Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 45 448
Wyborców 36 807
Obwodów 50
  • Wybory do Rady Powiatu w Makowie Mazowieckim
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto makozw mazowieckiMiasto Maków Mazowiecki 7 15 15 52 52
gmina czerwonkaGmina Czerwonka 4 15 15 27 27
gmina karniewoGmina Karniewo 4 15 15 25 25
gmina krasnosielcGmina Krasnosielc 6 15 15 26 26
gmina mlzynarzeGmina Młynarze 3 15 15 36 36
gmina plzoniawy-bramuraGmina Płoniawy-Bramura 8 15 15 58 58
gmina rozzzzanGmina Różan 3 15 15 41 41
gmina rzewnieGmina Rzewnie 4 15 15 44 44
gmina sypniewoGmina Sypniewo 4 15 15 45 45
gmina szelkozwGmina Szelków 7 15 15 19 19

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Sportowa 9 Maków Mazowiecki stały Nie Ulice: Anny Walentynowicz, Fryderyka Chopina, Graniczna, Grzybowa, Jałowcowa, Jaśminowa, Jesionowa, Jodłowa, Juliusza Słowackiego, Klonowa, Krótka, Leśna, Lipowa, Marii Konopnickiej, Mazowiecka, Ogrodowa, Prosta, Rtm. Witolda Pileckiego, Różańska, Sportowa, Świerkowa, Warszawska, Wąska, Wierzbowa, Wiśniowa, Władysława Broniewskiego, Żytnia.
2 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Gen. Pułaskiego 15 Maków Mazowiecki stały Tak Ulice: 1 Maja Nr 7, 9, 11, 13, Adama Mickiewicza Nr 10, 15, 16, 17, 20, 21, 22, 24, Generała Pułaskiego Nr 2, 2A, 2B, 2C, 2D, 2E, 9, od Nr 4 do 46, Królowej Jadwigi, Stanisława Moniuszki /parzyste/ od Nr 4 do 40
3 Liceum Ogólnokształcące Nr 1, ul. Kopernika 2 Maków Mazowiecki stały Tak Ulice: Adama Mickiewicza Nr, 25, 27, 27A, 27B, 27C, 28, 29, 30, 30A, 33, Admirała Rickovera, Ciechanowska Nr 3A, 3B, 3C, 3D, 3E, 3F, 3G, 3I, 3J, 5 od Nr 4 do 34, Duńskiego Czerwonego Krzyża, Kolejowa, Kopernika Nr 1, 4, 5, 6, 6B, 7, 9, 9A, 11, Słoniawska, Zrembowska.
4 Zespół Szkół, ul. Duńskiego Czerwonego Krzyża 3 Maków Mazowiecki stały Nie Ulice: Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Prusa, Bursztynowa, Ciechanowska Nr 3H, Czesława Miłosza, Diamentowa, Dobra, Henryka Sienkiewicza, Hugo Kołłątaja, Jagodowa, Jarosława Iwaszkiewicza, Józefa Piłsudskiego, Juliana Tuwima, K. I. Gałczyńskiego, Konstytucji 3 - go Maja, Kopernika Nr 8, 10, 12, 13, 15, 25, 37, 39, Leopolda Staffa, Macieja Rataja, Malinowa, Mieszka I, Miła, Perłowa, Pogodna, Polna, Porzeczkowa, Poziomkowa, Rolna, Rubinowa, Rzemieślnicza, Sobieskiego, Stanisława Staszica, Szafirowa, Szmaragdowa, Wiejska, Wincentego Witosa, Wiosenna, Władysława Jagiełły, Władysława Stanisława Reymonta, Wspólna, Zachodnia, Zagrodowa, Zofii Nałkowskiej.
5 Miejski Dom Kultury, ul. Moniuszki 2 Maków Mazowiecki stały Tak Ulice: 1 Maja Nr 1, 4, 5, 6, Adama Mickiewicza Nr 3, 5, 6, 8, Adamowska, Armii Krajowej, Brzozowa, Buźniczna, Chabrowa, Cicha, Cmentarna, Długa, Dolna, Dunaj, Fiołkowa, Franciszkańska, Grabowa, Kanałowa, Kilińskiego, Konwaliowa, Kościelna, Liliowa, Łąkowa, Nadrzeczna, Piaskowa, Poprzeczna, Przasnyska, Przemysłowa, Różana, Rumiankowa, Rynek, Słonecznikowa, Spokojna, Spółdzielcza, Stanisława Moniuszki /nieparzyste/od Nr 1 do Nr 47, od Nr 49, Tadeusza Kościuszki, Wesoła, Wrzosowa, Zielony Rynek, Zwrotna.
6 SP ZOZ Zespół Zakładów w Makowie Mazowieckim, ul. Wincentego Witosa 2 Maków Mazowiecki szpital Nie SP ZOZ Zespół Zakładów w Makowie Mazowieckim
7 Dom Pomocy Społecznej w Makowie Mazowieckim, ul. Mazowiecka 2 Maków Mazowiecki dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Makowie Mazowieckim
1 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Czerwonce, 37A Czerwonka Włościańska stały Tak Adamowo, Ciemniewo, Czerwonka Szlachecka, Czerwonka Włościańska, Dąbrówka, Janopole, Lipniki, Mariampole, Perzanowo, Sewerynowo, Soje, Tłuszcz
2 Budynek po byłej Szkole Podstawowej w Budzynie Walędziętach, 31 Budzyno stały Nie Budzyno Bolki, Budzyno Lipniki, Budzyno Walędzięta, Jankowo, Ulaski, Zacisze Nowe
3 Świetlica Wiejska w Krzyżewo Markach, 2A Krzyżewo-Marki stały Tak Cieciórki Szlacheckie, Cieciórki Włościańskie, Kałęczyn, Krzyżewo Jurki, Krzyżewo Marki
4 Budynek po byłej Szkole Podstawowej w Gutach Dużych, 42 Guty Duże stały Nie Guty Duże, Guty Małe, Ponikiew Wielka
1 Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Karniewie, ul. Szkolna 9B Karniewo stały Tak Byszewo, Byszewo-Wygoda, Chełchy-Chabdzyno, Chełchy Dzierskie, Chełchy Iłowe, Chełchy-Klimki, Chełchy Kmiece, Chrzanowo-Bronisze, Czarnostów-Polesie, Karniewo, Malechy, Ośnica, Rafały, Tłucznice, Zalesie, Żabin Karniewski.
2 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej, 71 Łukowo stały Nie Konarzewo-Bolesty, Łukowo, Milewo-Malonki, Leśniewo, Wólka Łukowska, Wronowo, Żabin Łukowski
3 Szkoła Podstawowa w Romanowie, 12 Romanowo stały Nie Obiecanowo, Romanowo, Słoniawy, Zakrzewo, Zaręby.
4 Szkoła Podstawowa w Szwelicach, 66 Szwelice stały Tak Baraniec, Czarnostów, Gościejewo, Krzemień Nowy, Szwelice, Szlasy-Złotki, Zelki Dąbrowe, Krzemień Górki
1 Szkoła Podstawowa, ul. Ogrodowa 2A Krasnosielc stały Tak Sołectwa: Krasnosielc, Krasnosielc Leśny, Nowy Sielc, Wymysły
2 Gminny Ośrodek Kultury, ul. Rynek 40A Krasnosielc stały Tak Sołectwa: Bagienice-Folwark, Bagienice Szlacheckie, Biernaty, Chłopia Łąka, Grądy, Łazy, Nowy Krasnosielc, Przytuły
3 Szkoła Podstawowa, 33 Amelin stały Tak Sołectwa: Amelin, Grabowo, Perzanki Borek, Niesułowo, Ruzieck
4 Budynek byłej Szkoły Podstawowej, 19 Pienice stały Nie Sołectwa: Pienice, Wola-Józefowo, Wola Włościańska
5 Szkoła Podstawowa, 62 Drążdżewo stały Tak Sołectwa: Budy Prywatne, Drążdżewo, Drążdżewo-Kujawy, Drążdżewo Małe, Karolewo, Wólka Drążdżewska, Zwierzyniec
6 Szkoła Podstawowa, 55A Raki stały Tak Sołectwa: Elżbiecin, Papierny Borek, Raki, Wólka Rakowska
1 Publiczna Szkoła Podstawowa z Publicznym Przedszkolem, ul. Ostrołęcka 24 Młynarze stały Tak Długołęka Wielka, Gierwaty, Młynarze, Modzele, Ogony, Ochenki, Sieluń
2 Świetlica wiejska, 17 Kołaki stały Tak Kołaki, Sadykierz, Strzemieczne-Oleksy
3 Świetlica wiejska, 2 Rupin stały Nie Długołęka-Koski, Głażewo-Cholewy, Głażewo-Święszki, Rupin, Załęże-Ponikiewka
1 Remiza OSP, 25 Jaciążek stały Tak Krzyżewo Nadrzeczne, Retka, Stare Zacisze, Jaciążek, Łęgi
2 Remiza OSP, 45 Stary Podoś stały Nie Nowy Podoś, Stary Podoś
3 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Gołasia w Płoniawach-Bramurze, 80A Płoniawy-Bramura stały Tak Płoniawy-Bramura, Nowa Zblicha, Prace, Stara Zblicha, Nowe Płoniawy, Suche
4 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Chodkowie Wielkim, 29 Chodkowo Wielkie stały Nie Chodkowo-Kuchny, Chodkowo-Załogi, Rogowo, Bobino-Grzybki, Bobino Wielkie, Chodkowo-Biernaty, Chodkowo Wielkie
5 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krasińcu, 18 Krasiniec stały Tak Szczuki, Kalinowiec, Szlasy-Łozino, Szlasy Bure
6 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września w Węgrzynowie, 150 Węgrzynowo stały Tak Bogdalec, Młodzianowo, Węgrzynowo
7 Świetlica wiejska, Kobylinek stały Nie Kobylin, Kobylinek, Obłudzin
8 Remiza OSP w Zawadach Dworskich, 32A Zawady Dworskie stały Nie Gołoniwy, Krzyżewo Borowe, Zawady-Huta, Zawady Dworskie
1 Gminny Ośrodek Upowszechniania Kultury w Różanie, ul. Mickiewicza 5 Różan stały Tak Miasto Różan ulice: Adama Mickiewicza, Agatowa, Anny Jagiellonki, Barbary Radziwiłłówny, Bursztynowa, Daliowa, Diamentowa, Fortowa, Gdańska 6, 6A, 6B, 6C, 6D, 6E, Gdańska od nr 1 do 13 (z wyłączeniem 6, 6A, 6B, 6C, 6D, 6E), Gdańska od nr 14, gen. Józefa Hallera, Henryka Sienkiewicza, Jagiellonów, Juliusza Słowackiego, Kamienne Schodki, Konwaliowa, kpt. Zdzisława Mikołaja Uklei, Królowej Bony, Księcia Józefa Poniatowskiego, Kwiatowa, Lawendowa, Lwowska, Ostrowska, Perłowa, Przemysłowa, Różana, Rubinowa, Szmaragdowa, Topazowa, Warszawska nr 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 12A, 14, 14A, Warszawska z wyłączeniem nr 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 12A, 14, 14A, Wileńska, Zjazd, Zygmunta Augusta, Zygmunta Starego.
2 Urząd Gminy w Różanie (sala konferencyjna), Plac Obrońców Różana 4 Różan stały Tak Miasto Różan ulice: 3 Maja, Cmentarna, Czysta, Dolna, Jana Kilińskiego, Lazurowa, Leśna, Łąkowa, Marii Skłodowskiej-Curie, Marzanny, Mikołaja Kopernika, Mostowa, Nadnarwiańska, Nowa, Panny Marii, Parkowa, Plac Obrońców Różana, Pogodna, Polna, Przechodnia, Rolna, Słoneczna, Spokojna, Szkolna, Tadeusza Kościuszki, Targowa, Tęczowa, Wincentego Witosa.
3 Dom Dziennego Pobytu w Różanie, ul. Gdańska 4/3 Różan stały Tak Sołectwa: Chełsty, Chrzczonki, Dąbrówka, Dyszobaba, Dzbądz, Kaszewiec, Miłony, Mroczki-Rębiszewo, Paulinowo, Podborze, Prycanowo, Szygi, Załęże-Eliasze, Załęże-Gartki, Załęże-Sędzięta, Załęże Wielkie, Załuzie, Zawady-Ponikiew.
1 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej, 3 Rzewnie stały Nie Rzewnie, Chrzanowo, Łaś, Słojki, Chrzczony, Boruty, Napiórki Ciężkie, Napiórki Butne, Małki, Pruszki, Łasiewity
2 budynek po Publicznej Szkole Podstawowej, 10 Łachy Włościańskie stały Tak Nowe Łachy, Łachy Włościańskie, Orłowo, Grudunki
3 Świetlica wiejska, 42 Nowy Sielc stały Nie Nowy Sielc, Bindużka, Dąbrówka, Stary Sielc
4 budynek po Publicznej Szkole Podstawowej, 43 Drozdowo stały Tak Brzóze Duże, Mroczki Kawki, Nowe Drozdowo, Brzóze Małe, Drozdowo
1 Zespół Placówek Oświatowych w Sypniewie, Wł. Broniewskiego 2A Sypniewo stały Tak Batogowo, Biedrzyce-Koziegłowy, Chełchy, Dylewo, Glącka, Glinki-Rafały, Jarzyły, Majki-Tykiewki, Sławkowo, Strzemieczne-Sędki, Sypniewo, Stare Glinki, Ziemaki
2 Szkoła Podstawowa w Maminie, 43 Mamino stały Nie Mamino
3 Świetlica Wiejska w Rawach, 32 Rawy stały Nie Boruty, Chojnowo, Olki, Rawy.
4 Szkoła Podstawowa w Gąsewie Poduchownym, Władysława Stanisława Reymonta 12A Gąsewo Poduchowne stały Tak Biedrzyce-Stara Wieś, Gąsewo Poduchowne, Nowe Gąsewo, Nowy Szczeglin, Poświętne, Rzechowo Wielkie, Rzechowo-Gać, Rzechówek, Szczeglin Poduchowny, Zalesie, Zamość.
1 Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu, 35A Stary Szelków stały Tak Magnuszew Duży, Stary Szelków, Kaptury, Nowy Szelków, Rostki, Orzyc, Laski, Smrock-Kolonia, Smrock-Dwór
2 Świetlica wiejska, 41 Makowica stały Nie Bazar, Chyliny, Grzanka, Makowica
3 Świetlica OSP, 5 Pomaski Wielkie stały Nie Chrzanowo, Głódki, Pomaski Małe, Pomaski Wielkie
4 Świetlica Wiejska, 23 Przeradowo stały Nie Magnuszew Mały, Przeradowo
5 Świetlica wiejska, 66 Ciepielewo stały Tak Ciepielewo, Zakliczewo
6 Budynek gminny w Nowym Strachocinie, 22 Nowy Strachocin stały Tak Nowy Strachocin, Stary Strachocin
7 Świetlica wiejska, 53 Dzierżanowo stały Tak Dzierżanowo

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 miasto Maków Mazowiecki 4 7 839 4 23
0.0000020000Nr 2 gminy Krasnosielc i Sypniewo 4 7 893 4 22
0.0000030000Nr 3 gminy Płoniawy-Bramura i Czerwonka 3 6 681 4 20
0.0000040000Nr 4 gminy Różan, Rzewnie, Młynarze 3 7 238 4 19
0.0000050000Nr 5 gminy Karniewo, Szelków 3 7 156 4 20
Podsumowanie 17 36 807 20 104

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 6 6 5 5 5 27
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 6 5 5 5 27
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA MAKOWSKA - POROZUMIENIE KWW ZIEMIA MAKOWSKA 6 6 5 5 5 27
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWE PORZĄDKI KWW NOWE PORZĄDKI 5 4 5 4 5 23

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 7 822 4 174 4 171 53.32% 0.05332
3 972 95.23% 0.09523
Tak
2 7 915 4 609 4 609 58.23% 0.05823
4 338 94.12% 0.09412
Tak
3 6 692 3 904 3 900 58.28% 0.05828
3 646 93.49% 0.09349
Tak
4 7 245 5 046 5 045 69.63% 0.06963
4 726 93.68% 0.09368
Tak
5 7 153 4 024 4 024 56.26% 0.05626
3 767 93.61% 0.09361
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 7 914 27 38.70% 0.0387
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 674 27 32.64% 0.03264
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA MAKOWSKA - POROZUMIENIE 4 988 27 24.39% 0.02439
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWE PORZĄDKI 873 23 4.27% 0.00427

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 7 914 27 7 38.70% 0.0387
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 674 27 7 32.64% 0.03264
Tak
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA MAKOWSKA - POROZUMIENIE 4 988 27 3 24.39% 0.02439
Tak
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWE PORZĄDKI 873 23 0 4.27% 0.00427
Nie

Rada Powiatu w Makowie Mazowieckim - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 KOŁODZIEJSKI Cezary 608 15.31% 0.01531
Tak
1 2 2 WACHOL Antoni Krzysztof 133 3.35% 0.00335
Nie
1 2 3 KYMONA Krzysztof 165 4.15% 0.00415
Nie
1 2 4 KORDOWSKA Mieczysława 68 1.71% 0.00171
Nie
1 2 5 KACPRZYCKA Agnieszka 113 2.84% 0.00284
Nie
1 2 6 MICHALSKA Agnieszka 26 0.65% 0.00065
Nie
1 10 1 KOS Andrzej Jan 833 20.97% 0.02097
Tak
1 10 2 BARAŃSKI Rafał Paweł 247 6.22% 0.00622
Tak
1 10 3 PAWŁOWSKA Bożena 113 2.84% 0.00284
Nie
1 10 4 OSSOWSKI Andrzej 159 4.00% 0.004
Nie
1 10 5 OBIDZIŃSKA Oliwia Teresa 29 0.73% 0.00073
Nie
1 10 6 KOZICKA Anna 70 1.76% 0.00176
Nie
1 15 1 WŁOCZKOWSKA Teresa Jolanta 453 11.40% 0.0114
Tak
1 15 2 GÓJSKI Arkadiusz 352 8.86% 0.00886
Nie
1 15 3 SMOLIŃSKA Agnieszka 144 3.63% 0.00363
Nie
1 15 4 JELSKA Jolanta 28 0.70% 0.0007
Nie
1 15 5 TUSIŃSKI Adam 38 0.96% 0.00096
Nie
1 15 6 KUKAWKA Mariusz 51 1.28% 0.00128
Nie
1 16 1 MADRAK Anna 87 2.19% 0.00219
Nie
1 16 2 ROMANOWSKI Stanisław 87 2.19% 0.00219
Nie
1 16 3 DREJKA Sylwia 24 0.60% 0.0006
Nie
1 16 4 KACPRZYCKA Ewa 92 2.32% 0.00232
Nie
1 16 5 SZCZUCIŃSKI Łukasz Ryszard 52 1.31% 0.00131
Nie
2 2 1 ŻEBROWSKI Bogdan 566 13.05% 0.01305
Tak
2 2 2 CZAJKOWSKA Zofia 374 8.62% 0.00862
Nie
2 2 3 RUTKOWSKI Sławomir Edward 458 10.56% 0.01056
Tak
2 2 4 KLUCZEK Barbara Izabela 297 6.85% 0.00685
Nie
2 2 5 RYKACZEWSKA Aleksandra 111 2.56% 0.00256
Nie
2 2 6 ZAKRZEWSKI Janusz Stanisław 159 3.67% 0.00367
Nie
2 10 1 SKOWROŃSKI Jarosław 345 7.95% 0.00795
Nie
2 10 2 MYŚLAK Jan 247 5.69% 0.00569
Nie
2 10 3 OLKOWSKA Anna 142 3.27% 0.00327
Nie
2 10 4 ŻEBROWSKI Zbigniew 448 10.33% 0.01033
Tak
2 10 5 SZULC Marzena 90 2.07% 0.00207
Nie
2 10 6 NIESIOBĘDZKA-RYŁKA Anna Kinga 201 4.63% 0.00463
Nie
2 15 1 BUDNY Dariusz Wojciech 391 9.01% 0.00901
Tak
2 15 2 GŁAŻEWSKI Mirosław 175 4.03% 0.00403
Nie
2 15 3 KLIK Teresa 70 1.61% 0.00161
Nie
2 15 4 POPIELARSKA Izabela 22 0.51% 0.00051
Nie
2 15 5 JAGUSZEWSKA Magdalena 17 0.39% 0.00039
Nie
2 15 6 PSZCZOŁA Krzysztof Kazimierz 171 3.94% 0.00394
Nie
2 16 1 PRZEWŁOCKA Anna Grażyna 2 0.05% 5.0E-5
Nie
2 16 2 SKORY Paweł Grzegorz 3 0.07% 7.0E-5
Nie
2 16 3 POGORZELSKA Ewa Danuta 13 0.30% 0.0003
Nie
2 16 4 SIERAK Janusz 36 0.83% 0.00083
Nie
3 2 1 BIAŁOBRZESKI Kazimierz Adam 294 8.06% 0.00806
Nie
3 2 2 EIBIN Barbara 195 5.35% 0.00535
Nie
3 2 3 BAŃSKI Zbigniew Janusz 301 8.26% 0.00826
Nie
3 2 4 WENDA Izabela 150 4.11% 0.00411
Nie
3 2 5 WIERZBICKI Dariusz 389 10.67% 0.01067
Tak
3 10 1 BAGIŃSKI Bogdan 600 16.46% 0.01646
Tak
3 10 2 STRZELECKI Grzegorz Marian 273 7.49% 0.00749
Nie
3 10 3 GÓRSKA Milena Aneta 65 1.78% 0.00178
Nie
3 10 4 WIŚNIEWSKA Martyna 191 5.24% 0.00524
Nie
3 10 5 KRZYŻEWSKI Mirosław Jan 392 10.75% 0.01075
Tak
3 15 1 NOWOTKA Marcin 205 5.62% 0.00562
Nie
3 15 2 MOŚCICKI Jan 132 3.62% 0.00362
Nie
3 15 3 MILEWSKA Izabela 61 1.67% 0.00167
Nie
3 15 4 BUDZISZEWSKA Henryka Teresa 42 1.15% 0.00115
Nie
3 15 5 BARASIEWICZ Rafał 186 5.10% 0.0051
Nie
3 16 1 POMASKI Krzysztof 72 1.97% 0.00197
Nie
3 16 2 ŁASZEWSKI Piotr 21 0.58% 0.00058
Nie
3 16 3 PIECUSKA Aneta 22 0.60% 0.0006
Nie
3 16 4 KOWALSKA Joanna 24 0.66% 0.00066
Nie
3 16 5 BIELAK Paweł 31 0.85% 0.00085
Nie
4 2 1 STRZELECKI Stanisław 727 15.38% 0.01538
Tak
4 2 2 PEPŁOWSKI Jerzy 526 11.13% 0.01113
Nie
4 2 3 SUSKI Wacław 416 8.80% 0.0088
Nie
4 2 4 KAMIŃSKA Aldona 126 2.67% 0.00267
Nie
4 2 5 CHMIELEWSKA-IWAŃSKA Anna Ilona 81 1.71% 0.00171
Nie
4 10 1 DANIŁOWSKA Marta 404 8.55% 0.00855
Tak
4 10 2 SUSKI Tadeusz 348 7.36% 0.00736
Nie
4 10 3 KARCZEWSKI Marcin 102 2.16% 0.00216
Nie
4 10 4 BŁOŃSKA Hanna Irena 90 1.90% 0.0019
Nie
4 10 5 DOMŻALSKI Wojciech 96 2.03% 0.00203
Nie
4 15 1 CHRZANOWSKI Sławomir 809 17.12% 0.01712
Tak
4 15 2 ZYGMUNT Beata 459 9.71% 0.00971
Nie
4 15 3 SZUFLEŃSKI Jan 233 4.93% 0.00493
Nie
4 15 4 SKRZECZ Anna 172 3.64% 0.00364
Nie
4 15 5 CHEŁCHOWSKA Beata Anna 70 1.48% 0.00148
Nie
4 16 1 SROKA Szymon 9 0.19% 0.00019
Nie
4 16 2 SŁOWIKOWSKA Sylwia 16 0.34% 0.00034
Nie
4 16 3 KARPIŃSKI Damian 24 0.51% 0.00051
Nie
4 16 4 KACPRZYKOWSKA Mirosława 18 0.38% 0.00038
Nie
5 2 1 DEPTUŁA Zbigniew Roman 939 24.93% 0.02493
Tak
5 2 2 BONISŁAWSKA Maria Janina 231 6.13% 0.00613
Nie
5 2 3 WAWRZONKOWSKI Grzegorz 316 8.39% 0.00839
Tak
5 2 4 WITKOWSKA Jadwiga Elżbieta 106 2.81% 0.00281
Nie
5 2 5 CHODYNA-SOŁTYSIAK Hanna Urszula 39 1.04% 0.00104
Nie
5 10 1 ŚWIERCZ Wojciech 216 5.73% 0.00573
Nie
5 10 2 LEWANDOWSKI Paweł 417 11.07% 0.01107
Tak
5 10 3 KACPRZYCKI Krzysztof 359 9.53% 0.00953
Nie
5 10 4 KUROWSKA Katarzyna Ewa 80 2.12% 0.00212
Nie
5 10 5 SIERZAN Aneta Urszula 117 3.11% 0.00311
Nie
5 15 1 LEŚNIK Anna 72 1.91% 0.00191
Nie
5 15 2 MIKOŁAJCZYK Ilona Małgorzata 79 2.10% 0.0021
Nie
5 15 3 GUTOWSKI Lech 366 9.72% 0.00972
Nie
5 15 4 PRUS Zbigniew Władysław 83 2.20% 0.0022
Nie
5 15 5 FABISIAK Piotr 107 2.84% 0.00284
Nie
5 16 1 MORAWSKA Katarzyna 24 0.64% 0.00064
Nie
5 16 2 ŻOŁYŃSKI Robert 135 3.58% 0.00358
Nie
5 16 3 PIJANOWSKI Andrzej Robert 22 0.58% 0.00058
Nie
5 16 4 TOMASZEWSKA Anna 36 0.96% 0.00096
Nie
5 16 5 NIKSIŃSKA Agnieszka 23 0.61% 0.00061
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Makowski - ogółem 11 167 155 45 448 36 807 50 8 2
Gminy ogółem 10 150 150 45 448 36 807 50 8 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 0 0 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 10 150 150 45 448 36 807 50 8 2 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 20 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Ogółem 20 1

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 104 50 48% 54 52%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców % %
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 373 126 34% 247 66%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 21 3 14% 18 86%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 6 1 17% 5 83%
Ogółem 477 176 37% 301 63%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 47 45 49
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 47 47 47
Średnia wieku kandydatów na wójta 49 45 49
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 51 57 50
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 47 14 30% 33 70%
30-39 117 51 44% 66 56%
40-59 228 86 38% 142 62%
60+ 85 25 29% 60 71%
Ogółem 477 176 37% 301 63%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 4 1 25% 3 75%
40-59 20 3 15% 17 85%
60+ 3 0 0% 3 100%
Ogółem 27 4 15% 23 85%