Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 53 216
Wyborców 44 036
Obwodów 49
  • Wybory do Rady Powiatu Tarnobrzeskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina baranozw sandomierskiGmina Baranów Sandomierski 12 15 15 35 35
gmina gorzyceGmina Gorzyce 11 15 15 41 41
gmina grezbozwGmina Grębów 8 15 15 38 38
gmina nowa dezbaGmina Nowa Dęba 18 15 15 37 37

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim, ul. Fabryczna 37 Baranów Sandomierski stały Tak Baranów Sandomierski
2 Środowiskowy Dom Kultury w Skopaniu, ul. Kardynała Wyszyńskiego 7 Skopanie stały Tak Skopanie
3 Dom Wiejski w Suchorzowie, ul. Wspólna 40 Suchorzów stały Nie Siedleszczany, Suchorzów
4 Remiza OSP w Dąbrowicy, 185 Dąbrowica stały Nie Dąbrowica
5 Dom Ludowy w Ślęzakach, 60 Ślęzaki stały Nie Ślęzaki
6 Dom Ludowy w Knapach, ul. Wspólna 7 Knapy stały Tak Knapy
7 Dom Ludowy w Woli Baranowskiej, ul. Zachodnia 2 Wola Baranowska stały Tak Wola Baranowska
8 Dom Wiejski w Durdach, 1A Durdy stały Tak Durdy
9 Dom Ludowy w Dymitrowie Dużym, 99 Dymitrów Duży stały Tak Dymitrów Duży
10 Remiza OSP w Dymitrowie Małym, 75 Dymitrów Mały stały Nie Dymitrów Mały
11 Ośrodek Kultury i Sportu w Markach, ul. Leśna 32 Marki stały Nie Marki
12 Remiza OSP w Kaczakach, 296 Kaczaki stały Nie Kaczaki
1 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach, ul. Edukacji Narodowej 3 Gorzyce stały Nie Osiedle Gorzyce, ulice: 3 Maja, Zakole, Akacjowa i każda kolejna na obszarze, z którego utworzony jest obwód głosowania.
2 Środowiskowy Dom Kultury w Gorzycach, Plac Erazma Mieszczańskiego 10 Gorzyce stały Tak Osiedle Gorzyce ul. 11 Listopada i każda kolejna na obszarze, z którego utworzony jest obwód głosowania, Sołectwo Gorzyce, ulice: Adama Mickiewicza, Bolesława Leśmiana, Bolesława Prusa, Brzozowa, Dąbrowskiej, Fryderyka Chopina, Henryka Sienkiewicza, Ignacego Krasickiego, Jana Brzechwy, Jana Kochanowskiego, Juliana Tuwima, Juliusza Słowackiego, Marii Konopnickiej, Mikołaja Reja, Norwida, Przybyłów, Stanisława Moniuszki, Plenerowa i każda kolejna na obszarze, z którego utworzony jest obwód głosowania.
3 Budynek administracyjno-biurowy, ul. 3 Maja 4 Gorzyce stały Tak Osiedle Gorzyce, ulice: Działkowców 2 i 4, Edukacji Narodowej, Metalowców, Plac Erazma Mieszczańskiego, Plac Handlowy, Porucznika Sarny, Słoneczna, Żwirki i Wigury i każda kolejna na obszarze, z którego utworzony jest obwód głosowania.
4 Świetlica Wiejska, ul. Pańska 1 Gorzyce stały Tak Sołectwo Gorzyce ulice: Fantazja, Jaśminowa, Józefa Piłsudskiego, Krótka, Krzywa, Ks. Adama Osetka, Kwiatowa, Odlewników, Góra Plebańska, Pańska, Sandomierska, Szkolna, Zielona, Andrzeja Kmicica, Kręta, Onufrego Zagłoby, Pączek Gorzycki, Podwale, Stawowa, Szwedzka, Wrzawska, Działkowców (oprócz 2 i 4) i każda kolejna na obszarze, z którego utworzony jest obwód głosowania.
5 Dom Ludowy w Motyczu Poduchownym, 88 Motycze Poduchowne stały Tak Sołectwo Motycze Poduchowne
6 Świetlica w Zalesiu Gorzyckim, 74 Zalesie Gorzyckie stały Nie Sołectwo Zalesie Gorzyckie
7 Dom Kultury we Wrzawach, 486 Wrzawy stały Tak Sołectwo Wrzawy
8 Remiza OSP w Trześni, ul. Błonie 4 Trześń stały Nie Sołectwo Trześń
9 Dom Kultury w Sokolnikach, ul. Sandomierska 84 Sokolniki stały Tak Sołectwo Sokolniki
10 Remiza OSP w Orliskach, 65 Orliska stały Nie Sołectwo Orliska
11 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Jachowicza w Furmanach, ul. Kościelna 2 Furmany stały Nie Sołectwo Furmany
1 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Grębowie, ul. Rynek 9 Grębów stały Tak Sołectwo Grębów
2 Filia Szkoły Podstawowej w Zapoledniku, ul. Dolańskich 170 Grębów, Zapolednik stały Tak Sołectwo Grębów-Zapolednik
3 Filia Szkoły Podstawowej w Jamnicy, 135 Jamnica stały Tak Sołectwo: Jamnica
4 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zabrniu, 582 Zabrnie stały Nie Sołectwa: Zabrnie i Poręby Furmańskie
5 Zespół Szkół w Stalach, ul. Tarnobrzeska 5 Stale stały Tak Sołectwo: Stale
6 Publiczna Szkoła Podstawowa w Żupawie, 41 Żupawa stały Nie Sołectwo: Żupawa
7 Publiczna Szkoła Podstawowa w Krawcach, 167 Krawce stały Nie Sołectwo: Krawce
8 Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Wydrzy, 383 Wydrza stały Nie Sołectwo: Wydrza
1 Szkoła Podstawowa Nr 2, Leśna 40 Nowa Dęba stały Tak Miasto Nowa Dęba ulice: 1 - go Maja n-ry: 1, 3, Adama Mickiewicza, Jana Szypowskiego, Jasna, Juliusza Słowackiego, Leśna, Plac Fryderyka Chopina, Rzeszowska nr 8, Sportowa, Tadeusza Kościuszki n-ry: 106, 108, 110, Zacisze, Nowa Dęba-Osiedle Broniewskiego, obejmujące ulicę Władysława Broniewskiego
2 Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Mikołaja Reja 3 Nowa Dęba stały Tak Miasto Nowa Dęba ulice: 1 - go Maja nr 4, Aleja Zwycięstwa nr 3, Ignacego Krasickiego, Jana Pawła II n-ry: 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, Mikołaja Reja, Plac Majora Gryczmana, Stefana Żeromskiego, Szkolna
3 Samorządowy Ośrodek Kultury, Stefana Żeromskiego 2 Nowa Dęba stały Tak Miasto Nowa Dęba ulice: 1 - go Maja nr 2, Aleja Zwycięstwa n-ry: 1, 1A, 1B, Jana Pawła II n-ry: 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, Rzeszowska n-ry: 5, 7, 9
4 Szkoła Podstawowa Nr 2, Mikołaja Reja 7 Nowa Dęba stały Nie Miasto Nowa Dęba ulice: Aleja Zwycięstwa nr 2, Eugeniusza Kwiatkowskiego, Jana Pawła II n-ry: 18A, 18B, 18C, 18D, 18E, 18F, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36, Janusza Korczaka, Józefa Poniatowskiego, Marii Curie-Skłodowskiej, Rzeszowska nr 11, Tadeusza Kościuszki n-ry: 1C, 12, 13A, 13B, 13C, 13D
5 Zespół Szkół Nr 1, Mikołaja Reja 7 Nowa Dęba stały Tak Miasto Nowa Dęba, ulice: Spacerowa, Tadeusza Kościuszki n-ry: 1, 1A, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, Wczasowa
6 Zespół Placówek Oświatowych, Bronisława Zybury 4 Nowa Dęba stały Nie Nowa Dęba-Osiedle Dęba
7 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej, Strażacka 3 Nowa Dęba stały Tak Nowa Dęba-Osiedle Poręby Dębskie
8 Publiczna Szkoła Podstawowa, 192 Alfredówka stały Nie Alfredówka i Osiedle Buda Stalowska
9 Szkoła Podstawowa, 657 Chmielów stały Nie Chmielów
10 Szkoła Podstawowa, 70 Cygany stały Nie Cygany
11 Szkoła Podstawowa, 1 Jadachy stały Tak Jadachy
12 Wiejskie Centrum Aktywności, 185 Rozalin stały Tak Rozalin
13 Wiejskie Centrum Aktywności, 240 Tarnowska Wola stały Nie Tarnowska Wola
14 Dom Pomocy Społecznej, Jana Pawła II 7 Nowa Dęba dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Nowej Dębie
15 Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej, Marii Curie-Skłodowskiej 1A Nowa Dęba szpital Nie Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie
16 Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej, Tadeusza Kościuszki 1C Nowa Dęba szpital Nie Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie
17 Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej, Rzeszowska 8 Nowa Dęba szpital Nie Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie
18 Oddział Zewnętrzny w Chmielowie Zakładu Karnego w Dębicy, Zaciszna 4 Chmielów oddział zewnętrzny zakładu karnego Nie Oddział Zewnętrzny w Chmielowie Zakładu Karnego w Dębicy

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 miasto i gmina Baranów Sandomierski 4 9 896 4 24
0.0000020000Nr 2 gmina Gorzyce 4 10 762 4 23
0.0000030000Nr 3 gmina Grębów 3 8 144 4 19
0.0000040000Nr 4 miasto i gmina Nowa Dęba 6 15 234 4 27
Podsumowanie 17 44 036 16 93

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 6 6 5 4 21
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 6 5 8 25
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE POWIATU TARNOBRZESKIEGO KWW POROZUMIENIE POWIATU TARNOBRZESKIEGO 6 6 5 7 24
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDU POWIATU TARNOBRZESKIEGO KWW FORUM POWIATU TARNOBRZESKIEGO 6 5 4 8 23

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 9 903 5 433 5 432 54.85% 0.05485
5 099 93.87% 0.09387
Tak
2 10 767 5 875 5 871 54.53% 0.05453
5 575 94.96% 0.09496
Tak
3 8 146 4 979 4 978 61.11% 0.06111
4 651 93.43% 0.09343
Tak
4 15 208 6 940 6 937 45.61% 0.04561
6 567 94.67% 0.09467
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 5 512 21 25.18% 0.02518
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 471 25 38.69% 0.03869
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE POWIATU TARNOBRZESKIEGO 4 573 24 20.89% 0.02089
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDU POWIATU TARNOBRZESKIEGO 3 336 23 15.24% 0.01524

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 5 512 21 5 25.18% 0.02518
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 471 25 7 38.69% 0.03869
Tak
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE POWIATU TARNOBRZESKIEGO 4 573 24 3 20.89% 0.02089
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDU POWIATU TARNOBRZESKIEGO 3 336 23 2 15.24% 0.01524
Tak

Rada Powiatu Tarnobrzeskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 HYNOWSKI Jacek 571 11.20% 0.0112
Tak
1 2 2 TOMANEK Arkadiusz Piotr 161 3.16% 0.00316
Nie
1 2 3 RZESZUT Marta Beata 49 0.96% 0.00096
Nie
1 2 4 TRELA Jan 53 1.04% 0.00104
Nie
1 2 5 STĘPIEŃ Iwona Barbara 99 1.94% 0.00194
Nie
1 2 6 MAGDA Magdalena Justyna 45 0.88% 0.00088
Nie
1 10 1 ROŻEK Jacek 830 16.28% 0.01628
Tak
1 10 2 RUSIN Krystyna 609 11.94% 0.01194
Tak
1 10 3 BERNAD Stanisław 439 8.61% 0.00861
Nie
1 10 4 GOLA Stanisława 206 4.04% 0.00404
Nie
1 10 5 MAREK Józefa Kazimiera 88 1.73% 0.00173
Nie
1 10 6 CHEMEL Dariusz Józef 300 5.88% 0.00588
Nie
1 12 1 PLUTA Mirosław Stanisław 558 10.94% 0.01094
Tak
1 12 2 TRZEŚNIOWSKA Elżbieta Krystyna 40 0.78% 0.00078
Nie
1 12 3 PRUŚ Tomasz Wincenty 200 3.92% 0.00392
Nie
1 12 4 MŁYNIEC-BARAN Katarzyna Renata 57 1.12% 0.00112
Nie
1 12 5 PANEK Justyna Małgorzata 14 0.27% 0.00027
Nie
1 12 6 BYCZEK Łukasz Konrad 83 1.63% 0.00163
Nie
1 13 1 ŚLĘZAK Kazimierz 305 5.98% 0.00598
Nie
1 13 2 BABIUCH-SROCZYŃSKA Edyta Barbara 174 3.41% 0.00341
Nie
1 13 3 HYNOWSKI Janusz Jerzy 107 2.10% 0.0021
Nie
1 13 4 SMYKLA Stanisław Zenon 72 1.41% 0.00141
Nie
1 13 5 LULEK Irena 27 0.53% 0.00053
Nie
1 13 6 PASEK Natalia Marta 12 0.24% 0.00024
Nie
2 2 1 BARTOSZEK Paweł 1 627 29.18% 0.02918
Tak
2 2 2 RĘKAS Tadeusz Juliusz 441 7.91% 0.00791
Tak
2 2 3 LIPIŃSKA Teresa 303 5.43% 0.00543
Tak
2 2 4 SWATEK Andrzej Marek 233 4.18% 0.00418
Nie
2 2 5 BABIEC-WZIĄTEK Barbara 80 1.43% 0.00143
Nie
2 2 6 CHMURA Urszula Teresa 73 1.31% 0.00131
Nie
2 10 1 GRZEGORZEK Marian 692 12.41% 0.01241
Tak
2 10 2 ŁYSIAK-KOSOWSKA Lucyna Stanisława 247 4.43% 0.00443
Nie
2 10 3 PODKOWA-RĘKAS Alicja Marta 149 2.67% 0.00267
Nie
2 10 4 NOWAK Krzysztof Józef 139 2.49% 0.00249
Nie
2 10 5 PRARAT Barbara 114 2.04% 0.00204
Nie
2 10 6 STASIAK Andrzej 302 5.42% 0.00542
Nie
2 12 1 BUKOWSKI Dariusz Krzysztof 351 6.30% 0.0063
Nie
2 12 2 JASKUŁA Halina Gabriela 72 1.29% 0.00129
Nie
2 12 3 WOŁEK Piotr Grzegorz 47 0.84% 0.00084
Nie
2 12 4 KANISZEWSKA Augustyna Maria 110 1.97% 0.00197
Nie
2 12 5 RĄCZKA Robert 36 0.65% 0.00065
Nie
2 12 6 KUSTRA Anna 49 0.88% 0.00088
Nie
2 13 1 KOTWICA Sylwester Mieczysław 259 4.65% 0.00465
Nie
2 13 2 JĘDRAL Urszula 80 1.43% 0.00143
Nie
2 13 3 ELŻAKOWSKI Piotr 102 1.83% 0.00183
Nie
2 13 4 RYCHEL Tomasz Sylwester 27 0.48% 0.00048
Nie
2 13 5 GOLEC Beata Anna 42 0.75% 0.00075
Nie
3 2 1 SZEWC Dominik 761 16.36% 0.01636
Tak
3 2 2 ŻAK Andrzej 257 5.53% 0.00553
Nie
3 2 3 KORCZAK Dorota Teresa 39 0.84% 0.00084
Nie
3 2 4 TONDERYS Ewa Kazimiera 7 0.15% 0.00015
Nie
3 2 5 RĘBISZ Alojzy Jerzy 27 0.58% 0.00058
Nie
3 10 1 OŻGA Marek 852 18.32% 0.01832
Tak
3 10 2 PADUCH Zuzanna 371 7.98% 0.00798
Nie
3 10 3 MATUSIAK Janusz 62 1.33% 0.00133
Nie
3 10 4 WILK Jagoda 117 2.52% 0.00252
Nie
3 10 5 STĘPIEŃ Edward Zbigniew 152 3.27% 0.00327
Nie
3 12 1 KOZIEJA Krystyna Janina 591 12.71% 0.01271
Nie
3 12 2 KUBIAK Alicja Lucyna 348 7.48% 0.00748
Nie
3 12 3 PĘDZIWIATR Robert Karol 610 13.12% 0.01312
Tak
3 12 4 SZEWC Monika Zofia 85 1.83% 0.00183
Nie
3 12 5 DUMA Zdzisław 72 1.55% 0.00155
Nie
3 13 1 ŻAK Jan 80 1.72% 0.00172
Nie
3 13 2 SKRZYPACZ Krystyna Stanisława 83 1.78% 0.00178
Nie
3 13 3 DUL Piotr Mieczysław 106 2.28% 0.00228
Nie
3 13 4 WÓJCIK Marzena Beata 31 0.67% 0.00067
Nie
4 2 1 TUTKA Henryk 471 7.17% 0.00717
Nie
4 2 2 MAJEWSKA Sylwia Anna 77 1.17% 0.00117
Nie
4 2 3 DURTKA Andrzej Jacek 91 1.39% 0.00139
Nie
4 2 4 GIL Irena 47 0.72% 0.00072
Nie
4 10 1 GRUSZKA Wojciech Zygmunt 494 7.52% 0.00752
Tak
4 10 2 PUZIO Roman 299 4.55% 0.00455
Nie
4 10 3 ZIELIŃSKI Tomasz 719 10.95% 0.01095
Tak
4 10 4 CHMIELOWIEC Marzena Jowita 369 5.62% 0.00562
Nie
4 10 5 JADACH Tadeusz Jerzy 293 4.46% 0.00446
Nie
4 10 6 JAWORSKA Ewa Urszula 88 1.34% 0.00134
Nie
4 10 7 TOMCZYK Danuta 104 1.58% 0.00158
Nie
4 10 8 SUDOŁ Jerzy 436 6.64% 0.00664
Tak
4 12 1 KOŁODZIEJ Andrzej 458 6.97% 0.00697
Tak
4 12 2 TRZECIAK Barbara Maria 236 3.59% 0.00359
Nie
4 12 3 LEWANDOWSKI Rafał Damian 220 3.35% 0.00335
Nie
4 12 4 JASIŃSKA-MAĆKOWIAK Anna Izabela 104 1.58% 0.00158
Nie
4 12 5 WITKOWSKI Jan Serwacy 128 1.95% 0.00195
Nie
4 12 6 TARASZKA Anna Bożena 74 1.13% 0.00113
Nie
4 12 7 BAJDA Piotr Jan 30 0.46% 0.00046
Nie
4 13 1 SUDOŁ Jerzy Zbigniew 417 6.35% 0.00635
Tak
4 13 2 ZIĘBA Marek Grzegorz 438 6.67% 0.00667
Tak
4 13 3 GŁAZ Elżbieta 188 2.86% 0.00286
Nie
4 13 4 MROCZEK Leszek 278 4.23% 0.00423
Nie
4 13 5 BABULA Anna 104 1.58% 0.00158
Nie
4 13 6 FRYC Bogusław Adam 100 1.52% 0.00152
Nie
4 13 7 BOJANOWSKA Monika Beata 120 1.83% 0.00183
Nie
4 13 8 SZURGOCIŃSKI Adam Roman 184 2.80% 0.0028
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Tarnobrzeski - ogółem 5 77 64 53 216 44 036 49 2 2
Gminy ogółem 4 60 60 53 216 44 036 49 2 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 0 0 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 4 60 60 53 216 44 036 49 2 2 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 16 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Ogółem 16 1

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 93 43 46% 50 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców % %
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 151 37 25% 114 76%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 5 3 60% 2 40%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 3 0 0% 3 100%
Ogółem 244 80 33% 164 67%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 50 47 52
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 50 48 50
Średnia wieku kandydatów na wójta 50 47 55
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 45 45
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 9 3 33% 6 67%
30-39 48 20 42% 28 58%
40-59 129 44 34% 85 66%
60+ 58 13 22% 45 78%
Ogółem 244 80 33% 164 67%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 2 1 50% 1 50%
40-59 6 2 33% 4 67%
60+ 0 0 0% 0 0%
Ogółem 8 3 38% 5 63%