Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 7 587
Wyborców 6 125
Obwodów 6
  • Wybory do Rady Gminy w Dobroniu
  • Wybory Wójta Gminy Dobroń
  • Wyniki głosowania do rady gminy
  • Wyniki wyborów do rady gminy
  • Wyniki głos. i wyb. Wójta
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa w Chechle, ul. Lipowa 1 Chechło Drugie stały Nie Chechło Pierwsze-ulice: 15 Pułku Piechoty Wilków, A. Asnyka, B. Leśmiana, B. Prusa, E. Orzeszkowej, G. Zapolskiej, H. Mniszkówny, J. Kasprowicza, J. Kochanowskiego, J. Porazińskiej, J. Przybosia, J. Słowackiego, J. Tuwima, J. Iwaszkiewicza, K. I. Gałczyńskiego, Karolewska, Liściasta, M. Kownackiej, M. Dąbrowskiej, M. Samozwaniec, M. Hillar, M. Konopnickiej, M. Rodziewiczówny, P. Gojawiczyńskiej, Polna, S. I. Witkiewicza, S. Wyspiańskiego, Z. Nałkowskiej, Zwycięstwa. Chechło Pierwsze-ulice: A. Mickiewicza, Długa, Dolna, Krótka, Ks. Maksymiliana Marii Kolbego, Niska, Nowa, Pabianicka, Podmiejska, Torowa, W. Witosa, Wąska. Chechło Drugie-ulice: Brzozowa, Kwiatowa, Lipowa od nr 1 do nr 23 i nr: 24, 26, 28, 28b, 30, 32, Łąkowa, Ogrodowa, Przejazdowa, Spacerowa, Wrzosowa, Zielona, Zwycięstwa. Chechło Drugie-ulice: Gliniana, Kosobudzka, Lipowa nr: 25, 27, 29, 31 i od nr 33 do nr 87, 3 Maja, Marii Rożek, Mokra, Pabianicka, Podleśna, Torowa, Cicha, Wspólna.
2 Szkoła Podstawowa w Dobroniu, ul. Sienkiewicza 39 Dobroń stały Tak Dobroń Duży, Dobroń Mały
3 Szkoła Podstawowa w Dobroniu, ul. Sienkiewicza 39 Dobroń stały Tak Dobroń Poduchowny – ulice: Dojazdowa, Juliana Tuwima, Kanałowa, Kolejowa, Lipowa, M. Konopnickiej, Rolnicza, Sienkiewicza od nr 7 do nr 54, Szkolna, W. Witosa. Dobroń Poduchowny-ulice: Cisowa, Fabryczna, Grunwaldzka, Jodłowa, M. Hłaski, Mickiewicza, Modrzewiowa, Norwida, Ogrodowa, Parkowa, Podleśna, Sienkiewicza od nr 55 do nr 74, Słowackiego, Sosnowa, Sportowa, Świerkowa, Zbigniewa Herberta, W. Broniewskiego, Czesława Miłosza, miejscowość Szczerki.
4 Szkoła Podstawowa w Dobroniu, ul. Sienkiewicza 39 Dobroń stały Tak Wincentów, Wymysłów, Markówka, Poleszyn, Zakrzewki
5 Strażnica OSP w Orpelowie, 20 Orpelów stały Nie Orpelów
6 Szkoła Podstawowa w Mogilnie Dużym, 21 Mogilno Duże stały Nie Barycz, Ldzań, Mogilno Duże, Mogilno Małe, Przygoń, Morgi, Róża.

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Chechło Pierwsze-ulice: 15 Pułku Piechoty Wilków, A. Asnyka, B. Leśmiana, B. Prusa, E. Orzeszkowej, G. Zapolskiej, H. Mniszkówny, J. Kasprowicza, J. Kochanowskiego, J. Porazińskiej, J. Przybosia, J. Słowackiego, J. Tuwima, J. Iwaszkiewicza, K. I. Gałczyńskiego, Karolewska, Liściasta, M. Kownackiej, M. Dąbrowskiej, M. Samozwaniec, M. Hillar, M. Konopnickiej, M. Rodziewiczówny, P. Gojawiczyńskiej, Polna, S. I. Witkiewicza, S. Wyspiańskiego, Z. Nałkowskiej, Zwycięstwa. 1 453 3 3
0.0000020000Nr 2 Chechło Pierwsze-ulice: A. Mickiewicza, Długa, Dolna, Krótka, Ks. Maksymiliana Marii Kolbego, Niska, Nowa, Pabianicka, Podmiejska, Torowa, W. Witosa, Wąska. 1 422 2 2
0.0000030000Nr 3 Chechło Drugie-ulice: Brzozowa, Kwiatowa, Lipowa nr 1 do nr 23 i nr: 24, 26, 28, 28b, 30, 32, Łąkowa, Ogrodowa, Przejazdowa, Spacerowa, Wrzosowa, Zielona, Zwycięstwa 1 399 2 2
0.0000040000Nr 4 Chechło Drugie-ulice: Gliniana, Kosobudzka, Lipowa nr: 25, 27, 29, 31 i od nr 33 do nr 87, 3 Maja, Marii Rożek, Mokra, Pabianicka, Podleśna, Torowa, Cicha, Wspólna. 1 358 3 3
0.0000050000Nr 5 Dobroń Duży 1 348 2 2
0.0000060000Nr 6 Dobroń Mały 1 540 2 2
0.0000070000Nr 7 Dobroń Poduchowny-ulice: Dojazdowa, Juliana Tuwima, Kanałowa, Kolejowa, Lipowa, M. Konopnickiej, Rolnicza, Sienkiewicza od nr 7 do nr 54, Szkolna, W. Witosa. 1 360 3 3
0.0000080000Nr 8 Dobroń Poduchowny-ulice: Cisowa, Fabryczna, Grunwaldzka, Jodłowa, M. Hłaski, Mickiewicza, Modrzewiowa, Norwida, Ogrodowa, Parkowa, Podleśna, Sienkiewicza od nr 55 do nr 74, Słowackiego, Sosnowa, Sportowa, Świerkowa, Zbigniewa Herberta, miejscowość Szczerki, W. Broniewskiego, Czesława Miłosza. 1 476 3 3
0.0000090000Nr 9 Wincentów, Wymysłów. 1 293 3 3
0.0000100000Nr 10 Markówka, Poleszyn. 1 296 2 2
0.0000110000Nr 11 Zakrzewki 1 502 2 2
0.0000120000Nr 12 Orpelów 1 499 1 1
0.0000130000Nr 13 Barycz, Ldzań. 1 333 2 2
0.0000140000Nr 14 Mogilno Duże, Mogilno Małe, Przygoń. 1 495 2 2
0.0000150000Nr 15 Morgi, Róża. 1 351 3 3
Podsumowanie 15 6 125 35 35

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7 Nr 8 Nr 9 Nr 10 Nr 11 Nr 12 Nr 13 Nr 14 Nr 15
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 10
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 12
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA JARZĘBAKA KWW ROBERTA JARZĘBAKA 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 13

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
2 KANIEWSKI Zdzisław Leszek 52 wyższe KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ PiS Chechło Pierwsze
1 JARZĘBAK Robert Wojciech 50 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA JARZĘBAKA Dobroń

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 453 274 274 60.49% 0.06049
269 98.18% 0.09818
Tak
2 423 209 209 49.41% 0.04941
205 98.09% 0.09809
Tak
3 401 274 274 68.33% 0.06833
265 96.72% 0.09672
Tak
4 365 232 232 63.56% 0.06356
227 97.84% 0.09784
Tak
5 348 188 188 54.02% 0.05402
184 97.87% 0.09787
Tak
6 540 321 321 59.44% 0.05944
314 97.82% 0.09782
Tak
7 360 218 218 60.56% 0.06056
207 94.95% 0.09495
Tak
8 476 315 315 66.18% 0.06618
313 99.37% 0.09937
Tak
9 293 152 152 51.88% 0.05188
145 95.39% 0.09539
Tak
10 296 166 166 56.08% 0.05608
166 100.00% 0.1
Tak
11 502 324 324 64.54% 0.06454
313 96.60% 0.0966
Tak
12 Bez głosowania Nie
13 333 205 205 61.56% 0.06156
200 97.56% 0.09756
Tak
14 495 287 287 57.98% 0.05798
277 96.52% 0.09652
Tak
15 351 202 202 57.55% 0.05755
199 98.51% 0.09851
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 799 9 24.33% 0.02433
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 783 12 23.84% 0.02384
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA JARZĘBAKA 1 702 13 51.83% 0.05183

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 799 9 5 24.33% 0.02433
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 783 12 0 23.84% 0.02384
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA JARZĘBAKA 1 702 13 10 51.83% 0.05183

Rada Gminy w Dobroniu - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 2 DROBNIEWSKA Bożenna Kazimiera 50 18.59% 0.01859
Nie
1 10 10 PLEWIŃSKI Jacek 68 25.28% 0.02528
Nie
1 16 16 BECHT Dariusz Marek 151 56.13% 0.05613
Tak
2 10 10 WOLSKA Agnieszka Anna 46 22.44% 0.02244
Nie
2 16 16 GRĄCKA Hanna Bożenna 159 77.56% 0.07756
Tak
3 2 2 JÓŹWIAK Barbara 173 65.28% 0.06528
Tak
3 10 10 DOBROWOLSKA Aleksandra 92 34.72% 0.03472
Nie
4 2 2 KORCZAK Daniel Wiesław 103 45.37% 0.04537
Tak
4 10 10 KUBIK Jan 59 25.99% 0.02599
Nie
4 16 16 JAROS Jerzy 65 28.63% 0.02863
Nie
5 2 2 SZCZEPANIK Regina Teresa 84 45.65% 0.04565
Nie
5 16 16 MINKIEWICZ Magdalena Anna 100 54.35% 0.05435
Tak
6 10 10 JANAS Mariola 95 30.25% 0.03025
Nie
6 16 16 MINIAS Grzegorz 219 69.75% 0.06975
Tak
7 2 2 BAGIŃSKA Dorota Maria 83 40.10% 0.0401
Nie
7 10 10 DĘBSKI Michał Adam 30 14.49% 0.01449
Nie
7 16 16 BIELECKA Agnieszka Maria 94 45.41% 0.04541
Tak
8 2 2 ŁUCZAK Elżbieta Irena 100 31.95% 0.03195
Nie
8 10 10 WRÓBEL Mikołaj Bogumił 53 16.93% 0.01693
Nie
8 16 16 SIWEK Urszula 160 51.12% 0.05112
Tak
9 2 2 ZIĘTALA Ryszard 15 10.34% 0.01034
Nie
9 10 10 SZCZEPAŃCZYK Jan Wojciech 30 20.69% 0.02069
Nie
9 16 16 PUŁANECKI Andrzej Wiesław 100 68.97% 0.06897
Tak
10 2 2 FĄTNER-DREGIER Anna Małgorzata 94 56.63% 0.05663
Tak
10 16 16 ZAJĄC Jacek Adam 72 43.37% 0.04337
Nie
11 10 10 JAKUBEK Emilia 106 33.87% 0.03387
Nie
11 16 16 SZERFFEL Janusz 207 66.13% 0.06613
Tak
12 2 2 RÓŻAŃSKI Tadeusz Bez głosowania Tak
13 10 10 DŁUGOSZ Janina Teresa 95 47.50% 0.0475
Nie
13 16 16 WOLNA Monika Barbara 105 52.50% 0.0525
Tak
14 10 10 GÓRNA Elżbieta Lidia 99 35.74% 0.03574
Nie
14 16 16 GÓRNY Piotr 178 64.26% 0.06426
Tak
15 2 2 BĄKOWSKI Włodzimierz 97 48.74% 0.04874
Tak
15 10 10 KANIEWSKI Zdzisław Leszek 10 5.03% 0.00503
Nie
15 16 16 MALINOWSKI Ryszard Antoni 92 46.23% 0.04623
Nie

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 JARZĘBAK Robert Wojciech 50 wyższe Dobroń, 2 931 81.62 Tak
2 KANIEWSKI Zdzisław Leszek 52 wyższe Chechło Pierwsze, 660 18.38 Nie

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Szkoła Podstawowa w Chechle, ul. Lipowa 1 Chechło Drugie stały 1 642 994 994 60.54% 0.06054
980 98.59%
2 Szkoła Podstawowa w Dobroniu, ul. Sienkiewicza 39 Dobroń stały 888 508 508 57.21% 0.05721
506 99.61%
3 Szkoła Podstawowa w Dobroniu, ul. Sienkiewicza 39 Dobroń stały 836 529 529 63.28% 0.06328
524 99.05%
4 Szkoła Podstawowa w Dobroniu, ul. Sienkiewicza 39 Dobroń stały 1 091 642 642 58.85% 0.05885
639 99.53%
5 Strażnica OSP w Orpelowie, 20 Orpelów stały 499 259 259 51.90% 0.0519
258 99.61%
6 Szkoła Podstawowa w Mogilnie Dużym, 21 Mogilno Duże stały 1 179 693 693 58.78% 0.05878
684 98.70%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 15 15 7 587 6 125 6 1