Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 130 302
Wyborców 106 751
Obwodów 78
  • Wybory do Rady Miasta Ruda Śląska
  • Wybory Prezydenta Miasta Ruda Śląska
  • Wyniki głosowania do rady miasta
  • Wyniki wyborów do rady miasta
  • Wyniki głos. i wyb. Prezydenta
  • Wyniki ponownego głos. i wyb Prezydenta
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa nr 28, ul. Ryszarda Sprusa 4 Ruda Śląska stały Nie Ulice: Ballestremów, Bartosza Głowackiego, Górnicza, Jana Kilińskiego, Jana Matejki, Joachima Achtelika, Marii Konopnickiej, Na Łąkach, Nad Bytomką, Ogrodowa, Sobieskiego
2 Szkoła Podstawowa nr 28, ul. Ryszarda Sprusa 4 Ruda Śląska stały Nie Ulice: Feliksa Wyleżoła, Orzegowska od nr 2 do nr 32 (parzyste) i od nr 1 do nr 23A (nieparzyste), Piastowska, Potokowa, Ryszarda Sprusa, Szyb Bartosza, Wandy, Wesoła, Wincentego
3 Szkoła Podstawowa Nr 41, ul. Jana Gierałtowskiego 15 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Antoniego Maya, Dunajewskiego, Jana Dobrego, Jana Gierałtowskiego, Ks. Józefa Czempiela
4 Szkoła Podstawowa Nr 41, ul. Jana Gierałtowskiego 15 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Kędzierzyńska, Przy Kolei, Stefana Żeromskiego, Zwycięstwa
5 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1, ul. Adama Mickiewicza 15 Ruda Śląska stały Nie Ulice: Adama Mickiewicza, Bankowa, Stanisława
6 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1, ul. Adama Mickiewicza 15 Ruda Śląska stały Nie Ulice: Henryka Wieniawskiego, Powstańców, Wolności od nr 1 do nr 31 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 28 (parzyste)
7 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 7 Specjalnych, ul. Wiktora Bujoczka 2 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Andrzeja Mielęckiego, Antoniego Sieronia, Emanuela Smołki, Gustawa Morcinka, Juliusza Ligonia, Karola Miarki, Kościelna, Macieja, Marii Skłodowskiej-Curie, Plac Chopina, Porębska, Promienna, Sosinki, Stanisława Staszica, Starowiejska, Szczęść Boże, Torowa, Wiktora Bujoczka, Wincentego Janasa, Władysława Żeleńskiego, Wolności od nr 33 do końca (nieparzyste)
8 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Cypriana Norwida 10 Ruda Śląska stały Nie Ulice: Zofii Nałkowskiej
9 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Cypriana Norwida 10 Ruda Śląska stały Nie Ulice: Cypriana Norwida, Czesława Miłosza, Stanisława Lema
10 Dyrekcja Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Magazynowa 12 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Kokotek, Magazynowa, Szyb Powietrzny
11 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska s. c, ul. Wawelska 7 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Raciborska, Słowiańska, Wawelska, Wolności od nr 30 do końca (parzyste)
12 Zespół Miejskich Przedszkoli nr 1, ul. Astrów 5 Ruda Śląska stały Tak Ulice: 1 Maja od nr 365 do końca (nieparzyste) i od nr 362 do końca (parzyste), Astrów, Bratków, Chabrów, Jaśminów, Konwalii, Krokusów, Noworudzka, Różana, Sasanek, Storczyków, Szyb Mikołąj, Szyb Walenty, Tulipanów, Wenus, Wiktora Brańskiego, Zabrzańska od nr 50 do końca
13 Szkoła Podstawowa Nr 30, ul. Chryzantem 10 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Bzów, Chryzantem, Klary, Magnolii
14 Szkoła Podstawowa Nr 30, ul. Chryzantem 10 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Fiołków, Narcyzów
15 Dom Pomocy Społecznej "Senior", ul. Aleksandra Puszkina 7 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Adama Huloka, Aleksandra Puszkina, Bobrecka, Emilii Plater, Gliwicka, Jaracza, Józefa Janty, Kardynała Augusta Hlonda, Królowej Jadwigi, Mateusza, Orzegowska od nr 25 do końca (nieparzyste) i od nr 34 do końca (parzyste), Piotra Tomanka, Przelotowa, Skalna, Stanisławy Wysockiej, Warszawska, Witolda Czapli
16 Szkoła Podstawowa Nr 6, ul. Bytomska 8 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Antoniego Zielińskiego, Bytomska od nr 23 do końca (nieparzyste) i od nr 2 do końca (parzyste), Grunwaldzka, Jerzego Ziętka, Młodego Górnika, Piaseczna, Stroma
17 Szkoła Podstawowa Nr 6, ul. Bytomska 8 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Kopalnia Karol, Ludwika Piechy, Walentego Fojkisa
18 Szkoła Podstawowa nr 40 (Budynek B), ul. Bytomska 1 Ruda Śląska stały Nie Ulice: Akacjowa, Czereśniowa, Eugeniusza Romera, Jesionowa, Jurija Gagarina, Konstantego Ciołkowskiego, Leszczynowa, Mariana Smoluchowskiego, Młyn Szombierski, Olchowa, Owocowa, Stefana Banacha, Wacława Sierpińskiego, Witolda Doroszewskiego, Władysława Wołkowa
19 Szkoła Podstawowa nr 40 (Budynek B), ul. Bytomska 1 Ruda Śląska stały Nie Ulice: Bytomska od nr 1 do nr 21 (nieparzyste), Jana Waniora, Konstantego Latki
20 Przychodnia Rejonowa Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Wincentego Lipa 3 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Emanuela Imieli, Ignacego Nowaka, Karola Goduli, Lipińska, Rencistów, Wincentego Lipa
21 Osiedlowy Dom Kultury RSM "Jowisz", ul. Joanny 12 Ruda Śląska stały Nie Ulice: Antoniego Tiałowskiego, Fabryczna, Floriana, Joanny od nr 1 do nr 11 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 16 (parzyste), Maksymiliana Kolbe, Plac Niepodległości, Przedszkolna, Tylna
22 Szkoła Podstawowa Nr 40 (Budynek A), ul. Joanny 13 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Podlas
23 Szkoła Podstawowa Nr 40 (Budynek A), ul. Joanny 13 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Heleny Modrzejewskiej, Ludwika Solskiego
24 Szkoła Podstawowa Nr 40 (Budynek A), ul. Joanny 13 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Joanny od nr 13 do końca (nieparzyste) i od nr 18 do końca (parzyste), Stara, Szyb Zofii, Wojciecha Bogusławskiego
25 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, ul. Węglowa 8 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Asfaltowa, Droga do Lipin, Dworcowa, Jana Styczyńskiego, Józefa Szafranka, Nowobytomska, Pawła, plac Szkolny, Przedtorze, Szyb Barbary, Węglowa, Zabrzańska od nr 1 do nr 49
26 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1, ul. Gen. Hallera 6 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Dobrej Nadziei, Gen. Hallera, Hutnicza, Jadwigi Markowej od nr 8 do końca, Jana Smolenia, Konstantego Damrota, Konstytucji, Objazdowa od nr 1 do nr 12, Ofiar Katynia, Piotra Niedurnego od nr 69 do końca (nieparzyste), od nr 50 do końca (parzyste), Planty Kowalskiego, Podgórze, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Rudzka, Stalowa, Żelazna
27 Urząd Miasta (budynek B), ul. Piotra Niedurnego 46 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Jadwigi Markowej od nr 1 do nr 7, Parkowa, Piotra Niedurnego od nr 38 do nr 48A (parzyste) i od nr 59 do nr 67A (nieparzyste), plac Jana Pawła II
28 Zespół Szkół Muzycznych I i II Stopnia, ul. Piotra Niedurnego 36 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Czrnoleśna od nr 1 do nr 17 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 12 (parzyste), Objazdowa od nr 13 do nr 17D (nieparzyste), Piotra Niedurnego od nr 43 do nr 57 (nieparzyste) i od nr 30 do nr 36 (parzyste), Pokoju, Tadeusza Kościuszki, Wojska Polskiego
29 Przychodnia Rejonowa Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Pokoju 4 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Chorzowska od nr 1 do nr 13E (nieparzyste) i od nr 2 do nr 20A (parzyste), Grochowska, Ignacego Krasickiego, Jana Furgoła, Kolejowa, Kolista, Łączna, Piotra Niedurnego od nr 11 do nr 41 (nieparzyste) i od nr 12 do 28C (parzyste)
30 Szkoła Podstawowa nr 22, ul. Ratowników 15 Ruda Śląska stały Nie Ulice: Chorzowska od nr 15 do końca (nieparzyste) i od nr 22 do końca (parzyste), Józefa Lompy, Lisia, Mieszka I, Ratowników, Spółdzielcza
31 Szkoła Podstawowa nr 22, ul. Ratowników 15 Ruda Śląska stały Nie Ulice: Ks. Jana Szymały, Szarotek
32 Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Lwa Tołstoja 1 Ruda Śląska stały Tak Ulice: 1 Maja od nr 323 do nr 363 (nieparzyste) i od nr 316 do nr 360A (parzyste), Czarnoleśna od nr 19 do końca (nieparzyste) i od nr 14 do końca (parzyste), Jana Stefana Dworaka, Kazimierza, Lwa Tołstoja
33 Szkoła Podstawowa Nr 8, ul. Główna 1 Ruda Śląska stały Nie Ulice: Główna od nr 1 do nr 5 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 20D (parzyste), Jarzębinowa, Osiedlowa
34 Szkoła Podstawowa Nr 8, ul. Główna 1 Ruda Śląska stały Nie Ulice: 1 Maja od nr 291 do nr 321 (nieparzyste) i od nr 284 do nr 314 (parzyste), Fryderyka Joliot-Curie, Juliusza Słowackiego, Karola Bytomskiego, Pawła Kubiny, Zygmunta Krasińskiego
35 Miejskie Przedszkole nr 37, ul. Obrońców Westerplatte 7A Ruda Śląska stały Tak Ulice: Lecha, Piotra Niedurnego od nr 1 do nr 10
36 Miejskie Przedszkole nr 37, ul. Obrońców Westerplatte 7A Ruda Śląska stały Tak Ulice: Obrońców Westerplatte
37 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, ul. Alojzego Jankowskiego 22 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Działkowców, Grzegorza Fitelberga, Henryka Sienkiewicza, Jarosława Dąbrowskiego, Józefa Elsnera, Juliana Tuwima, Juliana Ursyna Niemcewicza, Ks. P. Ściegiennego, Kupiecka, Ludomira Różyckiego, Michała Ogińskiego, Mieczysława Karłowicza, Odrodzenia, Oskara Kolberga, Pelagii Zdziebkowskiej, Piotra Czajkowskiego, Pocztowa, Tadeusza Sygietyńskiego, Tadeusza Szeligowskiego, Targowa, Teatralna, Wąska, Witolda Maliszewskiego, Zygmunta Noskowskiego
38 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, ul. Alojzego Jankowskiego 22 Ruda Śląska stały Tak Ulice: 1 Maja od nr 239 do nr 289 (nieparzyste) i od nr 242 do nr 282B (parzyste), Alojzego Jankowskiego, Antoniego Nowary od nr 1 do nr 11A (nieparzyste), Katowicka od nr 1 do nr 29
39 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, ul. Alojzego Jankowskiego 22 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Ignacego Paderewskiego
40 Szkoła Podstawowa nr 16 (Budynek B), ul. Obrońców Westerplatte 2A Ruda Śląska stały Tak Ulice: Dr. Józefa Rostka, Gilów, Gołębi, Jana Długosza, Janusza Korczaka, Katowicka od nr 30 do nr 77, Kukułcza, Pawła Stalmacha, Władysława Reymonta
41 Szkoła Podstawowa nr 16 (Budynek B), ul. Obrońców Westerplatte 2A Ruda Śląska stały Tak Ulice: Bocianów, Okopowa, Robotnicza, Szyb Andrzeja, Tadeusza Rejtana, Topolowa
42 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 im. M. Kopernika, ul. Wawrzyna Kałusa 3 Ruda Śląska stały Nie Ulice: 1 Maja od nr 201 do nr 237A (nieparzyste) i od nr 194 do nr 240 (parzyste), Antoniego Nowary od nr 2 do końca (parzyste) i od nr 13 do końca (nieparzyste), Bielszowicka od nr 1 do nr 50, Brata Alberta, Fryderyka Szopena, Jana Gwiżdża, Licealna, Mikołaja Kopernika, Poprzeczna, Ryszarda Magdziorza, Strażacka, Wawrzyna Kałusa, Wiejska, Wodna, Żwirki i Wigury
43 Szkoła Podstawowa Nr 7, ul. 1 Maja 173 Ruda Śląska stały Nie Ulice: 1 Maja od nr 133 do nr 199 (nieparzyste) i od nr 120 do nr 192 (parzyste), Dębowa, Gen. Stanisława Maczka, Hansa Liebherra, Jaskółcza, Karola Gabora, Kąpielowa, Kolonia Zwycięstwa, Krótka, Ludowa, Mostowa, Nowa, OLimpijska, Piaskowa, Polna, Radosna, Spokojna, Szyb Aliny, Teodora Nowoka, Wincentego Pola, Wrzosowa, Wyzwolenia od nr 151 do końca
44 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, ul. Główna 40 Ruda Śląska stały Nie Ulice: Adolfa Kempnego, Bukowa, Cynkowa, Edmunda Kokota od nr 1 do nr 66, Gliniana, Główna od nr 7 do końca (nieparzyste) i od nr 22 do końca (parzyste), Nad Dołami, Partyzantów, Pasieczna, Stanisława Kunickiego, Szpitalna, Wysoka
45 Dom Kultury w Rudzie Śląskiej, ul. Edmunda Kokota 170 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Admiralska, Albina Kowaczka, Basenowa, Budowlanych, Cicha, Dolna, Dr. Jordana, Halembska od nr 160 do końca, Husarska, Jana Kasprowicza, Jaworowa, Jodłowa, Karola Wideckiego, Krzywa, Ks. Józefa Niedzieli od nr 1 do nr 23 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 18 (parzyste), Kwiatowa, Maksymiliana Chroboka, Na Piaski nr 1 do nr 57 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 44A (parzyste), Obrońców Pokoju, Ogrodnicza, PCK, Piernikarczyka, Poligonowa, Powstańców Śląskich, Rycerska, Sportowców, Ułańska, Ustronna, Wierzbowa, Wojciecha Kossaka, Wypoczynkowa
46 Dom Kultury w Rudzie Śląskiej, ul. Edmunda Kokota 170 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Bielszowicka od nr 51 do końca, Edmunda Kokota od nr 67 do nr 187 (nieparzyste) i od nr 68 do nr 198 (parzyste), Noblistów Śląskich, Równoległa
47 Szkoła Podstawowa Nr 13, ul. Ks. Józefa Niedzieli 61 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Górna, Jasna, Ks. Józefa Niedzieli od nr 20 do końca (parzyste) i od nr 25 do końca (nieparzyste), Stanisława Nabzdyka, Władysława Broniewskiego, Zajęcza
48 Szkoła Podstawowa nr 17, ul. Szkolna 22 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Artura Grottgera, Edmunda Kokota od nr 189 do końca (nieparzyste) i od nr 200 do końca (parzyste), Ernesta Twaruszki, Fińska, Gabriela Narutowicza, Gen. Bema, Gęsia, Jakuba Jasińskiego, Jedności, Joachima Lelewela, Karola Szymanowskiego, Kingi, Komuny Paryskiej, Ludwika Mierosławskiego, Mokra, Na Piaski od nr 59 do końca (nieparzyste) i od nr 46 do końca (parzyste), Pawłowska, Pionierów, Pogodna, Poznańska, Słoneczna, Szkolna, Walerego Wróblewskiego, Węzłowa, Wiosenna, Władysława Łokietka, Wojciecha Drzymały, Wspólna, Zielona
49 Miejskie Przedszkole Nr 43, ul. Drozdów 6 Ruda Śląska stały Nie Ulice: Drozdów, Gwarecka bez nr 3, 3A, 3B, Kanarków, Sikorek, Skowronków, Słowików
50 Miejskie Przedszkole Nr 43, ul. Drozdów 6 Ruda Śląska stały Nie Ulice: Górnośląska, Harcmistrza Józefa Pukowca, Szpaków
51 Szkoła Podstawowa Nr 23, ul. 11 Listopada 15 Ruda Śląska stały Nie Ulice: 11 Listopada, Boczna, Jagiellońska, Józefa Pordzika, Józefa Rymera, Kręta, Ks. Augustyna Potyki, Prosta, Ryszarda Siekiela, Wita Stwosza, Wojciecha Korfantego od nr 53 do końca
52 Miejskie Przedszkole Nr 45, ul. Bolesława Chrobrego 6 Ruda Śląska stały Nie Ulice: Jerzego Drażyka, Katowicka od nr 78 do końca, Okrężna, Otylii, Plebiscytowa, Zgody
53 Miejskie Przedszkole Nr 45, ul. Bolesława Chrobrego 6 Ruda Śląska stały Nie Ulice: Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego
54 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Gwarecka 2 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Alfonsa Zgrzebnioka, Gwarecka nr 3, 3A, 3B, Pawła Poloczka
55 Miejska Biblioteka Publiczna Filia Nr 1, ul. Józefa Grzegorzka 8 Ruda Śląska stały Nie Ulice: Henryka Sławika, Jana Karskiego, Józefa Grzegorzka
56 Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Gwarecka 2 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Brygadzistów, Emila Szramka, Kombajnistów, Sztygarska, Szybowa, Wincentego Pośpiecha, Wojciecha Korfantego od nr 17 do nr 51 (nieparzyste) i od nr 20 do nr 52 (parzyste)
57 Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Gwarecka 2 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Franciszka Wilka, Kopalniana, Sztolniowa
58 Szkoła Podstawowa Nr 21, ul. Ks. Ludwika Tunkla 125 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Barbary, Biskupa Wilhelma Pluty, Jacka Malczewskiego, Józefa, Józefa Chełmońskiego, Kasztanowa, Klonowa, Ks. Ludwika Tunkla od nr 49 do końca (nieparzyste) i od nr 22 do końca (parzyste), Stanisława Moniuszki, Strumykowa, Świętochłowicka, Wojciecha Korfantego od nr 1 do nr 15 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 18 (parzyste), Xawerego Dunikowskiego
59 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "BUM-MED" Sp. z o. o, ul. Radoszowska 163 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Aleja Dworcowa, Borowików, Brynowska, Cegielniana, Ciasna, Do Dworca, Dojazdowa, Drobna, Gaikowa, Gościnna, Grzybowa, Józefa Piłsudskiego, Kłosowa, Krakusa, Ks. Ludwika Tunkla od nr 1 do nr 47 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 20 (parzyste), Ks. Stanisława Bisty, Księżycowa, Lipowa, Łukowa, Maślaków, Oddziałów Młodzieży Powstańczej, Oświęcimska od nr 115 do nr 133 (nieparzyste) i od nr 124 do nr 132 (parzyste), Pieczarek, Poranna, Przemysłowa, Radoszowska od nr 161 do końca (nieparzyste) i od nr 128 do końca (parzyste), Rydzów, Rzeczna, Stanisława Turskiego, Stanisława Wyspiańskiego, Sudecka, Śląska, Tatrzańska, Władysława Jagiełły, Zjednoczenia
60 Szkoła Podstawowa Nr 20, ul. Wyzwolenia 11 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Bolesława Prusa, Borówkowa, Chmielna, Do Gródka, Handlowa, Huculska, Jabłoniowa, Jacka, Jagodowa, Jana Kochanowskiego, Jeżynowa, Kaszubska, Kochłowicka od nr 91 do końca, Krakowska, Krańcowa, Leopolda Staffa, Letnia, Łąkowa, Malinowa, Mikołaja Reja, Mrówcza, Ondraszka, Opłotki, Orzechowa, Oświęcimska od nr 135 do końca (nieparzyste) i od nr 134 do końca (parzyste), Pelagii Kwapulińskiej, Pomorska, Poziomkowa, Roberta Żymły, Rybna, Sadowa, Siewna, Stefana Rogozińskiego, Szyb Artura, Średnia, Warmińska, Weteranów, Wirecka, Wrocławska, Wyzwolenia od nr 1 do nr 150
61 Szkoła Podstawowa Nr 18, ul. Ignacego Łukasiewicza 7 Ruda Śląska stały Nie Ulice: Brzozowa, Kamienna, Karolinki, Łowiecka, Solna, Strzelecka, Tęczowa
62 Szkoła Podstawowa Nr 18, ul. Ignacego Łukasiewicza 7 Ruda Śląska stały Nie Ulice: Ignacego Łukasiewicza, Opolska, Oświęcimska od nr 79 do nr 113 (nieparzyste) i od nr 86 do nr 122 (parzyste), Radoszowska od nr 104 do nr 126 (parzyste) i od nr 137 do nr 159 (nieparzyste)
63 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 3, ul. Oświęcimska 90 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Bałtycka, Bratnia, Cyprysowa, Długa, Dożynkowa, Gajowa, Grobla Kolejowa, Jana, Jana Dzierżonia, Kalinowa, Mazowiecka, Młodzieżowa, Nasypowa, Norberta Bończyka, Oświęcimska od nr 1 do nr 77 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 84 (parzyste), Radoszowska od nr 1 do nr 135 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 102 (parzyste), Stefana Batorego, Warsztatowa, Wschodnia, Ziemska, Żurawia
64 Szkoła Podstawowa Nr 24 (Budynek A), ul. Ks. Pawła Lexa 3 Ruda Śląska stały Tak Ulice: 1 Maja od nr 55 do nr 131 (nieparzyste) i od nr 36 do nr 118 (parzyste), Alberta Pakuły, Armii Krajowej, Chłopska, Czwartaków, Dziewanny, Floriana Marciniaka, Grodzka, Harcerska, Hubalczyków, Jadwigi Śląskiej, Junaków, Jutrzenki, Ks. Pawła Lexa, Kurpiowska, Łowicka, Łużycka, Majowa, Mała, Marzanny, Mazurska, Pancernych, Piwna, Skośna, Sobótki, Sokolska, Staropolska, Strzelców Bytomskich, Świętojańska
65 Szkoła Podstawowa nr 24 (Budynek B), ul. Ks. Pawła Lexa 14 Ruda Śląska stały Nie Ulice: Beskidzka, Halembska od nr 9 do nr 159, Jastrzębia, Jerzego Kukuczki, Kończycka, Lubuska, Makoszowska, Miedziana, Młyńska, Morska, Nikodema Jaronia, Nowy Świat, Orla, Podlaska, Przyjaźni, Romantyczna, Rybnicka, Sejmu Śląskiego, Spiżowa, Srebrna, Złota, Żeliwna
66 Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Kłodnicka 95 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Jana Brzechwy, Jana Parandowskiego, Kazimierza Brodzińskiego, Konstantego I. Gałczyńskiego, Kornela Makuszyńskiego
67 Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Kłodnicka 95 Ruda Śląska stały Tak Ulice: 1 Maja od nr 24 do nr 30 (parzyste) i od nr 25 do nr 53 (nieparzyste), Graniczna, Halembska od nr 1 do nr 8, Kłodnicka od nr 58 do końca, Kuźników, Poli Gojawiczyńskiej, Rolnicza
68 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, ul. Ignacego Kaczmarka 9 Ruda Śląska stały Nie Ulice: Adama Asnyka, Bagienna, Brunona Schulza, Burszki, Elizy Orzeszkowej, Gabrieli Zapolskiej, Haliny Poświatowskiej, Ignacego Kaczmarka, Józefa Poniatowskiego, Kazimierza Pułaskiego, Kłodnicka od nr 1 do nr 57 , Kochłowicka od nr 1 do nr 90, Ligocka, Łanowa, Makowa, Marii Dąbrowskiej, Marii Kuncewiczowej, Marii Rodziewiczówny, Mikołowska, Miła, Nowowiejska, Odrzańska, Panewnicka, Piękna, Piotra Skargi od nr 1 do nr 75 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 84A (parzyste), Ptasia, Romualda Traugutta, Sosnowa, Studzienna, Wawrzyńca Szczudlaka, Wiśniowa, Wyżynna, Zacisze, Żytnia
69 Szkoła Podstawowa nr 15 z Klasami Integracyjnymi, ul. Energetyków 15 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Energetyków od nr 5 do nr 17C (nieparzyste), Grabowa, Międzyblokowa od nr 12 do nr 16 (parzyste) i od nr 20 do końca (parzyste), Modrzewiowa
70 Szkoła Podstawowa Nr 15 z Klasami Integracyjnymi, ul. Energetyków 15 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Energetyków od nr 1 do nr 3 i od nr 19 do końca (nieparzyste) oraz od nr 2 do końca (parzyste), Przyjazna, Solidarności od nr 17 do końca (nieparzyste) i od nr 22 do końca (parzyste)
71 Miejskie Przedszkole nr 35, ul. Ludwika Zamenhofa 3 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Międzyblokowa od nr 2 do nr 10 (parzyste) i od nr 1 do końca (nieparzyste), Międzyblokowa nr 18, Miodowa, Solidarności nr 20 i od nr 13 do nr 15D (nieparzyste)
72 Szkoła Podstawowa nr 27, ul. Ludwika Zamenhofa 12 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Kosynierów, Ludwika Zamenhofa, Solidarności od nr 2 do nr 18 (parzyste) i od nr 1 do nr 11D (nieparzyste)
73 Szkoła Podstawowa nr 27, ul. Ludwika Zamenhofa 12 Ruda Śląska stały Tak Ulice: Borowa, Leśna, Świerkowa, Wilcza
74 Szkoła Podstawowa nr 27, ul. Ludwika Zamenhofa 12 Ruda Śląska stały Tak Ulice: 1 Maja od nr 1 do nr 23A, Cisowa, Krucza, Olszynowa, Piotra Skargi od nr 77 do końca (nieparzyste) i od nr 86 do końca (parzyste), Racławicka, Śmiłowicka
75 Ośrodek św. Elżbieta, Dom Pomocy Społecznej, Wolności 30 Ruda Śląska dom pomocy społecznej Nie Ulice: Wolności 30
76 Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Sp. z o. o., Wincentego Lipa 2 Ruda Śląska szpital Nie Ulice: Wincentego Lipa 2
77 Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Sp. z o. o., Główna 11 Ruda Śląska szpital Nie Ulice: Główna 11
78 Pensjonat Senior, Juliusza Słowackiego 22 Ruda Śląska dom pomocy społecznej Nie Ulice: Juliusza słowackiego 22

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 RUDA ŚLĄSKA: 1 MAJA (Z NUMERAMI: OD 365 - NIEPARZYSTE I OD 362 - PARZYSTE), ADAMA HULOKA, ADAMA MICKIEWICZA, AKACJOWA, ALEKSANDRA PUSZKINA, ANDRZEJA MIELĘCKIEGO, ANTONIEGO MAYA, ANTONIEGO SIERONIA, ANTONIEGO TIAŁOWSKIEGO, ANTONIEGO ZIELIŃSKIEGO, ASFALTOWA, ASTRÓW, BALLESTREMÓW, BANKOWA, BARTOSZA GŁOWACKIEGO, BOBRECKA, BRATKÓW, BYTOMSKA, BZÓW, CHABRÓW, CHRYZANTEM, CYPRIANA NORWIDA, CZEREŚNIOWA, CZESŁAWA MIŁOSZA, DROGA DO LIPIN, DUNAJEWSKIEGO, DWORCOWA, EMANUELA IMIELI, EMANUELA SMOŁKI, EMILII PLATER, EUGENIUSZA ROMERA, FABRYCZNA, FELIKSA WYLEŻOŁA, FIOŁKÓW, FLORIANA, GLIWICKA, GÓRNICZA, GRUNWALDZKA, GUSTAWA MORCINKA, HELENY MODRZEJEWSKIEJ, HENRYKA WIENIAWSKIEGO, IGNACEGO NOWAKA, JANA DOBREGO, JANA GIERAŁTOWSKIEGO, JANA KILIŃSKIEGO, JANA MATEJKI, JANA STYCZYŃSKIEGO, JANA WANIORA, JARACZA, JAŚMINÓW, JERZEGO ZIĘTKA, JESIONOWA, JOACHIMA ACHTELIKA, JOANNY, JÓZEFA JANTY, JÓZEFA SZAFRANKA, JULIUSZA LIGONIA, JURIJA GAGARINA, KARDYNAŁA AUGUSTA HLONDA, KAROLA GODULI, KAROLA MIARKI, KĘDZIERZYŃSKA, KLARY, KOKOTEK, KONSTANTEGO CIOŁKOWSKIEGO, KONSTANTEGO LATKI, KONWALII, KOPALNIA KAROL, KOŚCIELNA, KROKUSÓW, KRÓLOWEJ JADWIGI, KS. JÓZEFA CZEMPIELA, LESZCZYNOWA, LIPIŃSKA, LUDWIKA PIECHY, LUDWIKA SOLSKIEGO, MACIEJA, MAGAZYNOWA, MAGNOLII, MAKSYMILIANA KOLBE, MARIANA SMOLUCHOWSKIEGO, MARII KONOPNICKIEJ, MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE, MATEUSZA, MŁODEGO GÓRNIKA, MŁYN SZOMBIERSKI, NA ŁĄKACH, NAD BYTOMKĄ, NARCYZÓW, NOWOBYTOMSKA, NOWORUDZKA, OGRODOWA, OLCHOWA, ORZEGOWSKA, OWOCOWA, PAWŁA, PIASECZNA, PIASTOWSKA, PIOTRA TOMANKA, PLAC CHOPINA, PLAC NIEPODLEGŁOŚCI, PLAC SZKOLNY, PODLAS, PORĘBSKA, POTOKOWA, POWSTAŃCÓW, PROMIENNA, PRZEDSZKOLNA, PRZEDTORZE, PRZELOTOWA, PRZY KOLEI, RACIBORSKA, RENCISTÓW, RÓŻANA, RYSZARDA SPRUSA, SASANEK, SKALNA, SŁOWIAŃSKA, SOBIESKIEGO, SOSINKI, STANISŁAWA, STANISŁAWA STASZICA, STANISŁAWA LEMA, STANISŁAWY WYSOCKIEJ, STARA, STAROWIEJSKA, STEFANA BANACHA, STEFANA ŻEROMSKIEGO, STORCZYKÓW, STROMA, SZCZĘŚĆ BOŻE, SZYB BARBARY, SZYB BARTOSZA, SZYB MIKOŁAJ, SZYB POWIETRZNY, SZYB WALENTY, SZYB ZOFII, TOROWA, TULIPANÓW, TYLNA, WACŁAWA SIERPIŃSKIEGO, WALENTEGO FOJKISA, WANDY, WARSZAWSKA, WAWELSKA, WENUS, WESOŁA, WĘGLOWA, WIKTORA BRAŃSKIEGO, WIKTORA BUJOCZKA, WINCENTEGO, WINCENTEGO JANASA, WINCENTEGO LIPA, WITOLDA CZAPLI, WITOLDA DOROSZEWSKIEGO, WŁADYSŁAWA WOŁKOWA, WŁADYSŁAWA ŻELEŃSKIEGO, WOJCIECHA BOGUSŁAWSKIEGO, WOLNOŚCI, ZABRZAŃSKA, ZOFII NAŁKOWSKIEJ, ZWYCIĘSTWA 8 33 059 5 50
0.0000020000Nr 2 RUDA ŚLĄSKA: 1 MAJA (Z NUMERAMI; OD 120 DO 360A-PARZYSTE I OD 133 DO 363 - NIEPARZYSTE), ALOJZEGO JANKOWSKIEGO, ANTONIEGO NOWARY, BIELSZOWICKA (Z NUMERAMI: OD 1 DO 50), BOCIANÓW, BRATA ALBERTA, CHORZOWSKA, CZARNOLEŚNA, DĘBOWA, DOBREJ NADZIEI, DR. JÓZEFA ROSTKA, DZIAŁKOWCÓW, FRYDERYKA JOLIOT-CURIE, FRYDERYKA SZOPENA, GEN. HALLERA, GEN. STANISŁAWA MACZKA, GILÓW, GŁÓWNA (Z NUMERAMI: OD 1 DO 5 NIEPARZYSTE I OD 2 DO 20D PARZYSTE), GOŁĘBI, GROCHOWSKA, GRZEGORZA FITELBERGA, HANSA LIEBHERRA, HENRYKA SIENKIEWICZA, HUTNICZA, IGNACEGO KRASICKIEGO, IGNACEGO PADEREWSKIEGO, JADWIGI MARKOWEJ, JANA DŁUGOSZA, JANA FURGOŁA, JANA GWIŻDŻA, JANA SMOLENIA, JANA STEFANA DWORAKA, JANUSZA KORCZAKA, JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO, JARZĘBINOWA, JASKÓŁCZA, JÓZEFA ELSNERA, JÓZEFA LOMPY, JULIANA TUWIMA, JULIANA URSYNA NIEMCEWICZA, JULIUSZA SŁOWACKIEGO, KAROLA BYTOMSKIEGO, KAROLA GABORA, KATOWICKA (Z NUMERAMI: OD 1 DO 77), KAZIMIERZA, KĄPIELOWA, KOLEJOWA, KOLISTA, KOLONIA ZWYCIĘSTWA, KONSTANTEGO DAMROTA, KONSTYTUCJI, KRÓTKA, KS. JANA SZYMAŁY, KS. P. ŚCIEGIENNEGO, KUKUŁCZA, KUPIECKA, LECHA, LICEALNA, LISIA, LUDOMIRA RÓŻYCKIEGO, LUDOWA, LWA TOŁSTOJA, ŁĄCZNA, MICHAŁA OGIŃSKIEGO, MIECZYSŁAWA KARŁOWICZA, MIESZKA I, MIKOŁAJA KOPERNIKA, MOSTOWA, NOWA, OBJAZDOWA, OBROŃCÓW WESTERPLATTE, ODRODZENIA, OFIAR KATYNIA, OKOPOWA, OLIMPIJSKA, OSIEDLOWA, OSKARA KOLBERGA, PARKOWA, PAWŁA KUBINY, PAWŁA STALMACHA, PELAGII ZDZIEBKOWSKIEJ, PIASKOWA, PIOTRA CZAJKOWSKIEGO, PIOTRA NIEDURNEGO, PLAC JANA PAWŁA II, PLANTY KOWALSKIEGO, POCZTOWA, PODGÓRZE, POKOJU, POLNA, POPRZECZNA, RADOSNA, RATOWNIKÓW, ROBOTNICZA, RUDZKA, RYSZARDA MAGDZIORZA, SPOKOJNA, SPÓŁDZIELCZA, STALOWA, STRAŻACKA, SZAROTEK, SZYB ALINY, SZYB ANDRZEJA, TADEUSZA KOŚCIUSZKI, TADEUSZA REJTANA, TADEUSZA SYGIETYŃSKIEGO, TADEUSZA SZELIGOWSKIEGO, TARGOWA, TEATRALNA, TEODORA NOWOKA, TOPOLOWA, WAWRZYNA KAŁUSA, WĄSKA, WIEJSKA, WINCENTEGO POLA, WITOLDA MALISZEWSKIEGO, WITOLDA PILECKIEGO, WŁADYSŁAWA REYMONTA, WODNA, WOJSKA POLSKIEGO, WRZOSOWA, WYZWOLENIA OD NUMERU 151, ZYGMUNTA KRASIŃSKIEGO, ZYGMUNTA NOSKOWSKIEGO, ŻELAZNA, ŻWIRKI I WIGURY 6 23 300 5 40
0.0000030000Nr 3 RUDA ŚLĄSKA: 1 MAJA (Z NUMERAMI OD 1 DO 131 - NIEPARZYSTE I OD 2 DO 118 PARZYSTE), ADAMA ASNYKA, ADMIRALSKA, ADOLFA KEMPNEGO, ALBERTA PAKUŁY, ALBINA KOWACZKA, ARMII KRAJOWEJ, ARTURA GROTTGERA, BAGIENNA, BASENOWA, BESKIDZKA, BIELSZOWICKA (Z NUMERAMI: od 51), BOROWA, BRUNONA SCHULZA, BUDOWLANYCH, BUKOWA, BURSZKI, CHŁOPSKA, CICHA, CISOWA, CYNKOWA, CZWARTAKÓW, DOLNA, DR. JORDANA, DZIEWANNY, EDMUNDA KOKOTA, ELIZY ORZESZKOWEJ, ENERGETYKÓW, ERNESTA TWARUSZKI, FIŃSKA, FLORIANA MARCINIAKA, GABRIELA NARUTOWICZA, GABRIELI ZAPOLSKIEJ, GEN. BEMA, GĘSIA, GLINIANA, GŁÓWNA (Z NUMERAMI: OD 7 NIEPARZYSTE I OD 22 PARZYSTE), GÓRNA, GRABOWA, GRANICZNA, GRODZKA, HALEMBSKA, HALINY POŚWIATOWSKIEJ, HARCERSKA, HUBALCZYKÓW, HUSARSKA, IGNACEGO KACZMARKA, JADWIGI ŚLĄSKIEJ, JAKUBA JASIŃSKIEGO, JANA BRZECHWY, JANA KASPROWICZA, JANA PARANDOWSKIEGO, JASNA, JASTRZĘBIA, JAWOROWA, JEDNOŚCI, JERZEGO KUKUCZKI, JOACHIMA LELEWELA, JODŁOWA, JÓZEFA PONIATOWSKIEGO, JUNAKÓW, JUTRZENKI, KAROLA SZYMANOWSKIEGO, KAROLA WIDECKIEGO, KAZIMIERZA BRODZIŃSKIEGO, KAZIMIERZA PUŁASKIEGO, KINGI, KŁODNICKA, KOCHŁOWICKA (Z NUMERAMI: OD 1 DO 90), KOMUNY PARYSKIEJ, KONSTANTEGO I. GAŁCZYŃSKIEGO, KOŃCZYCKA, KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO, KOSYNIERÓW, KRUCZA, KRZYWA, KS. HENRYKA MAZURKA, KS. JANA HRUBEGO, KS. JÓZEFA NIEDZIELI, KS. PAWŁA LEXA, KURPIOWSKA, KUŹNIKÓW, KWIATOWA, LEŚNA, LIGOCKA, LUBUSKA, LUDWIKA MIEROSŁAWSKIEGO, LUDWIKA ZAMENHOFA, ŁANOWA, ŁOWICKA, ŁUŻYCKA, MAJOWA, MAKOSZOWSKA, MAKOWA, MAKSYMILIANA CHROBOKA, MAŁA, MARII DĄBROWSKIEJ, MARII KUNCEWICZOWEJ, MARII RODZIEWICZÓWNY, MARZANNY, MAZURSKA, MIEDZIANA, MIĘDZYBLOKOWA, MIKOŁOWSKA, MIŁA, MIODOWA, MŁYŃSKA, MODRZEWIOWA, MOKRA, MORSKA, NA PIASKI, NAD DOŁAMI, NIKODEMA JARONIA, NOBLISTÓW ŚLĄSKICH, NOWOWIEJSKA, NOWY ŚWIAT, OBROŃCÓW POKOJU, ODRZAŃSKA, OGRODNICZA, OLSZYNOWA, ORLA, PANCERNYCH, PANEWNICKA, PARTYZANTÓW, PASIECZNA, PAWŁOWSKA, PCK, PIERNIKARCZYKA, PIĘKNA, PIONIERÓW, PIOTRA SKARGI, PIWNA, PODLASKA, POGODNA, POLIGONOWA, POLI GOJAWICZYŃSKIEJ, POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH, POZNAŃSKA, PRZYJAŹNI, PTASIA, RACŁAWICKA, ROLNICZA, ROMANTYCZNA, ROMUALDA TRAUGUTTA, RÓWNOLEGŁA, RYBNICKA, RYCERSKA, SEJMU ŚLĄSKIEGO, SKOŚNA, SŁONECZNA, SOBÓTKI, SOKOLSKA, SOLIDARNOŚCI, SOSNOWA, SPIŻOWA, SPORTOWCÓW, SREBRNA, STANISŁAWA KUNICKIEGO, STANISŁAWA NABZDYKA, STAROPOLSKA, STRZELCÓW BYTOMSKICH, STUDZIENNA, SZKOLNA, SZPITALNA, ŚMIŁOWICKA, ŚWIERKOWA, ŚWIĘTOJAŃSKA, UŁAŃSKA, USTRONNA, WALEREGO WRÓBLEWSKIEGO, WAWRZYŃCA SZCZUDLAKA, WĘZŁOWA, WIERZBOWA, WILCZA, WIOSENNA, WIŚNIOWA, WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO, WŁADYSŁAWA ŁOKIETKA, WOJCIECHA DRZYMAŁY, WOJCIECHA KOSSAKA, WSPÓLNA, WYPOCZYNKOWA, WYSOKA, WYŻYNNA, ZACISZE, ZAJĘCZA, ZIELONA, ZŁOTA, ŻELIWNA, ŻYTNIA 6 27 623 5 40
0.0000040000Nr 4 RUDA ŚLĄSKA: 11 LISTOPADA, ALEJA DWORCOWA, ALFONSA ZGRZEBNIOKA, BAŁTYCKA, BARBARY, BISKUPA WILHELMA PLUTY, BOCZNA, BOLESŁAWA CHROBREGO, BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO, BOLESŁAWA PRUSA, BOROWIKÓW, BORÓWKOWA, BRATNIA, BRYGADZISTÓW, BRYNOWSKA, BRZOZOWA, CEGIELNIANA, CHMIELNA, CIASNA, CYPRYSOWA, DŁUGA, DOJAZDOWA, DOŻYNKOWA, DO DWORCA, DO GRÓDKA, DROBNA, DROZDÓW, EMILA SZRAMKA, FRANCISZKA WILKA, GAIKOWA, GAJOWA, GŁOGOWA, GOŚCINNA, GÓRNOŚLĄSKA, GROBLA KOLEJOWA, GRZYBOWA, GWARECKA, HANDLOWA, HARCMISTRZA JÓZEFA PUKOWCA, HENRYKA SŁAWIKA, HUCULSKA, IGNACEGO ŁUKASIEWICZA, JABŁONIOWA, JACKA, JACKA MALCZEWSKIEGO, JAGIELLOŃSKA, JAGODOWA, JANA, JANA DZIERŻONIA, JANA KARSKIEGO, JANA KOCHANOWSKIEGO, JERZEGO DRAŻYKA, JEŻYNOWA, JÓZEFA, JÓZEFA CHEŁMOŃSKIEGO, JÓZEFA GRZEGORZKA, JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, JÓZEFA PORDZIKA, JÓZEFA RYMERA, KALINOWA, KAMIENNA, KANARKÓW, KAROLINKI, KASZTANOWA, KASZUBSKA, KATOWICKA (Z NUMERAMI : OD 78), KLONOWA, KŁOSOWA, KOCHŁOWICKA (Z NUMERAMI: OD 91), KOMBAJNISTÓW, KOPALNIANA, KRAKOWSKA, KRAKUSA, KRAŃCOWA, KRĘTA, KS. AUGUSTYNA POTYKI, KS. LUDWIKA TUNKLA, KS. STANISŁAWA BISTY, KSIĘŻYCOWA, LEOPOLDA STAFFA, LETNIA, LIPOWA, ŁĄKOWA, ŁOWIECKA, ŁUKOWA, MALINOWA, MAŚLAKÓW, MAZOWIECKA, MIKOŁAJA REJA, MŁODZIEŻOWA, MRÓWCZA, NASYPOWA, NORBERTA BOŃCZYKA, ODDZIAŁÓW MŁODZIEŻY POWSTAŃCZEJ, OKRĘŻNA, ONDRASZKA, OPŁOTKI, OPOLSKA, ORZECHOWA, OŚWIĘCIMSKA, OTYLII, PAWŁA POLOCZKA, PELAGII KWAPULIŃSKIEJ, PIECZAREK, PLEBISCYTOWA, POMORSKA, PORANNA, POZIOMKOWA, PROSTA, PRZEMYSŁOWA, RADOSZOWSKA, ROBERTA ŻYMŁY, RYBNA, RYDZÓW, RYSZARDA SIEKIELA, RZECZNA, SADOWA, SIEWNA, SIKOREK, SKOWRONKÓW, SŁOWIKÓW, SOLNA, STANISŁAWA MONIUSZKI, STANISŁAWA TURSKIEGO, STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO, STEFANA BATOREGO, STEFANA ROGOZIŃSKIEGO, STRUMYKOWA, STRZELECKA, SUDECKA, SZPAKÓW, SZTOLNIOWA, SZTYGARSKA, SZYBOWA, SZYB ARTURA, ŚLĄSKA, ŚREDNIA, ŚWIĘTOCHŁOWICKA, TATRZAŃSKA, TĘCZOWA, WARMIŃSKA, WARSZTATOWA, WETERANÓW, WINCENTEGO POŚPIECHA, WIRECKA, WITA STWOSZA, WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY, WOJCIECHA KORFANTEGO, WROCŁAWSKA, WSCHODNIA, WYZWOLENIA OD NUMERU 1 - 150, XAWEREGO DUNIKOWSKIEGO, ZGODY, ZIEMSKA, ZJEDNOCZENIA, ŻURAWIA 5 22 769 5 35
Podsumowanie 25 106 751 20 165

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 10 8 8 7 33
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM KKW SLD LEWICA RAZEM 10 8 8 7 33
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 10 8 8 7 33
18 KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ KW ŚPR 10 8 8 7 33
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GRAŻYNY DZIEDZIC KWW GRAŻYNY DZIEDZIC 10 8 8 7 33

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
2 PIECHNICZEK Tomasz Marcin 51 wyższe KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ Ruda Śląska
3 SKOWRONEK Aleksandra Maria 52 wyższe KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA Platforma Obywatelska RP Ruda Śląska
1 DZIEDZIC Grażyna 64 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GRAŻYNY DZIEDZIC Ruda Śląska
4 WESOŁY Marek Jacek 46 wyższe KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ PiS Ruda Śląska

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 33 071 14 829 14 799 44.75% 0.04475
14 499 97.97% 0.09797
Tak
2 23 326 9 850 9 849 42.22% 0.04222
9 585 97.32% 0.09732
Tak
3 27 629 13 573 13 548 49.04% 0.04904
13 283 98.04% 0.09804
Tak
4 22 771 11 195 11 180 49.10% 0.0491
10 960 98.03% 0.09803
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 13 749 33 28.45% 0.02845
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 3 247 33 6.72% 0.00672
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 14 551 33 30.11% 0.03011
18 KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ 4 359 33 9.02% 0.00902
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GRAŻYNY DZIEDZIC 12 421 33 25.70% 0.0257

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 13 749 33 8 28.45% 0.02845
Tak
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 3 247 33 0 6.72% 0.00672
Nie
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 14 551 33 8 30.11% 0.03011
Tak
18 KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ 4 359 33 1 9.02% 0.00902
Tak
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GRAŻYNY DZIEDZIC 12 421 33 8 25.70% 0.0257
Tak

Rada Miasta Ruda Śląska - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 4 1 SKOWRONEK Aleksandra Maria 1 933 13.33% 0.01333
Tak
1 4 2 DOBROWOLSKI Bartosz Piotr 365 2.52% 0.00252
Nie
1 4 3 ŻUREK Janusz Hubert 334 2.30% 0.0023
Nie
1 4 4 RIEDEL Mirosław Piotr 256 1.77% 0.00177
Nie
1 4 5 ZARĘBSKA Anna Helena 78 0.54% 0.00054
Nie
1 4 6 SZYMAŃSKI Marek Szymon 580 4.00% 0.004
Tak
1 4 7 KORKUS Gabriela Weronika 111 0.77% 0.00077
Nie
1 4 8 REDEŁKIEWICZ Aleksandra Anna 172 1.19% 0.00119
Nie
1 4 9 SAREK Józef Aleksander 128 0.88% 0.00088
Nie
1 4 10 KUCHARSKI Władysław 394 2.72% 0.00272
Tak
1 5 1 BUBAŁA Bogdan Sylwester 308 2.12% 0.00212
Nie
1 5 2 MUSIOŁ Gizela Urszula 93 0.64% 0.00064
Nie
1 5 3 COP Adam Grzegorz 58 0.40% 0.0004
Nie
1 5 4 JANUSZKIEWICZ Daria Olimpia 91 0.63% 0.00063
Nie
1 5 5 BĘBNOWICZ Katarzyna Anna 46 0.32% 0.00032
Nie
1 5 6 BERUDA Jolanta Izabela 78 0.54% 0.00054
Nie
1 5 7 WIŚNIEWSKI Andrzej Ireneusz 36 0.25% 0.00025
Nie
1 5 8 SKOWRON Jerzy 28 0.19% 0.00019
Nie
1 5 9 MUSZIK Tomasz Aleksander 31 0.21% 0.00021
Nie
1 5 10 URBAŃSKI Jerzy Adam 72 0.50% 0.0005
Nie
1 10 1 WESOŁY Marek Jacek 1 615 11.14% 0.01114
Tak
1 10 2 TOBISZOWSKA Dorota Jolanta 1 109 7.65% 0.00765
Tak
1 10 3 NOWAK Wioletta Ewa 434 2.99% 0.00299
Nie
1 10 4 PIECHACZEK Krzysztof Jerzy 368 2.54% 0.00254
Nie
1 10 5 ŻEBROWSKA Anna 84 0.58% 0.00058
Nie
1 10 6 KIC Krzysztof Jan 69 0.48% 0.00048
Nie
1 10 7 SROKA Edmund Karol 184 1.27% 0.00127
Nie
1 10 8 WŁODARCZYK Adam Jacek 36 0.25% 0.00025
Nie
1 10 9 URBAN Henryk 95 0.66% 0.00066
Nie
1 10 10 KLASIK Janina Małgorzata 157 1.08% 0.00108
Nie
1 18 1 PIETER Karol Jan 245 1.69% 0.00169
Nie
1 18 2 KASPEREK Jerzy Jacek 346 2.39% 0.00239
Nie
1 18 3 MUZYCZYSZYN Janusz Zbigniew 35 0.24% 0.00024
Nie
1 18 4 PIETRZAK Marta Halina 39 0.27% 0.00027
Nie
1 18 5 GAWRON Dariusz Marcus 44 0.30% 0.0003
Nie
1 18 6 KUBICA Mateusz Roman 93 0.64% 0.00064
Nie
1 18 7 DANISZ Grzegorz Marek 21 0.14% 0.00014
Nie
1 18 8 DOMACHOWSKA Joanna Maria 67 0.46% 0.00046
Nie
1 18 9 OGROCKA Sybilla Bożena 16 0.11% 0.00011
Nie
1 18 10 SKIERLAK Iwona Joanna 68 0.47% 0.00047
Nie
1 19 1 DZIEDZIC Grażyna 1 423 9.81% 0.00981
Tak
1 19 2 PŁASZCZYK Agnieszka Barbara 802 5.53% 0.00553
Tak
1 19 3 JAROCKI Jacek Tomasz 563 3.88% 0.00388
Tak
1 19 4 PACŁAWSKI Andrzej Kazimierz 430 2.97% 0.00297
Nie
1 19 5 ZIOMEK Maciej Zbigniew 340 2.34% 0.00234
Nie
1 19 6 BŁĄKAŁA - ZAWRONEK Ewa Beata 115 0.79% 0.00079
Nie
1 19 7 BANACH Ewa Barbara 83 0.57% 0.00057
Nie
1 19 8 KUBEREK Krzysztof Adam 69 0.48% 0.00048
Nie
1 19 9 SKUBIS Marcelina Magdalena 57 0.39% 0.00039
Nie
1 19 10 KOBIERSKI Marek Franciszek 300 2.07% 0.00207
Nie
2 4 1 WYSTYRK - BENIGIER Barbara Maria 729 7.61% 0.00761
Nie
2 4 2 STILLER Marcin Tomasz 186 1.94% 0.00194
Nie
2 4 3 STANIA Andrzej 803 8.38% 0.00838
Tak
2 4 4 ŁABUDZIŃSKA - KUSZEWSKA Krzysztofa Jadwiga 98 1.02% 0.00102
Nie
2 4 5 LEMANIK Barbara Aleksandra 75 0.78% 0.00078
Nie
2 4 6 BOGDAN Marek 105 1.10% 0.0011
Nie
2 4 7 KOŻDOŃ Mateusz Dawid 66 0.69% 0.00069
Nie
2 4 8 PLUTA - SZYMAJDA Patrycja Luiza 122 1.27% 0.00127
Nie
2 5 1 MILIK Józef Piotr 226 2.36% 0.00236
Nie
2 5 2 SMIESKOL Iwona Maria 74 0.77% 0.00077
Nie
2 5 3 LEIN Jarosław Henryk 90 0.94% 0.00094
Nie
2 5 4 OSMENDA Józef Ernest 99 1.03% 0.00103
Nie
2 5 5 BRZEZIŃSKA - DŁÓCIOK Ewa Maria 75 0.78% 0.00078
Nie
2 5 6 SPENDEL Anna Jadwiga 39 0.41% 0.00041
Nie
2 5 7 MIKODA Zdzisław Julian 35 0.37% 0.00037
Nie
2 5 8 MIKITIN Janusz Aleksander 39 0.41% 0.00041
Nie
2 10 1 KRAWCZYK Stefania 955 9.96% 0.00996
Tak
2 10 2 WESOŁY Dariusz Piotr 888 9.26% 0.00926
Tak
2 10 3 KUCHTA Joachim Jan 187 1.95% 0.00195
Nie
2 10 4 BARWIAK Sławomir Włodzimierz 220 2.30% 0.0023
Nie
2 10 5 KOMINEK Ireneusz Adam 148 1.54% 0.00154
Nie
2 10 6 SKROBISZ Barbara 109 1.14% 0.00114
Nie
2 10 7 SZYDŁOWSKA Bogusława 90 0.94% 0.00094
Nie
2 10 8 DWORAK Barbara Danuta 232 2.42% 0.00242
Nie
2 18 1 KUBICA Roman Marceli 308 3.21% 0.00321
Tak
2 18 2 BELOK Damian Piotr 265 2.76% 0.00276
Nie
2 18 3 KIZINIEWICZ Irena Czesława 67 0.70% 0.0007
Nie
2 18 4 MIGAS Jan Marek 63 0.66% 0.00066
Nie
2 18 5 WOLAŃSKA - STACHURSKA Iwona Irena 30 0.31% 0.00031
Nie
2 18 6 SKUTELA Piotr Jerzy 308 3.21% 0.00321
Nie
2 18 7 SPAŁEK Aneta Aleksandra 74 0.77% 0.00077
Nie
2 18 8 GARBAS Tomasz Piotr 113 1.18% 0.00118
Nie
2 19 1 PIEROŃCZYK Michał Walerian 1 205 12.57% 0.01257
Tak
2 19 2 PIÓRKOWSKI Henryk Dominik 265 2.76% 0.00276
Nie
2 19 3 SKOWROŃSKA Zofia 229 2.39% 0.00239
Nie
2 19 4 CZAPLA Elżbieta Grażyna 97 1.01% 0.00101
Nie
2 19 5 GROS Grzegorz Benedykt 89 0.93% 0.00093
Nie
2 19 6 ZIELEŹNIK Ewa Maria 202 2.11% 0.00211
Nie
2 19 7 SROKA Katarzyna Małgorzata 155 1.62% 0.00162
Nie
2 19 8 HANDLER Grzegorz Eugeniusz 425 4.43% 0.00443
Tak
3 4 1 TKOCZ Wioletta Janina 962 7.24% 0.00724
Tak
3 4 2 WODARSKI Łukasz Wojciech 1 063 8.00% 0.008
Tak
3 4 3 PARYLAK - JADWISZCZOK Katarzyna Ewa 191 1.44% 0.00144
Nie
3 4 4 OCHLIŃSKI Sławomir Andrzej 526 3.96% 0.00396
Nie
3 4 5 SZPOTAN Magdalena 88 0.66% 0.00066
Nie
3 4 6 WRÓBEL Mateusz Marek 150 1.13% 0.00113
Nie
3 4 7 DUBIŃSKI Zbigniew Andrzej 38 0.29% 0.00029
Nie
3 4 8 MROCHEN Mateusz Marek 165 1.24% 0.00124
Nie
3 5 1 JANISZEWSKA Katarzyna Wioleta 307 2.31% 0.00231
Nie
3 5 2 ŻYWOT Krzysztof Sebastian 416 3.13% 0.00313
Nie
3 5 3 FELKEL Joanna Maria 62 0.47% 0.00047
Nie
3 5 4 BARAŃSKI Zbigniew Tadeusz 234 1.76% 0.00176
Nie
3 5 5 KASPRZAK Urszula Gertruda 96 0.72% 0.00072
Nie
3 5 6 HUCZAŁA Beata Barbara 20 0.15% 0.00015
Nie
3 5 7 KAŃTOCH Beata 26 0.20% 0.0002
Nie
3 5 8 ZATORSKI Zbigniew 112 0.84% 0.00084
Nie
3 10 1 MYSZUR Kazimierz Józef 1 851 13.94% 0.01394
Tak
3 10 2 KOREK Katarzyna Irena 671 5.05% 0.00505
Tak
3 10 3 BOCHNIA Krzysztof Bartosz 660 4.97% 0.00497
Nie
3 10 4 KOT Jerzy Jan 235 1.77% 0.00177
Nie
3 10 5 KUŚ Edward Ignacy 133 1.00% 0.001
Nie
3 10 6 GAJEWSKI Tomasz Dominik 187 1.41% 0.00141
Nie
3 10 7 KĘPA Sylwia Dominika 206 1.55% 0.00155
Nie
3 10 8 DĄBROWSKA Maria Monika 296 2.23% 0.00223
Nie
3 18 1 PIECHNICZEK Tomasz Marcin 769 5.79% 0.00579
Nie
3 18 2 MERCIK Anna Maria 165 1.24% 0.00124
Nie
3 18 3 SKIERLAK Jacek Andrzej 61 0.46% 0.00046
Nie
3 18 4 SZCZEPANIAK Mirosław Marcin 43 0.32% 0.00032
Nie
3 18 5 PRZYBYŁA Rafał Zygmunt 28 0.21% 0.00021
Nie
3 18 6 STRZEMPEK Ludwik 120 0.90% 0.0009
Nie
3 18 7 ROSÓŁ Joanna Dominika 57 0.43% 0.00043
Nie
3 18 8 BOGDANOWICZ Lucyna 88 0.66% 0.00066
Nie
3 19 1 KRZYSTECZKO Anna Monika 1 527 11.50% 0.0115
Tak
3 19 2 HANKE Witold Leszek 708 5.33% 0.00533
Tak
3 19 3 WIECZOREK Michał Tomasz 362 2.73% 0.00273
Nie
3 19 4 PALACZ Izabela Ewa 205 1.54% 0.00154
Nie
3 19 5 PILARZ Arkadiusz Zdzisław 51 0.38% 0.00038
Nie
3 19 6 COPIK Weronika Agnieszka 96 0.72% 0.00072
Nie
3 19 7 UMLAUF Andrzej Bernard 191 1.44% 0.00144
Nie
3 19 8 PAKURA Lucjan Karol 117 0.88% 0.00088
Nie
4 4 1 PIETRASZEWSKA Bianka Danuta 966 8.81% 0.00881
Nie
4 4 2 CHMIELEWSKA Ewa Maria 1 090 9.95% 0.00995
Tak
4 4 3 WYPIOR Rafał Arkadiusz 1 773 16.18% 0.01618
Tak
4 4 4 BORYSIEWICZ Mateusz Andrzej 49 0.45% 0.00045
Nie
4 4 5 KUBELA Małgorzata Helena 54 0.49% 0.00049
Nie
4 4 6 WRÓBEL Magdalena Barbara 56 0.51% 0.00051
Nie
4 4 7 BENIGIER Jan 43 0.39% 0.00039
Nie
4 5 1 KRÓTKI Jerzy Grzegorz 200 1.82% 0.00182
Nie
4 5 2 ZAGÓRSKI Jacek Dominik 67 0.61% 0.00061
Nie
4 5 3 GRZESICA Jerzy Franciszek 18 0.16% 0.00016
Nie
4 5 4 SKOWROŃSKA - WAWOK Henryka Maria 70 0.64% 0.00064
Nie
4 5 5 MACIĄGOWSKA Grażyna Benedykta 27 0.25% 0.00025
Nie
4 5 6 KĘDZIOR Grażyna Stanisława 31 0.28% 0.00028
Nie
4 5 7 LITKE Zbigniew Jan 43 0.39% 0.00039
Nie
4 10 1 PAKUZA Mariusz Adam 1 471 13.42% 0.01342
Tak
4 10 2 SAMOL Anna Katarzyna 351 3.20% 0.0032
Nie
4 10 3 PIEROŃCZYK Marcin Tomasz 631 5.76% 0.00576
Tak
4 10 4 KUBICKA Karina Maria 433 3.95% 0.00395
Nie
4 10 5 NOWOK Łukasz 195 1.78% 0.00178
Nie
4 10 6 DERECKI Sławomir Marek 77 0.70% 0.0007
Nie
4 10 7 GAJDA Aleksandra Bogumiła 174 1.59% 0.00159
Nie
4 18 1 MAKULA Marian Paweł 421 3.84% 0.00384
Nie
4 18 2 KOŁODZIEJ Jan Augustyn 90 0.82% 0.00082
Nie
4 18 3 BRZOZOŃ Halina Maria 56 0.51% 0.00051
Nie
4 18 4 STEUER Łukasz Adrian 189 1.72% 0.00172
Nie
4 18 5 PRZYSIĘŻNIUK - MUZYCZYSZYN Janina Bożena 11 0.10% 0.0001
Nie
4 18 6 PADLEWSKA Grażyna Janina 24 0.22% 0.00022
Nie
4 18 7 PŁOTKOWSKI Kazimierz 35 0.32% 0.00032
Nie
4 19 1 MEJER Krzysztof Rafał 403 3.68% 0.00368
Nie
4 19 2 RODZOCH Krzysztof Bogusław 850 7.76% 0.00776
Tak
4 19 3 DRYJA Władysław Ryszard 345 3.15% 0.00315
Nie
4 19 4 BRODA Tomasz Jakub 136 1.24% 0.00124
Nie
4 19 5 MROCZKOWSKA - LIZUT Katarzyna Anna 81 0.74% 0.00074
Nie
4 19 6 DRZYMAŁA - KUBINIOK Beata Jolanta 67 0.61% 0.00061
Nie
4 19 7 WIECZOREK Teresa 433 3.95% 0.00395
Nie

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 DZIEDZIC Grażyna 64 wyższe Ruda Śląska, 20 010 40.98 Druga tura
2 PIECHNICZEK Tomasz Marcin 51 wyższe Ruda Śląska, 4 437 9.09 Nie
3 SKOWRONEK Aleksandra Maria 52 wyższe Ruda Śląska, 11 707 23.98 Nie
4 WESOŁY Marek Jacek 46 wyższe Ruda Śląska, 12 671 25.95 Druga tura

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Szkoła Podstawowa nr 28, ul. Ryszarda Sprusa 4 Ruda Śląska stały 1 437 459 459 31.94% 0.03194
454 98.91%
2 Szkoła Podstawowa nr 28, ul. Ryszarda Sprusa 4 Ruda Śląska stały 1 071 346 346 32.31% 0.03231
344 99.42%
3 Szkoła Podstawowa Nr 41, ul. Jana Gierałtowskiego 15 Ruda Śląska stały 1 453 652 652 44.87% 0.04487
647 99.23%
4 Szkoła Podstawowa Nr 41, ul. Jana Gierałtowskiego 15 Ruda Śląska stały 1 140 456 455 39.91% 0.03991
453 99.56%
5 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1, ul. Adama Mickiewicza 15 Ruda Śląska stały 1 041 442 442 42.46% 0.04246
432 97.74%
6 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1, ul. Adama Mickiewicza 15 Ruda Śląska stały 1 024 452 451 44.04% 0.04404
447 99.11%
7 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 7 Specjalnych, ul. Wiktora Bujoczka 2 Ruda Śląska stały 1 589 522 521 32.79% 0.03279
516 99.04%
8 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Cypriana Norwida 10 Ruda Śląska stały 611 329 329 53.85% 0.05385
327 99.39%
9 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Cypriana Norwida 10 Ruda Śląska stały 1 569 806 802 51.12% 0.05112
793 98.88%
10 Dyrekcja Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Magazynowa 12 Ruda Śląska stały 698 358 357 51.15% 0.05115
354 99.16%
11 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska s. c, ul. Wawelska 7 Ruda Śląska stały 1 780 885 884 49.66% 0.04966
877 99.21%
12 Zespół Miejskich Przedszkoli nr 1, ul. Astrów 5 Ruda Śląska stały 1 865 874 874 46.86% 0.04686
859 98.28%
13 Szkoła Podstawowa Nr 30, ul. Chryzantem 10 Ruda Śląska stały 1 010 525 525 51.98% 0.05198
516 98.29%
14 Szkoła Podstawowa Nr 30, ul. Chryzantem 10 Ruda Śląska stały 1 158 555 555 47.93% 0.04793
547 98.56%
15 Dom Pomocy Społecznej "Senior", ul. Aleksandra Puszkina 7 Ruda Śląska stały 1 965 621 621 31.60% 0.0316
596 95.97%
16 Szkoła Podstawowa Nr 6, ul. Bytomska 8 Ruda Śląska stały 1 438 619 619 43.05% 0.04305
614 99.19%
17 Szkoła Podstawowa Nr 6, ul. Bytomska 8 Ruda Śląska stały 1 530 825 803 52.48% 0.05248
795 99.00%
18 Szkoła Podstawowa nr 40 (Budynek B), ul. Bytomska 1 Ruda Śląska stały 1 332 693 685 51.43% 0.05143
678 98.98%
19 Szkoła Podstawowa nr 40 (Budynek B), ul. Bytomska 1 Ruda Śląska stały 972 545 545 56.07% 0.05607
543 99.63%
20 Przychodnia Rejonowa Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Wincentego Lipa 3 Ruda Śląska stały 1 546 683 682 44.11% 0.04411
676 99.12%
21 Osiedlowy Dom Kultury RSM "Jowisz", ul. Joanny 12 Ruda Śląska stały 1 603 812 812 50.66% 0.05066
799 98.40%
22 Szkoła Podstawowa Nr 40 (Budynek A), ul. Joanny 13 Ruda Śląska stały 1 718 896 897 52.21% 0.05221
892 99.44%
23 Szkoła Podstawowa Nr 40 (Budynek A), ul. Joanny 13 Ruda Śląska stały 1 443 593 592 41.03% 0.04103
589 99.49%
24 Szkoła Podstawowa Nr 40 (Budynek A), ul. Joanny 13 Ruda Śląska stały 1 253 606 606 48.36% 0.04836
602 99.34%
25 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, ul. Węglowa 8 Ruda Śląska stały 680 214 214 31.47% 0.03147
207 96.73%
26 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1, ul. Gen. Hallera 6 Ruda Śląska stały 1 805 472 470 26.04% 0.02604
463 98.51%
27 Urząd Miasta (budynek B), ul. Piotra Niedurnego 46 Ruda Śląska stały 1 180 501 501 42.46% 0.04246
497 99.20%
28 Zespół Szkół Muzycznych I i II Stopnia, ul. Piotra Niedurnego 36 Ruda Śląska stały 1 966 813 813 41.35% 0.04135
810 99.63%
29 Przychodnia Rejonowa Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Pokoju 4 Ruda Śląska stały 1 692 598 597 35.28% 0.03528
589 98.66%
30 Szkoła Podstawowa nr 22, ul. Ratowników 15 Ruda Śląska stały 936 469 468 50.00% 0.05
459 98.08%
31 Szkoła Podstawowa nr 22, ul. Ratowników 15 Ruda Śląska stały 1 045 519 518 49.57% 0.04957
513 99.03%
32 Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Lwa Tołstoja 1 Ruda Śląska stały 1 793 817 816 45.51% 0.04551
805 98.65%
33 Szkoła Podstawowa Nr 8, ul. Główna 1 Ruda Śląska stały 1 187 525 525 44.23% 0.04423
518 98.67%
34 Szkoła Podstawowa Nr 8, ul. Główna 1 Ruda Śląska stały 1 330 519 520 39.10% 0.0391
518 99.62%
35 Miejskie Przedszkole nr 37, ul. Obrońców Westerplatte 7A Ruda Śląska stały 518 219 219 42.28% 0.04228
215 98.17%
36 Miejskie Przedszkole nr 37, ul. Obrońców Westerplatte 7A Ruda Śląska stały 1 441 706 706 48.99% 0.04899
700 99.15%
37 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, ul. Alojzego Jankowskiego 22 Ruda Śląska stały 1 497 628 628 41.95% 0.04195
621 98.89%
38 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, ul. Alojzego Jankowskiego 22 Ruda Śląska stały 1 346 534 533 39.60% 0.0396
530 99.44%
39 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, ul. Alojzego Jankowskiego 22 Ruda Śląska stały 1 540 844 844 54.81% 0.05481
836 99.05%
40 Szkoła Podstawowa nr 16 (Budynek B), ul. Obrońców Westerplatte 2A Ruda Śląska stały 942 403 403 42.78% 0.04278
399 99.01%
41 Szkoła Podstawowa nr 16 (Budynek B), ul. Obrońców Westerplatte 2A Ruda Śląska stały 1 120 466 466 41.61% 0.04161
461 98.93%
42 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 im. M. Kopernika, ul. Wawrzyna Kałusa 3 Ruda Śląska stały 853 199 199 23.33% 0.02333
198 99.50%
43 Szkoła Podstawowa Nr 7, ul. 1 Maja 173 Ruda Śląska stały 1 110 611 609 54.86% 0.05486
602 98.85%
44 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, ul. Główna 40 Ruda Śląska stały 1 445 578 578 40.00% 0.04
577 99.83%
45 Dom Kultury w Rudzie Śląskiej, ul. Edmunda Kokota 170 Ruda Śląska stały 1 869 905 901 48.21% 0.04821
890 98.78%
46 Dom Kultury w Rudzie Śląskiej, ul. Edmunda Kokota 170 Ruda Śląska stały 1 501 699 692 46.10% 0.0461
686 99.13%
47 Szkoła Podstawowa Nr 13, ul. Ks. Józefa Niedzieli 61 Ruda Śląska stały 1 534 624 624 40.68% 0.04068
617 98.88%
48 Szkoła Podstawowa nr 17, ul. Szkolna 22 Ruda Śląska stały 1 541 649 647 41.99% 0.04199
636 98.30%
49 Miejskie Przedszkole Nr 43, ul. Drozdów 6 Ruda Śląska stały 1 407 748 741 52.67% 0.05267
733 98.92%
50 Miejskie Przedszkole Nr 43, ul. Drozdów 6 Ruda Śląska stały 1 246 680 679 54.49% 0.05449
678 99.85%
51 Szkoła Podstawowa Nr 23, ul. 11 Listopada 15 Ruda Śląska stały 2 028 931 931 45.91% 0.04591
923 99.14%
52 Miejskie Przedszkole Nr 45, ul. Bolesława Chrobrego 6 Ruda Śląska stały 1 394 514 515 36.94% 0.03694
510 99.03%
53 Miejskie Przedszkole Nr 45, ul. Bolesława Chrobrego 6 Ruda Śląska stały 984 465 461 46.85% 0.04685
453 98.26%
54 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Gwarecka 2 Ruda Śląska stały 1 478 723 719 48.65% 0.04865
715 99.44%
55 Miejska Biblioteka Publiczna Filia Nr 1, ul. Józefa Grzegorzka 8 Ruda Śląska stały 1 429 683 681 47.66% 0.04766
674 98.97%
56 Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Gwarecka 2 Ruda Śląska stały 1 461 787 787 53.87% 0.05387
782 99.36%
57 Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Gwarecka 2 Ruda Śląska stały 1 422 713 712 50.07% 0.05007
705 99.02%
58 Szkoła Podstawowa Nr 21, ul. Ks. Ludwika Tunkla 125 Ruda Śląska stały 2 010 898 898 44.68% 0.04468
881 98.11%
59 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "BUM-MED" Sp. z o. o, ul. Radoszowska 163 Ruda Śląska stały 1 773 945 945 53.30% 0.0533
935 98.94%
60 Szkoła Podstawowa Nr 20, ul. Wyzwolenia 11 Ruda Śląska stały 1 600 907 907 56.69% 0.05669
894 98.57%
61 Szkoła Podstawowa Nr 18, ul. Ignacego Łukasiewicza 7 Ruda Śląska stały 1 297 651 650 50.12% 0.05012
643 98.92%
62 Szkoła Podstawowa Nr 18, ul. Ignacego Łukasiewicza 7 Ruda Śląska stały 1 365 698 698 51.14% 0.05114
691 99.00%
63 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 3, ul. Oświęcimska 90 Ruda Śląska stały 1 877 853 849 45.23% 0.04523
840 98.94%
64 Szkoła Podstawowa Nr 24 (Budynek A), ul. Ks. Pawła Lexa 3 Ruda Śląska stały 2 191 1 183 1 180 53.86% 0.05386
1 168 98.98%
65 Szkoła Podstawowa nr 24 (Budynek B), ul. Ks. Pawła Lexa 14 Ruda Śląska stały 2 129 1 144 1 144 53.73% 0.05373
1 131 98.86%
66 Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Kłodnicka 95 Ruda Śląska stały 1 565 782 781 49.90% 0.0499
776 99.36%
67 Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Kłodnicka 95 Ruda Śląska stały 1 840 965 963 52.34% 0.05234
954 99.07%
68 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, ul. Ignacego Kaczmarka 9 Ruda Śląska stały 2 016 1 252 1 247 61.86% 0.06186
1 235 99.04%
69 Szkoła Podstawowa nr 15 z Klasami Integracyjnymi, ul. Energetyków 15 Ruda Śląska stały 1 770 888 887 50.11% 0.05011
882 99.44%
70 Szkoła Podstawowa Nr 15 z Klasami Integracyjnymi, ul. Energetyków 15 Ruda Śląska stały 1 689 804 801 47.42% 0.04742
794 99.13%
71 Miejskie Przedszkole nr 35, ul. Ludwika Zamenhofa 3 Ruda Śląska stały 1 735 763 762 43.92% 0.04392
752 98.69%
72 Szkoła Podstawowa nr 27, ul. Ludwika Zamenhofa 12 Ruda Śląska stały 1 843 848 848 46.01% 0.04601
839 98.94%
73 Szkoła Podstawowa nr 27, ul. Ludwika Zamenhofa 12 Ruda Śląska stały 1 385 722 721 52.06% 0.05206
718 99.58%
74 Szkoła Podstawowa nr 27, ul. Ludwika Zamenhofa 12 Ruda Śląska stały 1 549 758 758 48.93% 0.04893
748 98.68%
75 Ośrodek św. Elżbieta, Dom Pomocy Społecznej, Wolności 30 Ruda Śląska dom pomocy społecznej 65 32 32 49.23% 0.04923
30 93.75%
76 Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Sp. z o. o., Wincentego Lipa 2 Ruda Śląska szpital 80 32 32 40.00% 0.04
30 93.75%
77 Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Sp. z o. o., Główna 11 Ruda Śląska szpital 27 9 9 33.33% 0.03333
9 100.00%
78 Pensjonat Senior, Juliusza Słowackiego 22 Ruda Śląska dom pomocy społecznej 25 5 5 20.00% 0.02
5 100.00%

Ponowne głosowanie

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 DZIEDZIC Grażyna 64 wyższe Ruda Śląska, 25177 61.77 Tak
2 WESOŁY Marek Jacek 46 wyższe Ruda Śląska, 15579 38.23 Nie

Zbiorcze informacje o głosowaniu w obwodach

Obwód nr Adres Liczba głosów ważnych DZIEDZIC Grażyna Głosów ważnych oddanych na kandydatów WESOŁY Marek Jacek
Głosów ważnych oddanych na kandydata Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % ważnych % ważnych Liczba
1 Szkoła Podstawowa nr 28, ul. Ryszarda Sprusa 4 Ruda Śląska 385 173 44.94% 0.04494
55.06% 212
2 Szkoła Podstawowa nr 28, ul. Ryszarda Sprusa 4 Ruda Śląska 272 137 50.37% 0.05037
49.63% 135
3 Szkoła Podstawowa Nr 41, ul. Jana Gierałtowskiego 15 Ruda Śląska 587 366 62.35% 0.06235
37.65% 221
4 Szkoła Podstawowa Nr 41, ul. Jana Gierałtowskiego 15 Ruda Śląska 370 225 60.81% 0.06081
39.19% 145
5 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1, ul. Adama Mickiewicza 15 Ruda Śląska 379 245 64.64% 0.06464
35.36% 134
6 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1, ul. Adama Mickiewicza 15 Ruda Śląska 365 225 61.64% 0.06164
38.36% 140
7 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 7 Specjalnych, ul. Wiktora Bujoczka 2 Ruda Śląska 425 248 58.35% 0.05835
41.65% 177
8 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Cypriana Norwida 10 Ruda Śląska 262 143 54.58% 0.05458
45.42% 119
9 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Cypriana Norwida 10 Ruda Śląska 662 425 64.20% 0.0642
35.80% 237
10 Dyrekcja Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Magazynowa 12 Ruda Śląska 300 170 56.67% 0.05667
43.33% 130
11 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska s. c, ul. Wawelska 7 Ruda Śląska 777 456 58.69% 0.05869
41.31% 321
12 Zespół Miejskich Przedszkoli nr 1, ul. Astrów 5 Ruda Śląska 721 441 61.17% 0.06117
38.83% 280
13 Szkoła Podstawowa Nr 30, ul. Chryzantem 10 Ruda Śląska 426 266 62.44% 0.06244
37.56% 160
14 Szkoła Podstawowa Nr 30, ul. Chryzantem 10 Ruda Śląska 483 301 62.32% 0.06232
37.68% 182
15 Dom Pomocy Społecznej "Senior", ul. Aleksandra Puszkina 7 Ruda Śląska 513 354 69.01% 0.06901
30.99% 159
16 Szkoła Podstawowa Nr 6, ul. Bytomska 8 Ruda Śląska 488 318 65.16% 0.06516
34.84% 170
17 Szkoła Podstawowa Nr 6, ul. Bytomska 8 Ruda Śląska 677 466 68.83% 0.06883
31.17% 211
18 Szkoła Podstawowa nr 40 (Budynek B), ul. Bytomska 1 Ruda Śląska 580 433 74.66% 0.07466
25.34% 147
19 Szkoła Podstawowa nr 40 (Budynek B), ul. Bytomska 1 Ruda Śląska 457 334 73.09% 0.07309
26.91% 123
20 Przychodnia Rejonowa Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Wincentego Lipa 3 Ruda Śląska 572 411 71.85% 0.07185
28.15% 161
21 Osiedlowy Dom Kultury RSM "Jowisz", ul. Joanny 12 Ruda Śląska 653 444 67.99% 0.06799
32.01% 209
22 Szkoła Podstawowa Nr 40 (Budynek A), ul. Joanny 13 Ruda Śląska 740 498 67.30% 0.0673
32.70% 242
23 Szkoła Podstawowa Nr 40 (Budynek A), ul. Joanny 13 Ruda Śląska 495 338 68.28% 0.06828
31.72% 157
24 Szkoła Podstawowa Nr 40 (Budynek A), ul. Joanny 13 Ruda Śląska 527 358 67.93% 0.06793
32.07% 169
25 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, ul. Węglowa 8 Ruda Śląska 193 111 57.51% 0.05751
42.49% 82
26 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1, ul. Gen. Hallera 6 Ruda Śląska 426 243 57.04% 0.05704
42.96% 183
27 Urząd Miasta (budynek B), ul. Piotra Niedurnego 46 Ruda Śląska 448 266 59.38% 0.05938
40.63% 182
28 Zespół Szkół Muzycznych I i II Stopnia, ul. Piotra Niedurnego 36 Ruda Śląska 700 407 58.14% 0.05814
41.86% 293
29 Przychodnia Rejonowa Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Pokoju 4 Ruda Śląska 550 329 59.82% 0.05982
40.18% 221
30 Szkoła Podstawowa nr 22, ul. Ratowników 15 Ruda Śląska 403 246 61.04% 0.06104
38.96% 157
31 Szkoła Podstawowa nr 22, ul. Ratowników 15 Ruda Śląska 416 271 65.14% 0.06514
34.86% 145
32 Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Lwa Tołstoja 1 Ruda Śląska 740 475 64.19% 0.06419
35.81% 265
33 Szkoła Podstawowa Nr 8, ul. Główna 1 Ruda Śląska 439 244 55.58% 0.05558
44.42% 195
34 Szkoła Podstawowa Nr 8, ul. Główna 1 Ruda Śląska 441 257 58.28% 0.05828
41.72% 184
35 Miejskie Przedszkole nr 37, ul. Obrońców Westerplatte 7A Ruda Śląska 185 128 69.19% 0.06919
30.81% 57
36 Miejskie Przedszkole nr 37, ul. Obrońców Westerplatte 7A Ruda Śląska 612 382 62.42% 0.06242
37.58% 230
37 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, ul. Alojzego Jankowskiego 22 Ruda Śląska 544 388 71.32% 0.07132
28.68% 156
38 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, ul. Alojzego Jankowskiego 22 Ruda Śląska 448 249 55.58% 0.05558
44.42% 199
39 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, ul. Alojzego Jankowskiego 22 Ruda Śląska 694 452 65.13% 0.06513
34.87% 242
40 Szkoła Podstawowa nr 16 (Budynek B), ul. Obrońców Westerplatte 2A Ruda Śląska 348 205 58.91% 0.05891
41.09% 143
41 Szkoła Podstawowa nr 16 (Budynek B), ul. Obrońców Westerplatte 2A Ruda Śląska 425 257 60.47% 0.06047
39.53% 168
42 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 im. M. Kopernika, ul. Wawrzyna Kałusa 3 Ruda Śląska 155 87 56.13% 0.05613
43.87% 68
43 Szkoła Podstawowa Nr 7, ul. 1 Maja 173 Ruda Śląska 502 334 66.53% 0.06653
33.47% 168
44 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, ul. Główna 40 Ruda Śląska 522 334 63.98% 0.06398
36.02% 188
45 Dom Kultury w Rudzie Śląskiej, ul. Edmunda Kokota 170 Ruda Śląska 746 460 61.66% 0.06166
38.34% 286
46 Dom Kultury w Rudzie Śląskiej, ul. Edmunda Kokota 170 Ruda Śląska 567 334 58.91% 0.05891
41.09% 233
47 Szkoła Podstawowa Nr 13, ul. Ks. Józefa Niedzieli 61 Ruda Śląska 499 289 57.92% 0.05792
42.08% 210
48 Szkoła Podstawowa nr 17, ul. Szkolna 22 Ruda Śląska 549 359 65.39% 0.06539
34.61% 190
49 Miejskie Przedszkole Nr 43, ul. Drozdów 6 Ruda Śląska 628 407 64.81% 0.06481
35.19% 221
50 Miejskie Przedszkole Nr 43, ul. Drozdów 6 Ruda Śląska 582 334 57.39% 0.05739
42.61% 248
51 Szkoła Podstawowa Nr 23, ul. 11 Listopada 15 Ruda Śląska 749 470 62.75% 0.06275
37.25% 279
52 Miejskie Przedszkole Nr 45, ul. Bolesława Chrobrego 6 Ruda Śląska 410 243 59.27% 0.05927
40.73% 167
53 Miejskie Przedszkole Nr 45, ul. Bolesława Chrobrego 6 Ruda Śląska 358 242 67.60% 0.0676
32.40% 116
54 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Gwarecka 2 Ruda Śląska 589 355 60.27% 0.06027
39.73% 234
55 Miejska Biblioteka Publiczna Filia Nr 1, ul. Józefa Grzegorzka 8 Ruda Śląska 582 339 58.25% 0.05825
41.75% 243
56 Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Gwarecka 2 Ruda Śląska 649 386 59.48% 0.05948
40.52% 263
57 Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Gwarecka 2 Ruda Śląska 601 358 59.57% 0.05957
40.43% 243
58 Szkoła Podstawowa Nr 21, ul. Ks. Ludwika Tunkla 125 Ruda Śląska 690 387 56.09% 0.05609
43.91% 303
59 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "BUM-MED" Sp. z o. o, ul. Radoszowska 163 Ruda Śląska 734 529 72.07% 0.07207
27.93% 205
60 Szkoła Podstawowa Nr 20, ul. Wyzwolenia 11 Ruda Śląska 745 467 62.68% 0.06268
37.32% 278
61 Szkoła Podstawowa Nr 18, ul. Ignacego Łukasiewicza 7 Ruda Śląska 489 303 61.96% 0.06196
38.04% 186
62 Szkoła Podstawowa Nr 18, ul. Ignacego Łukasiewicza 7 Ruda Śląska 510 331 64.90% 0.0649
35.10% 179
63 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 3, ul. Oświęcimska 90 Ruda Śląska 596 351 58.89% 0.05889
41.11% 245
64 Szkoła Podstawowa Nr 24 (Budynek A), ul. Ks. Pawła Lexa 3 Ruda Śląska 955 561 58.74% 0.05874
41.26% 394
65 Szkoła Podstawowa nr 24 (Budynek B), ul. Ks. Pawła Lexa 14 Ruda Śląska 928 561 60.45% 0.06045
39.55% 367
66 Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Kłodnicka 95 Ruda Śląska 641 355 55.38% 0.05538
44.62% 286
67 Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Kłodnicka 95 Ruda Śląska 710 372 52.39% 0.05239
47.61% 338
68 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, ul. Ignacego Kaczmarka 9 Ruda Śląska 994 561 56.44% 0.05644
43.56% 433
69 Szkoła Podstawowa nr 15 z Klasami Integracyjnymi, ul. Energetyków 15 Ruda Śląska 709 421 59.38% 0.05938
40.62% 288
70 Szkoła Podstawowa Nr 15 z Klasami Integracyjnymi, ul. Energetyków 15 Ruda Śląska 658 399 60.64% 0.06064
39.36% 259
71 Miejskie Przedszkole nr 35, ul. Ludwika Zamenhofa 3 Ruda Śląska 614 348 56.68% 0.05668
43.32% 266
72 Szkoła Podstawowa nr 27, ul. Ludwika Zamenhofa 12 Ruda Śląska 697 417 59.83% 0.05983
40.17% 280
73 Szkoła Podstawowa nr 27, ul. Ludwika Zamenhofa 12 Ruda Śląska 599 374 62.44% 0.06244
37.56% 225
74 Szkoła Podstawowa nr 27, ul. Ludwika Zamenhofa 12 Ruda Śląska 601 382 63.56% 0.06356
36.44% 219
75 Ośrodek św. Elżbieta, Dom Pomocy Społecznej, Wolności 30 Ruda Śląska 21 11 52.38% 0.05238
47.62% 10
76 Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Sp. z o. o., Wincentego Lipa 2 Ruda Śląska 25 15 60.00% 0.06
40.00% 10
77 Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Sp. z o. o., Główna 11 Ruda Śląska 12 9 75.00% 0.075
25.00% 3
78 Pensjonat Senior, Juliusza Słowackiego 22 Ruda Śląska 12 7 58.33% 0.05833
41.67% 5

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Szkoła Podstawowa nr 28, ul. Ryszarda Sprusa 4 Ruda Śląska stały 1439 388 388 26.96% 0.02696
385 99.23%
2 Szkoła Podstawowa nr 28, ul. Ryszarda Sprusa 4 Ruda Śląska stały 1067 275 275 25.77% 0.02577
272 98.91%
3 Szkoła Podstawowa Nr 41, ul. Jana Gierałtowskiego 15 Ruda Śląska stały 1458 588 588 40.33% 0.04033
587 99.83%
4 Szkoła Podstawowa Nr 41, ul. Jana Gierałtowskiego 15 Ruda Śląska stały 1139 370 370 32.48% 0.03248
370 100.00%
5 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1, ul. Adama Mickiewicza 15 Ruda Śląska stały 1041 382 382 36.70% 0.0367
379 99.21%
6 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1, ul. Adama Mickiewicza 15 Ruda Śląska stały 1019 369 369 36.21% 0.03621
365 98.92%
7 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 7 Specjalnych, ul. Wiktora Bujoczka 2 Ruda Śląska stały 1598 429 429 26.85% 0.02685
425 99.07%
8 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Cypriana Norwida 10 Ruda Śląska stały 610 266 265 43.44% 0.04344
262 98.87%
9 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Cypriana Norwida 10 Ruda Śląska stały 1568 670 669 42.67% 0.04267
662 98.95%
10 Dyrekcja Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Magazynowa 12 Ruda Śląska stały 697 300 300 43.04% 0.04304
300 100.00%
11 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska s. c, ul. Wawelska 7 Ruda Śląska stały 1777 782 782 44.01% 0.04401
777 99.36%
12 Zespół Miejskich Przedszkoli nr 1, ul. Astrów 5 Ruda Śląska stały 1869 728 728 38.95% 0.03895
721 99.04%
13 Szkoła Podstawowa Nr 30, ul. Chryzantem 10 Ruda Śląska stały 1011 427 427 42.24% 0.04224
426 99.77%
14 Szkoła Podstawowa Nr 30, ul. Chryzantem 10 Ruda Śląska stały 1160 484 485 41.81% 0.04181
483 99.59%
15 Dom Pomocy Społecznej "Senior", ul. Aleksandra Puszkina 7 Ruda Śląska stały 1972 529 529 26.83% 0.02683
513 96.98%
16 Szkoła Podstawowa Nr 6, ul. Bytomska 8 Ruda Śląska stały 1488 494 494 33.20% 0.0332
488 98.79%
17 Szkoła Podstawowa Nr 6, ul. Bytomska 8 Ruda Śląska stały 1526 682 680 44.56% 0.04456
677 99.56%
18 Szkoła Podstawowa nr 40 (Budynek B), ul. Bytomska 1 Ruda Śląska stały 1341 588 587 43.77% 0.04377
580 98.81%
19 Szkoła Podstawowa nr 40 (Budynek B), ul. Bytomska 1 Ruda Śląska stały 971 461 461 47.48% 0.04748
457 99.13%
20 Przychodnia Rejonowa Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Wincentego Lipa 3 Ruda Śląska stały 1550 577 577 37.23% 0.03723
572 99.13%
21 Osiedlowy Dom Kultury RSM "Jowisz", ul. Joanny 12 Ruda Śląska stały 1606 658 658 40.97% 0.04097
653 99.24%
22 Szkoła Podstawowa Nr 40 (Budynek A), ul. Joanny 13 Ruda Śląska stały 1718 748 747 43.48% 0.04348
740 99.06%
23 Szkoła Podstawowa Nr 40 (Budynek A), ul. Joanny 13 Ruda Śląska stały 1448 496 496 34.25% 0.03425
495 99.80%
24 Szkoła Podstawowa Nr 40 (Budynek A), ul. Joanny 13 Ruda Śląska stały 1256 530 530 42.20% 0.0422
527 99.43%
25 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, ul. Węglowa 8 Ruda Śląska stały 681 196 196 28.78% 0.02878
193 98.47%
26 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1, ul. Gen. Hallera 6 Ruda Śląska stały 1806 431 431 23.86% 0.02386
426 98.84%
27 Urząd Miasta (budynek B), ul. Piotra Niedurnego 46 Ruda Śląska stały 1178 450 450 38.20% 0.0382
448 99.56%
28 Zespół Szkół Muzycznych I i II Stopnia, ul. Piotra Niedurnego 36 Ruda Śląska stały 1958 708 708 36.16% 0.03616
700 98.87%
29 Przychodnia Rejonowa Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Pokoju 4 Ruda Śląska stały 1692 556 555 32.80% 0.0328
550 99.10%
30 Szkoła Podstawowa nr 22, ul. Ratowników 15 Ruda Śląska stały 936 410 410 43.80% 0.0438
403 98.29%
31 Szkoła Podstawowa nr 22, ul. Ratowników 15 Ruda Śląska stały 1047 418 417 39.83% 0.03983
416 99.76%
32 Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Lwa Tołstoja 1 Ruda Śląska stały 1785 746 746 41.79% 0.04179
740 99.20%
33 Szkoła Podstawowa Nr 8, ul. Główna 1 Ruda Śląska stały 1182 446 447 37.82% 0.03782
439 98.21%
34 Szkoła Podstawowa Nr 8, ul. Główna 1 Ruda Śląska stały 1331 448 448 33.66% 0.03366
441 98.44%
35 Miejskie Przedszkole nr 37, ul. Obrońców Westerplatte 7A Ruda Śląska stały 516 186 186 36.05% 0.03605
185 99.46%
36 Miejskie Przedszkole nr 37, ul. Obrońców Westerplatte 7A Ruda Śląska stały 1442 615 616 42.72% 0.04272
612 99.35%
37 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, ul. Alojzego Jankowskiego 22 Ruda Śląska stały 1492 547 547 36.66% 0.03666
544 99.45%
38 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, ul. Alojzego Jankowskiego 22 Ruda Śląska stały 1344 453 453 33.71% 0.03371
448 98.90%
39 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, ul. Alojzego Jankowskiego 22 Ruda Śląska stały 1537 699 699 45.48% 0.04548
694 99.28%
40 Szkoła Podstawowa nr 16 (Budynek B), ul. Obrońców Westerplatte 2A Ruda Śląska stały 943 349 349 37.01% 0.03701
348 99.71%
41 Szkoła Podstawowa nr 16 (Budynek B), ul. Obrońców Westerplatte 2A Ruda Śląska stały 1118 428 428 38.28% 0.03828
425 99.30%
42 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 im. M. Kopernika, ul. Wawrzyna Kałusa 3 Ruda Śląska stały 856 157 157 18.34% 0.01834
155 98.73%
43 Szkoła Podstawowa Nr 7, ul. 1 Maja 173 Ruda Śląska stały 1112 508 508 45.68% 0.04568
502 98.82%
44 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, ul. Główna 40 Ruda Śląska stały 1447 528 528 36.49% 0.03649
522 98.86%
45 Dom Kultury w Rudzie Śląskiej, ul. Edmunda Kokota 170 Ruda Śląska stały 1867 755 755 40.44% 0.04044
746 98.81%
46 Dom Kultury w Rudzie Śląskiej, ul. Edmunda Kokota 170 Ruda Śląska stały 1494 567 567 37.95% 0.03795
567 100.00%
47 Szkoła Podstawowa Nr 13, ul. Ks. Józefa Niedzieli 61 Ruda Śląska stały 1531 500 500 32.66% 0.03266
499 99.80%
48 Szkoła Podstawowa nr 17, ul. Szkolna 22 Ruda Śląska stały 1544 564 564 36.53% 0.03653
549 97.34%
49 Miejskie Przedszkole Nr 43, ul. Drozdów 6 Ruda Śląska stały 1406 633 633 45.02% 0.04502
628 99.21%
50 Miejskie Przedszkole Nr 43, ul. Drozdów 6 Ruda Śląska stały 1245 587 587 47.15% 0.04715
582 99.15%
51 Szkoła Podstawowa Nr 23, ul. 11 Listopada 15 Ruda Śląska stały 2029 752 752 37.06% 0.03706
749 99.60%
52 Miejskie Przedszkole Nr 45, ul. Bolesława Chrobrego 6 Ruda Śląska stały 1386 414 413 29.80% 0.0298
410 99.27%
53 Miejskie Przedszkole Nr 45, ul. Bolesława Chrobrego 6 Ruda Śląska stały 984 361 361 36.69% 0.03669
358 99.17%
54 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Gwarecka 2 Ruda Śląska stały 1478 592 592 40.05% 0.04005
589 99.49%
55 Miejska Biblioteka Publiczna Filia Nr 1, ul. Józefa Grzegorzka 8 Ruda Śląska stały 1429 584 584 40.87% 0.04087
582 99.66%
56 Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Gwarecka 2 Ruda Śląska stały 1461 655 654 44.76% 0.04476
649 99.24%
57 Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Gwarecka 2 Ruda Śląska stały 1423 605 605 42.52% 0.04252
601 99.34%
58 Szkoła Podstawowa Nr 21, ul. Ks. Ludwika Tunkla 125 Ruda Śląska stały 2010 693 693 34.48% 0.03448
690 99.57%
59 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "BUM-MED" Sp. z o. o, ul. Radoszowska 163 Ruda Śląska stały 1781 739 740 41.55% 0.04155
734 99.19%
60 Szkoła Podstawowa Nr 20, ul. Wyzwolenia 11 Ruda Śląska stały 1604 755 754 47.01% 0.04701
745 98.81%
61 Szkoła Podstawowa Nr 18, ul. Ignacego Łukasiewicza 7 Ruda Śląska stały 1292 496 496 38.39% 0.03839
489 98.59%
62 Szkoła Podstawowa Nr 18, ul. Ignacego Łukasiewicza 7 Ruda Śląska stały 1368 515 515 37.65% 0.03765
510 99.03%
63 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 3, ul. Oświęcimska 90 Ruda Śląska stały 1878 603 602 32.06% 0.03206
596 99.00%
64 Szkoła Podstawowa Nr 24 (Budynek A), ul. Ks. Pawła Lexa 3 Ruda Śląska stały 2187 969 968 44.26% 0.04426
955 98.66%
65 Szkoła Podstawowa nr 24 (Budynek B), ul. Ks. Pawła Lexa 14 Ruda Śląska stały 2140 940 940 43.93% 0.04393
928 98.72%
66 Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Kłodnicka 95 Ruda Śląska stały 1560 648 644 41.28% 0.04128
641 99.53%
67 Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Kłodnicka 95 Ruda Śląska stały 1845 765 716 38.81% 0.03881
710 99.16%
68 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, ul. Ignacego Kaczmarka 9 Ruda Śląska stały 2018 1008 1008 49.95% 0.04995
994 98.61%
69 Szkoła Podstawowa nr 15 z Klasami Integracyjnymi, ul. Energetyków 15 Ruda Śląska stały 1767 713 712 40.29% 0.04029
709 99.58%
70 Szkoła Podstawowa Nr 15 z Klasami Integracyjnymi, ul. Energetyków 15 Ruda Śląska stały 1702 667 664 39.01% 0.03901
658 99.10%
71 Miejskie Przedszkole nr 35, ul. Ludwika Zamenhofa 3 Ruda Śląska stały 1735 621 621 35.79% 0.03579
614 98.87%
72 Szkoła Podstawowa nr 27, ul. Ludwika Zamenhofa 12 Ruda Śląska stały 1845 704 703 38.10% 0.0381
697 99.15%
73 Szkoła Podstawowa nr 27, ul. Ludwika Zamenhofa 12 Ruda Śląska stały 1381 601 601 43.52% 0.04352
599 99.67%
74 Szkoła Podstawowa nr 27, ul. Ludwika Zamenhofa 12 Ruda Śląska stały 1550 607 607 39.16% 0.03916
601 99.01%
75 Ośrodek św. Elżbieta, Dom Pomocy Społecznej, Wolności 30 Ruda Śląska dom pomocy społecznej 87 22 22 25.29% 0.02529
21 95.45%
76 Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Sp. z o. o., Wincentego Lipa 2 Ruda Śląska szpital 47 25 25 53.19% 0.05319
25 100.00%
77 Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Sp. z o. o., Główna 11 Ruda Śląska szpital 24 12 12 50.00% 0.05
12 100.00%
78 Pensjonat Senior, Juliusza Słowackiego 22 Ruda Śląska dom pomocy społecznej 16 12 12 75.00% 0.075
12 100.00%
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Miasto Ruda Śląska - ogółem 1 25 4 130 302 106 751 78 1

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad miast na prawach powiatu 20 1
Ogółem 40 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad miast na prawach powiatu 165 72 44% 93 56%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na prezydenta 4 2 50% 2 50%
Ogółem 165 72 44% 93 56%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad miast na prawach powiatu 50 50 50
Średnia wieku kandydatów na prezydenta 54 58 49
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 11 5 45% 6 55%
30-39 28 13 46% 15 54%
40-59 86 34 40% 52 60%
60+ 40 20 50% 20 50%
Ogółem 165 72 44% 93 56%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 0 0 0% 0 0%
40-59 3 1 33% 2 67%
60+ 1 1 100% 0 0%
Ogółem 4 2 50% 2 50%