Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 31 596
Wyborców 24 754
Obwodów 22
  • Geografia
  • Wybory do Rady Miejskiej w Mosinie
  • Wybory Burmistrza Gminy Mosina

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Świetlica Wiejska, ul. Poznańska 78 Czapury stały Tak CZAPURY
2 Szkoła Podstawowa, ul. Poznańska 78 Czapury stały Tak BABKI, GŁUSZYNA LEŚNA, KUBALIN, WIÓREK
3 Świetlica Wiejska, ul. Piotrowska 3 Daszewice stały Nie DASZEWICE
4 Świetlica Wiejska, ul. Kościelna 3 Rogalinek stały Nie ROGALINEK, SASINOWO
5 Szkoła Podstawowa, ul. Poznańska 8 Rogalin stały Tak ROGALIN
6 Świetlica Wiejska, ul. Kórnicka 8A Świątniki stały Nie MIECZEWO, RADZEWICE, ŚWIĄTNIKI
7 Centrum Kształcenia, ul. Powstańców Wielkopolskich 3 Nowinki stały Nie BOLESŁAWIEC, BORKOWICE, DRUŻYNA, NOWINKI
8 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 19 Pecna stały Tak KONSTANTYNOWO, PECNA
9 Szkoła Podstawowa, ul. Wiejska 43 Krosinko stały Tak DYMACZEWO NOWE, DYMACZEWO STARE, JEZIORY, KROSINKO, LUDWIKOWO
10 Zespół Szkół, ul. Główna 43 Krosno stały Tak KROSNO, ulice: Główna, Graniczna, Jasna, Jesienna, Krosińska, Leśna, Nadleśna, Orzechowa, Piaskowa, Pogodna, Przemysłowa, Rzemieślnicza, Słoneczna, Sosnowa, Spokojna, Tęczowa, Tylna (od ul. Piaskowej do ul. Jesiennej), Wiosenna, Zielona, Żwirowa
11 Świetlica Wiejska, ul. Piaskowa 6 Krosno stały Tak KROSNO, ulice: Boczna, Krótka, Miodowa, Nektarowa, Olszynkowa, Osiedle Miodowe, Osiedle Olszynka, Polna, Tylna (od ul. Bocznej do ul. Piaskowej)
12 Przedszkole nr 4, ul. Kasprowicza 28 Mosina stały Nie MOSINA-Osiedle nr 3, ulice: Akacjowa, Bukowa, Cisowa, Dębowa, Długa, Grabowa, Jarzynowa, Jaworowa, Jesionowa, Jodłowa, Kalinowa, Kanałowa, Kasprowicza, Kasztanowa, Kolejowa (od ul. Śremskiej do ul. Leszczyńskiej), Leszczyńska (od ul. Śremskiej do ul. Skrytej), Łazienna, Ogrodowa, Olchowa, Strzałowa, Strzelecka (od ul. Leszczyńskiej do ul. Głogowej), Torowa, Wierzbowa
13 Zespół Szkół, ul. Krasickiego 16 Mosina stały Tak MOSINA-Osiedle nr 3, ulice: Adama Asnyka, Aleksandra Gierymskiego, Artura Grottgera, Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Śmiałego, Głogowa, Henryka Siemiradzkiego, Jacka Malczewskiego, Jana Cybisa, Józefa Chełmońskiego, Juliana Fałata, Juliana Ursyna Niemcewicza, Katarzyny Kobro, Kazimierza Jagiellończyka, Kazimierza Odnowiciela, Kazimierza Wielkiego, Krasickiego, Królowej Jadwigi, Leona Wyczółkowskiego, Leszczyńska (od ul. Skrytej do granic miasta), Mieszka I, Skryta, Stanisława Wyspiańskiego, Stefana Batorego, Strzelecka (od ul. Głogowej do granic miasta), Władysława Łokietka, Władysława Strzemińskiego, Wojciecha Kossaka, Zofii Stryjeńskiej
14 Mosiński Ośrodek Kultury, ul. Dworcowa 4 Mosina stały Tak MOSINA-Osiedle nr 5, ulice: Czwartaków, Jasna, Klonowa, Krosińska, Kwiatowa, Podgórna, Ptasia, Słoneczna, Sosnowa, Szpakowa, Wrzosowa, Wybickiego, Stanisława Lema, Śremska (od torów kolejowych do granicy miasta)
15 Przedszkole Nr 2, ul. Powstańców Wielkopolskich 1 Mosina stały Nie MOSINA-Osiedle nr 6, ulice: Budzyńska, Aleksandra Fredry, Kilińskiego (od ul. Mickiewicza do ul. Szosa Poznańska), Kołłątaja, Konopnickiej (od ul. Krotowskiego do ul. Orzeszkowej), Krotowskiego (od ul. Mostowej do ul. Budzyńskiej), Krótka, Mickiewicza, Niepodległości, Orzeszkowej, Powstańców Wielkopolskich, Pożegowska, Prusa, Reja, Reymonta, Sienkiewicza, Skrzynecka, Spacerowa, Wiejska, Harcerska, Fiedlera, Henryka Łasaka, Stanisława Marusarza, Szosa Poznańska (od ul. Krotowskiego do ul. Poniatowskiego), Tadeusza Ślusarskiego, Glinki, Cegielniana; MOSINA-Osiedle nr 7, ulice: Alfreda Szklarskiego, Aliny i Czesława Centkiewicz, Bronisława Malinowskiego, Feliksa Stamma, Gabrieli Zapolskiej, Huberta Wagnera, Ireny Jurgielewiczowej, Janusza Domagalika, Janusza Kusocińskiego, Jeziorna, Kazimiery Iłłakowiczówny, Kazimierza Górskiego, Konopnickiej (od ul. Orzeszkowej do granic miasta), Kornela Makuszyńskiego, Krańcowa, Mariana Brandysa, Marii Kownackiej, Marii Kuncewiczowej, Władysława Komara
16 Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, ul. Kościelna 2 Mosina stały Nie MOSINA-Osiedle nr 1, ulice: Dworcowa, Farbiarska, Garbarska, Kilińskiego (od ul. Słowackiego do ul. Szosa Poznańska), Kolejowa (od ul. Sowinieckiej do ul. Śremskiej), Kościelna, Kościuszki, Krotowskiego (od ul. Mostowej do placu 20 Października), Mostowa, Niezłomnych, Nowa, plac 20 Października, Poznańska, rondo Budzyń, Rzeczna, Słowackiego, Sowiniecka (od ul. Farbiarskiej do torów kolejowych), Spokojna, Szkolna, Śremska (od ul. Wawrzyniaka do torów kolejowych), Tylna, Wawrzyniaka, Wąska
17 Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Szkolna 1 Mosina stały Tak MOSINA-Osiedle nr 2, ulice: Cedrowa, Chodkiewicza, Chopina, Czajkowskiego, Czarnokurz, Gajowa, Jana Matejki, Kopernika, Leśna, Piotra Mocka, Modrzewiowa, Mokra, Moniuszki, Nizinna, Nowowiejskiego, Mariana Obsta, Osiedlowa, Paderewskiego, Platanowa, Poniatowskiego, Rzeczypospolitej Mosińskiej, Studzienna, Szosa Poznańska (od ul. Poniatowskiego do granic miasta), Szyszkowa, Świerkowa, Wieniawskiego, Wincentego Różańskiego, Wodna, Wysoka, Zieleniec
18 Zespół Szkół im. Adama Wodziczki, ul. Topolowa 2 Mosina stały Nie MOSINA-Osiedle nr 4, ulice: Agrestowa, Czarnieckiego, Morelowa, Obrzańska, Sowiniecka (północna strona od torów do ul. Topolowej), Sowińskiego (od ul. Topolowej do torów kolejowych), Śliwkowa, Targowa, Wiatrowa
19 Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Sowiniecka 75 Mosina stały Tak MOSINA-Osiedle nr 4, ulice: Brzoskwiniowa, Brzozowa, Czereśniowa, Gruszkowa, Jabłkowa, Jagodowa, Łąkowa, Piaskowa, Porzeczkowa, Poziomkowa, Skrajna, Sowińskiego (od ul. Topolowej do ul. Marcinkowskiego), Topolowa, Wiśniowa
20 Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Sowiniecka 75 Mosina stały Tak MOSINA-Osiedle nr 4, ulice: Bruno Schulza, Cypriana Kamila Norwida, Dembowskiego, Gałczyńskiego, Jana Brzechwy, Janiny Porazińskiej, Jarosława Iwaszkiewicza, Juliana Tuwima, Leopolda Staffa, Leśmiana, Marcinkowskiego, Marii Dąbrowskiej, Sowiniecka (północna strona: od ul. Topolowej do granic miasta; południowa strona: od torów kolejowych do granic miasta), Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Wiosny Ludów, Witolda Gombrowicza, Zofii Nałkowskiej, Żeromskiego
21 Klub Rolnika, 1C Sowinki stały Nie SOWINIEC, SOWINKI, BOGULIN, BARANOWO, KRAJKOWO, BARANÓWKO, ŻABINKO
22 Szpital w Ludwikowie, Leśna 1 Ludwikowo szpital Nie Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów-Szpital w Ludwikowie (obwód zamknięty, dostępny tylko dla pacjentów Szpitala)

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 CZAPURY, BABKI, GŁUSZYNA LEŚNA, KUBALIN, WIÓREK, DASZEWICE, ROGALINEK, SASINOWO, ROGALIN, ŚWIĄTNIKI, MIECZEWO, RADZEWICE 6 7 452 4 32
0.0000020000Nr 2 BOLESŁAWIEC, BORKOWICE, DRUŻYNA, DYMACZEWO NOWE, NOWINKI, KONSTANTYNOWO, PECNA, DYMACZEWO STARE, JEZIORY, KROSINKO, LUDWIKOWO, KROSNO 5 5 859 4 26
0.0000030000Nr 3 MOSINA: Osiedle nr 3 „Przy Strzelnicy”, tj. ulice: ADAMA ASNYKA, AKACJOWA, ALEKSANDRA GIERYMSKIEGO, ARTURA GROTTGERA, BOLESŁAWA CHROBREGO, BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO, BOLESŁAWA ŚMIAŁEGO, BUKOWA, CISOWA, DĘBOWA, DŁUGA, GŁOGOWA, GRABOWA, HENRYKA SIEMIRADZKIEGO, JACKA MALCZEWSKIEGO, JANA CYBISA, JARZYNOWA, JAWOROWA, JESIONOWA, JODŁOWA, JÓZEFA CHEŁMOŃSKIEGO, JULIANA FAŁATA, JULIANA URSYNA NIEMCEWICZA, KALINOWA, KANAŁOWA, KASPROWICZA, KASZTANOWA, KATARZYNY KOBRO, KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA, KAZIMIERZA ODNOWICIELA, KAZIMIERZA WIELKIEGO, KOLEJOWA (od ulicy Śremskiej do ulicy Leszczyńskiej), KRASICKIEGO, KRÓLOWEJ JADWIGI, LEONA WYCZÓŁKOWSKIEGO, LESZCZYŃSKA, ŁAZIENNA, MIESZKA I, OGRODOWA, OLCHOWA, SKRYTA, STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO, STEFANA BATOREGO, STRZAŁOWA, STRZELECKA, TOROWA, WIERZBOWA, WŁADYSŁAWA ŁOKIETKA, WŁADYSŁAWA STRZEMIŃSKIEGO, WOJCIECHA KOSSAKA, ZOFII STRYJEŃSKIEJ; Osiedle nr 5 „Nowe Krosno”, tj. ulice: CZWARTAKÓW, JASNA, KLONOWA, KROSIŃSKA, KWIATOWA, PODGÓRNA, PTASIA, SŁONECZNA, SOSNOWA, SZPAKOWA, WRZOSOWA, WYBICKIEGO, STANISŁAWA LEMA, ŚREMSKA (od torów kolejowych do granicy miasta); Osiedle nr 6 „Za Moreną”, tj. ulice: BUDZYŃSKA, ALEKSANDRA FREDRY, KILIŃSKIEGO (od ulicy Mickiewicza do ulicy Szosa Poznańska), KOŁŁĄTAJA, KONOPNICKIEJ (od ulicy Krotowskiego do ulicy Orzeszkowej), KROTOWSKIEGO (od ulicy Mostowej do ulicy Budzyńskiej), KRÓTKA, MICKIEWICZA, ORZESZKOWEJ, POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH, POŻEGOWSKA, PRUSA, REJA, REYMONTA, SIENKIEWICZA, SKRZYNECKA, SPACEROWA, WIEJSKA, HARCERSKA, FIEDLERA, HENRYKA ŁASAKA, STANISŁAWA MARUSARZA, SZOSA POZNAŃSKA (od ulicy Krotowskiego do ulicy Poniatowskiego), TADEUSZA ŚLUSARSKIEGO, NIEPODLEGŁOŚCI, GLINKI, CEGIELNIANA; Osiedle nr 7 „Nad Jeziorem”, tj. ulice: ALFREDA SZKLARSKIEGO, ALINY I CZESŁAWA CENTKIEWICZ, BRONISŁAWA MALINOWSKIEGO, FELIKSA STAMMA, GABRIELI ZAPOLSKIEJ, HUBERTA WAGNERA, IRENY JURGIELEWICZOWEJ, JANUSZA DOMAGALIKA, JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO, JEZIORNA, KAZIMIERY IŁŁAKOWICZÓWNY, KAZIMIERZA GÓRSKIEGO, KONOPNICKIEJ (od ulicy Orzeszkowej do granic miasta), KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO, KRAŃCOWA, MARIANA BRANDYSA, MARII KOWNACKIEJ, MARII KUNCEWICZOWEJ, WŁADYSŁAWA KOMARA 5 5 353 4 26
0.0000040000Nr 4 BARANOWO, BARANÓWKO, KRAJKOWO, SOWINIEC, SOWINKI, BOGULIN, ŻABINKO, MOSINA: Osiedle nr 1 „Śródmieście”, tj. ulice: DWORCOWA, FARBIARSKA, GARBARSKA, KILIŃSKIEGO (od ulicy Słowackiego do ulicy Szosa Poznańska), KOLEJOWA (od ulicy Sowinieckiej do ulicy Śremskiej), KOŚCIELNA, KOŚCIUSZKI, KROTOWSKIEGO (od ulicy Mostowej do placu 20 Października), MOSTOWA, NIEZŁOMNYCH, NOWA, PLAC 20 PAŹDZIERNIKA, POZNAŃSKA, RONDO BUDZYŃ, RZECZNA, SŁOWACKIEGO, SOWINIECKA (od ulicy Farbiarskiej do torów kolejowych), SPOKOJNA, SZKOLNA, ŚREMSKA (od ulicy Wawrzyniaka do torów kolejowych), TYLNA, WAWRZYNIAKA, WĄSKA; Osiedle nr 2 „Czarnokurz”, tj. ulice: CEDROWA, CHODKIEWICZA, CHOPINA, CZAJKOWSKIEGO, CZARNOKURZ, GAJOWA, JANA MATEJKI, KOPERNIKA, LEŚNA, PIOTRA MOCKA, MODRZEWIOWA, MOKRA, MONIUSZKI, NIZINNA, NOWOWIEJSKIEGO, MARIANA OBSTA, OSIEDLOWA, PADAREWSKIEGO, PLATANOWA, PONIATOWSKIEGO, RZECZYPOSPOLITEJ MOSIŃSKIEJ, STUDZIENNA, SZOSA POZNAŃSKA (od ulicy Poniatowskiego do granic miasta), SZYSZKOWA, ŚWIERKOWA, WIENIAWSKIEGO, WINCENTEGO RÓŻAŃSKIEGO, WODNA, WYSOKA, ZIELENIEC; Osiedle nr 4 „Za Barwą”, tj. ulice: AGRESTOWA, BRZOSKWINIOWA, BRZOZOWA, CZARNIECKIEGO, CZEREŚNIOWA, DEMBOWSKIEGO, GAŁCZYŃSKIEGO, GRUSZKOWA, JABŁKOWA, JAGODOWA, ŁĄKOWA, MARCINKOWSKIEGO, MORELOWA, OBRZAŃSKA, PIASKOWA, JANINY PORAZIŃSKIEJ, PORZECZKOWA, POZIOMKOWA, SKRAJNA, SOWINIECKA (od torów kolejowych do granicy miasta), SOWIŃSKIEGO, ŚLIWKOWA, TARGOWA, TOPOLOWA, WIATROWA, WIOSNY LUDÓW, WIŚNIOWA, ŻEROMSKIEGO, TADEUSZA BOYA – ŻELEŃSKIEGO, JANA BRZECHWY, MARII DĄBROWSKIEJ, WITOLDA GOMBROWICZA, JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA, LEŚMIANA, ZOFII NAŁKOWSKIEJ, CYPRIANA KAMILA NORWIDA, BRUNO SCHULZA, LEOPOLDA STAFFA, JULIANA TUWIMA 5 6 090 4 26
Podsumowanie 21 24 754 16 110

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 5 5 5 23
14 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA NOWOCZESNA RZECZPOSPOLITA MOSIŃSKA KW NOWOCZESNA RZECZPOSPOLITA MOSIŃSKA 8 7 7 7 29
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZAS ZIEMI MOSIŃSKIEJ KWW CZAS ZIEMI MOSIŃSKIEJ 8 7 7 7 29
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA GMINY KWW WSPÓLNIE DLA GMINY 8 7 7 7 29

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Nazwa komitetu Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
3 MIELOCH Przemysław Stanisław 48 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA GMINY Mosina
1 BORKIEWICZ Robert 44 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA NOWOCZESNA RZECZPOSPOLITA MOSIŃSKA Daszewice
2 MARCINIAK Jan Paweł 63 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZAS ZIEMI MOSIŃSKIEJ Mosina
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 21 4 31 596 24 754 22 1