Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 52 997
Wyborców 44 275
Obwodów 40
  • Wybory do Rady Powiatu Lubańskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina miejska lubanzGmina Miejska Lubań 10 4 21 12 79
gmina miejska szwieradozw-zdrozjGmina Miejska Świeradów-Zdrój 4 15 15 33 33
gmina lesznaGmina Leśna 8 15 15 55 55
gmina lubanzGmina Lubań 8 15 15 38 38
gmina olszynaGmina Olszyna 4 15 15 27 27
gmina platerozwkaGmina Platerówka 2 15 15 29 29
gmina siekierczynGmina Siekierczyn 4 15 15 40 40

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Galeria Łużycka-Tret, ul. Rynek-Sukiennice 38 Lubań stały Tak Bracka, Emilii Plater, Graniczna, Grunwaldzka, Grzegorza Piramowicza, Husytów, Lwówecka, Macieja Rataja, Mikołaja, Plac Stefana Okrzei, Plac Szarych Szeregów, Plac Śląski, Szkolna, Tkacka, Torowa, Wąska
2 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Pl. Lompy 1 Lubań stały Tak Dzielna, Karola Szymanowskiego, Księdza Infułata Adalberta Antera, Plac Józefa Lompy, Plac Strażacki, Podwale, Ratuszowa, Rynek, Rynek-Sukiennice, Rzemieślnicza, Spółdzielcza, Stara, Wiejska, Wrocławska
3 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, ul. Mickiewicza 1 Lubań stały Nie Adama Mickiewicza, Armii Krajowej, Bankowa, Gajowa, Generała Władysława Sikorskiego, Ignacego Łukasiewicza, Jarosława Dąbrowskiego, Karola Miarki, Łączna, Łąkowa, Marii Skłodowskiej-Curie, Na Skarpie, Parkowa, Plac 3 Maja, Polna, Słoneczna, Spacerowa, Stanisława Staszica, Starolubańska, Sybiraków, Włościańska, Włókiennicza, Zawidowska.
4 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, ul. Wł. Łokietka 2 Lubań stały Tak Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Śmiałego, Górnicza, Kazimierza Odnowiciela, Kazimierza Wielkiego, Królowej Jadwigi, Mieszka I, Mieszka II, Plac Księdza Jana Winiarskiego, Władysława Hermana, Władysława Łokietka.
5 Świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Łużycka 1 Lubań stały Nie Diamentowa, Esperantystów, Jana Kochanowskiego, Jesienna, Juliusza Słowackiego, Klasztorna, Letnia, Mikołaja Reja, Wiosenna, Wojska Polskiego, Zimowa.
6 Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu, ul. Kopernika 15 Lubań stały Nie Agatowa, Błękitna, Brzozowa, Cicha, Cmentarna, Działkowa, Fabryczna, Fabryczna Osiedle, Garbarska, Jagiellońska, Jasna, Kolorowa, Kwiatowa, Łagodna, Łużycka, Metalowców, Miła, Mikołaja Kopernika, Miodowa, Oficerska, Papieża Jana Pawła II, Pastelowa, Pawia, Perłowa, Plac św. Jana Pawła II, Pogodna, Rubinowa, Sąsiedzka, Skwer Św. Jakuba, Spokojna, Stanisława Worcella, Szafirowa, Tęczowa, Willowa, Władysława Jagiełły, Władysława Warneńczyka, Wrzosowa, Wspólna, Zgorzelecka, Zielona, Zygmunta Starego.
7 Żłobek Miejski, ul. Różana 1 Lubań stały Tak Biwakowa, Boczna, Dolna, Główna, Harcerska, Hutnicza, Jeleniogórska, Księdza Ignacego Kukli-Bukowińczyka, Kolejowa, Ludowa, Młynarska, Mostowa, Przemysłowa, Robotnicza, Różana, Rybacka, Strumykowa, Warszawska, Widokowa, Wyspowa.
8 Miejski Dom Kultury, ul. Kościuszki 4 Lubań stały Nie 7 Dywizji, Aleja Kombatantów, Bolesława Prusa, Dworcowa, Energetyczna, Fryderyka Chopina, Generała Józefa Bema, Gazowa, Górna, Izerska, Ogrodowa, Stanisława Moniuszki, Stroma, Strzelecka, Tadeusza Kościuszki, Zamkowa.
9 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Lubaniu, ul. Skalnicza 3 Lubań stały Tak Aleja Niepodległości, Bazaltowa, Fortowa, Groblowa, Krótka, Leśna, Lipowa, Rzeczna, Skalnicza, Stawowa, Żołnierska.
10 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Łużyckie Centrum Medyczne Sp. z o. o., ul. Zawidowska 4 Lubań szpital Nie Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Łużyckie Centrum Medyczne Sp. z o. o.
1 Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Skłodowskiej-Curie 2 Świeradów-Zdrój stały Tak Ulice: Dąbrowskiej, Dojazdowa, Graniczna, J. Korczaka, Kościelna, Majowa, Mickiewicza, Orzeszkowej, Piastowska, Piłsudskiego, Prusa, Sienkiewicza, Skłodowskiej-Curie, Spacerowa, Stefana Batorego, Wczasowa, Widokowa, Willowa, Wyszyńskiego, Żeromskiego.
2 Miejski Zespół Szkół, ul. Skłodowskiej-Curie 2 Świeradów-Zdrój stały Tak Ulice: 3 - go Maja, Asnyka, Br. Czecha, Budowlanych, Cicha, Cmentarna, Dąbrowskiego, Gajowa, Górska, Grunwaldzka, Konopnickiej, Krótka, Marusarzówny, Młodych Techników, Nad Basenem, Nad Potokiem, Parkowa, Polna, Słoneczna, Słowackiego, Stokowa, Stroma, Strumykowa, Wąska, Wolna, Wyspiańskiego, Zakopiańska, Zamknięta, Zielona, Zdrojowa, Źródlana.
3 Miejski Zespół Szkół, ul. Skłodowskiej-Curie 2 Świeradów-Zdrój stały Nie Ulice: 11 Listopada, Aleksandra Głowackiego, Bema, Boczna, Brzozowa, Bolesława Chrobrego, Dolna, Dworcowa, Chopina, Gołębia, Jana III Sobieskiego, Jaskółcza, Jastrzębia, Kazimierza Wielkiego, Kilińskiego, Kolejowa, Kopernika, Kościuszki, Kręta, Krucza, Leśna, Lipowa, Mokra, Moniuszki, Myśliwska, Nadbrzeżna, Orla, Osiedlowa, Plater, Podgórna, Pod Skarpą, Pszczela, Ratowników Górskich, Sępia, Sosnowa, Sowia, Stawowa, Sybiraków, Traugutta, Wiejska, Wilcza, Wiśniowa, Władysława Jagiełły, Zaułek, Żabia, Żwirki i Wigury.
4 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Sanatoryjna 3 Świeradów-Zdrój stały Tak Ulice: Długa, Główna, Górzysta, Izerska, Klubowa, Lwówecka, Łąkowa, Łowiecka, Modrzewiowa, Młyńska, Nadrzeczna, Rolnicza, Sanatoryjna, Sędziwa, Spadzista, Spokojna, Starowiejska, Strażacka, Sudecka, Szkolna, Wierzbowa, Zacisze.
1 Ośrodek Kultury i Sportu, ul. Elizy Orzeszkowej 5a Leśna stały Tak Miasto Leśna, ulice: Elizy Orzeszkowej, Jana Kochanowskiego, Wiejska, Na Stoku, Polna, Rynek, Henryka Sienkiewicza, Stroma
2 Szkoła Podstawowa im. J. Pawła II w Smolniku, ul. Kościuszki 7 - 9 Leśna stały Tak Miasto Leśna, ulice: Baworowo, Izerska, Kombatantów, Osiedle, Sudecka, Tadeusza Kościuszki, Krótka, Krzywa, Lechów, Lubańska, Pocztowa, Mikołaja Reja, Szkolna
3 Szkoła Podstawowa im. J. Pawła II w Smolniku, 52 Smolnik stały Tak Miasto Leśna, ulice: Kościelna, Gustawa Morcinka, Ogrodowa, Stefana Żeromskiego; Wsie: Miłoszów, Smolnik
4 Hala sportowa przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pobiednej, ul. Nowomiejska 31 Pobiedna stały Nie Wsie: Pobiedna, Wolimierz.
5 Świetlica w Świeciu, 196A Świecie stały Tak Wieś: Świecie
6 Świetlica Wiejska w Szyszkowej, 65 Szyszkowa stały Nie Wsie: Janówka, Kościelniki Górne, Kościelniki Średnie, Szyszkowa.
7 Świetlica OSP w Złotnikach Lubańskich, 43 Złotniki Lubańskie stały Nie Wsie: Bartoszówka, Stankowice, Sucha, Zacisze, Złotniki Lubańskie, Złoty Potok.
8 Świetlica Wiejska w Grabiszycach Górnych, 2 Grabiszyce Górne stały Nie Wsie: Grabiszyce Dolne, Grabiszyce Górne, Grabiszyce Średnie, Jurków.
1 Świetlica wiejska w Henrykowie Lubańskim, 375A Henryków Lubański stały Nie Henryków Lubański
2 Świetlica wiejska w Kościelniku, 18A Kościelnik stały Tak Kościelnik, Jałowiec, Kościelniki Dolne
3 Świetlica wiejska w Mściszowie, 86 Mściszów stały Tak Mściszów
4 Świetlica wiejska w Radogoszczy, 62 Radogoszcz stały Nie Radogoszcz
5 Świetlica wiejska w Nawojowie Łużyckim, 76 Nawojów Łużycki stały Nie Nawojów Łużycki, Nawojów Śląski
6 Remiza OSP Pisarzowice, 274A Pisarzowice stały Tak Pisarzowice
7 Świetlica wiejska w Radostowie Średnim, 24 Radostów Średni stały Tak Radostów Dolny, Radostów Średni, Radostów Górny
8 Sołtysówka, ul. Różana 18 Lubań stały Nie Uniegoszcz
1 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Olszynie, ul. Wolności 17B Olszyna stały Tak Olszyna Dolna, Olszyna ulice: Górna, Legnicka, Mickiewicza, Sienkiewicza, Adama Asnyka, Chopina, Parkowa, Osiedle, Wolności od 73 do końca.
2 Gminny Ośrodek Kultury, ul. Wolności 20D Olszyna stały Nie Olszyna ulice: Kamienna, Kolejowa, 3 Maja, 1 Maja, Piękna, Polna, Skłodowskiej-Curie, Szkolna, Wolności od 1 - 72, Źródlana, Rzeczna.
3 Świetlica Wiejska, 24B Biedrzychowice stały Tak Biedrzychowice, Kałużna, Karłowice, Nowa Świdnica, Zapusta.
4 Świetlica Wiejska, 44 Grodnica stały Nie Bożkowice, Grodnica, Krzewie Małe.
1 Szkoła Podstawowa im. Emilii Plater w Platerówce, 213 Platerówka stały Tak Sołectwa: Platerówka, Przylasek i Zalipie.
2 Szkoła Podstawowa im. Emilii Plater w Platerówce, 207 Włosień stały Nie Sołectwo Włosień
1 Dom Kultury w Siekierczynie, 1 Siekierczyn stały Tak wsie: Siekierczyn, Nowa Karczma i Wyręba
2 Szkoła Podstawowa w Zarębie, ul. Szkolna 2 Zaręba stały Tak wsie: Zaręba i Wesołówka, kolonie: Pisaczów i Ponikowo
3 Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza w Rudzicy, 135 Rudzica stały Nie wieś: Rudzica
4 Zakład Karny w Zarębie, ul. Leśna 4 Zaręba zakład karny Nie Zakład Karny w Zarębie

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 miasto Świeradów Zdrój, gmina Leśna, gmina Platerówka 5 12 725 6 38
0.0000020000Nr 2 gmina Lubań, gmina Olszyna, gmina Siekierczyn 5 14 489 5 35
0.0000030000Nr 3 miasto Lubań 7 17 061 6 52
Podsumowanie 17 44 275 17 125

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 7 7 7 21
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 5 9 14
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 7 7 9 23
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA POWIATU LUBAŃSKIEGO KWW ZJEDNOCZENI DLA POWIATU LUBAŃSKIEGO 7 7 9 23
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WALEREGO CZARNECKIEGO KWW WALEREGO CZARNECKIEGO 7 7 9 23
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKI KOMITET WYBORCÓW POWIAT 2018 KWW OKW POWIAT 2018 5 7 9 21

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 12 723 6 553 6 545 51.44% 0.05144
6 150 93.96% 0.09396
Tak
2 14 183 6 818 6 815 48.05% 0.04805
6 418 94.17% 0.09417
Tak
3 17 057 8 373 8 377 49.11% 0.04911
7 948 94.88% 0.09488
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1 965 21 9.58% 0.00958
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 2 601 14 12.68% 0.01268
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 438 23 21.63% 0.02163
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA POWIATU LUBAŃSKIEGO 4 690 23 22.86% 0.02286
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WALEREGO CZARNECKIEGO 4 885 23 23.81% 0.02381
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKI KOMITET WYBORCÓW POWIAT 2018 1 937 21 9.44% 0.00944

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1 965 21 1 9.58% 0.00958
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 2 601 14 2 12.68% 0.01268
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 438 23 4 21.63% 0.02163
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA POWIATU LUBAŃSKIEGO 4 690 23 5 22.86% 0.02286
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WALEREGO CZARNECKIEGO 4 885 23 5 23.81% 0.02381
Tak
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKI KOMITET WYBORCÓW POWIAT 2018 1 937 21 0 9.44% 0.00944
Nie

Rada Powiatu Lubańskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 TAUPIEKO Mieczysław 338 5.50% 0.0055
Nie
1 2 2 BUCKI Jerzy Andrzej 127 2.07% 0.00207
Nie
1 2 3 BARTOSZEWICZ Kazimierz 39 0.63% 0.00063
Nie
1 2 4 STOŻEK Teresa 82 1.33% 0.00133
Nie
1 2 5 ŁAWNICZAK Zbigniew Marian 40 0.65% 0.00065
Nie
1 2 6 MIKISZEWSKA Edyta 21 0.34% 0.00034
Nie
1 2 7 WÓJCIK Paulina Anna 23 0.37% 0.00037
Nie
1 4 1 KWIATKOWSKI Waldemar Mieczysław 393 6.39% 0.00639
Nie
1 4 2 OSTROWSKI Henryk 43 0.70% 0.0007
Nie
1 4 3 KRAUS Bogusław Marian 22 0.36% 0.00036
Nie
1 4 4 ROWIŃSKA Aneta Maria 75 1.22% 0.00122
Nie
1 4 5 NICZYPORUK Malwina Małgorzata 23 0.37% 0.00037
Nie
1 10 1 MIEDZIŃSKI Jacek Mirosław 475 7.72% 0.00772
Tak
1 10 2 CZECZOT Beata Irena 341 5.54% 0.00554
Nie
1 10 3 DEC Jerzy Adam 219 3.56% 0.00356
Nie
1 10 4 SMENTEK Natalia Agnieszka 99 1.61% 0.00161
Nie
1 10 5 ARCISZEWSKI Piotr 48 0.78% 0.00078
Nie
1 10 6 KACZKOWSKA Monika Weronika 69 1.12% 0.00112
Nie
1 10 7 ZIEMLAK Piotr 49 0.80% 0.0008
Nie
1 13 1 SUROWIEC Jan 784 12.75% 0.01275
Tak
1 13 2 MAROŃ Zbigniew Tadeusz 222 3.61% 0.00361
Tak
1 13 3 GŁOWACZ Stanisław Franciszek 202 3.28% 0.00328
Nie
1 13 4 ERLING Danuta Teresa 206 3.35% 0.00335
Nie
1 13 5 ADAMCZYK Barbara 20 0.33% 0.00033
Nie
1 13 6 SOBUCKA Inga Apolonia 73 1.19% 0.00119
Nie
1 13 7 MARKIEWICZ Przemysław Łukasz 175 2.85% 0.00285
Nie
1 14 1 KORZENIOWSKA-WOJSA Iwona Magdalena 394 6.41% 0.00641
Tak
1 14 2 SMUSZ Edward 368 5.98% 0.00598
Tak
1 14 3 BAKA Tadeusz Marian 183 2.98% 0.00298
Nie
1 14 4 GETTNER Małgorzata 248 4.03% 0.00403
Nie
1 14 5 BOCZULA Teresa Maria 115 1.87% 0.00187
Nie
1 14 6 BIEŃ Anna 148 2.41% 0.00241
Nie
1 14 7 DRAPAŁA Paweł Łukasz 38 0.62% 0.00062
Nie
1 15 1 DRZYGIEL Jerzy Janusz 84 1.37% 0.00137
Nie
1 15 2 FLASZYŃSKI Jacek Wojciech 50 0.81% 0.00081
Nie
1 15 3 WIŚNIEWSKA-KOZAŃ Jadwiga 7 0.11% 0.00011
Nie
1 15 4 ZAJDEL Piotr Marian 259 4.21% 0.00421
Nie
1 15 5 BRZEZIŃSKA Wioletta Elżbieta 48 0.78% 0.00078
Nie
2 2 1 ŁASICA Bartosz 352 5.48% 0.00548
Tak
2 2 2 ANIMUCKA Karina 90 1.40% 0.0014
Nie
2 2 3 HAMIELEC Marek 248 3.86% 0.00386
Nie
2 2 4 SKOWROŃSKA Anna Dorota 71 1.11% 0.00111
Nie
2 2 5 MUKRECKI Marcel 23 0.36% 0.00036
Nie
2 2 6 OFMAN Lilia Julia 55 0.86% 0.00086
Nie
2 2 7 ZALEŚNA Angelika Monika 30 0.47% 0.00047
Nie
2 10 1 ŚNIEŻYK Stanisław 673 10.49% 0.01049
Tak
2 10 2 MUSIELAK Lech 274 4.27% 0.00427
Nie
2 10 3 CZYRKO Eurydyka Maria 219 3.41% 0.00341
Nie
2 10 4 CZAJA-SOBIERAJ Anna 121 1.89% 0.00189
Nie
2 10 5 STRZELECKI Patryk Artur 76 1.18% 0.00118
Nie
2 10 6 KOTARSKA-JANECZKO Katarzyna Irena 75 1.17% 0.00117
Nie
2 10 7 DOLIBA Grzegorz Tomasz 121 1.89% 0.00189
Nie
2 13 1 BIAŁOŃ Halina Józefa 701 10.92% 0.01092
Tak
2 13 2 SZWEDKO Bożena 514 8.01% 0.00801
Tak
2 13 3 SUDOMLAK Krzysztof Roman 29 0.45% 0.00045
Nie
2 13 4 MUZYKA Helena 50 0.78% 0.00078
Nie
2 13 5 WOJDAK Zbigniew Ryszard 63 0.98% 0.00098
Nie
2 13 6 PASIECZNA Karolina Ewelina 63 0.98% 0.00098
Nie
2 13 7 GOŁYGA Wojciech Wiesław 239 3.72% 0.00372
Nie
2 14 1 NIEKRASZ Janusz Marek 627 9.77% 0.00977
Tak
2 14 2 MADUROWICZ Zbigniew Adam 261 4.07% 0.00407
Nie
2 14 3 USYK-KRZESZOWIEC Anna 244 3.80% 0.0038
Nie
2 14 4 KALINOWSKA-TYMIŃSKA Iwona Barbara 79 1.23% 0.00123
Nie
2 14 5 ZATOŃSKI Marek Jerzy 80 1.25% 0.00125
Nie
2 14 6 NAPADŁEK Jolanta Teresa 182 2.84% 0.00284
Nie
2 14 7 CZUCHRYTA Tomasz Paweł 129 2.01% 0.00201
Nie
2 15 1 DUDKIEWICZ-KOZAŃ Teresa 306 4.77% 0.00477
Nie
2 15 2 DRĄŻEK Sebastian 29 0.45% 0.00045
Nie
2 15 3 KOSZELA Andrzej 56 0.87% 0.00087
Nie
2 15 4 LELKO Anna Beata 72 1.12% 0.00112
Nie
2 15 5 MIGUT Jerzy Artur 69 1.08% 0.00108
Nie
2 15 6 SZARKOWSKA Ludmiła Mieczysława 44 0.69% 0.00069
Nie
2 15 7 ADAMSKI Jacek Stanisław 153 2.38% 0.00238
Nie
3 2 1 SOKOŁOWSKA Irena 77 0.97% 0.00097
Nie
3 2 2 HARAPIN Janusz Romuald 109 1.37% 0.00137
Nie
3 2 3 PASTERNAK Mirosław Piotr 144 1.81% 0.00181
Nie
3 2 4 ŁASICA Danuta Ewa 34 0.43% 0.00043
Nie
3 2 5 PALKA Mariusz Mirosław 15 0.19% 0.00019
Nie
3 2 6 STANOWSKA Jadwiga Marianna 13 0.16% 0.00016
Nie
3 2 7 DOMINO Jan 34 0.43% 0.00043
Nie
3 4 1 ROWIŃSKI Konrad Antoni 1 103 13.88% 0.01388
Tak
3 4 2 KILJAN Kazimierz Józef 317 3.99% 0.00399
Tak
3 4 3 SAWICKA Anna Barbara 122 1.53% 0.00153
Nie
3 4 4 PASZKIEWICZ Paweł Jerzy 32 0.40% 0.0004
Nie
3 4 5 STOŁECKA Beata Iwona 70 0.88% 0.00088
Nie
3 4 6 SZULC Łukasz Grzegorz 140 1.76% 0.00176
Nie
3 4 7 TYMBROWSKA Genowefa Mariola 25 0.31% 0.00031
Nie
3 4 8 RAKOWIEC Władysław 23 0.29% 0.00029
Nie
3 4 9 FUDALA Iwona Janina 213 2.68% 0.00268
Nie
3 10 1 ZEMBIK Wojciech Bolesław 900 11.32% 0.01132
Tak
3 10 2 ŁOBOCKI Adam 200 2.52% 0.00252
Tak
3 10 3 RAKOWIEC Ewa Janina 111 1.40% 0.0014
Nie
3 10 4 KEPKE Michał Jan 28 0.35% 0.00035
Nie
3 10 5 CYDZIK Bożena Agnieszka 47 0.59% 0.00059
Nie
3 10 6 DUNIN-STĘPIEŃ Renata Maria 35 0.44% 0.00044
Nie
3 10 7 GOJŻEWSKI Leszek Władysław 24 0.30% 0.0003
Nie
3 10 8 CICHECKA Małgorzata Monika 104 1.31% 0.00131
Nie
3 10 9 SZYMKOWIAK Czesław Antoni 130 1.64% 0.00164
Nie
3 13 1 TURKIEWICZ Michał 772 9.71% 0.00971
Tak
3 13 2 CZUCHRYTA Magdalena Weronika 150 1.89% 0.00189
Nie
3 13 3 SADOWSKI Bogusław Jan 32 0.40% 0.0004
Nie
3 13 4 LENDZION Jadwiga 34 0.43% 0.00043
Nie
3 13 5 DROZDOWICZ Andrzej Tomasz 45 0.57% 0.00057
Nie
3 13 6 SIEĆKO Maria Teresa 95 1.20% 0.0012
Nie
3 13 7 SOŚNIAK Zbigniew Piotr 15 0.19% 0.00019
Nie
3 13 8 FRYDRYK Anna Maria 53 0.67% 0.00067
Nie
3 13 9 ŻEŁABOWSKI Lucjan 153 1.93% 0.00193
Nie
3 14 1 CZARNECKI Walery 574 7.22% 0.00722
Tak
3 14 2 KRYNICKI Zdzisław Maciej 217 2.73% 0.00273
Nie
3 14 3 TERENDA Anna 129 1.62% 0.00162
Nie
3 14 4 KEMPIŃSKI Andrzej Gerard 177 2.23% 0.00223
Nie
3 14 5 GUTEK Ewa Danuta 112 1.41% 0.00141
Nie
3 14 6 KLIŚ Aleksandra Maria 60 0.75% 0.00075
Nie
3 14 7 KLAPETEK Rafał Jerzy 271 3.41% 0.00341
Tak
3 14 8 RUTKIEWICZ Konrad 104 1.31% 0.00131
Nie
3 14 9 FALKIEWICZ Barbara Urszula 145 1.82% 0.00182
Nie
3 15 1 HAŁAKUĆ Jan Kazimierz 197 2.48% 0.00248
Nie
3 15 2 BOGDANOWICZ Franciszek Zygmunt 81 1.02% 0.00102
Nie
3 15 3 CZARNIECKA Marta Irena 46 0.58% 0.00058
Nie
3 15 4 KISIELEWICZ Aneta Małgorzata 20 0.25% 0.00025
Nie
3 15 5 ŁUKJANIEC Michał 101 1.27% 0.00127
Nie
3 15 6 POŁUKORD Marzena Izabela 36 0.45% 0.00045
Nie
3 15 7 SZTABA Tadeusz 87 1.09% 0.00109
Nie
3 15 8 ŚMIGIELSKA Maria 100 1.26% 0.00126
Nie
3 15 9 TOMICZEK Mariusz Janusz 92 1.16% 0.00116
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Lubański - ogółem 8 128 97 52 997 44 275 40 3 4
Gminy ogółem 7 111 94 52 997 44 275 40 3 4
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 4 20 155 17 061 10 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 6 90 90 32 842 27 214 30 3 3 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 17 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 12 1
Ogółem 29 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 125 57 46% 68 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 79 34 43% 45 57%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 222 89 40% 133 60%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 7 2 29% 5 71%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 9 1 11% 8 89%
Ogółem 426 180 42% 246 58%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 52 50 54
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 50 50 50
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 48 47 49
Średnia wieku kandydatów na wójta 52 48 53
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 51 44 52
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 27 13 48% 14 52%
30-39 90 37 41% 53 59%
40-59 195 91 47% 104 53%
60+ 114 39 34% 75 66%
Ogółem 426 180 42% 246 58%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 1 0 0% 1 100%
40-59 11 3 27% 8 73%
60+ 4 0 0% 4 100%
Ogółem 16 3 19% 13 81%