Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 110 037
Wyborców 87 709
Obwodów 92
  • Wybory do Rady Powiatu Gorlickiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto gorliceMiasto Gorlice 22 4 21 19 125
gmina bieczGmina Biecz 12 15 15 35 35
gmina bobowaGmina Bobowa 7 15 15 27 27
gmina gorliceGmina Gorlice 11 15 15 37 37
gmina lipinkiGmina Lipinki 7 15 15 45 45
gmina lzuzzznaGmina Łużna 9 15 15 39 39
gmina moszczenicaGmina Moszczenica 3 15 15 30 30
gmina ropaGmina Ropa 5 15 15 51 51
gmina sezkowaGmina Sękowa 6 15 15 30 30
gmina uszcie gorlickieGmina Uście Gorlickie 10 15 15 43 43

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Siedziba Zarządu Osiedla Nr 10, ul. Kolejowa 4 Gorlice stały Nie Miasto Gorlice: ul. Azaliowa, Biecka od nr 106 do końca parzyste i od nr 29 do końca nieparzyste, Jagodowa, Jesionowa, Kolejowa, Kombatantów, Malinowa, Różana, Skrzyńskich, ks. Stanisława Tokarza, Zakole, Zielona
2 Gorlickie Centrum Kultury, ul. Michalusa 4 Gorlice stały Nie Miasto Gorlice: ul. Biecka od nr 70 do nr 104 parzyste i od nr 13 do nr 27 nieparzyste, Fryderyka Chopina, Józefa Michalusa, Młyńska, Przemysłowa, Solidarności
3 Miejski Zespół Szkół Nr 3, ul. Wyszyńskiego 16 Gorlice stały Tak Miasto Gorlice: ul. gen. Władysława Andersa, Brzozowa, Dębowa, Romana Dmowskiego, Graniczna, Leśna, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Pola, Robotnicza, Władysława Sikorskiego, Piotra Ściegiennego, Wspólna, kard. Stefana Wyszyńskiego, Zagórzańska
4 Miejskie Przedszkole Nr 8, ul. Hallera 17 Gorlice stały Tak Miasto Gorlice: ul. Bardiowska, Garncarska, gen. Józefa Hallera od nr 2 do nr 12 parzyste i wszystkie nr nieparzyste, Janusza Korczaka, 11 Listopada, hm. Marii Rydarowskiej
5 Świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej "Małopolska", ul. Hallera 81 Gorlice stały Tak Miasto Gorlice: ul. gen. Józefa Hallera od nr 14 do końca parzyste
6 I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kromera, ul. M. Kromera 1 Gorlice stały Nie Miasto Gorlice: ul. Gajowa, Jasna, Konstantego Laskowskiego, Letnia, Łysogórska, Mała, Władysława Michny, Milenijna, Nawsie, gen. Leopolda Okulickiego, Kazimierza Pułaskiego, Sadowa, Stróżowska od nr 50 do końca parzyste i od nr 59 do końca nieparzyste, Wesoła, Wiosenna
7 Siedziba Zarządu Osiedla Nr 5, ul. Marii Konopnickiej 17 Gorlice stały Tak Miasto Gorlice: ul. Marii Konopnickiej od nr 19 do końca nieparzyste, Stefana Okrzei, Juliana Tuwima wszystkie nr parzyste
8 Świetlica Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, ul. Marii Konopnickiej 17 Gorlice stały Tak Miasto Gorlice: ul. Marii Konopnickiej od nr 11 do nr 17 nieparzyste i od nr 10 do końca parzyste
9 Starostwo Powiatowe, ul. Biecka 3 Gorlice stały Nie Miasto Gorlice: ul. Adama Asnyka, Biecka od początku do nr 68 parzyste i od początku do nr 11 nieparzyste, Marii Konopnickiej od nr 1 do nr 9, Cypriana Kamila Norwida, Wacława Potockiego, Juliana Tuwima wszystkie nr nieparzyste
10 Miejski Zespół Szkół Nr 4, ul. Krasińskiego 9 Gorlice stały Nie Miasto Gorlice: ul. Zygmunta Krasińskiego, Legionów z wyłączeniem bloku nr 3, Stanisława Moniuszki, Ogrodowa, Parkowa od Mostu Zesłańców Sybiru do końca, Rzeźnicza, Juliusza Słowackiego; park Miejski
11 Państwowa Szkoła Muzyczna, ul. Wróblewskiego 12 Gorlice stały Tak Miasto Gorlice: ul. Blich, Cicha, Garbarska, Karwacjanów, Kręta, Krótka, Krzywa, Legionów blok nr 3, 3 Maja, Adama Mickiewicza, św. Mikołaja, Nadbrzeżna, Piekarska, Podkościelna, Strażacka, Stroma, ks. Bronisława Świeykowskiego, Wąska, Wróblewskiego; place Dworzysko, Kościelny; Rynek
12 Miejskie Przedszkole Nr 1, ul. Jagiełły 9 Gorlice stały Tak Miasto Gorlice: ul. Władysława Jagiełły, Józefa Kapuścińskiego, Hugona Kołłątaja, Marcina Kromera, Ignacego Łukasiewicza, Gabriela Narutowicza, Niepodległości, Józefa Piłsudskiego, Stawiska, Stróżowska od nr 2 do nr 48 parzyste i od nr 1 do nr 57 nieparzyste
13 Miejski Zespół Szkół Nr 5, ul. Krakowska 5 Gorlice stały Nie Miasto Gorlice: ul. Mikołaja Kopernika, Słoneczna blok nr 3, 5
14 Klub "Jubilat", ul. Kopernika 10 Gorlice stały Nie Miasto Gorlice: ul. Cmentarna, Krakowska, Lipowa, Partyzantów, Podzamcze, Słoneczna z wyłączeniem bloków nr 3, 5, Błażeja i Stanisława Wrońskich, Zamkowa
15 Miejskie Przedszkole Nr 4, ul. Broniewskiego 11 Gorlice stały Tak Miasto Gorlice: ul. Władysława Broniewskiego, Elizy Orzeszkowej, Pod Lodownią, Stefana Żeromskiego
16 Filia Zespołu Szkół Ekonomicznych, ul. Węgierska 13 Gorlice stały Tak Miasto Gorlice: ul. Władysława Długosza, Parkowa od początku do Mostu Zesłańców Sybiru, Pocieszka, Władysława Stanisława Reymonta, Słowacka, Tęczowa, Węgierska od nr 33 do końca nieparzyste i wszystkie nr parzyste, Władysława Łokietka
17 Miejski Zespół Szkół Nr 1, ul. Piękna 9 Gorlice stały Nie Miasto Gorlice: ul. Jana Brzechwy, św. Maksyma, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Tadeusza Kościuszki od nr 25 do końca nieparzyste i wszystkie nr parzyste, Juliana Krzewickiego, Kornela Makuszyńskiego, Nowodworze, Bolesława Prusa, Mikołaja Reja
18 Zespół Szkół Ekonomicznych, ul. Ariańska 3 Gorlice stały Tak Miasto Gorlice: ul. Ariańska, Armii Krajowej, Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Kazimierza Wielkiego, Jana Kochanowskiego, dr. Stanisława Jezierskiego, Tadeusza Kościuszki od nr 1 do nr 23 nieparzyste, Królowej Jadwigi, Mieszka I, Miodowa, Piękna, dr. Jana Rybickiego, Henryka Sienkiewicza, Spacerowa, Sportowa, Stefana Batorego, Szpitalna, Węgierska od nr 1 do nr 29 nieparzyste, Władysława Warneńczyka; plac Targowy
19 Filia Gorlickiego Centrum Kultury, ul. Dukielska 73 Gorlice stały Nie Miasto Gorlice: ul. Wojciecha Biechońskiego, Dolna, Dukielska, kap. Jana Klimkowicza, Kwiatowa, Lenartowiczów, Łąkowa, Polna, Sokolska, Sosnowa, Zbożowa
20 Dom Pomocy Społecznej, ul. Józefa Michalusa 14 Gorlice dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej przy ul. Michalusa 14 w Gorlicach
21 Dom Pomocy Społecznej, ul. Henryka Sienkiewicza 30 Gorlice dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej przy ul. Sienkiewicza 30 w Gorlicach
22 Szpital Specjalistyczny im. H. Klimontowicza, ul. Węgierska 21 Gorlice szpital Nie Szpital Specjalistyczny im. H. Klimontowicza przy ul. Węgierskiej 21 w Gorlicach
1 Szkoła Podstawowa Nr 1 im. bpa Marcina Kromera, ul. Grodzka 22 Biecz stały Tak Miasto Biecz: ul. Ariańska, Barianów Rokickich, Bochniewicza, Belna Dolna, Belna Górna, Grodzka, Grunwaldzka, Harta, Januszewicza, Kromera, Królowej Jadwigi, Krzemińskiego, Nęckówka, Piekarska, Podwale, Potockiego, Rynek, Skłodowskiej, Słoneczna, Szpitalna, Wapniska, Wielopolskich, Węgierska, Załawie
2 Remiza OSP, ul. Kazimierza Wielkiego 15 Biecz stały Nie Miasto Biecz: ul. 3 Maja, Binarowska, Jana Pawła II, Kazimierza Wielkiego, Kolejowa, Ligęzów, Parkowa, Polna, Reformacka, Przedmieście Dolne, Przedmieście Górne, Tumidajskiego, Tysiąclecia, Witolda Fuska
3 Remiza OSP, 457 Binarowa stały Nie Sołectwo Binarowa
4 Dom Ludowy, 163 Grudna Kępska stały Tak Sołectwo Grudna Kępska
5 Dom Ludowy, 136 Głęboka stały Nie Sołectwo Głęboka
6 Zespół Szkolno – Przedszkolny, 213 Korczyna stały Tak Sołectwo Korczyna
7 Zespół Szkolno – Przedszkolny, 679 Libusza stały Tak Sołectwo Libusza
8 Remiza OSP, 219 Racławice stały Tak Sołectwo Racławice
9 Remiza OSP, 356 Rożnowice stały Nie Sołectwo Rożnowice
10 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, 103A Sitnica stały Tak Sołectwo Sitnica
11 Remiza OSP, 1 Bugaj stały Tak Sołectwo Bugaj
12 Zespół Szkolno – Przedszkolny, 391 Strzeszyn stały Tak Sołectwo Strzeszyn
1 Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa, ul. Rynek 2 Bobowa stały Nie Sołectwa: Bobowa, Berdechów
2 Szkoła Podstawowa, 10 Brzana stały Nie Sołectwo Brzana z wyłączeniem budynków od nr 182 do nr 190 i nr 282
3 Dom Kultury, 252 Jankowa stały Tak Sołectwo Jankowa
4 Wiejski Dom Kultury, 298 Siedliska stały Tak Sołectwo Siedliska
5 Szkoła Podstawowa, 54 Sędziszowa stały Nie Sołectwo Sędziszowa
6 Szkoła Podstawowa, 188 Stróżna stały Tak Sołectwo Stróżna
7 Dom Kultury, 30 Wilczyska stały Tak Sołectwo Wilczyska
1 Wiejski Dom Kultury, 73 Bielanka stały Tak Sołectwo Bielanka
2 Szkoła Podstawowa, 154 Bystra stały Tak Sołectwo Bystra
3 Wiejski Dom Kultury, 44 Dominikowice stały Nie Sołectwo Dominikowice
4 Szkoła Podstawowa, 2 Klęczany stały Tak Sołectwo Klęczany
5 Wiejski Dom Kultury, 207 Kobylanka stały Nie Sołectwo Kobylanka
6 Szkoła Podstawowa, 21 Kwiatonowice stały Tak Sołectwo Kwiatonowice
7 Szkoła Podstawowa, 70 Ropica Polska stały Tak Sołectwo Ropica Polska
8 Szkoła Podstawowa, 159 Stróżówka stały Tak Sołectwo Stróżówka
9 Szkoła Podstawowa, 464 Szymbark stały Tak Sołectwo Szymbark (część): po prawej stronie rzeki Ropa od drogi gminnej "Na Wólkę" do granicy z Ropicą Polską
10 Szkoła Podstawowa, 464 Szymbark stały Tak Sołectwo Szymbark (część): po prawej stronie rzeki Ropa od granicy z miejscowością Ropa do drogi gminnej "Na Wólkę" oraz cała część sołectwa po lewej stronie rzeki Ropa od granicy z miejscowością Ropa do granicy z sołectwami Ropica Polska i Bystra
11 Dom Ludowy, 208 Zagórzany stały Nie Sołectwo Zagórzany
1 Budynek Wiejski, 238 Pagorzyna stały Nie Sołectwo Pagorzyna
2 Szkoła Podstawowa, 48A Lipinki stały Tak Sołectwo Lipinki
3 Szkoła Podstawowa, 50A Rozdziele stały Tak Sołectwo Rozdziele
4 Szkoła Podstawowa, 397 Kryg stały Nie Sołectwo Kryg
5 Szkoła Podstawowa, 52 Wójtowa stały Tak Sołectwo Wójtowa
6 Dom Strażaka, 103 Bednarka stały Nie Sołectwo Bednarka – Centrum
7 Budynek Wiejski, 75 Bednarka stały Tak Sołectwo Bednarskie
1 Remiza OSP, 130 Biesna stały Nie Sołectwo Biesna
2 Gminny Ośrodek Kultury, 597 Łużna stały Tak Sołectwo Łużna (część): przysiółki Wesołów, Górki, Dół, Blich, Granice od Staszkówki, Wyszanka, Lisiaki, Pogwizdów, Zaborówka
3 Gminny Ośrodek Kultury, 597 Łużna stały Tak Sołectwo Łużna (część): przysiółki Strzylawki, Podbrzezie, Krzystosiówki, Warszawa, Centrum Wsi, Poddaństwo, Pustki, Granice od Moszczenicy
4 Gminny Ośrodek Kultury, 597 Łużna stały Nie Sołectwo Łużna (część): przysiółki Podlesie, Zadziele, Łąki, Bołdówki, Pola od Woli
5 Dom Ludowy, 185 Mszanka stały Tak Sołectwo Mszanka
6 Szkoła Podstawowa im. Księdza Stanisława Pękali, 16 Szalowa stały Tak Sołectwo Szalowa (część): przysiółki Pola od Łużnej, Bochnia, Za Dworem, Centrum wsi, Zagumnie, Kozłówki
7 Szkoła Podstawowa im. Księdza Stanisława Pękali, 16 Szalowa stały Tak Sołectwo Szalowa (część): przysiółki Biedowa, Gąsiorówka, Górzyna
8 Remiza OSP, 53 Bieśnik stały Nie Sołectwo Szalowa (część): wieś Bieśnik
9 Dom Ludowy, 177 Wola Łużańska stały Nie Sołectwo Wola Łużańska
1 Zespół Szkół, ul. Samorządowa 3 Moszczenica stały Tak Sołectwo Moszczenica (część): przysiółki Krzyżówka, Kamieniec (Centrum wsi), Kociany, Dół, Berdechów
2 Zespół Szkół, ul. Samorządowa 3 Moszczenica stały Tak Sołectwo Moszczenica (część): przysiółki Zagrody, Wiktorówka, Wiatrówki, Poddaństwo, Moskalówki, Góra, Krakowskie, Potoki, Średnie, Granice, Granice od Sitnicy
3 Zespół Szkół, ul. Świętego Jana Pawła II 3 Staszkówka stały Nie Sołectwo Staszkówka
1 Dom Pomocy Społecznej, 67 Klimkówka stały Tak Sołectwo Klimkówka
2 Szkoła Podstawowa, 120 Łosie stały Tak Sołectwo Łosie
3 Szkoła Podstawowa Nr 1 (hala sportowa), 780 Ropa stały Tak Sołectwo Ropa (część): od strony południowo – wschodniej granica z miejscowością Klimkówka, od strony wschodniej granica z miejscowością Łosie, od strony północno – wschodniej granica z miejscowością Szymbark, od strony północno – zachodniej i zachodniej rzeka Ropa do działki nr 3540 i dalej granica tej działki, a następnie ciek wodny nr 3649 do drogi gminnej nr 3543 i dalej ta droga, a następnie droga gminna nr 3526 do granicy z miejscowością Wawrzka, od strony południowo – zachodniej i południowej granica z miejscowością Wawrzka i Brunary
4 Szkoła Podstawowa Nr 1 (sala gimnastyczna), 780 Ropa stały Nie Sołectwo Ropa (część): od strony północno – wschodniej granica z miejscowością Szymbark, od strony północno – zachodniej granica z miejscowością Gródek, od strony południowo – zachodniej granica z miejscowością Grybów do działki leśnej nr 3663 i dalej jej granica do drogi gminnej nr 3464, od strony południowej droga gminna nr 3464 do działki nr 2955 i dalej ciek wodny nr 3652 do rzeki Ropa, od strony południowo – wschodniej rzeka Ropa do granicy z miejscowością Szymbark
5 Szkoła Podstawowa Nr 1 (hala sportowa), 780 Ropa stały Tak Sołectwo Ropa (część): od strony północnej ciek wodny nr 3652 do działki nr 2955 i dalej droga gminna nr 3464 do granicy działki leśnej nr 3663, od strony zachodniej granica działki leśnej nr 3663 i granica z miejscowością Wawrzka do drogi gminnej nr 3526, od strony południowo – wschodniej droga nr 3526, dalej droga nr 3543 i ciek wodny nr 3649 i działka nr 3540 do rzeki Ropa, od strony wschodniej rzeka Ropa do cieku wodnego nr 3652
1 Szkoła Podstawowa, 89 Męcina Wielka stały Nie Sołectwa: Męcina Mała, Męcina Wielka, Wapienne
2 Gminny Ośrodek Kultury, 181 Sękowa stały Tak Sołectwo Sękowa
3 Szkoła Podstawowa, 29 Siary stały Tak Sołectwa: Siary, Owczary
4 Budynek byłej Szkoły w Ropicy Górnej, 29 Ropica Górna stały Nie Sołectwa: Ropica Górna, Małastów
5 Szkoła Podstawowa, 45 Bodaki stały Tak Sołectwa: Bartne, Bodaki
6 Szkoła Podstawowa, 15 Krzywa stały Nie Sołectwo Krzywa (z wsiami Krzywa, Wołowiec, Czarne, Radocyna, Nieznajowa)
1 Zespół Szkół, 276 Uście Gorlickie stały Tak Sołectwa: Kunkowa, Nowica, Uście Gorlickie
2 Zespół Szkół, 50 Brunary stały Tak Sołectwa: Brunary, Czarna
3 Szkoła Podstawowa, 28 Śnietnica stały Nie Sołectwa: Śnietnica, Stawisza
4 Zespół Szkolno – Przedszkolny, 97 Wysowa-Zdrój stały Nie Sołectwo Wysowa – Zdrój
5 Świetlica wiejska, 99 Gładyszów stały Tak Sołectwo Gładyszów
6 Publiczne Przedszkole, 41 Smerekowiec stały Tak Sołectwo Smerekowiec
7 Świetlica wiejska, 30 Zdynia stały Tak Sołectwa: Konieczna, Zdynia
8 Szkoła Podstawowa, 24 Banica stały Nie Sołectwa: Banica, Izby
9 Szkoła Podstawowa, 96 Hańczowa stały Tak Sołectwa: Hańczowa, Ropki
10 Świetlica wiejska, 34 Kwiatoń stały Tak Sołectwa: Kwiatoń, Regietów, Skwirtne

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto Gorlice 6 22 828 6 43
0.0000020000Nr 2 Gmina Gorlice 4 13 976 6 33
0.0000030000Nr 3 Gmina Biecz 3 13 776 6 27
0.0000040000Nr 4 Gmina Lipinki, Gmina Ropa, Gmina Sękowa, Gmina Uście Gorlickie 5 19 088 6 39
0.0000050000Nr 5 Gmina Bobowa, Gmina Łużna, Gmina Moszczenica 5 18 041 4 26
Podsumowanie 23 87 709 28 168

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 8 6 5 7 7 33
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 6 5 7 7 33
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "PRZYJAZNY POWIAT GORLICKI" KWW "PRZYJAZNY POWIAT GORLICKI" 8 5 5 7 5 30
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MACIEJA TRYBUSA KWW MACIEJA TRYBUSA 5 4 3 5 17
17 KOMITET WYBORCZY „WSPÓLNE GORLICE” KW WSPÓLNE GORLICE 7 6 4 6 23
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAŁOPOLSKI RUCH SAMORZĄDOWY ZIEMI GORLICKIEJ KWW MRS ZIEMI GORLICKIEJ 7 6 5 7 7 32

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 22 745 11 754 11 755 51.68% 0.05168
11 298 96.11% 0.09611
Tak
2 13 978 7 006 7 007 50.13% 0.05013
6 664 95.10% 0.0951
Tak
3 13 796 6 306 6 296 45.64% 0.04564
6 022 95.65% 0.09565
Tak
4 19 094 10 934 10 924 57.21% 0.05721
10 107 92.52% 0.09252
Tak
5 18 074 9 460 9 434 52.20% 0.0522
8 818 93.47% 0.09347
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 7 460 33 17.39% 0.01739
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 15 772 33 36.76% 0.03676
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "PRZYJAZNY POWIAT GORLICKI" 7 574 30 17.65% 0.01765
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MACIEJA TRYBUSA 504 17 1.17% 0.00117
17 KOMITET WYBORCZY „WSPÓLNE GORLICE” 3 326 23 7.75% 0.00775
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAŁOPOLSKI RUCH SAMORZĄDOWY ZIEMI GORLICKIEJ 8 273 32 19.28% 0.01928

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 7 460 33 5 17.39% 0.01739
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 15 772 33 10 36.76% 0.03676
Tak
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "PRZYJAZNY POWIAT GORLICKI" 7 574 30 3 17.65% 0.01765
Tak
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MACIEJA TRYBUSA 504 17 0 1.17% 0.00117
Nie
17 KOMITET WYBORCZY „WSPÓLNE GORLICE” 3 326 23 1 7.75% 0.00775
Tak
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAŁOPOLSKI RUCH SAMORZĄDOWY ZIEMI GORLICKIEJ 8 273 32 4 19.28% 0.01928
Tak

Rada Powiatu Gorlickiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 DZIUBINA Roman Józef 897 7.94% 0.00794
Tak
1 2 2 WĘDRYCHOWICZ Eugeniusz 192 1.70% 0.0017
Nie
1 2 3 TOMASIK Grzegorz 206 1.82% 0.00182
Nie
1 2 4 CETNAROWSKA Maria 80 0.71% 0.00071
Nie
1 2 5 CZAMARA Kinga Anna 102 0.90% 0.0009
Nie
1 2 6 KORYGA Lucyna 70 0.62% 0.00062
Nie
1 2 7 CZECH Ewa Irena 34 0.30% 0.0003
Nie
1 2 8 PIETRUSZA Franciszek 114 1.01% 0.00101
Nie
1 10 1 PŁATEK Tomasz Stanisław 1 443 12.77% 0.01277
Tak
1 10 2 ZAGÓRSKI Krzysztof Ryszard 721 6.38% 0.00638
Tak
1 10 3 HOTLOŚ Małgorzata Sylwia 224 1.98% 0.00198
Nie
1 10 4 NIEDZIELA Bogusław 299 2.65% 0.00265
Nie
1 10 5 ZIĘBA Wacław Piotr 577 5.11% 0.00511
Nie
1 10 6 FENDRYK Halina Małgorzata 166 1.47% 0.00147
Nie
1 10 7 CETNAROWSKA-GRZEGORZEK Renata Alina 109 0.96% 0.00096
Nie
1 10 8 ROGAL Wanda Zofia 116 1.03% 0.00103
Nie
1 15 1 KOCHAN Witold Zygmunt 1 776 15.72% 0.01572
Tak
1 15 2 WROŃSKI Krzysztof Zbigniew 450 3.98% 0.00398
Tak
1 15 3 KUMORKIEWICZ Aleksander Marek 359 3.18% 0.00318
Nie
1 15 4 KAMIŃSKA Aleksandra Anna 139 1.23% 0.00123
Nie
1 15 5 CETNAROWICZ Anna Maria 70 0.62% 0.00062
Nie
1 15 6 PETIT-KUCHAREK Bogusława Dorota 48 0.42% 0.00042
Nie
1 15 7 IGIELSKI Łukasz Stanisław 188 1.66% 0.00166
Nie
1 15 8 FUGIEL Janusz Czesław 206 1.82% 0.00182
Nie
1 16 1 MAZUR Maciej Antoni 35 0.31% 0.00031
Nie
1 16 2 SZUKAŁA Agnieszka Rozalia 35 0.31% 0.00031
Nie
1 16 3 PYZIK Aneta Lucyna 9 0.08% 8.0E-5
Nie
1 16 4 NATER Michał Piotr 4 0.04% 4.0E-5
Nie
1 16 5 ZYCH Rafał Krzysztof 12 0.11% 0.00011
Nie
1 17 1 ZAPŁATA Wojciech Marcin 613 5.43% 0.00543
Tak
1 17 2 DĄBROWSKA Małgorzata Anna 237 2.10% 0.0021
Nie
1 17 3 SZYPULSKI Waldemar Zygmunt 74 0.65% 0.00065
Nie
1 17 4 KOZŁOWSKI Krzysztof 183 1.62% 0.00162
Nie
1 17 5 MARKOWICZ Małgorzata 165 1.46% 0.00146
Nie
1 17 6 OCZKOWICZ Dariusz Andrzej 184 1.63% 0.00163
Nie
1 17 7 WANTUCH Zofia Justyna 184 1.63% 0.00163
Nie
1 18 1 LIANA Eugeniusz Marian 254 2.25% 0.00225
Nie
1 18 2 KUŹNIARSKA-PĘCZEK Maria Stefania 188 1.66% 0.00166
Nie
1 18 3 SENDECKA Halina Bolesława 52 0.46% 0.00046
Nie
1 18 4 MROZEK Sławomir Zbigniew 76 0.67% 0.00067
Nie
1 18 5 ROSÓŁ Alina 196 1.73% 0.00173
Nie
1 18 6 LANGKAFEL Stanisława Teresa 18 0.16% 0.00016
Nie
1 18 7 ABRAM Józef Marian 193 1.71% 0.00171
Nie
2 2 1 STASZYŃSKI Andrzej Jerzy 150 2.25% 0.00225
Nie
2 2 2 CZECH Magdalena Agnieszka 104 1.56% 0.00156
Nie
2 2 3 GUZIK Jerzy 163 2.45% 0.00245
Nie
2 2 4 KLUK Barbara Elżbieta 108 1.62% 0.00162
Nie
2 2 5 HAJDUK Franciszek Józef 54 0.81% 0.00081
Nie
2 2 6 SZPYRKA Danuta Zofia 189 2.84% 0.00284
Nie
2 10 1 MATUSIK Andrzej Stanisław 1 752 26.29% 0.02629
Tak
2 10 2 JAMRO Anna 296 4.44% 0.00444
Tak
2 10 3 MANIAK Jan Józef 216 3.24% 0.00324
Nie
2 10 4 LUDWIN Maria 293 4.40% 0.0044
Tak
2 10 5 FENDRYK Stanisław Marian 126 1.89% 0.00189
Nie
2 10 6 KRĘŻOŁEK Anna Eugenia 146 2.19% 0.00219
Nie
2 15 1 KURZAWA Sabina Krystyna 193 2.90% 0.0029
Nie
2 15 2 JUSZCZĘĆ Marcin Łukasz 118 1.77% 0.00177
Nie
2 15 3 KOSZYK Przemysław Patryk 54 0.81% 0.00081
Nie
2 15 4 HALUCH Ryszard 71 1.07% 0.00107
Nie
2 15 5 TOKARSKA Krystyna 104 1.56% 0.00156
Nie
2 16 1 PABIS Janusz Andrzej 39 0.59% 0.00059
Nie
2 16 2 WĄS-KUSIAK Iwona Teresa 20 0.30% 0.0003
Nie
2 16 3 DYCZKO Marek Jerzy 136 2.04% 0.00204
Nie
2 16 4 PROROK Leokadia Anita 13 0.20% 0.0002
Nie
2 17 1 SKÓRSKI Łukasz Mariusz 104 1.56% 0.00156
Nie
2 17 2 ZYCH Mirosław Wilhelm 58 0.87% 0.00087
Nie
2 17 3 HONKOWICZ Ewelina Julia 273 4.10% 0.0041
Nie
2 17 4 BIAŁOŃ Szymon Grzegorz 54 0.81% 0.00081
Nie
2 17 5 PIECUCH Lucyna 71 1.07% 0.00107
Nie
2 17 6 DEĆ Magdalena Zofia 90 1.35% 0.00135
Nie
2 18 1 BUGNO Marek 407 6.11% 0.00611
Nie
2 18 2 GUZIK Ryszard 835 12.53% 0.01253
Tak
2 18 3 BOROWSKA Barbara Irena 71 1.07% 0.00107
Nie
2 18 4 KORBICZ Roman Andrzej 138 2.07% 0.00207
Nie
2 18 5 KUKLA Maria Andrzeja 113 1.70% 0.0017
Nie
2 18 6 SZYMCZYK Beata 105 1.58% 0.00158
Nie
3 2 1 TUMIDAJEWICZ Iwona Agnieszka 394 6.54% 0.00654
Tak
3 2 2 WÓJCIK Jan 298 4.95% 0.00495
Nie
3 2 3 SZARA Jadwiga Lucyna 218 3.62% 0.00362
Nie
3 2 4 LENARD Lucyna 102 1.69% 0.00169
Nie
3 2 5 RADZIK Michał Stanisław 13 0.22% 0.00022
Nie
3 10 1 AUGUSTOWSKI Janusz Wacław 1 047 17.39% 0.01739
Tak
3 10 2 SZUREK Anna Irena 212 3.52% 0.00352
Nie
3 10 3 DZIKI Marzena Elżbieta 244 4.05% 0.00405
Nie
3 10 4 RĄPAŁA Paweł 214 3.55% 0.00355
Nie
3 10 5 GRĄGLEWSKI Janusz Tadeusz 288 4.78% 0.00478
Nie
3 15 1 NIEMIEC Urszula Zofia 446 7.41% 0.00741
Nie
3 15 2 DURAN Piotr 190 3.16% 0.00316
Nie
3 15 3 DZIKI Mariola Maria 96 1.59% 0.00159
Nie
3 15 4 MAŁCZAK Jolanta Beata 34 0.56% 0.00056
Nie
3 15 5 AUGUSTYN Emil Karol 45 0.75% 0.00075
Nie
3 16 1 CZECH Helena Elżbieta 25 0.42% 0.00042
Nie
3 16 2 WOJTACZKA Barbara Jolanta 5 0.08% 8.0E-5
Nie
3 16 3 KURZAWA Marian Stefan 3 0.05% 5.0E-5
Nie
3 17 1 BOHATKIEWICZ Eugeniusz 122 2.03% 0.00203
Nie
3 17 2 KORYGA Grażyna Maria 58 0.96% 0.00096
Nie
3 17 3 KUDŁA Adrian Ireneusz 102 1.69% 0.00169
Nie
3 17 4 URZĘDOWSKA Renata Beata 85 1.41% 0.00141
Nie
3 18 1 KAMIŃSKA Zofia 355 5.90% 0.0059
Nie
3 18 2 KNYBEL Rafał Karol 460 7.64% 0.00764
Nie
3 18 3 SAMBORSKA Elżbieta 406 6.74% 0.00674
Nie
3 18 4 RACHEL Franciszek Piotr 71 1.18% 0.00118
Nie
3 18 5 RYBCZYK Maciej Witold 489 8.12% 0.00812
Tak
4 2 1 TENEROWICZ Karol 631 6.24% 0.00624
Tak
4 2 2 KOSIŃSKA Wioletta Helena 111 1.10% 0.0011
Nie
4 2 3 ZAGRAJCZUK Maria Teresa 96 0.95% 0.00095
Nie
4 2 4 BARNA Janusz 275 2.72% 0.00272
Nie
4 2 5 KWARCIŃSKI Jan 80 0.79% 0.00079
Nie
4 2 6 ŻYRKOWSKA Ewelina Karolina 48 0.47% 0.00047
Nie
4 2 7 ŻEGLEŃ Kazimierz 169 1.67% 0.00167
Nie
4 10 1 BOCHENEK Bogusław Józef 1 228 12.15% 0.01215
Tak
4 10 2 LUDWIN Marek 769 7.61% 0.00761
Tak
4 10 3 KAMIŃSKA Ewa Bogumiła 398 3.94% 0.00394
Nie
4 10 4 RÓŻYCKA Teresa Irena 478 4.73% 0.00473
Nie
4 10 5 WASZCZYSZAK Barbara Irena 388 3.84% 0.00384
Nie
4 10 6 MOTYKA Joanna Katarzyna 145 1.43% 0.00143
Nie
4 10 7 OLESZKOWICZ Adam Jan 162 1.60% 0.0016
Nie
4 15 1 KOSIBA Krzysztof 687 6.80% 0.0068
Nie
4 15 2 DIDUCH Michał Szczepan 721 7.13% 0.00713
Tak
4 15 3 ŁUKASZYK Artur Tomasz 358 3.54% 0.00354
Nie
4 15 4 HALUCH Monika Małgorzata 238 2.35% 0.00235
Nie
4 15 5 TUTKO Mariola Marzena 26 0.26% 0.00026
Nie
4 15 6 TRZEŚNIAK Monika Barbara 21 0.21% 0.00021
Nie
4 15 7 KOZIOŁ Krzysztof Franciszek 320 3.17% 0.00317
Nie
4 16 1 VAN DOREN Anna Patrycja 66 0.65% 0.00065
Nie
4 16 2 LIGNAR Andrzej Marian 42 0.42% 0.00042
Nie
4 16 3 KUSIAK Bogusława Anna 34 0.34% 0.00034
Nie
4 16 4 KUSIAK Ewa 22 0.22% 0.00022
Nie
4 16 5 CHŁANDA Ryszard Stanisław 4 0.04% 4.0E-5
Nie
4 17 1 BRUDZIŃSKI Grzegorz Stanisław 184 1.82% 0.00182
Nie
4 17 2 SZARAWARA Zofia Katarzyna 139 1.38% 0.00138
Nie
4 17 3 GUCWA Aleksander Antoni 148 1.46% 0.00146
Nie
4 17 4 KARP Krystyna Barbara 55 0.54% 0.00054
Nie
4 17 5 WOLSKI Henryk Roman 66 0.65% 0.00065
Nie
4 17 6 PRZYBYCIEŃ Ewa Anna 77 0.76% 0.00076
Nie
4 18 1 MORAŃDA Jan 795 7.87% 0.00787
Tak
4 18 2 KOSIŃSKI Jan 349 3.45% 0.00345
Nie
4 18 3 WOŹNIAK Irena Ewa 138 1.37% 0.00137
Nie
4 18 4 BANIAS Teresa 292 2.89% 0.00289
Nie
4 18 5 BOGOŃ Maria 68 0.67% 0.00067
Nie
4 18 6 ŚWIĘS Marcin Jakub 53 0.52% 0.00052
Nie
4 18 7 DZIEDZIC Jakub Michał 226 2.24% 0.00224
Nie
5 2 1 KASZYK Stanisław 892 10.12% 0.01012
Tak
5 2 2 NALEPKA Jerzy Andrzej 622 7.05% 0.00705
Tak
5 2 3 WSZOŁEK Przemysław 610 6.92% 0.00692
Nie
5 2 4 KROK Bogdan Piotr 199 2.26% 0.00226
Nie
5 2 5 SZYMCZYK Jadwiga Helena 82 0.93% 0.00093
Nie
5 2 6 PRUŚ Jolanta Maria 107 1.21% 0.00121
Nie
5 2 7 KAWA Katarzyna Joanna 50 0.57% 0.00057
Nie
5 10 1 WALĄG Mirosław Jan 709 8.04% 0.00804
Tak
5 10 2 FLĄDRO Krzysztof 1 042 11.82% 0.01182
Tak
5 10 3 SKROBOT Monika 686 7.78% 0.00778
Nie
5 10 4 MICHALIK Maria Zofia 222 2.52% 0.00252
Nie
5 10 5 RODAK Alicja 356 4.04% 0.00404
Nie
5 10 6 BARAN Bonifacy 383 4.34% 0.00434
Nie
5 10 7 BIAŁOBOK Maciej Karol 317 3.59% 0.00359
Nie
5 15 1 JANIK Rafał Michał 366 4.15% 0.00415
Nie
5 15 2 GÓRSKA Anna Magdalena 55 0.62% 0.00062
Nie
5 15 3 KALETA Krystyna Urszula 88 1.00% 0.001
Nie
5 15 4 JĘDRZEJOWSKI Robert Piotr 38 0.43% 0.00043
Nie
5 15 5 WÓJTOWICZ Ryszard 69 0.78% 0.00078
Nie
5 18 1 URBANEK Adam Antoni 691 7.84% 0.00784
Tak
5 18 2 KRÓL Ewa 184 2.09% 0.00209
Nie
5 18 3 GĄSIOR Jan Kazimierz 431 4.89% 0.00489
Nie
5 18 4 FRYCZEK Joanna 198 2.25% 0.00225
Nie
5 18 5 BARA Stanisław 77 0.87% 0.00087
Nie
5 18 6 BRACH Joanna 279 3.16% 0.00316
Nie
5 18 7 TOKARSKI Maciej Mateusz 65 0.74% 0.00074
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Gorlicki - ogółem 11 179 144 110 037 87 709 92 7 3
Gminy ogółem 10 156 139 110 037 87 709 92 7 3
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 4 27 657 22 828 22 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 9 135 135 82 380 64 881 70 7 2 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 28 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 19 1
Ogółem 47 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 168 80 48% 88 52%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 125 59 47% 66 53%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 337 123 37% 214 64%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 18 2 11% 16 89%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 7 1 14% 6 86%
Ogółem 630 262 42% 368 58%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 51 50 52
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 50 52 48
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 49 46 50
Średnia wieku kandydatów na wójta 51 60 50
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 50 44 51
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 35 15 43% 20 57%
30-39 138 61 44% 77 56%
40-59 298 130 44% 168 56%
60+ 159 56 35% 103 65%
Ogółem 630 262 42% 368 58%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 1 0 0% 1 100%
30-39 5 0 0% 5 100%
40-59 12 2 17% 10 83%
60+ 7 1 14% 6 86%
Ogółem 25 3 12% 22 88%