Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 55 610
Wyborców 44 957
Obwodów 44
  • Wybory do Rady Powiatu Pisz
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina bialza piskaGmina Biała Piska 9 15 15 46 46
gmina orzyszGmina Orzysz 8 15 15 43 43
gmina piszGmina Pisz 18 3 21 15 127
gmina ruciane-nidaGmina Ruciane-Nida 9 15 15 34 34

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Urząd Miejski w Białej Piskiej, ul. Sikorskiego 21A Biała Piska stały Tak Część Samorządu Mieszkańców Obwód Nr 1 w Białej Piskiej, w skład którego wchodzą ulice: I Marszałka RP Piłsudskiego, Kolejowa, Kościuszki, Łąkowa, Sikorskiego, Sportowa, Zielona, Dolna, Krótka, Bolesława Prusa, Sienkiewicza, Słowackiego, Warszawska, Żeromskiego, Parkowa.
2 Szkoła Podstawowa w Białej Piskiej, ul. Moniuszki 7 Biała Piska stały Tak Część Samorządu Mieszkańców Obwód Nr 2 w Białej Piskiej, w skład którego wchodzą ulice: Plac Adama Mickiewicza, Stefana Batorego, Kajki, Cicha, Polna, Słoneczna, Różana, Wiśniowa, Handlowa, Moniuszki, Konopnickiej, Ogrodowa, Targowa, Witosa, Mazurska, Warmińska.
3 Świetlica w Pogorzeli Wielkiej, 13C Pogorzel Wielka stały Nie Część gminy Biała Piska, w skład której wchodzą sołectwa: Monety, Nitki, Pogorzel Mała, Pogorzel Wielka, Rakowo Małe
4 Sołeckie Centrum Kultury w Drygałach, ul. Kościuszki 4 Drygały stały Tak Część gminy Biała Piska, w skład której wchodzi sołectwo Drygały z ulicami: Mickiewicza, Kolejowa, Kościelna, Polna, Sienkiewicza, Szkolna, Targowa, Drygały (Iłki), Kościuszki, Grunwaldzka, Zielona. Część gminy Biała Piska, w skład której wchodzą sołectwa: Dmusy, Myszki, Nowe Drygały, Sulimy (Dąbrówka Drygalska, Klarewo, Zaskwierki), Zalesie.
5 Szkoła Podstawowa w Skarżynie, 19 Skarżyn stały Nie Część gminy Biała Piska, w skład której wchodzą sołectwa: Lipińskie, Łodygowo, Myśliki, Rogale Wielkie, Skarżyn, Sokoły Jeziorne, Włosty, Wojny.
6 Świetlica wiejska w Świdrach Kościelnych, 9 Świdry Kościelne stały Tak Część gminy Biała Piska, w skład której wchodzą sołectwa: Cibory, Danowo, Kożuchy, (Rolki), Pawłocin, Świdry, Świdry Kościelne.
7 Szkoła Podstawowa w Kumielsku, 2 Kumielsk stały Nie Część gminy Biała Piska, w skład której wchodzą sołectwa: Cwaliny (Cwalinki, Jakuby), Gruzy (Grodzisko), Guzki, Kózki, Kumielsk (Kukły), Mikuty (Długi Kąt, Sokoły), Radysy, Szkody (Szkody-Kolonia, Szkody ul. Słoneczna), Szymki.
8 Zespół Szkół Nr 1 w Białej Piskiej, ul. Sienkiewicza 16 Biała Piska stały Nie Część gminy Biała Piska, w skład której wchodzą sołectwa: Bełcząc, Konopki (Kolonia Konopki), Komorowo (Kożuchy Małe), Kowalewo, Kruszewo, Lisy, Giętkie, Kaliszki (Zatorze), Kolonia Kawałek, Oblewo, Orłowo, Ruda, Zabielne.
9 Szkoła Podstawowa w Bemowie Piskim, ul. Generała Bema 1A Bemowo Piskie stały Tak Część gminy Biała Piska, w skład której wchodzi Osiedle Bemowo Piskie z ulicami: Generała Bema, Kętrzyńskiego, Kwiatowa, Lipowa, Pocztowa.
1 Zespół szkolno-przedszkolny w Orzyszu (mały budynek), ul. Wojska Polskiego 12 Orzysz stały Tak Część miasta Orzysz obejmująca ulice: Kolejowa, Mazurska, Stanisława Moniuszki, Wojska Polskiego, Ogrodowa, Wierzbińska, Wyzwolenia.
2 Zespół szkolno-przedszkolny w Orzyszu (duży budynek), ul. Wojska Polskiego 12 Orzysz stały Nie Część miasta Orzysz obejmująca ulice: Ełcka, Kanałowa, Klonowa, Kwiatowa, Słoneczna, 1 Maja, Jaśminowa, Leśna, Polna, Wiklinowa, Ratuszowa, Zielona, Juliusza Słowackiego, Krótka, Michała Kajki, Suwalska, Śniardwy, Zacisze.
3 Zespół szkolno-przedszkolny w Orzyszu (budynek byłego gimnazjum), ul. Osiedle Robotnicze 11 Orzysz stały Tak Część miasta Orzysz obejmująca ulice: Osiedle Robotnicze, Adama Mickiewicza, Giżycka, Olsztyńska, Rynek.
4 Świetlica wiejska w Wierzbinach, Wierzbiny stały Nie Sołectwa: Klusy, Ogródek, Rostki Skomackie, Strzelniki (obejmujące miejscowości Strzelniki i Kamieńskie), Wierzbiny (obejmujące miejscowości Wierzbiny, Gorzekały, Leśniczówka Kożle).
5 Sala widowiskowo-sportowa w Orzyszu, ul. Osiedle Robotnicze 11A Orzysz stały Tak Sołectwa: Gaudynki, Grzegorze, Mikosze, Mikosze Osada, Szwejkówko, Czarne, Góra, Grądy (obejmujące miejscowości Grądy i Grądy Podmiejskie), Odoje (obejmujące miejscowości Odoje i Rzęśniki), Pianki (obejmujące miejscowości Pianki, Aleksandrowo, Sumki).
6 Zespół szkolno-przedszkolny w Okartowie, 22 Okartowo stały Nie Sołectwa: Nowe Guty, Okartowo (obejmujące miejscowości Okartowo, Okartowo Przystanek, Okartowo Tartak), Wężewo.
7 Fundacja „COMBAT ALERT” (budynek po byłej szkole filialnej), 15 Zastrużne stały Tak Sołectwa: Cierzpięty (obejmujące miejscowość Cierzpięty, Matyszczyki), Drozdowo (obejmujące miejscowość Drozdowo, Zastrużne), Tuchlin (obejmujące miejscowość Tuchlin, Tuchlin Gajówka), Ublik.
8 Zespół szkolno-przedszkolny w Dąbrówce, 40 Dąbrówka stały Nie Sołectwa: Chmielewo (obejmujące miejscowości Chmielewo, Nowa Wieś), Dąbrówka (obejmujące miejscowości Dąbrówka, Kępa), Dziubiele (obejmujące miejscowości Dziubiele, Dziubiele Małe), Osiki, Suchy Róg.
1 Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka, 29 Trzonki stały Tak Sołectwo Jeglin (Miejscowość Jeglin), Sołectwo Karwik (Miejscowość Karwik), Sołectwo Szczechy Małe (Miejscowość Szczechy Małe), Sołectwo Szczechy Wielkie (Miejscowości: Szczechy Wielkie, Lisie Jamy), Sołectwo Trzonki (Miejscowości: Trzonki, Czarny Róg), Sołectwo Zdory (Miejscowość Zdory)
2 Świetlica wiejska, 18a Rostki stały Tak Sołectwo Kociołek Szlachecki (Miejscowość Kociołek Szlachecki), Sołectwo Kwik (Miejscowość Kwik), Sołectwo Łysonie (Miejscowość Łysonie), Sołectwo Pilchy (Miejscowość Pilchy), Sołectwo Rostki (Miejscowość Rostki)
3 Świetlica wiejska, 6b Wiartel stały Tak Sołectwo Pogobie Średnie (Miejscowość Pogobie Średnie), Sołectwo Pogobie Tylne (Miejscowości: Pogobie Tylne, Piskorzewo, Wądołek, Kulik), Sołectwo Uściany (Miejscowości: Anuszewo, Uściany Stare, Uściany Nowe, Lipa Tylna, Wielki Las), Sołectwo Wiartel (Miejscowości: Wiartel, Wiartel Mały, Jaśkowo, Lipa Przednia)
4 Świetlica wiejska, 5 Turośl stały Nie Sołectwo Ciesina (Miejscowość Ciesina), Sołectwo Hejdyk (Miejscowość Hejdyk), Sołectwo Karpa (Miejscowość Karpa), Sołectwo Turośl (Miejscowość Turośl), Sołectwo Zdunowo (Miejscowości: Zdunowo, Zimna)
5 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. dr. Władysława Klementowskiego, 15 Łupki stały Tak Sołectwo Babrosty (Miejscowość Babrosty), Sołectwo Jagodne (Miejscowości: Jagodne, Niedźwiedzie), Sołectwo Kocioł (Miejscowości: Kocioł, Rybitwy), Sołectwo Kocioł Duży (Miejscowość Kocioł Duży), Sołectwo Łupki (Miejscowość Łupki), Sołectwo Pietrzyki (Miejscowość Pietrzyki), Sołectwo Rakowo (Miejscowość Rakowo), Sołectwo Rakowo Piskie (Miejscowość Rakowo Piskie), Sołectwo Stare Guty (Miejscowość Stare Guty)
6 Szkoła Podstawowa, 14 Jeże stały Nie Sołectwo Jeże (Miejscowości: Jeże, Dłutowo), Sołectwo Turowo (Miejscowość Turowo), Sołectwo Turowo Duże (Miejscowość Turowo Duże)
7 Szkoła Podstawowa im. Ks. Jerzego Popiełuszki, 22 Liski stały Nie Sołectwo Bogumiły (Miejscowość Bogumiły), Sołectwo Borki (Miejscowości: Borki, Szparki), Sołectwo Kałęczyn (Miejscowość Kałęczyn), Sołectwo Liski (Miejscowość Liski), Sołectwo Maszty (Miejscowość Maszty), Sołectwo Zawady (Miejscowość Zawady)
8 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1, ul. Gustawa Gizewiusza 8 Pisz stały Tak Sołectwo Imionek (Miejscowość Imionek), Sołectwo: Maldanin (Miejscowość Maldanin), Sołectwo Snopki (Miejscowość Snopki), Sołectwo Szeroki Bór Piski (Miejscowość Szeroki Bór Piski), Sołectwo Wąglik (Miejscowości: Wąglik, Wąglik-Kolonia, Jabłoń)
9 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1, ul. Lipowa 15 Pisz stały Tak Część miasta Pisz, ulice: Lipowa, Aleja Józefa Piłsudskiego, 1 Maja od nr 1 do nr 6, Rybacka
10 Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika, sala nr 7, ul. dr. Władysława Klementowskiego 2 Pisz stały Nie Część miasta Pisz, ulice: dr. Władysława Klementowskiego, Gdańska, 1 Maja od nr 7 do końca, Jana Matejki, Kwiatowa, Leśna, Parkowa
11 Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika, sala nr 9, ul. dr. Władysława Klementowskiego 2 Pisz stały Nie Część miasta Pisz, ulice: Adama Mickiewicza, Fabryczna, Fryderyka Chopina, Henryka Sienkiewicza, Polna, Stanisława Moniuszki, Wąska
12 Urząd Miejski, ul. Gustawa Gizewiusza 5 Pisz stały Tak Część miasta Pisz, ulice: Armii Krajowej, Gustawa Gizewiusza, Mikołaja Kopernika, Okopowa, Plac Ignacego Daszyńskiego, Ratuszowa, Tadeusza Kościuszki, Wojska Polskiego nr 2, Wyzwolenia, Baśniowa, Bratnia, Dworcowa, Grunwaldzka, Jaszczurówka, Kominiarska, Letnia, Narożna, Nidzka, Nowy Świat, Olsztyńska, Orzyska, Owocowa, Piaskowa, Piękna, Stanisława Staszica, Św. Wojciecha, Warmińska, Wąglicka, Wędkarska, Wileńska, Wiosenna
13 I Liceum Ogólnokształcące im. Bojowników o Polskość Mazur, ul. Władysława Sikorskiego 15 Pisz stały Nie Część miasta Pisz, ulice: Dobra, Pogodna, Tęczowa, Warszawska, Wojska Polskiego od nr 3 do nr 81, Aleja Turystów, Juliusza Słowackiego, Konstantego I. Gałczyńskiego, Mazurska, Mecenasa Andrzeja Stefana Mireckiego, Michała Kajki, Młodzieżowa nr 24, 24a, Pionierów, Plac Amfiteatru, Spokojna, Targowa
14 Zespół Szkół Nr 1, sala nr 16, ul. Młodzieżowa 26 Pisz stały Nie Część miasta Pisz, ulice: Bliska, Elizy Orzeszkowej, Fryderyka Adama Czerniewskiego, Jagodna, Mała, Marii Konopnickiej, Słubicka
15 Zespół Szkół Nr 1, sala nr 9, ul. Młodzieżowa 26 Pisz stały Nie Część miasta Pisz, ulice: Jana Skrzetuskiego, Józefa Bema, Mieszka I, Młodzieżowa nr 3, 5, 26, PCK, Stefana Żeromskiego, Usługowa, Władysława Jagiełły, Władysława Sikorskiego, Zgody, Daleka, Krańcowa, Krótka, Krzywa, Miła, Poprzeczna, Słoneczna, Spacerowa, Urocza
16 Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Papieża Jana Pawła II, sala nr 3, ul. Michała Wołodyjowskiego 2a Pisz stały Tak Część miasta Pisz, ulice: Bociania, Brzozowa, Bukowa, Dębowa, Gołębia, Grabowa, Jastrzębia, Jaworowa, Jesionowa, Jodłowa, Kowieńska, Orla, Piwna, Pszeniczna, Rysia, Smocza, Sosnowa, Sowia, Stefana Batorego, Suwalska, Topolowa, Wojska Polskiego od nr 82 do końca, Żurawia, Żytnia, Agrestowa, Akacjowa, Chabrowa, Długa, Jasna, Jaśminowa, Jeziorna, Juliana Tuwima, Kalinowa, Klonowa, Krucza, Lisia, Łabędzia, Łąkowa, Miodowa, Radosława Misińskiego, Różana, Szeroka, Świerkowa, Świętojańska, Trzcinowa, Wilcza, Wiśniowa, Wronia, Zatorowa, Zielna
17 Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Papieża Jana Pawła II, sala nr 6, ul. Michała Wołodyjowskiego 2a Pisz stały Tak Część miasta Pisz, ulice: Andrzeja Kmicica, Bolesława Prusa, J. Pisańskiego, Jana Kochanowskiego, Jana Onufrego Zagłoby, M. Wańkowicza, Michała Wołodyjowskiego, Mikołaja Reja
18 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy w Piszu (sala konferencyjna), ul. Henryka Sienkiewicza 2 Pisz szpital Nie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy w Piszu
1 Świetlica Osiedlowa, ul. Mazurska 13 Ruciane-Nida stały Tak Miasto Ruciane – Nida Ulice: Aleja Wczasów, Bielika, Kowalik, Nadbrzeżna, Pustułki, Rybacka, Słowiańska, Skonal, Spacerowa, Boczna, Cicha, Dworcowa, Dybówek II, Gruntowa, Guzianka, Mazurska, Ogrodnicza, Pionierska, Rzemieślnicza, Sadownicza, Urocza, Wrzosowa.
2 Zespół Szkół Leśnych, ul. Polna 2 Ruciane-Nida stały Tak Miasto Ruciane – Nida, Ulice: Gwarna, Harcerska, Jana Krajeckiego, Kolejowa, Szkolna, Akacjowa, Białe Osiedle Brzozowa, Gałczyńskiego, Kasztanowa, Klonowa. Leśna, 11 - go Listopada, Ogrodowa, Podleśna, Polna, Sosnowa.
3 Zespół Szkół Samorządowych im. Agnieszki Osieckiej, Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Gałczyńskiego 2 Ruciane-Nida stały Nie Miasto Ruciane – Nida Ulice: Krótka, Lipowa, Słoneczna, Wiejska, Zielona, Żeglarska, Kwiatowa Nr 1, 3, 5, 7
4 Zespół Szkół Samorządowych im. Agnieszki Osieckiej, Liceum Ogólnokształcące, ul. Gałczyńskiego 2 Ruciane-Nida stały Tak Miasto Ruciane – Nida Ulica: Kwiatowa Nr 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14
5 Świetlica Wiejska, 29 Wejsuny stały Tak Sołectwa: Końcewo (Końcewo, Lipnik), Niedźwiedzi Róg (Niedźwiedzi Róg, Głodowo) , Szeroki Bór (Szeroki Bór, Oko, Lisiczyn, Pieczysko, Zamordeje), Wejsuny (Wejsuny, Wejsuny Leśniczówka), Onufryjewo (Onufryjewo, Kończewo, Piaski, Warnowo), Popielno (Popielno, Wierzba).
6 Szkoła Podstawowa w Ukcie, 70 Ukta stały Nie Sołectwa: Iznota (Iznota, Bartlewo, Gąsior, Kamień), Nowa Ukta (Nowa Ukta, Kadzidłowo, Wypad), Wygryny (Wygryny, Kokoszka), Ukta (Ukta od 1 do 121 i od 125).
7 Świetlica Wiejska, 21 Wojnowo stały Nie Sołectwa: Gałkowo (Gałkowo, Iwanowo), Śwignajno (Śwignajno Małe, Śwignajno Wielkie, Ładne Pole), Osiniak (Osiniak-Piotrowo), Wólka (Wólka), Wojnowo (Wojnowo, Ukta nr 122, 123, 124, Majdan, Zameczek).
8 Świetlica Wiejska, 12A Karwica stały Nie Sołectwa: Karwica (Karwica, Borek, Jeleń , Maskulińskie, Ruczaj, Zaroślak), Krzyże (Krzyże, Karwica Mazurska, Pranie, Zdróżno).
9 Świetlica Domu Pomocy Społecznej Ewangelickiego Domu Opieki BETEZDA w Ukcie Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Mikołajkach, 31 Ukta dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej Ewangelicki Dom Opieki BETEZDA w Ukcie Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Mikołajkach

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto i Gmina Biała Piska 4 9 308 5 30
0.0000020000Nr 2 Miasto i Gmina Orzysz, Miasto i Gmina Ruciane-Nida 5 13 847 5 34
0.0000030000Nr 3 Miasto i Gmina Pisz 8 21 802 5 48
Podsumowanie 17 44 957 15 112

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 6 7 10 23
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 7 10 23
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA PISKA KWW ZIEMIA PISKA 6 7 10 23
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PISKIE FORUM KWW PISKIE FORUM 6 7 10 23
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE I ZGODNIE KWW WSPÓLNIE I ZGODNIE 6 6 8 20

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 9 311 4 879 4 877 52.38% 0.05238
4 450 91.24% 0.09124
Tak
2 13 885 7 086 7 089 51.06% 0.05106
6 625 93.45% 0.09345
Tak
3 21 834 11 052 11 055 50.63% 0.05063
10 412 94.18% 0.09418
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 5 546 23 25.81% 0.02581
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 976 23 27.81% 0.02781
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA PISKA 3 771 23 17.55% 0.01755
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PISKIE FORUM 4 143 23 19.28% 0.01928
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE I ZGODNIE 2 051 20 9.55% 0.00955

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 5 546 23 5 25.81% 0.02581
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 976 23 5 27.81% 0.02781
Tak
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA PISKA 3 771 23 3 17.55% 0.01755
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PISKIE FORUM 4 143 23 3 19.28% 0.01928
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE I ZGODNIE 2 051 20 1 9.55% 0.00955
Tak

Rada Powiatu Pisz - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 KURZĄTKOWSKI Andrzej 330 7.42% 0.00742
Tak
1 2 2 ZYSKOWSKA Lucyna 130 2.92% 0.00292
Nie
1 2 3 MACKIEWICZ Jadwiga 52 1.17% 0.00117
Nie
1 2 4 CAŁKA-KEMICER Małgorzata Emilia 75 1.69% 0.00169
Nie
1 2 5 WYDRYSZEK Andrzej 67 1.51% 0.00151
Nie
1 2 6 MROCZKOWSKI Janusz 149 3.35% 0.00335
Nie
1 10 1 PONIATOWSKA Justyna 332 7.46% 0.00746
Nie
1 10 2 NITKIEWICZ Andrzej 134 3.01% 0.00301
Nie
1 10 3 JACKIEWICZ Ewelina Ewa 81 1.82% 0.00182
Nie
1 10 4 ZDUŃCZYK Danuta 43 0.97% 0.00097
Nie
1 10 5 BAGIŃSKI Maciej Jacek 21 0.47% 0.00047
Nie
1 10 6 DĄBROWSKI Rafał 433 9.73% 0.00973
Tak
1 12 1 WIETECHA Anna 195 4.38% 0.00438
Nie
1 12 2 ORŁOWSKA Monika 81 1.82% 0.00182
Nie
1 12 3 WÓJCIK Adam 107 2.40% 0.0024
Nie
1 12 4 ORGANIŚCIAK Wioletta Małgorzata 26 0.58% 0.00058
Nie
1 12 5 BARŻYKOWSKI Marek 19 0.43% 0.00043
Nie
1 12 6 KONDRACKI Waldemar 56 1.26% 0.00126
Nie
1 13 1 KONOPKA Marek 622 13.98% 0.01398
Tak
1 13 2 GRYCMACHER Wojciech 40 0.90% 0.0009
Nie
1 13 3 KULIŚ Anna 24 0.54% 0.00054
Nie
1 13 4 PISZCZAK Olga 32 0.72% 0.00072
Nie
1 13 5 KROM Mirela 20 0.45% 0.00045
Nie
1 13 6 SOBIECH Łukasz Władysław 81 1.82% 0.00182
Nie
1 14 1 BORYS Łukasz 722 16.22% 0.01622
Tak
1 14 2 BRODOWSKA Lucyna Grażyna 90 2.02% 0.00202
Nie
1 14 3 FRĄCKIEWICZ Jadwiga 125 2.81% 0.00281
Nie
1 14 4 KOSEWSKA Sylwia 13 0.29% 0.00029
Nie
1 14 5 LUTRZYKOWSKI Waldemar 122 2.74% 0.00274
Nie
1 14 6 ROSIŃSKI Andrzej 228 5.12% 0.00512
Nie
2 2 1 WYSOCKI Marek Antoni 1 886 28.47% 0.02847
Tak
2 2 2 KIEROD Alina 268 4.05% 0.00405
Nie
2 2 3 SMAKOSZ Dariusz 307 4.63% 0.00463
Tak
2 2 4 RONKIEWICZ Przemysław Leszek 379 5.72% 0.00572
Tak
2 2 5 MARSZENIUK Urszula Teresa 210 3.17% 0.00317
Nie
2 2 6 RYDZEWSKA Julita 82 1.24% 0.00124
Nie
2 2 7 OCHENKOWSKI Waldemar 69 1.04% 0.00104
Nie
2 10 1 TRUPACZ Bogusław Janusz 233 3.52% 0.00352
Nie
2 10 2 BORYS-DYMCZYK Lidia 434 6.55% 0.00655
Tak
2 10 3 STACHELEK Stanisław 151 2.28% 0.00228
Nie
2 10 4 OSIECKA Elżbieta 138 2.08% 0.00208
Nie
2 10 5 STEMPOROWSKA Agnieszka Ewelina 32 0.48% 0.00048
Nie
2 10 6 WISZOWATY Adam 256 3.86% 0.00386
Nie
2 10 7 KACZKOWSKI Dariusz 127 1.92% 0.00192
Nie
2 12 1 JATKOWSKA Irena 433 6.54% 0.00654
Tak
2 12 2 ALESZCZYK Jan 247 3.73% 0.00373
Nie
2 12 3 LISOWSKI Karol 70 1.06% 0.00106
Nie
2 12 4 FOSZCZYŃSKI Jacek 98 1.48% 0.00148
Nie
2 12 5 MYSIŃSKI Jacek Robert 46 0.69% 0.00069
Nie
2 12 6 SULEWSKA Teresa 76 1.15% 0.00115
Nie
2 12 7 ZIELIŃSKA Monika Małgorzata 81 1.22% 0.00122
Nie
2 13 1 STECKA Zdzisław Józef 427 6.45% 0.00645
Nie
2 13 2 POLKOWSKA-KRUPA Ewa Maria 44 0.66% 0.00066
Nie
2 13 3 RAKOWSKI Andrzej 73 1.10% 0.0011
Nie
2 13 4 KACZMARCZYK Małgorzata Lidia 144 2.17% 0.00217
Nie
2 13 5 ZDUNEK Wioletta Zofia 19 0.29% 0.00029
Nie
2 13 6 MĘŻAK Paweł Piotr 38 0.57% 0.00057
Nie
2 13 7 KUŚ Danuta 5 0.08% 8.0E-5
Nie
2 14 1 SULIMA Tomasz Jakub 166 2.51% 0.00251
Nie
2 14 2 ZIELIŃSKA Grażyna 32 0.48% 0.00048
Nie
2 14 3 CIEPLIŃSKA-KACZOREK Edyta 9 0.14% 0.00014
Nie
2 14 4 CZYKIETA Włodzimierz Adam 23 0.35% 0.00035
Nie
2 14 5 DUDZIN Irena 12 0.18% 0.00018
Nie
2 14 6 LUBIECKI Jerzy 10 0.15% 0.00015
Nie
3 2 1 RUTKOWSKI Wiesław 337 3.24% 0.00324
Nie
3 2 2 ZIÓŁKOWSKI Marek Andrzej 360 3.46% 0.00346
Nie
3 2 3 JAKSINA Barbara Wiesława 35 0.34% 0.00034
Nie
3 2 4 LASZCZKOWSKI Waldemar 79 0.76% 0.00076
Nie
3 2 5 WITKOWSKA Justyna 64 0.61% 0.00061
Nie
3 2 6 JAMROGA Józef Maksymilian 89 0.85% 0.00085
Nie
3 2 7 GIETEK Krzysztof 59 0.57% 0.00057
Nie
3 2 8 FARYJ Bogumiła 17 0.16% 0.00016
Nie
3 2 9 JANKOWSKA Karolina Olga 15 0.14% 0.00014
Nie
3 2 10 ALICKI Jan 487 4.68% 0.00468
Tak
3 10 1 BRENDA Waldemar Jan 1 031 9.90% 0.0099
Tak
3 10 2 SZCZECH Paweł 486 4.67% 0.00467
Tak
3 10 3 PIETRZYK Łukasz 477 4.58% 0.00458
Nie
3 10 4 GÓRSKI Andrzej 756 7.26% 0.00726
Tak
3 10 5 ALICKA Dorota 280 2.69% 0.00269
Nie
3 10 6 BEDNAREK Lilla 150 1.44% 0.00144
Nie
3 10 7 FILIPKOWSKA Małgorzata 157 1.51% 0.00151
Nie
3 10 8 GLEMP Aleksander 32 0.31% 0.00031
Nie
3 10 9 MURACH Teresa 63 0.61% 0.00061
Nie
3 10 10 SKRZECZ Andrzej 129 1.24% 0.00124
Nie
3 12 1 NOWICKI Andrzej Waldemar 1 044 10.03% 0.01003
Tak
3 12 2 PUCHALSKI Janusz Krzysztof 204 1.96% 0.00196
Nie
3 12 3 WRZOSEK Michał 325 3.12% 0.00312
Tak
3 12 4 OLCHOWY Ewa Maryla 52 0.50% 0.0005
Nie
3 12 5 LACHOWICZ Marta Anna 73 0.70% 0.0007
Nie
3 12 6 SULEWSKA Ewa 84 0.81% 0.00081
Nie
3 12 7 BŁAŻYŃSKA Monika 124 1.19% 0.00119
Nie
3 12 8 ORŁOWSKI Antoni 36 0.35% 0.00035
Nie
3 12 9 NODZEWSKA Grażyna Teresa 46 0.44% 0.00044
Nie
3 12 10 LENIEC Leszek Jerzy 248 2.38% 0.00238
Nie
3 13 1 BORAK Lech 558 5.36% 0.00536
Tak
3 13 2 TRUPACZ Mariusz 560 5.38% 0.00538
Tak
3 13 3 ZAJKOWSKI Andrzej 210 2.02% 0.00202
Nie
3 13 4 SŁONKA Michał 109 1.05% 0.00105
Nie
3 13 5 KOWALEWSKA Natalia 286 2.75% 0.00275
Nie
3 13 6 MILEWSKA Barbara 57 0.55% 0.00055
Nie
3 13 7 RUMIŃSKI Krzysztof 387 3.72% 0.00372
Nie
3 13 8 CZERWIŃSKA Katarzyna 109 1.05% 0.00105
Nie
3 13 9 SZCZYGIELSKI Jerzy 83 0.80% 0.0008
Nie
3 13 10 KOSAKOWSKA Agnieszka 215 2.06% 0.00206
Nie
3 14 1 CWALIŃSKA Monika 114 1.09% 0.00109
Nie
3 14 2 MASŁOWSKI Adam 143 1.37% 0.00137
Nie
3 14 3 WYROSTEK Magdalena 29 0.28% 0.00028
Nie
3 14 4 DUDA Karol 62 0.60% 0.0006
Nie
3 14 5 POŁOMSKA Daria Patrycja 15 0.14% 0.00014
Nie
3 14 6 FIDALI Damian 4 0.04% 4.0E-5
Nie
3 14 7 FABISIEWICZ Marian 48 0.46% 0.00046
Nie
3 14 8 ŁACHACZ Marek 84 0.81% 0.00081
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Piski - ogółem 5 83 51 55 610 44 957 44 4
Gminy ogółem 4 66 48 55 610 44 957 44 4
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 3 26 987 21 802 18 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 3 45 45 28 623 23 155 26 0 3 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 15 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 15 1
Ogółem 30 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 112 51 46% 61 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 127 57 45% 70 55%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 123 48 39% 75 61%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta % %
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 10 1 10% 9 90%
Ogółem 362 156 43% 206 57%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 49 48 51
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 48 48 48
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 47 44 49
Średnia wieku kandydatów na wójta
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 50 43 50
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 29 14 48% 15 52%
30-39 81 44 54% 37 46%
40-59 187 73 39% 114 61%
60+ 65 25 38% 40 62%
Ogółem 362 156 43% 206 57%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 1 0 0% 1 100%
40-59 7 1 14% 6 86%
60+ 2 0 0% 2 100%
Ogółem 10 1 10% 9 90%