zespół Szkolno-Przedszkolny Integracyjny Nr 1 w Olkuszu, ul. Jana Kochanowskiego 2 Olkusz stały Tak ULICE: Jana Kochanowskiego do skrzyżowania z ul. Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Sosnowa od skrzyżowania z ul. Juliana Tuwima do końca.
15 Przedszkole Nr 10 w Olkuszu, ul. Stefana Żeromskiego 6 Olkusz stały Tak ULICE: Mikołaja Reja, Zofii Nałkowskiej
16 Szkoła Podstawowa Nr 10 w Olkuszu, ul. Stefana Żeromskiego 1 Olkusz stały Nie ULICE: Jana Kochanowskiego od skrzyżowania z ul. Marii Konopnickiej do końca, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Stefana Żeromskiego, Zygmunta Krasińskiego
17 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu, ul. marszałka Józefa Piłsudskiego 21 Olkusz stały Tak ULICE: 29 Listopada od torów kolejowych, Adama Asnyka, al. 1000 - lecia od skrzyżowania z ul. Marcina Biema, Antoniego Kocjana, Boczna, Czarnogórska, Dworska, Kamyk, Kolejowa, Krótka, Krucza Góra, Leśna, Marii Curie-Skłodowskiej, marszałka Józefa Piłsudskiego, Mazaniec, Mazaniec Boczna, Parkowa, Skwer, Stefana Okrzei, Witeradowska, Władysława Broniewskiego, Żuradzka od torów kolejowych
18 Świetlica Wiejska MOK w Bogucinie Małym, 66 Bogucin Mały stały Nie SOŁECTWA: Bogucin Mały, Rabsztyn (z przysiółkiem Czarny Las)
19 Szkoła Podstawowa w Braciejówce, 60 Braciejówka stały Nie SOŁECTWO: Braciejówka
20 Świetlica Wiejska w Podlesiu, 63C Podlesie stały Nie SOŁECTWA: Pazurek, Podlesie
21 Wiejski Dom Kultury w Troksie, 43 Troks stały Nie SOŁECTWO: Troks
22 Publiczna Szkoła Podstawowa w Witeradowie, 394 Witeradów stały Nie SOŁECTWO: Witeradów
23 Publiczna Szkoła Podstawowa w Żuradzie, ul. Słoneczna 1 Żurada stały Nie SOŁECTWO: Żurada
24 Szkoła Podstawowa w Osieku, 79b Osiek stały Tak SOŁECTWO: Osiek
25 Remiza OSP w Zimnodole, Zimnodół stały Nie SOŁECTWO: Zimnodół
26 Szkoła Podstawowa w Kosmolowie, 152 Kosmolów stały Nie SOŁECTWA: Kosmolów, Zadole Kosmolowskie
27 Szkoła Podstawowa w Sienicznie, ul. Marii Dąbrowskiej 14 Sieniczno stały Nie SOŁECTWA: Olewin, Sieniczno, Wiśliczka
28 Szkoła Podstawowa w Gorenicach, ul. Krakowska 51 Gorenice stały Tak SOŁECTWO: Gorenice
29 Wiejski Dom Kultury w Niesułowicach, ul. Galicyjska 112 Niesułowice stały Tak SOŁECTWO: Niesułowice
30 Szkoła Podstawowa w Zedermanie, 99 Zederman stały Tak SOŁECTWA: Kogutek, Zederman
31 Szkoła Podstawowa w Zawadzie, 110 Zawada stały Nie SOŁECTWO: Zawada
32 Dom Pomocy Społecznej w Olkuszu, ul. Jana Kantego 4 Olkusz dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Olkuszu
33 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nowy Szpital w Olkuszu, Al. 1000 - lecia 13 Olkusz szpital Nie Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nowy Szpital w Olkuszu
34 Niepubliczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy "POMORZANY" w Olkuszu, ul. Gwarków 4A Olkusz dom pomocy społecznej Nie Niepubliczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy "POMORZANY" w Olkuszu
1 Szkoła Podstawowa w Jangrocie, 83 Jangrot stały Tak Jangrot, Michałówka, Trzyciąż
2 Szkoła Podstawowa w Suchej, 32 Sucha stały Tak Sucha, Podchybie, Porąbka
3 Biały Domek w Imbramowicach, 141 Imbramowice stały Nie Imbramowice, Glanów, Małyszyce, Ściborzyce
4 Szkoła Podstawowa w Zadrożu, 69 Zadroże stały Nie Milonki, Tarnawa, Zadroże, Zagórowa
1 Szkoła Podstawowa, ul. Wolbromska 21 Chełm stały Tak Sołectwo: Chełm
2 Klub Dziecięcy, 15 Chrząstowice stały Tak Sołectwa: Chrząstowice, Gołaczewy ulice: Kamyk, Królewska od nr 66, Nadmłynie, Piaski od nr 204
3 Szkoła Podstawowa, 7 Dłużec stały Tak Sołectwa: Dłużec, Lgota Wolbromska
4 Remiza OSP, 108 Załęże stały Tak Sołectwa: Domaniewice, Załęże
5 Zespół Szkół, Chełmska 8 Gołaczewy stały Tak Sołectwo: Gołaczewy ulice: Chełmska, Graniczna, Jasna, Konwaliowa, Królewska do nr 65, Lawendowa, Modrzewiowa, Perłowa, Piaski do nr 203, Spokojna, Stara Wieś, Wierzbowa
6 Szkoła Podstawowa, 253 Jeżówka stały Tak Sołectwa: Jeżówka, Podlesice II
7 Zespół Szkolo-Przedszkolny, 75 Kąpiele Wielkie stały Tak Sołectwo: Kąpiele Wielkie
8 Zespół Szkolno-Przedszkolny, 220 Łobzów stały Nie Sołectwa: Łobzów (z Wymysłowem), Zabagnie
9 Niepubliczna Szkoła Podstawowa, 148 Poręba Dzierżna stały Nie Sołectwa: Boża Wola, Miechówka, Poręba Dzierżna
10 Niepubliczna Szkoła Podstawowa, 62 Poręba Górna stały Nie Sołectwa: Budzyń, Lgota Wielka, Poręba Górna, Zasępiec
11 Budynek byłej Szkoły Podstawowej, 92 Strzegowa stały Nie Sołectwa: Strzegowa, Kąpiołki
12 Szkoła Podstawowa, 32b Wierzchowisko stały Nie Sołectwa: Brzozówka, Sulisławice, Wierzchowisko
13 Szkoła Podstawowa, Szkolna 2 Zarzecze stały Tak Sołectwa: Kaliś, Zarzecze
14 Zespół Szkolno-Przedszkolny, Osiedle Władysława Łokietka 10 Wolbrom stały Nie Osiedla: Władysława Łokietka, Szwedy Ulice: Cegielniana, Zielona
15 Zespół Szkolno-Przedszkolny, Osiedle Władysława Łokietka 10 Wolbrom stały Nie Osiedle: Bolesława Chrobrego Ulice: Wiejska
16 Zespół Szkolno-Przedszkolny, Mariacka 28 Wolbrom stały Nie Ulice: Akacjowa, Boczna, Dębowa, Dojazdowa, Gliniana Jabłoniowa, Jaśminowa Jesionowa, Klonowa, Kościelna, Kościuszki, Kotliny, Lipowa, Mariacka, Miechowska, Miodowa, Moniuszki, Na Stoku, Nowa, Nowakowskiego, Orzechowa, Różana, Sadowa, Stawowa, Szosa Miechowska, Wąska, Wąwóz, Wiśniowa, Wspólna, Wyzwolenia, Zacisze, Złota, Żwirki i Wigury
17 Urząd Miasta i Gminy Wolbrom, Krakowska 1 Wolbrom stały Tak Ulice: Garbarska, Górna, Kilińskiego, Konopnickiej, Krakowska, Krótka, Krzywa, 29 Listopada, 3 Maja, Marszałka Piłsudskiego, Ogrodowa, Ordona, Orzeszkowej, Pompka, Rynek, Staszica, 20 - tu Straconych, Strażacka, Targowa, Wodna, Żurawia
18 Środowiskowy Dom Samopomocy, Skalska 20 Wolbrom stały Tak Osiedle: Skalska
19 Zespół Szkół, Skalska 18 Wolbrom stały Nie Ulice: Fabryczna do nr 24, Kamiennogórska, Leśna, 1 Maja, Plac Wolności, Skalska, Słoneczna, Szosa Olkuska, Za Lasem Osiedle: XX-Lecia
20 Zespół Szkół, Pod Lasem 1 Wolbrom stały Nie Ulice: Brzozowska, Cypriana Kamila Norwida, Domy Fabryczne, Domy Kolejowe, Fabryczna od nr 25, Juliusza Słowackiego, Kamienna Góra, Łukasińskiego, Młyńska, Okrzei, Pisarówka, Pod Lasem, Polna, Sosnowa, Świerkowa Osiedla: Łukasińskiego

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Olkusz 10 39 450 6 72
0.0000020000Nr 2 Klucze 3 12 435 6 28
0.0000030000Nr 3 Trzyciąż, Wolbrom 6 24 430 6 47
0.0000040000Nr 4 Bukowno, Bolesław 4 14 799 6 36
Podsumowanie 23 91 114 24 183

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 12 5 8 6 31
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 KWW KUKIZ'15 12 5 7 6 30
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 12 3 8 6 29
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA - KONTYNUACJA KWW ODNOWA - KONTYNUACJA 12 5 8 6 31
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU OLKUSKIEGO KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA 12 5 8 6 31
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA ZIEMI OLKUSKIEJ KWW POROZUMIENIE DLA ZIEMI OLKUSKIEJ 12 5 8 6 31

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 39 518 22 861 22 857 57.84% 0.05784
22 084 96.62% 0.09662
Tak
2 12 438 6 763 6 752 54.29% 0.05429
6 521 96.58% 0.09658
Tak
3 24 446 13 784 13 782 56.38% 0.05638
13 056 94.73% 0.09473
Tak
4 14 783 8 320 8 321 56.29% 0.05629
7 904 94.99% 0.09499
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 5 832 31 11.77% 0.01177
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 4 627 30 9.34% 0.00934
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 14 718 29 29.69% 0.02969
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA - KONTYNUACJA 10 643 31 21.47% 0.02147
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU OLKUSKIEGO 8 259 31 16.66% 0.01666
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA ZIEMI OLKUSKIEJ 5 486 31 11.07% 0.01107

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 5 832 31 1 11.77% 0.01177
Tak
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 4 627 30 1 9.34% 0.00934
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 14 718 29 9 29.69% 0.02969
Tak
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWA - KONTYNUACJA 10 643 31 6 21.47% 0.02147
Tak
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU OLKUSKIEGO 8 259 31 5 16.66% 0.01666
Tak
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE DLA ZIEMI OLKUSKIEJ 5 486 31 1 11.07% 0.01107
Tak

Rada Powiatu w Olkuszu - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 4 1 GRABARCZYK Piotr Łukasz 724 3.28% 0.00328
Nie
1 4 2 ROGAL-IZDEBSKA Magdalena 176 0.80% 0.0008
Nie
1 4 3 PAŁKA Janusz Stanisław 126 0.57% 0.00057
Nie
1 4 4 KIEŁTYKA Maciej Tomasz 137 0.62% 0.00062
Nie
1 4 5 KULAWIK Tomasz Paweł 128 0.58% 0.00058
Nie
1 4 6 LUBASZKA Piotr 81 0.37% 0.00037
Nie
1 4 7 DRYGAŁA Sylwia Paulina 58 0.26% 0.00026
Nie
1 4 8 KIEŁTYKA Marcin Adam 68 0.31% 0.00031
Nie
1 4 9 ŁUKASIK Wanda Teresa 27 0.12% 0.00012
Nie
1 4 10 PRZETAKIEWICZ Grzegorz Piotr 45 0.20% 0.0002
Nie
1 4 11 SCHOLZ Katarzyna Michalina 26 0.12% 0.00012
Nie
1 4 12 PRZETAKIEWICZ Elżbieta Aleksandra 29 0.13% 0.00013
Nie
1 8 1 HICKIEWICZ Daniel Michał 307 1.39% 0.00139
Nie
1 8 2 SOKOŁOWSKA Ewa Anna 166 0.75% 0.00075
Nie
1 8 3 JANCZAK Marta Anna 181 0.82% 0.00082
Nie
1 8 4 CZOPEK Michał Łukasz 176 0.80% 0.0008
Nie
1 8 5 PIĄTEK Jarosław Tomasz 72 0.33% 0.00033
Nie
1 8 6 MOLĘDA Karol Jan 207 0.94% 0.00094
Nie
1 8 7 PASEK Robert Jerzy 63 0.29% 0.00029
Nie
1 8 8 SUCHANEK Oliwia Maria 41 0.19% 0.00019
Nie
1 8 9 WAWRZCZAK Grzegorz Henryk 26 0.12% 0.00012
Nie
1 8 10 DUDA Katarzyna Barbara 67 0.30% 0.0003
Nie
1 8 11 NOWORYTA Wioleta Maria 130 0.59% 0.00059
Nie
1 8 12 MAŁECKA Mirosława Maria 130 0.59% 0.00059
Nie
1 10 1 SOBCZYK Bogumił Józef 1 849 8.37% 0.00837
Tak
1 10 2 MRÓWKA Michał Piotr 560 2.54% 0.00254
Tak
1 10 3 OSUCH Jacek Piotr 1 899 8.60% 0.0086
Tak
1 10 4 CZELADZKI Rafał Marcin 315 1.43% 0.00143
Nie
1 10 5 ŻAK Jerzy Władysław 273 1.24% 0.00124
Nie
1 10 6 LEKA-WRONIECKA Jagoda Barbara 206 0.93% 0.00093
Nie
1 10 7 KWIATKOWSKA Urszula 405 1.83% 0.00183
Nie
1 10 8 PIĄTEK Jolanta Jadwiga 133 0.60% 0.0006
Nie
1 10 9 CZARNOTA Bożena Kazimiera 113 0.51% 0.00051
Nie
1 10 10 MAŁYSA Renata Teresa 178 0.81% 0.00081
Nie
1 10 11 CZEKAJ Wiesław 342 1.55% 0.00155
Nie
1 10 12 STACH Józef Szczepan 553 2.50% 0.0025
Tak
1 15 1 PIASNY Paweł Marcin 2 297 10.40% 0.0104
Tak
1 15 2 ORKISZ Jan 775 3.51% 0.00351
Tak
1 15 3 SZCZYGIEŁ Zdzisława 595 2.69% 0.00269
Tak
1 15 4 RZEPKA Dariusz Karol 376 1.70% 0.0017
Nie
1 15 5 BARZYCKA Ewa Zofia 219 0.99% 0.00099
Nie
1 15 6 SZOTEK Karol Mirosław 410 1.86% 0.00186
Nie
1 15 7 ADAMUSZEK Barbara Jolanta 152 0.69% 0.00069
Nie
1 15 8 BĄCHÓR Zbigniew 94 0.43% 0.00043
Nie
1 15 9 NOGA Bożena 93 0.42% 0.00042
Nie
1 15 10 BRODA Adrian Kamil 200 0.91% 0.00091
Nie
1 15 11 BANYŚ Karolina Maria 166 0.75% 0.00075
Nie
1 15 12 PIASNY Bartosz 243 1.10% 0.0011
Nie
1 16 1 SOLECKI Rafał Paweł 502 2.27% 0.00227
Tak
1 16 2 KROK Bożena Danuta 309 1.40% 0.0014
Nie
1 16 3 CHMIST Stanisław 472 2.14% 0.00214
Nie
1 16 4 PIEKARZ Barbara Jolanta 356 1.61% 0.00161
Nie
1 16 5 STACH Jerzy 298 1.35% 0.00135
Nie
1 16 6 BURAKOWSKA Ewa Jolanta 153 0.69% 0.00069
Nie
1 16 7 ZIARNIK Piotr 325 1.47% 0.00147
Nie
1 16 8 PAŁKA Grzegorz Michał 77 0.35% 0.00035
Nie
1 16 9 TRACZ Zofia 170 0.77% 0.00077
Nie
1 16 10 DZIWAK Dariusz 268 1.21% 0.00121
Nie
1 16 11 LIPIŃSKI Grzegorz 172 0.78% 0.00078
Nie
1 16 12 POLAK Paulina Patrycja 789 3.57% 0.00357
Tak
1 17 1 RYSZKA Andrzej Emil 363 1.64% 0.00164
Nie
1 17 2 HERZYK Robert Cezary 682 3.09% 0.00309
Tak
1 17 3 ŁYSOŃ Włodzimierz Mieczysław 326 1.48% 0.00148
Nie
1 17 4 OSUCH Andrzej Jan 313 1.42% 0.00142
Nie
1 17 5 ŻAK Czesław Stanisław 224 1.01% 0.00101
Nie
1 17 6 KORYCZAN Aneta Maria 52 0.24% 0.00024
Nie
1 17 7 MARCHEWKA Dominik Andrzej 44 0.20% 0.0002
Nie
1 17 8 MIKUCKA Julita Katarzyna 180 0.82% 0.00082
Nie
1 17 9 CZAJKOWSKA Marzena 80 0.36% 0.00036
Nie
1 17 10 KRZYKAWSKA Jolanta Ewa 60 0.27% 0.00027
Nie
1 17 11 WAJDZIK Bogusława Maria 91 0.41% 0.00041
Nie
1 17 12 BUCZEK Marian Bogusław 141 0.64% 0.00064
Nie
2 4 1 ŚCIĄŻKO Kazimierz Józef 721 11.06% 0.01106
Nie
2 4 2 PILCH-KOCJAN Marzena Dorota 108 1.66% 0.00166
Nie
2 4 3 SZELĄG Janusz Bogusław 69 1.06% 0.00106
Nie
2 4 4 ADAMCZYK Grażyna Barbara 60 0.92% 0.00092
Nie
2 4 5 ANKLEWICZ Łukasz Tomasz 19 0.29% 0.00029
Nie
2 8 1 WOŁEK Kamil Edward 608 9.32% 0.00932
Tak
2 8 2 KUKUCZKA Zbigniew 256 3.93% 0.00393
Nie
2 8 3 KONIECZNIAK Anna Monika 182 2.79% 0.00279
Nie
2 8 4 KONIECZNA Anna Iwona 65 1.00% 0.001
Nie
2 8 5 WOLNY Dawid 167 2.56% 0.00256
Nie
2 10 1 BANYŚ Michał Maciej 496 7.61% 0.00761
Nie
2 10 2 DĄBROWSKI Krzysztof Stanisław 642 9.85% 0.00985
Tak
2 10 3 KLECZKO Dorota Renata 199 3.05% 0.00305
Nie
2 15 1 ADAMSKI Janusz Zygmunt 254 3.90% 0.0039
Nie
2 15 2 GODWIŃSKA Elżbieta Barbara 50 0.77% 0.00077
Nie
2 15 3 PRZYBYLSKI Marcin Łukasz 162 2.48% 0.00248
Nie
2 15 4 ANDRUSZKIEWICZ Ewa Barbara 44 0.67% 0.00067
Nie
2 15 5 SZATAN Tadeusz 186 2.85% 0.00285
Nie
2 16 1 RAK Jarosław Piotr 238 3.65% 0.00365
Nie
2 16 2 DZIURA Marta Elżbieta 333 5.11% 0.00511
Tak
2 16 3 MACEK Mirosław Stanisław 264 4.05% 0.00405
Nie
2 16 4 SŁODOWY Karolina Beata 306 4.69% 0.00469
Nie
2 16 5 MILANOWSKI Paweł Tomasz 197 3.02% 0.00302
Nie
2 17 1 WĘGRZYN Małgorzata Antonina 335 5.14% 0.00514
Nie
2 17 2 KASPRZYK Piotr Sylwester 197 3.02% 0.00302
Nie
2 17 3 KAMIONKA Ryszard 99 1.52% 0.00152
Nie
2 17 4 JAGŁA Kamil Robert 24 0.37% 0.00037
Nie
2 17 5 CZYŻYKOWSKA-LIBER Ramona Barbara 240 3.68% 0.00368
Nie
3 4 1 SZCZEPANKIEWICZ Krzysztof Michał 598 4.58% 0.00458
Nie
3 4 2 FILIPECKI Andrzej Franciszek 42 0.32% 0.00032
Nie
3 4 3 ŻURKOWSKA Agnieszka 240 1.84% 0.00184
Nie
3 4 4 SZATAN Bożena Małgorzata 95 0.73% 0.00073
Nie
3 4 5 MARCHAJSKA Barbara 91 0.70% 0.0007
Nie
3 4 6 LATOS Grzegorz Władysław 110 0.84% 0.00084
Nie
3 4 7 GAJOWCZYK Maria 73 0.56% 0.00056
Nie
3 4 8 WOŹNIAK Sebastian Piotr 129 0.99% 0.00099
Nie
3 8 1 KIECA Henryk 489 3.75% 0.00375
Nie
3 8 2 WOJTACHA Wiesław 171 1.31% 0.00131
Nie
3 8 3 OSMENDA Krzysztof Zygmunt 46 0.35% 0.00035
Nie
3 8 4 KUŚ Katarzyna Wioleta 110 0.84% 0.00084
Nie
3 8 5 STANEK Justyna Anna 29 0.22% 0.00022
Nie
3 8 6 HABERKA Małgorzata Ewa 60 0.46% 0.00046
Nie
3 8 7 PÓŁTORAK Karol Adam 77 0.59% 0.00059
Nie
3 10 1 GAMROT Piotr Tadeusz 2 644 20.25% 0.02025
Tak
3 10 2 RYKAŁA Paweł Mariusz 444 3.40% 0.0034
Tak
3 10 3 JAROS Marta 265 2.03% 0.00203
Nie
3 10 4 SYPIEŃ Adam Michał 308 2.36% 0.00236
Nie
3 10 5 HABERKA Barbara 606 4.64% 0.00464
Tak
3 10 6 KOŁODZIEJCZYK Ryszard Sławomir 245 1.88% 0.00188
Nie
3 10 7 CZERWIK Ewa Magdalena 82 0.63% 0.00063
Nie
3 10 8 MARCZEWSKI Łukasz Marian 360 2.76% 0.00276
Nie
3 15 1 GORGOŃ Dariusz Robert 307 2.35% 0.00235
Nie
3 15 2 KOŁODZIEJ Stanisław Tomasz 424 3.25% 0.00325
Nie
3 15 3 KOZŁOWSKI Robert Adam 667 5.11% 0.00511
Tak
3 15 4 GOŁEMBIOWSKA-KAROŃ Agnieszka 620 4.75% 0.00475
Tak
3 15 5 SMOTER Waldemar Kazimierz 238 1.82% 0.00182
Nie
3 15 6 POSEŁEK Tadeusz 265 2.03% 0.00203
Nie
3 15 7 WARZECHA Janina 346 2.65% 0.00265
Nie
3 15 8 KIWIOR Edyta Marzena 134 1.03% 0.00103
Nie
3 16 1 SZTABA Sławomir Włodzimierz 290 2.22% 0.00222
Nie
3 16 2 KLIMEK Wanda Teodora 499 3.82% 0.00382
Tak
3 16 3 PRZYBYLIK Małgorzata Zofia 207 1.59% 0.00159
Nie
3 16 4 ZAWADA Jerzy Edward 195 1.49% 0.00149
Nie
3 16 5 KAJCA Olga Anna 128 0.98% 0.00098
Nie
3 16 6 GROJEC Mariola 25 0.19% 0.00019
Nie
3 16 7 KOPEĆ Arkadiusz Robert 26 0.20% 0.0002
Nie
3 16 8 SIEWIERSKI Adam 94 0.72% 0.00072
Nie
3 17 1 ŁAKSA Jan 341 2.61% 0.00261
Nie
3 17 2 JANIK Wojciech 67 0.51% 0.00051
Nie
3 17 3 DRÓŻDŻ Ewa Sabina 306 2.34% 0.00234
Nie
3 17 4 ŻUCHOWICZ Piotr 62 0.47% 0.00047
Nie
3 17 5 KRĘŻEL Małgorzata Barbara 125 0.96% 0.00096
Nie
3 17 6 PÓŁTORAK Zbigniew Stefan 205 1.57% 0.00157
Nie
3 17 7 WRÓBEL Małgorzata 82 0.63% 0.00063
Nie
3 17 8 WAGA Zdzisław 89 0.68% 0.00068
Nie
4 4 1 BARGIEŁ Tomasz Marek 780 9.87% 0.00987
Tak
4 4 2 MAKOWSKA Halina Kazimiera 329 4.16% 0.00416
Nie
4 4 3 JANDA Jacek Janusz 194 2.45% 0.00245
Nie
4 4 4 WÓJCIK Beata Izabela 181 2.29% 0.00229
Nie
4 4 5 NATKAŃSKI Grzegorz Jacek 58 0.73% 0.00073
Nie
4 4 6 JANUSZEK Agnieszka Monika 310 3.92% 0.00392
Nie
4 8 1 DRZEWIECKI Krzysztof Sylwester 189 2.39% 0.00239
Nie
4 8 2 IMIELSKI Radosław Mateusz 305 3.86% 0.00386
Nie
4 8 3 WARWAS Patrycja Agnieszka 59 0.75% 0.00075
Nie
4 8 4 SERMAK Andrzej Piotr 41 0.52% 0.00052
Nie
4 8 5 MICHALSKA Agnieszka Zuzanna 140 1.77% 0.00177
Nie
4 8 6 JANUSZEK Sylwia Urszula 67 0.85% 0.00085
Nie
4 10 1 NOCOŃ Grzegorz 688 8.70% 0.0087
Tak
4 10 2 LISZKA-WADOWSKI Mateusz Wojciech 254 3.21% 0.00321
Nie
4 10 3 KLICH Ewa Danuta 297 3.76% 0.00376
Nie
4 10 4 FILIŃSKI Sebastian Mirosław 149 1.89% 0.00189
Nie
4 10 5 KAPKOWSKA Halina Karolina 130 1.64% 0.00164
Nie
4 10 6 DUKAT Beata Iwona 83 1.05% 0.00105
Nie
4 15 1 RZOŃCA Barbara Zofia 478 6.05% 0.00605
Tak
4 15 2 PĘGIEL Edmund 189 2.39% 0.00239
Nie
4 15 3 STENCEL Leszek Edmund 266 3.37% 0.00337
Nie
4 15 4 DUKAT Adam 136 1.72% 0.00172
Nie
4 15 5 SOLECKA Monika Edyta 54 0.68% 0.00068
Nie
4 15 6 BOGAJEWSKA-PIĘTKA Bożena Zofia 203 2.57% 0.00257
Nie
4 16 1 NIELABA Robert Jerzy 415 5.25% 0.00525
Nie
4 16 2 KOWALEWSKA Krystyna 417 5.28% 0.00528
Tak
4 16 3 KULA Lilla 371 4.69% 0.00469
Nie
4 16 4 SAWICKI Tomasz Ryszard 227 2.87% 0.00287
Nie
4 16 5 DANECKA Iwona Maria 43 0.54% 0.00054
Nie
4 16 6 SOŚNIERZ Marian Ignacy 93 1.18% 0.00118
Nie
4 17 1 PALUCH Józef 329 4.16% 0.00416
Nie
4 17 2 GAJ Grażyna Urszula 180 2.28% 0.00228
Nie
4 17 3 MAJCHRZAK Jerzy 45 0.57% 0.00057
Nie
4 17 4 CZYŻ Bogusława Stanisława 20 0.25% 0.00025
Nie
4 17 5 KNAPIK Mariusz Adam 126 1.59% 0.00159
Nie
4 17 6 ŁASKAWIEC Danuta 58 0.73% 0.00073
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Olkuski - ogółem 7 125 70 110 284 91 114 86 3 3
Gminy ogółem 6 102 66 110 284 91 114 86 3 3
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 2 42 6 70 681 58 145 54 0 2 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 4 60 60 39 603 32 969 32 3 1 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 24 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 24 2
Ogółem 48 3

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 183 80 44% 103 56%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 205 92 45% 113 55%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 149 56 38% 93 62%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 6 1 17% 5 83%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 11 1 9% 10 91%
Ogółem 537 228 42% 309 58%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 49 49 48
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 47 46 47
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 50 51 49
Średnia wieku kandydatów na wójta 53 49 54
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 49 42 50
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 50 19 38% 31 62%
30-39 97 40 41% 57 59%
40-59 274 123 45% 151 55%
60+ 116 46 40% 70 60%
Ogółem 537 228 42% 309 58%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 2 0 0% 2 100%
40-59 12 2 17% 10 83%
60+ 3 0 0% 3 100%
Ogółem 17 2 12% 15 88%