Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 142 106
Wyborców 119 494
Obwodów 98
  • Wybory do Rady Powiatu Będzińskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto bezdzinMiasto Będzin 29 4 23 16 123
miasto czeladzzMiasto Czeladź 22 3 21 14 114
miasto wojkowiceMiasto Wojkowice 7 15 15 20 20
gmina bobrownikiGmina Bobrowniki 10 15 15 37 37
gmina mierzezciceGmina Mierzęcice 8 15 15 31 31
gmina psaryGmina Psary 9 15 15 26 26
miasto i gmina siewierzMiasto I Gmina Siewierz 8 15 15 61 61
miasto slzawkozwMiasto Sławków 5 15 15 38 38

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa nr 11, Władysława Broniewskiego 12 Będzin stały Tak Ignacego Paderewskiego, Jadwigi Migowej, Józefa Oleksego, Józefa Retingera, Marcina Kasprzaka, PCK, Tadeusza Mazowieckiego, Władysława Broniewskiego, Wojciecha Jastrzębowskiego
2 Przedszkole Miejskie nr 5, Zwycięstwa 21 Będzin stały Tak dr. Adama Bilika, Zwycięstwa
3 Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury, Powstańców Śląskich 1 Będzin stały Nie bp. Adama Śmigielskiego, Powstańców Śląskich
4 Szkoła Podstawowa nr 13, Rewolucjonistów 18 Będzin stały Tak Rewolucjonistów
5 Szkoła Podstawowa nr 13, Rewolucjonistów 18 Będzin stały Nie Gabriela Narutowicza, Ignacego Daszyńskiego
6 Przedszkole Miejskie nr 13, Stanisława Skalskiego 4 Będzin stały Tak Stanisława Skalskiego nr 1, nr 2, nr 4, nr 8, nr 10
7 Przedszkole Miejskie nr 13, Stanisława Skalskiego 4 Będzin stały Nie Rafała Sznajdera, Stanisława Skalskiego nr 3, nr 5, nr 7, nr 9
8 Szkoła Podstawowa nr 1, Szkolna 3 Będzin stały Nie Brzozowa, Cisowa, Dębowa, Grabowa, Jarzębinowa, Jaworowa, Jesionowa, Józefa Piłsudskiego od nr 47 do końca ulicy, Kalinowa, Kasztanowa, Klonowa, Lipowa, Olszynowa, sierż. Grzegorza Załogi, Sosnowa, Topolowa, Wierzbowa.
9 Szkoła Podstawowa nr 1, Szkolna 3 Będzin stały Nie 27 Stycznia, Bolesława Prusa, Cypriana Kamila Norwida, Długa, Juliana Ursyna Niemcewicza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Ludowa, Małobądzka, Nadbrzeżna, Rolnicza, Słowiańska, Stanisława Wyspiańskiego, Stefana Żeromskiego, Szkolna, Szybowa, Władysława Reymonta, Wspólna, Zofii Nałkowskiej.
10 Gimnazjum nr 3, Krakowska 14 Będzin stały Tak 1 Maja nieparzyste od nr 1 do nr 37A i dalej do skrzyżowania z Krakowską i parzyste od nr 2 do nr 92A i dalej do skrzyżowania z Krakowską, Henryka Sienkiewicza, Kazimierza Promyka, Krakowska nieparzyste od nr 3 do nr 47 i dalej do skrzyżowania z 1 Maja i parzyste od nr 2 do nr 82 i dalej do skrzyżowania z 1 Maja, Mikołaja Kopernika, plac Bohaterów Getta Będzińskiego, Robotnicza, Rutki Laskier, Sielecka, Słoneczna, Spółdzielcza, Stanisława Wygodzkiego, św. Brata Alberta, Wapienna, Wesoła, Wilcza, Wincentego Pola, Wyzwolenia, Zagórska.
11 Ośrodek Kultury, Stanisława Małachowskiego 43 Będzin stały Tak Ignacego Bereszki, Jana Sączewskiego, Modrzejowska nieparzyste od nr 73 do końca ulicy i parzyste od nr 54 do końca ulicy, plac 3 Maja, plac kard. Jean-Marie Lustigera, plac Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, Stanisława Małachowskiego.
12 Zespół Szkół Techniczno-Usługowych, 11 Listopada 3 Będzin stały Nie 11 Listopada, dr. Tadeusza Kosibowicza, Ignacego Krasickiego, Józefa Bema, Józefa Piłsudskiego od nr 2 do nr 19, Tadeusza Kościuszki.
13 Gimnazjum nr 1, Sportowa 1 Będzin stały Tak Berka Joselewicza, Czeladzka od nr 3 do nr 15, Góra Zamkowa, Ignacego Potockiego, Jasna, Józefa Piłsudskiego od nr 20 do nr 46, Kamienne Schodki, Modrzejowska nieparzyste od nr 5 do nr 67 i parzyste od nr 4 do nr 52, plac Kazimierza Wielkiego, plac prof. Włodzimierza Wójcika, Plebańska, Podjazie, Podwale, rondo Unii Europejskiej, Rybna, Rybny Rynek, Sportowa, Stanisława Moniuszki, Zamkowa, Zawale, Zawodzie.
14 II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego, Teatralna 5 Będzin stały Nie aleja Hugona Kołłątaja parzyste do nr 52 i nieparzyste do nr 57A, Górna, Jana Kochanowskiego, Juliana Tuwima, Mikołaja Reja, plac ks. prał. Mieczysława Zawadzkiego, Podzamcze, Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Teatralna.
15 Szkoła Podstawowa nr 8, Orla 4 Będzin stały Tak Cicha, Józefa Cieszkowskiego, Kamienna, Kielecka, Krakowska nieparzyste od skrzyżowania z 1 Maja i od nr 53 do końca ulicy i parzyste od skrzyżowania z 1 Maja i od nr 90 do końca ulicy, Łąkowa, Orla, Podmiejska, Wolska.
16 Przedszkole Miejskie nr 10, Kielecka 11 Będzin stały Tak 1 Maja nieparzyste od skrzyżowania z Krakowską i od nr 41 do końca ulicy i parzyste od skrzyżowania z Krakowską i od nr 94 do końca ulicy, gen. Władysława Andersa, Przyjaźni, rtm. Witolda Pileckiego
17 Szkoła Podstawowa nr 6, Marii Konopnickiej 13 Będzin stały Tak Górnicza, Kijowska, Marii Konopnickiej, Rodzinna, Stanisława Kempy , Strzyżowicka, Szybowcowa, Torowa, Wojska Polskiego, Żytnia.
18 Szkoła Podstawowa nr 3, Hugona Kołłątaja 63 Będzin stały Tak Adama Mickiewicza, Bolesława Limanowskiego, Czesława Miłosza, Hugona Kołłątaja, Hutnicza, Osiedlowa, Osówka, Podgórna, Południowa, Poprzeczna, Romualda Traugutta, Stefana Okrzei, Walerego Wróblewskiego, Wojciecha Kilara.
19 Filia Ośrodka Kultury, plac Skarbińskich 1 Będzin stały Tak Adama Asnyka, Boleradz, Doroty, Elizy Orzeszkowej, Fryderyka Chopina, Graniczna, Jana Matejki, Juliusza Słowackiego, Kwiatowa, Ludomira Różyckiego, mjr. Bolesława Zagórnego, Nadgórników, Norberta Barlickiego, Piaskowa, plac Skarbińskich, prof. Jana Świderskiego, Przechodnia, Racjonalizatorów, Węgroda, Willowa, Wiśniowa, Wolności od nr 164 do końca ulicy.
20 Szkoła Podstawowa nr 2, Wolności 51 Będzin stały Tak Astrów, Bławatków, Jabłoniowa, Jaśminowa, Leśna, Modrzewiowa, Mostowa, Namiarkowa, Niecała, Różana, Sadowa, Stokrotek, Tulipanów, Wrzosowa.
21 Szkoła Podstawowa nr 9 Hala Sportowa, Jedności 38 Będzin stały Tak Dąbrowska nieparzyste do nr 161 i parzyste do nr 196, Drzewna, Energetyczna, Gzichowska parzyste od nr 104 do końca ulicy i nieparzyste od nr 115 do końca ulicy, Janusza Korczaka, Jedności, Kolorowa, Krótka, Niepodległości, Odkrywkowa, Odrodzenia, Ogrodowa, Parkowa, Pokoju, Pustkowie, Radosna, Stachowe, Świerkowa
22 Przedszkole Miejskie nr 11, Podłosie 10 Będzin stały Nie Bory, Dąbrowska nieparzyste od nr 163 do końca ulicy i parzyste od nr 198 do końca ulicy, Łączna, Niepiekło, Podleśna, Podłosie, Produkcyjna, Rzeczna, Rzemieślnicza, Usługowa.
23 Przedszkole Miejskie nr 2, Turniejowa 5 Będzin stały Tak Akacjowa, Armii Krajowej, Bolesława Chrobrego, Czeladzka od nr 28 do końca ulicy, Grunwaldzka, Jana III Sobieskiego, Jasielska, Królowej Jadwigi, Mieszka I, Piastowska, Turniejowa, Władysława Jagiełły, Władysława Orkana
24 Szkoła Podstawowa nr 2, Wolności 51 Będzin stały Tak Basztowa, Browarna, Brzozowicka nieparzyste do nr 47 i parzyste do nr 52E, Bursztynowa, Dworska, Grobla, Gzichowska nieparzyste od nr 1 do nr 109 i parzyste od nr 2 do nr 102, Krośnieńska, Mariana Kantora Mirskiego, Mieroszewskich, Partyzantów, Paziowa, Podgrodzie, Polna, Rycerska, Rzeszowska, Skośna, Spokojna, Wolności do nr 162A, Zygmunta Sierakowskiego.
25 Szkoła Podstawowa nr 4 Hala Sportowa, Wisławy Szymborskiej 1 Będzin stały Tak aleja Hugona Kołłątaja parzyste od nr 54 do końca ulicy i nieparzyste od nr 71 do końca ulicy, Andrzeja Wajdy, Cynkowa, Koszelew, Podskarpie, Spacerowa, Wisławy Szymborskiej
26 GPW S. A. Stacja Uzdatniania Wody Będzin, Siemońska 45 Będzin stały Tak Brzozowicka nieparzyste od nr 49 do końca ulicy i parzyste od nr 54 do końca ulicy, Kręta, Nowa, Prosta, Siemońska od linii kolejowej i od nr 25 do końca ulicy, Wiejska, Zaciszna, Zielona.
27 Szkoła Podstawowa nr 4 Hala Sportowa, Wisławy Szymborskiej 1 Będzin stały Tak Filtrowa, Kolejowa, Paryska, Siemońska od nr 1 do nr 21 i dalej do linii kolejowej, Stanisława Staszica, Stawowa, Środkowa, Wąska, Żwirki i Wigury.
28 Dom Pomocy Społecznej, Fryderyka Chopina 1 Będzin dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej przy ul. Fryderyka Chopina 1 i przy ul. Adama Mickiewicza 2
29 PZZOZ Szpital w Będzinie, Stanisława Małachowskiego 12 Będzin szpital Nie PZZOZ Szpital w Będzinie przy ul. Stanisława Małachowskiego 12
1 Dom Pomocy Społecznej "Senior", ul. Szpitalna 5A Czeladź stały Tak ulice: 1 Maja, Będzińska, Boczna, Boguckiego, Bytomska, Ciasna, Gdańska, Grodziecka 1, 7 - 29, Jagodowa, Kacza, Katowicka 1 - 52, 57 - 67 nieparzyste, Kilińskiego, Kombatantów, Kościelna, Łączkowa, Madera, Miodowa, Nadrzeczna, Niwa, Pieńkowskiego, Plac Konstytucji 3 Maja, Podwalna, Przełajska, Rolnicza, Rynek, Rynkowa, Sadowa, Sobieskiego, Staszica 2 - 6 parzyste, Szpitalna 2 - 5C, Walna, Wesoła, Wspólna, Zielona, Związku Orła Białego, Żabia
2 Przedszkole nr 11, ul. Kombatantów 2 Czeladź stały Nie ulice: Chmielna, Czysta, Ogrodowa, Spółdzielcza, Wojkowicka
3 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. 17 Lipca 27 Czeladź stały Tak ulice: Szpitalna od 7 do końca
4 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Szkolna 6 Czeladź stały Nie ulice: 17 Lipca, Szkolna, Waryńskiego
5 Przedszkole Nr 7, ul. Waryńskiego 19 Czeladź stały Tak ulice: 11 Listopada, Armii Krajowej, Asfaltowa, Grodziecka 4A - 6B, od 31 do końca
6 Przedszkole nr 4, ul. Miasta Auby 14 Czeladź stały Nie ulice: Miasta Auby, Tuwima
7 Miejska Biblioteka Publiczna, ul. 1 Maja 27 Czeladź stały Tak ulice: Bratków, Ciołkowskiego, Cmentarna, Dojazd, Górna, Jaśminowa, Kamionka, Kosmonautów, Mieczyków, Modrzejowska, Mysłowicka, Narutowicza, Poprzeczna, Słowiańska, Storczyków, Tulipanów, Wąska, Wrzosowa, Żwirki i Wigury, Żytnia
8 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Reymonta 80 Czeladź stały Nie ulice: Aleja Róż, Astrów, Borowa 1 - 57, Chopina, Czarnomskiego, Czeczotta, Kamienna, Katowicka 73 - 153 nieparzyste, Lotnicza, Łączna, Moniuszki, Niecała, Nowa, Nowopogońska 1 - 99, Okrzei, Polna, Powstania Styczniowego, Reja, Reymonta, Skałka, Sosnowa, Spokojna, Strzelecka, Szarych Szeregów, Ślepa, Topolowa, Wapienna, Zacisze
9 Przedszkole Nr 9, ul. Niepodległości 8 Czeladź stały Nie ulice: Niepodległości, Równoległa, Składkowskiego 1 - 4C, 6 - 6C
10 Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Staszica 47 Czeladź stały Tak ulice: Składkowskiego 5 - 7B nieparzyste, od 8A do końca
11 Żłobek Miejski, ul. Niepodległości 6 Czeladź stały Tak ulice: Cicha, Legionów 1 - 39, 41 - 121 nieparzyste, Siemianowicka, Słoneczna, Sportowa, Staszica od 9 do końca
12 Muzeum Saturn, ul. Dehnelów 10 Czeladź stały Nie ulice: 21 Listopada, Dehnelów 2 - 13, od 23 do końca numery nieparzyste
13 Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia, ul. Dehnelów 45 Czeladź stały Tak ulice: Curie-Skłodowskie, Powstańców Śląskich od 1 do końca numery nieparzyste
14 Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia, ul. Dehnelów 45 Czeladź stały Tak ulice: Bidermanna, Dehnelów od 16 do końca numery parzyste, Górnicza, Legionów 40 - 46 parzyste, od 125 do końca, Miła, Parkowa, Powstańców Śląskich od 2 do końca numery parzyste, Scheiblera, Szyb Jana, Węglowa
15 Przedszkole nr 10, ul. Żeromskiego 19 Czeladź, Piaski stały Tak Borowa od 85 do końca, Broniewskiego, Brynicka, Brzechwy, Harcerska, Katowicka 54 - 110 parzyste, od 157 do końca, Lwowska, Józefa Mazura, Nowopogońska 100 - 214, 216 - 220 parzyste, Piastowska, Poniatowskiego, Pułaskiego, Saturnowska, Sułkowskiego, Szybikowa, Wojciechowskiego, Wybickiego, Żeromskiego
16 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Zwycięstwa 6 Czeladź, Piaski stały Nie ulice: Bema, Krakowska, Krzywa, Płocka, Warszawska, Zwycięstwa
17 Przedszkole nr 10, ul. Żeromskiego 19 Czeladź, Piaski stały Tak ulice: 3 kwietnia, Francuska, Graniczna, Kościuszki, Mickiewicza, Sikorskiego, Trznadla
18 Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Lwowska 2 Czeladź, Piaski stały Nie ulice: Akacjowa, 3 Szyb, Batorego, Daleka, Handlowa, Kasztanowa, Letnia, Małobądzka, Norwida, Piaskowa, Prosta, Pusta, Robotnicza, Staropogońska, Wiejska, Wiosenna, Wiśniowa
19 Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Spacerowa 2 Czeladź, Piaski stały Nie ulice: Adama Asnyka, 27 stycznia, Brzozowa, Jasna, Klonowa, Konopnickiej, Kopernika, Krasickiego, Krótka, Lipowa, Nowopogońska 215 - 221 nieparzyste, od 222 do końca, Osiedle Dziekana 9 - 10G, Promyka, Skorupki, Słowackiego, Spacerowa, Zamiejska, Gabrieli Zapolskiej
20 Przedszkole nr 5, ul. Krótka 1 Czeladź, Piaski stały Tak ulice: Osiedle Dziekana 1 - 1i, 4 - 8F, od 11 do końca, Wyspiańskiego
21 Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Spacerowa 2 Czeladź, Piaski stały Nie ulice: Betonowa, Matejki, Orzeszkowej, Osiedle Dziekana 2 - 3G, Pola, Prusa, Rzemieślnicza, Sienkiewicza, Stawowa
22 Szpital w Czeladzi, Szpitalna 40 Czeladź szpital Nie Szpital
1 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Jana III Sobieskiego 29 Wojkowice stały Tak ulice: Brzeziny, Długosza, Fitelberga, Głowackiego, Harcerska, Jana III Sobieskiego od nr 1 - 112a parzyste i nieparzyste, Karłowicza, Kasprowicza, Paderewskiego, Strażacka, Szymanowskiego, Ogrodowa, Zaułek.
2 Placówka Wsparcia Dziennego „Tlen Wojkowice”, ul. Jana III Sobieskiego 125 Wojkowice stały Nie ulice: Fabryczna, Granitowa, Kopalniana, Morcinka, Proletariatu, Sucharskiego, Zacisze.
3 Gimnazjum, ul. Jana III Sobieskiego 211b Wojkowice stały Nie ulice: Gałczyńskiego, Jana III Sobieskiego od nr 113 - 233 parzyste i nieparzyste i od nr 236 - 288 parzyste, PCK, Plaka, Staffa, Tetmajera.
4 Urząd Miasta, ul. Jana III Sobieskiego 290a Wojkowice stały Tak ulice: Akacjowa, Jana III Sobieskiego od nr 235 - 277 nieparzyste i od nr 290 - 322 parzyste, Kilińskiego, Kossaka, Kosynierów, Nowa, Połaniecka, Pułaskiego, Racławicka.
5 Miejski Ośrodek Kultury, ul. Jaworznik 6 Wojkowice stały Tak ulice: Dojazdowa, Drzymały, Jana III Sobieskiego od nr 281 - 325 nieparzyste i od nr 326 - 677 parzyste i nieparzyste, Jaworznik, Maszyńsko, Piaski, Skłodowskiej-Curie, Słoneczna, Spokojna, Stara, Źrałków.
6 Zakład Karny, Jana III Sobieskiego 298 Wojkowice zakład karny Nie Obwód zamknięty dla Zakładu Karnego
7 Zakład Karny Oddział Aresztu Śledczego, Jana III Sobieskiego 298 Wojkowice areszt Śledczy Nie Obwód zamknięty dla Oddziału Aresztu Śledczego Zakładu Karnego
1 Gminny Ośrodek Kultury, ul. Sienkiewicza 121A Bobrowniki stały Tak Bobrowniki-ulice: Bażantów, Bocianów, Dąbrowskiej, Gminna, Krótka, Ks. Mariana Bogusa, Młyńska, Nowa, Olimpijska, Piłkarska, Polna, Rekreacyjna, Sienkiewicza od nr 1 do nr 259, Słowackiego, Sportowa, Strażacka, Wypoczynkowa
2 Przedszkole Publiczne, ul. 1 Maja 73a Bobrowniki stały Nie Bobrowniki-ulice: Akacjowa, Koszarowa, 1 Maja, Podgórna, Podlipie, Sienkiewicza od nr 260 do końca, Teligi, Topolowa, Wyzwolenia.
3 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Kościuszki 32 Dobieszowice stały Tak Dobieszowice
4 Remiza OSP, ul. Strażacka 1 Myszkowice stały Nie Myszkowice
5 Remiza OSP, ul. Kościuszki 69 Rogoźnik stały Tak Rogoźnik-ulice: Brylantowa, Diamentowa, Gawczyce, Kolejowa, Kościuszki od nr 1 do nr 160A, Krótka, 1 Maja, Łączna, Narutowicza, Okrzei, Podmiedze, Podraszkowie, Polna, Szafirowa, Szmaragdowa, Trzcionki, Zielone Wzgórze.
6 Przedszkole Publiczne, ul. Zacisze 1 Rogoźnik stały Tak Rogoźnik-ulice: Brzozowa, Cmentarna, Fabryczna, Kościuszki od nr 161 do końca, Krupna, 11 Listopada, 3 Maja, Ogrodowa, Ogrodzieniec, Osiedle Robotnicze, Parkowa, Szkolna, Wczasowa, Węgroda, Zacisze, Źródlana, Widokowa, Bukowa, Akacjowa, Jesionowa, Dębowa, Klonowa, Lipowa, Orzechowa
7 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Szkolna 5 Sączów stały Tak Sączów
8 Szkoła Podstawowa, ul. Kościuszki 71 Siemonia stały Nie Siemonia
9 Remiza OSP, ul. Wolności 29A Twardowice stały Nie Twardowice
10 Remiza OSP, ul. Kościuszki 21 Wymysłów stały Nie Wymysłów
1 Gminna Biblioteka Publiczna w Mierzęcicach, ul. Wolności 62a Mierzęcice stały Tak Sołectwo Mierzęcice
2 Szkoła Podstawowa w Przeczycach, ul. Tysiąclecia 6 Przeczyce stały Nie Sołectwo Przeczyce
3 Szkoła Podstawowa w Toporowicach, ul. Czerwonego Zagłębia 6 Toporowice stały Nie Sołectwo Toporowice
4 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi, ul. Zawadzkiego 161 Nowa Wieś stały Tak Sołectwo Nowa Wieś Sołectwo Najdziszów
5 Szkoła Podstawowa w Boguchwałowicach, ul. Buczka 1 Boguchwałowice stały Nie Sołectwo Boguchwałowice
6 Remiza OSP w Sadowiu, ul. Dworska 3 B Sadowie stały Nie Sołectwo Sadowie Sołectwo Zawada
7 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Mierzęcicach, ul. Kolejowa 122 Mierzęcice stały Tak Sołectwo Mierzęcice Osiedle
8 Siedziba OSP w Mierzęcicach II, ul. Kolejowa 1 Mierzęcice stały Tak Sołectwo Mierzęcice II
1 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbiu, ul. Pocztowa 34 Dąbie stały Tak Sołectwo Brzękowice: Brzękowice Dolne, Brzękowice Wał, Goląsza Dolna. Sołectwo Dąbie: Dąbie ul. Dolna, Dąbie Chrobakowe, Dąbie ul. Pocztowa.
2 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Goląszy-Brzękowicach, 2 Brzękowice Górne stały Nie Sołectwo Goląsza: Brzękowice Górne, Dąbie Górne, Dąbie ul. Kościelna, Goląsza Górna.
3 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Górze Siewierskiej, ul. Szopena 5 Góra Siewierska stały Tak Sołectwo Góra Siewierska ul.: 1 Maja, Bazaltowa, Bursztynowa, Diamentowa, Dolomitowa, Górna, Granitowa, Kalcytowa, Kochanowskiego, Kościuszki, Kwarcowa, Leśna, Miedziana, Ogrodowa, Parkowa, Szopena, Wapienna, Widokowa, Złota.
4 Szkoła Podstawowa im. Emilii Gierczak w Gródkowie, ul. Leśna 2 Grodków stały Tak Sołectwo Gródków ul.: Dojazdowa, Górna, Grodziecka, Kolejowa, Kwiatowa, Leśna, Łączna, Pokoju, Polna, Południowa, Poprzeczna, Spokojna, Wschodnia, Wspólna, Zwycięstwa.
5 Budynek byłej Szkoły Podstawowej w Malinowicach, ul. Szkolna 23 Malinowice stały Nie Sołectwo Malinowice ul.: Bory, Brzozowa, Bukowa, Jodłowa, Krótka, Malinowicka, Modrzewiowa, Ogrodowa, Słoneczna, Strumyczna, Szkolna, Topolowa, Wiejska, Wierzbowa, Zielona.
6 Ośrodek Kultury w Preczowie, ul. Dębowa 1 Preczów stały Nie Sołectwo Preczów ul.: Brzeźna, Dębowa, Górna, Jaworowa, Miodowa, Polna, Skowronków, Sosnowa, Szkolna, Wiejska, Zielona.
7 Szkoła Podstawowa im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Psarach, ul. Szkolna 32 Psary stały Tak Sołectwo Psary ul.: Akacjowa, Leśna, Malinowicka, Wiejska od nr 1 do nr 140a. Sołectwo Psary ul. Wiejska od nr 141 do końca zabudowy, Górna, Gródkowska, Szkolna od nr 1 do nr 43, Łączna, Grabowa, Polna, Zwycięstwa od nr 1 do nr 22, Łąkowa. Sołectwo Psary ul. Wspólna, Wolności, Kolejowa, Irysów, Kamienna, Zwycięstwa od nr 23 do końca zabudowy, Reymonta, Boczna. Sołectwo Psary ul. Szkolna od nr 44 do końca zabudowy, Kasztanowa, Graniczna.
8 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 w Sarnowie (Szkoła Podstawowa im. Alfreda Szklarskiego), ul. Szkolna 5 Sarnów stały Tak Sołectwo Sarnów ul.: Browarna, Gruntowa, Poprzeczna, Wiejska, Spacerowa, Kamienna, Jasna, Źródlana, Stara, Malinowicka. Sołectwo Sarnów ul.: Główna, Graniczna, Krótka, Leśna, Nowa, Parkowa, Piaskowa, Podgórna, Szkolna, Środkowa, Wąska, Zielona.
9 Przedszkole Publiczne im. Misia Uszatka w Strzyżowicach, ul. 1 Maja 17 Strzyżowice stały Tak Sołectwo Strzyżowice ul.: Belna, Boczna, Cicha, Graniczna od nr 1a do nr 10, Parkowa, Szosowa od nr 1 do nr 32, Szosowa 34. Sołectwo Strzyżowice ul.: 1 Maja, Graniczna od nr 11 do końca zabudowy, Ogrodowa, Podwale, Rogoźnicka, Szopena, Szosowa nr 33 i 35, Szosowa od nr 36 do końca zabudowy, Żwirowa, Sportowa.
1 Liceum Ogólnokształcące w Siewierzu, ul. Kościuszki 15 Siewierz stały Nie Siewierz, ulice: Altanka, Bacholińska, Będzińska, Boczna, Bohaterów, Bytomska, Chabrowa, Chmielowskie, Cmentarna, Czarnieckiego, Długa, Długosza, Dobrej Nadziei, Dzikiej Wiśni, Górki, Górna, Graniczna, Jeziorna, Kamienna, Kielecka, Klubowa, Kolejowa, Kopernika, Kościuszki, Krakowska, Kręta, Krótka, Krzywa, Leśna, Ludowa, Łysa Góra, Marszałka Piłsudskiego, Młyńska, Mostowa, Nad Zalewem, Nawrota, Nowa, Nowomiejska, Oleśnickiego, Piaskowa, Plac Ogrójecki, Plac Róży Wiatrów, Plac Strażacki, Podgórna, Przemysłowa, Relaksowa, Rybacka, Rynek, Rzeczna, Sadowa, Słoneczna, Sosnowa, Sportowa, Stawowa, Stoczkowa, Strażacka, Strumień, Sucha, Ściegna, Trojedzianka, Warszawska, Wąska, Wczasowa, Wesoła, Wichrowe Wzgórze, Wiklinowa, Willowa, Wiosenna, Wiśniowa, Wodna, Wolności, Wspólna, Wygodna, Zacisze, Zagłębiowska, Zdrojowa, Zielona, Zielone Wzgórze, Źródlana.
2 Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu, ul. Słowackiego 2a Siewierz stały Tak Siewierz, ulice: Akacjowa, Bednarska, Bema, Brzozowa, Cicha, Częstochowska, Dąbrowskiego, Fryderyka Chopina, Generała Sikorskiego, Grabowa, Grzybowa, Ignacego Paderewskiego, Jałowcowa, Jodłowa, Klonowa, Księdza Gietyngiera, Legionistów, Letniskowa, Lipowa, 11 Listopada, Łąkowa, 3 Maja, Mickiewicza, Miodowa, Modrzewiowa, Ogrodowa, Olchowa, Parkowa, Plac Wojska Polskiego, Polna, Rymarska, Sienkiewicza, Słowackiego, Spokojna, Stolarska, Targowa, Tartaczna, Towarowa, Wierzbowa, Władysława Łokietka, Wrzosowa, Zbożowa, Ziołowa, Żeromskiego, Żwirki i Wigury.
3 Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Brudzowicach, ul. Szkolna 2 Brudzowice, Szkolna stały Tak Sołectwo: Brudzowice Ulice: Cisowa, Gajowa, Główna, Jagodowa, Katowicka, Krzanów, Leśniczówka, Osiedlowa, Przykościelna, Szkolna, Surmy.
4 Budynek szkolny w Dziewkach, ul. Niwy 16 Dziewki stały Nie Sołectwo: Dziewki Wieś: Dziewki ulice: Kazimierzówka, Niwy, Pańskie, Pasternik, Podbagnie, Podgródkowa, Podżarze, Witolda Pileckiego. Sołectwo: Nowa Wioska Wieś: Nowa Wioska.
5 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojkowicach Kościelnych, ul. Zachodnia 4 Wojkowice Kościelne stały Tak Sołectwo: Podwarpie Wsie: Hektary, Marcinków, Podwarpie, Zawarpie. Wojkowice Kościelne ul. Przeczycka, Sołectwo: Tuliszów Wieś: Tuliszów. Sołectwo: Warężyn Wsie: Kuźnica Piaskowa, Kuźnica Podleśna, Kuźnica Warężyńska, Podwarężyn, Przedwarężyn, Warężyn. Sołectwo: Wojkowice Kościelne ulice: Dąbrowska, Drogowców, Karsów, Kościelna, Piastowska, Pierkowskie, Podskale, Różana, Wschodnia, Zachodnia, Zawodzie.
6 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelisławicach, ul. Przyszłości 9 Żelisławice stały Nie Sołectwo: Żelisławice ulice: Goplana, Górny Las, Kwiatowa, Niwecka, Ostoi, Piastów, Podleśna, Przyjaźni, Przyszłości, Rolnicza, Siewierska, Zarzecze, Wsie: Czekanka, Dzierżawa, Słowik. Sołectwo: Leśniaki Wieś: Leśniaki.
7 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołuchowicach, 82 Gołuchowice stały Tak Sołectwo: Gołuchowice Wieś: Gołuchowice.
8 Szpital Chorób Płuc w Siewierzu Sp. z o. o., Zbigniewa Oleśnickiego 21 Siewierz szpital Nie pacjenci szpitala
1 Szkoła Podstawowa im. Jana Baranowskiego, ul. Browarna 55 Sławków stały Tak ulice: Biskupia, Chwaliboskie, Fabryczna, Francesco Nullo, Garncarska, Gołębia, Hipolita Kownackiego, Jagiellońska, Jana Matejki, Jazy, Juliusza Słowackiego, Karola Szymanowskiego, Komora, Kościelna, Księża Droga, Legionów Polskich, Mały Rynek, Michałów, Niwka, Olkuska, Staropocztowa, Wał, Wikle, Zakościelna, Zamkowa
2 Szkoła Podstawowa im. Jana Baranowskiego, ul. Browarna 55 Sławków stały Tak ulice: Browarna, Gwarków Sławkowskich, Kabania, Kołdaczka, Kozłowska, Kwartowska, Łosińska, marszałka Józefa Piłsudskiego, Młyńska, Okradzionowska, Piekarska, Podwalna, Radosna, Rynek, Strzemieszycka, Świętego Jakuba, Walcownia, Wrocławska, Zbożowa, Żupnicza
3 Zespół Szkół im. Jana Pawła II, ul. gen. Władysława Sikorskiego 4 Sławków stały Tak ulice: Krzywda, Polskiego Czerwonego Krzyża nr: 1, 1B, 2, 3a, 5, 5a, 6, 7, 7a, 9, 9a, 11, 12, 13a, 15, 15a, 16, 17, 19, 21, Poprzeczna, Siewierska, Świętojańska, Zawalna
4 Miejska Biblioteka Publiczna, ul. gen. Władysława Sikorskiego 4 Sławków stały Nie ulice: 23 Stycznia, Armii Krajowej, Cechowa, Cegielniana, Dębniki, Dymniki, generała Józefa Hallera, generała Władysława Sikorskiego, Grodzka, Hrubieszowska, inż. Władysława Sujkowskiego, Kolejowa, Krakowska, Obrońców Westerplatte, Owocowa, Pańska Góra, Wita Stwosza, Wrzosowa, Zagródki
5 Szkolne Schronisko Młodzieżowe, ul. Niwa 45 Sławków, Niwa stały Nie ulice: Borowa, Borówkowa, Botaniczna, Brzozowa, Burki, Dębowa Góra, Gajowych, Groniec, Jałowcowa, Jarzębinowa, Jaśminowa, Jaworowa, Jesionowa, Jodłowa, Konarowa, Konwaliowa, Korzenna, Lisia, Makowa, Miedawa, Modrzewiowa, Myśliwych, Niwa, Pasterska, Piernikarka, Plebiscytowa, Ryszka, Sarnia, Słonecznikowa, Sosnowa, Staszówka, Stawki, Stokrotek, Storczyków, Szerokotorowa, Świerkowa, Świętego Huberta, Wiejska, Wilcza, Zachodnia, Zajęcza

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Będzin 10 44 180 6 70
0.0000020000Nr 2 Czeladź 6 25 784 6 48
0.0000030000Nr 3 Wojkowice, Mierzęcice, Siewierz 5 24 220 6 42
0.0000040000Nr 4 Bobrowniki, Psary, Sławków 6 25 310 6 46
Podsumowanie 27 119 494 24 206

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM KKW SLD LEWICA RAZEM 12 8 7 8 35
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 KWW KUKIZ'15 10 8 7 7 32
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 12 8 7 8 35
18 KOMITET WYBORCZY KOMITET ROZWOJU ZAGŁĘBIA KW KOMITET ROZWOJU ZAGŁĘBIA 12 8 7 7 34
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU BĘDZIŃSKIEGO KWW WSPÓLNIE DLA POWIATU BĘDZIŃSKIEGO 12 8 7 8 35
20 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCIN LAZAR KWW MARCIN LAZAR 12 8 7 8 35

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 44 190 23 632 23 596 53.40% 0.0534
22 619 95.86% 0.09586
Tak
2 25 801 14 794 14 784 57.30% 0.0573
14 138 95.63% 0.09563
Tak
3 23 642 13 424 13 398 56.67% 0.05667
12 872 96.07% 0.09607
Tak
4 25 322 14 707 14 701 58.06% 0.05806
14 085 95.81% 0.09581
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 16 909 35 26.54% 0.02654
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 3 947 32 6.19% 0.00619
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 13 453 35 21.11% 0.02111
18 KOMITET WYBORCZY KOMITET ROZWOJU ZAGŁĘBIA 5 449 34 8.55% 0.00855
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU BĘDZIŃSKIEGO 16 355 35 25.67% 0.02567
20 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCIN LAZAR 7 601 35 11.93% 0.01193

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 16 909 35 9 26.54% 0.02654
Tak
8 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 3 947 32 0 6.19% 0.00619
Nie
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 13 453 35 6 21.11% 0.02111
Tak
18 KOMITET WYBORCZY KOMITET ROZWOJU ZAGŁĘBIA 5 449 34 1 8.55% 0.00855
Tak
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU BĘDZIŃSKIEGO 16 355 35 8 25.67% 0.02567
Tak
20 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCIN LAZAR 7 601 35 3 11.93% 0.01193
Tak

Rada Powiatu Będzińskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 5 1 SZALENIEC Sebastian Adrian 3 452 15.26% 0.01526
Tak
1 5 2 MENTEL Halina Jadwiga 703 3.11% 0.00311
Tak
1 5 3 KWAŚNICKA Elżbieta Maria 399 1.76% 0.00176
Nie
1 5 4 ADAMCZYK Rafał Jan 472 2.09% 0.00209
Tak
1 5 5 IWAŃSKI Grzegorz Jacek 227 1.00% 0.001
Nie
1 5 6 ADAMCZYK Karolina Olga 152 0.67% 0.00067
Nie
1 5 7 RESPONDEK Bożena Franciszka 310 1.37% 0.00137
Nie
1 5 8 STANEK-KOZŁOWSKA Renata Elżbieta 351 1.55% 0.00155
Nie
1 5 9 STRÓZIK Marek 235 1.04% 0.00104
Nie
1 5 10 KOŁACZ Jacek Stanisław 285 1.26% 0.00126
Nie
1 5 11 PAWĘZOWSKA Anna Ewa 506 2.24% 0.00224
Tak
1 5 12 BŁACH Ireneusz 463 2.05% 0.00205
Nie
1 8 1 BIENIECKI Maciej Bogumił 433 1.91% 0.00191
Nie
1 8 2 GĘBORSKI Janusz Wojciech 111 0.49% 0.00049
Nie
1 8 3 SZYMCZAK Jolanta Barbara 67 0.30% 0.0003
Nie
1 8 4 ZIĘBA Edyta Iwona 137 0.61% 0.00061
Nie
1 8 5 KOTERWA Renata 53 0.23% 0.00023
Nie
1 8 6 OLESZAK Michał Łukasz 46 0.20% 0.0002
Nie
1 8 7 GOLDA Paulina Dominika 60 0.27% 0.00027
Nie
1 8 8 LACHIEWICZ Leszek Henryk 29 0.13% 0.00013
Nie
1 8 9 BARTOSZEWICZ Katarzyna Joanna 32 0.14% 0.00014
Nie
1 8 10 ZIELIŃSKI Marcin Paweł 89 0.39% 0.00039
Nie
1 10 1 WATOŁA Arkadiusz Czesław 2 027 8.96% 0.00896
Tak
1 10 2 PRUSZOWSKA-MIKOŁAJCZAK Agnieszka Grażyna 581 2.57% 0.00257
Tak
1 10 3 KOCZUR Anna Stanisława 479 2.12% 0.00212
Nie
1 10 4 KISIEL Marek Marcin 260 1.15% 0.00115
Nie
1 10 5 PIWKO Zenon 159 0.70% 0.0007
Nie
1 10 6 MACIEJEWSKA Katarzyna Anna 739 3.27% 0.00327
Tak
1 10 7 PILCH Józef Janusz 162 0.72% 0.00072
Nie
1 10 8 STARZYŃSKA Edyta Ewa 152 0.67% 0.00067
Nie
1 10 9 SŁOWIK Marcin Maciej 123 0.54% 0.00054
Nie
1 10 10 JACKIEWICZ Katarzyna Jolanta 111 0.49% 0.00049
Nie
1 10 11 STĘPIEŃ Adam Jerzy 122 0.54% 0.00054
Nie
1 10 12 SNOPEK Andrzej Zdzisław 119 0.53% 0.00053
Nie
1 18 1 BYSTROWSKI Emil 414 1.83% 0.00183
Nie
1 18 2 BARAN Radosław 358 1.58% 0.00158
Nie
1 18 3 LACEK Ewa Zofia 194 0.86% 0.00086
Nie
1 18 4 BEBAK Henryk Stefan 27 0.12% 0.00012
Nie
1 18 5 WŁODARZ Agata Małgorzata 89 0.39% 0.00039
Nie
1 18 6 BRONIKOWSKA Izabela Lucyna 79 0.35% 0.00035
Nie
1 18 7 ŁEBEK Wojciech 93 0.41% 0.00041
Nie
1 18 8 SZCZEPAŃCZYK Edward Franciszek 26 0.11% 0.00011
Nie
1 18 9 KWIECIEŃ Kajetan Zdzisław 91 0.40% 0.0004
Nie
1 18 10 WINKIEL Joanna 58 0.26% 0.00026
Nie
1 18 11 GRABARCZYK Mariusz Piotr 57 0.25% 0.00025
Nie
1 18 12 CHMIELEWSKA Dorota Maria 61 0.27% 0.00027
Nie
1 19 1 SZYDŁOWSKI Adam Stanisław 1 413 6.25% 0.00625
Tak
1 19 2 POTĘPA Maria Barbara 482 2.13% 0.00213
Nie
1 19 3 ŁAPAJ Bożena Irena 606 2.68% 0.00268
Tak
1 19 4 KIDAWA Mariola 470 2.08% 0.00208
Nie
1 19 5 JAKUBCZYK Dariusz Piotr 160 0.71% 0.00071
Nie
1 19 6 JANUSZ-SENDER Jadwiga Władysława 155 0.69% 0.00069
Nie
1 19 7 DRZEWIECKA Anna Bożena 295 1.30% 0.0013
Nie
1 19 8 KABAT Błażej Sebastian 95 0.42% 0.00042
Nie
1 19 9 ŚWIGOŃ Robert Jan 148 0.65% 0.00065
Nie
1 19 10 KATOLIK Mateusz Grzegorz 112 0.50% 0.0005
Nie
1 19 11 KUBACKA Tatiana Gabriela 105 0.46% 0.00046
Nie
1 19 12 NOWAK-CHROSTOWSKA Agnieszka Dorota 101 0.45% 0.00045
Nie
1 20 1 SMÓŁKA Bartosz Tomasz 804 3.55% 0.00355
Tak
1 20 2 PODGÓRSKA-RYKAŁA Joanna Maria 646 2.86% 0.00286
Nie
1 20 3 LUBECKA Olga Monika 229 1.01% 0.00101
Nie
1 20 4 BORKOWSKI Maciej Zbigniew 270 1.19% 0.00119
Nie
1 20 5 RÓJ Aleksandra Kinga 354 1.57% 0.00157
Nie
1 20 6 PICHURA Jan Jacek 122 0.54% 0.00054
Nie
1 20 7 ROJEK Karolina Aleksandra 163 0.72% 0.00072
Nie
1 20 8 BIAŁAS Mateusz Adrian 78 0.34% 0.00034
Nie
1 20 9 PODSIADŁO Piotr Jan 207 0.92% 0.00092
Nie
1 20 10 TKACZ Ryszard Marian 177 0.78% 0.00078
Nie
1 20 11 KNOPISZ Maria 44 0.19% 0.00019
Nie
1 20 12 MANTERYS Iwona Klementyna 190 0.84% 0.00084
Nie
2 5 1 GRAD Jerzy Leon 855 6.05% 0.00605
Tak
2 5 2 MALCZEWSKI Michał Marcin 360 2.55% 0.00255
Nie
2 5 3 SŁOMKA Michał Andrzej 192 1.36% 0.00136
Nie
2 5 4 GĄTKIEWICZ Janusz Wojciech 544 3.85% 0.00385
Nie
2 5 5 HOMEL Aneta Małgorzata 134 0.95% 0.00095
Nie
2 5 6 KUZIA Agata Bernadetta 76 0.54% 0.00054
Nie
2 5 7 PIKUŁA Jadwiga Małgorzata 88 0.62% 0.00062
Nie
2 5 8 CZEKAJSKI Marek Michał 105 0.74% 0.00074
Nie
2 8 1 SZOTOWSKI Tomasz 341 2.41% 0.00241
Nie
2 8 2 PAWŁOWSKI Dariusz Stanisław 78 0.55% 0.00055
Nie
2 8 3 CWYNAR Jerzy Stanisław 55 0.39% 0.00039
Nie
2 8 4 SKOWRON Maksym Mirosław 55 0.39% 0.00039
Nie
2 8 5 DOBIŃSKA-GRACZYK Maja Agnieszka 61 0.43% 0.00043
Nie
2 8 6 GÓRSKI Henryk Jan 85 0.60% 0.0006
Nie
2 8 7 KURCEWICZ Ksenia Aneta 43 0.30% 0.0003
Nie
2 8 8 KUŚ Elżbieta 106 0.75% 0.00075
Nie
2 10 1 DROŻDŻOWSKI Mateusz Andrzej 1 052 7.44% 0.00744
Tak
2 10 2 KOZIEŁ Mariola Barbara 284 2.01% 0.00201
Nie
2 10 3 BRONISZEWSKI Tomasz Władysław 325 2.30% 0.0023
Nie
2 10 4 KOSMALA Teresa Ewa 405 2.86% 0.00286
Nie
2 10 5 PIOTROWSKI Waldemar 123 0.87% 0.00087
Nie
2 10 6 MRÓZ Maria Teresa 70 0.50% 0.0005
Nie
2 10 7 CIEŚLIK Anna 155 1.10% 0.0011
Nie
2 10 8 SZOTOWSKA Hanna Maria 243 1.72% 0.00172
Nie
2 18 1 BĄK Dorota Józefa 478 3.38% 0.00338
Nie
2 18 2 KOZŁOWSKI Mariusz Robert 134 0.95% 0.00095
Nie
2 18 3 JURCZYŃSKI Tadeusz Władysław 147 1.04% 0.00104
Nie
2 18 4 PASOŃ Patrycja Maria 71 0.50% 0.0005
Nie
2 18 5 GÓRA Bogusław Stanisław 54 0.38% 0.00038
Nie
2 18 6 ŚLIWA Paweł Jerzy 69 0.49% 0.00049
Nie
2 18 7 KOCZOTOWSKA Anna Ewa 96 0.68% 0.00068
Nie
2 18 8 TARKOTA Krzysztof Józef 55 0.39% 0.00039
Nie
2 19 1 POWAŁKA Jan Bogusław 978 6.92% 0.00692
Tak
2 19 2 ZAWIŁA Beata 719 5.09% 0.00509
Tak
2 19 3 RAJCA Marek 813 5.75% 0.00575
Tak
2 19 4 HETMAŃCZYK Anna 680 4.81% 0.00481
Nie
2 19 5 PIECH Anna 661 4.68% 0.00468
Nie
2 19 6 PUŁAWSKA Justyna Krystyna 269 1.90% 0.0019
Nie
2 19 7 PODGÓRSKI Jacek Paweł 310 2.19% 0.00219
Nie
2 19 8 SZALENIEC Iwona Teresa 1 679 11.88% 0.01188
Tak
2 20 1 ZUB Łukasz Tomasz 428 3.03% 0.00303
Nie
2 20 2 JANUS Maciej Emil 205 1.45% 0.00145
Nie
2 20 3 DERELA Anna Iwona 65 0.46% 0.00046
Nie
2 20 4 KOT Jarosław Henryk 25 0.18% 0.00018
Nie
2 20 5 KORSZYŁOWSKA Anita Agnieszka 19 0.13% 0.00013
Nie
2 20 6 LESZCZYŃSKI Andrzej Edward 31 0.22% 0.00022
Nie
2 20 7 JAMROCHA Kinga Karolina 170 1.20% 0.0012
Nie
2 20 8 JAKUBOWSKI Mateusz Paweł 147 1.04% 0.00104
Nie
3 5 1 MUCHA Jan 1 236 9.60% 0.0096
Tak
3 5 2 WALUSZCZYK Teresa Maria 364 2.83% 0.00283
Nie
3 5 3 HYLEWSKA Elżbieta Maria 110 0.85% 0.00085
Nie
3 5 4 KAWECKA Halina Łucja 110 0.85% 0.00085
Nie
3 5 5 TWARDOCH Zbigniew Eugeniusz 312 2.42% 0.00242
Nie
3 5 6 WTOREK Tadeusz Ryszard 115 0.89% 0.00089
Nie
3 5 7 KRZYKAWSKI Jan Maciej 173 1.34% 0.00134
Nie
3 8 1 MAJCZAK Janusz Feliks 377 2.93% 0.00293
Nie
3 8 2 DYDAK Maciej Przemysław 162 1.26% 0.00126
Nie
3 8 3 CHROBAK Barbara Ewa 89 0.69% 0.00069
Nie
3 8 4 KUPIEC Krystyna Dorota 85 0.66% 0.00066
Nie
3 8 5 NOWAK Edward 89 0.69% 0.00069
Nie
3 8 6 WĘGRZYN Agnieszka Maria 59 0.46% 0.00046
Nie
3 8 7 KUŁACH Artur Grzegorz 120 0.93% 0.00093
Nie
3 10 1 KOWALIK Dorota Halina 799 6.21% 0.00621
Tak
3 10 2 DOBROWOLSKI Paweł 634 4.93% 0.00493
Nie
3 10 3 RZEPECKI Sylwester Adam 613 4.76% 0.00476
Nie
3 10 4 KRZYKAWSKA Henryka 204 1.58% 0.00158
Nie
3 10 5 KWIECIEŃ Witold Marek 206 1.60% 0.0016
Nie
3 10 6 MANDAT Mirosława Maria 98 0.76% 0.00076
Nie
3 10 7 TWARDOCH Tadeusz Czesław 420 3.26% 0.00326
Nie
3 18 1 GAJDZIK Zofia Halina 493 3.83% 0.00383
Tak
3 18 2 KUBIK Radosław Antoni 292 2.27% 0.00227
Nie
3 18 3 LUBAS Krzysztof Piotr 239 1.86% 0.00186
Nie
3 18 4 CAŁKA Mirosława Maria 319 2.48% 0.00248
Nie
3 18 5 AUGUSTAK Piotr Wacław 30 0.23% 0.00023
Nie
3 18 6 BUCZEK Anna Maria 170 1.32% 0.00132
Nie
3 18 7 ŻELAZNY Krystian Zbigniew 147 1.14% 0.00114
Nie
3 19 1 WALUSZCZYK Dariusz Marcin 1 122 8.72% 0.00872
Tak
3 19 2 CEMBRZYŃSKI Andrzej Czesław 662 5.14% 0.00514
Nie
3 19 3 ZIMNIK Grzegorz Edward 311 2.42% 0.00242
Nie
3 19 4 KOCOT Grażyna Maria 293 2.28% 0.00228
Nie
3 19 5 KRECZKO Magdalena Joanna 297 2.31% 0.00231
Nie
3 19 6 CEBULA Barbara Katarzyna 66 0.51% 0.00051
Nie
3 19 7 DYDUCH Mariusz Piotr 389 3.02% 0.00302
Nie
3 20 1 PAWŁOWSKA-DYSZY Monika Anna 541 4.20% 0.0042
Tak
3 20 2 WADOWSKA Katarzyna Magdalena 262 2.04% 0.00204
Nie
3 20 3 BIEDROŃ Jacek Józef 225 1.75% 0.00175
Nie
3 20 4 MAJEWSKI Marcin Jan 116 0.90% 0.0009
Nie
3 20 5 ZIĘBA Katarzyna Joanna 154 1.20% 0.0012
Nie
3 20 6 JANKOWSKI Andrzej Janusz 5 0.04% 4.0E-5
Nie
3 20 7 SARNIK Jarosław Mirosław 364 2.83% 0.00283
Nie
4 5 1 BIEROŃSKA Ewa Katarzyna 1 644 11.67% 0.01167
Tak
4 5 2 KOZIEŁ Marian Leopold 785 5.57% 0.00557
Tak
4 5 3 GARCZARCZYK Cezary Konstanty 788 5.59% 0.00559
Tak
4 5 4 POLAK Lidia Lucyna 303 2.15% 0.00215
Nie
4 5 5 KRASOŃ Przemysław Marcin 527 3.74% 0.00374
Nie
4 5 6 WIATR Beata Violetta 56 0.40% 0.0004
Nie
4 5 7 KORPAK Mariusz Adam 182 1.29% 0.00129
Nie
4 5 8 PŁOSZAJ Teresa Wanda 295 2.09% 0.00209
Nie
4 8 1 ZWOLIŃSKI Marcin Janusz 449 3.19% 0.00319
Nie
4 8 2 WYLON Jarosław Grzegorz 160 1.14% 0.00114
Nie
4 8 3 IWAN Zenobia Elżbieta 41 0.29% 0.00029
Nie
4 8 4 SZYMAŃSKI Sebastian Piotr 121 0.86% 0.00086
Nie
4 8 5 MARKUSIK Lucyna Janina 43 0.31% 0.00031
Nie
4 8 6 GARCZARCZYK Agnieszka 129 0.92% 0.00092
Nie
4 8 7 BARYŁKO Krzysztof Robert 142 1.01% 0.00101
Nie
4 10 1 TRZCIONKA Włodzimierz Walerian 920 6.53% 0.00653
Tak
4 10 2 FLAK Henryk Stanisław 383 2.72% 0.00272
Nie
4 10 3 STRĄK Jacek Mariusz 184 1.31% 0.00131
Nie
4 10 4 PITAS Zdzisław Wacław 296 2.10% 0.0021
Nie
4 10 5 TRAWCZYŃSKA Ewa Irena 302 2.14% 0.00214
Nie
4 10 6 SOBOLEWSKA Olga Lucyna 270 1.92% 0.00192
Nie
4 10 7 BIAŁAS Jolanta Agnieszka 158 1.12% 0.00112
Nie
4 10 8 KOPKA Krzysztof Wincenty 275 1.95% 0.00195
Nie
4 18 1 KOS Adrianna Romualda 261 1.85% 0.00185
Nie
4 18 2 BURDA Anna Joanna 97 0.69% 0.00069
Nie
4 18 3 SOBIESZEK Paweł Marian 412 2.93% 0.00293
Nie
4 18 4 NIEDBAŁA Agnieszka Aniela 108 0.77% 0.00077
Nie
4 18 5 STAROŚCIAK-RYCHLIK Magdalena Anna 37 0.26% 0.00026
Nie
4 18 6 WRÓBEL Bartłomiej Piotr 158 1.12% 0.00112
Nie
4 18 7 NOWAK Dariusz Leszek 35 0.25% 0.00025
Nie
4 19 1 DRÓŻDŻ Adam Mariusz 555 3.94% 0.00394
Nie
4 19 2 ZIEMBA Piotr Łukasz 501 3.56% 0.00356
Nie
4 19 3 SIWCZYK Łukasz Piotr 560 3.98% 0.00398
Nie
4 19 4 BOREK-BRZEZIŃSKA Agnieszka Alicja 235 1.67% 0.00167
Nie
4 19 5 KOCOT Rafał Jan 565 4.01% 0.00401
Tak
4 19 6 TRAWCZYŃSKI Jacek Jan 152 1.08% 0.00108
Nie
4 19 7 CZERSKA-OZDOWY Aleksandra 145 1.03% 0.00103
Nie
4 19 8 KOSMALA-GĄSIOR Teresa Mieczysława 251 1.78% 0.00178
Nie
4 20 1 WĄTOR Angelika Weronika 540 3.83% 0.00383
Tak
4 20 2 TARMAS Zbigniew Władysław 209 1.48% 0.00148
Nie
4 20 3 POLASIAK Grażyna Ewa 324 2.30% 0.0023
Nie
4 20 4 BIAŁAS Paweł Czesław 31 0.22% 0.00022
Nie
4 20 5 TRZCIONKOWSKI Paweł Andrzej 226 1.60% 0.0016
Nie
4 20 6 JANOTA Łukasz Jerzy 76 0.54% 0.00054
Nie
4 20 7 TRZEWIK-WIECZOREK Liliana Grażyna 36 0.26% 0.00026
Nie
4 20 8 PASAMONIK Olga Izabela 118 0.84% 0.00084
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Będziński - ogółem 9 161 101 142 106 119 494 98 3 4 1
Gminy ogółem 8 134 97 142 106 119 494 98 3 4 1
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 2 44 7 83 285 69 964 51 0 1 1
   Gminy do 20 000 mieszkańców 6 90 90 58 821 49 530 47 3 3 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 24 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 30 2
Ogółem 54 3

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 206 95 46% 111 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 237 111 47% 126 53%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 213 83 39% 130 61%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 6 3 50% 3 50%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 13 3 23% 10 77%
Ogółem 656 289 44% 367 56%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 50 50 49
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 50 50 50
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 49 51 49
Średnia wieku kandydatów na wójta 47 43 50
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 54 58 53
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 54 27 50% 27 50%
30-39 128 45 35% 83 65%
40-59 289 129 45% 160 55%
60+ 185 88 48% 97 52%
Ogółem 656 289 44% 367 56%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 5 1 20% 4 80%
40-59 11 4 36% 7 64%
60+ 6 1 17% 5 83%
Ogółem 22 6 27% 16 73%