Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 54 249
Wyborców 43 632
Obwodów 37
  • Wybory do Rady Powiatu Świebodzińskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina lubrzaGmina Lubrza 2 15 15 30 30
gmina lzagozwGmina Łagów 3 15 15 43 43
gmina skazpeGmina Skąpe 4 15 15 28 28
gmina szczaniecGmina Szczaniec 3 15 15 43 43
gmina szwiebodzinGmina Świebodzin 20 4 21 23 151
gmina zbazszynekGmina Zbąszynek 5 15 15 25 25

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Urząd Gminy, os. Szkolne 13 Lubrza stały Tak Buczyna Boryszyn Chałupczyn Lubrza (Klasztorna) Lubrza (Krzywa) Lubrza (Słoneczna) Lubrza (Spokojna) Lubrza (Jeziorowa) Lubrza (Łąkowa) Lubrza (Leśna) Lubrza 3 Maja Lubrza Noblistów Lubrza Osiedle Zamoście Lubrza Osiedle Szkolne Lubrza Osiedle Zacisze Lubrza Plac Wdzięczności Lubrza Plażowa Lubrza Świebodzińska Lubrza Zamkowa Nowa Wioska Romanówek Staropole Zagaje
2 Niepubliczna Szkoła Podstawowa, 81 Mostki stały Nie Bucze Dolisko Janisławiec Laski Mostki Mrówczyn Przełazy Tyczyno Zagórze
1 Sala Posiedzeń Urzędu Gminy, ul. Spacerowa 12 Łagów stały Tak miejscowości: Gronów, Jemiołów, Łagówek, Łagów osady: Stok, Gronów-Winiarnia przysiółki: Bracikowo, Czernichów
2 Samorządowa Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 11 Toporów stały Tak miejscowości: Kosobudz, Kłodnica, Poźrzadło, Toporów, Niedźwiedź osady: Czyste, Czartów, Pasałka przysiółki: Kijewo, Kosobudki, Troszki gajówka: Zamęt
3 Samorządowa Szkoła Podstawowa, 88a Sieniawa stały Nie miejscowości: Sieniawa, Żelechów osady: Sieniawa-Osiedle Górnicze, Wielopole
1 Klub Zakładowy "ESKULAP", 37 Cibórz stały Tak Cibórz, Cząbry, Międzylesie, Podła Góra, Zawisze
2 Świetlica wiejska, ul. Wojciechowskiego 34 Ołobok stały Nie Błonie, Kalinowowo, Łąkie, Niesulice, Ołobok, Rokitnica, Węgrzynice, Złoty Potok
3 Sala wiejska, 48 Skąpe stały Tak Darnawa, Kaliszkowice, Niekarzyn, Pałck, Przetocznica, Radoszyn, Skąpe
4 Przychodnia Zakładowa w Ciborzu, 7 Cibórz szpital Nie Cibórz 48 - 50, 54, 60, 56, 59
1 Sala Wielofunkcyjna przy Urzędzie Gminy Szczaniec, ul. Herbowa 30 Szczaniec stały Tak DĄBRÓWKA MAŁA, OJERZYCE, SZCZANIEC
2 Sala Wiejska, 23 Myszęcin stały Tak MYSZĘCIN, osada NOWE KARCZE, WILENKO
3 Sala Wiejska, 20 Smardzewo stały Tak BRUDZEWO, KIEŁCZE, KOŹMINEK, OPALEWO, SMARDZEWO, WOLIMIRZYCE
1 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, ul. Żaków 1 Świebodzin stały Tak ulice: Grzybowa, Łęgowska, Marynarska, Moniuszki, Strzelecka, Partyzancka, Północna, Polna, Zachodnia 1 - 24 A, Ułańska, Sukiennicza, Wojska Polskiego, Boczna, Na Skarpie, Podgórna, Stroma, Żaków, Park Łęgowski, osiedle Widok 26 i 27, osiedle Żaków, osiedle Wichrowe Wzgórze
2 Publiczne Przedszkole nr 7, Osiedle Widok 24 Świebodzin stały Tak ulice: Zachodnia 25 - 62, osiedle Widok 13–25 i 28 - 31
3 Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Zachodnia 74A Świebodzin stały Nie ulice: Łukowa, Wodociągowa, Zacisze, Zachodnia 63 - 101, osiedle Widok 1 - 12
4 Internat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, ul. Sobieskiego 19 Świebodzin stały Nie ulice: Brukowa, Kamienna, Sobieskiego, Skrajna, Kozia, Spokojna, Strumykowa, Podmiejska, Prosta, Cicha, Cegielniana 16 - 24
5 Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Gen. Sikorskiego 11 Świebodzin stały Tak ulice: Aleja 700 - lecia, Kawaleryjska, Konarskiego, Gen. Sikorskiego, Topolowa, Brzozowa, Cegielniana 1 - 15, Ogrodowa, Zielona, Krótka
6 Szkoła Podstawowa nr 2, Park Chopina 1 Świebodzin stały Nie ulice: Głowackiego, 1 Maja, Okrężna, 30 Stycznia, Średnia, Wałowa, Akacjowa, Bramkowa, Dworska, Garbarska, Głogowska, Górna, Rynkowa, Kościelna, Jeziorowa, Kilińskiego, Słowackiego, Małomłyńska, Młyńska, Studencka, Parkowa, Zamkowa, Szpitalna, Wiejska, Łąki Zamkowe, Plac Jana Pawła II, Plac Wolności, Plac Browarniany, Park Chopina
7 Świebodziński Dom Kultury, ul. J. Piłsudskiego 39/41 Świebodzin stały Tak ulice: Grottgera, Kolejowa, Kupiecka, Łąkowa, 3 Maja, Mała, Poznańska, J. Piłsudskiego, Przy Torze, Matejki, Związkowa, Opałowa, Plac Dworcowy
8 Publiczne Przedszkole nr 5, Osiedle Łużyckie 30 Świebodzin stały Nie ulice: Kręta, Paderewskiego, Nowa, Poprzeczna, Słoneczna, Wschodnia
9 Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Łużycka 33 Świebodzin stały Tak ulice: Kościuszki, Krasińskiego, Mickiewicza, Łużycka 1 - 48, Pułaskiego, Za Groblą, Apartamentowa, Willowa, Henryka Sienkiewicza, osiedle Łużyckie 1 - 6 i 30 - 39 osiedle Kopernika
10 Szkoła Podstawowa nr 6, Osiedle Łużyckie 28 Świebodzin stały Tak osiedle Łużyckie 7 - 29
11 Publiczne Przedszkole nr 6, Sulechowska 2 Świebodzin stały Nie ulice: Sulechowska, Cisowa, Działkowa, Jodłowa, Jaśminowa, Lipowa, Modrzewiowa, Świerkowa, Sosnowa, Dożynkowa, Gronowa, Sadowa, Słowiańska, osiedle Łużyckie 40 - 52, osiedle Słoneczne, osiedle Południowe
12 Szkoła Podstawowa, 9 Gościkowo stały Tak Jordanowo, Gościkowo, Nowy Dworek
13 Świetlica Wiejska, 39 Rusinów stały Nie Rusinów, Witosław
14 Świetlica Wiejska, 63 Lubinicko stały Tak Grodziszcze, Lubinicko, Jeziory, Wygon
15 Świetlica Wiejska, 80A Glińsk stały Nie Glińsk
16 Świetlica Wiejska, 44 Rzeczyca stały Nie Rzeczyca, Wityń, Kupienino, Leniwka
17 Świetlica Wiejska, 17 Rosin stały Nie Osogóra, Rudgerzowice, Rosin, Raków, Kępsko, Podlesie
18 Świetlica Wiejska, 22 Chociule stały Tak Chociule, Lubogóra
19 Świetlica Wiejska, 19 Wilkowo stały Tak Ługów, Wilkowo, Borów, Rozłogi
20 Nowy Szpital w Świebodzinie Sp. z o. o., Młyńska 6 Świebodzin szpital Nie Szpital ul. Młyńska 6
1 Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Długa 1 Zbąszynek stały Nie miasto ZBĄSZYNEK, ulice: Wojska Polskiego Nr od 1 do 31B; Wojska Polskiego Nr od 31C do 71A; Długa Nr od 4 do 28; Kupiecka; Targowa; Bolesława Chrobrego; Krótka; Mała; Akacjowa; Jana Pawła II; Kosieczyńska; Kościelna; Lipowa; Ogrodowa; Okrężna; św. Piotra i Pawła; Plac Dworcowy; Platanowa; Prymasa Wyszyńskiego; Rynek; Zachodnia; Zaułek Kościelny; osada: Bronikowo
2 Szkoła Podstawowa, Plac Wolności 1 Zbąszynek stały Tak miasto ZBĄSZYNEK, ulice: Bydgoska; Gdańska; Poznańska; Wolsztyńska; Wrocławska; Krakowska; Warszawska; Czarna Droga; Ekspedycja Towarowa; Kolejowa; Koszarowa; PCK; Zbąszyńska; Zielonogórska; Kasprowicza; Kilińskiego; Klubowa; Plac Wolności; Szeroka; Wąska
3 Szkoła Podstawowa, ul. Sportowa 1 Zbąszynek stały Tak miejscowość: Zbąszynek, ulice: Bolesława Prusa; Czesława Miłosza; Długa Nr od 29 do 42, Nr 43A, Nr44A, 44B, 44C, 44D, Nr 46; Długa Nr 43; Długa Nr 45A, 45B, 45C, 45D; Elizy Orzeszkowej; Henryka Sienkiewicza; Marii Dąbrowskiej; Marii Konopnickiej; Sportowa; Topolowa Nr od 1 do 20; Nr 22, 24A, 24B, 24C, Nr 26; Topolowa Nr 21A, 21B, 21C, 21D, Nr 23A, 23B, 23C, 23D, Nr 25A, 25B, 25C, 25D; Nr 27; Władysława Reymonta
4 Centrum Kultury i Folkloru, ul. Piastowska 37 Dąbrówka Wielkopolska stały Nie miejscowości: Dąbrówka Wlkp. , ulice: Dworcowa, Mała, Piastowska, Poznańska, Zbąszyńska, Chlastawska, Główna, Trzcielska, Polna; miejscowość: Rogoziniec przysiółek: Boleń przysiółek: Samsonki przysiółek: Depot
5 Sala Wiejska, ul. Główna 40 Kosieczyn stały Tak Miejscowość: Kosieczyn, ulice: Główna od nr 1do 76, Główna od 77 do 95, Mała, Okrężna, Polna, Zamkowa, Osiedle Słoneczne, Podgórna, Miejscowość: Chlastawa Miejscowość: Kręcko przysiółek: Nowy Gościniec przysiółek: Kręcka Winnica przysiółek: Stradzewo

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Gmina Świebodzin 9 22 967 5 54
0.0000020000Nr 2 Gminy: Lubrza, Łagów, Skąpe 4 11 028 5 29
0.0000030000Nr 3 Gminy: Szczaniec, Zbąszynek 4 9 637 4 24
Podsumowanie 17 43 632 14 107

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 11 6 6 23
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 10 6 6 22
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 11 6 6 23
11 KOMITET WYBORCZY FORUM SAMORZĄDOWE KOMITET WYBORCZY FORUM SAMORZĄDOWE 11 6 6 23
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE WYBORCÓW 2018 KWW FORUM SAMORZĄDOWE WYBORCÓW 2018 11 5 16

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 22 988 11 991 11 987 52.14% 0.05214
11 454 95.55% 0.09555
Tak
2 11 045 6 140 6 134 55.54% 0.05554
5 624 91.69% 0.09169
Tak
3 9 643 5 082 5 079 52.67% 0.05267
4 680 92.14% 0.09214
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 3 498 23 16.08% 0.01608
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 4 316 22 19.84% 0.01984
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 637 23 21.31% 0.02131
11 KOMITET WYBORCZY FORUM SAMORZĄDOWE 7 835 23 36.01% 0.03601
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE WYBORCÓW 2018 1 472 16 6.77% 0.00677

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 3 498 23 3 16.08% 0.01608
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 4 316 22 3 19.84% 0.01984
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 637 23 4 21.31% 0.02131
Tak
11 KOMITET WYBORCZY FORUM SAMORZĄDOWE 7 835 23 6 36.01% 0.03601
Tak
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE WYBORCÓW 2018 1 472 16 1 6.77% 0.00677
Tak

Rada Powiatu Świebodzińskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 STARZEWSKA Jolanta 316 2.76% 0.00276
Tak
1 2 2 KRYŚ Mirosław Paweł 232 2.03% 0.00203
Nie
1 2 3 OLESIAK Paweł Krzysztof 210 1.83% 0.00183
Nie
1 2 4 PIERCEWICZ Irena 42 0.37% 0.00037
Nie
1 2 5 WOJTKOWIAK Dorota Wiesława 81 0.71% 0.00071
Nie
1 2 6 CZAPLIŃSKI Piotr Wiesław 47 0.41% 0.00041
Nie
1 2 7 OBUCHOWSKI Piotr Zdzisław 33 0.29% 0.00029
Nie
1 2 8 BURSZTYN Agnieszka Anna 40 0.35% 0.00035
Nie
1 2 9 MICKIEWICZ Adam 146 1.27% 0.00127
Nie
1 2 10 WRZESIEŃ Jerzy Kazimierz 27 0.24% 0.00024
Nie
1 2 11 KOŁODZIEJ Małgorzata Janina 167 1.46% 0.00146
Nie
1 4 1 CZEPUKOWICZ Mieczysław 926 8.08% 0.00808
Tak
1 4 2 PYRCZ Szymon 670 5.85% 0.00585
Tak
1 4 3 MROZOWICZ Beata Eleonora 134 1.17% 0.00117
Nie
1 4 4 GURZYŃSKI Krzysztof Maciej 69 0.60% 0.0006
Nie
1 4 5 ZUZIAN Katarzyna Julia 69 0.60% 0.0006
Nie
1 4 6 CHOMIAK Piotr 174 1.52% 0.00152
Nie
1 4 7 TCHÓRZEWSKA Małgorzata 124 1.08% 0.00108
Nie
1 4 8 MUSIAŁ Mirosław Adam 128 1.12% 0.00112
Nie
1 4 9 PIOTROWSKI Tomasz 61 0.53% 0.00053
Nie
1 4 10 BARTKIEWICZ Małgorzata 94 0.82% 0.00082
Nie
1 10 1 MOTOWIDEŁKO Michał Janusz 867 7.57% 0.00757
Tak
1 10 2 WARCHOLIK Krzysztof Wiesław 924 8.07% 0.00807
Tak
1 10 3 FLISIEWICZ Michał Józef 211 1.84% 0.00184
Nie
1 10 4 ŁOTAREWICZ Ryszard 263 2.30% 0.0023
Nie
1 10 5 ŁYSZEGA Romana 48 0.42% 0.00042
Nie
1 10 6 LANGE Paweł Józef 137 1.20% 0.0012
Nie
1 10 7 WIDZYŃSKI Elżbieta 13 0.11% 0.00011
Nie
1 10 8 LIPIŃSKA Iwona Grażyna 74 0.65% 0.00065
Nie
1 10 9 FILIPCZAK Augustyn 52 0.45% 0.00045
Nie
1 10 10 TARŁOWSKA Teresa Bernarda 58 0.51% 0.00051
Nie
1 10 11 MIKOŁAJEK Stanisław 71 0.62% 0.00062
Nie
1 11 1 SZUMSKI Zbigniew Jan 822 7.18% 0.00718
Tak
1 11 2 MIARA Urszula 1 338 11.68% 0.01168
Tak
1 11 3 MISIAK Zdzisław 91 0.79% 0.00079
Nie
1 11 4 WOJTKIEWICZ Irena Urszula 249 2.17% 0.00217
Nie
1 11 5 PODEMSKA-ŻAK Aleksandra Bogumiła 101 0.88% 0.00088
Nie
1 11 6 WOJDAN Marek Jacek 219 1.91% 0.00191
Nie
1 11 7 STEFANOWSKA Wiesława 49 0.43% 0.00043
Nie
1 11 8 ANDRZEJCZAK Piotr Włodzimierz 188 1.64% 0.00164
Nie
1 11 9 TOMCZAK Stefan Roman 145 1.27% 0.00127
Nie
1 11 10 WOLNIEWICZ Joanna Izabela 71 0.62% 0.00062
Nie
1 11 11 ALGIERSKI Mirosław 572 4.99% 0.00499
Tak
1 12 1 MOŻEJKO Tomasz 390 3.40% 0.0034
Tak
1 12 2 CZYŻ Janusz Mirosław 55 0.48% 0.00048
Nie
1 12 3 LACHOWICZ Katarzyna 85 0.74% 0.00074
Nie
1 12 4 RYBCZYŃSKA Agnieszka Anna 128 1.12% 0.00112
Nie
1 12 5 KRAWCZYK Monika 101 0.88% 0.00088
Nie
1 12 6 DIDYK Adam 48 0.42% 0.00042
Nie
1 12 7 RYCHŁY Ewa Anna 42 0.37% 0.00037
Nie
1 12 8 KUBIŃSKI Rafał 71 0.62% 0.00062
Nie
1 12 9 CIESIELCZYK Andrzej 24 0.21% 0.00021
Nie
1 12 10 KACZANOWSKI Arkadiusz Antoni 5 0.04% 4.0E-5
Nie
1 12 11 IWAN Marcin Tomasz 152 1.33% 0.00133
Nie
2 2 1 KARATAJ Tomasz Józef 439 7.81% 0.00781
Tak
2 2 2 PUSZKIEL Danuta Krystyna 109 1.94% 0.00194
Nie
2 2 3 OPERCHAŁ Piotr Antoni 118 2.10% 0.0021
Nie
2 2 4 WIĘDŁOCHA Wanda 221 3.93% 0.00393
Nie
2 2 5 SPIERZAK-GIECEWICZ Adela Lidia 27 0.48% 0.00048
Nie
2 2 6 KANIECKI Jan 216 3.84% 0.00384
Nie
2 4 1 RUDOLF Michał 451 8.02% 0.00802
Tak
2 4 2 KUCAŁA Lucyna 169 3.00% 0.003
Nie
2 4 3 KOZACKI Wiesław 254 4.52% 0.00452
Nie
2 4 4 BOSY Ryszard 86 1.53% 0.00153
Nie
2 4 5 ONUSZKANICZ Anna Agnieszka 66 1.17% 0.00117
Nie
2 4 6 RYDLIŃSKA Elżbieta Maria 108 1.92% 0.00192
Nie
2 10 1 ŚLIZIEŃ Jarosław Bonawentura 224 3.98% 0.00398
Nie
2 10 2 CEGLIŃSKA Karolina 275 4.89% 0.00489
Tak
2 10 3 CHOMIAK Eleonora Danuta 191 3.40% 0.0034
Nie
2 10 4 WŁADKOWSKI Ryszard Stanisław 122 2.17% 0.00217
Nie
2 10 5 OTTO Katarzyna Emilia 141 2.51% 0.00251
Nie
2 10 6 NAKS Marcin Paweł 163 2.90% 0.0029
Nie
2 11 1 HOPPEN-ANYSZKO Alicja Aleksandra 1 001 17.80% 0.0178
Tak
2 11 2 KRAJCZYŃSKI Kazimierz 201 3.57% 0.00357
Nie
2 11 3 RUTKOWSKI Dariusz Tadeusz 278 4.94% 0.00494
Nie
2 11 4 SERAFICKA Elżbieta 99 1.76% 0.00176
Nie
2 11 5 NOWORYTA Radosław 188 3.34% 0.00334
Nie
2 11 6 AFTYKA Honorata Danuta 106 1.88% 0.00188
Nie
2 12 1 GRAFF Ewa 159 2.83% 0.00283
Nie
2 12 2 MARSZAŁ Daniel 117 2.08% 0.00208
Nie
2 12 3 SUPIŃSKA Renata Maria 39 0.69% 0.00069
Nie
2 12 4 SZEREMETA Artur Józef 50 0.89% 0.00089
Nie
2 12 5 DOBIOSZ Piotr Paweł 6 0.11% 0.00011
Nie
3 2 1 STARZYŃSKA Teresa 249 5.32% 0.00532
Nie
3 2 2 GRECZYCHO Jan 95 2.03% 0.00203
Nie
3 2 3 SIEŃKOWSKI Maciej Adam 365 7.80% 0.0078
Tak
3 2 4 DZIEWA Krystyna 56 1.20% 0.0012
Nie
3 2 5 BUDYCH Agnieszka 89 1.90% 0.0019
Nie
3 2 6 PÓŁTORAK Wojciech Kazimierz 173 3.70% 0.0037
Nie
3 4 1 KORAL Roman Jan 408 8.72% 0.00872
Nie
3 4 2 BONECKI Marek 42 0.90% 0.0009
Nie
3 4 3 KŁOSIAK Martyna 55 1.18% 0.00118
Nie
3 4 4 WIŚNIEWSKI Marcin Janusz 20 0.43% 0.00043
Nie
3 4 5 PÓŁTORAK Ewa 91 1.94% 0.00194
Nie
3 4 6 BŁAŻKÓW Jolanta Maria 117 2.50% 0.0025
Nie
3 10 1 CHROMIŃSKI Andrzej Piotr 320 6.84% 0.00684
Tak
3 10 2 BIAŁASIK Edmund Romuald 228 4.87% 0.00487
Nie
3 10 3 OBARA Barbara Maria 60 1.28% 0.00128
Nie
3 10 4 TOMCZAK Mirosław Piotr 114 2.44% 0.00244
Nie
3 10 5 DUŁAK Jadwiga 33 0.71% 0.00071
Nie
3 10 6 JANKOWIAK Elżbieta Maria 48 1.03% 0.00103
Nie
3 11 1 JOKIEL Alojzy Piotr 416 8.89% 0.00889
Tak
3 11 2 MINTA Marcin Arkadiusz 1 190 25.43% 0.02543
Tak
3 11 3 PASZKIEWICZ Karolina 69 1.47% 0.00147
Nie
3 11 4 FRANC Ewa Janina 57 1.22% 0.00122
Nie
3 11 5 CZACZYK Małgorzata Elżbieta 92 1.97% 0.00197
Nie
3 11 6 MATYSIK Sławomir Piotr 293 6.26% 0.00626
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat świebodziński - ogółem 7 113 82 54 249 43 632 37 4 2
Gminy ogółem 6 96 79 54 249 43 632 37 4 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 4 28 720 22 967 20 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 5 75 75 25 529 20 665 17 4 1 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 14 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 23 1
Ogółem 37 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 107 48 45% 59 55%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 151 69 46% 82 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 169 58 34% 111 66%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 10 1 10% 9 90%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 5 1 20% 4 80%
Ogółem 427 175 41% 252 59%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 51 50 51
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 49 48 49
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 49 45 50
Średnia wieku kandydatów na wójta 56 55 56
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 56 62 54
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 34 11 32% 23 68%
30-39 86 43 50% 43 50%
40-59 205 89 43% 116 57%
60+ 102 32 31% 70 69%
Ogółem 427 175 41% 252 59%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 1 0 0% 1 100%
30-39 0 0 0% 0 0%
40-59 10 1 10% 9 90%
60+ 4 1 25% 3 75%
Ogółem 15 2 13% 13 87%