Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 78 042
Wyborców 61 085
Obwodów 66
  • Wybory do Rady Powiatu Bytowskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina borzytuchomGmina Borzytuchom 3 15 15 30 30
gmina bytozwGmina Bytów 20 3 21 9 81
gmina czarna dazbrozwkaGmina Czarna Dąbrówka 5 15 15 44 44
gmina kolzczyglzowyGmina Kołczygłowy 4 15 15 46 46
gmina lipnicaGmina Lipnica 5 15 15 30 30
gmina miastkoGmina Miastko 16 15 15 59 59
gmina parchowoGmina Parchowo 4 15 15 39 39
gmina studzieniceGmina Studzienice 3 15 15 40 40
gmina trzebielinoGmina Trzebielino 2 15 15 31 31
gmina tuchomieGmina Tuchomie 4 15 15 27 27

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Gminna Biblioteka i Ośrodek Kultury w Borzytuchomiu, ul. Czterdziestolecia 2 Borzytuchom stały Tak Borzytuchom, Chotkowo, Jutrzenka, Kamieńc, Krosnowo, Ryczyn, Struszewo
2 Sala wiejska, 22 Dąbrówka stały Tak Dąbrówka
3 Szkoła Podstawowa, 21b Niedarzyno stały Nie Niedarzyno, Osieki
1 ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH, ul. Gdańska 57 Bytów stały Tak BYTÓW ULICE: ALEKSANDRA FREDRY, ALEKSANDRA MAJKOWSKIEGO, BOLESŁAWA PRUSA, CZESŁAWA MIŁOSZA, ELIZY ORZESZKOWEJ, FLORIANA CEYNOWY, FRANCISZKA SĘDZICKIEGO, GEN. JÓZEFA WYBICKIEGO, JEZIORNA, JULIANA TUWIMA, KAZIMIERZA PRZERWY-TETMAJERA, KOLONIA JEZIORKI, KONSTANTEGO I. GAŁCZYŃSKIEGO, KS. JANA TWARDOWSKIEGO, KAZIMIERZA KRUCZKOWSKIEGO, LEOPOLDA STAFFA, MARII DĄBROWSKIEJ, MICHAŁA MOSTNIKA, PRZEMYSŁOWA, STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO, WISŁAWY SZYMBORSKIEJ, WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO, WŁADYSŁAWA REYMONTA, XAWEREGO DUNIKOWSKIEGO, ZOFII NAŁKOWSKIEJ
2 ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 35 Bytów stały Nie BYTÓW ULICE: ADAMA MICKIEWICZA, BRZOZOWA, GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO, JANA KOCHANOWSKIEGO, LĘBORSKA, OGRODOWA, SPORTOWA, STOBNICKA, SZEROKA, ŚRÓDMIEJSKA, ZAKŁADOWA
3 PRZEDSZKOLE NR 2, ul. Jana Bauera 9 Bytów stały Nie BYTÓW ULICE: ARMII KRAJOWEJ, JANA BAUERA, KWIATOWA, MICHAŁA DRZYMAŁY, PLAC SZYMONA KROFEYA, PROSTA, TARTACZNA, ZAUŁEK DROZDOWY, ZAUŁEK SŁOWICZY, ZIELONA
4 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5, ul. Młyńska 11 Bytów stały Tak BYTÓW ULICE: 11 LISTOPADA, 1 - GO MAJA, JANA PAWŁA II, KOŚCIELNA, KRÓTKA, MŁYŃSKA, PLAC KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO, PLAC ŚW. KATARZYNY, PODZAMCZE, RYCERSKA, RZEMIEŚLNICZA, STAROKOŚCIELNA, SZKOLNA, WĄSKA, WOJSKA POLSKIEGO, WOLNOŚCI, ZAMKOWA
5 ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO-USŁUGOWYCH, ul. Hieronima Derdowskiego 3 Bytów stały Tak BYTÓW ULICE: AKACJOWA, BYDGOSKA, CHOJNICKA, DWORCOWA, DWORZEC, GRYFA POMORSKIEGO, HIERONIMA DERDOWSKIEGO, JESIONOWA, KARDYNAŁA JOSYFA SLIPYJA, KĄPIELOWA, LAWENDOWA, LEŚNA, ŁĄKOWA, MAJORA HENRYKA SUCHARSKIEGO, MAKOWA, MIASTECKA, NAD BORUJĄ, POLNA, RUMIANKOWA, STAROCHOJNICKA, STARY DWORZEC, SZARYCH SZEREGÓW, WIEŻA WODNA
6 SZKOŁA SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO, ul. Jana Styp-Rekowskiego 2A Bytów stały Tak BYTÓW ULICE: ADAMA NARUSZEWICZA, CICHA, FIOŁKOWA, GEN. TADEUSZA KOŚCIUSZKI, JANA STYP-REKOWSKIEGO, KONWALIOWA, KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ, NIEZAPOMINAJKI, PIWONII, STOKROTKI, TADEUSZA REJTANA
7 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1, ul. Gen. Ludwika Mierosławskiego 7 Bytów stały Tak BYTÓW ULICE: BURSZTYNOWA, GEN. LUDWIKA MIEROSŁAWSKIEGO, HARCERSKA, HUGONA KOŁŁĄTAJA, JAGODOWA, JANA KILIŃSKIEGO, JULIANA URSYNA NIEMCEWICZA, MALINOWA, POZIOMKOWA, RACŁAWICKA, STANISŁAWA KONARSKIEGO, STANISŁAWA MAŁACHOWSKIEGO, STANISŁAWA STASZICA, STANISŁAWA TREMBECKIEGO
8 OŚRODEK PROFILAKTYKI I EDUKACJI, ul. Miła 26 Bytów stały Tak BYTÓW ULICE: BERNARDA WERY, DZIAŁKOWA, GÓRNA, MIŁA, POCHYŁA, POGODNA
9 STAROSTWO POWIATOWE, ul. Ks. dr. Bolesława Domańskiego 2 Bytów stały Tak BYTÓW ULICE: GDAŃSKA, KS. DR BERNARDA SYCHTY, KS. DR. BOLESŁAWA DOMAŃSKIEGO, SŁONECZNA
10 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, ul. Ks. dr. Bolesława Domańskiego 13 Bytów stały Tak BYTÓW ULICE: HENRYKA SIENKIEWICZA, KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI, MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, OŚRODEK JELEŃ, SZCZĘŚLIWA, ŚW. FILIPA NERI, ŚW. KRZYSZTOFA, WESOŁA, ZWYCIĘSTWA
11 SZKOŁA PODSTAWOWA, 20 Gostkowo stały Tak GOSTKOWO, SARNIAK, ZBYSŁAW
12 SZKOŁA PODSTAWOWA, ul. Gdańska 33 Pomysk Wielki stały Tak LEŚNO, MAŁA WIEŚ, MIĘDZYGÓRZE, POMYSK MAŁY, POMYSK WIELKI, POMYSKI MŁYN, SZARZYN
13 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, ul. Ks. dr. Bolesława Domańskiego 13 Bytów stały Tak RZEPNICA
14 ŚWIETLICA WIEJSKA, ul. Brylantowa 6 Mądrzechowo stały Nie MĄDRZECHOWO, MOKRZYN
15 ŚWIETLICA WIEJSKA, 19 Ząbinowice stały Nie ZĄBINOWICE
16 BYTOWSKIE CENTRUM KULTURY, ul. Wojska Polskiego 12 Bytów stały Nie CHOMICE, DĄBIE, DĄBKI, GRZMIĄCA, NIECZULICE, PRZYBORZYCE, PÓŁCZYNEK, ŚWIĄTKOWO, ŚWIERKÓWKO
17 ŚWIETLICA WIEJSKA, 12 Udorpie stały Nie UDORPIE
18 SZKOŁA PODSTAWOWA, ul. Bytowska 10 Niezabyszewo stały Tak NIEZABYSZEWO, SIERZENKO, SIERZNO
19 SZKOŁA PODSTAWOWA, 18 Rekowo stały Nie BORY, BRYNKI REKOWSKIE, PŁOTOWO, PUSTKOWIE REKOWSKIE, PYSZNO, REKOWO
20 Szpital Powiatu Bytowskiego Spółka z o. o., Lęborska 13 Bytów szpital Nie Szpital Powiatu Bytowskiego
1 Gminne Centrum Kultury i Biblioteka, ul. Bytowska 10 W Czarnej Dąbrówce stały Tak Czarna Dąbrówka Flisów Jerzkowice Karwno, Kłosy, Nowe Karwno, Podkomorki, Podkomorzyce, Soszyce, Święchowo, Otnoga, Zawiat
2 Wiejski Dom Kultury, 6 Jasień stały Tak Dąbrowa Leśna, Jasień, Jaszewo, Lipieniec, Łupawsko, Obrowo, Przylaski, Sieromino
3 Sala wiejska, 15/2 Mikorowo stały Nie Drążkowo, Kostroga, Kotuszewo, Kozin, Kozy, Mikorowo, Przybin, Wargowo, Wargówko
4 Szkoła Podstawowa w Rokitach, 34 Rokity stały Tak Bochowo, Bochówko, Dęby, Gliśnica, Mydlita, Rokiciny, Rokitki, Rokity, Rudka
5 Szkoła Podstawowa w Nożynie, 40 Nożyno stały Tak Brzezinka Kartkowo Kleszczyniec Nożyno Nożynko Osowskie Połupino Skotawsko Unichowo
1 Urząd Gminy, ul. Słupska 56 Kołczygłowy stały Nie Kołczygłowy
2 Gminny Ośrodek Kultury, ul. Szkolna 1 Kołczygłowy stały Tak Barnowo, Barnowiec, Darżkowo, Dobojewo, Górki, Gęślice, Kołczygłówki, Jezierze, Radusz, Wierszyno
3 Świetlica wiejska, 2A Gałąźnia Wielka stały Nie Gałąźnia Mała, Gałąźnia Wielka, Różki, Sierowo, Zatoki, Świelubie
4 Szkoła Podstawowa, 22 Łubno stały Tak Barkocin, Laski, Łubno, Miłobądz, Łobzowo, Podgórze, Witanowo, Przyborze, Wądół
1 Zespół Szkół, Kaszubska 1 Borowy Młyn stały Tak Borowy Młyn, Bydgoszcz, Dębowo, Katarzynki, Klasztor, Kobyle Góry, Rosocha, Smolne, Stary Most, Upiłka, Wieczywno, Wierzchocina, Zgnity Most
2 Budynek gminny, 4 Borzyszkowy stały Nie Borzyszkowy, Brzósk, Głodowo, Holandia, Gliśno Wielkie, Na Górze, Wojsk, Wojsk-Skryte, Ostrowite, Dolne Ostrowite, Prądzona, Dampel, Klewiska, Prądzona Wybudowanie, Osówek
3 Zespół Szkół, Jana Pawła II 79 Brzeźno Szlacheckie stały Nie Brzeźno Szlacheckie, Janowo, Nowe Brzeźno, Stare Brzeźno, Bukowo, Kocioł, Brzezieński Młyn, Brzozowo, Pupkowo, Szpręgelówka, Łąkie, Jeruzalem, Łącki Młyn, Rokitniki, Tebowizna
4 Zespół Szkół, Szkolna 4 Lipnica stały Tak Lipnica, Smołdziny, Warszawa, Trzebielsk, Wygoda, Osusznica, Czaple, Nowa Osusznica, Osowo Duże, Osowo Małe, Owsne Ostrowy, Rucowe Lasy
5 Sala wiejska, 98 Zapceń stały Tak Kiedrowice, Karcz, Wielgoszcz, Luboń, Hamer Młyn, Modrzejewo, Rudniki, Sierzywk, Stoltmany, Zapceń, Kłonecznica, Sątoczno, Mielno, Budy, Karpno, Klaklewo, Mielonek, Modziel, Mogiel
1 Sanus S. C., Osiedle Ceglane 1 Miastko stały Tak Ulice: Bogusława X, Czereśniowa, Domowa, Gościnna, Krótka, Księdza Generała Wituckiego, Morelowa, Osiedle Ceglane, Owocowa, Przytulna, Rodzinna, Sadowa, Sasiedzka, Słoneczna, Słupska, Sportowa, Wiśniowa
2 Siedziba Miejsko-Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miastku, ul. Juliana Tuwima 1 Miastko stały Nie Ulice: Fabryczna, Generała Wybickiego, Juliana Tuwima, Łąkowa, Stolarska
3 Przedszkole Miejskie Nr 3 w Miastku, ul. Juliana Tuwima 2 Miastko stały Tak ulice: Długa, Konopnickiej 3 - 11, Marszałka Piłsudskiego, Szewska
4 Państwowa Straż Pożarna w Miastku, ul. Konstytucji 3 Maja 2a Miastko stały Nie Ulice: Konopnickiej 1 - 2, Konstytucji 3 - go Maja, Kowalska, Piastowska
5 Przedszkole Nr 1 w Miastku, ul. Koszalińska 19 Miastko stały Nie Ulice: Armii Krajowej, Bolesława Chrobrego, Fryderyka Chopina, Grunwaldzka, Kazimierza Wielkiego, Królowej Jadwigi, Mickiewicza, Pomorska, Rybacka, Słowackiego, Szkolna, Wrzosowa, Zielona
6 Zespoł Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, ul. Młodzieżowa 3 Miastko stały Nie Ulice: Jaśminowa, Koszalińska, Ogrodowa, Osiedle Niepodległości
7 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Miastku, ul. Kujawska 1 Miastko stały Tak Ulice: Dworcowa, Jeziorna, Młodzieżowa, Generała Maczka, Generała Sikorskiego, Kujawska, Małopolska, Podhalańska, Śląska, Wielkopolska
8 Opieka Dzienna nad Dziećmi, ul. Kaszubska 23a Miastko stały Nie ulice: Gawędy, Górna, Harcerska, Kaszubska, Kolejowa, Kwiatowa, Leśna, Pałucka, Podlaska, Polna, Przyjaciół, Skautów, Wieżowa
9 Szkoła Podstawowa w Dretyniu, 26 Dretyń stały Tak Wsie: Dretyń, Łosośniki, Okunino, Kowalewice, Cisy, Tursko
10 Szkoła Podstawowa w Słosinku, 4 Słosinko stały Tak Wsie: Słosinko, Domanice, Przeradz, Miłocice, Węglewo, Łaziska, Łąkoć
11 Szkoła Podstawowa w Świerznie, 4 Świerzno stały Tak Wsie: Świerzno, Świerzenko, Jeżewsko, Kawcze, Kawczyn, Gatka, Biała, Bobięcino, Malęcino, Gołębsko
12 Świetlica Wiejska w Trzcinnie, 8a Trzcinno stały Tak Wsie: Dretynek, Trzcinno, Obrowo, Klewno, Kwisno, Szydlice, Stachowo, Lubkowo, Role, Żabno, Wiatrołom, Ponikła, Pożyczki, Olszewiec, Potok, Turowo
13 Szkoła Podstawowa w Piaszczynie, 6 Piaszczyna stały Tak Wsie: Czarnica, Męciny, Piaszczyna, Borzykowo, Cieszanowo, Znakowo, Gomole, Wałdowo, Grądzień, Dolsko, Głodowo, Ostrowo, Popowice
14 Środowiskowy Dom Samopomocy w Miastku, ul. Tuwima 1 Miastko stały Tak Wsie: Węgorzynko, Byczyna, Łodzierz, Przęsin, Zadry, Świeszyno, Świeszynko, Chlebowo
15 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Miastku, ul. Kujawska 1 Miastko stały Tak Wsie: Kamnica, Toczeń, Studnica, Wołcza Wielka, Krzeszewo, Cicholas, Przemkowo, Zajączkowo, Wołcza Mała, Kołacin, Lipczyno, Trzebieszyno, Pasieka, Pasieka ul. Brzozowa, Cisowa, Jodłowa, Klonowa, Lipowa, Sosnowa, Świerkowa, Wiązowa
16 Szpital Miejski w Miastku sp z o. o., Wybickiego 30 Miastko szpital Nie Szpital Miejski w Miastku sp. z o. o.
1 Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Parchowie, Kartuska 5 Parchowo stały Tak Frydrychowo, Gołczewo, Jamno, Jamnowski Młyn, Jeleńcz, Parchowo, Parchowski Bór, Parchowski Młyn, Karłowo, Wiślany, Zielony Dwór
2 Wiejski Dom Kultury w Nakli, Długa 11/6 Nakla stały Tak Garbacz, Grabowo Parchowskie, Nakla, Sumin, Sylczno, Wygoda
3 Budynek po byłej szkole, 7 Chośnica stały Nie Baranowo, Bawernica, Chałupa, Chośnica, Folwark, Nowa Wieś
4 Sala wiejska, 17A Żukówko stały Tak Bylina, Soszyca, Struga, Żukówko
1 Świetlica Wiejska w Studzienicach, ul. Brzozowa 5 Studzienice stały Tak Przewóz, Prądzonka, Lipuszek, Bukówki, Sominy, Sominki, Studzienice, Chabzewo, Osława-Dąbrowa, Róg-gajówka.
2 Świetlica Wiejska w Półcznie, 6 Półczno stały Nie Skwierawy, Róg, Widno, Czarna Dąbrowa, Półczno, Łąkie, Cechyny, Jabłończ Wielki, Łubieniec, Ociaskowo.
3 Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Studzienice, 12b Ugoszcz stały Tak Kłączno, Okuny, Osowo, Dzierżążnik, Małe, Rabacino, Ugoszcz.
1 Urząd Gminy Trzebielino, ul. Wiejska 15, 77 - 235 Trzebielino, Wiejska 15 Trzebielino stały Nie Bąkowo, Bożanka, Broczyna, Cetyń, Czarnkowo, Dolno, Glewnik, Grądki Dolne, Owczary, Poborowo, Popielewo, Szczyciec, Toczek, Trzebielino, Wargoszewo
2 Biblioteka Gminy Trzebielino Filia w Suchorzu, ul. Lipowa 2, 77 - 235 Trzebielino, Lipowa 2 Suchorze stały Tak Ciemnica, Gumieniec, Kleszczewo, Miszewo, Moczydło, Myślimierz, Objezierze, Radaczewo, Starkowo, Starkówko, Suchorze, Uliszkowice, Zielin, Zielin Górny
1 Zespół Szkół, ul. ks. Jana Hinza 1 Tuchomie stały Tak Tuchomie
2 Urząd Gminy, ul. Jana III Sobieskiego 16 Tuchomie stały Tak Masłowice Tuchomskie (w tym m. Sośnica), Modrzejewo, Nowe Huty, Piaszno, Tągowie, Tuchomko, Zagony
3 Wiejski Ośrodek Kultury, 37 Trzebiatkowa stały Nie Ciemno, Masłowiczki, Masłowice Trzebiatkowskie, Trzebiatkowa
4 Wiejski Ośrodek Kultury, ul. Leśna 1 Kramarzyny stały Nie Kramarzyny

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Gmina Bytów 6 19 206 3 24
0.0000020000Nr 2 Gmina Miastko 5 15 456 3 21
0.0000030000Nr 3 Gminy: Tuchomie, Lipnica, Parchowo, Studzienice 4 13 128 3 18
0.0000040000Nr 4 Gminy: Czarna Dąbrówka, Borzytuchom, Kołczygłowy, Trzebielino 4 13 295 3 18
Podsumowanie 19 61 085 12 81

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 7 6 6 27
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA 8 7 6 6 27
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE LOKALNE KWW POROZUMIENIE LOKALNE 8 7 6 6 27

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 19 271 10 306 10 306 53.48% 0.05348
9 882 95.89% 0.09589
Tak
2 15 487 7 212 7 215 46.59% 0.04659
6 924 95.97% 0.09597
Tak
3 13 130 7 975 7 968 60.69% 0.06069
7 534 94.55% 0.09455
Tak
4 13 314 7 812 7 759 58.28% 0.05828
7 274 93.75% 0.09375
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 950 27 28.31% 0.02831
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA 15 184 27 48.03% 0.04803
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE LOKALNE 7 480 27 23.66% 0.02366

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 950 27 4 28.31% 0.02831
Tak
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA 15 184 27 11 48.03% 0.04803
Tak
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE LOKALNE 7 480 27 4 23.66% 0.02366
Tak

Rada Powiatu Bytowskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 10 1 GAŃSKA-LIPIŃSKA Anna Maria 736 7.45% 0.00745
Nie
1 10 2 MASŁOWSKI Marek Wacław 196 1.98% 0.00198
Nie
1 10 3 EKMAN Barbara 283 2.86% 0.00286
Nie
1 10 4 BŁASZKOWSKI Zbigniew Franciszek 143 1.45% 0.00145
Nie
1 10 5 KOŻYCZKOWSKI Wiesław 154 1.56% 0.00156
Nie
1 10 6 LINDE Nina Hanna 45 0.46% 0.00046
Nie
1 10 7 KOŁAKOWSKI Cezary Jacek 173 1.75% 0.00175
Nie
1 10 8 SŁAWSKI Krzysztof Adam 855 8.65% 0.00865
Tak
1 11 1 WASZKIEWICZ Leszek 1 481 14.99% 0.01499
Tak
1 11 2 ZABOROWSKI Roman 1 395 14.12% 0.01412
Tak
1 11 3 WIRKUS Katarzyna Gabriela 481 4.87% 0.00487
Nie
1 11 4 BIGDA-ŚWIĄTEK Beata Maria 591 5.98% 0.00598
Tak
1 11 5 DAWIDOWSKA Mirosława Anna 174 1.76% 0.00176
Nie
1 11 6 DOLECIŃSKI Andrzej 231 2.34% 0.00234
Nie
1 11 7 SAŁDAN Halina Maria 116 1.17% 0.00117
Nie
1 11 8 GOSPODAREK Marian 1 002 10.14% 0.01014
Tak
1 12 1 MASZLUCH Mirosław Józef 620 6.27% 0.00627
Tak
1 12 2 PUCHAŁA Elżbieta Krystyna 192 1.94% 0.00194
Nie
1 12 3 CYRSON Magdalena Justyna 298 3.02% 0.00302
Nie
1 12 4 TREDER Krzysztof Mariusz 131 1.33% 0.00133
Nie
1 12 5 KURLEJ Marcin Adam 194 1.96% 0.00196
Nie
1 12 6 MASZKOWSKI Jacek 91 0.92% 0.00092
Nie
1 12 7 ĆWIK Jolanta 86 0.87% 0.00087
Nie
1 12 8 WICZKOWSKI Maciej Mateusz 214 2.17% 0.00217
Nie
2 10 1 GRYMBOWSKI Marek 758 10.95% 0.01095
Tak
2 10 2 SZUMACHER Eugeniusz 183 2.64% 0.00264
Nie
2 10 3 GAŁKA Maja Joanna 203 2.93% 0.00293
Nie
2 10 4 MUCHOWSKI Bogdan 83 1.20% 0.0012
Nie
2 10 5 SZTOBNICKA Halina 225 3.25% 0.00325
Nie
2 10 6 LEWANDOWSKA Elżbieta Stanisława 83 1.20% 0.0012
Nie
2 10 7 GANŻUMOW Henryk Michał 384 5.55% 0.00555
Nie
2 11 1 KWAŚNIEWSKI Marek 488 7.05% 0.00705
Nie
2 11 2 SZOPA Aleksander Tadeusz 649 9.37% 0.00937
Tak
2 11 3 PALIŃSKA Anna Ewa 171 2.47% 0.00247
Nie
2 11 4 GIRTLER Halina Anna 99 1.43% 0.00143
Nie
2 11 5 BATRUCH Maciej Karol 273 3.94% 0.00394
Nie
2 11 6 BIELAWA Katarzyna Urszula 39 0.56% 0.00056
Nie
2 11 7 BIERNACKI Paweł Piotr 1 134 16.38% 0.01638
Tak
2 12 1 RAMION Roman 857 12.38% 0.01238
Tak
2 12 2 STASIEWICZ Małgorzata 292 4.22% 0.00422
Tak
2 12 3 ZAJST Michał Bronisław 270 3.90% 0.0039
Nie
2 12 4 KOPEĆ Mariola Anna 254 3.67% 0.00367
Nie
2 12 5 KOWALSKI Kazimierz 88 1.27% 0.00127
Nie
2 12 6 STANKOWIAK Magdalena Ilona 124 1.79% 0.00179
Nie
2 12 7 REMELSKI Konrad Roman 267 3.86% 0.00386
Nie
3 10 1 SILDATK Marek Jan 722 9.58% 0.00958
Nie
3 10 2 OWŚNICKI Sylwester Bartłomiej 865 11.48% 0.01148
Tak
3 10 3 SERAFINOWSKA Danuta 173 2.30% 0.0023
Nie
3 10 4 SŁOMIŃSKA Katarzyna 101 1.34% 0.00134
Nie
3 10 5 JUCHNIEWICZ Janusz 334 4.43% 0.00443
Nie
3 10 6 SKWERES Elżbieta 101 1.34% 0.00134
Nie
3 11 1 ŻMUDA-TRZEBIATOWSKI Jacek 1 345 17.85% 0.01785
Tak
3 11 2 ŁĄCKI Tomasz 665 8.83% 0.00883
Tak
3 11 3 KUCZKOWSKA Emilia Maria 500 6.64% 0.00664
Nie
3 11 4 ŁANGOWSKA Władysława Ludwika 418 5.55% 0.00555
Nie
3 11 5 ŚWIĄTEK BRZEZIŃSKA Ewa Maria 284 3.77% 0.00377
Nie
3 11 6 SZPAKOWSKI Jerzy 942 12.50% 0.0125
Tak
3 12 1 TRZECINSKI Witold Hilary 352 4.67% 0.00467
Nie
3 12 2 BUKOWSKI Mirosław 222 2.95% 0.00295
Nie
3 12 3 WIKA CZARNOWSKA Maria Anna 54 0.72% 0.00072
Nie
3 12 4 SMĘTEK Barbara 102 1.35% 0.00135
Nie
3 12 5 RINGWELSKA Sabina 65 0.86% 0.00086
Nie
3 12 6 DOŁĘBSKI Łukasz Marek 289 3.84% 0.00384
Nie
4 10 1 DUDA Wojciech Stanisław 919 12.63% 0.01263
Tak
4 10 2 PAUL Anna Stanisława 515 7.08% 0.00708
Nie
4 10 3 CZAPIEWSKA Iwona Ewa 173 2.38% 0.00238
Nie
4 10 4 KULASZEWICZ Sebastian Filip 144 1.98% 0.00198
Nie
4 10 5 SZCZYPIOR Czesław 258 3.55% 0.00355
Nie
4 10 6 ANDRYS-ŻÓŁTOWŁOS Bernadeta Katarzyna 141 1.94% 0.00194
Nie
4 11 1 ZABOROWSKI Piotr Paweł 911 12.52% 0.01252
Tak
4 11 2 CHWARZYŃSKI Daniel Roman 681 9.36% 0.00936
Tak
4 11 3 KOTŁOWSKA Małgorzata 417 5.73% 0.00573
Nie
4 11 4 KĄKOL Joanna Anna 274 3.77% 0.00377
Nie
4 11 5 ZUCHNIAREK Agata 119 1.64% 0.00164
Nie
4 11 6 RUSIECKI Andrzej Jan 304 4.18% 0.00418
Nie
4 12 1 KOSIŃSKI Zbigniew Stefan 890 12.24% 0.01224
Tak
4 12 2 ŚCIGAŁA Jarosław 608 8.36% 0.00836
Nie
4 12 3 DOLNA Ewelina 366 5.03% 0.00503
Nie
4 12 4 DERA Zofia Janina 159 2.19% 0.00219
Nie
4 12 5 GUT Katarzyna Lucyna 145 1.99% 0.00199
Nie
4 12 6 GRZEGORCZYK Roman Józef 250 3.44% 0.00344
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Bytowski - ogółem 11 175 142 78 042 61 085 66 8 2
Gminy ogółem 10 156 138 78 042 61 085 66 8 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 3 24 516 19 206 20 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 9 135 135 53 526 41 879 46 8 1 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 12 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 9 1
Ogółem 21 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 81 37 46% 44 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 81 37 46% 44 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 346 115 33% 231 67%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 21 3 14% 18 86%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 7 1 14% 6 86%
Ogółem 508 189 37% 319 63%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 49 47 50
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 50 50 50
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 46 44 47
Średnia wieku kandydatów na wójta 49 46 49
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 53 57 52
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 42 17 40% 25 60%
30-39 114 49 43% 65 57%
40-59 262 94 36% 168 64%
60+ 90 29 32% 61 68%
Ogółem 508 189 37% 319 63%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 6 0 0% 6 100%
40-59 19 4 21% 15 79%
60+ 3 0 0% 3 100%
Ogółem 28 4 14% 24 86%