Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 43 082
Wyborców 35 911
Obwodów 39
  • Wybory do Rady Powiatu Strzelińskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina borozwGmina Borów 3 15 15 30 30
gmina kondratowiceGmina Kondratowice 7 15 15 30 30
gmina przewornoGmina Przeworno 6 15 15 30 30
gmina strzelinGmina Strzelin 18 4 21 15 99
miasto i gmina wiazzozwMiasto I Gmina Wiązów 5 15 15 38 38

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Zespół Szkół Publicznych w Borowie, ul. Wrocławska 24 Borów stały Nie Borów, Bartoszowa, Brzoza (obejmująca wieś Brzoza i wieś Boguszyce), Brzezica, Boreczek, Kurczów, Kręczków, Michałowice, Opatowice, Piotrków Borowski, Rochowice.
2 Publiczna Szkoła Podstawowa w Borku Strzelińskim, ul. Szkolna 3 Borek Strzeliński stały Tak Borek Strzeliński, Jaksin, Jelenin, Kazimierzów, Kojęcin, Ludów Śląski, Świnobród
3 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zielenicach, 26 Zielenice stały Tak Zielenice z przysiółkiem Uniszów, Głownin, Kępino, Mańczyce, Stogi, Siemianów, Suchowice
1 Świetlica Wiejska w Karczynie, 19 Karczyn stały Nie Sołectwo: Karczyn, Sołectwo Białobrzezie, Sołectwo: Podgaj (obejmujące wieś Podgaj i wieś Jezierzyce Małe), Sołectwo: Grzegorzów (obejmujące wieś Grzegorzów i wieś Brochocinek)
2 Gminny Ośrodek Kultury w Kondratowicach, ul. Długa 23 Kondratowice stały Tak Sołectwo: Kondratowice (obejmujące wieś Kondratowice i wieś Edwardów)
3 Sala Gimnastyczna Szkoły w Księginicach Wielkich, 32 Księginice Wielkie stały Tak Sołectwo: Księginice Wielkie
4 Świetlica Wiejska w Górce Sobockiej, 10 Górka Sobocka stały Nie Sołectwo: Górka Sobocka, Sołectwo: Gołostowice (obejmujące wieś Gołostowice i wieś Skała)
5 Świetlica Wiejska w Kowalskich, 28 Kowalskie stały Tak Sołectwo: Kowalskie; Sołectwo: Maleszów; Sołectwo: Rakowice; Sołectwo: Strachów; Sołectwo: Żelowice; Sołectwo: Błotnica (obejmujące wieś Błotnica i wieś Wójcin)
6 Świetlica Wiejska w Prusach, ul. Kościelna 4 Prusy stały Tak Sołectwo: Prusy
7 Świetlica Wiejska w Stachowie, 17 A Stachów stały Tak Sołectwo: Stachów; Sołectwo: Janowiczki; Sołectwo: Czerwieniec; Sołectwo: Lipowa (obejmujące wieś Lipowa i wieś Sadowice); Sołectwo: Zarzyca; Sołectwo: Komorowice
1 Urząd Gminy w Przewornie, ul. Kolejowa 4A Przeworno stały Tak Sołectwo Cierpice, Sołectwo Dzierzkowa, Sołectwo Przeworno, Sołectwo Strużyna
2 Świetlica wiejska w Jegłowej, ul. Janusza Korczaka 6A Jegłowa stały Tak Sołectwo Jegłowa, Przysiółek Kaszówka
3 Świetlica wiejska w Samborowiczkach, 32 Samborowiczki stały Nie Sołectwo Krzywina, Sołectwo Miłocice, Przysiółek Kaczowice, Sołectwo Samborowiczki
4 Świetlica wiejska w Romanowie, 25 Romanów stały Nie Sołectwo Romanów, Przysiółek Pogroda, Sołectwo Dobroszów, Przysiółek Płosa, Sołectwo Ostrężna
5 Świetlica wiejska w Sarbach, 55a Sarby stały Tak Sołectwo Jagielno, Przysiółek Mokrzyce, Sołectwo Jagielnica, Przysiółek Wieliczna, Sołectwo Samborowice, Sołectwo Konary, Przysiółek Stanica, Sołectwo Mników, Przysiółek Wieliszów, Sołectwo Sarby, Przysiółek Głowaczów
6 Świetlica wiejska w Karnkowie, 13a Karnków stały Nie Sołectwo Karnków, Przysiółek Krynka, Sołectwo Rożnów, Przysiółek Królewiec
1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, Plac 1 Maja 10 Strzelin stały Tak Miasto Strzelin-Osiedle "Południowe": Dzierżoniowska, Fabryczna, Górnicza, Kamienna, Księdza Jerzego Popiełuszki, Księdza Władysława Michałkiewicza, Okrzei, Plac 1 Maja, Plac Pokoju, Powstańców Śląskich, Szybalskiego, Wojska Polskiego (od Ronda im. Zesłańców Sybiru do skrzyżowania z ul. Staromiejską i Mikołaja Kopernika), Ząbkowicka
2 Przedszkole Miejskie "Kolorowa Kraina", ul. Przedszkolna 1A Strzelin stały Tak Miasto Strzelin-osiedle "Zachodnie": Bolka I Świdnickiego, Borowska, Borowska-Zaułek, Dubois, Eugeniusza Kwiatkowskiego, Kilińskiego, Kolejowa, Królowej Jadwigi, Matejki, Mickiewicza, Mieszka I, Ogrodowa, Piastowska, Piłsudskiego, Przedszkolna, Sienkiewicza, Sikorskiego, Skawińska, Słowackiego, Wiśniowa, Wolności
3 Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące "Slavia", ul. Gen. Grota Roweckiego 1 Strzelin stały Tak Miasto Strzelin-Osiedle "Piastowskie": Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Gen. Grota Roweckiego, Generała Leopolda Okulickiego, Generała Stanisława Maczka, Gliniana, Grunwaldzka, Kazimierza Wielkiego, Księcia Poniatowskiego, Stanisława Wyspiańskiego, Targowa, Westerplatte, Wita Stwosza, Władysława Łokietka, Wrocławska, Żwirki I Wigury
4 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Staszica 5 Strzelin stały Nie Miasto Strzelin-Osiedle "Wschodnie": Adama Asnyka, Bolesława Prusa, Brzegowa, Cypriana Kamila Norwida, E. Orzeszkowej, Edwarda Lubowskiego, Fryderyka Chopina, Gabrieli Zapolskiej, Galla Anonima, Henryka Wieniawskiego, Jana Długosza, Jana Kochanowskiego, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Karola Szymanowskiego, Konopnickiej, Krzepicka, Marii Dąbrowskiej, Michała Bałuckiego, Mikołaja Kopernika, Mikołaja Reja, Oławska, Stanisława Moniuszki, Stefana Żeromskiego, Wincentego Kadłubka, Władysława Łozińskiego, Władysława Reymonta, Władysława Szpilmana, Wojciech Kilara, Zofii Nałkowskiej
5 Hala Sportowa Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Staromiejska 64 Strzelin stały Tak Miasto Strzelin-Osiedle "Na Skarpie": A. Zawadzkiego, Czesława Miłosza, Górzysta, Jaworowa, K. Gałczyńskiego, Kazimierza Pułaskiego, Krasińskiego, Krótka, Leśna, Liliowa, Łąkowa, Nyska, Parkowa, Polna, Różana, Skalista, Słoneczna, Sosnowa, Staromiejska, W. Broniewskiego, W. Witosa, Weteranów, Wichrowa, Wiosenna, Wisławy Szymborskiej, Wojska Polskiego (od skrzyżowania z ul. Mikołaja Kopernika i Staromiejską do granic miasta-wyjazd w kierunku Brzegu), Zielna, Źródlana
6 Strzeliński Ośrodek Kultury, ul. Mickiewicza 2 Strzelin stały Tak Miasto Strzelin-Osiedle "Stare Miasto": Grahama Bella, Kościuszki, Książąt Brzeskich, Pocztowa, Podwale, Rybna, Rynek, Św. Floriana, Zamkowa
7 Zespół Szkół Ogólnokształcących, ul. Jana Pawła II 23 Strzelin stały Nie Miasto Strzelin-Osiedle "Stare Miasto": Jana Pawła II, Kościelna, Krucza, Młynarska, Plac Św. Jana, Rycerska, Staszica, Św. Michała Archanioła, Świętego Jana, Wodna
8 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, 16 Ludów Polski stały Nie Sołectwa: Górzec, Ludów Polski, Warkocz
9 Świetlica Wiejska, Aleja Lipowa 59 Szczawin stały Nie Sołectwa: Bierzyn, Pęcz, Szczawin
10 Świetlica Wiejska, 54A Karszów stały Nie Sołectwa: Dobrogoszcz, Karszów, Mikoszów, Piotrowice
11 Publiczna Szkoła Podstawowa, ul. Kamienna 18 Biały Kościół stały Tak Sołectwa: Biały Kościół, Dębniki, Gębczyce, Gębice, Strzegów, Szczodrowice
12 Świetlica Wiejska, 19 Kazanów stały Nie Sołectwa: Dankowice, Kazanów, Nieszkowice, Nowolesie, Skoroszowice, Wąwolnica
13 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej, 73B Brożec stały Nie Sołectwa: Brożec, Chociwel, Częszyce, Krzepice wraz z przysiółkiem wsi-Ulicą, Pławna, Trześnia
14 Świetlica Wiejska, 37 Karszówek stały Nie Sołectwa: Biedrzychów, Głęboka, Karszówek, Muchowiec, Żeleźnik
15 Publiczna Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 1 Kuropatnik stały Tak Sołectwa: Gościęcice, Kuropatnik
16 Świetlica Wiejska, ul. Świerkowa 5A Gęsiniec stały Tak Sołectwo Gęsiniec
17 NZOZ Strzelińskie Centrum Medyczne Sp. z o. o. w Strzelinie, ul. Wrocławska 46 Strzelin szpital Nie NZOZ Strzelińskie Centrum Medyczne Sp. z o. o. w Strzelinie
18 Zakład Karny w Strzelinie, ul. Ząbkowicka 68 Strzelin zakład karny Nie Zakład Karny w Strzelinie
1 Sala Obrad w Urzędzie Miasta i Gminy Wiązów, Plac Wolności 37 Wiązów stały Nie Miasto Wiązów
2 Świetlica wiejska w Starym Wiązowie, Stary Wiązów stały Nie Sołectwa: Stary Wiązów, Zborowice, Wyszonowice, Księżyce, Kowalów, Janowo
3 Świetlica wiejska w Częstocicach, Częstocice stały Tak Sołectwa: Kalinowa, Częstocice, Bryłów, Bryłówek, Kłosów, Jaworów
4 Świetlica wiejska w Jutrzynie, Jutrzyna stały Tak Sołectwa: Jutrzyna, Kucharzowice, Krajno, Wawrzyszów, Łojowice, Miechowice Oławskie
5 Świetlica wiejska w Jędrzychowicach, 12b Jędrzychowice stały Tak Sołectwa: Wawrzęcice, Ośno, Jędrzychowice, Witowice, Kurów, Gułów

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto i Gmina Strzelin 8 18 123 7 61
0.0000020000Nr 2 Gmina Borów, Gmina Kondratowice 4 7 928 5 29
0.0000030000Nr 3 Miasto i Gmina Wiązów, Gmina Przeworno 5 9 860 5 31
Podsumowanie 17 35 911 17 121

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 8 6 3 17
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 10 5 7 22
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 6 7 21
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA REGIONU KWW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA REGIONU 10 6 7 23
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW INICJATYWA LOKALNA KWW INICJATYWA LOKALNA 7 6 7 20
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STOWARZYSZENIA DZIAŁAŃ OBYWATELSKICH KWW STOW DZIAŁAŃ OBYWATELSKICH 9 9
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RENATY DOBUCKIEJ KWW RENATY DOBUCKIEJ 9 9

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 17 532 9 572 9 567 54.57% 0.05457
9 165 95.80% 0.0958
Tak
2 7 915 4 819 4 808 60.75% 0.06075
4 530 94.22% 0.09422
Tak
3 9 860 5 527 5 522 56.00% 0.056
5 077 91.94% 0.09194
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1 891 17 10.07% 0.01007
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 4 722 22 25.15% 0.02515
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 111 21 27.23% 0.02723
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA REGIONU 2 998 23 15.97% 0.01597
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW INICJATYWA LOKALNA 3 159 20 16.83% 0.01683
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STOWARZYSZENIA DZIAŁAŃ OBYWATELSKICH 439 9 2.34% 0.00234
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RENATY DOBUCKIEJ 452 9 2.41% 0.00241

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1 891 17 1 10.07% 0.01007
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 4 722 22 5 25.15% 0.02515
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 111 21 6 27.23% 0.02723
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA REGIONU 2 998 23 2 15.97% 0.01597
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW INICJATYWA LOKALNA 3 159 20 3 16.83% 0.01683
Tak
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STOWARZYSZENIA DZIAŁAŃ OBYWATELSKICH 439 9 0 2.34% 0.00234
Nie
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RENATY DOBUCKIEJ 452 9 0 2.41% 0.00241
Nie

Rada Powiatu Strzelińskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 WARCHOLIŃSKI Marek 558 6.09% 0.00609
Tak
1 2 2 SKÓRKA Monika 50 0.55% 0.00055
Nie
1 2 3 TENETA Józef 122 1.33% 0.00133
Nie
1 2 4 GAWRYSIAK Teresa Barbara 39 0.43% 0.00043
Nie
1 2 5 MULARSKI Lesław 82 0.89% 0.00089
Nie
1 2 6 WILKOSZ Helena 69 0.75% 0.00075
Nie
1 2 7 HOŁUBOWICZ Jan 48 0.52% 0.00052
Nie
1 2 8 TRACZ Edward 164 1.79% 0.00179
Nie
1 4 1 HORODYSKA Anna Maria 1 246 13.60% 0.0136
Tak
1 4 2 MAĆKÓWKA Jacek Piotr 545 5.95% 0.00595
Tak
1 4 3 CHMIELEWSKI Jerzy Marian 244 2.66% 0.00266
Nie
1 4 4 ROSIŃSKA Agnieszka Zofia 63 0.69% 0.00069
Nie
1 4 5 MATUSIAK Jerzy Antoni 131 1.43% 0.00143
Nie
1 4 6 KORCZYŃSKA-DZIAŁA Justyna Anna 80 0.87% 0.00087
Nie
1 4 7 HAŁAS-KORALEWSKA Małgorzata Kamila 85 0.93% 0.00093
Nie
1 4 8 JAKUBIEC Artur Michał 57 0.62% 0.00062
Nie
1 4 9 DERWICH Jakub Krzysztof 17 0.19% 0.00019
Nie
1 4 10 GULCZYŃSKI Artur Cezary 363 3.96% 0.00396
Tak
1 10 1 ROZENEK Piotr Tadeusz 761 8.30% 0.0083
Tak
1 10 2 ŻOŁYŃSKI Krzysztof Antoni 308 3.36% 0.00336
Nie
1 10 3 KUBISZ Anna Antonina 257 2.80% 0.0028
Nie
1 10 4 TROJAN-PRZEBINDA Maria Anna 35 0.38% 0.00038
Nie
1 10 5 CZERNY Ewelina Gabriela 57 0.62% 0.00062
Nie
1 10 6 MAGUSZCZAK Mateusz Michał 62 0.68% 0.00068
Nie
1 10 7 ŻĄDŁO Irena 190 2.07% 0.00207
Nie
1 10 8 MIERZWIŃSKI Marek Maciej 366 3.99% 0.00399
Tak
1 13 1 GRONDYS Jolanta Franciszka 178 1.94% 0.00194
Nie
1 13 2 PUT Dorota Barbara 348 3.80% 0.0038
Tak
1 13 3 RATAJ Zdzisław Janusz 163 1.78% 0.00178
Nie
1 13 4 BIAŁKOWSKI Władysław 294 3.21% 0.00321
Nie
1 13 5 KOŁODNICKI Michał Stanisław 145 1.58% 0.00158
Nie
1 13 6 OKOŁOTOWICZ Teresa Stanisława 106 1.16% 0.00116
Nie
1 13 7 DUSZYŃSKI Tomasz Grzegorz 131 1.43% 0.00143
Nie
1 13 8 PORADA Alicja 101 1.10% 0.0011
Nie
1 13 9 SOCHACKI Zbigniew 86 0.94% 0.00094
Nie
1 13 10 ZIÓŁKOWSKI Aleksander 337 3.68% 0.00368
Tak
1 14 1 JĘDRZEJEWSKI Janusz 132 1.44% 0.00144
Nie
1 14 2 BANDURA Miłosz Jan 90 0.98% 0.00098
Nie
1 14 3 CHMIELEWSKA Joanna Wioletta 66 0.72% 0.00072
Nie
1 14 4 POLASZEK Wojciech Czesław 21 0.23% 0.00023
Nie
1 14 5 MALAWSKA Kamila Marta 22 0.24% 0.00024
Nie
1 14 6 JASIAK Małgorzata Maria 27 0.29% 0.00029
Nie
1 14 7 STYPUŁA Adam Jan 28 0.31% 0.00031
Nie
1 15 1 UCHACZ-NYCZKA Elżbieta Teresa 79 0.86% 0.00086
Nie
1 15 2 SZMIGIELSKA Jadwiga 105 1.15% 0.00115
Nie
1 15 3 WILIŃSKI Zdzisław 34 0.37% 0.00037
Nie
1 15 4 PAWLISZAK Leokadia 79 0.86% 0.00086
Nie
1 15 5 KUROWSKI Krzysztof Marcin 50 0.55% 0.00055
Nie
1 15 6 GRONKOWSKI Andrzej 13 0.14% 0.00014
Nie
1 15 7 PAWLISZAK Wojciech Krzysztof 52 0.57% 0.00057
Nie
1 15 8 WARPAS-MICHAŁKIEWICZ Agata Krystyna 22 0.24% 0.00024
Nie
1 15 9 NYCZKA Andrzej Adam 5 0.05% 5.0E-5
Nie
1 16 1 KONSENCJUSZ Marta Irena 148 1.61% 0.00161
Nie
1 16 2 POLANIN Bogusław Antoni 42 0.46% 0.00046
Nie
1 16 3 WŁODARSKA Alina Urszula 57 0.62% 0.00062
Nie
1 16 4 GRUCA Józef 45 0.49% 0.00049
Nie
1 16 5 SABADASZ Karolina Katarzyna 25 0.27% 0.00027
Nie
1 16 6 LEOSZKIEWICZ Adam Wojciech 18 0.20% 0.0002
Nie
1 16 7 PRÓSZYŃSKA Krystyna Maria 25 0.27% 0.00027
Nie
1 16 8 KUŹMIŃSKI Jarosław Roman 14 0.15% 0.00015
Nie
1 16 9 WOŹNY Aleksandra Marta 78 0.85% 0.00085
Nie
2 2 1 CHRZAN Eugeniusz 117 2.58% 0.00258
Nie
2 2 2 HUTNIK Krzysztof 159 3.51% 0.00351
Nie
2 2 3 GOSPODARCZYK-OLEKSY Lucyna 48 1.06% 0.00106
Nie
2 2 4 DUDEK Jarosław Marek 51 1.13% 0.00113
Nie
2 2 5 KŁYSZ Irena Teresa 27 0.60% 0.0006
Nie
2 2 6 MATŁA Katarzyna Cecylia 62 1.37% 0.00137
Nie
2 4 1 ANDRZEJEWSKA-BOCHNAK Ewelina Joanna 376 8.30% 0.0083
Tak
2 4 2 POGODA Marian Zbigniew 166 3.66% 0.00366
Nie
2 4 3 MATUSIEWICZ Jacek Karol 226 4.99% 0.00499
Nie
2 4 4 ZIMNICKA Elżbieta 22 0.49% 0.00049
Nie
2 4 5 KAJCA Grzegorz 239 5.28% 0.00528
Nie
2 10 1 SKORUPSKI Aleksander Stanisław 525 11.59% 0.01159
Tak
2 10 2 GRABAS Marian 538 11.88% 0.01188
Tak
2 10 3 BACA Dagmara Justyna 73 1.61% 0.00161
Nie
2 10 4 BRUSIŁO-GAC Monika 57 1.26% 0.00126
Nie
2 10 5 DRUŻGA Jan 179 3.95% 0.00395
Nie
2 10 6 MATUSIAK Leokadia Dorota 99 2.19% 0.00219
Nie
2 13 1 JĘDRZEJEWSKA Krystyna Bożena 95 2.10% 0.0021
Nie
2 13 2 GRONDYS Andrzej 173 3.82% 0.00382
Nie
2 13 3 STATKIEWICZ Renata Agata 41 0.91% 0.00091
Nie
2 13 4 JĘDRZEJEWSKI Artur Jan 80 1.77% 0.00177
Nie
2 13 5 KRZYŻOWSKA Sabina 52 1.15% 0.00115
Nie
2 13 6 KAWAŁEK Paweł Julian 48 1.06% 0.00106
Nie
2 14 1 MAJEWSKI Mariusz 457 10.09% 0.01009
Tak
2 14 2 OLĘDZKA Katarzyna Renata 306 6.75% 0.00675
Nie
2 14 3 BOTUSZAN Marcin Dawid 21 0.46% 0.00046
Nie
2 14 4 ŁOPATA Ewa Stanisława 106 2.34% 0.00234
Nie
2 14 5 CZARNECKA Maria 46 1.02% 0.00102
Nie
2 14 6 FIT Jarosław Jan 141 3.11% 0.00311
Nie
3 2 1 TOMAŚ Alicja 71 1.40% 0.0014
Nie
3 2 2 KACZKOWSKA Zdzisława 104 2.05% 0.00205
Nie
3 2 3 STEFAŃCZYK Jan 120 2.36% 0.00236
Nie
3 4 1 HRYCAK Ludwik Jan 445 8.77% 0.00877
Tak
3 4 2 SZYCHOWIAK Mirosława Ewa 120 2.36% 0.00236
Nie
3 4 3 SZCZĘŚNIAK Jan 146 2.88% 0.00288
Nie
3 4 4 LESZCZYŃSKA Krystyna 77 1.52% 0.00152
Nie
3 4 5 POGODA Mateusz Jan 16 0.32% 0.00032
Nie
3 4 6 WILIŃSKA Joanna 16 0.32% 0.00032
Nie
3 4 7 ZAWŁOCKA Magdalena Kamila 42 0.83% 0.00083
Nie
3 10 1 CZERWIŃSKI Marek Stanisław 423 8.33% 0.00833
Tak
3 10 2 KŁÓSEK Rafał 192 3.78% 0.00378
Nie
3 10 3 MAKSYMIAK Magdalena Maria 181 3.57% 0.00357
Nie
3 10 4 SZCZYPEL Teresa 237 4.67% 0.00467
Nie
3 10 5 MICHUŁKA Mariusz Sylwester 321 6.32% 0.00632
Tak
3 10 6 MIKUSZEWSKA Sylwia Agnieszka 113 2.23% 0.00223
Nie
3 10 7 KSIĄŻCZYK Józef 137 2.70% 0.0027
Nie
3 13 1 NAHAJŁO Kazimierz 250 4.92% 0.00492
Nie
3 13 2 JAROCH-ROGAN Daria Sara 36 0.71% 0.00071
Nie
3 13 3 SĘGA Kazimierz Marian 167 3.29% 0.00329
Nie
3 13 4 WYKA Barbara Ewa 36 0.71% 0.00071
Nie
3 13 5 TILL Wiesław Andrzej 57 1.12% 0.00112
Nie
3 13 6 DZBIK Mirosława 43 0.85% 0.00085
Nie
3 13 7 HEBDA Irena Magdalena 31 0.61% 0.00061
Nie
3 14 1 KRUPA Magdalena Krystyna 704 13.87% 0.01387
Tak
3 14 2 IŻYKOWSKA-MROCZKO Urszula Janina 142 2.80% 0.0028
Nie
3 14 3 MICHUŁKA Zbigniew 377 7.43% 0.00743
Tak
3 14 4 POLEHOJKO Feliks 85 1.67% 0.00167
Nie
3 14 5 HEBDA-LITAROWICZ Kamilla Magdalena 108 2.13% 0.00213
Nie
3 14 6 RYGLICKI Kazimierz Adam 61 1.20% 0.0012
Nie
3 14 7 MAZUR Łukasz 219 4.31% 0.00431
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Strzeliński - ogółem 6 98 67 43 082 35 911 39 3 2
Gminy ogółem 5 81 64 43 082 35 911 39 3 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 4 21 323 18 123 18 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 4 60 60 21 759 17 788 21 3 1 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 17 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 15 1
Ogółem 32 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 121 57 47% 64 53%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 99 44 44% 55 56%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 128 60 47% 68 53%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 6 1 17% 5 83%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 6 3 50% 3 50%
Ogółem 348 161 46% 187 54%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 51 47 54
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 45 43 47
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 48 46 50
Średnia wieku kandydatów na wójta 49 47 49
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 51 46 55
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 26 11 42% 15 58%
30-39 71 45 63% 26 37%
40-59 178 86 48% 92 52%
60+ 73 19 26% 54 74%
Ogółem 348 161 46% 187 54%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 1 0 0% 1 100%
40-59 9 4 44% 5 56%
60+ 2 0 0% 2 100%
Ogółem 12 4 33% 8 67%