Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 3 693
Wyborców 3 232
Obwodów 3
  • Wybory do Rady Gminy Rewal
  • Wybory Wójta Gminy Rewal
  • Wyniki głosowania do rady gminy
  • Wyniki wyborów do rady gminy
  • Wyniki głos. i wyb. Wójta
  • Wyniki ponownego głos. i wyb Wójta
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Kompleks Rekreacyjno-Sportowy, ul. Moniuszki 4 Pobierowo stały Tak Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz
2 Sala Wystawiennicza w Rewalu, ul. Słowackiego 1 Rewal stały Tak Rewal, Śliwin
3 Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Aleja Bursztynowa 28 Niechorze stały Tak Niechorze, Pogorzelica

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Część sołectwa Pobierowo obejmująca ulice: Bolesława Prusa, Bałtycką, Ciechanowską, Frontową, część ulicy Grunwaldzkiej na wschód od nr 1 do skrzyżowania z ul. Kawalerską, Jodłową, Karola Borka, część ulicy Kilińskiego na wschód od skrzyżowania z ul. Świerkową do skrzyżowania z ul. Kawalerską, Konopnickiej, część ulicy Kościuszki na wschód od ulicy Zachodniej do skrzyżowania z ul. Orzeszkowej, Krótką, Niecałą, część ulicy Pomorskiej na wschód od skrzyżowania z ul. Zachodnią do skrzyżowania z ul. Orzeszkową, Przeskok, Słowackiego, Sosnową, Spokojną, część ulicy Szczecińskiej na wschód od ulicy Zachodniej do skrzyżowania z ul. Orzeszkowej, Świerkową, Wąską, Wczasową, Wspólną, Zachodnią, Zdrowia 1 193 3 3
0.0000020000Nr 2 Część sołectwa Pobierowo obejmująca ulice: Bracką, Chmielną, część ulicy Grunwaldzkiej na wschód od skrzyżowania z ul. Kawalerską do skrzyżowania z ul. Moniuszki, Mickiewicza, Kawalerską, część ulicy Kilińskiego na wschód od skrzyżowania z ul. Kawalerską do skrzyżowania z ul. Mickiewicza, Strażacką, Reymonta, Wakacyjną, Zgody 1 245 3 3
0.0000030000Nr 3 Część sołectwa Pobierowo obejmująca ulice: Dębową, Gdańską, Gnieźnieńską, część ulicy Grunwaldzkiej na wschód od skrzyżowania z ul. Moniuszki do skrzyżowania z ul. Poznańską, Jana z Kolna, Kaliską, część ulicy Kościuszki na wschód od skrzyżowania z ul. Orzeszkowej do skrzyżowania z ul. Moniuszki, Lubelską, Łódzką, Mazowiecką, Moniuszki, Orzeszkowej, część ulicy Pomorskiej na wschód od skrzyżowania z ul. Orzeszkowej do skrzyżowania z drogą wojewódzką 102, Piotrkowską, Południową, Słoneczną, Spacerową, Sportową, część ulicy Szczecińskiej na wschód od skrzyżowania z ul. Orzeszkowej do skrzyżowania z drogą wojewódzką 102, Toruńską, część ulicy Warszawskiej na południe od skrzyżowania z ul. Jana z Kolna do skrzyżowania z ul. Piastowską, część ulicy Wojska Polskiego na południe od nr 1 do skrzyżowania z ul. Piastowską, Wrocławską, Wrzos 1 231 5 5
0.0000040000Nr 4 Część sołectwa Pobierowo obejmująca ulice: Bielańską, Bukową, Cichą, Cieszyńską, Częstochowską, Graniczną, Grudziądzką, część ulicy Grunwaldzkiej na wschód od skrzyżowania z ul. Poznańską do końca ulicy, Gwarną, Krakowską, Kujawską, Leśną, Lipcową, Łomżyńską, Łowicką, Majową, Miodową, Mokotowską, Morską, Okrzei, Opolską, Ostrołęcką, Ostrowską, Piastowską, Polną, Powstańców, Poznańską, Sienną, Śląską, Wielicką, część ulicy Warszawskiej na południe od skrzyżowania z ul. Piastowską do skrzyżowania z ul. Leśną, część ulicy Wojska Polskiego na południe od skrzyżowania z ul. Piastowską do końca ulicy 1 225 4 4
0.0000050000Nr 5 sołectwo Pustkowo oraz sołectwo Trzęsacz 1 248 2 2
0.0000060000Nr 6 Sołectwo Śliwin 1 204 4 4
0.0000070000Nr 7 Część sołectwa Rewal obejmująca ulice: Albatrosa, Akacjową, Białej Mewy, Bukową, Czapli Siwej, Chabrową, część ulicy Dworcowej na południe od skrzyżowania z ul. Kamieńską do końca ulicy, część ulicy Kamieńskiej na wschód od skrzyżowania z ul. Dworcową do końca ulicy, Jodłową, Kasztanową, Kwiatową, Leśną, Makową, Modrzewiową, Polną, Pelikana, Rumiankową, Rybacką, Rybitwy, Słonecznikową, Słowackiego, Stokrotki, Szczęśliwą, Topolową, Turystyczną, Zaułek, część ulicy Władysława Łokietka na wschód od skrzyżowania z ul. Matejki do skrzyżowania z ul. Bolesława Chrobrego 1 272 4 4
0.0000080000Nr 8 Część sołectwa Rewal obejmująca ulice: Długą, część ulicy Dworcowej na północ od skrzyżowania z ul. Kamieńską do skrzyżowania z ul. Westerplatte, część ulicy Kamieńskiej na zachód od skrzyżowania z ul. Dworcową do końca ulicy, Pogodną, Parkową, Rycerską, Saperską, Spokojną, Szczecińską, Sztormową, Wesołą, Westerplatte, Złotej Jesieni, Wakacyjną, Wspólną, Zachodnią 1 203 5 5
0.0000090000Nr 9 Część sołectwa Rewal obejmująca ulice: Białą, Matejki, Mickiewicza, Nowy Świat, Ogrodową, Słoneczną, Sikorskiego, Szkolną, Warszawską 1 229 3 3
0.0000100000Nr 10 Część sołectwa Rewal obejmująca ulice: Bałtycką, Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Bryzy Morskiej, Brzozową, Dębową, Fali, Klifową, Kormoranów, Kościuszki, Krótką, Lipową, Mieszka I, Morską, Piastowską, Radosną, Różaną, Saską, Sosnową, część ulicy Władysława Łokietka na wschód od skrzyżowania z ul. Bolesława Chrobrego do skrzyżowania z ul. Klifową, Zjazdową, Żurawia 1 201 6 6
0.0000110000Nr 11 Część sołectwa Niechorze obejmująca ulice: Bosmańską, Kamieńską, Kapitańską, Łąkową, Marynarską i Trzebiatowską 1 178 3 3
0.0000120000Nr 12 Część sołectwa Niechorze obejmująca ulice: Bałtycką, Cisową, Długą, Jasną, Klifową, część ulicy Kolejowej na wschód od skrzyżowania z ulicą Trzebiatowską do skrzyżowania z ulicą Pomorską, Klonową, Ku Słońcu, Lazurową, Ludną, Małą, Miłą, Nadmorską, Piękną, Piwną, Plac Róż, Polną, Pomorską, Radosną, Sasanki, Słodką, Spacerową, Starowiejską, Stokrotki, Strusią, Środkową, Większą, Zachodnią, Zaciszną, Ziołową i Żeglarską 1 216 4 4
0.0000130000Nr 13 Część sołectwa Niechorze obejmująca ulice: część ulicy Kolejowej na wschód od skrzyżowania z ulicą Pomorską do skrzyżowania z ul. Aleja Bursztynowa, Krakowską, Mazowiecką, Morską, Parkową, Pocztową i Rybacką 1 203 3 3
0.0000140000Nr 14 Część sołectwa Niechorze obejmująca ulice: Aleja Bursztynowa, Brzozową, Cichą, Graniczną, Jeziorną, Jodłową, Krótką, Leśną, Modrzewiową, Słoneczną, Sosnową, Spokojną, Szczecińską, Świdnicką, Śląską, Wolską i Wschodnią 1 229 3 3
0.0000150000Nr 15 Sołectwo Pogorzelica 1 155 1 1
Podsumowanie 15 3 232 53 53

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7 Nr 8 Nr 9 Nr 10 Nr 11 Nr 12 Nr 13 Nr 14 Nr 15
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 1 1 1 3
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA MIELCARKA KWW RAFAŁA MIELCARKA 1 1 2
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "PRO ROZWÓJ" KWW PRO ROZWÓJ 1 1 1 3
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY DOM - GMINA REWAL KWW WSPÓLNY DOM - GMINA REWAL 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 11
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA REWALA KWW DLA REWALA 1 1 1 1 1 1 1 1 8
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH OBYWATELSKI GMINY REWAL KWW ROGR 1 1 1 1 1 1 1 1 8
20 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPIERAJMY MIESZKAŃCÓW KWW WSPIERAJMY MIESZKAŃCÓW 1 1 1 1 1 1 6
21 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA ZIEMI REWALSKIEJ KW STOWARZYSZENIA ZIEMI REWALSKIEJ 1 1 1 3
22 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA REWAL NA PLUS KWW GMINA REWAL NA PLUS 1 1 1 1 1 1 1 1 1 9

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
4 SALAMON Marzena 47 Średnie KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA REWAL NA PLUS Prawo i Sprawiedliwość Pobierowo
3 ROGOWSKI Artur Bogumił 43 Wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH OBYWATELSKI GMINY REWAL Rewal
2 OŚWIĘCIMSKI Konstanty Tomasz 54 Wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY DOM - GMINA REWAL Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej Niechorze
1 BRZEZIŃSKA Wioletta Maria 55 Wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA REWALA Rewal

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 193 121 123 63.73% 0.06373
122 99.19% 0.09919
Tak
2 246 145 144 58.54% 0.05854
142 98.61% 0.09861
Tak
3 231 148 149 64.50% 0.0645
146 97.99% 0.09799
Tak
4 225 140 140 62.22% 0.06222
130 92.86% 0.09286
Tak
5 248 164 164 66.13% 0.06613
163 99.39% 0.09939
Tak
6 205 143 143 69.76% 0.06976
142 99.30% 0.0993
Tak
7 272 196 196 72.06% 0.07206
196 100.00% 0.1
Tak
8 203 129 129 63.55% 0.06355
127 98.45% 0.09845
Tak
9 228 144 144 63.16% 0.06316
134 93.06% 0.09306
Tak
10 201 129 129 64.18% 0.06418
129 100.00% 0.1
Tak
11 178 106 104 58.43% 0.05843
103 99.04% 0.09904
Tak
12 215 136 138 64.19% 0.06419
133 96.38% 0.09638
Tak
13 203 137 137 67.49% 0.06749
137 100.00% 0.1
Tak
14 229 147 147 64.19% 0.06419
146 99.32% 0.09932
Tak
15 Bez głosowania Nie

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 62 3 3.18% 0.00318
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA MIELCARKA 84 2 4.31% 0.00431
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "PRO ROZWÓJ" 91 3 4.67% 0.00467
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY DOM - GMINA REWAL 549 11 28.15% 0.02815
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA REWALA 337 8 17.28% 0.01728
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH OBYWATELSKI GMINY REWAL 114 8 5.85% 0.00585
20 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPIERAJMY MIESZKAŃCÓW 346 5 17.74% 0.01774
21 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA ZIEMI REWALSKIEJ 10 3 0.51% 0.00051
22 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA REWAL NA PLUS 357 9 18.31% 0.01831

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 62 3 0 3.18% 0.00318
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA MIELCARKA 84 2 1 4.31% 0.00431
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "PRO ROZWÓJ" 91 3 0 4.67% 0.00467
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY DOM - GMINA REWAL 549 11 5 28.15% 0.02815
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA REWALA 337 8 2 17.28% 0.01728
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH OBYWATELSKI GMINY REWAL 114 8 0 5.85% 0.00585
20 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPIERAJMY MIESZKAŃCÓW 346 5 5 17.74% 0.01774
21 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA ZIEMI REWALSKIEJ 10 3 0 0.51% 0.00051
22 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA REWAL NA PLUS 357 9 2 18.31% 0.01831

Rada Gminy Rewal - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 15 15 MIELCAREK Rafał 69 56.56% 0.05656
Tak
1 19 19 WINIARSKA Anna Maria 2 1.64% 0.00164
Nie
1 22 22 SALAMON Marzena 51 41.80% 0.0418
Nie
2 17 17 WITECKA Małgorzata Anna 89 62.68% 0.06268
Tak
2 21 21 MAZURKIEWICZ Teresa Krystyna 6 4.23% 0.00423
Nie
2 22 22 MAJEWSKI Szymon Piotr 47 33.10% 0.0331
Nie
3 16 16 DĄBROWSKA-SZLEMPO Sandra Maja 36 24.66% 0.02466
Nie
3 17 17 KACZOR Paweł Czesław 45 30.82% 0.03082
Tak
3 18 18 GAŁKOWSKI Andrzej Henryk 20 13.70% 0.0137
Nie
3 19 19 KRAFCZYK Ewa Marzena 6 4.11% 0.00411
Nie
3 22 22 SZEWCZYK Barbara 39 26.71% 0.02671
Nie
4 16 16 BALKOWSKA-NOWAK Magdalena Kinga 28 21.54% 0.02154
Nie
4 17 17 ZACHARCZUK Iwona Anna 62 47.69% 0.04769
Tak
4 18 18 MACKIEWICZ-PIETRASIK Wioletta 7 5.38% 0.00538
Nie
4 22 22 GINALSKA Katarzyna Stanisława 33 25.38% 0.02538
Nie
5 17 17 KARAPUDA Kazimierz Mieczysław 79 48.47% 0.04847
Nie
5 20 20 TYLKA Łukasz Artur 84 51.53% 0.05153
Tak
6 2 2 PTAK Wanda Dorota 48 33.80% 0.0338
Nie
6 17 17 LEWICKA Joanna Barbara 56 39.44% 0.03944
Tak
6 18 18 BADASZEWSKI Tomasz 37 26.06% 0.02606
Nie
6 21 21 KUCHARCZYK Andrzej 1 0.70% 0.0007
Nie
7 17 17 SOBOLAK Małgorzata 40 20.41% 0.02041
Nie
7 18 18 WINIARSKA-CHODZIUTKO Dominika Anna 44 22.45% 0.02245
Nie
7 19 19 KRUSZELNICKA-ROGOWSKA Małgorzata Elżbieta 34 17.35% 0.01735
Nie
7 22 22 TASARZ Agnieszka Zofia 78 39.80% 0.0398
Tak
8 2 2 DEWOR Marzena 6 4.72% 0.00472
Nie
8 17 17 SZUKAŁA-BŁACHUTA Wanda Maria 48 37.80% 0.0378
Tak
8 18 18 ŁUKOMSKI Artur 38 29.92% 0.02992
Nie
8 19 19 BEREŻNICKA Magdalena 16 12.60% 0.0126
Nie
8 22 22 GANDURSKI Tomasz 19 14.96% 0.01496
Nie
9 18 18 BRZEZIŃSKI Andrzej 87 64.93% 0.06493
Tak
9 19 19 ROGOWSKI Artur Bogumił 28 20.90% 0.0209
Nie
9 22 22 BEREŻNICKA Agnieszka Dominika 19 14.18% 0.01418
Nie
10 15 15 KRAL Barbara Cecylia 15 11.63% 0.01163
Nie
10 17 17 DRZEWIŃSKA-DĄBROWSKA Joanna Wanda 30 23.26% 0.02326
Nie
10 18 18 RYCZKO Marcin 65 50.39% 0.05039
Tak
10 19 19 ROTENGRUBER Iwona Katarzyna 0 0.00% 0
Nie
10 21 21 KMITA Jerzy Kazimierz 3 2.33% 0.00233
Nie
10 22 22 BŁAWAT Olga 16 12.40% 0.0124
Nie
11 16 16 KWIATKOWSKI Daniel Telesfor 27 26.21% 0.02621
Nie
11 17 17 NOWAK Hanna Renata 29 28.16% 0.02816
Nie
11 20 20 CEPEK Krzysztof 47 45.63% 0.04563
Tak
12 17 17 SZKÓDLIŃSKA Anna Maria 27 20.30% 0.0203
Nie
12 19 19 PIESIAKOWSKA Zofia Danuta 3 2.26% 0.00226
Nie
12 20 20 KUZICKI Sebastian Paweł 48 36.09% 0.03609
Nie
12 22 22 RYDZYŃSKI Zbigniew 55 41.35% 0.04135
Tak
13 17 17 DOMAŃSKI Jacek Arkadiusz 44 32.12% 0.03212
Nie
13 19 19 PIĘTASZEWSKI Sylwester 25 18.25% 0.01825
Nie
13 20 20 PAWLUK VEL MIKOŁAJCZUK Wojciech Paweł 68 49.64% 0.04964
Tak
14 2 2 MAZUR Sylwia Maria 8 5.48% 0.00548
Nie
14 18 18 BĄCZYK Kamila Apolonia 39 26.71% 0.02671
Nie
14 20 20 ŻOŁA Paweł Jerzy 99 67.81% 0.06781
Tak
15 20 20 KOGUT Izabela Katarzyna Bez głosowania Tak

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 BRZEZIŃSKA Wioletta Maria 55 Wyższe Rewal, 224 10.94 Nie
2 OŚWIĘCIMSKI Konstanty Tomasz 54 Wyższe Niechorze, 929 45.38 Druga tura
3 ROGOWSKI Artur Bogumił 43 Wyższe Rewal, 111 5.42 Nie
4 SALAMON Marzena 47 Średnie Pobierowo, 783 38.25 Druga tura

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Kompleks Rekreacyjno-Sportowy, ul. Moniuszki 4 Pobierowo stały 1 143 718 719 62.90% 0.0629
709 98.61%
2 Sala Wystawiennicza w Rewalu, ul. Słowackiego 1 Rewal stały 1 109 742 742 66.91% 0.06691
738 99.46%
3 Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Aleja Bursztynowa 28 Niechorze stały 981 607 607 61.88% 0.06188
600 98.85%

Ponowne głosowanie

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 OŚWIĘCIMSKI Konstanty Tomasz 54 Wyższe Niechorze, 1044 54.77 Tak
2 SALAMON Marzena 47 Średnie Pobierowo, 862 45.23 Nie

Zbiorcze informacje o głosowaniu w obwodach

Obwód nr Adres Liczba głosów ważnych SALAMON Marzena Głosów ważnych oddanych na kandydatów OŚWIĘCIMSKI Konstanty Tomasz
Głosów ważnych oddanych na kandydata Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % ważnych % ważnych Liczba
1 Kompleks Rekreacyjno-Sportowy, ul. Moniuszki 4 Pobierowo 683 368 53.88% 0.05388
46.12% 315
2 Sala Wystawiennicza w Rewalu, ul. Słowackiego 1 Rewal 663 263 39.67% 0.03967
60.33% 400
3 Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Aleja Bursztynowa 28 Niechorze 560 231 41.25% 0.04125
58.75% 329

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Kompleks Rekreacyjno-Sportowy, ul. Moniuszki 4 Pobierowo stały 1149 686 688 59.88% 0.05988
683 99.27%
2 Sala Wystawiennicza w Rewalu, ul. Słowackiego 1 Rewal stały 1115 667 667 59.82% 0.05982
663 99.40%
3 Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Aleja Bursztynowa 28 Niechorze stały 985 562 562 57.06% 0.05706
560 99.64%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 15 15 3 693 3 232 3 1