Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 53 839
Wyborców 45 041
Obwodów 49
  • Wybory do Rady Powiatu Wałbrzyskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto boguszozw-gorceMiasto Boguszów-Gorce 9 15 15 62 62
miasto jedlina-zdrozjMiasto Jedlina-Zdrój 5 15 15 45 45
miasto szczawno-zdrozjMiasto Szczawno-Zdrój 5 15 15 70 70
gmina czarny bozrGmina Czarny Bór 5 15 15 37 37
gmina glzuszycaGmina Głuszyca 6 15 15 29 29
gmina mieroszozwGmina Mieroszów 8 15 15 66 66
gmina stare bogaczowiceGmina Stare Bogaczowice 6 15 15 42 42
gmina walimGmina Walim 5 15 15 30 30

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Zespół Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach, ul. Stanisława Staszica 5 Boguszów-Gorce stały Tak ulice: Władysława Broniewskiego, Fryderyka Chopina, Jana Kochanowskiego, Tadeusza Kościuszki, Nowy Lubominek, Olimpijska, Różana, Stanisława Staszica, Warszawska
2 Zespół Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach, ul. Stanisława Staszica 5 Boguszów-Gorce stały Tak pl. Zwycięstwa, ulice: Cicha, Górnicza, Grunwaldzka, Partyzantów, Kazimierza Pułaskiego, Słoneczna, Juliusza Słowackiego, Spokojna, Romualda Traugutta, Zachodnia
3 Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach, pl. Odrodzenia 4 Boguszów-Gorce stały Tak ulice: Dworcowa, Wojciecha Kossaka, Antoniego Józefa Madalińskiego, Racławicka, Henryka Sienkiewicza, Strażacka od nr 18 do nr 35
4 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boguszowie-Gorcach-Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Szkolna 3 Boguszów-Gorce stały Nie ulice: Jana Kasprowicza, Kolejowa, Adama Mickiewicza, Władysława Sikorskiego, Strażacka od nr 1 do nr 17 oraz od nr 36 do nr 40, Szkolna, Kazimierza Tetmajera, Stanisława Wyspiańskiego
5 Gimnazjum Nr 1 w Boguszowie-Gorcach, ul. Ludwika Waryńskiego 10 Boguszów-Gorce stały Tak ulice: Akacjowa, Azaliowa, Główna, Krakowska, Kwiatowa, Lawendowa, Lipowa, Nadziei, Ogrodowa, Pokoju, Anny Walentynowicz, Mikołaja Reja, Sobięcińska, Wałbrzyska, Ludwika Waryńskiego, Wrzosowa, Złota
6 Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach, Plac Odrodzenia 4 Boguszów-Gorce stały Tak pl. Jana Pawła II, pl. Odrodzenia, ulice: Browarna, Władysława Jagiełły, Kamieniogórska, Marcina Kasprzaka, Jana Kilińskiego, Hugo Kołłątaja, Janusza Kusocińskiego, Łączna, 1 Maja, Generała Stefana Grota-Roweckiego, Młodzieży Polskiej, Rynek, Rzeźniana, Słodowa, Wincentego Witosa
7 Świetlica Środowiskowa Nr 4 w Boguszowie-Gorcach, ul. Stefana Żeromskiego 17 Boguszów-Gorce stały Nie ulice: gen. Józefa Bema, Dębowa, Bartosza Głowackiego, Górna, Krótka, Leśna numery 1, 2, 5, 6, 7 i nr 99, Mała, Jana Matejki, Miła, Wincentego Pola, Polna, Promyka, Piotra Skargi, Sportowa, Średnia, Towarowa, Tunel, Wąska, Zielona, Stefana Żeromskiego
8 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 w Boguszowie-Gorcach, ul. Mikołaja Kopernika 7 Boguszów-Gorce stały Nie ulice: Królowej Jadwigi, Mikołaja Kopernika, Piękna, Władysława Grabskiego, Władysława Stanisława Reymonta, Widokowa, Wysoka
9 Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach Filia Nr 5, Kosynierów 81 Boguszów-Gorce stały Nie ulice: Boczna, Jasna, Kosynierów, Leśna od nr 85 do nr 96A, Osiedle Górnicze, Józefa Poniatowskiego, Świerkowa, Św. Barbary, Zamkowa
1 Centrum Kultury, ul. Piastowska 13 Jedlina-Zdrój stały Nie ulice: Bolesława Prusa, Północna, Wałbrzyska, Warszawska, Akacjowa, Aleja Niepodległości, Henryka Sienkiewicza, Lipowa, Piastowska 37 - 41 nieparzyste, od 72 do końca, Piękna, Plac Zdrojowy, Spacerowa, Chojnowska, Piastowska 25 - 35 nieparzyste, 36 - 70 parzyste, Tytusa Chałubińskiego
2 Centrum Kultury, ul. Piastowska 13 Jedlina-Zdrój stały Nie ulice: Cmentarna, Jana Pawła II, Leśna, Poznańska, Chopina, Plac Zwycięstwa, Południowa, Czynu Społecznego, Kościelna, Piastowska, 1 - 24, 26 - 34 parzyste
3 Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka z oddziałami Gimnazjum budynek B, ul. Słowackiego 5 Jedlina-Zdrój stały Tak ulice: Adama Mickiewicza, Aleksandra Fredry, Józefa Bema, Cypriana Kamila Norwida, Czesława Miłosza, Jana Kochanowskiego, Juliana Tuwima, Narutowicza, Władysława Andersa, Władysława Sikorskiego, Zbigniewa Herberta, Barbary, Boczna, Bolesława Chrobrego, Jodłowa, Partyzantów, Bloki Kolejowe, Brzozowa, Dworcowa, Dzika, Słowackiego
4 Świetlica, ul. Jasna 3 Jedlina-Zdrój stały Tak ulice: Długa 2 - 8 parzyste, Hoża, Jasna, Łąkowa, Noworudzka, Zamkowa, Długa 1 - 9 nieparzyste, od 10 do końca, Kłodzka 1 - 23, 25 - 29D nieparzyste, Świdnicka, Zagórska
5 Centrum Bankietowo-Pobytowe Moniuszko, ul. Moniuszki 6 Jedlina-Zdrój stały Tak ulice: Dolna, Kłodzka 24 - 30 parzyste i od 31 - 57B nieparzyste, Moniuszki, Zakopiańska, Górna, Kamienna, Konopnickiej, Marii Dąbrowskiej, Ogrodowa, Reja, Reymonta, Górnicza, Kłodzka 32 - 36A parzyste, 59 - 65 nieparzyste, Krótka, Mostowa, Pokrzywianka, Kłodzka 38 - 54 parzyste i od 67 do końca, Włościańska
1 Teatr Zdrojowy im. H. Wieniawskiego, ul. Kościuszki 19 Szczawno-Zdrój stały Tak ulice: Kolejowa od nr 7 do nr 23A, Melchiora Wańkowicza, Wita Stwosza, place: Plac Wolności, Bohaterów Warszawy, Kolejowa od nr 24 do końca, Klonowa, Ofiar Katynia, Marii Skłodowskiej-Curie, Słowiańska, Wojska Polskiego, Tadeusza Kościuszki, Pocztowa, Ignacego Potockiego, Ratuszowa.
2 Miejska Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi, ul. Boczna 1 Szczawno-Zdrój stały Nie ulice: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Górna, Okólna, Obrońców Westerplatte, Akacjowa, Graniczna, Jarzębinowa, Jaśminowa, 3 Maja, Boczna, Bolesława Chrobrego, Bolesława Prusa, Marii Konopnickiej, Różana od nr 4 do końca, Saperów, Stefana Żeromskiego, Księdza Jerzego Popiełuszki.
3 Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Kolejowa 2 Szczawno-Zdrój stały Nie ulice: Aleja Spacerowa, Kasztanowa, Mikołaja Kopernika, Krótka, Kolejowa od nr 1 do nr 6, Nizinna, Różana od nr 1 do nr 3, Solicka, Okrężna, Równoległa, Zacisze.
4 Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, ul. Wojska Polskiego 4a Szczawno-Zdrój stały Tak ulice: Bukowa, Jesionowa, Kwiatowa, Lipowa, Ogrodowa, Słoneczna, Topolowa, Wczasowa, Adama Mickiewicza od nr 14 do nr końca, Ułanów Nadwiślańskich, Narciarska, Henryka Sienkiewicza od nr 1 do nr 19A, Juliusza Słowackiego od nr 1 do nr 5.
5 Sala Gimnastyczna, ul. Henryka Sienkiewicza 28 Szczawno-Zdrój stały Tak ulice: Henryka Sienkiewicza od nr 20 do nr 25, Juliusza Słowackiego od nr 6 do końca, Adama Mickiewicza od nr 1 do nr 13, Osiedle Solicowo, Henryka Sienkiewicza od nr 26 do nr 39A, Fryderyka Chopina, Józefa Łączyńskiego, Henryka Sienkiewicza od nr 40 do końca, Szczawieńska.
1 Biblioteka + Centrum Kultury, ul. Sportowa 43 Czarny Bór stały Tak Borówno Czarny Bór, ul. Boczna, Kamiennogórska, Zamkowa, Górnicza, Leśna, Kolejowa, Nadrzeczna, Parkowa, Słoneczna, Jasna, Wesoła
2 Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny (Filia Szkoły Podstawowej), 89 Witków stały Tak Witków
3 Świetlica Wiejska, 50 Grzędy stały Nie Grzędy Grzędy Górne
4 Świetlica Wiejska, 15A Jaczków stały Tak Jaczków
5 Biblioteka + Centrum Kultury, ul. Sportowa 43 Czarny Bór stały Tak Czarny Bór, ul. Cmentarna, Sportowa, Główna, Azaliowa, Brzozowa, Jarzębinowa, Krótka, Kwiatowa, Malinowa, Polna, Świerkowa, Wałbrzyska, Skalników
1 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Sienkiewicza 53 Głuszyca stały Tak Głuszyca, ulice: Bolesława Chrobrego, Górnośląska, Mazurska, Pomorska, Sienkiewicza 18 - 36 parzyste, Sienkiewicza od 65 do końca, 11 Listopada, Ogrodowa, Piastowska, Sienkiewicza 1 - 17, Sienkiewicza 19 - 63 nieparzyste, Bohaterów Getta, Dąbrowskiego, Niecała, Parkowa, Przemysłowa
2 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Kolejowa 8 Głuszyca stały Tak Głuszyca, ulice: Kolejowa, Pionierów, Łukasiewicza 1 - 39 nieparzyste, Łukasiewicza 18 - 24 parzyste, Łukasiewicza od 41 do końca, Lawendowa, Tulipanowa, Łomnicka, Warszawska Wieś Łomnica
3 Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Grunwaldzka 26 Głuszyca stały Nie Głuszyca, ulice: Częstochowska, Górna, Grunwaldzka 1 - 31, Leśna, Włókniarzy, Wysoka, Dolna, Grunwaldzka 32 - 64, Polna, Cmentarna, Gdańska, Grunwaldzka od 65 do końca, Kościuszki
4 Świetlica Wiejska, ul. Kłodzka 61 Głuszyca Górna stały Nie wieś Głuszyca Górna
5 Świetlica Wiejska, ul. Pamięci Narodowej 39 Kolce stały Nie Wieś Kolce, Wieś Sierpnica
6 Świetlica Wiejska, ul. Wiejska 1 Grzmiąca stały Nie wieś Grzmiąca
1 Mieroszowskie Centrum Kultury, ul. Stefana Żeromskiego 28 Mieroszów stały Tak Miasto Mieroszów: Plac Niepodległości, ulice: Mikołaja Kopernika, Kościelna, Mała
2 Mieroszowskie Centrum Kultury, ul. Stefana Żeromskiego 28 Mieroszów stały Tak Miasto Mieroszów ulice: Dolna, Krótka, Adama Mickiewicza 1a - 3, 17 - 32, Ogrodowa, Podgórze, Władysława Reymonta, Juliusza Słowackiego, Zielna, Stefana Żeromskiego
3 Przedszkole Miejskie, ul. Wolności 27 Mieroszów stały Tak Miasto Mieroszów ulice: Łąkowa, Adama Mickiewicza 4 - 11b, 12 - 16d, Miła, Nad Potokiem, Przejazd, Robotnicza, Słoneczna, Szpitalna, Wiejska, Wolności 21 - 37
4 Publiczna Szkoła Podstawowa, ul. Wolności 19 Mieroszów stały Nie Miasto Mieroszów Aleja Armii Krajowej ulice: Dworcowa, Polna, Powstańców, Sportowa, Tkacka, Wolności 1 - 15, Wysoka
5 Sala Sportowa, ul. Hoża 4 Mieroszów stały Tak Miasto Mieroszów ulice: Hoża, Kwiatowa, Strzelców, Wojska Polskiego Sołectwa: Łączna, Różana, Golińsk, Nowe Siodło
6 Publiczna Szkoła Podstawowa, ul. Wałbrzyska 38 Kowalowa stały Tak Miasto Mieroszów ulice: Leśna, Wałbrzyska Sołectwo: Kowalowa
7 Biblioteka Publiczna Mieroszowskiego Centrum Kultury Filia nr 1, 4b Unisław Śląski stały Nie Sołectwa: Kamionka, Rybnica Leśna, Unisław Śląski
8 Biblioteka Publiczna Mieroszowskiego Centrum Kultury Filia nr 2, ul. Słoneczna 2 Sokołowsko stały Nie Sołectwo: Sokołowsko
1 Szkoła Podstawowa, ul. Główna 172a Stare Bogaczowice stały Tak Stare Bogaczowice
2 Świetlica Wiejska, ul. Główna 49a Chwaliszów stały Tak Chwaliszów, Cieszów
3 Szkoła Filialna, ul. Szkolna 2 Struga stały Nie Struga
4 Świetlica Wiejska, ul. Główna 37 Jabłów stały Tak Jabłów
5 Świetlica Wiejska, ul. Główna 42a Gostków stały Nie Gostków, Nowe Bogaczowice
6 Filia Gminnej Biblioteki Publicznej, ul. Główna 5 Lubomin stały Nie Lubomin
1 Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, ul. Tadeusza Kościuszki 2 Walim stały Tak Wieś Walim – ulice: Adama Mickiewicza, Dworzec PKP, Kolonia Górna, Królowej Jadwigi, Marii Konopnickiej, Piastowska, Sowia, Stefana Żeromskiego, Wzgórze Wawel, Janusza Kuliga, Srebrna, Szkolna, Tadeusza Kościuszki, 3 - Maja, Cmentarna, Stanisława Wyspiańskiego, Warszawska, Wieś Rzeczka
2 Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu, ul. Boczna 8A Walim stały Tak Wieś Walim – ulice: Boczna, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Plac Władysława Łokietka, Samorządowa, Długa, Górnośląska, Jagodowa, Jana Kilińskiego, Juliusza Słowackiego, Kwiatowa, Nowa Kolonia, Plac Jana Matejki, Różana, Wiejska
3 Świetlica-Klub Strażaka, ul. Główna 10 Zagórze Śląskie stały Tak Wieś Glinno Wieś Michałkowa Wieś Zagórze Śląskie Wieś Niedźwiedzica
4 Publiczna Szkoła Podstawowa, Główna 34 Jugowice stały Tak Wieś Jugowice Wieś Olszyniec z integralną częścią wsi: Podlesie
5 Wiejski Dom Kultury, ul. Henryka Sienkiewicza 75 Dziećmorowice stały Tak Wieś Dziećmorowice z integralnymi częściami: Nowa Wieś, Nowy Julianów, Stary Julianów

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 miasto Boguszów-Gorce 5 12 308 5 34
0.0000020000Nr 2 gmina Głuszyca, miasto Jedlina-Zdrój, gmina Walim 6 15 448 5 35
0.0000030000Nr 3 miasto Szczawno-Zdrój, gmina Stare Bogaczowice 3 8 013 5 25
0.0000040000Nr 4 gmina Czarny Bór, gmina Mieroszów 3 9 272 5 25
Podsumowanie 17 45 041 20 119

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 7 8 5 5 25
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM KKW SLD LEWICA RAZEM 6 3 5 5 19
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 7 8 5 5 25
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Z POPARCIEM ROMANA SZEŁEMEJA KWW Z POPARCIEM ROMANA SZEŁEMEJA 7 8 5 5 25
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Z ZIEMI WAŁBRZYSKIEJ KWW ZIEMI WAŁBRZYSKIEJ 7 8 5 5 25

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 12 322 5 781 5 775 46.87% 0.04687
5 482 94.93% 0.09493
Tak
2 15 472 7 754 7 753 50.11% 0.05011
7 316 94.36% 0.09436
Tak
3 8 020 4 929 4 927 61.43% 0.06143
4 651 94.40% 0.0944
Tak
4 9 293 5 487 5 486 59.03% 0.05903
5 091 92.80% 0.0928
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1 600 25 7.10% 0.0071
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 1 799 19 7.98% 0.00798
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 889 25 21.69% 0.02169
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Z POPARCIEM ROMANA SZEŁEMEJA 8 616 25 38.23% 0.03823
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Z ZIEMI WAŁBRZYSKIEJ 5 636 25 25.00% 0.025

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1 600 25 0 7.10% 0.0071
Nie
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 1 799 19 0 7.98% 0.00798
Nie
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 889 25 3 21.69% 0.02169
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Z POPARCIEM ROMANA SZEŁEMEJA 8 616 25 8 38.23% 0.03823
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Z ZIEMI WAŁBRZYSKIEJ 5 636 25 6 25.00% 0.025
Tak

Rada Powiatu Wałbrzyskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 GRONCZEWSKI Edward 99 1.81% 0.00181
Nie
1 2 2 DZIEDZIEL Agnieszka Katarzyna 116 2.12% 0.00212
Nie
1 2 3 TOSTI Sylwia Stanisława 32 0.58% 0.00058
Nie
1 2 4 MALESZEWSKA Magdalena 49 0.89% 0.00089
Nie
1 2 5 JAKUBOWSKI Radosław Adam 19 0.35% 0.00035
Nie
1 2 6 NOWAK Przemysław Marcin 26 0.47% 0.00047
Nie
1 2 7 KULESZA Mirosław 57 1.04% 0.00104
Nie
1 5 1 CHEĆKO Marcel Marian 253 4.62% 0.00462
Nie
1 5 2 KRAŚNICKA Anita Maria 18 0.33% 0.00033
Nie
1 5 3 PIOTROWSKI Bogdan Jerzy 120 2.19% 0.00219
Nie
1 5 4 DETYNA-DĘBSKA Emilia Maria 28 0.51% 0.00051
Nie
1 5 5 MAJGIER Dariusz Stanisław 39 0.71% 0.00071
Nie
1 5 6 SOKOŁOWSKA Zdzisława Leokadia 36 0.66% 0.00066
Nie
1 10 1 CHUDYK Piotr 316 5.76% 0.00576
Nie
1 10 2 SKARBEK Patrycja Ludwika 180 3.28% 0.00328
Nie
1 10 3 KULIKOWSKA Ewa Iwona 151 2.75% 0.00275
Nie
1 10 4 KUMOREK Krzysztof Łukasz 66 1.20% 0.0012
Nie
1 10 5 IMIOŁEK Andrzej Antoni 46 0.84% 0.00084
Nie
1 10 6 STANOWSKI Jan 28 0.51% 0.00051
Nie
1 10 7 FRANKOWSKA Iwona Krystyna 349 6.37% 0.00637
Tak
1 13 1 GÓRSKI Leonard Dariusz 760 13.86% 0.01386
Tak
1 13 2 WOŹNIAK Jolanta 313 5.71% 0.00571
Tak
1 13 3 KACZMAREK Mariola Sylwia 124 2.26% 0.00226
Nie
1 13 4 ZAJĄC Grzegorz Michał 113 2.06% 0.00206
Nie
1 13 5 WILEMBERG Dorota Maria 142 2.59% 0.00259
Nie
1 13 6 PIERZCHAŁA Katarzyna Julia 104 1.90% 0.0019
Nie
1 13 7 MORAWSKI Edward 121 2.21% 0.00221
Nie
1 14 1 ROSIAK Małgorzata Anna 271 4.94% 0.00494
Nie
1 14 2 KROPIELNICKA Teresa Czesława 317 5.78% 0.00578
Nie
1 14 3 GAZDA Dawid Daniel 79 1.44% 0.00144
Nie
1 14 4 WASIAK-TURBIASZ Małgorzata Justyna 120 2.19% 0.00219
Nie
1 14 5 SZCZECHOWICZ Hanna Genowefa 82 1.50% 0.0015
Nie
1 14 6 ZDEB Adam Tadeusz 497 9.07% 0.00907
Tak
1 14 7 POTAPOWICZ Mirosław 411 7.50% 0.0075
Tak
2 2 1 KRÓL Magdalena Zofia 215 2.94% 0.00294
Nie
2 2 2 BROCZEK Bogusław Daniel 95 1.30% 0.0013
Nie
2 2 3 SOKOŁOWSKA Maria 115 1.57% 0.00157
Nie
2 2 4 JANUS Jerzy Bogusław 141 1.93% 0.00193
Nie
2 2 5 JAREMENKO Daniel 58 0.79% 0.00079
Nie
2 2 6 PAŁYS Lech Grzegorz 16 0.22% 0.00022
Nie
2 2 7 KILANOWSKA Irena Anna 61 0.83% 0.00083
Nie
2 2 8 WIŻBICKI Mateusz Kamil 36 0.49% 0.00049
Nie
2 5 1 HYLIŃSKA Paulina Sylwia 143 1.95% 0.00195
Nie
2 5 2 KŁOS Eugeniusz 82 1.12% 0.00112
Nie
2 5 3 WEISS Zenon Czesław 37 0.51% 0.00051
Nie
2 10 1 MASIUK Marek Jerzy 654 8.94% 0.00894
Tak
2 10 2 JEDZINIAK Mirosław 260 3.55% 0.00355
Nie
2 10 3 PEŁKA Marta 72 0.98% 0.00098
Nie
2 10 4 KOCAN Marek Kazimierz 57 0.78% 0.00078
Nie
2 10 5 PINDOR-MASTERNAK Paulina Magdalena 33 0.45% 0.00045
Nie
2 10 6 KRAJEWSKI Jarosław Roman 77 1.05% 0.00105
Nie
2 10 7 MELJON Marek 57 0.78% 0.00078
Nie
2 10 8 SZYMAŃSKA Sylwia Marzena 162 2.21% 0.00221
Nie
2 13 1 ORPEL Kamil Krzysztof 754 10.31% 0.01031
Tak
2 13 2 DOROSZ Ewa Anna 809 11.06% 0.01106
Tak
2 13 3 NEUBERG Anna Małgorzata 144 1.97% 0.00197
Nie
2 13 4 SŁONIEWSKI Stanisław 142 1.94% 0.00194
Nie
2 13 5 CZEPIL Grzegorz Edward 493 6.74% 0.00674
Nie
2 13 6 WŁODARCZYK Andrzej 88 1.20% 0.0012
Nie
2 13 7 WRÓBLEWSKA Marta Agata 165 2.26% 0.00226
Nie
2 13 8 KAZEK Łukasz Bartosz 630 8.61% 0.00861
Tak
2 14 1 KWIATKOWSKI Krzysztof Henryk 709 9.69% 0.00969
Tak
2 14 2 OWCZAREK Grażyna Teresa 202 2.76% 0.00276
Nie
2 14 3 KAŁMUCZAK Klaudia Irena 74 1.01% 0.00101
Nie
2 14 4 ZAPART Elżbieta 98 1.34% 0.00134
Nie
2 14 5 OŚCIŁOWSKI Paweł 52 0.71% 0.00071
Nie
2 14 6 BŁACHOTNIK-MATUSZYK Aneta Beata 125 1.71% 0.00171
Nie
2 14 7 SZYMAŃSKI Zdzisław 103 1.41% 0.00141
Nie
2 14 8 POL Piotr Wiesław 357 4.88% 0.00488
Tak
3 2 1 PALCZEWSKA Wanda Bronisława 62 1.33% 0.00133
Nie
3 2 2 BERNER-PALUCH Anna Maria 41 0.88% 0.00088
Nie
3 2 3 ZIMNICKI Artur 14 0.30% 0.0003
Nie
3 2 4 WOJTKOWSKA-JUZKÓW Edyta Barbara 11 0.24% 0.00024
Nie
3 2 5 KAMIŃSKI Damian Sławomir 42 0.90% 0.0009
Nie
3 5 1 ŚWIĘTALSKI Leszek 352 7.57% 0.00757
Nie
3 5 2 CHAŁDAŚ Grzegorz 113 2.43% 0.00243
Nie
3 5 3 CZOPEK Piotr Jacek 42 0.90% 0.0009
Nie
3 5 4 PIETKIEWICZ Ewa Anna 116 2.49% 0.00249
Nie
3 5 5 WOŹNIAK Ewa Iwona 134 2.88% 0.00288
Nie
3 10 1 RATUSZNIK Marek Walenty 304 6.54% 0.00654
Nie
3 10 2 JENNINGS Agnieszka Magdalena 403 8.66% 0.00866
Nie
3 10 3 SIENNICKA Karolina 67 1.44% 0.00144
Nie
3 10 4 PŁAWIŃSKA Wioleta Ewa 48 1.03% 0.00103
Nie
3 10 5 MALWIC Robert Edmund 70 1.51% 0.00151
Nie
3 13 1 STOCHAJ Bogdan Seweryn 546 11.74% 0.01174
Tak
3 13 2 BUKOWSKA Ramona Dominika 746 16.04% 0.01604
Tak
3 13 3 STRAMEL-ŚWITEŃKA Radosława 237 5.10% 0.0051
Nie
3 13 4 PIETRZAK Krzysztof Ryszard 121 2.60% 0.0026
Nie
3 13 5 TRYBUŁA Monika Ewa 213 4.58% 0.00458
Nie
3 14 1 UCHMANOWICZ Bogusław Stefan 433 9.31% 0.00931
Tak
3 14 2 WARCHAŁ Wioletta Monika 133 2.86% 0.00286
Nie
3 14 3 ZARZECKA Marta Katarzyna 33 0.71% 0.00071
Nie
3 14 4 GOŁDYN Robert Adrian 78 1.68% 0.00168
Nie
3 14 5 MUCHA Arkadiusz Marcin 292 6.28% 0.00628
Nie
4 2 1 PIELA Sylwia 114 2.24% 0.00224
Nie
4 2 2 ZDUŃCZUK Dominik Szymon 56 1.10% 0.0011
Nie
4 2 3 KOLSKI Maciej Tomasz 42 0.82% 0.00082
Nie
4 2 4 PATERAK Dominik 37 0.73% 0.00073
Nie
4 2 5 KOSECKA Małgorzata Maria 46 0.90% 0.0009
Nie
4 5 1 GAWEŁ Wiesław Mariusz 118 2.32% 0.00232
Nie
4 5 2 STOBIECKA Barbara 70 1.37% 0.00137
Nie
4 5 3 POTONIEC Ewa Małgorzata 16 0.31% 0.00031
Nie
4 5 4 PRZYBYSZEWSKA Leokadia 58 1.14% 0.00114
Nie
4 5 5 PELC Marcin 24 0.47% 0.00047
Nie
4 10 1 SKIBSKA Dorota 417 8.19% 0.00819
Nie
4 10 2 KRĘZEL Krzysztof 249 4.89% 0.00489
Nie
4 10 3 MRÓWKA Kazimierz 120 2.36% 0.00236
Nie
4 10 4 GRZESZCZAK Zbigniew Józef 183 3.59% 0.00359
Nie
4 10 5 WAWRZYNIAK Sylwestra Beata 520 10.21% 0.01021
Tak
4 13 1 BUZAREWICZ Jarosław Tomasz 643 12.63% 0.01263
Tak
4 13 2 BUZIEWICZ Elżbieta Mieczysława 535 10.51% 0.01051
Nie
4 13 3 GRYKA Barbara 194 3.81% 0.00381
Nie
4 13 4 WTULICH Anna Maria 148 2.91% 0.00291
Nie
4 13 5 GRZESZCZAK Paweł Piotr 331 6.50% 0.0065
Nie
4 14 1 CHRUSZCZ-SZOMAŃSKA Elżbieta Lesława 297 5.83% 0.00583
Nie
4 14 2 FILIP Urszula Barbara 363 7.13% 0.00713
Nie
4 14 3 ŚPIEWAK Edyta Aldona 109 2.14% 0.00214
Nie
4 14 4 WOŹNY Paweł Artur 27 0.53% 0.00053
Nie
4 14 5 SKRZYNIARZ Stanisław 374 7.35% 0.00735
Tak
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Wałbrzyski - ogółem 9 137 124 53 839 45 041 49 3 5
Gminy ogółem 8 120 120 53 839 45 041 49 3 5
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 0 0 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 8 120 120 53 839 45 041 49 3 5 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 20 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Ogółem 20 1

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 119 57 48% 62 52%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców % %
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 381 186 49% 195 51%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 8 0 0% 8 100%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 19 4 21% 15 79%
Ogółem 500 243 49% 257 51%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 48 47 49
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 48 46 49
Średnia wieku kandydatów na wójta 53 53
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 50 47 51
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 41 16 39% 25 61%
30-39 115 65 57% 50 43%
40-59 235 123 52% 112 48%
60+ 109 39 36% 70 64%
Ogółem 500 243 49% 257 51%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 3 0 0% 3 100%
40-59 21 4 19% 17 81%
60+ 3 0 0% 3 100%
Ogółem 27 4 15% 23 85%