Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 38 659
Wyborców 31 258
Obwodów 41
  • Wybory do Rady Powiatu Kolneńskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto kolnoMiasto Kolno 10 15 15 42 42
gmina grabowoGmina Grabowo 5 15 15 38 38
gmina kolnoGmina Kolno 11 15 15 39 39
gmina malzy plzockGmina Mały Płock 4 15 15 46 46
gmina stawiskiGmina Stawiski 7 15 15 50 50
gmina turoszlGmina Turośl 4 15 15 34 34

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Wojska Polskiego 22 Kolno stały Tak Adama Mickiewicza, Aleksandrowska, Bolesława Prusa, Fryderyka Chopina, Juliusza Słowackiego, Kolonie pod Zabielem, 1 Maja, Henryka Sienkiewicza, Pastorczyk, Stefana Żeromskiego, Tadeusza Kościuszki, Wojska Polskiego część od Placu Wolności do numeru 65 włącznie bez numeru 26, 28, 30, 36, 38 a, b, c, d, e, f, g, h, i.
2 Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu, ul. Marii Konopnickiej 4 Kolno stały Nie Armii Krajowej, Marii Konopnickiej od nr 6, Stanisława Krupki, Św. Floriana.
3 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Szkolna 8 Kolno stały Tak Boczna, Czysta, Jana Sobieskiego, Konstytucji 3 Maja, Krótka, Łąkowa, Marsz. Józefa Piłsudskiego, Słoneczna, Stefana Okrzei, Polna, Sadowa, Senatorska, Stanisława Staszica, Strażacka, Szkolna, Wesoła, Zacisze, Zakole, Zielona, Żurawia.
4 Zakład Doskonalenia Zawodowego, ul. Księcia Janusza I 40 Kolno stały Nie Grunwaldzka, Jana z Kolna, Kolonie pod Janowem, Kościelna, Księcia Janusza I, Łabno Duże, Łabno Małe, Łazienna, Mikołaja Kopernika, Ogrodowa, Pl. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Plac Wolności.
5 Zespół Szkół Technicznych, ul. Teofila Kubraka 6 Kolno stały Tak 11 Listopada nr 12, 14, 16, 18, 20, Teofila Kubraka, Marii Konopnickiej 2, 3, 3a, 4, 5, Wojska Polskiego 26, 28, 30.
6 Starostwo Powiatowe, ul. 11 Listopada 1 Kolno stały Nie Ciepła, Fabryczna, Handlowa, Kolejowa, Kolonie pod Rupinem, 11 Listopada nr 1, 6, 7, 8, 10, 15, 17, Przemysłowa, Składowa, Sportowa, Targowa, Towarowa.
7 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, ul. Wojska Polskiego 34 Kolno stały Nie Gen. Władysława Sikorskiego nr 2, 3, 3a, 3b, 3c, 4, 5, 6, 8, 10; 11 Listopada 3, Stanisława Milewskiego, Wojska Polskiego nr 36, 38a, b, c, d, e, f, g, h, i.
8 Przedszkole Miejskie Nr 4, ul. Wojska Polskiego 65a Kolno stały Tak Akacjowa, Brzozowa, Bukowa, Dębowa, Ks. J. L. Grajewskiego, Jesionowa, Kasztanowa, Klonowa, Lipowa, Sosnowa, Świerkowa, Wincentego Witosa nr 1, 3, 3a, 5, 7, 9, 11, Wojska Polskiego nr 67, 67a, 69, 69a.
9 Gimnazjum, ul. Marii Dąbrowskiej 4 Kolno stały Tak Marii Dąbrowskiej, Wincentego Witosa nr 13, 15, 17, 19, 21, 23.
10 Szpital Ogólny w Kolnie, Wojska Polskiego 69 Kolno szpital Nie Szpital Ogólny w Kolnie
1 Świetlica, ul. Kpt. Adama Gątkiewicza 31 Grabowo stały Tak Grabowo: ul. Kpt. Adama Gątkiewicza, ul. im. Wincentego Witosa, ul. Kościelna
2 Urząd Gminy, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 1 Grabowo stały Nie Bagińskie, Golanki, Grabowo: ul. Gen. Władysława Sikorskiego, ul. im. Jakuba Wagi, Plac 3 Maja, ul. Szkolna, ul. im. Tadeusza Kościuszki, Grabowskie, Guty Podleśne, Łebki Duże, Łebki Małe, Przyborowo, Stare Guty, Świdry-Dobrzyce
3 Szkoła Podstawowa im. Antoniego i Jakuba Wagów, ul. Szkolna 7 Grabowo stały Tak Andrychy, Chełchy, Ciemianka, Konopki-Białystok, Konopki-Monety, Milewo-Gałązki, Skroda Wielka, Świdry Podleśne, Wiszowate
4 Świetlica, 22B Surały stały Tak Grądy-Michały, Grądy-Możdżenie, Kamińskie, Kownacin , Łubiane, Marki, Pasichy, Stawiane, Surały, Wojsławy, Żebrki
5 Remiza OSP, 8 Siwki stały Nie Gnatowo, Kurkowo, Siwki, Rosochate
1 Centrum Kulturalno-Rozrywkowe w Czerwonem, 50 Czerwone stały Tak Czerwone
2 Centrum Kultury Gminy Kolno, 41 Kozioł stały Tak Górszczyzna, Kozioł, Waszki, Wincenta
3 Centrum Kulturalno-Rozrywkowe w Zabielu, 165 Zabiele stały Tak Kolimagi, Zabiele
4 Szkoła Podstawowa w Janowie, 35 Janowo stały Tak Janowo, Gietki, Łosewo, Niksowizna
5 Szkoła Podstawowa w Borkowie, 72 Borkowo stały Tak Borkowo
6 Szkoła Podstawowa w Wykowie, 14 Wykowo stały Nie Brzozowo, Brzózki, Wykowo, Bialiki, Górskie, Rupin
7 Szkoła Podstawowa w Zaskrodziu, 66 Zaskrodzie stały Nie Zaskrodzie, Wścieklice, Obiedzino, Koziki-Olszyny
8 Remiza OSP w Starym Gromadzynie, 27A Stary Gromadzyn stały Nie Czernice, Gromadzyn-Wykno, Pachuczyn, Stary Gromadzyn, Tyszki-Łabno
9 Centrum Kulturalno-Rozrywkowe w Lachowie, 64 Lachowo stały Tak Lachowo, Tyszki-Wądołowo
10 Szkoła Podstawowa w Lachowie, 21 Lachowo stały Nie Danowo, Filipki Duże, Filipki Małe, Kiełcze-Kopki, Kossaki, Okurowo, Rydzewo-Świątki, Stare Kiełcze, Wszebory, Żebry
11 Remiza OSP w Kumelsku, 20 Kumelsk stały Nie Glinki, Kowalewo, Kumelsk, Truszki-Kucze, Truszki-Patory, Truszki-Zalesie
1 Szkoła Podstawowa w Kątach, 168 Kąty stały Tak Kąty, Cwaliny Duże, Cwaliny Małe, Ruda-Skroda, Rudka-Skroda
2 Urząd Gminy w Małym Płocku, ul. Kochanowskiego 15 Mały Płock stały Nie Nowe Rakowo, Stare Rakowo, Korzeniste, Budy Żelazne, Józefowo, Mały Płock ulice: Potocznego, Witosa, Leśna, Kochanowskiego 4, 13 - 25, Ogrodowa 15 - 25, Budy-Kozłówka, Krukówka, Wygrane, Zalesie
3 Gminny Ośrodek Kultury w Małym Płocku, ul. Ciborowskiego 38 Mały Płock stały Tak Kołaki-Strumienie, Kołaki-Wietrzychowo, Rogienice Piaseczne, Rogienice-Wypychy, Popki, Śmiarowo, Włodki, Chludnie, Waśki, Mały Płock ulice: Ciborowskiego, Krótka, Księcia Janusza, Kochanowskiego 1 - 3, 5, 7, 11a, Grodzka, Ogrodowa 2 - 6, Mściwuje
4 Szkoła Podstawowa w Rogienicach Wielkich, ul. Długa 1 Rogienice Wielkie stały Tak Rogienice Wielkie
1 Urząd Miejski w Stawiskach, ul. Plac Wolności 13/15 Stawiski stały Nie Stawiski: Długa, Łomżyńska, Smolniki Stawiski: 550 - lecia Stawisk, Cedrowska, Furmańska, Krzywe Koło, Niecała, Ogrodowa, Projektowana Stawiski: Parkowa, Płk. Stanisława Steczkowskiego, Polowa, Sadowa, Spokojna, Utrata
2 Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stawiskach, ul. Krótka 4 Stawiski stały Tak Stawiski: Plac Wolności, Strażacka, Wojciecha Kossaka, Zjazd Stawiski: Kościelna, Krótka, Pocztowa, Szosowa, Tadeusza Kościuszki, Wiejska, Wincentego Witosa, Władysława Stanisława Reymonta, Żródłowa
3 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach, ul. Polowa 12 Stawiski stały Tak Cedry, Cwaliny, Rostki, Barzykowo, Chmielewo, Kuczyny, Skroda Mała, Dzięgiele, Michny, Rogale, Tafiły, Zabiele
4 Szkoła Filialna w Jurcu Szlacheckim, 53 Jurzec Szlachecki stały Tak Jurzec Szlachecki, Jurzec Włościański
5 Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Stawiskach, ul. Polowa 26 Stawiski stały Nie Romany, Sokoły, Lisy, Mieczki-Sucholaszczki, Mieszołki, Ramoty, Żelazki, Karwowo, Wysokie Duże, Wysokie Małe, Zalesie
6 Szkoła Podstawowa w Porytem, ul. Szkolna 23 Poryte stały Tak Hipolitowo, Poryte, Dzierzbia, Budziski
7 Szkoła Filialna w Budach Stawiskich, 1 Budy Stawiskie stały Nie Budy Stawiskie, Budy Poryckie, Wilczewo, Ignacewo, Zaborowo
1 Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza, ul. Jana Pawła II 28A Turośl stały Tak wsie: Charubin, Cieciory, Cieloszka, Krusza.
2 Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego, ul. Jana Pawła II 28 Turośl stały Tak wsie: Nowa Ruda, Potasie, Trzcińskie, Turośl, Wanacja, Ksebki od nr. 58 do 61
3 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej, 27 Ptaki stały Nie wsie: Adamusy, Charubiny, Dudy Nadrzeczne, Popiołki, Ptaki, Pupki, Samule, Szablaki.
4 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Krupki, 48 Leman stały Nie wsie: Ksebki od nr 1 - 57 i od nr 62 - 100, Leman, Łacha, Zimna.

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 miasto: Kolno 4 8 353 4 24
0.0000020000Nr 2 gminy: Grabowo, Stawiski 4 7 998 4 24
0.0000030000Nr 3 gmina: Kolno 3 6 882 4 20
0.0000040000Nr 4 gminy: Mały Płock, Turośl 4 8 025 4 24
Podsumowanie 15 31 258 16 92

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 6 6 5 6 23
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 6 5 6 23
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU KOLNO KWW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU KOLNO 6 6 5 6 23
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZGODA I PRZYSZŁOŚĆ KWW ZGODA I PRZYSZŁOŚĆ 6 6 5 6 23

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 8 351 3 944 3 943 47.22% 0.04722
3 746 95.00% 0.095
Tak
2 8 000 4 383 4 374 54.68% 0.05468
4 142 94.70% 0.0947
Tak
3 6 884 4 005 4 005 58.18% 0.05818
3 799 94.86% 0.09486
Tak
4 8 025 4 357 4 357 54.29% 0.05429
4 153 95.32% 0.09532
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 3 649 23 23.04% 0.02304
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 346 23 33.75% 0.03375
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU KOLNO 3 615 23 22.82% 0.02282
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZGODA I PRZYSZŁOŚĆ 3 230 23 20.39% 0.02039

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 3 649 23 2 23.04% 0.02304
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 346 23 7 33.75% 0.03375
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU KOLNO 3 615 23 3 22.82% 0.02282
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZGODA I PRZYSZŁOŚĆ 3 230 23 3 20.39% 0.02039
Tak

Rada Powiatu Kolneńskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 DĄBKOWSKI Piotr 332 8.86% 0.00886
Nie
1 2 2 WILIŃSKA Anna 57 1.52% 0.00152
Nie
1 2 3 KOZŁOWSKI Andrzej 32 0.85% 0.00085
Nie
1 2 4 SZYPEREK Sylwia 29 0.77% 0.00077
Nie
1 2 5 RYDELEK Robert 34 0.91% 0.00091
Nie
1 2 6 SEKŚCIŃSKA Hanna 47 1.25% 0.00125
Nie
1 10 1 ŁYNKO Dorota 280 7.47% 0.00747
Nie
1 10 2 SZYMAŃSKI Zdzisław 284 7.58% 0.00758
Tak
1 10 3 GROMADZKA Lucyna 205 5.47% 0.00547
Nie
1 10 4 ŚWIDERSKI Łukasz Michał 182 4.86% 0.00486
Nie
1 10 5 STRĄCZYŃSKA Katarzyna 82 2.19% 0.00219
Nie
1 10 6 OWCZARCZYK Lech Janusz 344 9.18% 0.00918
Tak
1 13 1 KULCZEWSKI Michał 461 12.31% 0.01231
Tak
1 13 2 LUTRZYKOWSKA Jadwiga 121 3.23% 0.00323
Nie
1 13 3 ŁOSIEWSKI Dariusz 301 8.04% 0.00804
Nie
1 13 4 ZYŚK Elwira 30 0.80% 0.0008
Nie
1 13 5 NIEDBAŁA Aneta Barbara 106 2.83% 0.00283
Nie
1 13 6 SZCZECH Grzegorz 170 4.54% 0.00454
Nie
1 14 1 SZYMAŃSKA Monika 202 5.39% 0.00539
Tak
1 14 2 GROMADZKI Eugeniusz 139 3.71% 0.00371
Nie
1 14 3 SAMUL Marek 190 5.07% 0.00507
Nie
1 14 4 KOWALEWSKA Bożena 29 0.77% 0.00077
Nie
1 14 5 MIKUCKA Wioleta 25 0.67% 0.00067
Nie
1 14 6 LIPKA Krzysztof Jacek 64 1.71% 0.00171
Nie
2 2 1 WISZOWATY Stanisław 861 20.79% 0.02079
Tak
2 2 2 TRUSZKOWSKA Barbara 249 6.01% 0.00601
Nie
2 2 3 TYSZKA Joanna 71 1.71% 0.00171
Nie
2 2 4 MĘCZKOWSKA Monika Maria 39 0.94% 0.00094
Nie
2 2 5 RAFAŁOWSKI Wojciech 104 2.51% 0.00251
Nie
2 2 6 KOTOWSKI Stanisław Kazimierz 65 1.57% 0.00157
Nie
2 10 1 ROGOWSKI Zbigniew 393 9.49% 0.00949
Tak
2 10 2 RYBICKA Małgorzata 100 2.41% 0.00241
Nie
2 10 3 ŚWIDERSKA Danuta Władysława 24 0.58% 0.00058
Nie
2 10 4 CHOJNOWSKI Tomasz 770 18.59% 0.01859
Tak
2 10 5 BRZOSTOWSKA Barbara 62 1.50% 0.0015
Nie
2 10 6 SIKORSKI Robert 170 4.10% 0.0041
Nie
2 13 1 ZDUŃCZYK Adam 151 3.65% 0.00365
Nie
2 13 2 BAGIŃSKA Hanna 61 1.47% 0.00147
Nie
2 13 3 SKRODZKI Jacek 60 1.45% 0.00145
Nie
2 13 4 KAMIONOWSKA Grażyna Anna 219 5.29% 0.00529
Nie
2 13 5 BIKOWSKI Remigiusz 258 6.23% 0.00623
Tak
2 13 6 OBRYCKA Henryka 23 0.56% 0.00056
Nie
2 14 1 RYBICKI Jerzy Antoni 68 1.64% 0.00164
Nie
2 14 2 CHILIŃSKI Grzegorz 198 4.78% 0.00478
Nie
2 14 3 RUDZKI Józef 89 2.15% 0.00215
Nie
2 14 4 MIECZKOWSKA Anna 27 0.65% 0.00065
Nie
2 14 5 ŻOCHOWSKA Bogumiła 20 0.48% 0.00048
Nie
2 14 6 LENDA Wiesława 60 1.45% 0.00145
Nie
3 2 1 MIECZKOWSKI Andrzej 401 10.56% 0.01056
Nie
3 2 2 BANACH Magdalena 26 0.68% 0.00068
Nie
3 2 3 DUDA Henryk 79 2.08% 0.00208
Nie
3 2 4 PRZYTUŁA Małgorzata 19 0.50% 0.0005
Nie
3 2 5 DĘBY Mieczysław 12 0.32% 0.00032
Nie
3 10 1 PIWOWARSKI Ryszard Aleksander 209 5.50% 0.0055
Nie
3 10 2 JABŁOŃSKA Barbara Wanda 110 2.90% 0.0029
Nie
3 10 3 CUDNIK Sławomir 261 6.87% 0.00687
Nie
3 10 4 KORDAL Ewa 89 2.34% 0.00234
Nie
3 10 5 CHARUBIN Hubert 262 6.90% 0.0069
Tak
3 13 1 KLAMA Tadeusz 602 15.85% 0.01585
Tak
3 13 2 KOŁOWAJTYS Jadwiga 101 2.66% 0.00266
Nie
3 13 3 ORŁOWSKA Elżbieta 182 4.79% 0.00479
Nie
3 13 4 WSZEBOROWSKI Bartosz 55 1.45% 0.00145
Nie
3 13 5 FILIPKOWSKI Janusz 99 2.61% 0.00261
Nie
3 14 1 NADARA Robert Wacław 643 16.93% 0.01693
Tak
3 14 2 DĄBROWSKI Wiesław 223 5.87% 0.00587
Nie
3 14 3 SIELAWA Barbara 75 1.97% 0.00197
Nie
3 14 4 ROGIŃSKA Paula 123 3.24% 0.00324
Nie
3 14 5 JERMACZ Wojciech 228 6.00% 0.006
Nie
4 2 1 DŁUGOZIMA Roland Andrzej 417 10.04% 0.01004
Tak
4 2 2 POŁOŃSKI Zdzisław 365 8.79% 0.00879
Nie
4 2 3 CICHA Anna 40 0.96% 0.00096
Nie
4 2 4 WSZEBOROWSKA Grażyna Janina 51 1.23% 0.00123
Nie
4 2 5 GOŁAŚ Tomasz 47 1.13% 0.00113
Nie
4 2 6 KOZIOŁ Agata 272 6.55% 0.00655
Nie
4 10 1 ORZOŁEK Beata Alina 214 5.15% 0.00515
Nie
4 10 2 LUTRZYKOWSKI Jan 468 11.27% 0.01127
Tak
4 10 3 PIELOSZCZYK Karol 554 13.34% 0.01334
Tak
4 10 4 MALCZYK Krystyna 115 2.77% 0.00277
Nie
4 10 5 WASILEWSKA Izabela 45 1.08% 0.00108
Nie
4 10 6 JĘDRZEJCZYK Krzysztof 123 2.96% 0.00296
Nie
4 13 1 RYBKA Jerzy 127 3.06% 0.00306
Nie
4 13 2 LEWANDOWSKI Jerzy 204 4.91% 0.00491
Nie
4 13 3 DARDZIŃSKA Wioletta 111 2.67% 0.00267
Nie
4 13 4 FIDURA Jacek Wacław 114 2.75% 0.00275
Nie
4 13 5 WĄDOŁOWSKA Elżbieta Jadwiga 8 0.19% 0.00019
Nie
4 13 6 BACZEWSKA Agnieszka 51 1.23% 0.00123
Nie
4 14 1 KSEPKA Stefan 107 2.58% 0.00258
Nie
4 14 2 CWALINA Edyta 59 1.42% 0.00142
Nie
4 14 3 CZYŻ Maria 186 4.48% 0.00448
Nie
4 14 4 SZOK Grzegorz 13 0.31% 0.00031
Nie
4 14 5 PIEKLIK Wiesława 94 2.26% 0.00226
Nie
4 14 6 BORAWSKI Radosław 368 8.86% 0.00886
Tak
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Kolneński - ogółem 7 105 94 38 659 31 258 41 4 2
Gminy ogółem 6 90 90 38 659 31 258 41 4 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 0 0 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 6 90 90 38 659 31 258 41 4 2 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 16 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Ogółem 16 1

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 92 44 48% 48 52%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców % %
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 249 74 30% 175 70%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 9 0 0% 9 100%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 4 1 25% 3 75%
Ogółem 341 118 35% 223 65%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 49 45 52
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 47 45 48
Średnia wieku kandydatów na wójta 52 52
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 47 38 49
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 19 7 37% 12 63%
30-39 71 30 42% 41 58%
40-59 215 74 34% 141 66%
60+ 36 7 19% 29 81%
Ogółem 341 118 35% 223 65%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 4 1 25% 3 75%
40-59 7 0 0% 7 100%
60+ 2 0 0% 2 100%
Ogółem 13 1 8% 12 92%