Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 38 430
Wyborców 30 855
Obwodów 32
  • Wybory do Rady Powiatu Wschowskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina slzawaGmina Sława 12 15 15 45 45
miasto i gmina szlichtyngowaMiasto I Gmina Szlichtyngowa 4 15 15 28 28
miasto i gmina wschowaMiasto I Gmina Wschowa 16 3 21 17 137

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa im. Franciszka Niewidziajły, ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 16 Sława stały Tak SŁAWA ulice: Brzozowa, Dębowa, Energetyczna, Franciszka Niewidziajły, Gajowa, Jaśminowa, Jedności Robotniczej, Jeziorna, Kasztanowa, Kolejowa, Kolonia, Kopernika, Kormoranów, Kościuszki, Leśna, 11 Listopada, Lipowa, Majowa, Malinowa, Miodowa, Nowy Rynek, Obrońców Pokoju, Odrodzonego Wojska Polskiego, Ogrodowa, Parkowa, Prosta, Poziomkowa, Przemysłowa, Słoneczna, Sosnowa, Sportowa, Świerkowa, Tęczowa, Waryńskiego, Wczasowa, Zacisze, Zjednoczenia, Złota Podkowa
2 Dom Kultury, ul. Głogowska 5 Sława stały Nie SŁAWA ulice: Boczna, Chopina, Długa, Głogowska, Henryka Pobożnego, Krótka, Kwiatowa, Łąkowa, Matejki, Mickiewicza, Nowa, Nowosolska, Okrężna, Plac Ks. Kazimierza Tomkiewicza, Plac Rynek, Piwna, Polna, Powstańców Śląskich, Reja, Topolowa Wiejska, Wincentego Pola, Wschowska, Wspólna
3 Świetlica Wiejska w Lubogoszczy, 6 Lubogoszcz stały Nie Gola, Lubiatów, Lubogoszcz, przysiółki: Dąb, Dębowo, Krępina
4 Sala Wiejska, 191 Stare Strącze stały Nie Krzydłowiczki, Nowe Strącze, Stare Strącze i przysiółek Jutrzenka
5 Sala Wiejska, 136A Krzepielów stały Tak Krzepielów, przysiółki: Ciepielówek, Przydroże
6 Dom Kultury, 19 Ciosaniec stały Tak Ciosaniec, Droniki, Szreniawa
7 Remiza OSP, Szkolna 13 Łupice stały Tak Bagno i osada Polanica, Łupice
8 Sala Wiejska, 53 Lipinki stały Nie Lipinki, przysiółek Kamienna
9 Wiejski Dom Kultury, 20 Śmieszkowo stały Tak Spokojna, Śmieszkowo, Wróblów
10 Świetlica Wiejska, 94 Krążkowo stały Nie Krążkowo, przysiółek Dębczyn
11 Świetlica Wiejska, 65a Przybyszów stały Tak Przybyszów, przysiółek Cegłówko
12 Sala Wiejska, 1B Kuźnica Głogowska stały Tak Kuźnica Głogowska, Radzyń, Tarnów Jezierny, przysiółki: Głuchów, Myszyniec, Tarnówek, Zwierzyniec
1 Świetlica Miejska, Głogowska 1 Szlichtyngowa stały Nie miasto Szlichtyngowa
2 Szkoła Podstawowa, 55 Stare Drzewce stały Tak wieś Gola, wieś Nowe Drzewce, wieś Małe Drzewce, wieś Stare Drzewce
3 Szkoła Podstawowa Jędrzychowice, 62 a Kowalewo stały Nie wieś Jędrzychowice, wieś Kowalewo
4 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, Daszyńskiego 16 Szlichtyngowa stały Tak wieś Górczyna i osada Puszcza, wieś Dryżyna, wieś Wyszanów, wieś Zamysłów
1 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. K. Wielkiego 10 Wschowa stały Nie u l i c e : Arcybiskupa Stablewskiego, Dworcowa, Głogowska, Kazimierza Wielkiego, Konradowska, Lipowa, Matejki, Mickiewicza, Moniuszki, Obrońców Warszawy, Przemysłowa, Sportowa, Strzelecka, Żwirki i Wigury
2 Biblioteka Publiczna, ul. Plac Farny 3 Wschowa stały Tak u l i c e : Boczna, Bohaterów Westerplatte, Czarna, Generała Bema, Herbergera, Kasztanowa, Kilińskiego, Klasztorna, Kościelna, Kuśnierska, Łazienna, Parkowa, Plac Farny, Plac Świętego Jana, Plac Zamkowy, Pocztowa, Poprzeczna, Powstańców Wielkopolskich, Ratuszowa, Rynek, Rzemieślnicza, Rzeźnicka, Słoneczna, Zielona, Zielony Rynek
3 Budynek po Gimnazjum Nr 1, ul. Kopernika 7 Wschowa stały Nie ul i c e : 17 Pułku Ułanów, 55 Poznańskiego Pułku Piechoty, Daszyńskiego, Działkowa, Księdza Kostki, Nowa, Garbarska, Wałowa, Łąkowa, Okrężna, Piaskowa, Podgórna, Nowopolna, Osadnicza, Ogińskiego, Kurpińskiego, Wieniawskiego, Szymanowskiego, Chopina, Głowackiego, Plac Kosynierów, Kopernika, Plac Ćwiczeń, Krótka, Staroleszczyńska, Lwia, Gospody, Kolejowa, Towarowa, Zakątek Kamienny.
4 Centrum Kultury i Rekreacji, ul. Daszyńskiego 2 Wschowa stały Tak u l i c e : 31 Stycznia, Berwińskiego, Cicha, Jasna, Niepodległości, Piłsudskiego, Plac Grunwaldu, Polna, Solna, Spokojna, Strażacka, Targowa, Wąska, Wolności.
5 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Wolsztyńska 4 Wschowa stały Tak u l i c e : Czeska, Reymonta, Konopnicka, Kościuszki, Kraszewskiego, Nowy Rynek, Ogrodowa, Paderewskiego, Pusta, Sadowa, Sienkiewicza, Sikorskiego, Słowackiego, Starowiejska, Tylna, Wesoła, Węgierska, Wolsztyńska.
6 Przedszkole Nr 5, ul. Targowa 8 Wschowa stały Nie u l i c e : Akacjowa, Brzozowa, Bukowa, Cisowa, Czereśniowa, Orzechowa, Magnoliowa, Malinowa, Modrzewiowa, Morelowa, Klonowa, Leszczynowa, Nowe Ogrody, Jabłoniowa, Jagodowa, Jałowcowa, Jarzębinowa, Jeżynowa, Jodłowa, Sosnowa, Świerkowa, Leśna, Kamienna, Wierzbowa, Wiśniowa.
7 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Zacisze 1 Wschowa stały Tak u l i c e : Jagiellońska, Królowej Jadwigi, Osiedle, Osiedle Jagiellonów, Zacisze, Zygmunta Starego.
8 Sala Wiejska, 51 Przyczyna Górna stały Tak Przyczyna Górna
9 Szkoła Podstawowa, 2 Łysiny stały Nie Tylewice, Łysiny, Wygnańczyce, Pszczółkowo
10 Sala Wiejska, Hetmanice stały Tak Lgiń, Nowa Wieś, Hetmanice, Mały Bór, Klucz, Buczyna
11 Szkoła Podstawowa, 45 f Osowa Sień stały Nie Osowa Sień, Wincentowo
12 Centrum Animacji Kultury, 18 Dębowa Łęka stały Tak Dębowa Łęka
13 Sala Wiejska, Olbrachcice stały Tak Przyczyna Dolna, Olbrachcice, Łęgoń
14 Szkoła Podstawowa, 133 Siedlnica stały Nie Siedlnica, Czerlejewo
15 Sala Wiejska, Konradowo stały Nie Konradowo, Kandlewo
16 Szpital Miejski Wschowa, Księdza Kostki 33 Wschowa szpital Nie Szpital Miejski Wschowa

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Wschowa 8 16 756 6 54
0.0000020000Nr 2 Szlichtyngowa, Sława 7 14 099 6 48
Podsumowanie 15 30 855 12 102

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 10 9 19
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM KKW SLD LEWICA RAZEM 5 5
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 10 9 19
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA WSCHOWA - NASZ SAMORZĄD KWW NASZA WSCHOWA - NASZ SAMORZĄD 10 7 17
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZWYCZAJNI RAZEM KWW ZWYCZAJNI RAZEM 9 7 16
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA POWIATU KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA POWIATU 9 9
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTY RUCH POKOLEŃ KWW OTWARTY RUCH POKOLEŃ 7 7
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW INICJATYWA-ROZWÓJ-PRZYSZŁOŚĆ KWW INICJATYWA-ROZWÓJ-PRZYSZŁOŚĆ 10 10

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 16 759 8 363 8 359 49.88% 0.04988
7 915 94.69% 0.09469
Tak
2 14 082 7 531 7 532 53.49% 0.05349
6 961 92.42% 0.09242
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 2 177 19 14.63% 0.01463
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 771 5 5.18% 0.00518
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 3 309 19 22.24% 0.02224
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA WSCHOWA - NASZ SAMORZĄD 1 481 17 9.96% 0.00996
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZWYCZAJNI RAZEM 1 500 16 10.08% 0.01008
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA POWIATU 2 201 9 14.80% 0.0148
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTY RUCH POKOLEŃ 960 7 6.45% 0.00645
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW INICJATYWA-ROZWÓJ-PRZYSZŁOŚĆ 2 477 10 16.65% 0.01665

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 2 177 19 2 14.63% 0.01463
Tak
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 771 5 0 5.18% 0.00518
Nie
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 3 309 19 4 22.24% 0.02224
Tak
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA WSCHOWA - NASZ SAMORZĄD 1 481 17 1 9.96% 0.00996
Tak
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZWYCZAJNI RAZEM 1 500 16 1 10.08% 0.01008
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA POWIATU 2 201 9 3 14.80% 0.0148
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTY RUCH POKOLEŃ 960 7 1 6.45% 0.00645
Tak
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW INICJATYWA-ROZWÓJ-PRZYSZŁOŚĆ 2 477 10 3 16.65% 0.01665
Tak

Rada Powiatu Wschowskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 URBAŃSKI Tomasz 367 4.64% 0.00464
Tak
1 2 2 TURKIEWICZ-CHUDZIK Anna 122 1.54% 0.00154
Nie
1 2 3 PANICZ Tadeusz Marian 73 0.92% 0.00092
Nie
1 2 4 MAJ Ewa 103 1.30% 0.0013
Nie
1 2 5 WACH Zbigniew 37 0.47% 0.00047
Nie
1 2 6 ANDRYS Katarzyna Marta 40 0.51% 0.00051
Nie
1 2 7 GROCHOWCZAK Aleksandra Helena 37 0.47% 0.00047
Nie
1 2 8 WIŚNIEWSKA Patrycja Justyna 23 0.29% 0.00029
Nie
1 2 9 BACZYŃSKA Mariola Barbara 49 0.62% 0.00062
Nie
1 2 10 KRAWIEC Marian Kazimierz 48 0.61% 0.00061
Nie
1 5 1 OWOC Krzysztof 394 4.98% 0.00498
Nie
1 5 2 MAZUR Zdzisław Stanisław 252 3.18% 0.00318
Nie
1 5 3 KĄKALEC Kazimierz Jan 69 0.87% 0.00087
Nie
1 5 4 BĄK Monika 25 0.32% 0.00032
Nie
1 5 5 JON Natalia 31 0.39% 0.00039
Nie
1 10 1 PŁOŃCZAK Danuta Janina 537 6.78% 0.00678
Tak
1 10 2 SZADEL Wojciech 260 3.28% 0.00328
Tak
1 10 3 OTTO Józef Zdzisław 97 1.23% 0.00123
Nie
1 10 4 ALEFIEROWICZ Robert 116 1.47% 0.00147
Nie
1 10 5 PRZYJEMSKI Bronisław 141 1.78% 0.00178
Nie
1 10 6 KOSIŃSKI Zbigniew 210 2.65% 0.00265
Nie
1 10 7 BARANOWSKA Anna Małgorzata 40 0.51% 0.00051
Nie
1 10 8 PABIEROWSKA Danuta Maria 23 0.29% 0.00029
Nie
1 10 9 KOTWICA Szymon 52 0.66% 0.00066
Nie
1 10 10 KŁOSOWSKA Anna 87 1.10% 0.0011
Nie
1 11 1 PATALAS Danuta Maria 442 5.58% 0.00558
Tak
1 11 2 PIEKARCZYK Weronika 338 4.27% 0.00427
Nie
1 11 3 JANIK Marzena Małgorzata 73 0.92% 0.00092
Nie
1 11 4 JAROMIN Jadwiga 93 1.17% 0.00117
Nie
1 11 5 WRÓBEL Krzysztof Rudolf 45 0.57% 0.00057
Nie
1 11 6 ZIELIŃSKI Roman Grzegorz 41 0.52% 0.00052
Nie
1 11 7 KRUCZYŃSKA Stefania Lilla 30 0.38% 0.00038
Nie
1 11 8 JURKOWSKA Barbara Maria 43 0.54% 0.00054
Nie
1 11 9 NOWAK Marcin Andrzej 13 0.16% 0.00016
Nie
1 11 10 JUŚKIEWICZ Krzysztof 100 1.26% 0.00126
Nie
1 12 1 DENESIUK Jolanta 490 6.19% 0.00619
Tak
1 12 2 ŻUKOWSKI Leon 134 1.69% 0.00169
Nie
1 12 3 DWORKIEWICZ Andrzej 138 1.74% 0.00174
Nie
1 12 4 ANDRYS Amanda 42 0.53% 0.00053
Nie
1 12 5 MICHALAK Andrzej Jan 47 0.59% 0.00059
Nie
1 12 6 MARCINIAK Iwona Władysława 40 0.51% 0.00051
Nie
1 12 7 PRZYBYCIEŃ Wiesław Bronisław 39 0.49% 0.00049
Nie
1 12 8 WAŁOWSKA Marta Roksana 17 0.21% 0.00021
Nie
1 12 9 LEWANDOWSKI Krzysztof 40 0.51% 0.00051
Nie
1 15 1 KURYŁŁO Wojciech Adam 1 139 14.39% 0.01439
Tak
1 15 2 DRZEWIECKI Włodzimierz Józef 188 2.38% 0.00238
Tak
1 15 3 GRABKA Krzysztof Jerzy 546 6.90% 0.0069
Tak
1 15 4 GORSZKOWIAK Bernadeta Maria 42 0.53% 0.00053
Nie
1 15 5 JASZCZUR Agnieszka Maja 115 1.45% 0.00145
Nie
1 15 6 PAWŁOWSKA Joanna 71 0.90% 0.0009
Nie
1 15 7 PLEWKA Danuta 22 0.28% 0.00028
Nie
1 15 8 SERAFIN Agata 46 0.58% 0.00058
Nie
1 15 9 SZEWCZYK Marek 124 1.57% 0.00157
Nie
1 15 10 RĘKOŚ Krzysztof Mieczysław 184 2.32% 0.00232
Nie
2 2 1 STAROSTA Waldemar Henryk 371 5.33% 0.00533
Tak
2 2 2 MARGOWNICZY Celina Maria 256 3.68% 0.00368
Nie
2 2 3 POLAŃSKI Aleksander 211 3.03% 0.00303
Nie
2 2 4 SZYMAKOWSKI Stanisław Adam 51 0.73% 0.00073
Nie
2 2 5 MOSKALEWICZ Elżbieta Barbara 110 1.58% 0.00158
Nie
2 2 6 LEITGEBER Dorota Krystyna 4 0.06% 6.0E-5
Nie
2 2 7 KŁYŻ Dorota Kamila 33 0.47% 0.00047
Nie
2 2 8 MAŁY Marcin 76 1.09% 0.00109
Nie
2 2 9 SKRZYCZYŃSKI Tadeusz Józef 166 2.38% 0.00238
Nie
2 10 1 LENARCZYK Leszek Andrzej 210 3.02% 0.00302
Nie
2 10 2 BIELAWSKI Andrzej Marian 577 8.29% 0.00829
Tak
2 10 3 KULIŃSKA Krystyna Irena 173 2.49% 0.00249
Nie
2 10 4 SZUMAN Halina 218 3.13% 0.00313
Tak
2 10 5 DUDZIAK Roman 130 1.87% 0.00187
Nie
2 10 6 KLIBER Dariusz Marek 171 2.46% 0.00246
Nie
2 10 7 KAMIŃSKI Grzegorz Paweł 75 1.08% 0.00108
Nie
2 10 8 MAZURKIEWICZ Dorota Sabina 78 1.12% 0.00112
Nie
2 10 9 JAGODA Dorota 114 1.64% 0.00164
Nie
2 11 1 KRZYŻANOWSKA Danuta Maria 49 0.70% 0.0007
Nie
2 11 2 OLCZYK Krzysztof 104 1.49% 0.00149
Nie
2 11 3 KORZUN Artur 16 0.23% 0.00023
Nie
2 11 4 SOCZEWKO Lidia Bożena 31 0.45% 0.00045
Nie
2 11 5 ODROBINA Helena 19 0.27% 0.00027
Nie
2 11 6 MURAWSKI Tomasz 3 0.04% 4.0E-5
Nie
2 11 7 ŚLIWIŃSKA Alicja Zofia 41 0.59% 0.00059
Nie
2 12 1 MAĆKOWIAK Andrzej Bogdan 175 2.51% 0.00251
Nie
2 12 2 GRYS Karol Stanisław 26 0.37% 0.00037
Nie
2 12 3 GRZĘDZIELSKA Bożena Józefa 113 1.62% 0.00162
Nie
2 12 4 GRZEŚKOWIAK Justyna Magdalena 36 0.52% 0.00052
Nie
2 12 5 GARSZTKA-ZIENTEK Barbara 108 1.55% 0.00155
Nie
2 12 6 KOŚNIEWSKI Mieczysław 10 0.14% 0.00014
Nie
2 12 7 GOŁĄBEK Karina Alicja 45 0.65% 0.00065
Nie
2 13 1 BORYCZKA Marek 581 8.35% 0.00835
Tak
2 13 2 KOSTKA Dorota Małgorzata 182 2.61% 0.00261
Nie
2 13 3 SIEMCZYK Zdzisław Janusz 327 4.70% 0.0047
Tak
2 13 4 KURPISZ Marlena 136 1.95% 0.00195
Nie
2 13 5 KULUS Marian 315 4.53% 0.00453
Tak
2 13 6 GOLUNKIEWICZ-CHOLEWA Anna Maria 132 1.90% 0.0019
Nie
2 13 7 BUCZEK Krzysztof Witold 208 2.99% 0.00299
Nie
2 13 8 SADŁOŃ Dorota Katarzyna 72 1.03% 0.00103
Nie
2 13 9 MIKA Daniel Władysław 248 3.56% 0.00356
Nie
2 14 1 KLIBER Krzysztof Paweł 256 3.68% 0.00368
Tak
2 14 2 SACHA Marcin 109 1.57% 0.00157
Nie
2 14 3 PRZYGODA Iwona 31 0.45% 0.00045
Nie
2 14 4 RELICH Tomasz Lucjan 141 2.03% 0.00203
Nie
2 14 5 DROŻDŻYŃSKA Urszula 221 3.17% 0.00317
Nie
2 14 6 WALACHOWSKI Sławomir Jan 165 2.37% 0.00237
Nie
2 14 7 MARSZAŁEK Ewa Lidia 37 0.53% 0.00053
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Wschowski - ogółem 4 66 35 38 430 30 855 32 3
Gminy ogółem 3 51 33 38 430 30 855 32 3
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 3 20 800 16 756 16 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 2 30 30 17 630 14 099 16 0 2 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 12 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 17 1
Ogółem 29 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 102 50 49% 52 51%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 137 61 45% 76 55%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 73 34 47% 39 53%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta % %
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 9 3 33% 6 67%
Ogółem 312 145 46% 167 54%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 52 50 54
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 47 46 47
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 47 46 48
Średnia wieku kandydatów na wójta
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 50 49 50
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 23 12 52% 11 48%
30-39 67 32 48% 35 52%
40-59 149 73 49% 76 51%
60+ 73 28 38% 45 62%
Ogółem 312 145 46% 167 54%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 0 0 0% 0 0%
40-59 7 2 29% 5 71%
60+ 2 1 50% 1 50%
Ogółem 9 3 33% 6 67%