Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 3 330
Wyborców 2 681
Obwodów 2
  • Wybory do Rady Gminy Kolsko
  • Wybory Wójta Gminy Kolsko
  • Wyniki głosowania do rady gminy
  • Wyniki wyborów do rady gminy
  • Wyniki głos. i wyb. Wójta
  • Wyniki ponownego głos. i wyb Wójta
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Gminny Dom Kultury w Kolsku, ul. Piastowska 39, ul. Piastowska 39 Kolsko stały Tak Jesiona, przysiółek Jesionka, Kolsko, Lipka, Sławocin, Tyrszeliny, Uście, przysiółki: Karszynek, Tatarki
2 Zespól Edukacyjny w Konotopie, Plac Powstańców Wlkp. 7, Plac Powstańców Wlkp. 7 Konotop stały Nie Konotop, przysiółki: Głuszyca, Marianki, Strumianki, Strumiany, Święte, Zacisze, Mesze.

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Jesiona, przysiółek Jesionka 1 266 3 3
0.0000020000Nr 2 Kolsko, ulica Piastowska 1 183 5 5
0.0000030000Nr 3 Kolsko, ulice: Nowosolska, Dworcowa, Kolejowa, Poprzeczna, Prosta, Rynek 1 188 4 4
0.0000040000Nr 4 Kolsko, ulice: Kręta, Lipowa, Łąkowa, Okrężna, Polna, Spokojna, Sportowa, Młyńska, Słoneczna 1 232 4 4
0.0000050000Nr 5 Kolsko, ulice: Nowa, Osiedlowa, Parkowa, Krótka 1 166 4 4
0.0000060000Nr 6 Konotop, ulice: Drzewna, Kolejowa, Kościelna, Leśna, Poznańska od nr 9 do nr 16, przysiółki: Głuszyca, Strumianki, Strumiany 1 157 5 5
0.0000070000Nr 7 Konotop, ulice: Parkowa, Plac Powstańców Wlkp. , Rynek, Sulechowska, Wąska 1 182 4 4
0.0000080000Nr 8 Konotop, ulice: Adama Mickiewicza, Krótka, Nowosolska od nr 8 do nr 23, Sosnowa, Polna, Spokojna 1 217 5 5
0.0000090000Nr 9 Konotop, ulice: Mostowa, Osiedle Lubiatów, Podgórna, Poznańska od nr 1 do nr 8 oraz od nr 17 do nr 18, Sławska 1 185 3 3
0.0000100000Nr 10 Konotop ulice: Bolesława Chrobrego, Jana III Sobieskiego, Meszowska, Mikołaja Kopernika, Nowosolska od nr 1 do nr 7 i od nr 24 do nr 28, Słoneczna 1 201 4 4
0.0000110000Nr 11 Lipka 1 134 5 5
0.0000120000Nr 12 Mesze, przysiółki: Marianki, Święte, Zacisze 1 151 5 5
0.0000130000Nr 13 Sławocin 1 84 4 4
0.0000140000Nr 14 Tyrszeliny 1 108 5 5
0.0000150000Nr 15 Uście, przysiółki: Karszynek, Tatarki 1 227 5 5
Podsumowanie 15 2 681 65 65

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7 Nr 8 Nr 9 Nr 10 Nr 11 Nr 12 Nr 13 Nr 14 Nr 15
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA DOMINIAKA KWW RAFAŁA DOMINIAKA 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 11
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "DLA WAS" KWW DLA WAS 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA DULKO "GMINA JAK RODZINA" KWW PAWŁA DULKO 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW HENRYKA MATYSIKA "PONAD PODZIAŁAMI" KWW HENRYKA MATYSIKA 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15
18 KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI KW WOLNI I SOLIDARNI 1 1 1 1 1 1 1 1 1 9

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
2 DOMINIAK Rafał Błażej 35 średnie KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA DOMINIAKA Świętno
1 BĄCZKOWSKI Tomasz 45 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "DLA WAS" Kolsko
4 KOTLARSKI Edmund 72 wyższe KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI Nowa Sól
3 DULKO Paweł 36 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA DULKO "GMINA JAK RODZINA" Kolsko
5 MATYSIK Henryk Szczepan 62 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW HENRYKA MATYSIKA "PONAD PODZIAŁAMI" Wolsztyn

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 266 159 159 59.77% 0.05977
159 100.00% 0.1
Tak
2 183 125 125 68.31% 0.06831
124 99.20% 0.0992
Tak
3 188 113 113 60.11% 0.06011
109 96.46% 0.09646
Tak
4 232 145 145 62.50% 0.0625
141 97.24% 0.09724
Tak
5 166 110 110 66.27% 0.06627
109 99.09% 0.09909
Tak
6 156 75 75 48.08% 0.04808
74 98.67% 0.09867
Tak
7 182 110 110 60.44% 0.06044
106 96.36% 0.09636
Tak
8 217 133 133 61.29% 0.06129
132 99.25% 0.09925
Tak
9 186 107 107 57.53% 0.05753
105 98.13% 0.09813
Tak
10 201 135 135 67.16% 0.06716
131 97.04% 0.09704
Tak
11 134 67 67 50.00% 0.05
67 100.00% 0.1
Tak
12 151 75 75 49.67% 0.04967
73 97.33% 0.09733
Tak
13 84 62 62 73.81% 0.07381
61 98.39% 0.09839
Tak
14 108 61 61 56.48% 0.05648
60 98.36% 0.09836
Tak
15 227 117 117 51.54% 0.05154
115 98.29% 0.09829
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA DOMINIAKA 80 11 5.11% 0.00511
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "DLA WAS" 554 15 35.38% 0.03538
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA DULKO "GMINA JAK RODZINA" 270 15 17.24% 0.01724
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW HENRYKA MATYSIKA "PONAD PODZIAŁAMI" 600 15 38.31% 0.03831
18 KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI 62 9 3.96% 0.00396

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA DOMINIAKA 80 11 0 5.11% 0.00511
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "DLA WAS" 554 15 6 35.38% 0.03538
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA DULKO "GMINA JAK RODZINA" 270 15 2 17.24% 0.01724
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW HENRYKA MATYSIKA "PONAD PODZIAŁAMI" 600 15 7 38.31% 0.03831
18 KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI 62 9 0 3.96% 0.00396

Rada Gminy Kolsko - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 15 15 MICHALCZEWSKA Elżbieta Barbara 68 42.77% 0.04277
Nie
1 16 16 MARCINIAK Artur 14 8.81% 0.00881
Nie
1 17 17 SYKTUS Agnieszka Paulina 77 48.43% 0.04843
Tak
2 14 14 ADAMCZAK Katarzyna 4 3.23% 0.00323
Nie
2 15 15 BĄCZKOWSKI Tomasz 17 13.71% 0.01371
Nie
2 16 16 POPŁAWSKI Dariusz Mirosław 9 7.26% 0.00726
Nie
2 17 17 SIKORA Marek Wojciech 91 73.39% 0.07339
Tak
2 18 18 SMOLIŃSKI Ryszard Kazimierz 3 2.42% 0.00242
Nie
3 14 14 MERDA Roman Andrzej 15 13.76% 0.01376
Nie
3 15 15 MŁYNARCZYK Seweryn Łukasz 26 23.85% 0.02385
Nie
3 16 16 LEBIEDZIŃSKI Michał 14 12.84% 0.01284
Nie
3 17 17 JASKULSKA Ewa Agnieszka 54 49.54% 0.04954
Tak
4 14 14 WIECZOREK Małgorzata 12 8.51% 0.00851
Nie
4 15 15 FLORCZAK Kamila Małgorzata 54 38.30% 0.0383
Tak
4 16 16 SOSNOWSKI Dariusz 22 15.60% 0.0156
Nie
4 17 17 MIANOWANY Piotr 53 37.59% 0.03759
Nie
5 14 14 SMOLIŃSKA Anna Marcjanna 15 13.76% 0.01376
Nie
5 15 15 ZAWADZKA Iwona 7 6.42% 0.00642
Nie
5 16 16 TOMASZEWICZ Wiesław Andrzej 44 40.37% 0.04037
Tak
5 17 17 TRUSZKOWSKA Marzena 43 39.45% 0.03945
Nie
6 14 14 RATAJCZAK Dariusz Antoni 5 6.76% 0.00676
Nie
6 15 15 SANOJCA Zbigniew 30 40.54% 0.04054
Nie
6 16 16 CZERWIŃSKI Adam Bolesław 6 8.11% 0.00811
Nie
6 17 17 BAJON Sławomir Paweł 30 40.54% 0.04054
Tak
6 18 18 KACZOR Krystyna Stanisława 3 4.05% 0.00405
Nie
7 15 15 MIERZWIAK Lucyna Zofia 66 62.26% 0.06226
Tak
7 16 16 KALINOWSKI Marek Mariusz 15 14.15% 0.01415
Nie
7 17 17 JANKOWIAK Anna Dorota 23 21.70% 0.0217
Nie
7 18 18 JURKIEWICZ Stanisław 2 1.89% 0.00189
Nie
8 14 14 BIAŁAS Dorota Justyna 1 0.76% 0.00076
Nie
8 15 15 ZALEWSKI Tomasz 60 45.45% 0.04545
Tak
8 16 16 FIZYCZAK Monika 9 6.82% 0.00682
Nie
8 17 17 SZYMCZAK Elżbieta Teresa 33 25.00% 0.025
Nie
8 18 18 OLEŚNIEWICZ Jan 29 21.97% 0.02197
Nie
9 15 15 JAROSZ Małgorzata Maria 30 28.57% 0.02857
Nie
9 16 16 ZIELIŃSKI Piotr Paweł 26 24.76% 0.02476
Nie
9 17 17 MARCINOWICZ Stanisław 49 46.67% 0.04667
Tak
10 14 14 JAROSZ Krystian 12 9.16% 0.00916
Nie
10 15 15 BĄCZKOWSKA Maria Jolanta 31 23.66% 0.02366
Nie
10 16 16 SANOJCA Małgorzata 21 16.03% 0.01603
Nie
10 17 17 ZAPEŃSKI Paweł 67 51.15% 0.05115
Tak
11 14 14 CZERNIECKI Krzysztof Marian 5 7.46% 0.00746
Nie
11 15 15 SEKUŁA Jakub 25 37.31% 0.03731
Tak
11 16 16 KUCAL Olimpia Stanisława 14 20.90% 0.0209
Nie
11 17 17 HEJDUK Marcin Ludwik 20 29.85% 0.02985
Nie
11 18 18 SZCZERBIŃSKA Mirosława Helena 3 4.48% 0.00448
Nie
12 14 14 WYRWA Zygmunt Piotr 11 15.07% 0.01507
Nie
12 15 15 ŁUKASZEWSKA Elżbieta 52 71.23% 0.07123
Tak
12 16 16 MIŚKIEWICZ Janina 7 9.59% 0.00959
Nie
12 17 17 MIEBS-MULKA Beata Stanisława 2 2.74% 0.00274
Nie
12 18 18 GIRUĆ Czesław 1 1.37% 0.00137
Nie
13 15 15 PACHOŁEK Mateusz 37 60.66% 0.06066
Tak
13 16 16 RADNA-WYRWA Barbara 1 1.64% 0.00164
Nie
13 17 17 WYRWA Władysława 18 29.51% 0.02951
Nie
13 18 18 PISKORZ Gabriela 5 8.20% 0.0082
Nie
14 14 14 MERDA Dawid 0 0.00% 0
Nie
14 15 15 KURKIEWICZ Monika Barbara 19 31.67% 0.03167
Nie
14 16 16 MICHALAK Lilla 11 18.33% 0.01833
Nie
14 17 17 BUCHOWIECKI Marek 29 48.33% 0.04833
Tak
14 18 18 KORCZAK Henryk 1 1.67% 0.00167
Nie
15 14 14 CZOP Łukasz Józef 0 0.00% 0
Nie
15 15 15 DOROS Rafał Arkadiusz 32 27.83% 0.02783
Nie
15 16 16 GMIĄT Przemysław Seweryn 57 49.57% 0.04957
Tak
15 17 17 ZBORALSKI Leszek 11 9.57% 0.00957
Nie
15 18 18 BERESZYŃSKA Teresa Grażyna 15 13.04% 0.01304
Nie

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 BĄCZKOWSKI Tomasz 45 wyższe Kolsko, 504 32.20 Druga tura
2 DOMINIAK Rafał Błażej 35 średnie Świętno, 36 2.30 Nie
3 DULKO Paweł 36 wyższe Kolsko, 282 18.02 Nie
4 KOTLARSKI Edmund 72 wyższe Nowa Sól, 18 1.15 Nie
5 MATYSIK Henryk Szczepan 62 wyższe Wolsztyn, 725 46.33 Druga tura

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Gminny Dom Kultury w Kolsku, ul. Piastowska 39, ul. Piastowska 39 Kolsko stały 1 588 961 961 60.52% 0.06052
952 99.06%
2 Zespól Edukacyjny w Konotopie, Plac Powstańców Wlkp. 7, Plac Powstańców Wlkp. 7 Konotop stały 1 093 621 621 56.82% 0.05682
613 98.71%

Ponowne głosowanie

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 BĄCZKOWSKI Tomasz 45 wyższe Kolsko, 671 42.25 Nie
2 MATYSIK Henryk Szczepan 62 wyższe Wolsztyn, 917 57.75 Tak

Zbiorcze informacje o głosowaniu w obwodach

Obwód nr Adres Liczba głosów ważnych BĄCZKOWSKI Tomasz Głosów ważnych oddanych na kandydatów MATYSIK Henryk Szczepan
Głosów ważnych oddanych na kandydata Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % ważnych % ważnych Liczba
1 Gminny Dom Kultury w Kolsku, ul. Piastowska 39, ul. Piastowska 39 Kolsko 953 364 38.20% 0.0382
61.80% 589
2 Zespól Edukacyjny w Konotopie, Plac Powstańców Wlkp. 7, Plac Powstańców Wlkp. 7 Konotop 635 307 48.35% 0.04835
51.65% 328

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Gminny Dom Kultury w Kolsku, ul. Piastowska 39, ul. Piastowska 39 Kolsko stały 1596 958 958 60.03% 0.06003
953 99.48%
2 Zespól Edukacyjny w Konotopie, Plac Powstańców Wlkp. 7, Plac Powstańców Wlkp. 7 Konotop stały 1099 638 638 58.05% 0.05805
635 99.53%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 15 15 3 330 2 681 2 1