Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 117 007
Wyborców 96 285
Obwodów 93
  • Wybory do Rady Powiatu Sieradzkiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto sieradzMiasto Sieradz 27 4 21 19 127
gmina blzaszkiGmina Błaszki 11 15 15 90 90
gmina brazszewiceGmina Brąszewice 4 15 15 31 31
gmina brzezznioGmina Brzeźnio 5 15 15 29 29
gmina burzeninGmina Burzenin 7 15 15 25 25
gmina goszczanozwGmina Goszczanów 5 15 15 49 49
gmina klonowaGmina Klonowa 4 15 15 34 34
gmina sieradzGmina Sieradz 7 15 15 54 54
gmina wartaGmina Warta 12 15 15 48 48
gmina wrozblewGmina Wróblew 4 15 15 25 25
gmina zlzoczewGmina Złoczew 7 15 15 62 62

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Przedszkole Nr 5 im. Misia Uszatka, Jana Pawła II 41 Sieradz stały Nie Jana Pawła II (od Ronda Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego do ul. Gen. Sikorskiego Władysława), Broniewskiego Władysława (blok Nr 40).
2 Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna, Mickiewicza 6 Sieradz stały Tak Dzigorzewska, Mickiewicza, prof. Rapackiego, Wojska Polskiego, Zachodnia, Zakładników
3 I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka, Żwirki i Wigury 3 Sieradz stały Tak Bazylika, Ciołkowskiego, Kasztanowa, Klonowa, Kolejowa, Kopernika, Kościuszki, Krótka, Kwiatowa, Lokajskiego, Mostowa, Nenckiego, Ogrodowa, Olendry Małe, Orzechowa, Parkowa, Portowa, POW, Pułaskiego, Rondo Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Rondo Żołnierzy Niezłomnych, Sarańska, Siemianowicza, Sienkiewicza (do mostu na rzece Warcie), Starowarcka, Stodolniana, Toruńska, Towarowa, Warcka, Żwirki i Wigury
4 Szkoła Podstawowa Integracyjna Nr 8, Szlachecka 11 Sieradz stały Tak Brzozowa, Błotna, Cisowa, Dolna, Dworska, Górna, Jarzębionowa, Kręta, Leśna, Letniskowa, Ludowa, Miejska, Modrzewiowa, Nowy Świat, Przejazd, Przyjazna, Radziminowska, Rajska, Scaleniowa, Spokojna, Szlachecka, Świerkowa, Topolowa, Wakacyjna, Wczasowa, Wiejska, Wiśniowa, Wolska, Wypoczynkowa, Zaścianek
5 Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia, Jana Pawła II 48 Sieradz stały Tak Jagiellońska (numery nieparzyste oraz parzyste od Nr 18 do końca), Piastowska
6 Przedszkole Nr 3 im. Jana Brzechwy, Władysława Łokietka 27A Sieradz stały Nie Łokietka (od Nr 1 do 36), Jagiellońska (Nr 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16)
7 Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Władysława Łokietka, Władysława Łokietka 55 Sieradz stały Nie Braterstwa Broni, Bukowa, Daszyńskiego, Dębowa, Jesionowa, Leszczynowa, Lipowa, Podmiejska, Reymonta, Rondo im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, Spychalskiego, Staropolna, gen. Taczanowskiego
8 Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Władysława Łokietka, Władysława Łokietka 55 Sieradz stały Nie Łokietka (od Nr 37 do końca), 11 Listopada, Paderewskiego
9 Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Bolesława Zwolińskiego, Aleja Grunwaldzka 10 Sieradz stały Nie Aleja Grunwaldzka, Armii Krajowej (od Nr 1 do 13), Ks. Popiełuszki
10 Dom Pomocy Społecznej, Armii Krajowej 34 Sieradz stały Tak Armii Krajowej (od Nr 14 do końca), Cierplikowskiego, Górka Kłocka, Harcerska, Jana Pawła II (od Gen. Sikorskiego Władysława do zachodniej granicy miasta), Ks. Aleksandra Brzezińskiego, Organizacji Katyń, Sikorskiego (numery nieparzyste), Sybiraków, Świętego Floriana, 3 Maja, T. Grzesika i R. Piwnika
11 Przedszkole Nr 15, Stacheckiego-Koliby 3 Sieradz stały Nie gen. Andersa, Sikorskiego (numery parzyste), Stefana Grota Roweckiego, Strzelców Kaniowskich
12 Przedszkole Nr 15, Stacheckiego-Koliby 3 Sieradz stały Nie Bohaterów Września, Gen. Maczka, Stacheckiego-Koliby, Wincentego Wnuka
13 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, T. Grzesika i R. Piwnika 1 Sieradz stały Nie Batorego, Chodkiewicza, Czarnieckiego, Hetmana Sapiehy, Jagiełły, Jana Kazimierza, Ketlinga, Kmicica, Królowej Jadwigi, Łabędzia, Nowowiejskiego, Podbipięty, Sadowa, Skrzetuskiego, Sobieskiego, Trzech Króli, Warneńczyka, Wiśniowieckiego, Wołodyjowskiego, Zagłoby, Żółkiewskiego
14 Zespół Szkół Katolickich przy parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu, Krakowskie Przedmieście 123a Sieradz stały Tak Boczna, Cegielniana, Ceramiczna, Drewniana, Droga Dąbrowska, Gliniana, Graeve, Krakowskie Przedmieście (od Nr 124 do końca), Niska, Nowa, Piaskowa, Piwna, Południowa, Prosta, Skośna, Słomiana, Spadowa, Stroma, Szkolna, Wiklinowa, Wysoka, Żwirowa
15 Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Marii Konopnickiej, Broniewskiego 30 Sieradz stały Tak Broniewskiego-bloki (bez bloku Nr 40)
16 II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego, Stefana Żeromskiego 8 Sieradz stały Nie Asnyka, Broniewskiego-domki jednorodzinne, Brzechwy, Droga Brzezińska, Herberta, Kasprowicza, Kochanowskiego, Konopnickiej, Konwaliowa, Kowalskiego, Liliowa, Norwida, Orzeszkowej, Porazińskiej, Prusa, Reja, Rodziewiczówny, Różana, Sasankowa, Sempołowskiej, Słowackiego, Spółdzielcza, Struga, Szymańskiego, Tulipanowa, Tuwima, Wyspiańskiego, Zajęcza, Żeromskiego
17 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka, Krakowskie Przedmieście 58 Sieradz stały Tak Akacjowa, Botaniczna, Browarek, Droga Jeziorska, Działkowa, Jasna, Jaśminowa, Krasawna, Krakowskie Przedmieście (od Nr 41 do 123), Łąkowa, 1 Maja, Mała, Oksińskiego, Olendry Duże, Opłotki, Pod Skarpą, Pogodna, Sąsiedzka, Słoneczna, Spacerowa, Tęczowa, Ustronna, Wesoła, Wierzbowa, Wiosenna, Witosa, Wrzosowa, Wspólna, Zielona, Złotej Jesieni
18 Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Marii Konopnickiej, Ks. A. Leśniewskiego 18 Sieradz stały Tak Kosynierów, Ks. Apolinarego Leśniewskiego, Ks. Walerego Pogorzelskiego, Partyzantów, Powstańców Warszawy, Targowa
19 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1, Józefa Piłsudskiego 5 Sieradz stały Tak Aleja Pokoju, Marszałka J. Piłsudskiego, Polna (od Nr 11A).
20 Szkola Podstawowa Nr 1 im. Władysława Reymonta, Rycerska 4 Sieradz stały Tak Dominikańska, Grodzka, Kolegiacka, Podrzecze, Podwale, Podzamcze, Rybna, Rycerska, Rzeczna, Rynek Praski, Rynek, Sportowa, Stawowa, Sukiennicza, Szewska, Warszawska, Wąska, Wodna, Wschodnia, Zamkowa, Żabia
21 Dom Ludowo Strażacki, Nadwarciańska 2 Sieradz stały Nie Andrzejewskiego, Błonie, Glinianki, Kamienna, Nadwarciańska, Obwodowa, Równa, Sienkiewicza (od mostu na rzece Warcie do wschodniej granicy miasta), Strażacka, Widawska, Zacisze, Złota
22 Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego, Tysiąclecia 3 Sieradz stały Nie Aleja Zwycięstwa, Krakowskie Przedmieście (od Nr 1 do 40), Leszka Czarnego, Tysiąclecia, Plac Wojewódzki, Polna (od Nr 1 do 11), Wyzwolenia 1918 roku
23 Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Janiny Majkowskiej, Uniejowska 199 Sieradz stały Tak Bagienna, Borek, Elewatorowa, Herbowa, Józefiaka, Kościelna, Mokra, Mączyńskiego, Piątkowskiej, Paszkiewicza, Podgórze, Składowa, Sosnowa, Sternfelda, Sulimierskiego, Torowa, Uniejowska, Wojsławska
24 Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu, Armii Krajowej 7 Sieradz szpital Nie Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu
25 Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu, Nenckiego 2 Sieradz szpital Nie Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu
26 Zakład Karny Sieradz, Orzechowa 5 Sieradz zakład karny Nie Zakład Karny Sieradz
27 Zakład Karny Sieradz, Torowa 2 Sieradz zakład karny Nie Zakład Karny Sieradz
1 Szkoła Podstawowa w Błaszkach Hala Sportowa, Szkolna 1 Błaszki stały Tak Ulice: Kaliska, Kościelna, Kościuszki, Krótka, Marszałka, Mleczarska, Młyńska, Ogrodowa, Plac Niepodległości, Polna, Pomorska, Północna, Projektowana, Przemysłowa, Pułaskiego, Sieradzka, Spacerowa, Sportowa, Stare Miasto, Plac Sulwińskiego, Szkolna.
2 Szkoła Podstawowa w Łubnej-Jakusy, 28A Łubna-Jakusy stały Nie Miejscowości: Emilianów, Jasionna, Łubna-Jakusy, Łubna-Jarosłaj, Niedoń, Sudoły.
3 Publiczne Gimnazjum w Błaszkach, Pomorska 6 Błaszki stały Tak Miejscowości: Borysławice, Chrzanowice, Chrzanowice Wilczkowice, Gzików, Brzozowiec, Kamienna-Kolonia, Kamienna-Wieś, Suliszewice.
4 Strażnica OSP Wojków, 46 Wojków stały Nie Miejscowości: Grzymaczew, Polesie, Stok Polski, Wrząca, Łapigrosz, Poręby, Kije, Kopacz, Pęczek, Wcisło, Marianów, Włocin-Kolonia, Włocin-Wieś, Wojków, Borek.
5 Wiejska Świetlica w Brończynie, 49 Brończyn stały Nie Miejscowości: Brończyn, Bukowina, Romanów, Stok Nowy.
6 Szkoła Podstawowa w Kwaskowie, 5 Kwasków stały Tak Miejscowści: Kostrzewice, Kwasków, Smaszków, Orzeżyn, Zawady.
7 Wiejska Świetlica Środowiskowo Rekreacyjna w Sędzimirowicach, 10 Sędzimirowice stały Tak Miejscowości: Kobylniki, Korzenica, Morawki, Mroczki Małe, Nacesławice, Sędzimirowice.
8 Szkoła Podstawowa w Kalinowej, 86 Kalinowa stały Tak Miejscowości: Chabierów, Chociszew, Garbów, Golków, Gorzałów, Kalinowa.
9 Publiczne Gimnazjum w Błaszkach, Pomorska 6 Błaszki stały Tak Miejscowości: Lubanów, Kokoszki, Kołdów, Wójcice
10 Szkoła Podstawowa w Gruszczycach, 45 Gruszczyce stały Nie Miejscowości: Aleksandria, Brudzew, Cienia, Gruszczyce, Równa, Sarny, Zaborów, Żelisław-Kolonia, Żelisław.
11 Szkoła Podstawowa w Domaniewie, 53 Domaniew stały Nie Miejscowości: Adamki, Domaniew, Kociołki, Maciszewice, Tuwalczew, Skalmierz, Woleń.
1 Szkoła Podstawowa w Brąszewicach, Sieradzka 98 Brąszewice stały Tak Błota, Brąszewice, Czartoria, Kosatka, Wojtyszki, Wólka Klonowska
2 Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Chajewie, 44 Chajew stały Nie Bukowiec, Chajew, Chajew Kolonia
3 Szkoła Podstawowa w Godynicach, 17 Godynice stały Tak Godynice, Przedłęcze, Sokolenie, Starce, Szczesie, Zadębieniec
4 Szkoła Podstawowa w Żurawiu, 18 Żuraw stały Nie Gałki, Wiertelaki, Trzcinka, Kamieniki
1 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźniu, Bronisławów ul. Szkolna 2 Brzeźnio stały Tak Bronisławów, Brzeźnio, Nowa Wieś, Pustelnik
2 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźniu, Bronisławów ul. Szkolna 2 Brzeźnio stały Tak Dębołęka, Próba, Rembów, Tumidaj, Zapole
3 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Barczewie, 3 Barczew stały Nie Barczew, Lipno, Pyszków, Ruszków, Stefanów Barczewski Drugi, Stefanów Barczewski Pierwszy, Stefanów Ruszkowski, Wierzbowa
4 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kliczkowie Wielkim, 45a Kliczków Wielki stały Tak Gęsina, Kliczków-Kolonia, Kliczków Mały, Kliczków Wielki, Krzaki, Wola Brzeźniowska, Złotowizna
5 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Ostrowie, 21 Ostrów stały Nie Gozdy, Ostrów, Podcabaje, Rybnik, Rydzew
1 Zespół Szkół w Burzeninie, Sieradzka 11 Burzenin stały Tak Sołectwa: Burzenin, Antonin, Strumiany, Strzałki;
2 Remiza OSP w Grabówce, 30A Grabówka stały Tak Sołectwa: Brzeźnica, Gronów, Grabówka, Marianów, Wolnica Grabowska;
3 Świetlica Wiejska w Niechmirowie, 47 Niechmirów stały Nie Sołectwa: Niechmirów, Wolnica Niechmirowska, Kamionka, Jarocice, Nieczuj;
4 Remiza OSP w Szczawnie, 8a Szczawno stały Tak Sołectwa: Szczawno, Majaczewice, Biadaczew;
5 Remiza OSP w Woli Będkowskiej, 40 Wola Będkowska stały Nie Sołectwa: Wola Będkowska, Świerki, Redzeń II, Prażmów, Będków;
6 Świetlica Wiejska w Witowie, Wspólna 84 Witów stały Tak Sołectwa: Witów, Ligota, Tyczyn;
7 Dom Opieki Społecznej w Sieradzu Filia w Witowie, Wspólna 74 Witów dom pomocy społecznej Nie Witów ul. Wspólna 74
1 Gminny Ośrodek Kultury w Goszczanowie, Kaliska 11 Goszczanów stały Tak Goszczanów, Wroniawy, Rzężawy, Poradzew, Gawłowice, Sulmów, Sokołów
2 Szkoła Podstawowa w Chlewie, 51A Chlewo stały Tak Wola Tłomakowa, Świnice Kaliskie, Chlewo, Sulmówek, Chwalęcice, Waliszewice, Stojanów, Wilkszyce
3 Szkoła Podstawowa w Lipiczu, 44 Lipicze stały Nie Lipicze , Ziemięcin, Karolina, Lipicze Górne
4 Świetlica Wiejska w Poniatowie, 8 Poniatów stały Tak Poniatów, Poniatówek, Czerniaków, Strachanów, Poprężniki, Wacławów
5 Szkoła Podstawowa w Kaszewie, 29 Kaszew stały Nie Kaszew, Wilczków, Klonów
1 Urząd Gminy w Klonowej (sala posiedzeń), ul. Ks. Józefa Dalaka 2 Klonowa stały Tak Sołectwa: Klonowa I, Leliwa, Pawelce
2 Gminny Ośrodek Kultury w Klonowej, ul. Czajkowska 1b Klonowa stały Tak Sołectwa: Klonowa II, Grzyb, Świątki
3 Szkoła Podstawowa w Kuźnicy Błońskiej, 9 Kuźnica Błońska stały Nie Sołectwa: Kuźnica Błońska, Kuźnica Zagrzebska
4 Strażnica OSP w Owieczkach, 35 Owieczki stały Nie Sołectwo Lesiaki, Lipicze, Owieczki
1 Szkoła Podstawowa, 19 Dąbrowa Wielka stały Tak Dąbrowa Wielka, , Dębina, Kuśnie, Kolonia Okręglica, Okręglica, Sokołów
2 Szkoła Podstawowa w Charłupi Małej, Szkolna 15 Charłupia Mała stały Tak Biskupice, Kowale, Dzierlin, Charłupia Mała, Dzigorzew, Łosieniec
3 Szkoła Podstawowa w Chojnem, Główna 1 Chojne stały Tak Bobrowniki, Borzewisko, Bogumiłów, Chojne, Chałupki, Stoczki, Wiechucice
4 Szkoła Podstawowa, 11 Kłocko stały Tak Kłocko, Jeziory, Dąbrówka
5 Remiza OSP, 106D Ruda stały Nie Grądy, Kamionaczyk, Czartki, Mnichów, Sucha, Ruda
6 Szkoła Podstawowa, 84 Rzechta stały Tak Grabowiec, Męcka Wola, Rzechta, Podłężyce
7 Dom Pomocy Społecznej w Biskupicach, 72 Biskupice dom pomocy społecznej Nie Biskupice 72
1 Publiczne Gimnazjum, świętojańska 5/sala A Warta stały Tak Dr Karola Szymańskiego, Garncarska, Głęboka, Klasztorna, Krótka, Prefekturalna, Rynek im. Wł. St. Reymonta, Sieradzka, Skarżyńskiego, Targowa, Błękitnej Armii, Garbarska, Górna, Plac Bł. Ojca Rafała, Prof. Stanisława Kaszyńskiego.
2 Publiczne Gimnazjum, świętojańska 5/sala B Warta stały Tak Cezarego Baryki, Długa, Dr Judyma, Eugenii Kaleniewicz, Jagiellońska, Jana Cwendrycha, Kaliska, Koźmińska, Mansjonarska, Piekarska, Południowa, Popioły, Promień, Przedwiośnie, Racławicka, Róży, Stanisława Szukalskiego, Świętojańska, Świętokrzyska, Tadeusza Kościuszki, Wierna, Wiosenna, Zachodnia, Słoneczna, Terenowa, Zapomnienia, Zmierzch, Zygmunta Andrychiewicza, 3 Maja, 3 Pułku Strzelców Konnych, 700 - Lecia, Bartosza Głowackiego, Barska, Cegielniana, Cielecka, Deczyńskiego, Konfederatów, Kosynierów, Kowalówka, Ogrodowa, Parkowa, Paszkowskiego, Połaniecka, Płk. Marcina Amora Tarnowskiego, Powstania Listopadowego, Przechodnia, Sadowa, Włościańska, Wolności, Zamłynie.
3 Dom Ludowy, 75 Małków stały Nie Bartochów, Duszniki, Małków
4 Szkoła Podstawowa, 15 Jakubice stały Tak Gołuchy-Łabędzie, Piotrowice, Jakubice
5 Szkoła Podstawowa, 16 Cielce stały Nie Augustynów, Cielce, Socha, Witów, Czartki, Góra, Krąków, Zielęcin.
6 Szkoła Podstawowa, 46 Jeziorsko stały Nie Jeziorsko, Klonówek, Maszew, Ostrów Warcki, Tądów Dolny, Wola Miłkowska, Zaspy Kolonia.
7 Szkoła Podstawowa, 26 Ustków stały Nie Tądów Górny, Ustków, Wola Zadąbrowska Nowa, Wola Zadąbrowska Stara, Zadąbrowie-Rudunek, Zadąbrowie-Wiatraczyska.
8 OSP, 35A Proboszczowice stały Tak Grzybki, Mikołajewice, Proboszczowice, Tomisławice.
9 Zespół Szkół Publicznych, ul. Sieradzka 7 Rossoszyca stały Tak Miedze-Grabinka, Miedźno, Rossoszyca, Lasek, Lipiny, Mogilno, Raszelki, Rożdżały.
10 Szkoła Podstawowa, 10 Włyń stały Tak Dzierzązna, Glinno, Kamionacz, Włyń.
11 Szkoła Podstawowa, 23B Raczków stały Nie Gać Warcka, Głaniszew, Kawęczynek, Raczków, Zagajew
12 Centrum Psychiatryczne w Warcie, Sieradzka 3 Warta szpital Nie Odrębny Obwód Głosowania-Centrum Psychiatryczne w Warcie
1 Publiczne Przedszkole we Wróblewie, 55b Wróblew stały Tak Dąbrówka Kobierzycko Kościerzyn Ocin Próchna Rakowice Smardzew Wróblew
2 Szkoła Podstawowa w Słomkowie Mokrym, 23 Słomków Mokry stały Tak Inczew Dziebędów Sędzice Słomków Mokry Słomków Suchy Tubądzin
3 Szkoła Podstawowa w Charłupi Wielkiej, 116 Charłupia Wielka stały Tak Charłupia Wielka Drzązna Gęsówka Józefów KrzakowiznaOraczew Oraczew MałyRowy Tworkowizna Tworkowizna Oraczewska
4 Szkoła Podstawowa w Wągłczewie, 4 Wągłczew stały Tak Bliźniew Sadokrzyce Wągłczew Wągłczew Kolonia Orzeł Biały Gaj
1 Szkoła Podstawowa w Złoczewie, Burzenińska 4/6 Złoczew stały Tak Złoczew, ulice: Burzenińska, Cmentarna, Dolna, Działkowa, Kilińskiego, Klonowa, Kościelna, Łąkowa, Nowa, Ogrodowa, Opłotki, Parkowa, Spokojna, Starowiejska, Starowieluńska, Szeroka, Szkolna, Wieluńska, Wodna, Wyzwolenia, XX Lecia, Krótka, Wspólna, Jarzębinowa, Porzeczkowa.
2 Publiczne Gminazjum w Złoczewie, Szkolna 18 Złoczew stały Tak Złoczew, ulice: Błaszkowska, Cegielniana, Kopernika, Krasickiego, Kwiatowa, Leśna, Lipowa, Lututowska, Mickiewicza, Polna, Przylesie, Rolnicza, Sadownicza, Sieradzka, Słoneczna, Sportowa, Zielona, 9 Maja, Przechodnia, Chabrowa, Fiołkowa, Kaczeńcowa, Spółdzielcza.
3 Szkoła Podstawowa w Broszkach, 4 Broszki stały Nie Broszki, Zapowiednik
4 Szkoła Podstawowa w Złoczewie, Burzenińska 4/6 Złoczew stały Nie Borzęckie, Burdynówka, Czarna, Gronówek, Miklesz, Potok, Szklana Huta
5 Środowiskowy Dom Samopomocy w Grójcu Wielkim, 24 Grójec Wielki stały Tak Grójec Mały, Grójec Wielki, Robaszew, Stanisławów
6 Szkoła Podstawowa w Unikowie, 4 Uników stały Nie Bujnów, Kamasze, Emilianów, Uników, Wandalin
7 Szkoła Podstawowa w Stolcu, 35 Stolec stały Tak Biesiec, Dąbrowa Miętka, Łeszczyn, Stolec

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto Sieradz 8 34 953 3 30
0.0000020000Nr 2 Miasto i Gmina Błaszki 3 11 877 3 15
0.0000030000Nr 3 Gmina Goszczanów, Miasto i Gmina Warta, Gmina Wróblew 5 19 783 3 21
0.0000040000Nr 4 Gminy: Sieradz i Burzenin 3 12 829 3 15
0.0000050000Nr 5 Gminy: Brąszewice, Brzeźnio, Klonowa, Złoczew 4 16 843 3 18
Podsumowanie 23 96 285 15 99

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 10 5 7 5 6 33
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 10 5 7 5 6 33
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA SIERADZKA KWW ZIEMIA SIERADZKA 10 5 7 5 6 33

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 34 899 18 329 18 314 52.48% 0.05248
17 579 95.99% 0.09599
Tak
2 11 884 7 178 7 174 60.37% 0.06037
6 778 94.48% 0.09448
Tak
3 19 838 11 191 11 186 56.39% 0.05639
10 577 94.56% 0.09456
Tak
4 12 826 7 187 7 185 56.02% 0.05602
6 883 95.80% 0.0958
Tak
5 16 822 10 121 10 115 60.13% 0.06013
9 594 94.85% 0.09485
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 19 646 33 38.21% 0.03821
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 19 924 33 38.75% 0.03875
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA SIERADZKA 11 841 33 23.03% 0.02303

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 19 646 33 9 38.21% 0.03821
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 19 924 33 9 38.75% 0.03875
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA SIERADZKA 11 841 33 5 23.03% 0.02303
Tak

Rada Powiatu Sieradzkiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 BĄDZIOR Mariusz Grzegorz 2 149 12.22% 0.01222
Tak
1 2 2 TERKA Michał Waldemar 615 3.50% 0.0035
Tak
1 2 3 OLEJNIK Magdalena Anna 385 2.19% 0.00219
Nie
1 2 4 SZCZEPANIAK-ZDUNEK Anna Małgorzata 341 1.94% 0.00194
Nie
1 2 5 KOZUŃ Karol Wojciech 347 1.97% 0.00197
Nie
1 2 6 JURKOWSKA Małgorzata 526 2.99% 0.00299
Nie
1 2 7 KIEŁBASA Zdzisław Stanisław 466 2.65% 0.00265
Nie
1 2 8 WESELSKI Andrzej Marian 124 0.71% 0.00071
Nie
1 2 9 TOMALA Elżbieta Małgorzata 237 1.35% 0.00135
Nie
1 2 10 MAJEWSKI Marcin Roman 209 1.19% 0.00119
Nie
1 10 1 GOTKOWICZ Kazimiera Marianna 2 436 13.86% 0.01386
Tak
1 10 2 DĘGA-FRĄTCZAK Sylwia Bogumiła 1 066 6.06% 0.00606
Tak
1 10 3 CHRABELSKI Jakub Jan 459 2.61% 0.00261
Nie
1 10 4 NOWAK Bogdan Władysław 175 1.00% 0.001
Nie
1 10 5 WARDĘGA Grzegorz 731 4.16% 0.00416
Tak
1 10 6 SZALIŃSKA Arleta Anna 165 0.94% 0.00094
Nie
1 10 7 GOTKOWICZ Jerzy Stanisław 117 0.67% 0.00067
Nie
1 10 8 KURPISZ Patryk 222 1.26% 0.00126
Nie
1 10 9 WIDERSKA Ewa 164 0.93% 0.00093
Nie
1 10 10 HOŁUBOWICZ Jan 441 2.51% 0.00251
Nie
1 14 1 WALCZAK Jacek 3 003 17.08% 0.01708
Tak
1 14 2 KRASIŃSKI Zbigniew Stanisław 472 2.69% 0.00269
Nie
1 14 3 PABICH Michał Marian 516 2.94% 0.00294
Nie
1 14 4 WALUDA Bożena Anna 368 2.09% 0.00209
Nie
1 14 5 SULGAN Maciej Tomasz 531 3.02% 0.00302
Tak
1 14 6 MARCINOWSKA Barbara Jadwiga 88 0.50% 0.0005
Nie
1 14 7 KĘPKA Mirosław Arkadiusz 216 1.23% 0.00123
Nie
1 14 8 JANIAK Krystyna Elżbieta 102 0.58% 0.00058
Nie
1 14 9 WITEK Julia Agata 144 0.82% 0.00082
Nie
1 14 10 WILCZYŃSKI Konrad Marek 764 4.35% 0.00435
Tak
2 2 1 KOŁODZIEJCZYK Jan 1 264 18.65% 0.01865
Tak
2 2 2 BITNER Łukasz Marian 712 10.50% 0.0105
Nie
2 2 3 ROJANEK Małgorzata 943 13.91% 0.01391
Tak
2 2 4 GŁOMB Zdzisława Anna 198 2.92% 0.00292
Nie
2 2 5 BIALIK Teofil 230 3.39% 0.00339
Nie
2 10 1 KOŁOSZCZYK Olga Anna 1 057 15.59% 0.01559
Tak
2 10 2 MIKOŁAJCZYK Dariusz 718 10.59% 0.01059
Nie
2 10 3 TRZECIAK Elżbieta 279 4.12% 0.00412
Nie
2 10 4 JEZIORSKI Mikołaj 416 6.14% 0.00614
Nie
2 10 5 TORUŃSKI Jan 253 3.73% 0.00373
Nie
2 14 1 KIEŁBASA Arkadiusz Aleksy 148 2.18% 0.00218
Nie
2 14 2 KAWCZYŃSKA Roksana 121 1.79% 0.00179
Nie
2 14 3 NIEDŹWIEDZKI Robert Marek 145 2.14% 0.00214
Nie
2 14 4 RAJEWSKA Barbara Grażyna 129 1.90% 0.0019
Nie
2 14 5 ADAMCZEWSKI Michał Roman 165 2.43% 0.00243
Nie
3 2 1 BALIŃSKI Tomasz Mikołaj 2 020 19.10% 0.0191
Tak
3 2 2 WZGARDA Michał 1 254 11.86% 0.01186
Tak
3 2 3 PAWLAK Renata Ewa 492 4.65% 0.00465
Nie
3 2 4 ŻUBROWSKI Krzysztof Andrzej 990 9.36% 0.00936
Tak
3 2 5 MUSIAŁCZYK Anna 346 3.27% 0.00327
Nie
3 2 6 PAJĘCKA Joanna Dominika 49 0.46% 0.00046
Nie
3 2 7 TELEGA Lech 367 3.47% 0.00347
Nie
3 10 1 JOACHIMIAK Daniel Paweł 858 8.11% 0.00811
Tak
3 10 2 KOWALSKA Sara Ewa 745 7.04% 0.00704
Nie
3 10 3 BRUŚ Sławomir Stanisław 1 028 9.72% 0.00972
Tak
3 10 4 ZIENTARA Julita 356 3.37% 0.00337
Nie
3 10 5 KUCIŃSKI Ireneusz 400 3.78% 0.00378
Nie
3 10 6 CZYŻEWSKA Kinga Elżbieta 212 2.00% 0.002
Nie
3 10 7 KOLANKOWSKI Tomasz Marcin 338 3.20% 0.0032
Nie
3 14 1 CZARNECKI Zbigniew Jerzy 360 3.40% 0.0034
Nie
3 14 2 KAMIŃSKA Anna Maria 165 1.56% 0.00156
Nie
3 14 3 CIESIELSKA Katarzyna 51 0.48% 0.00048
Nie
3 14 4 JEZIORSKA Justyna Maria 99 0.94% 0.00094
Nie
3 14 5 PACHOLAK Beata Krystyna 38 0.36% 0.00036
Nie
3 14 6 OLCZYK Marek Ireneusz 117 1.11% 0.00111
Nie
3 14 7 CZŁAPA Mirosław 292 2.76% 0.00276
Nie
4 2 1 HANKIEWICZ Jan 1 235 17.94% 0.01794
Tak
4 2 2 GZIK Beata 341 4.95% 0.00495
Nie
4 2 3 FORNALCZYK-LISIAK Marianna Zofia 249 3.62% 0.00362
Nie
4 2 4 ZIĘTERSKA Justyna Elżbieta 90 1.31% 0.00131
Nie
4 2 5 ANDRYCH Rajmund 197 2.86% 0.00286
Nie
4 10 1 PALMA Daniel Łukasz 990 14.38% 0.01438
Tak
4 10 2 STANIEWSKI Jakub 301 4.37% 0.00437
Nie
4 10 3 MIŁEK Joanna Marianna 294 4.27% 0.00427
Nie
4 10 4 JUŚKIEWICZ Joanna Agnieszka 273 3.97% 0.00397
Nie
4 10 5 SZYMALA Jan 942 13.69% 0.01369
Nie
4 14 1 PŁÓCIENNIK Marek 1 341 19.48% 0.01948
Tak
4 14 2 WALCZAK Beata 203 2.95% 0.00295
Nie
4 14 3 SZCZEŚNIAK Jacek 152 2.21% 0.00221
Nie
4 14 4 CIEŚLAK Weronika 109 1.58% 0.00158
Nie
4 14 5 KUJAWIAK Rafał Łukasz 166 2.41% 0.00241
Nie
5 2 1 SZEWCZYK Edward Józef 1 059 11.04% 0.01104
Tak
5 2 2 SOSIN Tomasz 986 10.28% 0.01028
Nie
5 2 3 KURZAJ Janina 463 4.83% 0.00483
Nie
5 2 4 DOBRUCHOWSKA Ewa 112 1.17% 0.00117
Nie
5 2 5 GAJDA Elżbieta Zdzisława 143 1.49% 0.00149
Nie
5 2 6 KUPIS Mariusz 507 5.28% 0.00528
Nie
5 10 1 STERNA Artur 2 022 21.08% 0.02108
Tak
5 10 2 BEDNAREK Bożena 487 5.08% 0.00508
Nie
5 10 3 WŁODARCZYK Paweł Leszek 320 3.34% 0.00334
Nie
5 10 4 CICHECKA Dominika 221 2.30% 0.0023
Nie
5 10 5 ŁAWNICZAK Michał 1 284 13.38% 0.01338
Tak
5 10 6 KOWALSKA Anna Teresa 154 1.61% 0.00161
Nie
5 14 1 CZYŻAK Andrzej Jan 577 6.01% 0.00601
Tak
5 14 2 PAŁKA Mariusz Witold 489 5.10% 0.0051
Nie
5 14 3 MAŃKA Elżbieta 153 1.59% 0.00159
Nie
5 14 4 ŻYŚKO Alicja Konstancja 99 1.03% 0.00103
Nie
5 14 5 WYSOCKA Jadwiga 221 2.30% 0.0023
Nie
5 14 6 KUCHARSKI Antoni Włodzimierz 297 3.10% 0.0031
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Sieradzki - ogółem 12 194 159 117 007 96 285 93 7 3 1
Gminy ogółem 11 171 154 117 007 96 285 93 7 3 1
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 4 41 059 34 953 27 0 0 1
   Gminy do 20 000 mieszkańców 10 150 150 75 948 61 332 66 7 3 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 15 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 19 1
Ogółem 34 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 99 44 44% 55 56%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 127 55 43% 72 57%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 447 152 34% 295 66%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 16 5 31% 11 69%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 13 2 15% 11 85%
Ogółem 673 251 37% 422 63%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 49 48 50
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 50 50 50
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 49 46 50
Średnia wieku kandydatów na wójta 48 48 48
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 47 53 45
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 64 21 33% 43 67%
30-39 115 50 43% 65 57%
40-59 331 136 41% 195 59%
60+ 163 44 27% 119 73%
Ogółem 673 251 37% 422 63%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 1 0 0% 1 100%
30-39 7 0 0% 7 100%
40-59 21 7 33% 14 67%
60+ 4 0 0% 4 100%
Ogółem 33 7 21% 26 79%