Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 89 496
Wyborców 71 058
Obwodów 90
  • Wybory do Rady Powiatu w Ostrołęce
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina baranowoGmina Baranowo 6 15 15 31 31
gmina czarniaGmina Czarnia 4 15 15 33 33
gmina czerwinGmina Czerwin 7 15 15 47 47
gmina goworowoGmina Goworowo 8 15 15 61 61
gmina kadzidlzoGmina Kadzidło 15 15 15 46 46
gmina lelisGmina Lelis 8 15 15 56 56
gmina lzyseGmina Łyse 8 15 15 33 33
gmina myszyniecGmina Myszyniec 14 15 15 34 34
gmina olszewo-borkiGmina Olszewo-Borki 7 15 15 59 59
gmina rzekunzGmina Rzekuń 7 15 15 47 47
gmina troszynGmina Troszyn 6 15 15 23 23

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, Niepodległości 27A Baranowo stały Tak Baranowo, Majdan, Orzoł, Rycica
2 Szkoła Podstawowa, 33 Jastrząbka stały Tak Jastrząbka, Adamczycha, Dłutówka, Witowy Most
3 Remizo-świetlica, 7 Cierpięta stały Nie Cierpięta, Ramiona, Majk
4 Remiza Strażacka, 30 Brodowe Łąki stały Nie Zawady, Brodowe Łąki, Wola Błędowska, Dąbrowa, Błędowo, Guzowatka, Kopaczyska
5 Szkoła Podstawowa Bakuła-Ziomek, 1 Ziomek stały Tak Bakuła, Kucieje, Ziomek
6 Zespół Szkół Powiatowych, Niepodległości 27 Baranowo stały Nie Budne-Sowięta, Czarnotrzew, Lipowy Las, Oborczyska, Czerwińskie, Orzołek, Gaczyska, Rupin
1 Szkoła Podstawowa, 42 Czarnia stały Tak Brzozowy Kąt, Cyk, Czarnia, Rutkowo
2 Remizo-Świetlica, 33a Bandysie stały Tak Bandysie
3 Szkoła Podstawowa, 13 Długie stały Nie Długie
4 Szkoła Podstawowa, 194 Surowe stały Nie Cupel, Michałowo, Surowe
1 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 5 Czerwin stały Tak Sołectwa: Borek, Buczyn, Czerwin, Dąbek, Dobki Nowe, Dobki Stare, Dzwonek, Grodzisk Duży, Grodzisk-Wieś, Gumki, Janki Młode, Łady-Mans, Stylągi, Wojsze, Wólka Czerwińska, Załuski, Zaorze
2 Remiza OSP, Jarnuty stały Nie Sołectwa: Bobin, Jarnuty, Tomasze
3 Remiza OSP, ul. Zadworska 2 Suchcice stały Nie Sołectwo: Suchcice, Gucin
4 Szkoła Podstawowa, 35A Laski Szlacheckie stały Nie Sołectwa: Laski Szlacheckie, Laski Włościańskie, Seroczyn, Sokołowo, Wólka Seroczyńska
5 Szkoła Podstawowa, ul. Juliusza Słowackiego 22 Piski stały Tak Sołectwa: Andrzejki-Tyszki, Choromany-Witnice, Filochy, Gostery, Księżopole, Piotrowo, Piski, Pomian, Tyszki-Ciągaczki, Tyszki-Nadbory, Wiśniewo, Wiśniówek, Żochy
6 Remiza OSP, 14 Malinowo Nowe stały Tak Sołectwa: Malinowo Nowe, Malinowo Stare
7 Remiza OSP, Gocły stały Tak Sołectwa: Chruśnice, Damiany, Gocły, Skarżyn
1 Szkoła Podstawowa Goworowo, 43a Goworówek stały Tak Sołectwa: Czernie, Goworowo, Goworówek, Pokrzywnica, Pokrzywnica Kolonia, Grodzisk Mały, Wólka Brzezińska
2 Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, ul. Szkolna 16a Goworowo stały Tak Sołectwa: Daniłowo, Szczawin, Ludwinowo, Ponikiew Duża, Czarnowo, Rębisze Działy, Rębisze Kolonia, Rębisze Parcele
3 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 2 Pasieki stały Nie Sołectwa: Kaczka, Jemieliste, Góry, Józefowo, Ponikiew Mała, Ponikiew Mała Kolonia, Pasieki
4 Szkoła Podstawowa, 22a Kunin stały Tak Sołectwa: Kobylin, Borki, Wólka Kunińska, Dzbądzek, Jurgi, Zaorze, Michałowo, Szarłat, Kunin
5 Remiza OSP, 53 Kruszewo stały Nie Sołectwa: Kruszewo, Jawory Wielkopole, Jawory Stare, Jawory Podmaście
6 Filia Gminnej Biblioteki Publicznej, 100 Żabin stały Nie Sołectwa: Damięty, Grabowo, Gierwaty, Nogawki, Struniawy, Żabin
7 Świetlica, 37A Brzeźno stały Tak Sołectwa: Brzeźno, Brzeźno Kolonia
8 Ośrodek Edukacji Regionalnej, 37a Lipianka stały Nie Sołectwa: Cisk, Lipianka
1 Budynek Zespołu Placówek Oświatowych (świetlica szkolna), ul. Kościuszki 13 Kadzidło stały Nie SOŁECTWO KADZIDŁO: od numeru posesji 114 do 130, , ULICE: FRYDERYKA CHOPINA, HELENY MODRZEJEWSKIEJ, HENRYKA WIENIAWSKIEGO, JANA IGNACEGO PADEREWSKIEGO, JAŚMINOWA, KALINOWA, KAROLA SZYMANOWSKIEGO, KOMPOZYTORÓW, KONWALIOWA, KSIĘDZA SUCHCICKIEGO, ŁĄKOWA, MALINOWA, MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, RÓŻANA, STRZELCÓW KURPIOWSKICH, TATARSKA, WINCENTEGO WITOSA.
2 Budynek Zespołu Placówek Oświatowych (sala gimnastyczna), ul. Kościuszki 13 Kadzidło stały Tak SOŁECTWO KADZIDŁO, ULICE: 1 MAJA, ALEJA KAZIMIERZA SULEWSKIEGO, ALEJA PLUTONOWEGO WINCENTEGO KAMIŃSKIEGO, ALEJA ZWYCIĘSTWA, HANDLOWA, KOŚCIUSZKI, LEŚNA, OGRODOWA, PARTYZANTÓW, SŁONECZNA, SZKOLNA, TARGOWA, TRASA MAZURSKA od numeru posesji 1 do 34. SKWER ARTYSTÓW KURPIOWSKICH, SKWER ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO, SKWER IM. KS. PRAŁATA KONSTANTEGO REJCHLA, SKWER ZESPOŁU FOLKLORYSTYCZNEGO KURPIANKA.
3 Budynek Zespołu Placówek Oświatowych (sala lekcyjna), ul. Kościuszki 13 Kadzidło stały Nie SOŁECTWO KADZIDŁO: od numeru posesji 68 do 113, ULICE: BATALIONÓW CHŁOPSKICH, CICHA, CHĘTNIKA, DESZCZOWA, DĘBOWA, DOKTORA PSARSKIEGO, EKOLOGICZNA, JAGODOWA, KOPERNIKA, LWOWSKA MYŚLIWSKA, NOWA, PIASKOWA, PIĘKNA, PLATYNOWA, POZIOMKOWA, PRUSA, REGIONALNA, SŁODKA, STACHA KONWY, TRASA MAZURSKA od numeru posesji 35 do końca, WIEJSKA, WIERZBOWA, WRZOSOWA, ZACISZE, ZGODY, SKWER JAROSŁAWA GIZIŃSKIEGO, SOŁECTWO: TODZIA
4 Budynek Zespołu Placówek Oświatowych (sala lekcyjna), ul. Kościuszki 13 Kadzidło stały Nie SOŁECTWO KADZIDŁO : od numeru posesji 50 do 67, ULICE: ELIZY ORZESZKOWEJ, GENERAŁA BEMA, KAROLA WOJTYŁY, TADEUSZA ZAWADZKIEGO, JURANDA, KURPIOWSKA, MARII KONOPNICKIEJ, MICKIEWICZA, MONIUSZKI, SIENKIEWICZA, SŁOWACKIEGO, SPACEROWA, ZBIGNIEWA HERBERTA, SKWER KS. STANISŁAWA TWORKOWSKIEGO.
5 Budynek Zespołu Placówek Oświatowych (sala lekcyjna), ul. Kościuszki 13 Kadzidło stały Nie SOŁECTWO KADZIDŁO, ULICE: AKACJOWA, ARMII KRAJOWEJ, BŁĘKITNA, BRZOZOWA, CZEREŚNIOWA, JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA, KS. MIESZKI, KS. WŁADYSŁAWA SKIERKOWSKIEGO, LOKALNA, MORELOWA, SOSNOWA, SPORTOWA, ŚLIWOWA, ŚWIERKOWA, USTRONNA, WILEŃSKA, WIŚNIOWA, ZYGMUNTA PADLEWSKIEGO, ŻOŁNIERZY WRZEŚNIA, SKWER PAMIĘCI MĘCZEŃSTWA KRESOWIAN, SKWER HENRYKA LENARCIKA.
6 Budynek Zespołu Placówek Oświatowych (sala lekcyjna), Kościuszki 13 Kadzidło stały Nie SOŁECTWO KADZIDŁO: od numeru posesji 1 do 49, ULICE: 11 LISTOPADA, BAŚNIOWA, BURSZTYNOWA, CZESŁAWA MIŁOSZA, DIAMENTOWA, KAMELIOWA, PARKOWA, POGODNA, POLNA, RUBINOWA, SPOKOJNA, SOLIDARNOŚCI, TĘCZOWA, WARSZAWSKA, WESOŁA, WSPÓLNA, ZIELONA, ŹRÓDLANA, ŻYTNIA.
7 Budynek Zespołu Placówek Oświatowych (sala lekcyjna), Kościuszki 13 Kadzidło stały Nie Sołectwa: Brzozówka, Golanka, Sul, Tatary
8 Budynek Zespołu Placówek Oświatowych (świetlica szkolna), Szkolna 1 Dylewo stały Tak Sołectwa: Dylewo Nowe, Jeglijowiec
9 Budynek Zespołu Placówek Oświatowych w Dylewie (sala lekcyjna), Szkolna 1 Dylewo stały Tak Sołectwo Dylewo Stare
10 Budynek Zespołu Szkół, 36 Chudek stały Tak Sołectwo Chudek
11 Budynek Szkoły Podstawowej, 37B Gleba stały Nie Sołectwa: Gleba, Kierzek (wieś Kierzek i wieś Karaska)
12 Budynek Świetlicy Wiejskiej, 15 Strzałki stały Tak Sołectwa: Kuczyńskie, Piasecznia, Strzałki
13 Budynek Zespołu Szkół, 96 Wach stały Tak Sołectwa: Siarcza Łąka, Wach (wieś Wach i wieś Podgórze)
14 Budynek Szkoły Podstawowej, 54 Jazgarka stały Tak Sołectwa: Jazgarka, Klimki, Krobia, Rososz
15 Budynek Szkoły Podstawowej, 67 Czarnia stały Tak Sołectwa: Brzozowa, Czarnia, Grale
1 Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu, ul. Szkolna 48 Lelis stały Tak Sołectwa: Lelis, Długi Kąt, Durlasy, Gibałka, Łodziska, Szafarnia
2 Szkoła Podstawowa, 37 Nasiadki stały Nie Sołectwa: Nasiadki, Szafarczyska
3 Szkoła Podstawowa, 24a Olszewka stały Nie Sołectwa: Olszewka, Szwendrowy Most
4 Szkoła Podstawowa, 80 Łęg Przedmiejski stały Tak Sołectwa: Łęg Przedmiejski, Łęg Starościński-Walery
5 Szkoła Podstawowa, 55 Dąbrówka stały Nie Sołectwa: Dąbrówka, Gąski, Szkwa, Płoszyce
6 Szkoła Podstawowa, 23 Łęg Starościński stały Nie Sołectwa: Kurpiewskie, Łęg Starościński
7 Szkoła Podstawowa, 120 Obierwia stały Tak Sołectwa: Aleksandrowo, Obierwia
8 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 1 Białobiel stały Tak Sołectwa: Białobiel, Gnaty, Siemnocha.
1 Szkoła Podstawowa w Łączkach, 103 Łączki stały Tak Łączki
2 Szkoła Podstawowa w Warmiaku, 16 Warmiak stały Nie Antonia, Dudy Puszczańskie, Grądzkie, Warmiak
3 Szkoła Podstawowa w Zalasiu, 1 Zalas stały Tak Klenkor-Wyżega, Piątkowizna, Zalas
4 Ochotnicza Straż Pożarna w Łysych, ul. Kościelna 19 Łyse stały Nie Dęby, Pupkowizna, Serafin, Tyczek, Wejdo
5 Szkoła Podstawowa w Łysych, ul. Szkolna 1 Łyse stały Tak Łyse
6 Szkoła Podstawowa w Lipnikach, ul. Ks. kan. E. Sierbińskiego 30 Lipniki stały Tak Lipniki
7 Szkoła Podstawowa w Szafrankach, 33 Szafranki stały Nie Szafranki, Tartak
8 Świetlica Wiejska w Babie, 56 Baba stały Nie Baba, Dawia, Plewki, Złota Góra
1 Zespół Szkół Powiatowych, ul. Dzieci Polskich 5 Myszyniec stały Tak Zawodzie. Miasto Myszyniec – ulice: Władysława Reymonta, Św. Franciszka, Przemysłowa, Słoneczna, Łączności, 23 Stycznia, Kazimierza Stefanowicza, Wincentego Witosa, Ogrodowa, Prosta, Stacha Konwy, Kolejowa, Miodowa, Kadzidlańska, Targowa, Wrzosowa, Kwiatowa, Pszczela, Piaskowa.
2 Przedszkole Samorządowe, ul. Dzieci Polskich 1 Myszyniec stały Tak Miasto Myszyniec – ulice: Sportowa, Dzieci Polskich, Plac Wolności, Henryka Sienkiewicza, Modra, Nadrzeczna, Dr. Stanisława Pawłowskiego, Plac Kardynała Wyszyńskiego, Mazurska, Zygmunta Padlewskiego, Adama Chętnika, Kurpiowska, Pl. Konstantego Rynarzewskiego, Zawiszy Czarnego, Most Kopański, Świerkowa, Lipowa, Macieja Kikuły, Modrzewiowa, Dębowa, Sosnowa, Poległych, Jagodowa, Obwodowa, Akacjowa, Brata Zeno, Bursztynowa, Rubinowa, Tęczowa, Wesoła, Bartna, Baśniowa, Perłowa, Gen. Józefa Bema, Leśna, Cicha, Browary, Kasztanowa, Bukowa, Krótka.
3 Budynek po Szkole Podstawowej, 105 Myszyniec Stary stały Tak Sołectwa: Myszyniec Stary
4 Szkoła Podstawowa, 37 Pełty stały Nie Sołectwo: Pełty, Myszyniec – Koryta
5 Środowiskowy Dom Samopomocy, 19 Białusny Lasek stały Tak Sołectwa: Białusny Lasek, Świdwiborek
6 Publiczna Szkoła Podstawowa, 117A Wydmusy stały Nie Sołectwa: Drężek, Wydmusy
7 Publiczna Szkoła Podstawowa, 21A Wykrot stały Tak Sołectwa: Gadomskie, Wykrot
8 Publiczna Szkoła Podstawowa, 1 Wolkowe stały Tak Sołectwa: Wolkowe I, Wolkowe II
9 Publiczna Szkoła Podstawowa, 34 Olszyny stały Nie Sołectwo: Olszyny
10 Budynek po Szkole Podstawowej, 45 Cięćk stały Nie Sołectwo: Cięćk
11 Świetlica Wiejska, 2 Niedźwiedź stały Nie Sołectwo: Niedźwiedź
12 Publiczna Szkoła Podstawowa, 29 Krysiaki stały Nie Sołectwo: Krysiaki
13 Szkoła Podstawowa, 31 Zdunek stały Nie Sołectwa: Charciabałda, Zdunek
14 Publiczna Szkoła Podstawowa, 36A Zalesie stały Tak Sołectwo: Zalesie
1 Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Olszewie-Borkach, ul. Broniewskiego 17 Olszewo-Borki stały Tak Sołectwa: Olszewo-Borki
2 Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie-Borkach, ul. Dojazdowa 14A Olszewo-Borki stały Tak Sołectwa: Grabowo, Kordowo, Nożewo, Kruki, Drężewo, Nakły, Stepna Stara, Stepna Michałki, Żebry Ostrowy
3 Szkoła Podstawowa z Przedszkolem, Szkolna 1 Nowa Wieś stały Tak Sołectwa: Nowa Wieś, Działyń, Grabnik, Skrzypek, Żebry-Chudek, Żebry-Wierzchlas, Zabiele Wielkie, Zabiele-Piliki, Rżaniec
4 Szkoła Podstawowa w Przystani, 33 Przystań stały Nie Sołectwa: Białobrzeg Dalszy, Chojniki, Przystań, Wyszel
5 Szkoła Podstawowa w Grabówku, 20 Grabówek stały Nie Sołectwa: Grabówek, Mostowo, Mostówek, Rataje
6 Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Antoniach, Szkolna 6 Antonie stały Tak Sołectwa: Antonie, Zabrodzie, Białobrzeg Bliższy, Łazy, Siarki
7 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrołęce, 29 Dobrołęka stały Tak Sołectwa: Dobrołęka, Żerań Mały, Żerań Duży, Żebry-Żabin, Żebry-Stara Wieś, Żebry-Perosy, Żebry-Sławki
1 Remiza OSP w Rzekuniu, ul. Kościuszki 44 Rzekuń stały Tak Rzekuń
2 Gimnazjum im. Marszałka J. Piłsudskiego w Rzekuniu, ul. Szkolna 1 Rzekuń stały Tak Sołectwa: Czarnowiec, Tobolice, Daniszewo, Drwęcz, Susk Nowy, Ławy, Goworki
3 Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Borawem, 107 Borawe stały Tak Sołectwo Borawe
4 Szkoła Podstawowa im. Mieczysława Czychowskiego w Dzbeninie, 6a Dzbenin stały Tak Sołectwa: Dzbenin, Kamianka, Korczaki
5 Szkoła Podstawowa w Ołdakach, 8a Ołdaki stały Tak Sołectwa: Zabiele, Susk Stary, Rozwory, Przytuły Nowe, Ołdaki, Przytuły Stare, Teodorowo, Nowa Wieś Wschodnia.
6 Szkoła Podstawowa im. ks. Antoniego Pęksy w Laskowcu, ul. Długa 90 Laskowiec stały Tak Sołectwo Laskowiec
7 Zakład Karny w Przytułach Starych, 13A Przytuły Stare zakład karny Nie Zakład Karny w Przytułach Starych
1 Szkoła Podstawowa w Troszynie, ul. Szkolna 4 Troszyn stały Tak JANOCHY, ZAMOŚĆ, BOROWCE, JANKI STARE-RABĘDY (JANKI STARE, RABĘDY), ZAPIECZNE, REPKI, ROSTKI (ROSTKI, CHRZCZONY), WYSOCARZ, CHOROMANY, GRUCELE, SAWAŁY.
2 Szkoła Filialna w Łątczynie, 69A Łątczyn stały Tak ŁĄTCZYN
3 Świetlica Wiejska w Milewie Wielkim, 15 Milewo Wielkie stały Tak MILEWO-ŁOSIE, MILEWO-TOSIE, MILEWO WIELKIE, ŻMIJEWEK (ŻMIJEWEK-MANS, ŻMIJEWEK WŁOŚCIAŃSKI, ŻMIJEWO-ZAGROBY), CHROSTOWO, MIECZKI-ABRAMY, MIECZKI-POZIEMAKI.
4 Szkoła Podstawowa w Kleczkowie, ul. Bielawska 2 Kleczkowo stały Tak KLECZKOWO, MIECZKI-ZIEMAKI, ZAWADY, KAMIONOWO (ALEKSANDROWO, KAMIONOWO), RADGOSZCZ, ŻYŹNIEWO, BUDNE, OJCEWO, SIEMIĄTKOWO, TRZASKI.
5 Świetlica Wiejska w Opęchowie, ul. Adama Mickiewicza 5 Opęchowo stały Tak DĄBEK, OPĘCHOWO, DZBENIN (DZBENIN, PUCHAŁY), KURPIE SZLACHECKIE (KURPIE DWORSKIE, KURPIE SZLACHECKIE).
6 Centrum Kultury w Troszynie, ul. Szkolna 6 Troszyn stały Tak TROSZYN: 4 WRZEŚNIA, JULIUSZA SŁOWACKIEGO, MARII KONOPNICKIEJ, ZACISZE, JAŚMINOWA, JODŁOWA, KRÓTKA, LEŚNA, LIPOWA, MALINOWA, OGRODOWA, POLNA, SŁONECZNA, SOSNOWA, BURSZTYNOWA, DIAMENTOWA, GAJOWA, KMICICA, KWIATOWA, MIŁA, PIĘKNA, POGODNA, PRZEMYSŁOWA, SZAFIROWA, SZKOLNA, WESOŁA, WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO.

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 gmina Kadzidło 3 9 019 4 20
0.0000020000Nr 2 gminy: Czerwin, Goworowo 3 11 084 4 20
0.0000030000Nr 3 obszar miasta i gminy Myszyniec gmin: Czarnia, Łyse 5 17 000 5 31
0.0000040000Nr 4 gminy: Baranowo, Lelis, Olszewo-Borki 6 21 226 5 37
0.0000050000Nr 5 gminy: Rzekuń, Troszyn 4 12 729 4 23
Podsumowanie 21 71 058 22 131

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 5 5 7 8 5 30
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 5 7 8 6 31
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNY POWIAT KWW BEZPARTYJNY POWIAT 5 5 7 8 6 31
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZJEDNOCZONA GMINA” KWW ZJEDNOCZONA GMINA 3 5 8
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA KWW POWIATOWA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA 5 5 7 8 6 31

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 9 021 5 393 5 393 59.78% 0.05978
5 038 93.42% 0.09342
Tak
2 11 088 6 428 6 411 57.82% 0.05782
6 014 93.81% 0.09381
Tak
3 17 010 9 354 9 347 54.95% 0.05495
8 658 92.63% 0.09263
Tak
4 21 237 12 624 12 618 59.42% 0.05942
11 855 93.95% 0.09395
Tak
5 12 741 7 130 7 128 55.95% 0.05595
6 829 95.81% 0.09581
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 8 012 30 20.87% 0.02087
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 11 221 31 29.23% 0.02923
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNY POWIAT 12 004 31 31.27% 0.03127
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZJEDNOCZONA GMINA” 574 8 1.50% 0.0015
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA 6 583 31 17.15% 0.01715

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 8 012 30 3 20.87% 0.02087
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 11 221 31 7 29.23% 0.02923
Tak
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNY POWIAT 12 004 31 7 31.27% 0.03127
Tak
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZJEDNOCZONA GMINA” 574 8 0 1.50% 0.0015
Nie
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA 6 583 31 4 17.15% 0.01715
Tak

Rada Powiatu w Ostrołęce - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 BIAŁOBRZESKI Adam Marcin 1 399 27.77% 0.02777
Tak
1 2 2 PRUSACZYK Halina 269 5.34% 0.00534
Nie
1 2 3 AUGUSTOWSKA Ewa Joanna 51 1.01% 0.00101
Nie
1 2 4 KOJTEK Józef 119 2.36% 0.00236
Nie
1 2 5 LESIŃSKI Mirosław 53 1.05% 0.00105
Nie
1 10 1 NOWAK Jarosław 362 7.19% 0.00719
Tak
1 10 2 BZIUKIEWICZ Laura Maria 147 2.92% 0.00292
Nie
1 10 3 GRZEGORCZYK Marian 300 5.95% 0.00595
Nie
1 10 4 KŁOS Dariusz Krzysztof 247 4.90% 0.0049
Nie
1 10 5 SZYMAŃSKA-LENDA Marta Stanisława 189 3.75% 0.00375
Nie
1 15 1 KUBEŁ Stanisław 1 024 20.33% 0.02033
Tak
1 15 2 SADŁOWSKA Alina 77 1.53% 0.00153
Nie
1 15 3 PAJKA Stanisław 112 2.22% 0.00222
Nie
1 15 4 SERAFIN Bogumiła 68 1.35% 0.00135
Nie
1 15 5 KOCZKODAN Michał 117 2.32% 0.00232
Nie
1 17 1 PRUSACZYK Małgorzata Aldona 214 4.25% 0.00425
Nie
1 17 2 PAJKA Agnieszka 115 2.28% 0.00228
Nie
1 17 3 WIELECHOWSKI Przemysław 72 1.43% 0.00143
Nie
1 17 4 BOGDAŃSKI Grzegorz 45 0.89% 0.00089
Nie
1 17 5 PARZYCH Henryk 58 1.15% 0.00115
Nie
2 2 1 KULESZA Rafał 224 3.72% 0.00372
Nie
2 2 2 ŁAZICKA Karolina Agnieszka 505 8.40% 0.0084
Nie
2 2 3 MAJK Agata 320 5.32% 0.00532
Nie
2 2 4 JĘDRYCZKO Wojciech 32 0.53% 0.00053
Nie
2 2 5 DUDZIEC Józef 78 1.30% 0.0013
Nie
2 10 1 KALINOWSKA Beata 570 9.48% 0.00948
Tak
2 10 2 BUCZYŃSKA Anna Hanna 1 040 17.29% 0.01729
Tak
2 10 3 RABUCZEWSKA Renata 265 4.41% 0.00441
Nie
2 10 4 TWORKOWSKI Michał 362 6.02% 0.00602
Nie
2 10 5 KRAJEWSKI Marek Tomasz 203 3.38% 0.00338
Nie
2 15 1 WIŚNIEWSKI Jan 342 5.69% 0.00569
Nie
2 15 2 DOBRZYŃSKI Jacek 334 5.55% 0.00555
Nie
2 15 3 PRZEŹDZIECKA Marzena 146 2.43% 0.00243
Nie
2 15 4 DĄBROWSKI Krzysztof 61 1.01% 0.00101
Nie
2 15 5 KORDASZ Zofia Agnieszka 288 4.79% 0.00479
Nie
2 17 1 MULAWKA Antoni Tadeusz 627 10.43% 0.01043
Tak
2 17 2 KOWALCZYK Tomasz 158 2.63% 0.00263
Nie
2 17 3 STEPNOWSKI Przemysław 285 4.74% 0.00474
Nie
2 17 4 DZIERZGOWSKA Jadwiga Danuta 106 1.76% 0.00176
Nie
2 17 5 CHOROMAŃSKA Teresa 68 1.13% 0.00113
Nie
3 2 1 LIPKA Tadeusz 600 6.93% 0.00693
Tak
3 2 2 JURGA Czesław 159 1.84% 0.00184
Nie
3 2 3 TALKOWSKI Władysław 320 3.70% 0.0037
Nie
3 2 4 PISAREK Bożena 50 0.58% 0.00058
Nie
3 2 5 CEBEREK Zofia 45 0.52% 0.00052
Nie
3 2 6 JACHIMCZYK Stanisław 101 1.17% 0.00117
Nie
3 2 7 CYRAN-KUR Ewa Elżbieta 66 0.76% 0.00076
Nie
3 10 1 KAMIŃSKI Stanisław Sylwester 503 5.81% 0.00581
Nie
3 10 2 SZKOPIŃSKA Halina 366 4.23% 0.00423
Nie
3 10 3 ŚCIBEK Kazimierz 678 7.83% 0.00783
Tak
3 10 4 PISOWŁOCKI Sławomir 143 1.65% 0.00165
Nie
3 10 5 PŁOCHARCZYK Wiesława Maria 147 1.70% 0.0017
Nie
3 10 6 WALIJEWSKI Stanisław 85 0.98% 0.00098
Nie
3 10 7 PORBACKA-ŻYWICA Iwona 84 0.97% 0.00097
Nie
3 15 1 LIPKA Stanisław 1 041 12.02% 0.01202
Tak
3 15 2 LIS Andrzej 778 8.99% 0.00899
Tak
3 15 3 ŚCIBEK Stanisław 469 5.42% 0.00542
Nie
3 15 4 PARZYCH Małgorzata 180 2.08% 0.00208
Nie
3 15 5 KOWALSKA Beata 226 2.61% 0.00261
Nie
3 15 6 DZIEKOŃSKI Daniel 450 5.20% 0.0052
Nie
3 15 7 ZAPADKA Anna 155 1.79% 0.00179
Nie
3 16 1 CICHA Agnieszka Agata 62 0.72% 0.00072
Nie
3 16 2 PAWELCZYK Elżbieta 22 0.25% 0.00025
Nie
3 16 3 POPIELARCZYK Bogdan 37 0.43% 0.00043
Nie
3 17 1 KUCZYŃSKI Witold Henryk 399 4.61% 0.00461
Nie
3 17 2 KRZYNOWEK Roman 512 5.91% 0.00591
Nie
3 17 3 RYDEL Marian 113 1.31% 0.00131
Nie
3 17 4 ŻYWICA Bożena 86 0.99% 0.00099
Nie
3 17 5 WEYDMANN Marta 58 0.67% 0.00067
Nie
3 17 6 GREGORCZYK Agnieszka 62 0.72% 0.00072
Nie
3 17 7 CEBEREK Sławomir 661 7.63% 0.00763
Tak
4 2 1 SUBDA Stanisław 876 7.39% 0.00739
Tak
4 2 2 OPĘCHOWSKI Wiesław 315 2.66% 0.00266
Nie
4 2 3 WOŁOSZ Marcin Tomasz 852 7.19% 0.00719
Nie
4 2 4 STEPNOWSKI Ryszard 116 0.98% 0.00098
Nie
4 2 5 GROMEK Agnieszka Sylwia 92 0.78% 0.00078
Nie
4 2 6 LISIEWSKA Barbara 162 1.37% 0.00137
Nie
4 2 7 JABŁOŃSKA Sylwia 47 0.40% 0.0004
Nie
4 2 8 KRYSTIAN Stanisław 72 0.61% 0.00061
Nie
4 10 1 GRZYB Andrzej Stanisław 1 283 10.82% 0.01082
Tak
4 10 2 PRUSACZYK Mariusz 526 4.44% 0.00444
Nie
4 10 3 KOZŁOWSKI Artur 675 5.69% 0.00569
Tak
4 10 4 GODZINA Danuta 512 4.32% 0.00432
Nie
4 10 5 OSTROWSKA Karolina Angelika 164 1.38% 0.00138
Nie
4 10 6 KOMOSA Elżbieta 193 1.63% 0.00163
Nie
4 10 7 PERZANOWSKI Stanisław 425 3.58% 0.00358
Nie
4 10 8 PIETRZAK Renata Agata 202 1.70% 0.0017
Nie
4 15 1 PĘDZICH Waldemar 986 8.32% 0.00832
Tak
4 15 2 DOMIAN Dariusz Andrzej 709 5.98% 0.00598
Tak
4 15 3 SZCZUBEŁEK Zofia 303 2.56% 0.00256
Nie
4 15 4 KOSSAKOWSKI Dariusz Leszek 288 2.43% 0.00243
Nie
4 15 5 KACZOREK Justyna Elżbieta 167 1.41% 0.00141
Nie
4 15 6 ŻEBROWSKA Teresa 336 2.83% 0.00283
Nie
4 15 7 LEWANDOWSKI Włodzimierz Miron 236 1.99% 0.00199
Nie
4 15 8 KUCHARSKA Janina 359 3.03% 0.00303
Nie
4 16 1 KURPIEWSKA Milena 176 1.48% 0.00148
Nie
4 16 2 ZALEWSKA Dominika 91 0.77% 0.00077
Nie
4 16 3 LACZKOWSKI Ryszard 98 0.83% 0.00083
Nie
4 16 4 GONTARZ Tomasz 61 0.51% 0.00051
Nie
4 16 5 MĄKA Renata 27 0.23% 0.00023
Nie
4 17 1 RZEWNICKI Kazimierz 509 4.29% 0.00429
Tak
4 17 2 KRUKOWSKI Mirosław 333 2.81% 0.00281
Nie
4 17 3 PERZANOWSKA Dorota 100 0.84% 0.00084
Nie
4 17 4 PERZANOWSKI Wiesław Antoni 42 0.35% 0.00035
Nie
4 17 5 MIERZEJEWSKA Teresa Danuta 294 2.48% 0.00248
Nie
4 17 6 LASKA Urszula 117 0.99% 0.00099
Nie
4 17 7 OPALACH-OLENDER Krystyna 47 0.40% 0.0004
Nie
4 17 8 MURACH Krzysztof 64 0.54% 0.00054
Nie
5 2 1 PODOLAK Marek 772 11.30% 0.0113
Nie
5 2 2 PRZYBYŁOWSKA Agnieszka 70 1.03% 0.00103
Nie
5 2 3 CHORĄŻEWICZ Elżbieta Barbara 88 1.29% 0.00129
Nie
5 2 4 ŻYWICKI Zdzisław 94 1.38% 0.00138
Nie
5 2 5 KOWALCZYK Marzena 65 0.95% 0.00095
Nie
5 10 1 LIŻEWSKI Piotr 717 10.50% 0.0105
Tak
5 10 2 GRABIŃSKA Bożena Genowefa 318 4.66% 0.00466
Nie
5 10 3 STYPIK Patryk 73 1.07% 0.00107
Nie
5 10 4 SADOSKA-STEPNOWSKA Ewa 106 1.55% 0.00155
Nie
5 10 5 KRUPKA Katarzyna Izabela 116 1.70% 0.0017
Nie
5 10 6 ŻERAŃSKI Wojciech 220 3.22% 0.00322
Nie
5 15 1 PARZYCHOWSKI Krzysztof 1 154 16.90% 0.0169
Tak
5 15 2 NAPIÓRKOWSKA Zofia 509 7.45% 0.00745
Tak
5 15 3 MIERZEJEWSKI Mateusz 442 6.47% 0.00647
Nie
5 15 4 ŻEBROWSKI Krzysztof 190 2.78% 0.00278
Nie
5 15 5 MIERZEJEWSKA Beata 110 1.61% 0.00161
Nie
5 15 6 MALINOWSKA-PAŹDZIOR Iwona 347 5.08% 0.00508
Nie
5 17 1 SZCZĘSNY Paweł 312 4.57% 0.00457
Nie
5 17 2 SZATANEK Ewa 340 4.98% 0.00498
Nie
5 17 3 PIEŃKOWSKI Andrzej 137 2.01% 0.00201
Nie
5 17 4 ZYŚK Arkadiusz 491 7.19% 0.00719
Tak
5 17 5 TYL Halina 91 1.33% 0.00133
Nie
5 17 6 DRĘŻEWSKA Grażyna 67 0.98% 0.00098
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Ostrołęcki - ogółem 12 186 170 89 496 71 058 90 10 1
Gminy ogółem 11 165 165 89 496 71 058 90 10 1
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 0 0 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 11 165 165 89 496 71 058 90 10 1 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 22 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Ogółem 22 1

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 131 61 47% 70 53%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców % %
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 470 157 33% 313 67%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 31 5 16% 26 84%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 2 1 50% 1 50%
Ogółem 601 218 36% 383 64%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 51 49 53
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 47 44 49
Średnia wieku kandydatów na wójta 49 44 50
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 53 53 52
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 30 11 37% 19 63%
30-39 132 60 45% 72 55%
40-59 342 123 36% 219 64%
60+ 97 24 25% 73 75%
Ogółem 601 218 36% 383 64%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 2 0 0% 2 100%
30-39 5 2 40% 3 60%
40-59 22 4 18% 18 82%
60+ 4 0 0% 4 100%
Ogółem 33 6 18% 27 82%