Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 70 853
Wyborców 54 948
Obwodów 48
  • Wybory do Rady Powiatu Kościerskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto koszcierzynaMiasto Kościerzyna 12 3 21 15 129
gmina dziemianyGmina Dziemiany 3 15 15 32 32
gmina karsinGmina Karsin 4 15 15 31 31
gmina koszcierzynaGmina Kościerzyna 12 15 15 46 46
gmina liniewoGmina Liniewo 4 15 15 33 33
gmina lipuszGmina Lipusz 3 15 15 16 16
gmina nowa karczmaGmina Nowa Karczma 5 15 15 38 38
gmina stara kiszewaGmina Stara Kiszewa 5 15 15 38 38

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Kościerzynie, ul. 8 Marca 1 Kościerzyna stały Nie ulice: 8 Marca, Apolinarego Siekierkowskiego, Cegielnia, Chojnicka, Cicha, Czapliniec, Gajowa, Hugo Kołłataja, Jakuba Wejhera, Klasztorna, Leśna, Leśne Wzgórze, Łagodna, Miła, Piotra Skargi, Pogodna, Rudolfa Lassa, Spokojna, Stolarska, Tadeusza Kościuszki, Wierzysko, Wojska Polskiego (od nr 8), Żurawia;
2 Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19 Kościerzyna stały Tak ulice: 31 Stycznia, 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty, Klonowa, Kupiecka, Marii Skłodowskiej-Curie (od nr 19), Różana, Rzemieślnicza, Władysława Reymonta;
3 Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19 Kościerzyna stały Tak ulice: Kasztanowa, Stanisława Staszica, Topolowa;
4 Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19 Kościerzyna stały Tak ulice: Cypriana Kamila Norwida, Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Ignacego Paderewskiego, Karola Szymanowskiego, Lubomira Różyckiego, Stanisława Moniuszki, Witolda Małcużyńskiego;
5 Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 19 Kościerzyna stały Tak ulice: Alojzego Piechowskiego, Brzozowa, Dębowa, Fiołkowa, Jagodowa, Jaśminowa, Jesionowa, Jeżynowa, Józefa Hallera, Kalinowa, Konwaliowa, Lawendowa, Malinowa, Powojowa, Poziomkowa, Sasankowa, Szydlice, Wrzosowa, Zawilcowa, Żurawinowa;
6 Nadleśnictwo Państwowe Kościerzyna, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 6 Kościerzyna stały Nie ulice: Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Aleksandra Fredry, Bolesława Prusa, Elizy Orzeszkowej, Henryka Sienkiewicza, Jana Brzechwy, Jana Kochanowskiego, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Juliana Tuwima, Juliusza Słowackiego, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Konstantego I. Gałczyńskiego, Legionów Polskich, Leopolda Staffa, Marii Konopnickiej, Marii Skłodowskiej-Curie (do nr 18), Melchiora Wańkowicza, Mikołaja Kopernika, Mikołaja Reja, Stefana Żeromskiego, Władysława Broniewskiego, Zofii Nałkowskiej;
7 Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościerzynie, ul. Szkolna 1 Kościerzyna stały Tak ulice: Aleksandra Majkowskiego, Antoniego Abrahama, Dr. Leona Heykego, Floriana Ceynowy, Franciszka Borzyszkowskiego, Franciszka Marchewicza, Gen. Stanisława Maczka, Gryfa Pomorskiego, Hieronima Derdowskiego, Ignacego Przebendowskiego, Jana Gończa, Jana i Stanisława Gostkowskich, Katarzyny Żynda, Klemensa Lniwskiego, Ks. Bernarda Sychty, Ks. Hilarego Jastaka, Ks. Józefa Wryczy, Ks. Konstantego Damrota, Ks. Władysława Landowskiego, Marii Bolewskiej, Marsz. Józefa Piłsudskiego, Młodokaszubów, Osiedle Tysiąclecia, Piotra Wysockiego, Remusa, Szkolna, Teodory i Izydora Gulgowskich, Tomasza Rogali, Tomasza Targowskiego, Władysława Glocka;
8 Zespól Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie, ul. Strzelecka 1 Kościerzyna stały Nie ulice: Biała, Błękitna, Bursztynowa, Gałęźna, Gwiezdna, Graniczna Ignacego Krasickiego, Józefa Wybickiego, Karpiowa, Kartuska, Księżycowa, Lipowa, Łąkowa, Piaskowa, Romualda Traugutta, Słoneczna, Srebrzysta, Strzelecka, Strzelnica, Teodora Bolduana, Wiejska, Zielona, Złocista;
9 Powiatowy Zespół Szkół Nr 1 w Kościerzynie, ul. Sikorskiego 1 Kościerzyna stały Nie ulice: 3 Maja, Długa, Gdańska, Jeziorna, Józefa Tkaczyka, Kapliczna, Kamienna, Kościelna, Kowalska, Lubomira Szopińskiego, Mała Młyńska, Mazurka Dąbrowskiego, Miodowa, Młyńska, Ogrodowa, Partyzantów, Plac Św. Jana Pawła II, Ratuszowa, Rynek, Rynkowa, Słodowa, Spichlerzowa, Storczykowa, Świętojańska, Targowa, Władysława Sikorskiego, Wodna, Wojska Polskiego (do nr 7), Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców, Źródlana;
10 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie, ul. Mestwina II 3 Kościerzyna stały Tak ulice: Artura Grottgera, Bolesława Chrobrego, Cedrowa, Chrystiana Ignacego Jereczka, Cisowa, Franciszka Sędzickiego, Jacka Malczewskiego, Jana Karnowskiego, Jana Matejki, Jana Sobieskiego, Jodłowa, Józefa Chełmońskiego, Juliana Fałata, Juliusza Kossaka, Kazimierza Wielkiego, Mała Dworcowa, Markubowo, Mestwina II, Modrzewiowa, Mostowa, Piotra Michałowskiego, Plebanka, Siedliskowa, Skarszewska, Sosnowa, Stanisława Małachowskiego, Stanisława Wyspiańskiego, Świerkowa, Świętopełka, Witkacego, Władysława Jagiełły, Zagajnikowa;
11 Państwowa Szkoła Muzyczna w Kościerzynie, ul. Dworcowa 12 Kościerzyna stały Nie ulice: Bazowa, Browarna, Budowlanych, Chłodna, Drogowców, Dworcowa, Fabryczna, Gościnna, Inżynierska, św. Jana Pawła II, Jakuba Tatarkiewicza, Jana Michałowicza, ks. Jerzego Popiełuszki, Kolejowa, Krótka, Letnia, Mała Kolejowa, Mariana Wnuka, Miedziana, Osiedle za Lasem, Polskiego Czerwonego Krzyża, Przemysłowa, Rolnicza, Sąsiedzka, Składowa, Sobótki, Stalowa, ks. Stanisława Czapiewskiego, ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, Towarowa, Transportowców, Widokowa, Wiosenna, Wita Stwosza, Władysława Szulca, Xawerego Dunikowskiego, Zakładowa;
12 Szpital Specjalistyczny, Piechowskiego 36 Kościerzyna szpital Nie Szpital Specjalistyczny
1 Zespół Kształcenia i Wychowania, ul. Wyzwolenia 20 Dziemiany stały Tak Sołectwo Dziemiany
2 Szkoła Podstawowa im. gen. S. Sosabowskiego, ul. Pomorska 8 Kalisz stały Tak Sołectwa: Kalisz, Schodno
3 Zespół Kształcenia i Wychowania, ul. Wyzwolenia 20 Dziemiany stały Tak Sołectwa: Jastrzębie, Piechowice, Płęsy, Raduń, Trzebuń
1 Sala Sportowa w Karsinie, ul. Parkowa 10 Karsin stały Tak Sołectwa: Bąk, Cisewie, Karsin
2 Szkoła Podstawowa w Wielu, ul. Wicka Rogali 7 Wiele stały Tak Sołectwa: Borsk, Dąbrowa, Górki, Przytarnia, Wdzydze Tucholskie, Wiele
3 Szkoła Podstawowa w Osowie, ul. Wielewska 23 Osowo stały Nie Sołectwa: Osowo, Zamość
4 Dom Pomocy Społecznej w Cisewiu, 35 Cisewie dom pomocy społecznej Nie Wyborcy przebywający w Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu
1 Szkoła Podstawowa w Wielkim Klinczu, ul. Szkolna 22 Wielki Klincz stały Tak Sołectwo Wielki Klincz-miejscowość Wielki Klincz
2 Sala wiejska w Niedamowie, 44A Niedamowo stały Nie Sołectwo Dębogóry-miejscowość Dębogóry, Sołectwo Niedamowo-miejscowość Niedamowo, Sołectwo Nowa Kiszewa-miejscowość Nowa Kiszewa, Sołectwo Małe Stawiska-miejscowość Małe Stawiska
3 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Klinczu, Spacerowa 25 Nowy Klincz stały Nie Sołectwo Mały Klincz-miejscowość Mały Klincz, Sołectwo Nowy Klincz-miejscowość Nowy Klincz
4 Sala wiejska w Nowej Wsi Kościerskiej, 11B Nowa Wieś Kościerska stały Nie Sołectwo Kościerzyna Wybudowanie-miejscowość Kościerzyna Wybudowanie, Sołectwo Nowa Wieś-miejscowość Nowa Wieś Kościerska
5 Zespół Kształcenia w Łubianie, ul. Szkolna 1 Łubiana stały Tak Sołectwo Łubiana-miejscowość Łubiana
6 Sala Wiejska w Skorzewie, Gen. Antoniego Zdrojewskiego 1 Skorzewo stały Nie Sołectwo Skorzewo-miejscowość Skorzewo
7 Zespół Szkół w Wąglikowicach, ul. Kościerska 8 Wąglikowice stały Tak Sołectwo Czarlina-miejscowości Czarlina, Skoczkowo, Sołectwo Loryniec-miejscowości Loryniec, Szludron, Wawrzynowo, Sołectwo Wąglikowice-miejscowość Wąglikowice, Sołectwo Wdzydze-miejscowość Wdzydze, Gołuń, Kruszyna, Zabrody
8 Szkoła Podstawowa w Kaliskach, Szkolna 7 Kaliska Kościerskie stały Tak Sołectwo Kaliska-miejscowość Kaliska Kościerskie, Sołectwo Kłobuczyno-miejscowość Kłobuczyno
9 Kompleks Wypoczynkowy "SZARLOTA", 11 Szarlota stały Tak Sołectwo Grzybowo-miejscowości Grzybowo, Grzybowski Młyn, Sołectwo Juszki-miejscowości Juszki, Dębrzyno, Sołectwo Rotembark-miejscowość Rotembark, Sołectwo Sycowa Huta-miejscowości Sycowa Huta, Lizaki, Sołectwo Szarlota-miejscowości Szarlota, Kościerzyna-Stare Nadleśnictwo, Rybaki, Wierzysko-Leśnictwo
10 Szkoła Podstawowa w Kornem, Młyńska 14 Korne stały Nie Sołectwo Częstkowo-miejscowości Częstkowo, Fingrowa Huta, Ludwikowo, Sołectwo Gostomie-miejscowość Gostomie, Sołectwo Korne-miejscowość Korne, Sołectwo Wieprznica-miejscowości Wieprznica, Garczyn, Owśnice
11 Sala wiejska w Dobrogoszczu, 89 Dobrogoszcz stały Tak Sołectwo Dobrogoszcz-miejscowość Dobrogoszcz, Sołectwo Kościerska Huta-miejscowość Kościerska Huta, Sołectwo Puc-miejscowości Puc, Dąbrówka, Sołectwo Zielenin-miejscowości Zielenin, Będominek, Kula Młyn
12 Szkoła Podstawowa w Wielkim Podlesiu, 12A Wielki Podleś stały Nie Sołectwo Mały Podleś-miejscowość Mały Podleś, Sołectwo Nowy Podleś-miejscowość Nowy Podleś, Sołectwo Wieki Podleś-miejscowość Wielki Podleś, Sołectwo Sarnowy-miejscowość Sarnowy, Sołectwa Stawiska-miejscowość Stawiska, Sołectwo Szenajda-miejscowość Szenajda
1 GOKSiR, ul. Dworcowa 3 Liniewo stały Tak sołectwa: Liniewo, Liniewskie Góry, Płachty, Sobącz, Lubieszyn, Lubieszynek
2 Szkoła Podstawowa, ul. Wyzwolenia 4 Wysin stały Tak sołectwa: Wysin, Chrósty Wysinskie, Iłownica, Stary Wiec
3 Szkoła Podstawowa, 16 Głodowo stały Nie sołectwa: Głodowo, Stefanowo, Deka
4 Zespół Oświatowy, 11 Garczyn stały Nie sołectwa: Orle, Garczyn, Chrztowo
1 Urząd Gminy Lipusz, ul. Wybickiego 27 Lipusz stały Tak sołectwo: Bałachy, część sołectwa Lipusz-miejscowość Papiernia, osady: Szady Kierz, Nowe Karpno, część wsi Lipusz-Skoczkowo, Lipusz ulice: Bohaterów, Dębowa, Ks. Z. J. Trzebiatowskiego, Ks. P. Dunajskiego, Leśna, Łąkowa, Pocztowa, Rogali, Strażaków, Topolowa, Sosnowa, Wrzosowa, Wąska, Wybickiego
2 Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, Młyńska 12 Lipusz stały Tak sołectwo: Gostomko, Płocice, Lipuska Huta, część sołectwa Lipusz: osady: Borowiec, Stare Karpno, Zdroje, część wsi Lipusz: Mechowo, Konitop, Lipusz ulice: Brzozowa, Derdowskiego, Dworcowa, Harcerska, Kolejowa, Kwiatowa, 8 Marca, Młyńska, Różana, Sędzickiego, Targowa, Wyzwolenia
3 Ochotnicza Straż Pożarna, Młyńska 18 Lipusz stały Tak sołectwa: Tuszkowy, Śluza, Szklana Huta, część sołectwa Lipusz-osada Płociczno, Lipusz ulice: Brzechwy, Jaśminowa, Krótka, Lipowa, Majkowskiego, Myśliwska, Polna, Partyzantów, Remusa, Spacerowa, Stolema, Szeroka, Żurawinowa, Ceynowy
1 Szkoła Podstawowa im. dra Aleksandra Majkowskiego w Nowej Karczmie, ul. Szkolna 4 Nowa Karczma stały Nie Sołectwo: Nowa Karczma.
2 Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie, Szkolna 5 Nowa Karczma stały Tak Sołectwa: Grabówko, Skrzydłowo, Szatarpy, Szumleś Królewski, Szumleś Szlachecki.
3 Szkoła Podstawowa w Lubaniu im. Braci Czarlińskich, Braci Czarlińskich 23 Lubań stały Tak Sołectwo: Lubań.
4 Szkoła Podstawowa w Lubaniu im. Braci Czarlińskich, Braci Czarlińskich 23 Lubań stały Tak Sołectwa: Będomin, Liniewko Kościerskie, Nowy Barkoczyn, Rekownica, Stary Barkoczyn.
5 Zespół Szkół w Grabowie Kościerskim, Starowiejska 68 Grabowo Kościerskie stały Nie Sołectwa: Grabowo Kościerskie, Grabowska Huta, Jasiowa Huta, Szpon, Sztofrowa Huta.
1 Zespół Kształcenia i Wychowania Stara Kiszewa, Tysiąclecia 25 Stara Kiszewa stały Tak Stara Kiszewa ulice : 6 Marca, Jana Pawła II, Konarzyńska, Kościelna, Kościerska, Adama Mickiewicza, Jana Kochanowskiego, Czesława Miłosza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida, Ogrodowa, Partyzantów, Marii Konopnickiej, Piotra Szorca, Polna, Łąkowa, Tysiąclecia, Wyzwolenia, Zamkowa, Stara Kiszewa Wybudowanie
2 Świetlica Górne Maliki, 1 Górne Maliki stały Tak Sołectwo Kobyle: wieś Kobyle, Sołectwo Górne Maliki: wsie: Dolne Maliki, Górne Maliki, Sołectwo Góra: wsie: Góra, Góra-Nowy Dworzec
3 Świetlica Stary Bukowiec, 25 Stary Bukowiec stały Nie Sołectwo Olpuch: wsie: Olpuch, Cięgardło, Sołectwo Nowy Bukowiec: wsie: Nowy Bukowiec, Nowa Kiszewa Chrósty, Sołectwo Stary Bukowiec: wieś: Stary Bukowiec, Sołectwo Foshuta: wieś: Foshuta
4 Zespół Szkół Stare Polaszki, 33 Stare Polaszki stały Nie Sołectwo Nowe Polaszki: wieś: Nowe Polaszki, Sołectwo Stare Polaszki: wieś: Stare Polaszki, Sołectwo Czerniki: wieś: Czerniki, Sołectwo Wilcze Błota Kościerskie: wieś: Wilcze Błota Kościerskie
5 Urząd Gminy Stara Kiszewa, Ogrodowa 1 Stara Kiszewa stały Tak Sołectwo Pałubin: wieś: Pałubin, Sołectwo Zamek Kiszewski: wsie: Zamek Kiszewski, Strzelki, Sołectwo Lipy: wsie: Lipy, Bożepole Szlacheckie, Struga, Sołectwo Chwarzno: wieś: Chwarzno, Sołectwo Konarzyny: wieś: Konarzyny, Sołectwo Wygonin: wieś: Wygonin, Sołectwo Bartoszylas: wsie: Bartoszylas, Ruda, Sołectwo Chwarzenko: wieś Chwarzenko

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto Kościerzyna 6 18 191 4 32
0.0000020000Nr 2 Gmina Kościerzyna 4 11 806 4 22
0.0000030000Nr 3 Gmina Lipusz, Dziemiany, Karsin 4 10 971 3 18
0.0000040000Nr 4 Gmina Nowa Karczma, Liniewo, Stara Kiszewa 5 13 980 4 28
Podsumowanie 19 54 948 15 100

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 5 6 7 26
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT KOŚCIERSKI KWW WSPÓLNY POWIAT KOŚCIERSKI 8 6 6 7 27
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU KOŚCIERSKIEGO KWW RAZEM DLA POWIATU KOŚCIERSKIEGO 8 6 6 7 27
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT KOŚCIERSKI KWW POWIAT KOŚCIERSKI 8 5 7 20

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 18 181 10 502 10 499 57.75% 0.05775
9 989 95.14% 0.09514
Tak
2 11 811 7 102 7 101 60.12% 0.06012
6 696 94.30% 0.0943
Tak
3 10 990 7 035 7 031 63.98% 0.06398
6 633 94.34% 0.09434
Tak
4 13 983 8 377 8 377 59.91% 0.05991
7 802 93.14% 0.09314
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 626 26 21.29% 0.02129
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT KOŚCIERSKI 13 383 27 43.00% 0.043
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU KOŚCIERSKIEGO 9 246 27 29.71% 0.02971
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT KOŚCIERSKI 1 865 20 5.99% 0.00599

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 626 26 4 21.29% 0.02129
Tak
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT KOŚCIERSKI 13 383 27 9 43.00% 0.043
Tak
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU KOŚCIERSKIEGO 9 246 27 6 29.71% 0.02971
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT KOŚCIERSKI 1 865 20 0 5.99% 0.00599
Nie

Rada Powiatu Kościerskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 10 1 KOSTUCH Ignacy Wincenty 461 4.62% 0.00462
Nie
1 10 2 NARLOCH Karol Łukasz 503 5.04% 0.00504
Nie
1 10 3 KORTAS Aleksandra Katarzyna 106 1.06% 0.00106
Nie
1 10 4 JARONIEC Ilona Maria 147 1.47% 0.00147
Nie
1 10 5 JASZCZAK Krzysztof 80 0.80% 0.0008
Nie
1 10 6 LITERSKI Mateusz 47 0.47% 0.00047
Nie
1 10 7 GAWIN Dawid Paweł 56 0.56% 0.00056
Nie
1 10 8 KARCZEWSKA Katarzyna Alicja 505 5.06% 0.00506
Tak
1 11 1 MODRZEJEWSKI Marcin Mikołaj 1 862 18.64% 0.01864
Tak
1 11 2 DITTRICH Jan Leon 621 6.22% 0.00622
Tak
1 11 3 CZAJKOWSKI Grzegorz Adam 1 103 11.04% 0.01104
Tak
1 11 4 SENGER Ryszard Stanisław 145 1.45% 0.00145
Nie
1 11 5 ZWARA Jadwiga 90 0.90% 0.0009
Nie
1 11 6 KURSZEWSKA Danuta Czesława 89 0.89% 0.00089
Nie
1 11 7 WINNICKA Beata Magdalena 105 1.05% 0.00105
Nie
1 11 8 BŁAWAT Jerzy Franciszek 293 2.93% 0.00293
Nie
1 12 1 LIZAKOWSKI Piotr Adam 985 9.86% 0.00986
Tak
1 12 2 GIERSZEWSKI Andrzej Zbigniew 393 3.93% 0.00393
Nie
1 12 3 WALEWSKA Lidia 164 1.64% 0.00164
Nie
1 12 4 SZALEWSKA Maria Magdalena 79 0.79% 0.00079
Nie
1 12 5 BREZA Jarosław Michał 555 5.56% 0.00556
Tak
1 12 6 GRZEGORZEWSKI Tomasz Jacek 161 1.61% 0.00161
Nie
1 12 7 STASIAK Grażyna Bożena 247 2.47% 0.00247
Nie
1 12 8 LIEDTKE Paweł 534 5.35% 0.00535
Nie
1 13 1 KALIŃSKI Mirosław Krzysztof 150 1.50% 0.0015
Nie
1 13 2 FORMELA Józef Henryk 85 0.85% 0.00085
Nie
1 13 3 BŁAWAT Krystyna Agnieszka 114 1.14% 0.00114
Nie
1 13 4 GOŁUCHOWSKI Ryszard 19 0.19% 0.00019
Nie
1 13 5 PIOTROWSKI Michał 28 0.28% 0.00028
Nie
1 13 6 WIERZBA Teresa 34 0.34% 0.00034
Nie
1 13 7 SYKUTERA Marlena Zdzisława 43 0.43% 0.00043
Nie
1 13 8 MAJEWSKI Marcin 185 1.85% 0.00185
Nie
2 10 1 GIERSZEWSKI Piotr 713 10.65% 0.01065
Tak
2 10 2 FORMELA Wojciech 265 3.96% 0.00396
Nie
2 10 3 CIEPLIŃSKI Ludwik Mirosław 296 4.42% 0.00442
Nie
2 10 4 KOŚCIELSKA Ilona Ewa 407 6.08% 0.00608
Nie
2 10 5 DARGACZ Magdalena Danuta 218 3.26% 0.00326
Nie
2 11 1 DERRA Tomasz Jakub 882 13.17% 0.01317
Tak
2 11 2 CYRA Czesław Filip 517 7.72% 0.00772
Tak
2 11 3 MARCZYK Krystyna Gabriela 298 4.45% 0.00445
Nie
2 11 4 WAWRZYNIAK Krystyna Barbara 318 4.75% 0.00475
Nie
2 11 5 NOWAK Ewa Maria 251 3.75% 0.00375
Nie
2 11 6 TKACZYK Waldemar Józef 286 4.27% 0.00427
Nie
2 12 1 STENCEL Zbigniew Leszek 283 4.23% 0.00423
Nie
2 12 2 ZDROJEWSKA Katarzyna 449 6.71% 0.00671
Tak
2 12 3 MAŁACHOWSKI Stanisław Zygmunt 246 3.67% 0.00367
Nie
2 12 4 CZEKAJ Maria 140 2.09% 0.00209
Nie
2 12 5 JASZEWSKA Maria Teresa 62 0.93% 0.00093
Nie
2 12 6 RECŁAW Krzysztof Mieczysław 326 4.87% 0.00487
Nie
2 13 1 PRZEWODOWSKA Lucyna Krystyna 193 2.88% 0.00288
Nie
2 13 2 BŁAWAT Marian Aleksander 147 2.20% 0.0022
Nie
2 13 3 NIKLAS Piotr Seweryn 193 2.88% 0.00288
Nie
2 13 4 BASKA-BORZYSZKOWSKA Felicja Marta 39 0.58% 0.00058
Nie
2 13 5 DZIEMIŃSKA Krystyna 167 2.49% 0.00249
Nie
3 10 1 JANTA Dariusz Jan 470 7.09% 0.00709
Tak
3 10 2 SZEJBA Adam Krzysztof 464 7.00% 0.007
Nie
3 10 3 BABUT Kamila Jadwiga 177 2.67% 0.00267
Nie
3 10 4 BOCZOŃ Andrzej 103 1.55% 0.00155
Nie
3 10 5 ROMINSKA Justyna Katarzyna 124 1.87% 0.00187
Nie
3 10 6 PRABUCKA Jolanta Maria 101 1.52% 0.00152
Nie
3 11 1 GRZENIA Hubert Stanisław 1 040 15.68% 0.01568
Tak
3 11 2 LASKA Piotr Władysław 892 13.45% 0.01345
Tak
3 11 3 SYNAK Barbara 446 6.72% 0.00672
Nie
3 11 4 CIĘŻAK Lidia 389 5.86% 0.00586
Nie
3 11 5 POBŁOCKA Agnieszka Kinga 46 0.69% 0.00069
Nie
3 11 6 KLASA Marek Zdzisław 181 2.73% 0.00273
Nie
3 12 1 MODRZEJEWSKI Józef 1 309 19.73% 0.01973
Tak
3 12 2 BRUSKI Piotr Antoni 388 5.85% 0.00585
Nie
3 12 3 JAKUBEK Józef Edward 66 1.00% 0.001
Nie
3 12 4 ZGODA Grażyna 341 5.14% 0.00514
Nie
3 12 5 POBŁOCKA Bernadeta Maria 34 0.51% 0.00051
Nie
3 12 6 WEISS Krystyna 62 0.93% 0.00093
Nie
4 10 1 OSSOWSKI Henryk Jan 653 8.37% 0.00837
Tak
4 10 2 ŁANGOWSKA Regina Maria 226 2.90% 0.0029
Nie
4 10 3 TOCHA Edward Czesław 111 1.42% 0.00142
Nie
4 10 4 KOPREK Roman 142 1.82% 0.00182
Nie
4 10 5 LITERSKA Irena Maria 62 0.79% 0.00079
Nie
4 10 6 WAKULIŃSKI Mateusz 69 0.88% 0.00088
Nie
4 10 7 BURCZYK Wiesława Maria 120 1.54% 0.00154
Nie
4 11 1 ŻURAWSKA Alicja Ludwika 1 520 19.48% 0.01948
Tak
4 11 2 MICHNOWSKI Krzysztof 1 042 13.36% 0.01336
Tak
4 11 3 BRZOSKOWSKI Łukasz 226 2.90% 0.0029
Nie
4 11 4 PIEKARSKA Beata Ewa 271 3.47% 0.00347
Nie
4 11 5 TROKA Alina Joanna 111 1.42% 0.00142
Nie
4 11 6 SZWARC Grzegorz Franciszek 136 1.74% 0.00174
Nie
4 11 7 MAZUR Katarzyna 223 2.86% 0.00286
Nie
4 12 1 HINC Andrzej 1 124 14.41% 0.01441
Tak
4 12 2 BRZOSKOWSKI Grzegorz Józef 482 6.18% 0.00618
Tak
4 12 3 JURCZYK Rafał 330 4.23% 0.00423
Nie
4 12 4 MOLLIN Monika Barbara 120 1.54% 0.00154
Nie
4 12 5 KAMIŃSKA Irmina Maria 95 1.22% 0.00122
Nie
4 12 6 NOWAKOWSKA Bożena Maria 53 0.68% 0.00068
Nie
4 12 7 MĄDRY Radosław Tomasz 218 2.79% 0.00279
Nie
4 13 1 UGOWSKI Mirosław 229 2.94% 0.00294
Nie
4 13 2 JAREMKO Bogusław 25 0.32% 0.00032
Nie
4 13 3 PRZYTARSKA Małgorzata Teresa 37 0.47% 0.00047
Nie
4 13 4 ZABROCKA Lucyna Anna 70 0.90% 0.0009
Nie
4 13 5 BIESIADA Celina Anna 17 0.22% 0.00022
Nie
4 13 6 PLATA Sławomir Piotr 38 0.49% 0.00049
Nie
4 13 7 TRUSZCZYŃSKI Waldemar Antoni 52 0.67% 0.00067
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Kościerski - ogółem 9 145 112 70 853 54 948 48 7 1
Gminy ogółem 8 126 108 70 853 54 948 48 7 1
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 3 22 445 18 191 12 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 7 105 105 48 408 36 757 36 7 0 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 15 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 15 1
Ogółem 30 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 100 45 45% 55 55%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 129 60 47% 69 53%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 234 70 30% 164 70%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 14 3 21% 11 79%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 3 1 33% 2 67%
Ogółem 463 175 38% 288 62%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 53 52 53
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 46 46 47
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 50 49 50
Średnia wieku kandydatów na wójta 51 45 53
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 51 44 54
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 37 15 41% 22 59%
30-39 83 33 40% 50 60%
40-59 233 88 38% 145 62%
60+ 110 39 35% 71 65%
Ogółem 463 175 38% 288 62%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 1 1 100% 0 0%
40-59 14 3 21% 11 79%
60+ 2 0 0% 2 100%
Ogółem 17 4 24% 13 76%