Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 93 145
Wyborców 74 215
Obwodów 70
  • Wybory do Rady Powiatu Brzeskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina borzezcinGmina Borzęcin 7 15 15 24 24
gmina brzeskoGmina Brzesko 22 4 21 16 116
gmina czchozwGmina Czchów 8 15 15 38 38
gmina dezbnoGmina Dębno 12 15 15 30 30
gmina gnojnikGmina Gnojnik 6 15 15 44 44
gmina iwkowaGmina Iwkowa 4 15 15 18 18
gmina szczurowaGmina Szczurowa 11 15 15 36 36

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Budynek Wielofunkcyjny w Bielczy, 325A Bielcza stały Tak Sołectwo-Bielcza
2 Hala Sportowa w Borzęcinie Górnym, 562 Borzęcin stały Tak Sołectwo-Borzęcin Górny
3 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym, 321B Borzęcin stały Nie Sołectwo-Borzęcin Dolny Sołectwo-Jagniówka
4 Remiza OSP w Łękach, 80A Łęki stały Nie Sołectwo-Łęki
5 Zespół Szkół-Sala Gimnastyczna w Przyborowie, 192 Przyborów stały Tak Sołectwo-Przyborów
6 Świetlica Wiejska w Warysiu, 327A Waryś stały Tak Sołectwo-Waryś
7 Dom Pomocy Społecznej w Borzęcinie, 591 Borzęcin dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Borzęcinie
1 Publiczne Przedszkole Nr 4, ul. Ogrodowa 10 Brzesko stały Tak Brzesko: Ogrodowa nieparzyste od nr 1 do nr 11 i parzyste od nr 2 do nr 12
2 Budynek dawnego ratusza, ul. Kościuszki 7 Brzesko stały Nie Brzesko: Aleja Solidarności, Biznesowa, Kryształowa, Ogrodowa nieparzyste od nr 13 do końca i parzyste od nr 14 do końca, Perłowa, Przy Rondzie, Tadeusza Kościuszki nieparzyste od nr 53 do końca i parzyste od nr 64 do końca, Złota
3 Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, ul. Okocimska 5 Brzesko stały Nie Brzesko: 11 Listopada, 19 Stycznia, Adama Mickiewicza nieparzyste od nr 1 do nr 27 i parzyste od nr 2 do nr 56, Berka Joselewicza, Bolesława Chrobrego, Bolesława Śmiałego, Bronisława Czecha, Brzegowa, Cegielniana, Heleny Marusarzówny, Janusza Kusocińskiego, Krótka, Mieszka I, Okocimska, Osiedlowa, Piastowska, Pod Sadem, Rzeźnicza, Świerkowa, Wąska, Widok, Władysława Łokietka, Zakątek
4 Kręgielnia BOSiR, ul. Browarna 13A Brzesko stały Tak Brzesko: Adama Mickiewicza nieparzyste od nr 29 do końca i parzyste od nr 58 do końca, Barona Jana Götza, Browarna, Plac Kupiecki, Pomianowska, Robotnicza, Wesoła
5 Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o. o., ul. Solskiego 13 Brzesko stały Tak Brzesko: Bagienna, Cichy Kącik, Dworcowa, Gajowa, Głucha, Hugo Kołłątaja, Jesienna, Kalinowa, Ludwika Solskiego nieparzyste od nr 11 do końca i parzyste od nr 40 do końca, Łączyska, Mikołaja Kopernika, Młyńska, Mokra, Na Górkach, Odrodzenia, Oświecenia, Parcelowa, Księdza Stanisława Pękały, Rzemieślnicza, Słotwińska, Stawowa, Szczepanowska, Wakacyjna, Generała Władysława Sikorskiego nieparzyste od nr 19 do końca i parzyste od nr 18 do końca, Wodna, Wyspowa, Za Lasem
6 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Głowackiego 57 Brzesko stały Nie Brzesko: Adama Asnyka, Aleksandra Puszkina, Bartosza Głowackiego, Cicha, Długa, Fryderyka Chopina, Grunwaldzka, Heleny Modrzejewskiej, Henryka Sienkiewicza, Ignacego Mościckiego, Jana Matejki, Jana Sobieskiego, Juliusza Słowackiego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Kręta, Legionów Piłsudskiego nieparzyste od nr 1 do nr 13 i parzyste od nr 2 do nr 6A, Ludwika Solskiego nieparzyste od nr 1 do nr 5 i parzyste od nr 2 do nr 12, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Miła, Nowa, Plac Kazimierza Wielkiego, Plac św. Jakuba, Plac Targowy, Plac Zwycięstwa, Plac Żwirki i Wigury, Powstańców Warszawy, Rynek, Spółdzielcza, Szarych Szeregów, Tadeusza Kościuszki nieparzyste od nr 1 do nr 51 i parzyste od nr 2 do nr 62, Targowa, Uczestników Ruchu Oporu, Władysława Jagiełły, Wyzwolenia, Zielona
7 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Legionów Piłsudskiego 23 Brzesko stały Tak Brzesko: Błękitna, Bohaterów Westerplatte, Brzezowiecka, Czarnowiejska nieparzyste od nr 1 do nr 23 i parzyste od nr 2 do nr 40, Garbarska, Gen. Leopolda Okulickiego, Jaśminowa, Kwiatowa, Legionów Piłsudskiego nieparzyste od nr 15 do końca i parzyste od nr 8 do nr 40 oraz od nr 42 do końca, Makowa, Różana, Słoneczna, Spokojna, Świętego Brata Alberta numery nieparzyste, Generała Władysława Sikorskiego nieparzyste od nr 1 do nr 17 i parzyste od nr 2 do nr 16, Wojska Polskiego, Wrzosowa, Zamknięta
8 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Legionów Piłsudskiego 23 Brzesko stały Tak Brzesko: Armii Andersa, Profesora dr. Franciszka Bujaka, Ciepła, Granitowa, Legionów Piłsudskiego 40A i 40B, Ludwika Solskiego nieparzyste od nr 7 do nr 9 i parzyste od nr 14 do nr 38, Partyzantów, Przemysłowa, Starowiejska, Towarowa
9 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Królowej Jadwigi 18 Brzesko stały Nie Brzesko: Elektryczna, Jodłowska, Jana Kochanowskiego, Kosynierów, Królowej Jadwigi, Leśna, Letnia, Mikołaja Reja, Osiedle Władysława Jagiełły nieparzyste od nr 1 do nr 5A i parzyste od nr 2 do nr 6, Poprzeczna, Topolowa, Wiejska nieparzyste od nr 81 do końca i parzyste od nr. 78 do końca, Wiosenna, Wojciecha Kossaka, Zacisze
10 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Królowej Jadwigi 18 Brzesko stały Tak Brzesko: Artura Grottgera, Barokowa, Boczna, Chmielna, Czarnowiejska nieparzyste od nr 25 do końca i parzyste od nr 42 do końca, Jacka Malczewskiego, Jana Pawła II, Jasna, Konstytucji 3 Maja, Kopaliny, Lawendowa, Łąkowa, Osiedle Władysława Jagiełły nieparzyste od nr 7 do końca i parzyste od nr 8 do końca, Piaskowa, Piwna, Polna, Spacerowa, Stanisława Wyspiańskiego, Świętego Brata Alberta numery parzyste, Wiejska nieparzyste od nr 1 do nr 79 i parzyste od nr 2 do nr 76, Zagłoby
11 Publiczna Szkoła Podstawowa, ul. Zielna 1 Jasień stały Tak Jasień
12 Publiczna Szkoła Podstawowa, ul. Okulicka 6 Bucze stały Tak Bucze
13 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Szkolna 7 Jadowniki stały Tak Jadowniki: Boczna, Józefa Kozuba, Lipowska, Małopolska, Nadbrzeżna, Osiedle Kolejowe, Osiedle Na Piaskach, Staropolska, Szkolna, Zamłynie
14 Dom Ludowy, ul. Krakowska 98 Jadowniki stały Tak Jadowniki: Brzeska, Dylągówka, Grodzka, Karola Bernackiego, Krakowska, Królewska, Maszkienicka, Pielgrzymkowa, Podgórska, Podmiejska, Radosna, Sportowa, Strumykowa, Szczęśliwa, Środkowa, Św. Anny, Św. Prokopa, Wincentego Witosa, Wschodnia, Zachodnia
15 Dom Ludowy, ul. Goetzów Okocimskich 83 Okocim stały Nie Okocim
16 Publiczna Szkoła Podstawowa, ul. Kasztelana Spytka 98 Poręba Spytkowska stały Nie Poręba Spytkowska
17 Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Kościelna 1 Mokrzyska stały Nie Mokrzyska: Dobrego Pasterza, Działkowa, Gibałówka nieparzyste od nr 1 do nr 83 i parzyste od nr 2 do nr 82, Gminna, Jana Kantego, Januszowska, Jeziorańska, Kościelna, Leśny Stok, Ludowa, Na Stoku, Niwa, Osiedle Szkolne, Parafialna nieparzyste od nr 1 do nr 59 i parzyste od nr 2 do nr 60, Pasternik, Potokowa, Rolna, Sąsiedzka, Siostry Faustyny, Siostry Katarzyny Przybytniak, Stanisławska, Stolarska, Trakt Królewski, Wielgoszówka, Wiślana, Wspólna, Zagrodzka, Zarzecze
18 Publiczna Szkoła Podstawowa, ul. Św. Stanisława 5 Szczepanów stały Nie Szczepanów, Mokrzyska: Gibałówka nieparzyste od nr 85 do końca i parzyste od nr 84 do końca, Grzybowa, Osiedle Ruchu Oporu, Parafialna nieparzyste od nr 61 do końca i parzyste od nr 62 do końca
19 Dom Kultury, ul. Sosnowa 18 Sterkowiec stały Nie Sterkowiec
20 Dom Ludowy Strażak, ul. Centralna 44 Wokowice stały Nie Wokowice
21 Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Kościuszki 68 Brzesko szpital Nie Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
22 Powiatowy Publiczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, ul. Kościuszki 33 Brzesko szpital Nie Powiatowy Publiczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Brzesku
1 Publiczna Szkoła Podstawowa w Czchowie, ul. Szkolna 2 Czchów stały Tak Miasto: Czchów
2 Publiczna Szkoła Podstawowa w Wytrzyszczce, 15 Wytrzyszczka stały Nie Sołectwo: Będzieszyna, Wytrzyszczka
3 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jurkowie, 150 Jurków stały Tak Sołectwo: Jurków
4 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Złotej, 50 Złota stały Tak Sołectwo: Złota
5 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Tymowej, 376 Tymowa stały Tak Sołectwo: Tymowa
6 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tworkowej, 36 Tworkowa stały Nie Sołectwo: Tworkowa
7 Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach, 24 Domosławice stały Nie Sołectwa: Biskupice Melsztyńskie, Domosławice
8 Budynek Komunalny, 1 Piaski-Drużków stały Nie Sołectwo: Piaski-Drużków
1 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębnie, 212 Dębno stały Nie Sołectwo: Dębno
2 Publiczna Szkoła Podstawowa w Porąbce Uszewskiej, 306 Porąbka Uszewska stały Tak Sołectwa: Porąbka Uszewska, Doły
3 Publiczna Szkoła Podstawowa w Łoniowej, 210 Łoniowa stały Tak Sołectwo: Łoniowa
4 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łysej Górze, 275 Łysa Góra stały Nie Sołectwo: Łysa Góra
5 Publiczna Szkoła Podstawowa w Sufczynie, 250 Sufczyn stały Tak Sołectwo: Sufczyn
6 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Maszkienicach, 51 Maszkienice stały Tak Sołectwo: Maszkienice
7 Publiczna Szkoła Podstawowa w Biadolinach Szlacheckich, 44 Biadoliny Szlacheckie stały Tak Sołectwa: Biadoliny Szlacheckie, Perła
8 Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaworsku, 151 Jaworsko stały Nie Sołectwo: Jaworsko
9 Publiczna Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzy, 130 Niedźwiedza stały Nie Sołectwo: Niedźwiedza
10 Urząd Gminy Dębno, 240 Wola Dębińska stały Nie Sołectwo: Wola Dębińska
11 Dębińskie Centrum Kultury, 13 Jastew stały Tak Sołectwo: Jastew
12 Dom Pomocy Społecznej w Porąbce Uszewskiej, 272 Porąbka Uszewska dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Porąbce Uszewskiej
1 Publiczna Szkoła Podstawowa, 336 Gnojnik stały Tak Sołectwo Gnojnik
2 Publiczna Szkoła Podstawowa, 205 Uszew stały Tak Sołectwo Uszew
3 Zespół Szkolno-Przedszkolny, 58 Biesiadki stały Tak Sołectwo Biesiadki Sołectwo Żerków
4 Publiczna Szkoła Podstawowa, 155 Gosprzydowa stały Nie Sołectwo Gosprzydowa
5 Zespół Szkolno-Przedszkolny, 275 Lewniowa stały Tak Sołectwo Lewniowa
6 Dom Ludowy, 176 Zawada Uszewska stały Nie Sołectwo Zawada Uszewska
1 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bronisława Czecha w Iwkowej, 525 Iwkowa stały Tak Miejscowość Iwkowa : obejmuje obszar od końca wsi, przysiółka Nagórza w kierunku wschodnim (w dół), całą szerokością wsi, aż do drogi powiatowej od strony Tymowej w kierunku wsi po prawej stronie (zachodniej), aż do drogi gminnej koło tartaku następnie drogą pomiędzy szkołą, a Kościołem i dalej w dół rzeką Bela do mostu koło Piekarni dalej odcinkiem drogi gminnej koło Piekarni w linii prostej w kierunku Wojakowej. Numery nieruchomości : 2, 10A, 13, 18 - 20, 22 - 23, 25, 28 - 29, 32 - 35A, 37, 39 - 45, 48 - 50, 52, 54 - 58, 60 - 62, 64 - 66, 68 - 75, 78 - 79, 81, 83 - 94, 97 - 101, 103 - 104, 107 - 111, 113, 115 - 121, 123 - 126A, 128, 130, 133 - 135, 137 - 141, 144 - 147, 149 - 150, 152, 154 - 155, 157, 159 - 160, 163, 166, 169, 171, 176 - 177, 181 - 182, 187 - 188, 192, 198, 207, 209, 211 - 212, 216 - 217, 222, 226, 229, 231 - 232, 235 - 236, 239, 240 - 242, 246 - 248, 250, 255, 259, 261, 263 - 266, 268, 270 - 271, 273 - 277, 279 - 280, 285 - 288, 290, 292, 294, 296 - 297, 301 - 302, 304, 307 - 310, 314, 319 - 320, 325 - 327, 332 - 334, 342 - 343, 346, 350, 352, 354, 357, 361, 364, 366, 370, 377 - 379, 383, 387, 389, 391 - 392, 398, 408 - 409, 411 - 412, 418, 420, 422, 427, 432 - 434, 437, 441 - 442, 444 - 444A, 447 - 448, 452, 458 - 458A, 461, 463, 477, 485, 491 - 492, 504, 515 - 516, 523, 527, 537 - 539, 542, 549, 551 - 552, 554, 557 - 558, 563, 565 - 566, 572 - 572A, 582, 586, 589, 590, 592, 596, 598 - 601, 604, 606 - 607, 609 - 612, 615, 617, 619 - 625, 627 - 628, 630, 633, 636, 638, 640 - 641, 645, 652 - 654, 656, 659 - 660, 662, 666 - 667, 669, 673, 678, 681, 687 - 688, 695 - 697, 699, 701 - 702, 707, 709, 712 - 715, 717 - 718, 721 - 722, 726, 729 - 730, 732 - 733, 740, 742, 746, 750, 752 - 755, 762, 764, 771, 775 - 776, 778 - 780, 782 - 783, 791, 797, 800, 803, 805 - 808, 810, 813 - 814, 817, 819, 821, 826, 833, 839, 845 - 846, 849, 852, 854, 856, 863, 867, 873 - 875
2 Gminny Ośrodek Kultury w Iwkowej, 468 Iwkowa stały Tak Miejscowość Iwkowa : pozostała część wsi Iwkowa od granicy wsi z Tymową wschodnią (lewą) stroną drogi powiatowej w kierunku wsi następnie lewa strona drogi gminnej, koło tartaku i dalej drogą pomiędzy szkołą, a Kościołem, do rzeki Beli w dół rzeki, aż do mostu koło Piekarni i dalej południową stroną odcinka drogi gminnej koło Piekarni w linii prostej w kierunku Wojakowej, Porąbki Iwkowskiej, Wytrzyszczki i Czchowa. Numery nieruchomości : 1, 3, 5 - 9, 12, 15, 24, 30, 38, 59, 63, 67, 80, 82, 95, 131 - 132, 136, 143, 148, 151, 158, 162, 164 - 165, 167 - 168, 170, 172, 174, 178, 180, 183 - 186, 189, 193 - 194, 196 - 197, 200 - 206, 213 - 215, 218 - 221, 224, 227 - 228, 234, 237 - 238, 243, 249, 252, 254, 256 - 257, 267, 269, 278, 282 - 284, 289, 298, 300, 303, 305 - 306, 321, 323, 328 - 329, 331, 335, 337 - 339, 341, 344, 347 - 349, 351, 353, 355 - 356, 358 - 360, 362, 367, 371 - 372, 374 - 376, 381 - 382, 384, 386, 390, 393 - 394, 397, 399 - 407, 413, 415, 425, 428, 449 - 451, 453, 455 - 457, 459 - 460, 464 - 465, 469, 475 - 476, 478 - 480, 482, 484, 486, 488, 490, 493, 500 - 503, 505 - 506, 517 - 522, 530 - 531, 535, 540 - 541, 544 - 545, 547, 553, 555, 559 - 562, 564, 567, 570, 573 - 574A, 577, 579 - 581, 584, 587 - 588, 591, 595, 597, 603, 605, 613 - 614, 616, 618, 626, 632, 637, 643, 651, 655, 658, 661, 663, 665, 668, 671, 675 - 676, 680, 683, 689, 691, 698, 700, 703 - 704, 706, 710, 719, 725, 728, 731, 734, 736 - 739, 741, 743 - 745, 747 - 748, 757 - 758, 766 - 767, 769 - 770, 781, 785, 788 - 790, 792 - 793, 798, 801 - 802, 804, 812, 815 - 816, 818, 820, 823, 825, 834, 838, 841, 847, 853, 857 - 858, 864, 866, 868, 883
3 Publiczna Szkoła Podstawowa im. gen. Marcina Kątskiego w Kątach, 21 Kąty stały Nie Miejscowości: Porąbka Iwkowska, Połom Mały, Drużków Pusty, Kąty.
4 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Brodzińskiego w Wojakowej, 49 Wojakowa stały Tak Miejscowości: Wojakowa, Dobrociesz.
1 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Górce, 67A Górka stały Tak Sołectwa: Górka, Rząchowa
2 Publiczna Szkoła Podstawowa w Niedzieliskach, 111 Niedzieliska stały Nie Sołectwa: Niedzieliska, Rajsko
3 Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzelcach Wielkich, 60 Strzelce Wielkie stały Tak Sołectwo: Strzelce Wielkie
4 Szkoła Podstawowa w Szczurowej, ul. Rynek 14 Szczurowa stały Tak Sołectwa: Rylowa, Szczurowa
5 Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Przemykowskiej, 102 Wola Przemykowska stały Tak Sołectwa: Kopacze Wielkie, Wola Przemykowska
6 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zaborowie, 63 Zaborów stały Tak Sołectwa: Księże Kopacze, Kwików, Pojawie, Zaborów
7 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Solnym, 80A Uście Solne stały Nie Sołectwa: Barczków, Popędzyna, Uście Solne
8 Dom Ludowy w Dołędze, 39A Dołęga stały Nie Sołectwo: Dołęga
9 Szkoła Podstawowa w Szczurowej Filia w Rudach-Rysiu, 118 Rudy-Rysie stały Nie Sołectwo: Rudy-Rysie
10 Szkoła Podstawowa w Szczurowej Filia w Strzelcach Małych, 90 Strzelce Małe stały Nie Sołectwa: Dąbrówka Morska, Strzelce Małe
11 Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzelcach Wielkich Filia we Wrzępi, 129 Wrzępia stały Tak Sołectwo: Wrzępia

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Gmina Brzesko 8 29 168 4 40
0.0000020000Nr 2 Gmina Dębno 4 11 689 3 18
0.0000030000Nr 3 Gmina Borzęcin Gmina Szczurowa 4 14 575 4 24
0.0000040000Nr 4 Gmina Gnojnik Gmina Czchów Gmina Iwkowa 5 18 783 4 28
Podsumowanie 21 74 215 15 110

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 10 6 6 7 29
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU BRZESKIEGO KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU BRZESKIEGO 10 6 6 7 29
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT BRZESKI KWW POWIAT BRZESKI 10 6 6 7 29
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „SAMORZĄDY RAZEM - 2018” KWW „SAMORZĄDY RAZEM - 2018” 10 6 7 23

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 29 150 16 018 16 003 54.90% 0.0549
15 228 95.16% 0.09516
Tak
2 11 689 6 315 6 313 54.01% 0.05401
5 969 94.55% 0.09455
Tak
3 14 586 6 847 6 832 46.84% 0.04684
6 342 92.83% 0.09283
Tak
4 18 791 10 237 10 237 54.48% 0.05448
9 600 93.78% 0.09378
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 12 722 29 34.26% 0.03426
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU BRZESKIEGO 4 569 29 12.30% 0.0123
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT BRZESKI 12 454 29 33.53% 0.03353
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „SAMORZĄDY RAZEM - 2018” 7 394 23 19.91% 0.01991

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 12 722 29 8 34.26% 0.03426
Tak
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU BRZESKIEGO 4 569 29 2 12.30% 0.0123
Tak
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT BRZESKI 12 454 29 8 33.53% 0.03353
Tak
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „SAMORZĄDY RAZEM - 2018” 7 394 23 3 19.91% 0.01991
Tak

Rada Powiatu Brzeskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 10 1 PACURA Stanisław 1 668 10.95% 0.01095
Tak
1 10 2 WÓJTOWICZ-WODA Justyna Marta 1 114 7.32% 0.00732
Tak
1 10 3 ANIOŁ Henryk 495 3.25% 0.00325
Tak
1 10 4 MACHOWSKA Ewa Helena 133 0.87% 0.00087
Nie
1 10 5 BARNAŚ Iwona Małgorzata 446 2.93% 0.00293
Nie
1 10 6 KWAŚNIAK Paweł Adam 436 2.86% 0.00286
Nie
1 10 7 TOPOLSKI Jerzy Piotr 328 2.15% 0.00215
Nie
1 10 8 WĘGRZYN Magdalena Teresa 116 0.76% 0.00076
Nie
1 10 9 ZIĘBA Agnieszka Joanna 197 1.29% 0.00129
Nie
1 10 10 JAROSZ Andrzej 130 0.85% 0.00085
Nie
1 15 1 KANIA Elżbieta Barbara 548 3.60% 0.0036
Tak
1 15 2 JURKIEWICZ Marcin Wojciech 366 2.40% 0.0024
Nie
1 15 3 GAWIAK Jerzy Michał 213 1.40% 0.0014
Nie
1 15 4 PIĘKOSZ Małgorzata Józefa 163 1.07% 0.00107
Nie
1 15 5 KOSSOŃ Marek Krzysztof 281 1.85% 0.00185
Nie
1 15 6 OBRUŚNIK Maria 62 0.41% 0.00041
Nie
1 15 7 SUŁEK Stanisław 241 1.58% 0.00158
Nie
1 15 8 KUSEK Paulina Małgorzata 41 0.27% 0.00027
Nie
1 15 9 RYSAK Marcin Mateusz 48 0.32% 0.00032
Nie
1 15 10 TOTA Piotr Stanisław 302 1.98% 0.00198
Nie
1 16 1 BRZYK Kazimierz Edward 1 126 7.39% 0.00739
Tak
1 16 2 PODOBIŃSKI Maciej Paweł 1 269 8.33% 0.00833
Tak
1 16 3 CABAŁA Maria Anna 125 0.82% 0.00082
Nie
1 16 4 MUSIAŁ Jan Wiesław 571 3.75% 0.00375
Tak
1 16 5 STEC Krzysztof Kazimierz 178 1.17% 0.00117
Nie
1 16 6 PYTKA Katarzyna Maria 235 1.54% 0.00154
Nie
1 16 7 WAWRYKA Mateusz Wiesław 313 2.06% 0.00206
Nie
1 16 8 OPIOŁA Małgorzata 379 2.49% 0.00249
Nie
1 16 9 BOCHENEK Marek 125 0.82% 0.00082
Nie
1 16 10 GLONEK Kazimiera Bogusława 479 3.15% 0.00315
Nie
1 17 1 OŻÓG Ryszard 610 4.01% 0.00401
Tak
1 17 2 WRONA Danuta 145 0.95% 0.00095
Nie
1 17 3 KACZMARCZYK Józef 293 1.92% 0.00192
Nie
1 17 4 GIBAŁA Krystyna 262 1.72% 0.00172
Nie
1 17 5 KOPACZ Grzegorz Czesław 349 2.29% 0.00229
Nie
1 17 6 WÓJCIAK Elżbieta Józefa 241 1.58% 0.00158
Nie
1 17 7 RACHWAŁ Krzysztof 368 2.42% 0.00242
Nie
1 17 8 CIERNIAK Lidia Małgorzata 76 0.50% 0.0005
Nie
1 17 9 PODLEŚ Wojciech Stanisław 500 3.28% 0.00328
Nie
1 17 10 ROŻEK Paweł Wojciech 256 1.68% 0.00168
Nie
2 10 1 PRZYBYŁO Łukasz Piotr 954 15.98% 0.01598
Tak
2 10 2 MARECIK Maria 445 7.46% 0.00746
Nie
2 10 3 PARYŁO Agata Małgorzata 238 3.99% 0.00399
Nie
2 10 4 KOT Edyta Małgorzata 196 3.28% 0.00328
Nie
2 10 5 MICHAŁEK Jan Władysław 107 1.79% 0.00179
Nie
2 10 6 RYBA Mirosław 154 2.58% 0.00258
Nie
2 15 1 WOJDAK Wojciech Jacek 145 2.43% 0.00243
Nie
2 15 2 OKRZESA Maria Rozalia 205 3.43% 0.00343
Nie
2 15 3 KUREK Aneta Agnieszka 29 0.49% 0.00049
Nie
2 15 4 GÓRAL Klemens 30 0.50% 0.0005
Nie
2 15 5 GURGUL Stanisław 68 1.14% 0.00114
Nie
2 15 6 KRZYWACKA Marta 18 0.30% 0.0003
Nie
2 16 1 POTĘPA Andrzej Robert 1 973 33.05% 0.03305
Tak
2 16 2 FRANKOWSKI Jacek 484 8.11% 0.00811
Tak
2 16 3 POWROŹNIK Magdalena Anna 268 4.49% 0.00449
Nie
2 16 4 PAŁUCKI Kazimierz Ryszard 262 4.39% 0.00439
Nie
2 16 5 KULIG Marta Maria 286 4.79% 0.00479
Tak
2 16 6 TURLEJ Elżbieta Anna 107 1.79% 0.00179
Nie
3 10 1 PRZEPIÓRKA Krzysztof Zygmunt 1 084 17.09% 0.01709
Tak
3 10 2 CIEŚLA Edyta Monika 583 9.19% 0.00919
Tak
3 10 3 KASJANIUK Leszek Szczepan 109 1.72% 0.00172
Nie
3 10 4 SULARZ Bożena 69 1.09% 0.00109
Nie
3 10 5 HEBDA Piotr Paweł 134 2.11% 0.00211
Nie
3 10 6 JUREK Gabriela Jadwiga 163 2.57% 0.00257
Nie
3 15 1 WOJNICKA Magdalena Anna 107 1.69% 0.00169
Nie
3 15 2 SKALSKI Bogdan Bronisław 53 0.84% 0.00084
Nie
3 15 3 MŁYNARCZYK Małgorzata 50 0.79% 0.00079
Nie
3 15 4 WOŹNICZKA Maria 50 0.79% 0.00079
Nie
3 15 5 CIERNIAK Józef 100 1.58% 0.00158
Nie
3 15 6 ŻUREK Tomasz 155 2.44% 0.00244
Nie
3 16 1 GŁADYSZ Robert 418 6.59% 0.00659
Nie
3 16 2 PĘCAK Dariusz 220 3.47% 0.00347
Nie
3 16 3 PIOTROWSKA Grażyna 405 6.39% 0.00639
Nie
3 16 4 MIKUŚ Piotr Krzysztof 459 7.24% 0.00724
Tak
3 16 5 GŁĄB Marta 234 3.69% 0.00369
Nie
3 16 6 DĘBIŃSKA Aleksandra Maria 138 2.18% 0.00218
Nie
3 17 1 ANTOSZ Marek 633 9.98% 0.00998
Tak
3 17 2 ROGÓŻ Anna Helena 590 9.30% 0.0093
Nie
3 17 3 RÓŻYCKI Kazimierz Franciszek 225 3.55% 0.00355
Nie
3 17 4 WOJAS Krzysztof Adam 84 1.32% 0.00132
Nie
3 17 5 DOMAGAŁA Barbara Anna 116 1.83% 0.00183
Nie
3 17 6 GALA Małgorzata Stanisława 163 2.57% 0.00257
Nie
4 10 1 GOŁĄB Grzegorz Krzysztof 962 10.02% 0.01002
Tak
4 10 2 SROKA Jan Józef 512 5.33% 0.00533
Nie
4 10 3 KĘDER Krzysztof 523 5.45% 0.00545
Nie
4 10 4 PABIAN Paweł Jan 766 7.98% 0.00798
Tak
4 10 5 KLIMEK Natalia Anna 124 1.29% 0.00129
Nie
4 10 6 KARWALA Dorota Maria 239 2.49% 0.00249
Nie
4 10 7 KORNAŚ Iwona Agnieszka 297 3.09% 0.00309
Nie
4 15 1 KANOWNIK Tadeusz Krzysztof 613 6.39% 0.00639
Tak
4 15 2 ŚWIĘCH Helena 118 1.23% 0.00123
Nie
4 15 3 BEDNAREK Magdalena Małgorzata 203 2.11% 0.00211
Nie
4 15 4 ZUBEL Sławomir Stanisław 145 1.51% 0.00151
Nie
4 15 5 ANCUKIEWICZ Izabela Helena 64 0.67% 0.00067
Nie
4 15 6 KUBISIAK Edmund Paweł 22 0.23% 0.00023
Nie
4 15 7 KRZYSZKOWSKI Piotr 129 1.34% 0.00134
Nie
4 16 1 MROZOWSKI Grzegorz 488 5.08% 0.00508
Tak
4 16 2 PŁACHTA Tadeusz Waldemar 419 4.36% 0.00436
Nie
4 16 3 RUSZAJ Zbigniew Józef 422 4.40% 0.0044
Nie
4 16 4 SOWA Teresa Maria 159 1.66% 0.00166
Nie
4 16 5 BIERNAT Rafał Krystian 286 2.98% 0.00298
Nie
4 16 6 JAGIELSKA Bogumiła Maria 353 3.68% 0.00368
Nie
4 16 7 WIEWIÓRA Bożena Teresa 273 2.84% 0.00284
Nie
4 17 1 CIERNIAK - LAMBERT Ewa Irena 1 037 10.80% 0.0108
Tak
4 17 2 GURGUL Jarosław Kazimierz 685 7.14% 0.00714
Nie
4 17 3 MIDA Agnieszka 147 1.53% 0.00153
Nie
4 17 4 RZEPA Wojciech 170 1.77% 0.00177
Nie
4 17 5 WOJAKIEWICZ Jerzy Władysław 57 0.59% 0.00059
Nie
4 17 6 KRZYŻAK Paweł 172 1.79% 0.00179
Nie
4 17 7 WŁODARCZYK Maria Barbara 215 2.24% 0.00224
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Brzeski - ogółem 8 132 98 93 145 74 215 70 5 2
Gminy ogółem 7 111 94 93 145 74 215 70 5 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 4 36 093 29 168 22 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 6 90 90 57 052 45 047 48 5 1 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 15 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 16 1
Ogółem 31 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 110 50 45% 60 55%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 116 55 47% 61 53%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 190 58 31% 132 69%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 10 1 10% 9 90%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 7 0 0% 7 100%
Ogółem 416 163 39% 253 61%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 48 47 50
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 47 50 44
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 47 49 45
Średnia wieku kandydatów na wójta 47 45 47
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 49 49
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 41 8 20% 33 80%
30-39 85 27 32% 58 68%
40-59 214 103 48% 111 52%
60+ 76 25 33% 51 67%
Ogółem 416 163 39% 253 61%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 4 0 0% 4 100%
40-59 11 1 9% 10 91%
60+ 2 0 0% 2 100%
Ogółem 17 1 6% 16 94%