Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 64 837
Wyborców 54 281
Obwodów 91
  • Wybory do Rady Powiatu w Krasnymstawie
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto krasnystawMiasto Krasnystaw 18 15 15 75 75
gmina fajslzawiceGmina Fajsławice 6 15 15 43 43
gmina gorzkozwGmina Gorzków 7 15 15 50 50
gmina izbicaGmina Izbica 9 15 15 55 55
gmina krasnystawGmina Krasnystaw 18 15 15 62 62
gmina kraszniczynGmina Kraśniczyn 11 15 15 43 43
gmina lzopiennik gozrnyGmina Łopiennik Górny 4 15 15 30 30
gmina rudnikGmina Rudnik 5 15 15 51 51
gmina siennica rozzzzanaGmina Siennica Różana 5 15 15 30 30
gmina zzzozlzkiewkaGmina Żółkiewka 8 15 15 30 30

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Orląt Lwowskich, ul. Mostowa 14 Krasnystaw stały Tak ULICE: Błonie, Grobla, Hetmana Jana Zamoyskiego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Krótka, Leśna, Lwowska od nr 1 do nr 123, Mikołaja Sienickiego, Miodowa, Mostowa nieparzyste od nr 15 do nr 41 i parzyste nr 10, Nieczaja, Przemysłowa, Przeskok, Pszczela, Rejowiecka, Zawieprze.
2 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Orląt Lwowskich, ul. Mostowa 14 Krasnystaw stały Tak ULICE: Bławatna, Bohaterów Września, Gołębia, Gospodarcza, Jabłonkowa, Kickiego, Kółkowa, Kwiatowa, Lipowa, Makowa, Nasienna, Polna, Stokowa od Nr 1 do Nr 28, Torowa, Tytoniowa, Ułańska, Wiśniowa, Witosa, Wójta Stanisława
3 Strażnica OSP Zastawie, ul. Stokowa 74a Krasnystaw stały Nie ULICE: Bieleszy, Czuby, Księdza Ściegiennego, Lwowska od Nr 124, Łukasińskiego, Niesieckiego, Sokołowskiego, Stokowa od Nr 29, Wąska.
4 Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janiny Doroszewskiej, ul. PCK 2 Krasnystaw stały Nie ULICE: Browarna, Cicha, Czysta, Jezuicka, Kościelna, Marszałka Piłsudskiego nieparzyste od nr 1 do nr 5A i parzyste od nr 2 do nr 14 Matysiaka, Mostowa-nieparzyste od Nr 1 do Nr 9 i parzyste Nr 2, Oleszczyńskiego, Partyzantów, Plac 3 Maja, Pocztowa, Podwale, Rzeczna, Sikorskiego, Zamkowa, Zaułek Nadrzeczny, Żurka.
5 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, ul. Borowa 4 Krasnystaw stały Nie ULICE: Borowa, Brzechwy, Czechowicza, Jaskółcza, Kłosowskiego od Nr 1 do Nr 25A, Korczaka, Krasickiego, Makuszyńskiego, Miętowa, Modra, Nadwieprzańska, Piaskowa, Ptasia, Różana, Słoneczna, Słowicza, Spacerowa, Tuwima, Wysockiej.
6 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie, ul. Marszałka Piłsudskiego 21 Krasnystaw stały Tak ULICE: Konopnickiej, Marszałka Piłsudskiego nieparzyste od nr 7 do nr 39 i parzyste od nr 16 do nr 50, Sobieskiego Nr 4A i nieparzyste od nr 3 do nr 5D, Zielona.
7 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie, ul. Poniatowskiego 37 Krasnystaw stały Tak ULICE: Bociania, Gawryłowa, Kacza, Kilińskiego, Kołowrót, Kościuszki, Łąkowa, Polewana, Rybia, Szkolna, Topolowa, Wspólna.
8 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie, ul. Poniatowskiego 37 Krasnystaw stały Tak ULICE: Anny Jagiellonki, Grunwaldzka, Królowej Bony, Królowej Jadwigi, Królowej Sońki, Litewska, Okrzei parzyste od nr 50 do nr 172B, Poniatowskiego, Władysława Jagiełły, Zygmunta Augusta.
9 Krasnostawski Dom Kultury, ul. Okrzei 10 Krasnystaw stały Tak ULICE: PCK
10 Krasnostawski Dom Kultury, ul. Okrzei 10 Krasnystaw stały Tak ULICE: Mickiewicza, Okrzei nieparzyste od nr 1 do nr 21C i parzyste od nr 2 do nr 48.
11 Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Okrzei 23 Krasnystaw stały Nie ULICE: Chmielna nr 3, nr 3A i nr 5, Głowackiego, Okrzei nieparzyste od nr 23 do nr 29, Sobieskiego nr 7A, nr 7B i parzyste od nr 10 do nr 14A.
12 Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Okrzei 23 Krasnystaw stały Nie ULICE: Chmielna nr 4, Okrzei nieparzyste od nr 31 do nr 35, Sobieskiego parzyste od nr 16 do nr 24.
13 Przedszkole nr 8 im. Teatralna Ósemka, ul. Tokarzewskiego 49 Krasnystaw stały Nie Ulice: Graniczna od nr 6A do nr 6D, Sobieskiego nr 7C i nr 7D, Tokarzewskiego nr 43, nr 45 i nr 47.
14 Społeczna szkoła podstawowa im. Hetmana Jana Zamoyskiego Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Krasnymstawie, ul. Odrodzenia 45 Krasnystaw stały Nie Ulice: Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Bojarczuka, Bojarskiego od nr 10 do nr 13, Ceramiczna, Graniczna od nr 3 do nr 5 i od nr 7 do 119, Kolonia Krakowskie Przedmieście, Krańcowa, Kresowa, Kuflowa, Odrodzenia, Okrzei-nieparzyste od nr 37 do nr 123, Orląt Lwowskich, Podmiejska, Reja, Sienkiewicza, Sobieskiego nieparzyste od nr 9 do nr 55 i parzyste od nr 26 do nr 40, Szymonowicza, Tokarzewskiego od nr 1 do nr 41, Waręckich.
15 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie, Marszałka Piłsudskiego 21 Krasnystaw stały Tak Ulice: Bacha, Bojarskiego od nr 1 do nr 9, Cegielniana, Chopina, Czajkowskiego, Kamieńskiej, Kłosowskiego od nr 26, Krakowskie Przedmieście, Lutosławskiego, Marszałka Piłsudskiego nieparzyste od nr 41 i parzyste od nr 52, Moniuszki, Mozarta, Paderewskiego, Piekarskiego, Porucznika Zręba, Szarych Szeregów, Szymanowskiego, Wagnera, Zacisze.
16 Szpital SP ZOZ, Głowackiego 3 Krasnystaw szpital Nie Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej
17 Areszt Śledczy, Poniatowskiego 27 Krasnystaw areszt Śledczy Nie Areszt Śledczy
18 Dom Pomocy Społecznej, Kwiatowa 1 Krasnystaw dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej
1 Świetlica Wiejska w Fajsławicach, 107 Fajsławice stały Tak Sołectwo Fajsławice
2 Remiza OSP w Suchodołach, 105 Suchodoły stały Nie Sołectwo Suchodoły
3 Zespół Dworsko-Parkowy w Siedliskach Pierwszych, 123 Siedliska Pierwsze stały Nie Sołectwo Bielecha, Sołectwo Siedliska Pierwsze
4 Szkoła Podstawowa w Siedliskach Drugich, 190 Siedliska Drugie stały Nie Sołectwo Ksawerówka, Sołectwo Marysin, Sołectwo Siedliska Drugie
5 Budynek po b. Szkole Podstawowej w Boniewie, 43 Boniewo stały Tak Sołectw Boniewo, Sołectwo Ignasin, Sołectwo Kosnowiec
6 Remiza OSP w Woli Idzikowskiej, 42 Wola Idzikowska stały Tak Sołectwo Dziecinin-Zosin, Sołectwo Wola Idzikowska
1 Centrum Społeczno-Kulturalne, Nadrzeczna 4 Gorzków-Osada stały Tak Miescowości: Borsuk, Chorupnik, Gorzków-Osada, Gorzków-Wieś, Góry, Józefów, Zamostek
2 Remiza OSP, 180 Orchowiec stały Tak Miejscowości: Bogusław, Felicjan, Orchowiec
3 Remizo-świetlica, 55 Wielkopole stały Nie Miejscowości: Widniówka, Wielkopole, Wielobycz, Wiśniów
4 Remiza OSP, 25A Piaski Szlacheckie stały Nie Miejscowość: Piaski Szlacheckie
5 Remiza OSP, 114 Borów stały Tak Miejscowości: Borów, Borów Kolonia, Czysta Dębina, Czysta Dębina-Kolonia, Baranica
6 Remiza OSP, 38 Antoniówka stały Nie Miejscowość: Antoniówka
7 Świetlica Wiejska, 84 Bobrowe stały Tak Miejscowość: Bobrowe, Olesin
1 Izbica, Gminna 4 Izbica-Wieś stały Tak Izbica-Wieś, Izbica (osada), Zalesie
2 Wólka Orłowska Wiejski Dom Kultury, 133 Wólka Orłowska stały Nie Wólka Orłowska, Topola
3 Orłów Drewniany Zespół Szkół, 60A Orłów Drewniany stały Tak Orłów Drewniany, Orłów Drewniany-Kolonia, Orłów Murowany-Kolonia
4 Stryjów Strażnica OSP, 176 Stryjów stały Tak Stryjów, Kryniczki, Orłów Murowany, Majdan Krynicki
5 Tarnogóra Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu, Krakowskie Przedmieście 72 Tarnogóra stały Tak Tarnogóra, Tarnogóra-Kolonia
6 Tarnogóra-Kolonia Szkoła Podstawowa, 72 Tarnogóra-Kolonia stały Nie Ostrzyca, Bobliwo, Mchy, Ostrówek
7 Tarzymiechy Pierwsze Szkoła Podstawowa, 72 Tarzymiechy Pierwsze stały Tak Tarzymiechy Pierwsze, Tarzymiechy Drugie, Tarzymiechy Trzecie
8 Wirkowice Drugie Szkoła Podstawowa, 20 Wirkowice Drugie stały Nie Wirkowice Pierwsze, Wirkowice Drugie
9 Dworzyska Strażnica OSP, 60 Dworzyska stały Nie Dworzyska, Romanów, Wał
1 Zakład Hodowlano-Produkcyjny Stadnina Koni Białka-Biurowiec, 6 Białka stały Nie Sołectwo Białka
2 Wiejski Dom Kultury w Niemienicach, 57 Niemienice stały Tak Sołectwo Niemienice
3 Szkoła Podstawowa nr 3 w Krasnymstawie, Krakowskie Przedmieście 38 Krasnystaw stały Nie Sołectwo Rońsko, Sołectwo Zażółkiew
4 Szkoła Podstawowa w Jaślikowie, 31 Jaślików stały Tak Sołectwo Jaślików, Sołectwo Niemienice-Kolonia
5 Wiejski Dom Kultury w Zakręciu, 124C Zakręcie stały Nie Sołectwo Zakręcie
6 Punkt Przedszkolny w Stężycy-Kolonii, 85 Stężyca-Kolonia stały Nie Sołectwo Stężyca-Kolonia, Sołectwo Stężyca Łęczyńska, Sołectwo Stężyca Nadwieprzańska
7 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Latyczowie, 143 Latyczów stały Nie Sołectwo Latyczów, Sołectwo Widniówka
8 Szkoła Podstawowa w Krupem, 89 Krupe stały Nie Sołectwo Krupe
9 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnoziemi, 36 Czarnoziem stały Tak Sołectwo Czarnoziem, Sołectwo Krynica
10 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Krupskim, 56 Ostrów Krupski stały Tak Sołectwo Ostrów Krupski
11 Wiejski Dom Kultury w Bzitem, 127A Bzite stały Tak Sołectwo Bzite, Sołectwo Józefów
12 Świetlica Wiejska w Wincentowie, 3 Wincentów stały Tak Sołectwo Krupiec
13 Szkoła Podstawowa w Siennicy Nadolnej, 79a Siennica Nadolna stały Tak Sołectwo Kasjan, Sołectwo Wincentów
14 Gminne Centrum Kultury w Krasnymstawie z siedzibą w Siennicy Nadolnej, 15D Siennica Nadolna stały Tak Osiedle Cukrowni Krasnystaw w Siennicy Nadolnej Bloki 4, 5, 6, 15A, 15B, 15G, 15C, Blok 1, 2, 3 (Polana)
15 Wiejski Dom Kultury w Siennicy Nadolnej, 217 Siennica Nadolna stały Nie Sołectwo Siennica Nadolna
16 Szkoła Podstawowa w Małochwieju Dużym, 82 Małochwiej Duży stały Nie Sołectwo Małochwiej Duży
17 Wiejski Dom Kultury w Małochwieju Małym, 32 Małochwiej Mały stały Tak Sołectwo Małochwiej Mały
18 Dom Ludowy w Łanach, 4 Łany stały Nie Sołectwo Zastawie-Kolonia (Zastawie-Kolonia, Łany)
1 Remiza OSP, 85A Bończa stały Tak Bończa, Bończa Kol.
2 Budynek Urzędu Gminy, Kościuszki 21 Kraśniczyn stały Tak Brzeziny, Zastawie, Kraśniczyn, Wolica, Wólka Kraśniczyńska, Stara Wieś
3 DPS, 13 Żułów stały Tak Żułów
4 Remiza OSP, 27 Drewniki stały Nie Drewniki, Zalesie
5 Remiza OSP, 25A Olszanka stały Nie Olszanka
6 Remiza OSP, 53 Czajki stały Nie Czajki, Anielpol
7 Szkoła Podstawowa, 1 Surhów stały Tak Surhów, Surhów Kol. , Franciszków, Majdan Surhowski
8 Remiza OSP, 50 Chełmiec stały Tak Chełmiec, Pniaki
9 Remiza OSP, 18 Łukaszówka stały Nie Łukaszówka
10 Bończa – Kolonia 71 DPS, 71 Bończa – Kolonia dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej Bończa – Kolonia
11 Surhów – Kolonia 3 DPS, 3 Surhów– Kolonia dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej Surhów – Kolonia
1 Budynek biblioteki, 1C Łopiennik Górny stały Tak Łopiennik Dolny Kolonia, Łopiennik Górny, Łopiennik Nadrzeczny, Olszanka
2 Remiza OSP, 101 Krzywe stały Nie Gliniska, Nowiny, Krzywe, Majdan Krzywski
3 Budynek szkoły, 56 Łopiennik Dolny stały Tak Dobryniów, Dobryniów Kolonia, Łopiennik Dolny, Łopiennik Podleśny
4 Budynek szkoły, 116 Żulin stały Nie Borowica, Wola Żulińska, Żulin
1 Budynek świetlicy wiejskiej w Suszniu, 5A Suszeń stały Tak Majdan Borowski Pierwszy, Majdan Kobylański, Majdan Średni, Majdan Łuczycki, Majdan Borowski Drugi, Suszeń, Potasznia.
2 Sala Gimnastyczna w Rudniku, 70 Rudnik stały Tak Maszów, Maszów Górny, Maszów Dolny, Rudnik, Romanówek, Suche Lipie, Joanin.
3 Budynek mienia gminnego byłej szkoły w Wierzbicy, 24 Wierzbica stały Nie Kaszuby, Międzylas, Równianki, Wierzbica, Mościska, Mościska Kolonia
4 Szkoła Podstawowa, 70 Płonka stały Nie Płonka, Płonka Kolonia, Płonka Poleśna.
5 Dom Pomocy Społecznej, 134 Bzowiec stały Tak Bzowiec
1 Remiza OSP, 97 Siennica Królewska Duża stały Nie Baraki, Rudka, Siennica Królewska Duża
2 Sala Gimnastyczna Szkoły Podstawowej, 257 Siennica Różana stały Tak Kozieniec, Siennica Królewska Mała, Siennica Różana, Stójło
3 Remiza OSP, 75 Wola Siennicka stały Tak Boruń, Maciejów, Wola Siennicka
4 Biurowiec RSP Zagroda, 135 Zagroda stały Nie Zagroda, Zwierzyniec, Żdżanne
5 Remiza OSP, 61a Wierzchowiny stały Tak Wierzchowiny
1 budynek dworku, 54 Olchowiec stały Nie Borówek, Celin, Makowiska, Olchowiec, Olchowiec-Kolonia, Poperczyn
2 Urząd Gminy, Hetmana Żółkiewskiego 2 Żółkiewka stały Tak Siniec, Średnia Wieś, Wola Żółkiewska, Wólka, Żółkiewka
3 hala sportowa, Polna 24 Żółkiewka stały Tak Adamówka, Tokarówka, Zaburze, Żółkiew-Kolonia
4 remiza OSP, 43 Dąbie stały Nie Dąbie
5 remiza OSP, 100 Rożki stały Nie Huta, Rożki, Markiewiczów, Rożki-Kolonia
6 remiza OSP, 23 Koszarsko stały Nie Chruściechów, Gany, Koszarsko, Żółkiew
7 remiza OSP, 165 Wierzchowina stały Tak Majdan Wierzchowiński, Wierzchowina
8 remiza OSP, 137 Chłaniów stały Tak Chłaniów, Chłaniów-Kolonia, Chłaniówek, Władysławin

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Gmina Fajsławice, Gmina Łopiennik Górny, Gmina Krasnystaw 5 14 402 6 39
0.0000020000Nr 2 Miasto Krasnystaw 5 15 917 6 42
0.0000030000Nr 3 Gmina Izbica, Gmina Kraśniczyn, Gmina Siennica Różana 5 13 608 5 35
0.0000040000Nr 4 Gmina Gorzków, Gmina Rudnik, Gmina Żółkiewka 4 10 354 5 29
Podsumowanie 19 54 281 22 145

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 7 7 7 6 27
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 7 7 7 6 27
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE - WIZJA ROZWOJU KTÓRA ŁĄCZY KWW OPS OBYWATELSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE 7 7 7 6 27
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZY POWIAT KWW LEPSZY POWIAT 6 7 7 6 26
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRASNOSTAWIANIE KWW KRASNOSTAWIANIE 5 7 5 17
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE ZIEMI KRASNOSTAWSKIEJ KWW POROZUMIENIE ZIEMI KRASNOSTAWSKIEJ 7 7 7 21

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 14 403 7 553 7 549 52.41% 0.05241
7 067 93.62% 0.09362
Tak
2 15 706 7 927 7 920 50.43% 0.05043
7 608 96.06% 0.09606
Tak
3 13 643 7 630 7 615 55.82% 0.05582
7 143 93.80% 0.0938
Tak
4 10 368 5 522 5 520 53.24% 0.05324
5 152 93.33% 0.09333
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 7 255 27 26.90% 0.0269
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 9 039 27 33.52% 0.03352
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE - WIZJA ROZWOJU KTÓRA ŁĄCZY 2 158 27 8.00% 0.008
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZY POWIAT 3 255 26 12.07% 0.01207
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRASNOSTAWIANIE 2 187 17 8.11% 0.00811
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE ZIEMI KRASNOSTAWSKIEJ 3 076 21 11.41% 0.01141

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 7 255 27 6 26.90% 0.0269
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 9 039 27 9 33.52% 0.03352
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE - WIZJA ROZWOJU KTÓRA ŁĄCZY 2 158 27 0 8.00% 0.008
Nie
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZY POWIAT 3 255 26 1 12.07% 0.01207
Tak
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRASNOSTAWIANIE 2 187 17 1 8.11% 0.00811
Tak
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE ZIEMI KRASNOSTAWSKIEJ 3 076 21 2 11.41% 0.01141
Tak

Rada Powiatu w Krasnymstawie - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 KNAP Henryk 341 4.83% 0.00483
Nie
1 2 2 CHRUŚCIEL Tadeusz Jan 599 8.48% 0.00848
Tak
1 2 3 JAKIMCIO Małgorzata 113 1.60% 0.0016
Nie
1 2 4 KUCHTA Jan Mieczysław 288 4.08% 0.00408
Nie
1 2 5 KOSMALA Aneta Jolanta 218 3.08% 0.00308
Nie
1 2 6 WOJTAL-BORYS Ewa Teresa 37 0.52% 0.00052
Nie
1 2 7 WARĘCKI Leszek 152 2.15% 0.00215
Nie
1 10 1 DOMAŃSKI Bogusław Waldemar 628 8.89% 0.00889
Tak
1 10 2 WROŃSKI Józef Feliks 571 8.08% 0.00808
Tak
1 10 3 ZIELIŃSKI Krzysztof Jacek 639 9.04% 0.00904
Tak
1 10 4 GARBAL Urszula Elżbieta 167 2.36% 0.00236
Nie
1 10 5 RUSZNIAK Katarzyna Bernadeta 166 2.35% 0.00235
Nie
1 10 6 BORAŃSKA Urszula 86 1.22% 0.00122
Nie
1 10 7 SAWA Jan Adam 435 6.16% 0.00616
Nie
1 13 1 KLISZOWSKA Joanna 114 1.61% 0.00161
Nie
1 13 2 KASPRZAK Marian Tomasz 63 0.89% 0.00089
Nie
1 13 3 SAMKO Grzegorz Roman 30 0.42% 0.00042
Nie
1 13 4 SMORGA-ANTYGA Sylwia Monika 72 1.02% 0.00102
Nie
1 13 5 ŻUK Sławomir 54 0.76% 0.00076
Nie
1 13 6 KOWALSKA Monika Ewa 28 0.40% 0.0004
Nie
1 13 7 WĘCŁAWIK Skarbimir Zbigniew 64 0.91% 0.00091
Nie
1 14 1 FORNALSKI Kazimierz 108 1.53% 0.00153
Nie
1 14 2 HARTANOWICZ Beata 148 2.09% 0.00209
Nie
1 14 3 DUNDA Justyna Elżbieta 59 0.83% 0.00083
Nie
1 14 4 CHWASZCZ Andrzej 67 0.95% 0.00095
Nie
1 14 5 PARKA Teresa Czesława 11 0.16% 0.00016
Nie
1 14 6 GIERACZ Mirosław 100 1.42% 0.00142
Nie
1 15 1 MAGDZIARZ Marcin 86 1.22% 0.00122
Nie
1 15 2 MAZUREK Maria Dorota 66 0.93% 0.00093
Nie
1 15 3 MOŃ Jerzy 340 4.81% 0.00481
Nie
1 15 4 RYBAK Barbara Gertruda 29 0.41% 0.00041
Nie
1 15 5 STAFIJOWSKA Karolina Aneta 43 0.61% 0.00061
Nie
1 16 1 DŁUGOSZ Henryk 176 2.49% 0.00249
Nie
1 16 2 BORUCZENKO Witold 279 3.95% 0.00395
Tak
1 16 3 WOŹNIAK Antoni Józef 74 1.05% 0.00105
Nie
1 16 4 KOWALIK Józef 243 3.44% 0.00344
Nie
1 16 5 BERBEĆ Teresa 197 2.79% 0.00279
Nie
1 16 6 WÓJTOWICZ Kamila Beata 68 0.96% 0.00096
Nie
1 16 7 SALECKA Ewa Katarzyna 108 1.53% 0.00153
Nie
2 2 1 KORKOSZ Andrzej Jerzy 634 8.33% 0.00833
Nie
2 2 2 ZADRĄG Elżbieta 76 1.00% 0.001
Nie
2 2 3 SZAMIK Jacek Daniel 56 0.74% 0.00074
Nie
2 2 4 STASIECZEK Małgorzata 12 0.16% 0.00016
Nie
2 2 5 KISTER-JAKUBIAK Wioleta Anna 26 0.34% 0.00034
Nie
2 2 6 PIEKAŚ Tomasz Robert 48 0.63% 0.00063
Nie
2 2 7 CZWÓRNÓG Sławomir Tomasz 68 0.89% 0.00089
Nie
2 10 1 KSIĘŻUK Mirosław 713 9.37% 0.00937
Tak
2 10 2 DZIK Jacek Hubert 349 4.59% 0.00459
Nie
2 10 3 JANECZEK Leszek 729 9.58% 0.00958
Tak
2 10 4 KOWALCZYK Monika 184 2.42% 0.00242
Nie
2 10 5 MŁYNEK Janina Tekla 58 0.76% 0.00076
Nie
2 10 6 NOWIŃSKA-WASILUK Krystyna Magdalena 96 1.26% 0.00126
Nie
2 10 7 GONTARZ Piotr Zbigniew 61 0.80% 0.0008
Nie
2 13 1 BRODOWSKI Wiesław Marek 246 3.23% 0.00323
Nie
2 13 2 ORTYL Beata Barbara 53 0.70% 0.0007
Nie
2 13 3 KALINECKI Bogusław 72 0.95% 0.00095
Nie
2 13 4 PIASECKA Barbara 31 0.41% 0.00041
Nie
2 13 5 PRZYBYSIAK-PRZYBYSZEWSKA Ewa Barbara 24 0.32% 0.00032
Nie
2 13 6 CZUBA Dorota 49 0.64% 0.00064
Nie
2 13 7 SAWA Marian 57 0.75% 0.00075
Nie
2 14 1 PIWKO Marek Zdzisław 560 7.36% 0.00736
Tak
2 14 2 GWARDA Małgorzata 110 1.45% 0.00145
Nie
2 14 3 GAŁAN Krzysztof 406 5.34% 0.00534
Nie
2 14 4 SOCZYŃSKA Marta 80 1.05% 0.00105
Nie
2 14 5 FEDOROWICZ Waldemar Tadeusz 58 0.76% 0.00076
Nie
2 14 6 WRÓBEL Mariusz Tomasz 73 0.96% 0.00096
Nie
2 14 7 KOSMOWSKA Anna 99 1.30% 0.0013
Nie
2 15 1 STAFIJOWSKI Sławomir 280 3.68% 0.00368
Nie
2 15 2 CICHOSZ Agnieszka Małgorzata 216 2.84% 0.00284
Nie
2 15 3 FRĄCEK Marek Jan 74 0.97% 0.00097
Nie
2 15 4 NOWAK Urszula 80 1.05% 0.00105
Nie
2 15 5 SUCHORAB Piotr Tomasz 309 4.06% 0.00406
Tak
2 15 6 ZDUNEK Marek Jerzy 137 1.80% 0.0018
Nie
2 15 7 SULOWSKA Natalia Joanna 77 1.01% 0.00101
Nie
2 16 1 NOWOSADZKI Marek Stanisław 889 11.69% 0.01169
Tak
2 16 2 ANTONIAK Małgorzata Ewa 142 1.87% 0.00187
Nie
2 16 3 PRUS Małgorzata Irena 40 0.53% 0.00053
Nie
2 16 4 DWORUCHA Leszek 91 1.20% 0.0012
Nie
2 16 5 GOŁĘBIOWSKA Karolina Anna 163 2.14% 0.00214
Nie
2 16 6 BALWISZ Artur Wojciech 27 0.35% 0.00035
Nie
2 16 7 WOLANIN Maciej Piotr 55 0.72% 0.00072
Nie
3 2 1 SZPAK Janusz Krzysztof 1 154 16.16% 0.01616
Tak
3 2 2 MAKUCH Elżbieta Leokadia 260 3.64% 0.00364
Nie
3 2 3 MRÓZ Anna Joanna 434 6.08% 0.00608
Tak
3 2 4 BABIARZ Karol Jerzy 582 8.15% 0.00815
Tak
3 2 5 ŻMIJAK Renata Weronika 248 3.47% 0.00347
Nie
3 2 6 OSTROWSKI Zbigniew 50 0.70% 0.0007
Nie
3 2 7 KRACZKOWSKI Artur Ireneusz 139 1.95% 0.00195
Nie
3 10 1 NIEŚCIOR Marek Janusz 777 10.88% 0.01088
Tak
3 10 2 BOJARSKI Adam Józef 290 4.06% 0.00406
Nie
3 10 3 PRYMACZUK Bogumiła 127 1.78% 0.00178
Nie
3 10 4 CZAJKA Waldemar Adam 164 2.30% 0.0023
Nie
3 10 5 KOZIOŁ Maria Rozalia 200 2.80% 0.0028
Nie
3 10 6 LATO Daniel Grzegorz 228 3.19% 0.00319
Nie
3 10 7 PRZYSIĘŻNIAK Justyna Wiesława 531 7.43% 0.00743
Tak
3 13 1 NIZIOŁ Andrzej 246 3.44% 0.00344
Nie
3 13 2 PAWLAK Justyna Elżbieta 132 1.85% 0.00185
Nie
3 13 3 ŻOŁNACZ Piotr 96 1.34% 0.00134
Nie
3 13 4 CZARNECKI Sławomir 21 0.29% 0.00029
Nie
3 13 5 KOPAŃSKA Grażyna Kazimiera 48 0.67% 0.00067
Nie
3 13 6 KOSZ Tomasz 128 1.79% 0.00179
Nie
3 13 7 STASIUK Anna 41 0.57% 0.00057
Nie
3 14 1 LIS Marcin 401 5.61% 0.00561
Nie
3 14 2 JELEŃ Aneta 64 0.90% 0.0009
Nie
3 14 3 BURY Teresa Janina 52 0.73% 0.00073
Nie
3 14 4 ORZECHOWSKA Ewa 38 0.53% 0.00053
Nie
3 14 5 PAŁCON Mariusz Wojciech 39 0.55% 0.00055
Nie
3 14 6 SZPAK Marek 81 1.13% 0.00113
Nie
3 14 7 GUZ Mariusz 48 0.67% 0.00067
Nie
3 16 1 KOSZYK Tomasz Stanisław 86 1.20% 0.0012
Nie
3 16 2 BĄK Franciszek 96 1.34% 0.00134
Nie
3 16 3 KONDRATIUK Katarzyna 74 1.04% 0.00104
Nie
3 16 4 CIASTOCH Robert 77 1.08% 0.00108
Nie
3 16 5 KACZOR Cezary Ryszard 41 0.57% 0.00057
Nie
3 16 6 KUŚMIERCZUK Magdalena 28 0.39% 0.00039
Nie
3 16 7 GAJAK Anna Teresa 122 1.71% 0.00171
Nie
4 2 1 ZAJĄC Marcin Wojciech 755 14.65% 0.01465
Tak
4 2 2 REPEĆ Stanisław Janusz 340 6.60% 0.0066
Tak
4 2 3 GŁĘBOCKA Beata 106 2.06% 0.00206
Nie
4 2 4 WINNICKA Joanna Jadwiga 120 2.33% 0.00233
Nie
4 2 5 LACHOWSKA Anatola Barbara 195 3.78% 0.00378
Nie
4 2 6 KRZYŻANOWSKI Waldemar Stanisław 204 3.96% 0.00396
Nie
4 10 1 MRÓZ Jan 733 14.23% 0.01423
Tak
4 10 2 KOWALIK Mieczysław Czesław 232 4.50% 0.0045
Nie
4 10 3 NIEŚCIOR Ewa 250 4.85% 0.00485
Tak
4 10 4 MRÓZ Beata 223 4.33% 0.00433
Nie
4 10 5 LENARD-KAPICA Dorota Agnieszka 194 3.77% 0.00377
Nie
4 10 6 CHACHAJ Marcin Karol 208 4.04% 0.00404
Nie
4 13 1 CICHOSZ Janusz 202 3.92% 0.00392
Nie
4 13 2 KWIECIŃSKA Małgorzata 73 1.42% 0.00142
Nie
4 13 3 KURYLAK Wiesław 74 1.44% 0.00144
Nie
4 13 4 ŻELISZCZAK Edyta Małgorzata 31 0.60% 0.0006
Nie
4 13 5 SWATOWSKA Teresa 47 0.91% 0.00091
Nie
4 13 6 ZDYBEL Tomasz 62 1.20% 0.0012
Nie
4 14 1 DUDA Tomasz 191 3.71% 0.00371
Nie
4 14 2 PODGÓRSKA-SZPYT Katarzyna Ewa 153 2.97% 0.00297
Nie
4 14 3 ŁAZOWSKA-ZAJĄC Renata Anna 102 1.98% 0.00198
Nie
4 14 4 PUŁAWA Sławomir Krzysztof 59 1.15% 0.00115
Nie
4 14 5 JARMUŁ Marcin 39 0.76% 0.00076
Nie
4 14 6 SMYK Wioletta 109 2.12% 0.00212
Nie
4 15 1 CICHOSZ Janusz 116 2.25% 0.00225
Nie
4 15 2 KIEŁBUS Marek 108 2.10% 0.0021
Nie
4 15 3 KOSTEK-PORTKA Dominika 81 1.57% 0.00157
Nie
4 15 4 WIDZ Urszula Agnieszka 50 0.97% 0.00097
Nie
4 15 5 ŻUK Przemysław Piotr 95 1.84% 0.00184
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Krasnostawski - ogółem 11 169 154 64 837 54 281 91 9 1
Gminy ogółem 10 150 150 64 837 54 281 91 9 1
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 0 0 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 10 150 150 64 837 54 281 91 9 1 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 22 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Ogółem 22 1

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 145 66 46% 79 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców % %
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 469 170 36% 299 64%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 28 7 25% 21 75%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 4 0 0% 4 100%
Ogółem 614 236 38% 378 62%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 49 47 51
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 49 48 50
Średnia wieku kandydatów na wójta 53 52 53
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 59 59
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 34 11 32% 23 68%
30-39 121 48 40% 73 60%
40-59 340 144 42% 196 58%
60+ 119 33 28% 86 72%
Ogółem 614 236 38% 378 62%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 2 0 0% 2 100%
40-59 19 4 21% 15 79%
60+ 11 3 27% 8 73%
Ogółem 32 7 22% 25 78%