Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 63 288
Wyborców 50 814
Obwodów 64
  • Wybory do Rady Powiatu Kolbuszowskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina cmolasGmina Cmolas 9 15 15 33 33
miasto i gmina kolbuszowaMiasto I Gmina Kolbuszowa 24 3 21 11 100
gmina majdan krozlewskiGmina Majdan Królewski 8 15 15 21 21
gmina niwiskaGmina Niwiska 9 15 15 32 32
gmina ranizzzozwGmina Raniżów 8 15 15 30 30
gmina dzikowiecGmina Dzikowiec 6 15 15 40 40

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Samorządowy Ośrodek Kultury w Cmolasie, 212a Cmolas stały Tak sołectwo Cmolas od nr 1 do nr 213, od nr 399 do nr 419, i od nr 710 do końca
2 Szkoła Podstawowa w Cmolasie, 269a Cmolas stały Tak sołectwa: Cmolas od nr 213A do nr 398, od nr 500 do nr 709, Dąbrówka (obejmująca wieś Cmolas od nr 420 do nr 499)
3 Szkoła Podstawowa w Trzęsówce, 231 Trzęsówka stały Nie sołectwa: Trzęsówka, Kłodziny (obejmujące wieś Trzęsówka od nr 159 do nr 178)
4 Centrum Edukacji Ekologicznej "Puszcza Sandomierska" w Ostrowach Tuszowskich, 100a Ostrowy Tuszowskie stały Tak sołectwa: Ostrowy Tuszowskie, Toporów
5 Szkoła Podstawowa w Ostrowach Baranowskich, 106 Ostrowy Baranowskie stały Tak sołectwo Ostrowy Baranowskie
6 Dom Strażaka w Jagodniku, 84b Jagodnik stały Nie sołectwo Jagodnik
7 Dom Strażaka w Hadykówce, 104 Hadykówka stały Tak sołectwo Hadykówka
8 Szkoła Podstawowa w Porębach Dymarskich, 157b Poręby Dymarskie stały Nie sołectwo Poręby Dymarskie
9 Dom Pomocy Społecznej im. Ks. Wojciecha Borowiusza w Cmolasie (obwód odrębny), 274 Cmolas dom pomocy społecznej Nie sołectwo Cmolas nr 274
1 Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej, ul. Obrońców Pokoju 66 Kolbuszowa stały Tak Kolbuszowa ulice: Astrowa, Błonie, Brzozowa, Edwarda Dembowskiego, gen. Bora Komorowskiego, Ignacego Krasickiego, Jagiellońska, Juliana Goslara, Juliusza Słowackiego, Kazimierza Wielkiego, Konwaliowa, Krótka, Ks. Antoniego Dunajeckiego, Malwowa, Marii Konopnickiej, Nadziei, Narcyzowa, Partyzantów od 2 do 6 A-Z parzyste i od 7 do końca, Profesora Żytkowskiego, Rtm. Witolda Pileckiego, Rumiankowa, Stanisława Krzaklewskiego, Stefana Żeromskiego, Storczykowa, Św. Brata Alberta, Topolowa, Tulipanowa, Władysława Broniewskiego, Władysława Reymonta, Wojska Polskiego.
2 Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej, ul. Obrońców Pokoju 66 Kolbuszowa stały Tak Kolbuszowa ulice: Adama Gancarza, Akacjowa, Aleksandra Puszkina, Fryderyka Szopena, Grunwaldzka, Henryka Sienkiewicza, Jana Matejki, Jesionowa, Kasztanowa, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Kazimierza Pułaskiego, Kazimierza Skowrońskiego, Makowa, Mała, Marii Siedmiograj, Miodowa, Modrzewiowa, Obrońców Pokoju, Polna, Pszenna, Siewna, Warzywna, Władysława Sikorskiego, Wojciecha Kossaka, Zacisze, Zbożowa.
3 Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej, ul. Janka Bytnara 2 Kolbuszowa stały Tak Kolbuszowa ulice: Adama Mickiewicza, Gabriela Narutowicza, Jana Pawła II, Janka Bytnara, Ks. Jerzego Popiełuszki, Partyzantów od 1 do 5 A-Z nieparzyste, Szarych Szeregów.
4 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej, ul. Józefa Piłsudskiego 7 Kolbuszowa stały Tak Kolbuszowa ulice: 3 Maja, Armii Krajowej, Bolesława Prusa, Budowlanych, Hugo Kołłątaja, Jana Kilińskiego, Joachima Lelewela, Józefa Bema, Józefa Piłsudskiego, Józefa Rządzkiego, Lipowa, Mikołaja Reja, Niecała, Ogrodowa, Piekarska, Plac Wolności, Różana, Targowa, Wiśniowa, Zielona.
5 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej, ul. Józefa Piłsudskiego 7 Kolbuszowa stały Nie Kolbuszowa ulice: Aleksandra Fredry, Jana Kochanowskiego, Krakowska, Macieja Rataja, Nowa, Nowe Miasto, Piaskowa, Piękna, Południowa, Rzemieślnicza, Słoneczna, Sportowa, Stefana Starzyńskiego, Wincentego Witosa, Wolska
6 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kolbuszowej, ul. Tadeusza Kościuszki 1 Kolbuszowa stały Tak Kolbuszowa ulice: 11 - go Listopada, Bolesława Chrobrego, Fabryczna, Handlowa, Jana Wiktora, Jaśminowa, Klonowa, Kolejowa, Ks. Ludwika Ruczki, Leśna, Parkowa, Przemysłowa, Rolnika, Rzeszowska, Sokołowska, Stefana Batorego, Tadeusza Kościuszki, Towarowa, Tyszkiewiczów, Wrzosowa, Żytnia
7 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kolbuszowej, ul. Tadeusza Kościuszki 1 Kolbuszowa stały Tak Kolbuszowa Dolna ulice: Leśna, Ppor. Sawy, Sokołowska, Tarnobrzeska, Tyszkiewiczów
8 Zespół Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej, ul. Wiejska 90 Kolbuszowa Dolna stały Tak Kolbuszowa Dolna: posesje bez ulicy, ulice: Gabriela Narutowicza, Jana Pawła II, Łąkowa, Mielecka, Nad Nilem, Wiejska
9 Szkoła Podstawowa w Zarębkach, 73 Zarębki stały Nie Zarębki
10 Dom Ludowy w Weryni, 105 Werynia stały Nie Werynia
11 Filia Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej Górnej, 380 Kolbuszowa Górna stały Tak Kolbuszowa Górna: 1 - 288, ulica Jana Wiktora
12 Filia Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej Górnej, 380 Kolbuszowa Górna stały Tak Kolbuszowa Górna: od 289 do końca, ulica Sędziszowska
13 Szkoła Podstawowa w Bukowcu, 37 Bukowiec stały Nie Bukowiec
14 Remiza OSP w Hucie Przedborskiej, 19 Huta Przedborska stały Tak Huta Przedborska
15 Budynek byłej Szkoły Podstawowej w Kłapówce, 41 Kłapówka stały Tak Kłapówka
16 Remiza OSP w Porębach Kupieńskich, 47 Poręby Kupieńskie stały Tak Poręby Kupieńskie
17 Budynek byłej Szkoły Podstawowej w Świerczowie, 39 Świerczów stały Nie Świerczów
18 Szkoła Podstawowa w Widełce, 191 Widełka stały Tak Widełka: 2 - 174, od 668 do końca
19 Szkoła Podstawowa w Widełce, 191 Widełka stały Tak Widełka: 175 - 667A
20 Szkoła Podstawowa w Kupnie, 81 Kupno stały Tak Kupno
21 Szkoła Podstawowa w Domatkowie, 198 Domatków stały Nie Domatków
22 Szkoła Podstawowa w Przedborzu, 153 Przedbórz stały Nie Przedbórz
23 Remiza OSP w Nowej Wsi, 92 Nowa Wieś stały Nie Nowa Wieś
24 Szpital SP ZOZ w Kolbuszowej, Grunwaldzka 4 Kolbuszowa szpital Nie Szpital Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej
1 Urząd Gminy Majdan Królewski, ul. Rynek 1A Majdan Królewski stały Tak Sołectwo Majdan Królewski
2 Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzątce, 27 Krzątka stały Nie Sołectwo Krzątka Nr: 1 - 130, 267 - 366, 370 - 387, 391 - 395, 397 - 399, 402 - 404, 406 - 409, 411, 412, 416, 418 - 421, 423 - 425, 428, 429, 433, 434.
3 Publiczna Szkoła Podstawowa w Klatkach, 202 Krzątka stały Tak Sołectwo Krzątka Nr: 131 - 266, 367 - 369, 370A, 388 - 390, 396, 400, 401, 405, 410, 413 - 415, 417, 422, 426, 427, 430 - 432, 435.
4 Remiza OSP Rusinów, 24A Rusinów stały Tak Sołectwo Rusinów
5 Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzostowej Górze, 110 Brzostowa Góra stały Tak Sołectwo Brzostowa Góra
6 Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Rusinowskiej, 69 Wola Rusinowska stały Tak Sołectwo Wola Rusinowska
7 Publiczna Szkoła Podstawowa w Komorowie, 116 Komorów stały Nie Sołectwo Komorów
8 Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucie Komorowskiej, 102 Huta Komorowska stały Tak Sołectwo Huta Komorowska
1 Urząd Gminy Niwiska, 430 Niwiska stały Tak Sołectwo Niwiska
2 Szkoła Podstawowa w Hucinie, ul. Wspólna 54 Hucina stały Tak Sołectwo Hucina
3 Szkoła Podstawowa w Przyłęku, 216 Przyłęk stały Nie Sołectwo Przyłęk
4 Szkoła Podstawowa w Kosowach, ul. Szkolna 108 Kosowy stały Tak Sołectwo Kosowy
5 Szkoła Podstawowa w Siedlance, 72 Siedlanka stały Tak Sołectwo Siedlanka
6 Szkoła Podstawowa w Trześni, 173 Trześń stały Tak Sołectwo Trześń
7 Szkoła Podstawowa w Hucisku, 51 Hucisko stały Nie Sołectwo Hucisko
8 Świetlica Wiejska w Leszczach, 62A Leszcze stały Nie Sołectwo Leszcze
9 Świetlica Wiejska w Zapolu, 24 Zapole stały Nie Sołectwo Zapole
1 Urząd Gminy Raniżów (sala kina), ul. Rynek 6 Raniżów stały Nie Sołectwo Raniżów
2 Szkoła Podstawowa w Woli Raniżowskiej, 317 Wola Raniżowska stały Tak Sołectwo Wola Raniżowska
3 Szkoła Podstawowa w Mazurach, 128 Mazury stały Tak Sołectwo Mazury
4 Szkoła Podstawowa w Zielonce, 85 Zielonka stały Nie Sołectwo Zielonka
5 Dom Ludowy w Staniszewskiem, 153 Staniszewskie stały Tak Sołectwo Staniszewskie
6 Remiza OSP w Korczowiskach, 97 Korczowiska stały Nie Sołectwo Korczowiska
7 Remiza OSP w Posuchach, 161 Zielonka stały Nie Sołectwo Posuchy
8 Środowiskowy Dom Samopomocy w Porębach Wolskich, 586 Wola Raniżowska stały Tak Sołectwo Poręby Wolskie
1 Samorządowe Centrum Kultury w Dzikowcu, ul. Ks. S. Sudoła 11 Dzikowiec stały Nie Sołectwa: Dzikowiec, Nowy Dzikowiec
2 Gminna Biblioteka Publiczna w Dzikowcu Filia w Mechowcu, 87 Mechowiec stały Tak Sołectwo: Mechowiec
3 Szkoła Podstawowa w Kopciach, 77 Kopcie stały Nie Sołectwo: Kopcie, Płazówka
4 Środowiskowy Dom Samopomocy w Spiach, 29A Wilcza Wola stały Tak Sołectwo: Spie
5 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wilczej Woli, ul. Rzeszowska 1 Wilcza Wola stały Tak Sołectwo: Wilcza Wola
6 Szkoła Podstawowa w Lipnicy, 279 Lipnica stały Nie Sołectwo: Lipnica

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 obszar i granice Gminy Kolbuszowa 7 20 405 3 27
0.0000020000Nr 2 obszar i granice Gminy Raniżów i Gminy Cmolas 5 12 272 2 13
0.0000030000Nr 3 obszar i granice Gminy Dzikowiec i Gminy Niwiska 4 10 108 3 15
0.0000040000Nr 4 obszar i granice Gminy Majdan Królewski 3 8 029 2 8
Podsumowanie 19 50 814 10 63

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 9 6 6 3 24
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 9 7 6 5 27
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA KOLBUSZOWA-NASZ DOM KWW GMINA KOLBUSZOWA-NASZ DOM 9 9
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD TO MY DZIKOWIEC KWW SAMORZĄD TO MY DZIKOWIEC 3 3

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 20 274 10 676 10 671 52.63% 0.05263
10 108 94.72% 0.09472
Tak
2 12 274 6 411 6 406 52.19% 0.05219
6 114 95.44% 0.09544
Tak
3 10 108 4 855 4 854 48.02% 0.04802
4 658 95.96% 0.09596
Tak
4 8 030 3 229 3 229 40.21% 0.04021
3 142 97.31% 0.09731
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 4 451 24 18.53% 0.01853
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 14 425 27 60.05% 0.06005
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA KOLBUSZOWA-NASZ DOM 4 814 9 20.04% 0.02004
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD TO MY DZIKOWIEC 332 3 1.38% 0.00138

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 4 451 24 3 18.53% 0.01853
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 14 425 27 13 60.05% 0.06005
Tak
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA KOLBUSZOWA-NASZ DOM 4 814 9 3 20.04% 0.02004
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD TO MY DZIKOWIEC 332 3 0 1.38% 0.00138
Nie

Rada Powiatu Kolbuszowskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 WILK Emil Franciszek 685 6.78% 0.00678
Tak
1 2 2 POPIELARZ Konrad Michał 140 1.39% 0.00139
Nie
1 2 3 HALIBART Barbara Maria 84 0.83% 0.00083
Nie
1 2 4 KOSTUJ Sławomir Stanisław 136 1.35% 0.00135
Nie
1 2 5 ŁOWCZYK Renata 44 0.44% 0.00044
Nie
1 2 6 SAJ Elżbieta 57 0.56% 0.00056
Nie
1 2 7 KOCZUR Dorota Krystyna 141 1.39% 0.00139
Nie
1 2 8 WIT Stanisław 71 0.70% 0.0007
Nie
1 2 9 OPALIŃSKI Dariusz Stanisław 204 2.02% 0.00202
Nie
1 10 1 KARDYŚ Józef 1 099 10.87% 0.01087
Tak
1 10 2 POSŁUSZNY Ewa Stanisława 474 4.69% 0.00469
Tak
1 10 3 KUNA Marek Stanisław 578 5.72% 0.00572
Tak
1 10 4 JADACH Danuta 218 2.16% 0.00216
Nie
1 10 5 KARKUT Mirosław Bogusław 309 3.06% 0.00306
Nie
1 10 6 STĘPIEŃ Anna 140 1.39% 0.00139
Nie
1 10 7 JADACH Andrzej 443 4.38% 0.00438
Nie
1 10 8 KUCZEK Natalia Maria 81 0.80% 0.0008
Nie
1 10 9 WIĄCEK Jan 390 3.86% 0.00386
Nie
1 12 1 ROMANIUK Grzegorz 3 108 30.75% 0.03075
Tak
1 12 2 MAZIARZ Mieczysław Stanisław 592 5.86% 0.00586
Tak
1 12 3 TĘCZA Krystyna Teresa 192 1.90% 0.0019
Nie
1 12 4 WILK Lucjan Łukasz 322 3.19% 0.00319
Tak
1 12 5 CESARZ Katarzyna 202 2.00% 0.002
Nie
1 12 6 ŁOJEK Ewa Justyna 150 1.48% 0.00148
Nie
1 12 7 DRAŁUS Danuta Maria 102 1.01% 0.00101
Nie
1 12 8 KIDACKI Roman 47 0.46% 0.00046
Nie
1 12 9 ZAGÓROWSKI Marian Jan 99 0.98% 0.00098
Nie
2 2 1 REMBISZ Elżbieta Janina 277 4.53% 0.00453
Nie
2 2 2 MAGDA Jerzy Janusz 490 8.01% 0.00801
Tak
2 2 3 MYSZKA Bożena Anna 132 2.16% 0.00216
Nie
2 2 4 HAŁDAŚ Łukasz Stanisław 182 2.98% 0.00298
Nie
2 2 5 RÓŻAŃSKA-WRZASK Iwona Maria 135 2.21% 0.00221
Nie
2 2 6 MŁYNARCZYK Roman 166 2.72% 0.00272
Nie
2 10 1 SUKIENNIK Ryszard 623 10.19% 0.01019
Nie
2 10 2 ZAWADA Maria Zofia 808 13.22% 0.01322
Tak
2 10 3 WYKA Grażyna 631 10.32% 0.01032
Tak
2 10 4 SOCHACKI Krzysztof 546 8.93% 0.00893
Nie
2 10 5 GACEK Danuta 332 5.43% 0.00543
Nie
2 10 6 PETEJKO Roman 764 12.50% 0.0125
Tak
2 10 7 BUREK Mieczysław Wojciech 1 028 16.81% 0.01681
Tak
3 2 1 HOPEK Marian Józef 460 9.88% 0.00988
Tak
3 2 2 RUTKOWSKA Małgorzata Bożena 150 3.22% 0.00322
Nie
3 2 3 MICEK Leszek 366 7.86% 0.00786
Nie
3 2 4 WĘGLARZ Jolanta Bożena 57 1.22% 0.00122
Nie
3 2 5 KIWAK Janusz Stanisław 83 1.78% 0.00178
Nie
3 2 6 WOŚ Małgorzata 40 0.86% 0.00086
Nie
3 10 1 WOJDYŁO Henryk 1 354 29.07% 0.02907
Tak
3 10 2 PRYMON Józef 796 17.09% 0.01709
Tak
3 10 3 SUDOŁ Elżbieta Maria 150 3.22% 0.00322
Nie
3 10 4 POSŁUSZNA Elżbieta 209 4.49% 0.00449
Nie
3 10 5 OFIARA Zbigniew 527 11.31% 0.01131
Tak
3 10 6 JAGODA Bożena Grażyna 134 2.88% 0.00288
Nie
3 13 1 WYKA Adam 194 4.16% 0.00416
Nie
3 13 2 PALUSZEK Tadeusz 101 2.17% 0.00217
Nie
3 13 3 BARAN Magdalena Maria 37 0.79% 0.00079
Nie
4 2 1 FILA Krystyna 117 3.72% 0.00372
Nie
4 2 2 CHRZĄSTEK Wojciech 184 5.86% 0.00586
Nie
4 2 3 SAŁEK Wiesław Dariusz 50 1.59% 0.00159
Nie
4 10 1 WOJNAS Barbara 572 18.20% 0.0182
Tak
4 10 2 CEBULA Wojciech 905 28.80% 0.0288
Tak
4 10 3 KOPEĆ Stanisław 551 17.54% 0.01754
Tak
4 10 4 MAZGAJ Regina 440 14.00% 0.014
Nie
4 10 5 WACYRA Paulina Elżbieta 323 10.28% 0.01028
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Kolbuszowski - ogółem 7 115 82 63 288 50 814 64 5 1
Gminy ogółem 6 96 78 63 288 50 814 64 5 1
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 3 25 008 20 405 24 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 5 75 75 38 280 30 409 40 5 0 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 10 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 11 1
Ogółem 21 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 63 29 46% 34 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 100 45 45% 55 55%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 156 37 24% 119 76%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 9 2 22% 7 78%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 2 0 0% 2 100%
Ogółem 319 111 35% 208 65%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 51 48 53
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 48 46 49
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 48 43 50
Średnia wieku kandydatów na wójta 53 47 54
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 49 49
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 25 7 28% 18 72%
30-39 61 31 51% 30 49%
40-59 172 59 34% 113 66%
60+ 61 14 23% 47 77%
Ogółem 319 111 35% 208 65%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 2 1 50% 1 50%
40-59 6 0 0% 6 100%
60+ 3 1 33% 2 67%
Ogółem 11 2 18% 9 82%