Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 7 580
Wyborców 6 099
Obwodów 5
  • Wybory do Rady Gminy Koźminek
  • Wybory Wójta Gminy Koźminek
  • Wyniki głosowania do rady gminy
  • Wyniki wyborów do rady gminy
  • Wyniki głos. i wyb. Wójta
  • Wyniki ponownego głos. i wyb Wójta
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 1 Koźminek stały Nie SOŁECTWO-KOŹMINEK (Koźminek ulice: Asnyka, Brzozowa, Kochanowskiego, Kopernika, Lipowa, Mickiewicza, Miodowa, Prusa, Różana, Słowackiego, Wierzbowa) SOŁECTWO-KOŹMINEK (Koźminek ulice: Akacjowa, Konopnickiej, Ciasna, Kilińskiego, Liskowska, Ogrodowa, Plac Świętego Wawrzyńca, Targowa) Warwarówka SOŁECTWO-KOŹMINEK (Koźminek ulice: Bohaterów Getta Warszawskiego, Kościuszki, Mielęckiego, Plac Wolności, Szkolna) SOŁECTWO-KOŹMINEK (Koźminek ulice: Kaliska, Nakwasińska, Sienkiewicza) Przydziałki, Słowiki
2 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 1 Koźminek stały Tak SOŁECTWO-DĘBSKO (Dębsko, Dębsko-Dosinek, Dębsko-Ostoja, Dębsko-Ośrodek) SOŁECTWO-MŁYNISKO SOŁECTWO-KRZYŻÓWKI (Krzyżówki, Sokołówka) SOŁECTWO-EMILIANÓW (Emilianów, Pośrednik, Zosina) SOŁECTWO-TYMIANEK
3 Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kościuszki 13 Koźminek stały Nie SOŁECTWO-KSAWERÓW (Agnieszków, Ksawerów) SOŁECTWO-ZŁOTNIKI SOŁECTWO-PIETRZYKÓW SOŁECTWO-SMÓŁKI SOŁECTWO-CHODYBKI SOŁECTWO-STARY KAROLEW SOŁECTWO-JÓZEFINA (Józefina, Murowaniec) SOŁECTWO-OSUCHÓW (Osuchów, Osuchów-Parcela)
4 Szkoła Podstawowa, 48 Nowy Nakwasin stały Tak SOŁECTWO-NOWY NAKWASIN SOŁECTWO-ROGAL SOŁECTWO-BOGDANÓW SOŁECTWO-STARY NAKWASIN
5 Szkoła Podstawowa, 9a Moskurnia stały Tak SOŁECTWO-GAĆ KALISKA (Gać Kaliska, Gać Pawęzowa, Raszawy) SOŁECTWO-MOSKURNIA SOŁECTWO-NOWY KAROLEW SOŁECTWO-DĄBROWA SOŁECTWO-MARIANÓW SOŁECTWO-OSZCZEKLIN

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 SOŁECTWO-KOŹMINEK (Koźminek ulice: Asnyka, Brzozowa, Kochanowskiego, Kopernika, Lipowa, Mickiewicza, Miodowa, Prusa, Różana, Słowackiego, Wierzbowa) 1 485 6 6
0.0000020000Nr 2 SOŁECTWO-KOŹMINEK (Koźminek ulice: Akacjowa, Konopnickiej, Ciasna, Kilińskiego, Liskowska, Ogrodowa, Plac Świętego Wawrzyńca, Targowa), Warwarówka 1 294 4 4
0.0000030000Nr 3 SOŁECTWO-KOŹMINEK (Koźminek ulice: Bohaterów Getta Warszawskiego, Kościuszki, Mielęckiego, Plac Wolności, Szkolna) 1 369 4 4
0.0000040000Nr 4 SOŁECTWO-KOŹMINEK (Koźminek ulice: Kaliska, Nakwasińska, Sienkiewicza), Przydziałki, Słowiki 1 458 6 6
0.0000050000Nr 5 SOŁECTWO-DĘBSKO (Dębsko; Dębsko-Dosinek; Dębsko-Ostoja; Dębsko-Ośrodek) 1 527 5 5
0.0000060000Nr 6 SOŁECTWO-MŁYNISKO, SOŁECTWO-KRZYŻÓWKI (Krzyżówki, Sokołówka) 1 411 4 4
0.0000070000Nr 7 SOŁECTWO-KSAWERÓW (Agnieszków, Ksawerów), SOŁECTWO-ZŁOTNIKI 1 274 5 5
0.0000080000Nr 8 SOŁECTWO-PIETRZYKÓW, SOŁECTWO-SMÓŁKI 1 434 4 4
0.0000090000Nr 9 SOŁECTWO-CHODYBKI, SOŁECTWO-STARY KAROLEW 1 494 4 4
0.0000100000Nr 10 SOŁECTWO-JÓZEFINA (Józefina, Murowaniec), SOŁECTWO-OSUCHÓW (Osuchów, Osuchów-Parcela) 1 307 5 5
0.0000110000Nr 11 SOŁECTWO-EMILIANÓW (Emilianów, Pośrednik, Zosina), SOŁECTWO-TYMIANEK 1 298 3 3
0.0000120000Nr 12 SOŁECTWO-NOWY NAKWASIN, SOŁECTWO-ROGAL 1 491 3 3
0.0000130000Nr 13 SOŁECTWO-BOGDANÓW, SOŁECTWO-STARY NAKWASIN 1 379 3 3
0.0000140000Nr 14 SOŁECTWO-GAĆ KALISKA (Gać Kaliska, Gać Pawęzowa, Raszawy), SOŁECTWO-MOSKURNIA, SOŁECTWO-NOWY KAROLEW 1 467 3 3
0.0000150000Nr 15 SOŁECTWO-DĄBROWA, SOŁECTWO-MARIANÓW, SOŁECTWO-OSZCZEKLIN 1 411 3 3
Podsumowanie 15 6 099 62 62

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7 Nr 8 Nr 9 Nr 10 Nr 11 Nr 12 Nr 13 Nr 14 Nr 15
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 1 1 1 1 1 1 1 8
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ GMINY KOŹMINEK KWW PRZYSZŁOŚĆ GMINY KOŹMINEK 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA GMINY KOŹMINEK KWW DLA GMINY KOŹMINEK 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 11
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA POLSKA W KOŹMINKU KWW WP W KOŹMINKU 1 1 2
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA KOŹMINEK TO DOBRO WSPÓLNE KWW GMINA KOŹMINEK TO DOBRO WSPÓLNE 1 1 1 1 1 1 1 1 8
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM RAŹNIEJ DLA GMINY KWW RAZEM RAŹNIEJ DLA GMINY 1 1
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RENOWACJA WSI KWW RENOWACJA WSI 1 1
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CHODYBKI - NASZA WSPÓLNA SPRAWA KWW CHODYBKI - NASZA WSPÓLNA SPRAWA 1 1
20 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOŹMINEK W DOBRYCH RĘKACH KWW KDR 1 1

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
2 KRUPIŃSKI Mariusz Antoni 39 wyższe KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE PSL Bogdanów
3 MICHNIEWICZ Iwona 51 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA GMINY KOŹMINEK Kalisz
5 TRZEBIŃSKI Henryk Józef 55 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ GMINY KOŹMINEK Koźminek
1 KAŁACH Tomasz Tadeusz 43 średnie KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA KOŹMINEK TO DOBRO WSPÓLNE Koźminek
4 STĄSIEK Bogusław Benedykt 52 wyższe KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Krzyżówki

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 485 326 326 67.22% 0.06722
318 97.55% 0.09755
Tak
2 294 169 169 57.48% 0.05748
169 100.00% 0.1
Tak
3 369 213 213 57.72% 0.05772
204 95.77% 0.09577
Tak
4 458 271 271 59.17% 0.05917
268 98.89% 0.09889
Tak
5 527 252 252 47.82% 0.04782
250 99.21% 0.09921
Tak
6 411 198 198 48.18% 0.04818
195 98.48% 0.09848
Tak
7 274 148 148 54.01% 0.05401
147 99.32% 0.09932
Tak
8 434 198 198 45.62% 0.04562
197 99.49% 0.09949
Tak
9 494 239 239 48.38% 0.04838
235 98.33% 0.09833
Tak
10 307 151 151 49.19% 0.04919
150 99.34% 0.09934
Tak
11 298 180 180 60.40% 0.0604
178 98.89% 0.09889
Tak
12 491 275 275 56.01% 0.05601
274 99.64% 0.09964
Tak
13 379 228 228 60.16% 0.06016
224 98.25% 0.09825
Tak
14 467 289 289 61.88% 0.06188
286 98.96% 0.09896
Tak
15 411 203 203 49.39% 0.04939
203 100.00% 0.1
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 895 14 27.14% 0.02714
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 238 8 7.22% 0.00722
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ GMINY KOŹMINEK 764 15 23.17% 0.02317
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA GMINY KOŹMINEK 835 11 25.32% 0.02532
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA POLSKA W KOŹMINKU 51 2 1.55% 0.00155
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA KOŹMINEK TO DOBRO WSPÓLNE 291 8 8.82% 0.00882
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM RAŹNIEJ DLA GMINY 54 1 1.64% 0.00164
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RENOWACJA WSI 37 1 1.12% 0.00112
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CHODYBKI - NASZA WSPÓLNA SPRAWA 71 1 2.15% 0.00215
20 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOŹMINEK W DOBRYCH RĘKACH 62 1 1.88% 0.00188

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 895 14 4 27.14% 0.02714
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 238 8 0 7.22% 0.00722
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ GMINY KOŹMINEK 764 15 4 23.17% 0.02317
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA GMINY KOŹMINEK 835 11 6 25.32% 0.02532
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA POLSKA W KOŹMINKU 51 2 0 1.55% 0.00155
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA KOŹMINEK TO DOBRO WSPÓLNE 291 8 1 8.82% 0.00882
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM RAŹNIEJ DLA GMINY 54 1 0 1.64% 0.00164
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RENOWACJA WSI 37 1 0 1.12% 0.00112
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CHODYBKI - NASZA WSPÓLNA SPRAWA 71 1 0 2.15% 0.00215
20 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOŹMINEK W DOBRYCH RĘKACH 62 1 0 1.88% 0.00188

Rada Gminy Koźminek - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 2 TOMASKA Jan 46 14.47% 0.01447
Nie
1 13 13 CIEŚLAK Marek 61 19.18% 0.01918
Nie
1 14 14 DZIÓBEK Adam Józef 60 18.87% 0.01887
Nie
1 15 15 PŁÓCIENNIK Wiesław 19 5.97% 0.00597
Nie
1 16 16 PAWLAK Kamila Jadwiga 70 22.01% 0.02201
Tak
1 20 20 NAWROCKI Paweł Jerzy 62 19.50% 0.0195
Nie
2 2 2 WOLNIACZYK Jacek Arkadiusz 88 52.07% 0.05207
Tak
2 10 10 PIESTRZYŃSKI Roman 11 6.51% 0.00651
Nie
2 13 13 NAWROCKI Łukasz 22 13.02% 0.01302
Nie
2 16 16 SOBCZYŃSKI Sylwester Paweł 48 28.40% 0.0284
Nie
3 2 2 WAŁĘSA Jerzy Jan 45 22.06% 0.02206
Nie
3 13 13 SPŁAWSKI Roman Jan 10 4.90% 0.0049
Nie
3 14 14 TOMIES Jarosław Mieczysław 118 57.84% 0.05784
Tak
3 16 16 WARSZEWSKI Krzysztof 31 15.20% 0.0152
Nie
4 2 2 CZERWIŃSKI Piotr 61 22.76% 0.02276
Nie
4 10 10 PIETRZAK Dariusz Stanisław 46 17.16% 0.01716
Nie
4 13 13 JANIAK Włodzimierz 71 26.49% 0.02649
Tak
4 14 14 PAPIERSKA Elżbieta Agnieszka 37 13.81% 0.01381
Nie
4 15 15 SOLIŃSKA Honorata Maria 32 11.94% 0.01194
Nie
4 16 16 KURCZEWSKI Mateusz 21 7.84% 0.00784
Nie
5 2 2 JASIŃSKI Zdzisław 29 11.60% 0.0116
Nie
5 10 10 TOMALAK Łukasz Mateusz 84 33.60% 0.0336
Nie
5 13 13 GÓRSKA Małgorzata Janina 17 6.80% 0.0068
Nie
5 14 14 KARASIŃSKI Włodzimierz Tadeusz 88 35.20% 0.0352
Tak
5 16 16 REMBISZEWSKI Waldemar Marian 32 12.80% 0.0128
Nie
6 2 2 CHRYSTEK Beata 46 23.59% 0.02359
Nie
6 10 10 KONOPA Mateusz Piotr 33 16.92% 0.01692
Nie
6 13 13 MAJDA Bartłomiej Mirosław 17 8.72% 0.00872
Nie
6 14 14 ŁATKOWSKA Magdalena 99 50.77% 0.05077
Tak
7 2 2 MARSZAŁ Adam Jan 14 9.52% 0.00952
Nie
7 10 10 MIKLAS Natalia Maria 20 13.61% 0.01361
Nie
7 13 13 JANIAK Marcin Łukasz 79 53.74% 0.05374
Tak
7 14 14 GIERCARZ Jerzy 25 17.01% 0.01701
Nie
7 16 16 UGORNA Monika 9 6.12% 0.00612
Nie
8 2 2 TOMASZEWSKI Sylwester 65 32.99% 0.03299
Tak
8 10 10 PALUSZEWSKA Paulina Anna 19 9.64% 0.00964
Nie
8 13 13 TRAWNIK Wioletta Irena 61 30.96% 0.03096
Nie
8 14 14 OWCZAREK Łukasz Piotr 52 26.40% 0.0264
Nie
9 2 2 BRYŁA Józef 37 15.74% 0.01574
Nie
9 13 13 MŁYNARCZYK Roman Marcin 73 31.06% 0.03106
Tak
9 17 17 PAWLAK Katarzyna 54 22.98% 0.02298
Nie
9 19 19 TARNIEWICZ Andrzej Grzegorz 71 30.21% 0.03021
Nie
10 10 10 OLSZEWSKA Honorata 14 9.33% 0.00933
Nie
10 13 13 DRYGIELSKI Stanisław Andrzej 16 10.67% 0.01067
Nie
10 14 14 ZDUNEK Władysław 46 30.67% 0.03067
Tak
10 16 16 ŁAKOMA Sylwia Katarzyna 37 24.67% 0.02467
Nie
10 18 18 JANIAK Piotr Zbigniew 37 24.67% 0.02467
Nie
11 2 2 OLEJNIK Mariusz Józef 60 33.71% 0.03371
Nie
11 13 13 JURGA Marta Maria 75 42.13% 0.04213
Tak
11 16 16 SKAŁACKA Anna Danuta 43 24.16% 0.02416
Nie
12 2 2 JANIAK Krzysztof 80 29.20% 0.0292
Nie
12 13 13 KĘPA Janina 92 33.58% 0.03358
Nie
12 14 14 MAŚLAK Maria 102 37.23% 0.03723
Tak
13 2 2 ZGARDA Dariusz Józef 114 50.89% 0.05089
Tak
13 13 13 GRZESIAK Karina Anna 56 25.00% 0.025
Nie
13 14 14 KAMIŃSKA-TERESZKIEWICZ Sylwia Anna 54 24.11% 0.02411
Nie
14 2 2 KRAWCZYK Stanisław Władysław 79 27.62% 0.02762
Nie
14 13 13 KASPRZAK Agnieszka Maria 53 18.53% 0.01853
Nie
14 14 14 PŁAWIAK Eliasz Michał 154 53.85% 0.05385
Tak
15 2 2 WRÓBEL Sławomir 131 64.53% 0.06453
Tak
15 10 10 SIEWIEJA Agnieszka Karolina 11 5.42% 0.00542
Nie
15 13 13 KRUPIŃSKI Lech Józef 61 30.05% 0.03005
Nie

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 KAŁACH Tomasz Tadeusz 43 średnie Koźminek, 364 10.96 Nie
2 KRUPIŃSKI Mariusz Antoni 39 wyższe Bogdanów, 808 24.34 Druga tura
3 MICHNIEWICZ Iwona 51 wyższe Kalisz, 1 101 33.16 Druga tura
4 STĄSIEK Bogusław Benedykt 52 wyższe Krzyżówki, 338 10.18 Nie
5 TRZEBIŃSKI Henryk Józef 55 wyższe Koźminek, 709 21.36 Nie

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 1 Koźminek stały 1 606 979 979 60.96% 0.06096
968 98.88%
2 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 1 Koźminek stały 1 236 632 632 51.13% 0.05113
631 99.84%
3 Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kościuszki 13 Koźminek stały 1 509 737 737 48.84% 0.04884
734 99.59%
4 Szkoła Podstawowa, 48 Nowy Nakwasin stały 870 503 503 57.82% 0.05782
502 99.80%
5 Szkoła Podstawowa, 9a Moskurnia stały 878 492 492 56.04% 0.05604
485 98.58%

Ponowne głosowanie

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 KRUPIŃSKI Mariusz Antoni 39 wyższe Bogdanów, 1236 42.99 Nie
2 MICHNIEWICZ Iwona 51 wyższe Kalisz, 1639 57.01 Tak

Zbiorcze informacje o głosowaniu w obwodach

Obwód nr Adres Liczba głosów ważnych MICHNIEWICZ Iwona Głosów ważnych oddanych na kandydatów KRUPIŃSKI Mariusz Antoni
Głosów ważnych oddanych na kandydata Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % ważnych % ważnych Liczba
1 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 1 Koźminek 856 580 67.76% 0.06776
32.24% 276
2 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 1 Koźminek 476 307 64.50% 0.0645
35.50% 169
3 Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kościuszki 13 Koźminek 632 317 50.16% 0.05016
49.84% 315
4 Szkoła Podstawowa, 48 Nowy Nakwasin 491 208 42.36% 0.04236
57.64% 283
5 Szkoła Podstawowa, 9a Moskurnia 420 227 54.05% 0.05405
45.95% 193

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 1 Koźminek stały 1606 862 862 53.67% 0.05367
856 99.30%
2 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 1 Koźminek stały 1237 477 477 38.56% 0.03856
476 99.79%
3 Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kościuszki 13 Koźminek stały 1512 635 635 42.00% 0.042
632 99.53%
4 Szkoła Podstawowa, 48 Nowy Nakwasin stały 872 491 491 56.31% 0.05631
491 100.00%
5 Szkoła Podstawowa, 9a Moskurnia stały 876 421 421 48.06% 0.04806
420 99.76%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 15 15 7 580 6 099 5 1