Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 61 971
Wyborców 50 112
Obwodów 64
  • Wybory do Rady Powiatu Strzyżowskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina czudecGmina Czudec 8 15 15 47 47
gmina frysztakGmina Frysztak 11 15 15 32 32
gmina niebylecGmina Niebylec 11 15 15 53 53
gmina strzyzzzozwGmina Strzyżów 21 4 21 8 57
gmina wiszniowaGmina Wiśniowa 13 15 15 24 24

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Urząd Gminy w Czudcu-Sala Widowiskowa, ul. Starowiejska 6 Czudec stały Nie Sołectwo Czudec
2 Gminna Biblioteka Publiczna w Czudcu, ul. Słoneczna 2 Czudec stały Tak Sołectwo Przedmieście Czudeckie
3 Dom Ludowy w Babicy, 97 Babica stały Tak Sołectwo Babica
4 Zespół Szkół w Wyżnem, 39 Wyżne stały Nie Sołectwo Wyżne
5 Szkoła Podstawowa w Zaborowie, 99 Zaborów stały Tak Sołectwo Zaborów
6 Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi, 152 Nowa Wieś stały Nie Sołectwo Nowa Wieś
7 Zespół Szkół w Pstrągowej, 105 Pstrągowa stały Tak Sołectwo Pstrągowa
8 Dom Strażaka w Pstrągowej Woli, 642 Pstrągowa stały Nie Sołectwo Pstrągowa Wola (Pstrągowa od nr 519 do nr 652)
1 Urząd Gminy we Frysztaku, ul. Ks. Wojciecha Blajera 20 Frysztak stały Tak Sołectwo Frysztak
2 Szkoła Podstawowa im. J. Wybickiego Nr 1 we Frysztaku, ul. Piętniewicza 7 Frysztak stały Nie Sołectwo Glinik Dolny, Sołectwo Glinik Średni
3 Szkoła Podstawowa w Gliniku Górnym, 47 Glinik Górny stały Nie Sołectwo Glinik Górny
4 Zespół Szkół w Gogołowie, 316 Gogołów stały Tak Sołectwo Gogołów
5 Budynek Wiejski w Hucie Gogołowskiej, 69 Huta Gogołowska stały Nie Sołectwo Huta Gogołowska
6 Zespół Szkół w Stępinie, 54 Stępina stały Tak Sołectwo Stępina, Sołectwo Chytrówka
7 Szkoła Podstawowa w Cieszynie, 76 Cieszyna stały Nie Sołectwo Cieszyna
8 Budynek Wiejski w Pułankach, 34 Pułanki stały Tak Sołectwo Pułanki
9 Budynek Wiejski w Kobylu, 1 Kobyle stały Nie Sołectwo Kobyle
10 Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku, 1 Twierdza stały Tak Sołectwo Twierdza, Sołectwo Widacz
11 Zespół Szkół w Lubli, 328 Lubla stały Tak Sołectwo Lubla
1 Urząd Stanu Cywilnego Niebylec, 183 Niebylec stały Tak sołectwo Niebylec
2 Szkoła Podstawowa im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Bliziance, 72 Blizianka stały Nie Sołectwo Blizianka
3 Dom Wiejski w Gwoździance, 32 Gwoździanka stały Tak Sołectwo Gwoździanka
4 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Konieczkowej, 58 Konieczkowa stały Nie Sołectwo Konieczkowa
5 Dom Strażaka w Gwoźnicy Dolnej, 91 Gwoźnica Dolna stały Tak Sołectwo Gwoźnica Dolna
6 Szkoła Podstawowa im. Juliana Przybosia w Gwoźnicy Górnej, 292 Gwoźnica Górna stały Tak Sołectwo Gwoźnica Górna
7 Zespół Szkół im. Św. Rodziny w Lutczy, 614 Lutcza stały Nie Sołectwo Lutcza
8 Szkoła Podstawowa im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku, 108 Jawornik stały Nie Sołectwo Jawornik
9 Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi, 125 Połomia stały Nie Sołectwo Połomia
10 Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Baryczce, 213 Baryczka stały Tak Sołectwo Baryczka
11 Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu, 11 Niebylec stały Tak Sołectwo Małówka
1 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Strzyżowie, ul. gen. Wł. Andersa 4 Strzyżów stały Tak miasto Strzyżów ulice: Batalionów Chłopskich, Czarnieckiego, Daszyńskiego, Dąbrowskiego, Gajowa, gen. Wł. Andersa, Jana Koczeli, Juranda, Kilińskiego, Kmicica, Kordeckiego, Łukowa, Mariacka, Ogrodowa, Parkowa, Podgórze, Polna, Południowa, Przecławczyka, Przekopna, Ratośniówki, Rynek, Sadowa, Sanocka, Sienkiewicza od nr 16 do końca, Słowackiego od nr 1 do nr 37, Szopena, Wł. Gduli, Wł. Jagiełły, Wołodyjowskiego, Zawale od nr 1 do nr 33, Zawiszy, Zielona
2 Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie, ul. Mickiewicza 11 Strzyżów stały Nie miasto Strzyżów ulice: 1 Maja, 1000 - Lecia, 3 Maja, 700 - Lecia Strzyżowa, 8 Marca, Bolesława Chrobrego, Bronisława Czecha, Gerada Górnickiego, Głowackiego, Goslara, Graniczna, Janusza Kusocińskiego, Józefa Kosiaka, Karola Kramarczyka, K. Nowiny-Szczerbińskiego, Kombatantów, Kościuszki, Leśna, Łukasiewicza, Mickiewicza, Mieszka I, Narciarska, Olimpijska, Piękna, prof. Franciszka Chrapkiewicza, Rędziny, Romualda Pitery, Romualda Wilczaka, Słoneczna, Sobieskiego, Sportowa, Zajączkowskiego, Zygmunta Leśniaka, Zygmunta Tałasiewicza.
3 Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzyżowie, ul. Daszyńskiego 4 Strzyżów stały Nie miasto Strzyżów ulice: A. Lewandowica Strzeżowczyka, Anny Hajduk, Bohaterów Getta, bpa J. S. Pelczara, B. Prusa, Demokratycznej Armii Krajowej, Działy, gen. Skarbka Kruszewskiego, gen. Wł. Sikorskiego, Karoliny Urbanowicz, Kochanowskiego, Kołłątaja, Konopnickiej, Niemcewicza, Partyzantów, Przybosia, Reja, Rzemieślnicza, Rzeszowska, Sienkiewicza od nr 1 do nr 15, Słowackiego od nr 38 do końca, Solna Góra, Staszica, Wschodnia, Zawale od nr 46 do końca, Plac Jana Pawła II
4 Przedszkole Samorządowe "Michałki" w Strzyżowie, ul. Zawale 11 Strzyżów stały Tak miasto Strzyżów ulica: Zawale od nr 34 do nr 45
5 Dom Kultury "Sokół" w Strzyżowie, ul. Mostowa 2 Strzyżów stały Nie miasto Strzyżów ulice: Aleja Weissa, Armii Krajowej, Bieszczadzka, dr Józefa Patryna, E. Szczepankiewicza, Godowska, Grunwaldzka, ks. Findysza, mjr Dobrzańskiego, Modrzewiowa, Mostowa, Niepodległości, Romana Konieczkowskiego, Spółdzielcza, Stobnicka, Tepera, Tunelowa, W. Witosa, Zadworze, Żarnowska
6 Szkoła Podstawowa w Brzeżance, 50 Brzeżanka stały Nie sołectwo Brzeżanka
7 Remiza OSP w Gbiskach, 25 Gbiska stały Nie sołectwo Gbiska
8 Budynek OSP w Tropii, 237 Tropie stały Tak sołectwo Tropie
9 Budynek OSP w Łętowni, 34 Łętownia stały Tak sołectwo Łętownia
10 Szkoła Podstawowa w Gliniku Zaborowskim, 92 Glinik Zaborowski stały Nie sołectwo Glinik Zaborowski
11 Szkoła Podstawowa w Gliniku Charzewskim, 91 Glinik Charzewski stały Nie sołectwo Glinik Charzewski
12 Szkoła Podstawowa w Żarnowej, 90 Żarnowa stały Nie sołectwo Żarnowa
13 Zespół Szkół w Godowej, 261 Godowa stały Tak sołectwo Godowa
14 Szkoła Podstawowa w Żyznowie, 124 Żyznów stały Nie sołectwo Żyznów
15 Budynek OSP w Bonarówce, 10 Bonarówka stały Tak sołectwo Bonarówka
16 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wysokiej Strzyżowskiej, 312 Wysoka Strzyżowska stały Nie sołectwo Wysoka Strzyżowska od nr 217 do nr 608
17 Zespół Szkół w Wysokiej Strzyżowskiej, 127 Wysoka Strzyżowska stały Tak sołectwo Wysoka Strzyżowska od nr 1 do nr 216 oraz od nr 609 do końca
18 Zespół Szkół w Dobrzechowie, 197 Dobrzechów stały Nie sołectwo Dobrzechów
19 Szkoła Podstawowa w Grodzisku, 30 Grodzisko stały Tak sołectwo Grodzisko
20 Dzienny Dom "Senior-WIGOR" w Zawadce, 21 Zawadka stały Tak sołectwo Zawadka
21 Szpital Powiatowy w Strzyżowie, ul. 700 - Lecia Strzyżowa 1 Strzyżów szpital Nie miasto Strzyżów ul. 700 - Lecia Strzyżowa 1
1 Ośrodek Kultury w Wiśniowej, 136 Wiśniowa stały Tak Sołectwo: Wiśniowa
2 Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Różance, 43 Różanka stały Tak Sołectwo: Różanka
3 Szkoła Filialna im. ks. Jerzego Popiełuszki w Niewodnej, 26 Niewodna stały Nie Sołectwo: Niewodna
4 Szkoła Filialna w Tułkowicach, 32 Tułkowice stały Nie Sołectwo: Tułkowice
5 Dom Ludowy w Kalembinie, 52 Kalembina stały Tak Sołectwo: Kalembina
6 Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Markuszowej, 16 Markuszowa stały Tak Sołectwo: Markuszowa
7 Szkoła Filialna w Pstrągówce, 128 Pstrągówka stały Nie Sołectwo: Pstrągówka
8 Szkoła Podstawowa w Jaszczurowej, 31 Jaszczurowa stały Nie Sołectwo: Jaszczurowa
9 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szufnarowej, 101 Szufnarowa stały Tak Sołectwo: Szufnarowa
10 Dom Strażaka w Kożuchowie, 39 Kożuchów stały Nie Sołectwo: Kożuchów
11 Szkoła Filialna im. Piątego Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Kozłówku, 39 Kozłówek stały Nie Sołectwo: Kozłówek
12 Dom Ludowy w Oparówce, Oparówka stały Nie Sołectwo: Oparówka
13 Dom Ludowy w Jazowej, 11 Jazowa stały Nie Sołectwo: Jazowa

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 gmina Czudec 4 9 494 2 12
0.0000020000Nr 2 gmina Frysztak 3 8 547 2 10
0.0000030000Nr 3 gmina Niebylec 3 8 565 2 10
0.0000040000Nr 4 gmina Strzyżów 6 16 903 2 16
0.0000050000Nr 5 gmina Wiśniowa 3 6 603 2 10
Podsumowanie 19 50 112 10 58

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 5 5 8 5 29
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "NASZE SPRAWY" KWW "NASZE SPRAWY" 6 5 5 8 5 29

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 9 495 5 335 5 323 56.06% 0.05606
5 145 96.66% 0.09666
Tak
2 8 548 4 591 4 590 53.70% 0.0537
4 433 96.58% 0.09658
Tak
3 8 570 4 816 4 816 56.20% 0.0562
4 637 96.28% 0.09628
Tak
4 16 905 8 439 8 439 49.92% 0.04992
8 133 96.37% 0.09637
Tak
5 6 617 3 260 3 259 49.25% 0.04925
3 166 97.15% 0.09715
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 13 447 29 52.70% 0.0527
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "NASZE SPRAWY" 12 067 29 47.30% 0.0473

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 13 447 29 9 52.70% 0.0527
Tak
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "NASZE SPRAWY" 12 067 29 10 47.30% 0.0473
Tak

Rada Powiatu Strzyżowskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 10 1 ZŁOTEK Marian 929 18.06% 0.01806
Tak
1 10 2 SZORC Marek Stanisław 618 12.01% 0.01201
Tak
1 10 3 KANIA Kazimierz 315 6.12% 0.00612
Nie
1 10 4 PROKSA Marta 236 4.59% 0.00459
Nie
1 10 5 FORTUNA Agnieszka Stanisława 237 4.61% 0.00461
Nie
1 10 6 KUŚNIERZ Marta 75 1.46% 0.00146
Nie
1 12 1 GIERLAK Stanisław Józef 1 440 27.99% 0.02799
Tak
1 12 2 DOMARADZKI Mariusz Rafał 284 5.52% 0.00552
Nie
1 12 3 SKALSKA - NIERODA Małgorzata 445 8.65% 0.00865
Tak
1 12 4 JANAŚ Lucyna Emilia 136 2.64% 0.00264
Nie
1 12 5 ŁABAJ Magdalena 210 4.08% 0.00408
Nie
1 12 6 DULIŃSKI Janusz Marek 220 4.28% 0.00428
Nie
2 10 1 GODEK Robert Czesław 915 20.64% 0.02064
Tak
2 10 2 SARNA Zdzisław Władysław 854 19.26% 0.01926
Nie
2 10 3 BACIAK Ewelina Katarzyna 124 2.80% 0.0028
Nie
2 10 4 KARAŚ Andrzej Piotr 153 3.45% 0.00345
Nie
2 10 5 JEDZINIAK Irena 135 3.05% 0.00305
Nie
2 12 1 GARNCARSKI Tomasz Władysław 671 15.14% 0.01514
Tak
2 12 2 ARMATA Marek Grzegorz 836 18.86% 0.01886
Tak
2 12 3 SKIBA Agata Magdalena 296 6.68% 0.00668
Nie
2 12 4 KUREK Zbigniew 296 6.68% 0.00668
Nie
2 12 5 ZIELIŃSKA Irena 153 3.45% 0.00345
Nie
3 10 1 WOJTASZEK Jan 530 11.43% 0.01143
Nie
3 10 2 CHUCHLA Maria 1 026 22.13% 0.02213
Tak
3 10 3 DZIKA Zofia 536 11.56% 0.01156
Nie
3 10 4 PRYĆ Małgorzata Elżbieta 737 15.89% 0.01589
Tak
3 10 5 GWIŻDŻ Jan Wiesław 208 4.49% 0.00449
Nie
3 12 1 DZINDZIO Józef 751 16.20% 0.0162
Tak
3 12 2 KOZAK Katarzyna 162 3.49% 0.00349
Nie
3 12 3 JÓZEFCZYK Aleksander Jacek 311 6.71% 0.00671
Nie
3 12 4 SŁUPEK Helena Małgorzata 121 2.61% 0.00261
Nie
3 12 5 DUDEK Jan 255 5.50% 0.0055
Nie
4 10 1 STODOLAK Jan Stanisław 851 10.46% 0.01046
Tak
4 10 2 BIERYŁO Adam Piotr 932 11.46% 0.01146
Tak
4 10 3 SZOPA Piotr 1 185 14.57% 0.01457
Tak
4 10 4 GADZIAŁA Agata Małgorzata 443 5.45% 0.00545
Nie
4 10 5 URBAN - JANUSZ Elżbieta Janina 73 0.90% 0.0009
Nie
4 10 6 DAS Anna Bronisława 174 2.14% 0.00214
Nie
4 10 7 FĄFARA Grzegorz Wojciech 327 4.02% 0.00402
Nie
4 10 8 STASIOWSKI Stanisław 477 5.86% 0.00586
Nie
4 12 1 ŻYBURA Bogdan Józef 1 003 12.33% 0.01233
Tak
4 12 2 NIEMIEC Tadeusz 941 11.57% 0.01157
Tak
4 12 3 RĘDZINIAK Piotr Paweł 438 5.39% 0.00539
Nie
4 12 4 KUBALA Andrzej Michał 234 2.88% 0.00288
Nie
4 12 5 UTNICKA Marta Barbara 462 5.68% 0.00568
Tak
4 12 6 KRAJCIEWICZ - ŻUREK Małgorzata Marta 54 0.66% 0.00066
Nie
4 12 7 MULARZ Barbara Ewa 375 4.61% 0.00461
Nie
4 12 8 GODEK Zdzisław 164 2.02% 0.00202
Nie
5 10 1 MYĆKA Piotr Zygmunt 437 13.80% 0.0138
Tak
5 10 2 KSIĄŻEK Małgorzata 369 11.66% 0.01166
Nie
5 10 3 ŁUKASIEWICZ Jerzy Antoni 235 7.42% 0.00742
Nie
5 10 4 URBAN Beata 150 4.74% 0.00474
Nie
5 10 5 WÓJTOWICZ Marian 166 5.24% 0.00524
Nie
5 12 1 TOMASZEWSKI Grzegorz Andrzej 958 30.26% 0.03026
Tak
5 12 2 CYNARSKI Józef Stanisław 298 9.41% 0.00941
Nie
5 12 3 BYSIEWICZ Maria Jolanta 141 4.45% 0.00445
Nie
5 12 4 RUSYN Dawid 331 10.45% 0.01045
Tak
5 12 5 NOWAK Marta 81 2.56% 0.00256
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Strzyżowski - ogółem 6 100 69 61 971 50 112 64 4 1
Gminy ogółem 5 81 64 61 971 50 112 64 4 1
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 4 20 682 16 903 21 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 4 60 60 41 289 33 209 43 4 0 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 10 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 8 1
Ogółem 18 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 58 25 43% 33 57%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 57 26 46% 31 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 156 43 28% 113 72%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 11 0 0% 11 100%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 2 1 50% 1 50%
Ogółem 271 94 35% 177 65%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 55 54 55
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 50 51 50
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 51 51 52
Średnia wieku kandydatów na wójta 51 51
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 49 46 52
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 9 1 11% 8 89%
30-39 37 11 30% 26 70%
40-59 147 59 40% 88 60%
60+ 78 23 29% 55 71%
Ogółem 271 94 35% 177 65%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 2 0 0% 2 100%
40-59 9 1 11% 8 89%
60+ 2 0 0% 2 100%
Ogółem 13 1 8% 12 92%