Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 8 319
Wyborców 6 624
Obwodów 8
  • Wybory do Rady Gminy Kłodawa
  • Wybory Wójta Gminy Kłodawa
  • Wyniki głosowania do rady gminy
  • Wyniki wyborów do rady gminy
  • Wyniki głos. i wyb. Wójta
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Urząd Gminy Kłodawa (sala posiedzeń), ul. Gorzowska 40 Kłodawa stały Tak wieś Kłodawa-ulice: Azaliowa, Brzegowa, Brzozowa, Bukowa, Cicha, Czereśniowa, Dębowa, Flisacka, Gorzowska, Jabłoniowa, Jachtowa, Jagodowa, Jasna, Jaśminowa, Jaworowa, Jesionowa, Jeziorna, Kasztanowa, Kaszubska, Klonowa, Kościelna, Krótka, Kwiatowa, Leśna, Letnia, Magnoliowa, Mahoniowa, Malinowa, Mazurska, Młodych, Mironicka, Nadbrzeżna, Na Skarpie, Obłokowa, Ogrodowa, Olchowa, Osiedlowa, Osiedle Smolarki, Piaskowa, Plac Falkenhagen, Plac 700 - lecia, Potokowa, Pogodna, Promykowa, Radosna, Rybacka, Rzemieślnicza, Serdeczna, Słomkowa, Słoneczna, Sosnowa, Spokojna, Strumykowa, Świerkowa, Widokowa, Wojcieszycka, Wiosenna, Wiśniowa, Wioślarska, Żeglarska, Źródlana, Zacisze, Zielna, Żniwna, Mszaniec, wieś Wojcieszyce-działka numer 129 (przysiółek "Kaczy Dołek"), osada leśna Smolarki
2 Świetlica wiejska w Różankach, ul. Niepodległości 25 Różanki stały Tak wieś Różanki, osada leśna Różanki, wieś Zdroisko, osada leśna Zdroisko
3 Szkoła Podstawowa w Kłodawie, ul. Szkolna 1 Kłodawa stały Tak wieś Kłodawa-ulice: Aroniowa, Błękitna, Brzoskwiniowa, Bursztynowa, Cytrynowa, Chabrowa, Chwalęcicka, Diamentowa, Gruszowa, Irysowa, Kaktusowa, Kameliowa, Kolorowa, Konwaliowa, Krokusowa, Lawendowa, Lazurowa, Makowa, Morelowa, Nagietkowa, Nefrytowa, Oliwkowa, Orzechowa, Owocowa, Perłowa, Platynowa, Polna, Pomarańczowa, Poziomkowa, Przy Rzece, Ptasia, Różana, Rubinowa, Seledynowa, Sezamkowa, Skalna, Skrajna, Srebrzysta, Szafirowa, Szkolna, Szmaragdowa, Śliwkowa, Tęczowa, Tulipanowa, Turkusowa, Wiejska, Wodna, Wspólna, Zielona, Złota, wieś Mironice, osada leśna Mironice, osada leśna Zamoksze
4 Gminny Ośrodek Kultury, ul. Wspólna 45 Wojcieszyce stały Tak wieś Wojcieszyce, osada leśna Wojcieszyce, wieś Łośno-działka numer 554 (leśniczówka Dzicz)
5 Świetlica wiejska, 48B Łośno stały Nie wieś Łośno, osada leśna Lipy
6 Sala wiejska, ul. Wiejska 66 Santocko stały Nie wieś Santocko, osada leśna Rębowo
7 Warsztaty Terapii Zajęciowej, ul. Lipowa 38 Chwalęcice stały Nie wieś Chwalęcice
8 Sala wiejska, ul. Lipowa 26 Rybakowo stały Nie wieś Rybakowo, osada leśna Rybakowo, wieś Santoczno

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 wieś Kłodawa ulice: Aroniowa, Błękitna, Brzoskwiniowa, Bursztynowa, Cytrynowa, Diamentowa, Gruszowa, Kolorowa, Lazurowa, Morelowa, Nefrytowa, Oliwkowa, Orzechowa, Owocowa, Perłowa, Platynowa, Pomarańczowa, Przy Rzece, Poziomkowa, Pastelowa, Rubinowa, Seledynowa, Skalna, Skrajna, Srebrzysta, Szafirowa, Szmaragdowa, Śliwkowa, Tęczowa, Turkusowa, Wodna, Zielona, Złota 1 550 1 1
0.0000020000Nr 2 wieś Kłodawa ulice: Brzegowa, Brzozowa, Czereśniowa, Dębowa, Flisacka, Gorzowska od nr 1 do nr 11, Jabłoniowa, Jachtowa, Jagodowa, Jasna, Jaworowa, Jesionowa, Jeziorna, Kasztanowa, Kaszubska, Klonowa, Letnia, Malinowa, Mazurska, Nadbrzeżna, Obłokowa, Osiedle Smolarki, Olchowa, Plac Falkenhagen, Pogodna, Potokowa, Promykowa, Przemysłowa, Radosna, Rybacka, Serdeczna, Słomkowa, Słoneczna, Sosnowa, Świerkowa, Wiosenna, Wioślarska, Wiśniowa, Wojcieszycka, Źródlana, Żeglarska, Mszaniec, wieś Wojcieszyce-dz. Nr 129 (przysiółek "Kaczy Dołek"); osada leśna Smolarki 1 539 3 3
0.0000030000Nr 3 wieś Kłodawa ulice: Chabrowa, Chwalęcicka, Irysowa, Kaktusowa, Kameliowa, Konwaliowa, Krokusowa, Lawendowa, Makowa, Nagietkowa, Polna, Ptasia, Różana, Sezamkowa, Szkolna, Tulipanowa, Wiejska, Wspólna, wieś Mironice; osada leśna Mironice; osada leśna Zamoksze 1 378 2 2
0.0000040000Nr 4 wieś Kłodawa ulice: Bukowa, Gorzowska od nr 12 do końca, Kościelna, Na skarpie, Piaskowa, Plac 700 - lecia, Strumykowa, Widokowa 1 370 2 2
0.0000050000Nr 5 wieś Kłodawa ulice: Azaliowa, Cicha, Jaśminowa, Krótka, Kwiatowa, Leśna, Magnoliowa, Mahoniowa, Mironicka, Młodych, Ogrodowa, Osiedlowa, Rzemieślnicza, Spokojna, Zacisze, Zielna, Żniwna 1 512 2 2
0.0000060000Nr 6 wieś Chwalęcice ulice: Boczna, Cyprysowa, Granitowa, Klonowa, Kościelna, Krótka, Lipowa od nr 1 do nr 33, Lotniskowa, Ogrodowa, Orzechowa, Osiedlowa, Partyzantów, Piaskowa, Południowa, Słoneczna, Tęczowa, Wrzosowa, Zielna, Żytnia 1 466 2 2
0.0000070000Nr 7 wieś Chwalęcice ulice: Akacjowa, Brzozowa, Chabrowa, Dębowa, Fiołkowa, Grabowa, Huzarów, Jaśminowa, Jarzębinowa, Jaworowa, Kasztanowa, Konwaliowa, Leśna, Lipowa od nr 34 do końca, Łąkowa, Makowa, Niezapominajki, Olchowa, Parkowa, Polna, Przylesie, Pszeniczna, Rumiankowa, Rzeczna, Sosnowa, Stawowa, Storczykowa, Świerkowa, Topolowa, Ukośna, Ułańska, Widokowa, Wierzbowa, Zbożowa 1 411 1 1
0.0000080000Nr 8 wieś Wojcieszyce ulice: Jeziorna, Kasztanowa, Krótka, Leśna, Parkowa, Polna, Strzelecka, Wspólna numery nieparzyste od nr 1 do nr 27 oraz numery parzyste od nr 2 do nr 54, osada leśna Wojcieszyce; wieś Łośno-działka numer 554 (leśniczówka "Dzicz") 1 403 3 3
0.0000090000Nr 9 wieś Wojcieszyce ulice: Bananowa, Daktylowa, Figowa, Kokosowa, Kręta, Mandarynkowa, Osiedlowa, Palmowa, Pomarańczowa, Słoneczna, Sportowa, Wspólna numery nieparzyste od nr 29 do końca oraz numery parzyste od nr 56 do końca 1 343 2 2
0.0000100000Nr 10 wieś Różanki ulice: Klonowa, Kruszyw, Magnoliowa, Niepodległości od nr 11 do końca, Ogrodowa, Różana, ulica Gorzowska nr 2, 2a, 2b, 2c, 4a, 4b, 4c, 6 1 351 1 1
0.0000110000Nr 11 wieś Różanki ulice: Bratkowa, Chabrowa, Gorzowska oprócz numerów 2, 2a, 2b, 2c, 4a, 4b, 4c, 6, Makowa, Myśliwska, Osiedle Parkowe, Piaskowa, Północna, Srebrna, Złota, wieś Zdroisko; osada leśna Zdroisko 1 410 3 3
0.0000120000Nr 12 Różanki ulice: Brzozowa, Dębowa, Folwarczna, Kasztanowa, Kwiatowa, Leśna, Lipowa, Niepodległości od nr 1 do nr 10, Sosnowa, Sportowa, Szkolna, Wiśniowa, Wojcieszycka, Zielona, osada leśna Różanki 1 470 1 1
0.0000130000Nr 13 wieś Santocko, osada leśna Rębowo 1 607 2 2
0.0000140000Nr 14 wieś Łośno, osada leśna Lipy 1 374 2 2
0.0000150000Nr 15 wieś Rybakowo, osada leśna Rybakowo, wieś Santoczno 1 440 2 2
Podsumowanie 15 6 624 29 29

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7 Nr 8 Nr 9 Nr 10 Nr 11 Nr 12 Nr 13 Nr 14 Nr 15
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 1 1 1 3
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 1 2
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA HAŁASA KWW TOMASZA HAŁASA 1 1 2
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY KŁODAWA KWW RAZEM DLA GMINY KŁODAWA 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „NASZA GMINA KŁODAWA” KWW NASZA GMINA KŁODAWA 1 1 1 1 4
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZE WOJCIESZYCE KWW NASZE WOJCIESZYCE 1 1
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANINY MACIEJEWSKIEJ KWW JANINY MACIEJEWSKIEJ 1 1
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RADOSŁAWA OLEKSY KWW OLEKSY RADOSŁAW 1 1

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 MOŁODCIAK Anna Genowefa 57 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY KŁODAWA Santocko

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Bez głosowania Nie
2 539 304 304 56.40% 0.0564
294 96.71% 0.09671
Tak
3 378 251 251 66.40% 0.0664
244 97.21% 0.09721
Tak
4 370 214 214 57.84% 0.05784
200 93.46% 0.09346
Tak
5 512 297 297 58.01% 0.05801
287 96.63% 0.09663
Tak
6 466 261 261 56.01% 0.05601
249 95.40% 0.0954
Tak
7 Bez głosowania Nie
8 403 209 209 51.86% 0.05186
199 95.22% 0.09522
Tak
9 343 157 158 46.06% 0.04606
150 94.94% 0.09494
Tak
10 Bez głosowania Nie
11 410 245 245 59.76% 0.05976
240 97.96% 0.09796
Tak
12 Bez głosowania Nie
13 611 390 390 63.83% 0.06383
372 95.38% 0.09538
Tak
14 374 199 199 53.21% 0.05321
193 96.98% 0.09698
Tak
15 440 252 252 57.27% 0.05727
244 96.83% 0.09683
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 233 3 8.72% 0.00872
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 124 2 4.64% 0.00464
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA HAŁASA 259 2 9.69% 0.00969
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY KŁODAWA 1 342 11 50.22% 0.05022
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „NASZA GMINA KŁODAWA” 419 4 15.68% 0.01568
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZE WOJCIESZYCE 78 1 2.92% 0.00292
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANINY MACIEJEWSKIEJ 142 1 5.31% 0.00531
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RADOSŁAWA OLEKSY 75 1 2.81% 0.00281

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 233 3 1 8.72% 0.00872
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 124 2 0 4.64% 0.00464
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA HAŁASA 259 2 1 9.69% 0.00969
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY KŁODAWA 1 342 11 8 50.22% 0.05022
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „NASZA GMINA KŁODAWA” 419 4 3 15.68% 0.01568
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZE WOJCIESZYCE 78 1 1 2.92% 0.00292
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANINY MACIEJEWSKIEJ 142 1 1 5.31% 0.00531
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RADOSŁAWA OLEKSY 75 1 0 2.81% 0.00281

Rada Gminy Kłodawa - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 14 14 WITCZYK Wiesław Bez głosowania Tak
2 13 13 HAŁAS Tomasz 43 14.63% 0.01463
Nie
2 14 14 MOCEK Stefan 124 42.18% 0.04218
Nie
2 15 15 LEŚNICKI Roman Piotr 127 43.20% 0.0432
Tak
3 4 4 ŻOŁĘDZIEJEWSKI Damian 153 62.70% 0.0627
Tak
3 14 14 KOWALSKA Justyna Danuta 91 37.30% 0.0373
Nie
4 14 14 BEDNARZ Zofia Czesława 79 39.50% 0.0395
Nie
4 15 15 WINNIK Ireneusz Tadeusz 121 60.50% 0.0605
Tak
5 14 14 KUBERA Jan Czesław 212 73.87% 0.07387
Tak
5 18 18 OLEKSY Radosław 75 26.13% 0.02613
Nie
6 10 10 ZIELEŃSKI Wiesław 53 21.29% 0.02129
Nie
6 14 14 BURZAWA Ryszard 196 78.71% 0.07871
Tak
7 14 14 GRABOWSKA Wanda Maria Bez głosowania Tak
8 10 10 PIKUŁA Ireneusz 71 35.68% 0.03568
Nie
8 14 14 SZUGŹDZINIS Jadwiga 50 25.13% 0.02513
Nie
8 16 16 BRZANA Henryk 78 39.20% 0.0392
Tak
9 4 4 JANUCHOWSKI Tomasz Janusz 65 43.33% 0.04333
Nie
9 14 14 KORONA Andrzej Stanisław 85 56.67% 0.05667
Tak
10 14 14 CHMIEL-DERA Katarzyna Bez głosowania Tak
11 4 4 MAZOWIECKI Sebastian Paweł 15 6.25% 0.00625
Nie
11 14 14 GORAL Marian Zenon 99 41.25% 0.04125
Nie
11 15 15 PIOTROWSKI Benedykt Józef 126 52.50% 0.0525
Tak
12 14 14 ADAMCZAK Bożena Zofia Bez głosowania Tak
13 13 13 CHODKIEWICZ Rafał Karol 216 58.06% 0.05806
Tak
13 14 14 KONIECZUK Czesław Władysław 156 41.94% 0.04194
Nie
14 14 14 BIERYŁO Gerard Mirosław 148 76.68% 0.07668
Tak
14 15 15 BLOCH Irena 45 23.32% 0.02332
Nie
15 14 14 PALUCH Wiesław Antoni 102 41.80% 0.0418
Nie
15 17 17 MACIEJEWSKA Janina Teresa 142 58.20% 0.0582
Tak

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Głosy za % głosów za Głosy przeciw Wybrany
1 MOŁODCIAK Anna Genowefa 57 wyższe Santocko, 3513 91.72% 317 Tak

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Urząd Gminy Kłodawa (sala posiedzeń), ul. Gorzowska 40 Kłodawa stały 1 421 815 815 57.35% 0.05735
802 98.40%
2 Świetlica wiejska w Różankach, ul. Niepodległości 25 Różanki stały 1 231 730 730 59.30% 0.0593
723 99.04%
3 Szkoła Podstawowa w Kłodawie, ul. Szkolna 1 Kłodawa stały 930 619 619 66.56% 0.06656
612 98.87%
4 Gminny Ośrodek Kultury, ul. Wspólna 45 Wojcieszyce stały 746 366 367 49.20% 0.0492
361 98.37%
5 Świetlica wiejska, 48B Łośno stały 374 199 199 53.21% 0.05321
197 98.99%
6 Sala wiejska, ul. Wiejska 66 Santocko stały 611 390 390 63.83% 0.06383
386 98.97%
7 Warsztaty Terapii Zajęciowej, ul. Lipowa 38 Chwalęcice stały 877 505 502 57.24% 0.05724
499 99.40%
8 Sala wiejska, ul. Lipowa 26 Rybakowo stały 440 252 252 57.27% 0.05727
250 99.21%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 15 15 8 319 6 624 8 1