Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 63 298
Wyborców 50 174
Obwodów 46
  • Wybory do Rady Powiatu Lęborskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto lezborkMiasto Lębork 23 4 21 28 191
miasto lzebaMiasto Łeba 3 15 15 43 43
gmina cewiceGmina Cewice 4 15 15 37 37
gmina nowa wiesz lezborskaGmina Nowa Wieś Lęborska 13 15 15 59 59
gmina wickoGmina Wicko 3 15 15 49 49

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lęborku, ul. Wojska Polskiego 10 Lębork stały Tak Słowackiego, Wojska Polskiego
2 Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Lęborku, ul. Legionów Polskich 35 Lębork stały Tak Legionów Polskich, Okrzei
3 Przedszkole Nr 2 w Lęborku, ul. Plater 12 Lębork stały Tak Drzymały, Kilińskiego, Piotra Wysockiego, Plater, Traugutta, Zawiszy Czarnego
4 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Lęborku, ul. Plater 13 Lębork stały Nie 3 Maja, Architektów, Beniowskiego, Chłopska, Chojnicka, Generała Stanisława Maczka, Gliniana, Górników, Gryfa Pomorskiego, Henryka Arctowskiego, Hutnicza, Ignacego Domeyki, Inżynierów, Jerzego Kukuczki, Kolejarzy, Ks. Szczepana Gracza, Majora Henryka Sucharskiego, Pułkownika Stanisława Dąbka, Robotnicza, Rzemieślnicza, Spółdzielcza, Techników, Wróblewskiego
5 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Lęborku, ul. Mireckiego 10 Lębork stały Tak Artylerzystów, Batalionu Zośka, Dywizjonu 303, Gen. Stanisława Sosabowskiego, Harcerzy, Kanałowa, Komuny Paryskiej, Kujawska, Lotników, Lubelska. Łowicka, Małopolska, Matejki, Mazowiecka, Mazurska, Myśliwska, Orląt Lwowskich, Podchorążych, Podhalańska, Powstania Styczniowego, Powstańców Warszawy, Sandomierska, Saperów, Strzelców Podhalańskich, Sudecka, Szarych Szeregów, Śląska, Tatrzańska, Topolowa, Wielkopolska
6 Przedszkole Nr 9 w Lęborku, ul. Mireckiego 9 Lębork stały Nie Akacjowa, Błękitna, Brzozowa, Cisowa, Dębowa, Jesionowa, Jodłowa, Kasztanowa, Klonowa, Mireckiego, Modrzewiowa, Plac Młodzieży, Pomorska, Słoneczna, Wierzbowa, Zielona
7 Starostwo Powiatowe w Lęborku, ul. Czołgistów 5 Lębork stały Tak Czołgistów od nr 5, Jagiellońska
8 Przedszkole Nr 1 w Lęborku, ul. Czołgistów 37 Lębork stały Nie 1 Maja, Armii Krajowej nr 20, nr 22 i od numeru 24, Bieszki, Czołgistów do nr 4, nr 4A, nr 34
9 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Internat w Lęborku, ul. Plac Piastowski 6 Lębork stały Nie Aleja Wolności numery parzyste od nr 2 do nr 48, Bohaterów Westerplatte, Kazimierza Wielkiego, Kellera, Michała Mostnika, Plac Piastowski, Rodła, Władysława Łokietka
10 Szkoła Podstawowa Nr 4 w Lęborku, ul. Aleja Wolności 31 Lębork stały Tak Głowackiego, Kwiatowa, Mieczysława Stryjewskiego, Orlińskiego, Pilotów, Pionierów, Plac Kopernika, Prusa, Skarzyńskiego, Weterynaryjna
11 Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lęborku, ul. Kossaka 103 Lębork stały Nie Kossaka, Krótka, Łączna, Malczewskiego, Nadmorska, Opolska, Poznańska, Witkacego, Wrocławska, Zofii Witkowskiej
12 Przedszkole Nr 6 w Lęborku, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 7 Lębork stały Nie Basztowa, Cegielniana, Derdowskiego, Długosza, Franciszkańska, Gajowa, Gdańska, Gierymskiego, Graniczna, Grodzieńska, Jagodowa, Jeżynowa, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Kasprzaka, Korzenna, Leśna, Lipowa, Lwowska, Malinowa, Miętowa, Miodowa, Młynarska, o. Lucjusza Chodukiewicza, Ogrodowa, Orzeszkowej, Paderewskiego, Piękna, Plac Świętego Jakuba, Polna, Poziomkowa, Przemysłowa, Przyzamcze, Pułaskiego, Skoczylasa, Solna, Spokojna, Stanisława Mikołajczyka, Stwosza, Styki, Syrokomli, Waryńskiego, Wiejska, Wileńska, Wincentego Witosa, Wrzosowa, Wyczółkowskiego
13 Urząd Miejski w Lęborku, ul. Armii Krajowej 14 Lębork stały Tak Aleja Wolności-numery nieparzyste od nr 1 do nr 73, Armii Krajowej od nr 1 do nr 19 i numery 21 i 23, Batalionów Chłopskich, Curie-Skłodowskiej, Grottgera, Janusza Korczaka, Konopnickiej, Plac Pokoju, Plac Spółdzielczy, Plac Żwirki i Wigury, Przymurna, Reja, Staromiejska
14 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Lęborku, ul. Dygasińskiego 14 Lębork stały Nie Dygasińskiego, Józefa Wybickiego, Juliana Węgrzynowicza, Sienkiewicza, Sieroszewskiego, Staszica, Zwycięstwa
15 Przedszkole Nr 5 w Lęborku, ul. Wyspiańskiego 1 Lębork stały Nie 8 Maja, Aleja Niepodległości, Chopina, Dąbrowskiego, Generała Sikorskiego, Handlowa, Marcinkowskiego, Moniuszki, Różyckiego, Skargi, Targowa, Wyspiańskiego
16 Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku, ul. Warszawska 17 Lębork stały Nie Bohaterów Monte Cassino, Dworcowa, Grunwaldzka, Rtm. Witolda Pileckiego, Warszawska
17 Przedszkole Nr 10 w Lęborku, ul. Bolesława Krzywoustego 6 Lębork stały Tak Abrahama, Aleksandra Majkowskiego, Bolesława Krzywoustego od nr 1 do nr 16 i od nr 35 do nr 60 i nr 60B, Grudziądzka, Jana Pawła II, Mieszka I, Mściwoja II, Nałkowskiej, Piecewo, Rogali, Staffa, Tczewska, Toruńska, Tuwima, Zwarowska, Żeromskiego nr 60C
18 Szkoła Podstawowa Nr 5 w Lęborku, Wejście A, ul. Kościuszki 14 Lębork stały Nie Bolesława Krzywoustego od nr 17 do nr 34, Ceynowy, Drętowo, Kartuska, Kaszubska, Kolonia, Obrońców Wybrzeża, Polskich Marynarzy
19 Szkoła Podstawowa Nr 5 w Lęborku, Sala Gimnastyczna, Wejście B, ul. Kościuszki 14 Lębork stały Tak B. Czecha, Generała Bema, Kościuszki, Marusarzówny, Teligi od nr 12 do nr 22, Władysława IV
20 Centrum Sportu i Rekreacji, Pływalnia Miejska RAFA w Lęborku, ul. Olimpijczyków 31 Lębork stały Tak Henryka Łasaka, Konopackiej, Kusocińskiego, Małoszycka, Olimpijczyków, Osiedle Leśne, Roszarnicza, Słupska, Sportowa, Stamma, Teligi nr 4, Żeromskiego od nr 1 do nr 6
21 Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lęborku, ul. Juliana Węgrzynowicza 13 Lębork szpital Nie Juliana Węgrzynowicza Nr 13
22 Dom Pomocy Społecznej Nr 1 w Lęborku, ul. Mieczysława Stryjewskiego 23 Lębork dom pomocy społecznej Nie Mieczysława Stryjewskiego Nr 23
23 Dom Pomocy Społecznej Nr 2 w Lęborku, ul. Wojska Polskiego 43 Lębork dom pomocy społecznej Nie Wojska Polskiego Nr 43
1 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza, ul. Tysiąclecia 11 Łeba stały Tak Abrahama, Brzozowa, Chełmońskiego, Derdowskiego, Dojazdowa, Genewska, Kościuszki od nr 1 do nr 10, Kościuszki numery parzyste od nr 12 do nr 28, Kościuszki numery nieparzyste od nr 13 do nr 27 oraz wszystkie numery od nr 29 do nr 59, Krótka, Leśna, Matejki, Morska, Nadmorska, Nad Ujściem, Obrońców Westerplatte, Okrzei, Olszewskiego, Piekarska, Pocztowa, Sosnowa, Sportowa, Szkolna, Topolowa, Tysiąclecia, Wojska Polskiego, Wróblewskiego
2 Miejska Biblioteka Publiczna, ul. 11 Listopada 5A Łeba stały Tak 1 Maja, 10 Marca, 11 Listopada od nr 1 do nr 3A, 11 Listopada od nr 4 do nr 10, Aleja św. Jakuba, Aleja św. Mikołaja, Grunwaldzka, Jachtowa, Kopernika, Kościelna od nr 3 do nr 9A, Kościelna 2, Kwiatowa, Łąkowa, Ogrodowa, Plac Dworcowy, Powstańców Warszawy od nr 1 do nr 8, Powstańców Warszawy od nr 9 do nr 34D, Rąbka, Sienkiewicza, Słowińska, Teligi, Turystyczna, Wspólna, Wybrzeże, Zawiszy Czarnego
3 Urząd Miejski, ul. Kościuszki 90 Łeba stały Tak Bałtycka, Błękitna, Bolesława Chrobrego, Emilii Plater, Generała Bema, Grabskiego, Jagiellońska, Jaśminowa, Kościuszki od nr 60 do nr 109, Kościuszki od nr 110 do końca, Kwiatkowskiego, Majora Sucharskiego, Mickiewicza, Mieszka I, Miła, Niedziałkowskiego, Nowęcińska od nr 2 do nr 13, Nowęcińska od nr 14 do końca, Paderewskiego, Parkowa, Piastów, Piwna, Pogodna, Powstańców W-wy od nr 35 do końca, Reja, Spokojna, Starzyńskiego, Wysockiego, Zielona
1 Zespół Szkół w Cewicach, ul. Wincentego Witosa 65 Cewice stały Tak Cewice, Kamieniec, Leśnik, Oskowo, Karwica, Lesiaki
2 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 5 Maszewo Lęborskie stały Nie Krępkowice, Krępkowo, Maszewo Lęborskie, Roztopczyn, Unieszyno, Unieszyniec, Unieszynko
3 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Szkolna 15 Siemirowice stały Nie Pieski, Siemirowice
4 Szkoła Podstawowa, ul. Sportowa 7 Łebunia stały Tak Bukowina, Dziechno, Łebunia, Malczyce, Okalice, Osowo Lęborskie, Osowiec, Popowo
1 Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich, ul. Polna 9A Nowa Wieś Lęborska stały Tak Nowa Wieś Lęborska, Czarnówko, Kanin
2 Przedszkole Michałkowo, Długa 42A Mosty stały Tak Mosty
3 Świetlica, 1 Lubowidz stały Nie Lubowidz, Jamy, Ługi
4 Szkoła Podstawowa im. "Leśników Polskich", 18A Leśnice stały Tak Małoszyce, Rybki, Dziechlino, Leśnice, Piaskowa
5 Świetlica OSP, 24 Chocielewko stały Nie Chocielewko
6 Szkoła Podstawowa im. TOW "Gryf Pomorski", 18 Redkowice stały Tak Redkowice, Żelazkowo, Niebędzino
7 Oddział przedszkolny w Janowicach przy Szkole Podstawowej im. "Męczenników Marszu Śmierci KL Stutthof" w Garczegorzu, 7 Janowice stały Nie Janowiczki, Janowice, Rozgorze
8 Świetlica, 59F Krępa Kaszubska stały Nie Krępa Kaszubska
9 Szkoła Podstawowa im. "Męczenników Marszu Śmierci KL Stutthof", 24A Garczegorze stały Tak Garczegorze, Obliwice, Darżkowo, Janisławiec, Pogorszewo, Wilkowo Nowowiejskie
10 Świetlica, 46 Kębłowo Nowowiejskie stały Tak Kębłowo Nowowiejskie, Łowcze
11 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, 93A Łebień stały Tak Łebień, Lędziechowo
12 Świetlica, 36A Tawęcino stały Nie Tawęcino, Bąsewice, Karlikowo Lęborskie, Rekowo Lęborskie
13 Świetlica, 35 Pogorzelice stały Nie Darżewo, Laska, Pogorzelice
1 Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wicku, Parkowa 2 Wicko stały Tak Białogarda, Gęś, Wicko, Skarszewo, Poraj, Górka, Charbrowo, Charbrowski Bór, Cegielnia Charbrowska, Krakulice, Podroże, Wrzeście, Komaszewo, Wrześcienko
2 Szkoła Podstawowa, Szkolna 2 Szczenurze stały Nie Szczenurze, Dychlino, Łebieniec, Steknica, Sarbsk, Dymnica, Ulinia, Nowęcin, Żarnowska, Lucin
3 Szkoła Podstawowa, 7 Maszewko stały Tak Maszewko, Bargędzino, Gąska, Kopaniewo, Nieznachowo, Roszczyce, Zdrzewno, Wojciechowo, Strzeszewo

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Lębork 10 26 792 6 67
0.0000020000Nr 2 Łeba, Wicko 3 7 690 6 30
0.0000030000Nr 3 Cewice, Nowa Wieś Lęborska 6 15 692 6 45
Podsumowanie 19 50 174 18 142

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 12 5 7 24
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 12 5 8 25
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZY SAMORZĄD KWW LEPSZY SAMORZĄD 12 5 8 25
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE LĘBORK KWW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE LĘBORK 7 5 6 18
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA LĘBORSKA KWW ZIEMIA LĘBORSKA 12 5 8 25
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SAMORZĄDNY POWIAT LĘBORSKI" KWW "SAMORZĄDNY POWIAT LĘBORSKI" 12 5 8 25

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 26 802 14 325 14 238 53.12% 0.05312
13 740 96.50% 0.0965
Tak
2 7 676 4 543 4 538 59.12% 0.05912
4 231 93.23% 0.09323
Tak
3 15 700 8 746 8 677 55.27% 0.05527
8 074 93.05% 0.09305
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 6 564 24 25.20% 0.0252
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 096 25 19.57% 0.01957
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZY SAMORZĄD 6 251 25 24.00% 0.024
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE LĘBORK 1 218 18 4.68% 0.00468
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA LĘBORSKA 3 317 25 12.74% 0.01274
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SAMORZĄDNY POWIAT LĘBORSKI" 3 599 25 13.82% 0.01382

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 6 564 24 5 25.20% 0.0252
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 096 25 4 19.57% 0.01957
Tak
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZY SAMORZĄD 6 251 25 5 24.00% 0.024
Tak
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE LĘBORK 1 218 18 0 4.68% 0.00468
Nie
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA LĘBORSKA 3 317 25 2 12.74% 0.01274
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SAMORZĄDNY POWIAT LĘBORSKI" 3 599 25 3 13.82% 0.01382
Tak

Rada Powiatu Lęborskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 4 1 ZAJĄCZKOWSKA Alicja Zenobia 1 690 12.30% 0.0123
Tak
1 4 2 GODDERIS Elżbieta 586 4.26% 0.00426
Tak
1 4 3 MUSIANOWICZ Piotr Włodzimierz 389 2.83% 0.00283
Nie
1 4 4 MAŁECKA Mariola Krystyna 158 1.15% 0.00115
Nie
1 4 5 DĄBROWSKI Henryk Tadeusz 59 0.43% 0.00043
Nie
1 4 6 ZANEWYCZ Bożena Maria 37 0.27% 0.00027
Nie
1 4 7 WESOŁOWSKA Jadwiga 64 0.47% 0.00047
Nie
1 4 8 SZYBISTY Piotr 64 0.47% 0.00047
Nie
1 4 9 GULEWICZ Iwona Danuta 104 0.76% 0.00076
Nie
1 4 10 WYSOCKA Elżbieta Teresa 39 0.28% 0.00028
Nie
1 4 11 LIS Mikołaj Stanisław 34 0.25% 0.00025
Nie
1 4 12 NAMYŚLAK Hubert Konrad 589 4.29% 0.00429
Tak
1 10 1 GŁOMBIEWSKI Edmund Konstanty 1 292 9.40% 0.0094
Tak
1 10 2 PERŁAK Jacek Ryszard 366 2.66% 0.00266
Tak
1 10 3 WOŁOSZYN Roman Józef 130 0.95% 0.00095
Nie
1 10 4 JASTRZĘBSKA Teresa Alicja 226 1.64% 0.00164
Nie
1 10 5 POLEJOWSKI Michał Przemysław 156 1.14% 0.00114
Nie
1 10 6 PAŁYS Eugeniusz Jan 94 0.68% 0.00068
Nie
1 10 7 ABRAHAM Gertruda Teresa 64 0.47% 0.00047
Nie
1 10 8 GWOŹDZIAŃSKA Anna 48 0.35% 0.00035
Nie
1 10 9 DZIECIUCH Aniela Irena 52 0.38% 0.00038
Nie
1 10 10 CZYSZ Edmund 85 0.62% 0.00062
Nie
1 10 11 WOŚ Monika Anna 85 0.62% 0.00062
Nie
1 10 12 WĄSIK Andrzej Stanisław 112 0.82% 0.00082
Nie
1 11 1 OSSOWSKA - SZARA Teresa 1 239 9.02% 0.00902
Tak
1 11 2 WALKUSZ Waldemar Stefan 332 2.42% 0.00242
Tak
1 11 3 ŚWIDERSKI Grzegorz 164 1.19% 0.00119
Nie
1 11 4 POBŁOCKI Piotr Przemysław 265 1.93% 0.00193
Nie
1 11 5 HARACKIEWICZ Katarzyna 156 1.14% 0.00114
Nie
1 11 6 BIBLIW Marek 211 1.54% 0.00154
Nie
1 11 7 ŁEBEK Izabela 225 1.64% 0.00164
Nie
1 11 8 KAMIENIECKI Mariusz Piotr 266 1.94% 0.00194
Nie
1 11 9 RAPALSKA Marzena Krystyna 62 0.45% 0.00045
Nie
1 11 10 MIOTK Beata Teresa 76 0.55% 0.00055
Nie
1 11 11 PAWSKI Mirosław Tadeusz 28 0.20% 0.0002
Nie
1 11 12 BIANGA Patryk Marcin 404 2.94% 0.00294
Tak
1 12 1 LEWANDOWSKI Zbigniew Jan 112 0.82% 0.00082
Nie
1 12 2 GONTAREK Piotr Paweł 237 1.72% 0.00172
Nie
1 12 3 GRUSZCZYŃSKI Janusz Zdzisław 17 0.12% 0.00012
Nie
1 12 4 MICHALEC Leokadia Janina 8 0.06% 6.0E-5
Nie
1 12 5 DOŁĘBSKI Andrzej Julian 14 0.10% 0.0001
Nie
1 12 6 BARANOWSKA Olga Maria 23 0.17% 0.00017
Nie
1 12 7 LIPIŃSKA Monika Magdalena 32 0.23% 0.00023
Nie
1 13 1 WENTA Ryszard Tadeusz 632 4.60% 0.0046
Tak
1 13 2 PUJSZA-POMORSKA Agnieszka Teresa 448 3.26% 0.00326
Nie
1 13 3 SIERGIEJ Mirosław 67 0.49% 0.00049
Nie
1 13 4 SZCZUPACZYŃSKA Regina Jadwiga 74 0.54% 0.00054
Nie
1 13 5 GOIKE Marzena Regina 86 0.63% 0.00063
Nie
1 13 6 KOTŁOWSKA-KIFER Irena Ewa 57 0.41% 0.00041
Nie
1 13 7 SKROŚ Sylwia Maria 26 0.19% 0.00019
Nie
1 13 8 DAMPC Tadeusz 33 0.24% 0.00024
Nie
1 13 9 ULEWICZ Jakub Tomasz 41 0.30% 0.0003
Nie
1 13 10 MICHALSKA Elżbieta Anna 92 0.67% 0.00067
Nie
1 13 11 KURZYDŁO Andrzej 203 1.48% 0.00148
Nie
1 13 12 MEDALION Szymon Kazimierz 71 0.52% 0.00052
Nie
1 14 1 BARAŃSKI Maciej 736 5.36% 0.00536
Tak
1 14 2 KONIECZNA Wanda Wiesława 213 1.55% 0.00155
Nie
1 14 3 NEUBAUER Jan Kazimierz 48 0.35% 0.00035
Nie
1 14 4 SZLENDAK Kamilla Monika 167 1.22% 0.00122
Nie
1 14 5 WRÓBEL Stanisław 84 0.61% 0.00061
Nie
1 14 6 PESTA Piotr 32 0.23% 0.00023
Nie
1 14 7 RAPANOWICZ Antoni 19 0.14% 0.00014
Nie
1 14 8 CZERWIŃSKA Bożena Jolanta 14 0.10% 0.0001
Nie
1 14 9 MISIURA Małgorzata Jadwiga 19 0.14% 0.00014
Nie
1 14 10 TRYBA Dawid Tomasz 18 0.13% 0.00013
Nie
1 14 11 KNIEĆ Konrad 92 0.67% 0.00067
Nie
1 14 12 ZARAŃSKA Natalia 74 0.54% 0.00054
Nie
2 4 1 RABKA Tadeusz 511 12.08% 0.01208
Tak
2 4 2 LUBIŃSKI Andrzej Stefan 43 1.02% 0.00102
Nie
2 4 3 MADEJOWSKA Janina Maria 158 3.73% 0.00373
Nie
2 4 4 BARTELIK Magdalena Izabela 122 2.88% 0.00288
Nie
2 4 5 LASKOWICZ Tomasz Władysław 209 4.94% 0.00494
Nie
2 10 1 KRYGIER-NOWAK Urszula Grażyna 206 4.87% 0.00487
Nie
2 10 2 KRUŻYCKI Witold Adam 361 8.53% 0.00853
Tak
2 10 3 WIŚNIEWSKI Marian 52 1.23% 0.00123
Nie
2 10 4 SIERANT Urszula Jadwiga 54 1.28% 0.00128
Nie
2 10 5 WROŃSKA Ewa Lucyna 135 3.19% 0.00319
Nie
2 11 1 HORANIN Ewa Stefania 296 7.00% 0.007
Nie
2 11 2 KRUZEL Mirosław 253 5.98% 0.00598
Nie
2 11 3 PUŁAWSKI Grzegorz 58 1.37% 0.00137
Nie
2 11 4 MAJCHRZAK Andrzej Jan 48 1.13% 0.00113
Nie
2 11 5 URICH Magdalena Katarzyna 67 1.58% 0.00158
Nie
2 12 1 CZAPIEWSKA Krystyna Ewa 69 1.63% 0.00163
Nie
2 12 2 DRZAZGOWSKI Eugeniusz Stefan 14 0.33% 0.00033
Nie
2 12 3 WOJDYŁO Zbigniew Marian 82 1.94% 0.00194
Nie
2 12 4 STAWICKI Piotr Paweł 20 0.47% 0.00047
Nie
2 12 5 STANKIEWICZ Martyna Liza 22 0.52% 0.00052
Nie
2 13 1 TUTAK Tomasz Piotr 403 9.52% 0.00952
Nie
2 13 2 BUCIOR Wojciech Jan 41 0.97% 0.00097
Nie
2 13 3 TOMKOWICZ Natalia 110 2.60% 0.0026
Nie
2 13 4 BOŃCZYSZYN Paula Wiktoria 19 0.45% 0.00045
Nie
2 13 5 OPARA Michał Damian 42 0.99% 0.00099
Nie
2 14 1 TANDEK Mirosław 587 13.87% 0.01387
Tak
2 14 2 DĄBROWSKA-MISIOREK Katarzyna Beata 41 0.97% 0.00097
Nie
2 14 3 WIŚNIEWSKI Jacek 110 2.60% 0.0026
Nie
2 14 4 GRYCKIEWICZ Edyta Barbara 71 1.68% 0.00168
Nie
2 14 5 BROKOWSKA-GRZEŚKO Malwina Irena 27 0.64% 0.00064
Nie
3 4 1 NOWAK Adam 533 6.60% 0.0066
Tak
3 4 2 MOTYL Mariola Bożena 236 2.92% 0.00292
Nie
3 4 3 WIĘCKOWSKI Dariusz 400 4.95% 0.00495
Nie
3 4 4 KIELAS Agnieszka Anna 98 1.21% 0.00121
Nie
3 4 5 RADOMSKA Iwona 194 2.40% 0.0024
Nie
3 4 6 SZIMIKOWSKA Lucyna Anna 115 1.42% 0.00142
Nie
3 4 7 RYBICKI Mirosław Zbigniew 132 1.63% 0.00163
Nie
3 10 1 KURIATA Marek 433 5.36% 0.00536
Tak
3 10 2 CHMIELECKA Grażyna 201 2.49% 0.00249
Nie
3 10 3 FORMELA Wiesław 166 2.06% 0.00206
Nie
3 10 4 GIEŁAŻYN Zofia 150 1.86% 0.00186
Nie
3 10 5 SYLDATK Katarzyna 111 1.37% 0.00137
Nie
3 10 6 JANOWICZ Zofia 81 1.00% 0.001
Nie
3 10 7 WETTA Daniel Leszek 151 1.87% 0.00187
Nie
3 10 8 PASIUK Arkadiusz Ireneusz 285 3.53% 0.00353
Nie
3 11 1 PRUSZAK Krzysztof Ludwik 878 10.87% 0.01087
Tak
3 11 2 PRUSKI Jarosław Stanisław 634 7.85% 0.00785
Tak
3 11 3 SPÓLNA Zofia Jadwiga 138 1.71% 0.00171
Nie
3 11 4 MAJCHRZAK Aleksandra Irena 130 1.61% 0.00161
Nie
3 11 5 MATAK Ryszard Wacław 67 0.83% 0.00083
Nie
3 11 6 CZAJKA Mariusz 66 0.82% 0.00082
Nie
3 11 7 MALEK Sławomir 102 1.26% 0.00126
Nie
3 11 8 SELONKE Barbara Anna 86 1.07% 0.00107
Nie
3 12 1 DZIEMBOWSKI Andrzej 293 3.63% 0.00363
Nie
3 12 2 KRUK Ireneusz Piotr 135 1.67% 0.00167
Nie
3 12 3 SZULC Hanna Mariola 37 0.46% 0.00046
Nie
3 12 4 POPIÓŁ Grzegorz Ryszard 27 0.33% 0.00033
Nie
3 12 5 CHMIEL Jolanta Gertruda 48 0.59% 0.00059
Nie
3 12 6 CHOSZCZ Joanna Wiesława 28 0.35% 0.00035
Nie
3 13 1 BOREK Marian 235 2.91% 0.00291
Tak
3 13 2 DROZD Jan 96 1.19% 0.00119
Nie
3 13 3 JUŃCZYK Manuela Teodora 56 0.69% 0.00069
Nie
3 13 4 ZARZYCKA Wiesława 97 1.20% 0.0012
Nie
3 13 5 BIKOWSKI Tomasz 49 0.61% 0.00061
Nie
3 13 6 KASPRZAK Marian 51 0.63% 0.00063
Nie
3 13 7 PIECHOWIAK Gabriel Wiesław 170 2.11% 0.00211
Nie
3 13 8 SZYMIKOWSKA Paulina 118 1.46% 0.00146
Nie
3 14 1 CHOJNACKI Zdzisław Henryk 557 6.90% 0.0069
Tak
3 14 2 KURS Hanna Małgorzata 214 2.65% 0.00265
Nie
3 14 3 LIS Mirosław Wacław 106 1.31% 0.00131
Nie
3 14 4 TANDEK Andrzej Antoni 159 1.97% 0.00197
Nie
3 14 5 RAGUZA Dorota Stanisława 14 0.17% 0.00017
Nie
3 14 6 MAKLES Stanisław 42 0.52% 0.00052
Nie
3 14 7 TANDEK Katarzyna Elżbieta 38 0.47% 0.00047
Nie
3 14 8 KELLER Ireneusz 117 1.45% 0.00145
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Lęborski - ogółem 6 100 67 63 298 50 174 46 3 2
Gminy ogółem 5 81 64 63 298 50 174 46 3 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 4 33 280 26 792 23 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 4 60 60 30 018 23 382 23 3 1 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 18 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 28 1
Ogółem 46 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 142 65 46% 77 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 191 94 49% 97 51%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 188 77 41% 111 59%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 10 1 10% 9 90%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 8 2 25% 6 75%
Ogółem 521 236 45% 285 55%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 51 49 52
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 47 46 49
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 49 48 49
Średnia wieku kandydatów na wójta 55 65 53
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 56 59 55
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 44 23 52% 21 48%
30-39 95 41 43% 54 57%
40-59 268 130 49% 138 51%
60+ 114 42 37% 72 63%
Ogółem 521 236 45% 285 55%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 1 0 0% 1 100%
40-59 12 1 8% 11 92%
60+ 5 2 40% 3 60%
Ogółem 18 3 17% 15 83%