Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 33 365
Wyborców 26 994
Obwodów 21
  • Wybory do Rady Miejskiej w Kętach
  • Wybory Burmistrza Gminy Kęty
  • Wyniki głosowania do rady miasta
  • Wyniki wyborów do rady miasta
  • Wyniki głos. i wyb. Burmistrza
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Powiatowy Zespół nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach, ul. Żwirki i Wigury 27a Kęty stały Nie Miasto Kęty-Osiedla: Kard. Stefana Wyszyńskiego, Tadeusza Kościuszki, Ulice: 3 Maja numery nieparzyste od 21 do 37, wszystkie numery od 44 do końca, Tadeusza Kościuszki wszystkie numery parzyste od 64 do końca, Pogodna, Spacerowa, Żwirki i Wigury numery parzyste od 10 do 14, wszystkie numery od 17C do końca.
2 Szkoła Podstawowa nr 2, im. Bohaterów Monte Cassino w Kętach, ul. Stanisława Wyspiańskiego 1 Kęty stały Tak Miasto Kęty-Osiedle 700 - lecia
3 Dom Kultury w Kętach, ul. Żwirki i Wigury 2a Kęty stały Tak Miasto Kęty-Osiedle: Gen. Władysława Sikorskiego, Ulice: 3 Maja od numeru 4 do 20A, numery parzyste od 22A do 42, Marii Dąbrowskiej, Tadeusza Kościuszki numery parzyste od 16 do 54, Żwirki i Wigury numery parzyste od 4 do 6, numery nieparzyste od 7 do 15
4 Szkoła Podstawowa nr 2, im. Bohaterów Monte Cassino w Kętach, ul. Stanisława Wyspiańskiego 1 Kęty stały Nie Miasto Kęty-Osiedle Nad Sołą bloki od numeru 1 do 11, Ulice: Kleparz od numeru 3A do końca, Kleparz Boczna, Legionów, Stanisława Wyspiańskiego
5 Powiatowy Zespół nr 11 Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Wyspiańskiego w Kętach, ul. Stanisława Wyspiańskiego 2 Kęty stały Tak Miasto Kęty-Osiedla: Nad Sołą bloki od numeru 12 do 28, Zachodnie
6 Powiatowy Zespół nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach, ul. Tadeusza Kościuszki 29 Kęty stały Nie Miasto Kęty-Ulice: Bolesław Chrobrego, Bulowska, Jagiellońska, Jana Kilińskiego, Kęckie Góry Południowe, Krakowska, Królowej Jadwigi, Krótka, Mieszka I, Piastowska, Słoneczna, Stawowa, Widok, Wiśniowa
7 Przedsiębiorstwo Komunalne "Komax" w Kętach, ul. Adama Mickiewicza 8 Kęty stały Nie Miasto Kęty-Osiedla: Batalionów Chłopskich, Cegielniane, Ulice: Bartosza Głowackiego, Błonie, Czajki, Fabryczna, Fabryczna Boczna, Graniczna, Kazimierza Wielkiego, Kęckie Góry Północne, Szczepana, Wszystkich Świętych
8 Szkoła Podstawowa nr 1, im. św. Jana Kantego w Kętach, ul. Jana III Sobieskiego 6 Kęty stały Nie Miasto Kęty-Ulice: Adama Mickiewicza, Ambrożego Grabowskiego, Cmentarna, Świętego Jana Kantego, Księcia Władysława Opolskiego, Ludowiki, Ogrodowa, Rynek, Stanisława Staszica, Szpitalna, Zacisze
9 Szkoła Podstawowa nr 1, im. św. Jana Kantego w Kętach, ul. Jana III Sobieskiego 6 Kęty stały Tak Miasto Kęty-Osiedle Kamieniec, Ulice: Franciszkańska Jana III Sobieskiego, Juliusza Słowackiego, Klasztorna, Kleparz od numeru 1 do 3, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Ks. Stanisława Stojałowskiego, Młodzieży Polskiej, Nieznanego Żołnierza, Rajska, Świętokrzyska, Władysława Reymonta, Zielona, Żwirki i Wigury od numeru 1 do 3 oraz numer 5
10 Powiatowy Zespół nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach, ul. Tadeusza Kościuszki 29 Kęty stały Nie Miasto Kęty-Osiedle Płk. Stanisława Królickiego, Ulice: Adama Asnyka, Aleja Wojska Polskiego, Henryka Sienkiewicza, Hutnika, Marii Konopnickiej, Płk Stanisława Królickiego, s. Marii Łempickiej Polna, Różana, Tadeusza Kościuszki od numeru 1 do 12A, numery nieparzyste od 17 do końca
11 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kętach, ul. Szkolna 3 Kęty stały Tak Miasto Kęty-Osiedla: Dębowe, Miodowe, Leśne, Wrzosowe, Ulice: Baściki, Bukowa, Kasoliki, Kępa Lewa, Kępa Prawa, Ks. Jerzego Popiełuszki, Malinowa, Młynek, Partyzantów, Stefana Żeromskiego, Smoliki, Szkolna, Szkotnia, Świętego Maksymiliana Kolbe
12 Wiejski Dom Kultury w Bielanach, Plac Świętego Macieja 1 Bielany stały Nie Sołectwo Bielany
13 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bulowicach, ul. Bielska 59 Bulowice stały Tak Część obszaru Sołectwa Bulowice obejmująca ulice: Dębina, Jasna, Leśna, Łukowa, Olszyny, Podgórze, Północna, Stara Droga, Św. Brata Alberta, Witkowska
14 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bulowicach, ul. Bielska 59 Bulowice stały Tak Część obszaru Sołectwa Bulowice obejmująca ulice: Błog. Faustyny, Brzozowa, Jodłowa, Krakowska, Kwiatowa, Modrzewiowa, Ogrodowa, Roczyńska, Skalista, Skotnica, Świerkowa, Św. Jana Kantego, Tunelowa, Źródlana
15 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bulowicach, ul. Bielska 59 Bulowice stały Tak Część obszaru Sołectwa Bulowice obejmująca ulice: Bielska, Bulowska, Czaniecka, Lipowa, Łączna, Nad Brzegiem, Południowa, Potokowa, Różana, Sportowa, Świętego Wojciecha, Zachodnia, Zacisze, Zamkowa, Zielona
16 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łękach, ul. Akacjowa 28 Łęki stały Nie Sołectwo Łęki
17 Wiejski Dom Kultury w Malcu, ul. K. Jędrzejowskiego 16 Malec stały Tak Sołectwo Malec
18 Szkoła Podstawowa im. gen. Wł. Sikorskiego w Nowej Wsi, ul. Stanisława Konarskiego 4 Nowa Wieś stały Nie Część obszaru Sołectwa Nowa Wieś obejmująca ulice: Aleksandra Fredry, Bartosza Głowackiego, Bolesława Prusa, Gen. J. Henryka Dąbrowskiego, Gen. Tadeusza Kościuszki, Gen. Władysława Sikorskiego, Henryka Sienkiewicza, Hugo Kołłątaja, Jana Kantego od numeru 1 do 54, Jana Kochanowskiego, Jana Matejki, Jędrzeja Śniadeckiego, Juliana Tuwima, Juliana Ursyna Niemcewicza, Juliusza Słowackiego, Malecka, Marii Konopnickiej, Mikołaja Reja, Młyńska, Pocztowa, Rokicie, Stanisława Konarskiego, Stanisława Wyspiańskiego, Stefana Czarnieckiego, Stefana Żeromskiego, Szkolna, Św. Maksymiliana Marii Kolbe, Władysława Reymonta
19 "Dworek" w Nowej Wsi, ul. Dworska 7 Nowa Wieś stały Tak Część obszaru Sołectwa Nowa Wieś obejmująca ulice: Bielańska, Bolesława Chrobrego, Dworska, Fryderyka Chopina, Graniczna, Henryka Wieniawskiego, Ignacego Paderewskiego, Jagiellońska, Jana Długosza, Jana III Sobieskiego, Jana Kantego od numeru 57 do końca, Jana Kiepury, Jana Pawła II, Karola Szymanowskiego, Kazimierza Wielkiego, Krótka, Oświęcimska, Piotra Skargi, Stanisława Moniuszki, Stanisława Staszica, Stefana Batorego, Św. Floriana, Św. Jadwigii Królowej, Władysława Jagiełły, Władysława Łokietka
20 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Witkowicach, ul. Beskidzka 98 Witkowice stały Nie Sołectwo Witkowice
21 Dom Pomocy Społecznej Braci Albertynów w Bulowicach, Bł. Faustyny 4 Bulowice dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej Braci Albertynów w Bulowicach

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Dzielnica Stare Miasto, Dzielnica Podlesie 6 8 068 2 16
0.0000020000Nr 2 Dzielnica Nowe Miasto 5 6 816 2 14
0.0000030000Nr 3 Sołectwo Bielany, Sołectwo Łęki, Sołectwo Malec, Sołectwo Nowa Wieś 5 6 335 2 14
0.0000040000Nr 4 Sołectwo Bulowice, Sołectwo Witkowice 5 5 775 2 14
Podsumowanie 21 26 994 8 58

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 7 7 7 29
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE PONAD PODZIAŁAMI KWW POROZUMIENIE PONAD PODZIAŁAMI 8 7 7 7 29

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
2 KLĘCZAR Krzysztof Jan 36 Wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE PONAD PODZIAŁAMI Polskie Stronnictwo Ludowe Kęty
1 BŁASIAK Marek 53 Wyższe KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Kęty

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 8 092 4 612 4 612 56.99% 0.05699
4 469 96.90% 0.0969
Tak
2 6 823 3 706 3 706 54.32% 0.05432
3 525 95.12% 0.09512
Tak
3 6 351 3 423 3 423 53.90% 0.0539
3 289 96.09% 0.09609
Tak
4 5 777 2 892 2 892 50.06% 0.05006
2 778 96.06% 0.09606
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 926 29 35.03% 0.03503
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE PONAD PODZIAŁAMI 9 135 29 64.97% 0.06497

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 926 29 7 35.03% 0.03503
Tak
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE PONAD PODZIAŁAMI 9 135 29 14 64.97% 0.06497
Tak

Rada Miejska w Kętach - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 10 1 KUBIK Jan 348 7.79% 0.00779
Tak
1 10 2 KRÓLICKI Eugeniusz Jan 139 3.11% 0.00311
Nie
1 10 3 WADOWSKI Wiesław 124 2.77% 0.00277
Nie
1 10 4 CIEŚLIŃSKA Bożena 125 2.80% 0.0028
Nie
1 10 5 ORLICKA-BARGIEŁ Ewa Małgorzata 118 2.64% 0.00264
Nie
1 10 6 BRYZEK Andrzej Jan 262 5.86% 0.00586
Nie
1 10 7 KRUCZAŁA Małgorzata 35 0.78% 0.00078
Nie
1 10 8 HRAPKOWICZ Paweł Bolesław 106 2.37% 0.00237
Nie
1 17 1 KLĘCZAR Krzysztof Jan 1 340 29.98% 0.02998
Tak
1 17 2 WŁODARCZYK Urszula Katarzyna 338 7.56% 0.00756
Tak
1 17 3 NYCZ Mirosława Beata 232 5.19% 0.00519
Tak
1 17 4 PLEWNIAK Łukasz Krzysztof 315 7.05% 0.00705
Tak
1 17 5 KOWALSKA Grażyna Alicja 215 4.81% 0.00481
Nie
1 17 6 SIWIEC Żaneta Maria 120 2.69% 0.00269
Nie
1 17 7 BOGACZ Aneta Bernadeta 187 4.18% 0.00418
Nie
1 17 8 GAWĘDA Wiesław Maksymilian 465 10.41% 0.01041
Tak
2 10 1 BŁASIAK Marek 332 9.42% 0.00942
Tak
2 10 2 KULA Ilona Anna 281 7.97% 0.00797
Nie
2 10 3 ADAMUS Jarosław Dawid 97 2.75% 0.00275
Nie
2 10 4 BAGIER Urszula 96 2.72% 0.00272
Nie
2 10 5 KRZYSZTOFIK Andrzej 95 2.70% 0.0027
Nie
2 10 6 ZAJĄCZEK Grażyna 135 3.83% 0.00383
Nie
2 10 7 MATYJASZEK Ryszard Marian 131 3.72% 0.00372
Nie
2 17 1 NYCZ Marek 653 18.52% 0.01852
Tak
2 17 2 SORDYL Janina 267 7.57% 0.00757
Tak
2 17 3 WIŚNIOWSKI Andrzej Czesław 412 11.69% 0.01169
Tak
2 17 4 ŻMUDA Piotr Paweł 175 4.96% 0.00496
Nie
2 17 5 KARAIM Maria Barbara 459 13.02% 0.01302
Tak
2 17 6 GODLEWSKI Jan Stanisław 239 6.78% 0.00678
Nie
2 17 7 KRAMARCZYK Dominika Aneta 153 4.34% 0.00434
Nie
3 10 1 MOJŻESZ Antoni Franciszek 322 9.79% 0.00979
Tak
3 10 2 KOŁACZYK Ewelina Stanisława 90 2.74% 0.00274
Nie
3 10 3 MITORAJ Paulina Danuta 162 4.93% 0.00493
Nie
3 10 4 BISAGA Radosław Mariusz 116 3.53% 0.00353
Nie
3 10 5 KAPICA Katarzyna Zofia 113 3.44% 0.00344
Nie
3 10 6 GOC Jakub Błażej 194 5.90% 0.0059
Tak
3 10 7 DRZAZGA Marcin 107 3.25% 0.00325
Nie
3 17 1 KUSAK Dorota Grażyna 584 17.76% 0.01776
Tak
3 17 2 RAJ Janusz 487 14.81% 0.01481
Tak
3 17 3 DRABEK Andrzej Jerzy 346 10.52% 0.01052
Tak
3 17 4 TOLARCZYK Kazimierz 323 9.82% 0.00982
Nie
3 17 5 CHRZANOWSKA Magdalena Paulina 110 3.34% 0.00334
Nie
3 17 6 WAPIENNIK Katarzyna Wiktoria 38 1.16% 0.00116
Nie
3 17 7 POTOCZNY Wiesław 297 9.03% 0.00903
Nie
4 10 1 KRUCZAŁA Janusz 606 21.81% 0.02181
Tak
4 10 2 LURANC Andrzej 134 4.82% 0.00482
Nie
4 10 3 WYSOGLĄD Danuta Józefa 211 7.60% 0.0076
Tak
4 10 4 ZACNA Zofia 151 5.44% 0.00544
Nie
4 10 5 CZADERNA Lucyna 26 0.94% 0.00094
Nie
4 10 6 URBAŃCZYK Konrad Karol 38 1.37% 0.00137
Nie
4 10 7 KUŹMA Lesław Bartłomiej 232 8.35% 0.00835
Tak
4 17 1 JANECZKO Tomasz Wojciech 601 21.63% 0.02163
Tak
4 17 2 ZARĘBA Marian 364 13.10% 0.0131
Tak
4 17 3 KIJAS Anna Barbara 106 3.82% 0.00382
Nie
4 17 4 FABIJA Krzysztof Bogumił 86 3.10% 0.0031
Nie
4 17 5 ŁYSEK Zofia 98 3.53% 0.00353
Nie
4 17 6 BICZAK Krzysztof 54 1.94% 0.00194
Nie
4 17 7 KWARTNIK Lidia 71 2.56% 0.00256
Nie

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 BŁASIAK Marek 53 Wyższe Kęty, 3 149 21.97 Nie
2 KLĘCZAR Krzysztof Jan 36 Wyższe Kęty, 11 185 78.03 Tak

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Powiatowy Zespół nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach, ul. Żwirki i Wigury 27a Kęty stały 1 679 909 909 54.14% 0.05414
893 98.24%
2 Szkoła Podstawowa nr 2, im. Bohaterów Monte Cassino w Kętach, ul. Stanisława Wyspiańskiego 1 Kęty stały 1 705 953 953 55.89% 0.05589
940 98.64%
3 Dom Kultury w Kętach, ul. Żwirki i Wigury 2a Kęty stały 1 086 593 593 54.60% 0.0546
577 97.30%
4 Szkoła Podstawowa nr 2, im. Bohaterów Monte Cassino w Kętach, ul. Stanisława Wyspiańskiego 1 Kęty stały 1 248 655 655 52.48% 0.05248
642 98.02%
5 Powiatowy Zespół nr 11 Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Wyspiańskiego w Kętach, ul. Stanisława Wyspiańskiego 2 Kęty stały 1 105 599 599 54.21% 0.05421
588 98.16%
6 Powiatowy Zespół nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach, ul. Tadeusza Kościuszki 29 Kęty stały 1 244 754 754 60.61% 0.06061
734 97.35%
7 Przedsiębiorstwo Komunalne "Komax" w Kętach, ul. Adama Mickiewicza 8 Kęty stały 1 263 641 641 50.75% 0.05075
620 96.72%
8 Szkoła Podstawowa nr 1, im. św. Jana Kantego w Kętach, ul. Jana III Sobieskiego 6 Kęty stały 1 315 791 791 60.15% 0.06015
770 97.35%
9 Szkoła Podstawowa nr 1, im. św. Jana Kantego w Kętach, ul. Jana III Sobieskiego 6 Kęty stały 1 198 727 727 60.68% 0.06068
717 98.62%
10 Powiatowy Zespół nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach, ul. Tadeusza Kościuszki 29 Kęty stały 982 543 543 55.30% 0.0553
527 97.05%
11 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kętach, ul. Szkolna 3 Kęty stały 2 090 1 152 1 152 55.12% 0.05512
1 136 98.61%
12 Wiejski Dom Kultury w Bielanach, Plac Świętego Macieja 1 Bielany stały 1 523 794 794 52.13% 0.05213
780 98.24%
13 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bulowicach, ul. Bielska 59 Bulowice stały 1 340 644 644 48.06% 0.04806
631 97.98%
14 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bulowicach, ul. Bielska 59 Bulowice stały 1 247 676 676 54.21% 0.05421
668 98.82%
15 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bulowicach, ul. Bielska 59 Bulowice stały 1 303 646 646 49.58% 0.04958
637 98.61%
16 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łękach, ul. Akacjowa 28 Łęki stały 1 068 621 621 58.15% 0.05815
607 97.75%
17 Wiejski Dom Kultury w Malcu, ul. K. Jędrzejowskiego 16 Malec stały 1 091 630 630 57.75% 0.05775
600 95.24%
18 Szkoła Podstawowa im. gen. Wł. Sikorskiego w Nowej Wsi, ul. Stanisława Konarskiego 4 Nowa Wieś stały 1 332 715 715 53.68% 0.05368
699 97.76%
19 "Dworek" w Nowej Wsi, ul. Dworska 7 Nowa Wieś stały 1 337 662 662 49.51% 0.04951
652 98.49%
20 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Witkowicach, ul. Beskidzka 98 Witkowice stały 1 840 916 916 49.78% 0.04978
901 98.36%
21 Dom Pomocy Społecznej Braci Albertynów w Bulowicach, Bł. Faustyny 4 Bulowice dom pomocy społecznej 47 17 17 36.17% 0.03617
15 88.24%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 21 4 33 365 26 994 21 1