Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 85 636
Wyborców 69 904
Obwodów 53
  • Wybory do Rady Powiatu Głogowskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto glzogozwMiasto Głogów 36 4 23 12 92
gmina glzogozwGmina Głogów 4 15 15 32 32
gmina jerzmanowaGmina Jerzmanowa 4 15 15 42 42
gmina kotlaGmina Kotla 5 15 15 16 16
gmina pezclzawGmina Pęcław 2 15 15 15 15
gmina zzzukowiceGmina Żukowice 2 15 15 26 26

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie, ul. Piotra Skargi 5 Głogów stały Tak Balwierska, Bernardyńska, Bolesława Krzywoustego, Długa, Franciszkańska, Garncarska, Grodzka, Hugona Kołłątaja, Karola Miarki, Klarysek, Koszarowa, Kotlarska, Kuźnicza, Młyńska, Nadodrzańska, Parafialna, Piaskowa, Piastowska, Piekarska, Piotra Skargi, Plac Solny, Polska, Powstańców, Rynek, Rzeźnicza, Słodowa, Smolna, Stanisława Kutrzeby, Stanisława Staszica, Staromiejska, Starowałowa, Szewska, Świętego Mikołaja, Świętojańska, Wały Bolesława Chrobrego, Złota
2 Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie, Plac Jana z Głogowa 7 Głogów stały Nie 1 Maja, Aleja Wolności od 2 do 16C (parzyste), 11 , 13; Bł. Lugiego Novarese, Cicha, Dobra, Dzieci Głogowskich, Gołębia, Grodzisko, Jedności Robotniczej od 2 do 18, od 42 do 46; Kamienna Droga, Łąkowa, Mała, Nadbrzeżna, Plac 1000 - lecia od 8 do 13; Plac Jana z Głogowa, Plac Kolegiacki, Poczdamska, Spokojna, Sybiraków, Topolowa, Strzelecka, Zamkowa
3 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głogowie, ul. Jedności Robotniczej 10 Głogów stały Nie Aleja Wolności od 18 do 24C (parzyste), od 19 do 21B (nieparzyste), od 30 do 52 (parzyste); Brama Brzostowska, Generała Józefa Bema, Generała Władysława Sikorskiego od 6 do 12 (parzyste), 13, 13A, 13B, od 14 do 18; Jana Matejki, Łużycka, Plac 1000 - lecia od 1 do 7; Spółdzielcza
4 Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogowie, Aleja Wolności 74 Głogów stały Nie Adama Mickiewicza, Aleja Wolności 23, 23A, 23B, od 54 do 70A (parzyste), od 65 do 83 (nieparzyste); Biechów, Browarna, Działkowa, Elektryczna, Generała Władysława Sikorskiego od 19 do 76; Juliusza Słowackiego, Komunalna, Krochmalna, Kwiatowa, Marii Skłodowskiej-Curie, Przemysłowa, Strefowa, Wierzbowa, Wróblin Głogowski, Żukowicka
5 Szkoła Podstawowa nr 8 w Głogowie, ul. Gustawa Morcinka 2 Głogów stały Tak Armii Krajowej od 2 do 30A (parzyste), Obrońców Pokoju od 6 do 10D (parzyste), 16, od 16A do 16F; Plac Konstytucji 3 Maja, Stawna
6 Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie, ul. Jedności Robotniczej 15 Głogów stały Tak Bartosza Głowackiego, Generała Tadeusza Rozwadowskiego, Generała Władysława Sikorskiego 2, 4 od 1 do 11 (nieparzyste); Grunwaldzka, Jedności Robotniczej od 33 do 40A; Słowiańska, Wojska Polskiego od 1 do 9 (nieparzyste)
7 Przedszkole Publiczne nr 6 w Głogowie, ul. Gustawa Morcinka 6 Głogów stały Nie Armii Krajowej od 1 do 21 (nieparzyste)
8 Szkoła Podstawowa nr 8 w Głogowie, ul. Gustawa Morcinka 2 Głogów stały Tak Gustawa Morcinka od 2 do 18H (parzyste); Obrońców Pokoju od 18 do 20H (parzyste)
9 Szkoła Podstawowa nr 6 w Głogowie, ul. Kościuszki 18 Głogów stały Nie Fryderyka Chopina, Generała Józefa Sowińskiego, Gustawa Morcinka od 1 do 87 (nieparzyste); Mikołaja Reja, Wojska Polskiego od 11 do 27 (nieparzyste), 58
10 Szkoła Podstawowa nr 12 w Głogowie, ul. Mikołaja Gomółki 43 Głogów stały Tak 10 maja, Adama Asnyka, Boczna, Elizy Orzeszkowej, Jana Cybisa, Jana Długosza, Jana Kochanowskiego, Józefa Lompy, Józefa Wybickiego, Karola Szymanowskiego, Mikołaja Gomółki, Nowa, Polna, Połaniecka, Samotna, Stanisława Wyspiańskiego, Stefana Żeromskiego, Tadeusza Kościuszki, Wąska, Wincentego Kadłubka, Zbigniewa Herberta
11 Stowarzyszenie na Rzecz Integracji i Usamodzielniania "Dom w Głogowie" w Głogowie, ul. Okrężna 21 Głogów stały Tak Bukowa, Dębowa, Generała Stanisława Maczka, Generała Stanisława Skalskiego, Generała Witolda Urbanowicza, Generała Władysława Andersa, Jesienna, Jodłowa, Kasztanowa, Lipowa, Malinowa, Ogrodowa, Okrężna, Świerkowa, Wojska Polskiego od 4 do 38 (parzyste), od 31 do 35 (nieparzyste)
12 Przedszkole Publiczne nr 9 w Głogowie, ul. Perseusza 3 Głogów stały Nie Keplera, Perseusza
13 Szkoła Podstawowa nr 12 w Głogowie, ul. Mikołaja Gomółki 43 Głogów stały Tak Merkurego, Plac Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego, Saturna
14 Przedszkole Publiczne nr 19 w Głogowie, ul. Plutona 3 Głogów stały Nie Galileusza od 1 do 23 (nieparzyste); Kosmonautów Polskich od 2 do 50 (parzyste), Oriona od 1 do 23 (nieparzyste); Plutona od 2 do 4 (parzyste)
15 Szkoła Podstawowa nr 10 w Głogowie, ul. Andromedy 62 Głogów stały Nie Andromedy, Galileusza od 2 do 22 (parzyste); Oriona od 2 do 24 (parzyste)
16 Szkoła Podstawowa nr 11 w Głogowie, ul. Gwiaździsta 2 Głogów stały Nie Gwiaździsta, Kosmonautów Polskich 3, 5; Orbitalna od 21 do 23 (nieparzyste); Plutona od 3 do 23 (nieparzyste)
17 Szkoła Podstawowa nr 11 w Głogowie, ul. Gwiaździsta 2 Głogów stały Nie Kosmonautów Polskich od 7 do 127A (nieparzyste), od 52 do 56 (parzyste)
18 Przedszkole Publiczne nr 20 w Głogowie, ul. Herkulesa 4 Głogów stały Tak Brzeska, Grodzieńska, Krzemieniecka, Lwowska, Łucka, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Neptuna, Nowogródzka, Orbitalna od 1 do 19 (nieparzyste), 25, 27, od 33 do 41 (nieparzyste), Paulinów, Samborska, Stanisławowska, Tarnopolska, Wileńska
19 Przedszkole Publiczne nr 20 w Głogowie, ul. Herkulesa 4 Głogów stały Tak Herkulesa, Legnicka, Obrońców Pokoju od 23 do 29 (nieparzyste), od 32 do 56 (parzyste), Orbitalna 29, 31, od 43 do 89 (nieparzyste), 60, 66, 68; Różana
20 Szkoła Podstawowa nr 7 w Głogowie, ul. Ignacego Daszyńskiego 11 Głogów stały Tak Gabriela Narutowicza, Henryka Sienkiewicza od 2 do 18 (parzyste); Ignacego Daszyńskiego, Ignacego Paderewskiego, Jędrzeja i Jana Śniadeckich od 3 do 10; Obrońców Pokoju od 1 do 11B (nieparzyste), Strumykowa, Wincentego Witosa
21 Przedszkole Publiczne nr 7 w Głogowie, ul. Stanisława Moniuszki 4a Głogów stały Nie Budowlanych od 5 do 35 (nieparzyste), od 18 do 22 (parzyste), Juliusza Kossaka, Marii Konopnickiej, Obrońców Pokoju od 13, 13A do 13C, od 15, 15A do 15D, od 24 do 30B (parzyste)
22 Szkoła Podstawowa nr 7 w Głogowie, ul. Ignacego Daszyńskiego 11 Głogów stały Tak Budowlanych 3, 4, 6, od 6B do 6G; Cypriana Kamila Norwida, Henryka Sienkiewicza 1, 1A do 1E, 3, 7, 13; Jędrzeja i Jana Śniadeckich od 11 do 19; Stanisława Moniuszki
23 Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie, ul. Sportowa 1 Głogów stały Tak Bolesława Prusa, Gimnastyczna, Lotników, Łukowa, Narciarska, Olimpijska, Spadochroniarzy, Spadzista, Sportowa, Tenisowa, Wioślarska, Wita Stwosza od 2 do 6D (parzyste), od 7 do 14; Żeglarska, Żwirki i Wigury
24 Szkoła Podstawowa nr 9 w Głogowie, ul. Mieczysława Niedziałkowskiego 10 Głogów stały Nie Brzozowa, Listopadowa, Marcowa, Mieczysława Niedziałkowskiego, Styczniowa
25 Miejskie Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie, ul. Folwarczna 7 Głogów stały Tak Geodezyjna, Kazimierza Wielkiego, Kowalska, Krawiecka, Mechaniczna, Rudnowska od 1 do 24; Rzemieślnicza, Ślusarska, Ułanów Polskich, Złota Podkowa
26 Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie, ul. Akacjowa 10 Głogów stały Tak Akacjowa, Cukrownicza, Cyprysowa, Dolna, Henryka Głogowskiego, Karmelkowa, Klonowa, Kolejowa, Końcowa, Kościelna, Kresowa, Krótka, Mleczarska, Na Uroczysku, Osadników, Portowa, Rudnowska od 34 do 117; Słodka, Stara, Stoczniowa, Transportowa, Wspólna, Żarkowska
27 Szkoła Podstawowa nr 14 w Głogowie, ul. Królewska 12 Głogów stały Nie Królewska, Rycerska, Wita Stwosza od 15 do 36; Władysława Łokietka
28 Przedszkole Publiczne nr 17 w Głogowie, ul. Królewska 14 Głogów stały Tak Letnia, Morelowa, Orzechowa, Pogodna, Słoneczna, Wiosenna, Wiśniowa
29 Szkoła Podstawowa nr 3 w Głogowie, Plac Mieszka I 22 Głogów stały Nie Budziszyńska, Dobrawy, Ester Golan, Galla Anonima, Gnieźnieńska, Henryka Brodatego, Henryka Pobożnego, Królowej Jadwigi, Plac Mieszka I, Szczyglicka, Świętej Jadwigi Śląskiej, Wincentego Pola, Wodna, Zielona, Ziemowita
30 Szkoła Podstawowa nr 3 w Głogowie, Plac Mieszka I 22 Głogów stały Tak Herbowa, Kaspra Eliana, Książąt Oleśnickich, Księcia Jana II, Księżnej Mechtyldy, Małgorzaty Cylejskiej, Miodowa, Probusa, Przemysława Głogowskiego, Wawelska
31 Szkoła Podstawowa nr 3 w Głogowie, Plac Mieszka I 22 Głogów stały Tak Bolesława Wysokiego, Henryka V Żelaznego, Kazimierza Sprawiedliwego, Konrada I, Książąt Żagańskich, Salomei
32 Przedszkole Publiczne nr 21 w Głogowie, ul. Jagiellońska 37 Głogów stały Nie Jagiellońska, Piasta Kołodzieja
33 Przedszkole Publiczne nr 21 w Głogowie, ul. Jagiellońska 37 Głogów stały Nie Bolesława Śmiałego, Dziadoszan, Folwarczna, Gen. Fieldorfa ”Nila”, Gen. Komorowskiego ”Bora”, Gen. Okulickiego ”Niedźwiadka”, Gen. Roweckiego ”Grota”, Jana Karskiego, Jana Nowaka Jeziorańskiego, Kasztelańska, Leszka Białego, Nankera, Płk. Witolda Pileckiego, Świętosławy
34 Zakład Karny w Głogowie, ul. Lipowa 21 Głogów zakład karny Nie Zakład Karny
35 Dom Pomocy Społecznej w Głogowie, ul. Neptuna 22/24 Głogów dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej
36 Głogowski Szpital Powiatowy sp. z o. o., ul. Tadeusza Kościuszki 15 Głogów szpital Nie Głogowski Szpital Powiatowy sp. z o. o. w Głogowie
1 Świetlica Wiejska w Ruszowicach, ul. Tęczowa 55 Ruszowice stały Nie Ruszowice, Szczyglice, Turów
2 Szkoła Podstawowa w Przedmościu, ul. Szkolna 3 Przedmoście stały Tak Borek, Bytnik, Zabornia, Przedmoście
3 Szkoła Podstawowa w Serbach, ul. Ogrodowa 18 Serby stały Tak Grodziec Mały, Serby
4 Szkoła Podstawowa w Wilkowie, ul. Głogowska 5 a Wilków stały Nie Klucze, Krzekotów, Wilków, Stare Serby
1 Szkoła Podstawowa, ul. Główna 20 Jaczów stały Tak Jaczów, Smardzów
2 Szkoła Podstawowa, ul. Głogowska 19 Jerzmanowa stały Tak Jerzmanowa, Kurów Mały
3 Świetlica Wiejska, 42A Kurowice stały Tak Kurowice, Modła, Łagoszów Mały, Maniów
4 Świetlica Wiejska, 39A Bądzów stały Tak Bądzów, Gaiki, Zofiówka, Potoczek, Przysiółek Golowice, Osada Nowe Osiedle
1 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kotli Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego, ul. Szkolna 2 Kotla stały Tak Kotla, Skórzyn, Grochowice
2 Budynek komunalny, 23 Chociemyśl stały Nie Chociemyśl, Kozie Doły
3 Budynek komunalny, 38 Sobczyce stały Tak Sobczyce, Zabiele, Krzekotówek, Moszowice
4 Sala wiejska, 21 Głogówko stały Tak Głogówko, Leśna Dolina, Kulów, Krążkówko, Zaszków
5 Sala wiejska, 9 Skidniów stały Nie Ceber, Skidniówek, Skidniów, Dorzecze, Pękoszów
1 Gminny Ośrodek Kultury, 12 Białołęka stały Tak Białołęka, Droglowice, Golkowice, Mileszyn, Pęcław, Turów, Wojszyn, Borków
2 Świetlica Wiejska, 26 Piersna stały Nie Kotowice, Leszkowice, Piersna, Kaczyce, Wierzchownia, Wietszyce
1 Szkoła Podstawowa, 80 Nielubia stały Tak Bukwica, Dankowice, Glinica, Kamiona, Kłoda, Nielubia, Słoćwina, Słone, Zabłocie, Żukowice
2 Szkoła Podstawowa, 27 Brzeg Głogowski stały Tak Brzeg Głogowski, Czerna, Dobrzejowice, Domaniowice, Góra św. Anny, Kromolin, Mierzów, Szczepów, Wiekowice, Zameczno

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 10 Maja, Adama Asnyka, Boczna, Bolesława Prusa, Brzozowa, Budowlanych, Cypriana Kamila Norwida, Elizy Orzeszkowej, Fryderyka Chopina, Generała Józefa Sowińskiego, Gimnastyczna, Gustawa Morcinka od 1 do 87 (nieparzyste), Henryka Sienkiewicza 1; od 1A do 1E, 3, 7, 13; Herkulesa, Jana Cybisa, Jana Długosza, Jana Kochanowskiego, Jędrzeja i Jana Śniadeckich od 11 do 19; Józefa Lompy, Józefa Wybickiego, Juliusza Kossaka, Karola Szymanowskiego, Legnicka, Letnia, Listopadowa, Lotników, Łukowa, Marcowa, Marii Konopnickiej, Merkurego, Mieczysława Niedziałkowskiego, Mikołaja Gomółki, Mikołaja Reja, Morelowa, Narciarska, Nowa, Obrońców Pokoju od 13 do 15D (nieparzyste), od 23 do 29 (nieparzyste), od 24 do 56 (parzyste); Olimpijska, Orbitalna 29, 31, od 43 do 89 (nieparzyste), 60, 66, 68, Orzechowa, Plac Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego, Pogodna, Polna, Połaniecka, Różana, Samotna, Saturna, Słoneczna, Spadochroniarzy, Spadzista, Sportowa, Stanisława Moniuszki, Stanisława Wyspiańskiego, Stefana Żeromskiego, Styczniowa, Tadeusza Kościuszki, Tenisowa, Wąska, Wincentego Kadłubka, Wiosenna, Wioślarska, Wiśniowa, Wita Stwosza od 2 do 14; Wojska Polskiego od 11 do 27 (nieparzyste), 58, Zbigniewa Herberta, Żeglarska, Żwirki i Wigury 4 12 861 4 22
0.0000020000Nr 2 1 Maja, Adama Mickiewicza, Aleja Wolności, Armii Krajowej, Balwierska, Bartosza Głowackiego, Bernardyńska, Biechów, Bł. Luigiego Novarese, Bolesława Krzywoustego, Brama Brzostowska, Browarna, Cicha, Długa, Dobra, Działkowa, Dzieci Głogowskich, Elektryczna, Franciszkańska, Gabriela Narutowicza, Garncarska, Generała Józefa Bema, Generała Tadeusza Rozwadowskiego, Generała Władysława Sikorskiego, Gołębia, Grodzisko, Grodzka, Grunwaldzka, Gustawa Morcinka od 2 do 18 H (parzyste), Henryka Sienkiewicza od 2 do 18 (parzyste), Hugona Kołłątaja, Ignacego Daszyńskiego, Ignacego Paderewskiego, Jana Matejki, Jedności Robotniczej, Jędrzeja i Jana Śniadeckich od 3 do 10; Juliusza Słowackiego, Kamienna Droga, Karola Miarki, Klarysek, Komunalna, Koszarowa, Kotlarska, Krochmalna, Kuźnicza, Kwiatowa, Łąkowa, Łużycka, Mała, Marii Skłodowskiej – Curie, Młyńska, Nadbrzeżna, Nadodrzańska, Obrońców Pokoju od 1 do 11 B (nieparzyste); od 6 do 20 H (parzyste); Parafialna, Piaskowa, Piastowska, Piekarska, Piotra Skargi, Plac 1000 - lecia, Plac Jana z Głogowa, Plac Konstytucji 3 Maja, Plac Solny, Poczdamska, Polska, Powstańców, Przemysłowa, Rynek, Rzeźnicza, Słodowa, Słowiańska, Smolna, Spokojna, Spółdzielcza, Stanisława Kutrzeby, Stanisława Staszica, Staromiejska, Starowałowa, Stawna, Strefowa, Strumykowa, Strzelecka, Sybiraków, Szewska, Świętego Mikołaja, Świętojańska, Topolowa, Wały Bolesława Chrobrego, Wierzbowa, Wincentego Witosa, Wojska Polskiego od 1 do 9 (nieparzyste), Wróblin Głogowski, Zamkowa, Złota, Żukowicka 5 15 540 4 26
0.0000030000Nr 3 Akacjowa, Bolesława Śmiałego, Bolesława Wysokiego, Budziszyńska, Cukrownicza, Cyprysowa, Dobrawy, Dolna, Dziadoszan, Ester Golan, Folwarczna, Galla Anonima, Gen. Fieldorfa ”Nila”, Gen. Komorowskiego ”Bora”, Gen. Okulickiego ”Niedźwiadka”, Gen. Roweckiego ”Grota”, Geodezyjna, Gnieźnieńska, Henryka Brodatego, Henryka Głogowskiego, Henryka Pobożnego, Henryka V Żelaznego, Herbowa, Jana Karskiego, Jana Nowaka Jeziorańskiego, Jagiellońska, Karmelkowa, Kaspra Eliana, Kasztelańska, Kazimierza Sprawiedliwego, Kazimierza Wielkiego, Klonowa, Kolejowa, Konrada I, Końcowa, Kościelna, Kowalska, Krawiecka, Kresowa, Królewska, Królowej Jadwigi, Krótka, Książąt Oleśnickich, Książąt Żagańskich, Księcia Jana II, Księżnej Mechtyldy, Leszka Białego, Małgorzaty Cylejskiej, Mechaniczna, Miodowa, Mleczarska, Nankera, Na Uroczysku, Osadników, Piasta Kołodzieja, Plac Mieszka I, Płk. Witolda Pileckiego, Portowa, Probusa, Przemysława Głogowskiego, Rudnowska, Rycerska, Rzemieślnicza, Salomei, Słodka, Stara, Stoczniowa, Szczyglicka, Ślusarska, Świętej Jadwigi Śląskiej, Świętosławy, Transportowa, Ułanów Polskich, Wawelska, Wincentego Pola, Wita Stwosza od 15 do 36; Władysława Łokietka, Wodna, Wspólna, Zielona, Ziemowita, Złota Podkowa, Żarkowska 3 11 483 4 20
0.0000040000Nr 4 Andromedy, Brzeska, Bukowa, Dębowa, Galileusza, Generała Stanisława Maczka, Generała Stanisława Skalskiego, Generała Witolda Urbanowicza, Generała Władysława Andersa, Grodzieńska, Gwiaździsta, Jesienna, Jodłowa, Kasztanowa, Keplera, Kosmonautów Polskich, Krzemieniecka, Lipowa, Lwowska, Łucka, Malinowa, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Neptuna, Nowogródzka, Ogrodowa, Okrężna, Orbitalna od 1 do 27 (nieparzyste), od 33 do 41 (nieparzyste); Oriona, Paulinów, Perseusza, Plutona, Samborska, Stanisławowska, Świerkowa, Tarnopolska, Wileńska, Wojska Polskiego od 4 do 38 (parzyste); od 31 do 35 (nieparzyste) 4 12 962 4 20
0.0000050000Nr 5 Gminy: Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice. 5 17 058 4 26
Podsumowanie 21 69 904 20 114

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 6 7 5 5 7 30
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 7 5 6 7 31
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAELA ROKASZEWICZA KWW RAFAELA ROKASZEWICZA 5 7 5 5 7 29
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GŁOGOWSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE KWW GŁOGOWSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE 5 5 5 4 5 24

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 12 914 6 625 6 612 51.20% 0.0512
6 335 95.81% 0.09581
Tak
2 15 576 7 882 7 869 50.52% 0.05052
7 548 95.92% 0.09592
Tak
3 11 489 6 056 6 025 52.44% 0.05244
5 745 95.35% 0.09535
Tak
4 12 936 6 762 6 760 52.26% 0.05226
6 532 96.63% 0.09663
Tak
5 17 063 9 743 9 736 57.06% 0.05706
9 071 93.17% 0.09317
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 7 411 30 21.04% 0.02104
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 12 048 31 34.20% 0.0342
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAELA ROKASZEWICZA 13 149 29 37.32% 0.03732
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GŁOGOWSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE 2 623 24 7.45% 0.00745

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 7 411 30 5 21.04% 0.02104
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 12 048 31 7 34.20% 0.0342
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAELA ROKASZEWICZA 13 149 29 9 37.32% 0.03732
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GŁOGOWSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE 2 623 24 0 7.45% 0.00745
Nie

Rada Powiatu Głogowskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 4 1 KOSMALSKI Radosław 710 11.21% 0.01121
Tak
1 4 2 LECZYCKI Wiesław Stanisław 200 3.16% 0.00316
Nie
1 4 3 KARPIŃSKA Urszula 137 2.16% 0.00216
Nie
1 4 4 JAROSZ Aneta Ewa 147 2.32% 0.00232
Nie
1 4 5 UNUCZEK Dagmara 79 1.25% 0.00125
Nie
1 4 6 MANIARA Piotr Jan 126 1.99% 0.00199
Nie
1 10 1 PŁONEK Danuta 840 13.26% 0.01326
Tak
1 10 2 SZCZEPANOWSKI Remigiusz Tadeusz 641 10.12% 0.01012
Nie
1 10 3 GROSS Teofil Janusz 126 1.99% 0.00199
Nie
1 10 4 ZBOROWSKA Monika Anna 237 3.74% 0.00374
Nie
1 10 5 LIS-PIWOŃSKA Barbara Anna 148 2.34% 0.00234
Nie
1 10 6 PIOTROWSKI Dariusz 253 3.99% 0.00399
Nie
1 13 1 ŁAWROWSKI Bartosz Krystian 935 14.76% 0.01476
Tak
1 13 2 PAWLAK-OSOMAŃSKA Ewa Anna 614 9.69% 0.00969
Tak
1 13 3 MUSIAŁ Robert Ryszard 466 7.36% 0.00736
Nie
1 13 4 BRASSE-JUŹWIAK Katarzyna 224 3.54% 0.00354
Nie
1 13 5 MISELIS Piotr Kazimierz 239 3.77% 0.00377
Nie
1 14 1 BIAŁĘCKI Bartłomiej Ireneusz 66 1.04% 0.00104
Nie
1 14 2 STĘPIEŃ Dorota 85 1.34% 0.00134
Nie
1 14 3 ZAMKOWSKI Bartosz Krzysztof 16 0.25% 0.00025
Nie
1 14 4 BAIER Stanisław 15 0.24% 0.00024
Nie
1 14 5 ROSKOSZ Barbara Grażyna 31 0.49% 0.00049
Nie
2 4 1 DUDKOWIAK Jarosław Ryszard 1 154 15.29% 0.01529
Tak
2 4 2 PŁATEK Marcin 214 2.84% 0.00284
Nie
2 4 3 ADAMCZAK Bartłomiej Jakub 199 2.64% 0.00264
Nie
2 4 4 KAROLAK Longin 114 1.51% 0.00151
Nie
2 4 5 KRAWCZYK Katarzyna Małgorzata 101 1.34% 0.00134
Nie
2 4 6 JURAS Katarzyna Anna 92 1.22% 0.00122
Nie
2 4 7 UŁAN Irena 73 0.97% 0.00097
Nie
2 10 1 STRZĘCIWILK Mirosław Leonard 941 12.47% 0.01247
Tak
2 10 2 PECIAK Jolanta Magdalena 350 4.64% 0.00464
Nie
2 10 3 DRANKIEWICZ Paweł 398 5.27% 0.00527
Tak
2 10 4 RUDZIŃSKA Bożena Beata 344 4.56% 0.00456
Nie
2 10 5 ZAREMBA Dorota 196 2.60% 0.0026
Nie
2 10 6 WOŹNIAK Henryk 165 2.19% 0.00219
Nie
2 10 7 ZDZIECHOWICZ Anna Teresa 258 3.42% 0.00342
Nie
2 13 1 BORECKI Wojciech Stanisław 853 11.30% 0.0113
Tak
2 13 2 BORYSIEWICZ Adam 438 5.80% 0.0058
Nie
2 13 3 TAZBIR-SUCHOCKA Magdalena 279 3.70% 0.0037
Nie
2 13 4 MIKIETYN Henryk Władysław 41 0.54% 0.00054
Nie
2 13 5 BRYL Anna 286 3.79% 0.00379
Nie
2 13 6 TODOROV Ewa Lidia 170 2.25% 0.00225
Nie
2 13 7 RYBKA Zbigniew Piotr 611 8.09% 0.00809
Tak
2 14 1 PATYK Eugeniusz Jan 127 1.68% 0.00168
Nie
2 14 2 MĘDREK Sławomir Radosław 25 0.33% 0.00033
Nie
2 14 3 KUCZAŁA Elżbieta 43 0.57% 0.00057
Nie
2 14 4 TYWONIUK Justyna Magdalena 48 0.64% 0.00064
Nie
2 14 5 JACKIEWICZ Arkadiusz Jan 28 0.37% 0.00037
Nie
3 4 1 BORKOWSKI Edward Marcin 374 6.51% 0.00651
Nie
3 4 2 CZAIŃSKA Ewa Maria 399 6.95% 0.00695
Tak
3 4 3 GAŁUCKA Barbara Teresa 59 1.03% 0.00103
Nie
3 4 4 POŚNIK Paweł Michał 75 1.31% 0.00131
Nie
3 4 5 ŚLUFARSKI Mariusz Sebastian 223 3.88% 0.00388
Nie
3 10 1 ŁASEK Dariusz Jan 531 9.24% 0.00924
Nie
3 10 2 RADOMSKI Andrzej 620 10.79% 0.01079
Tak
3 10 3 PRZYBYLSKA Elżbieta 353 6.14% 0.00614
Nie
3 10 4 NOMIRSKA Marta Justyna 92 1.60% 0.0016
Nie
3 10 5 RYBAK Kacper Mieczysław 382 6.65% 0.00665
Nie
3 13 1 HOŁOWNIA Jeremi Adam 1 269 22.09% 0.02209
Tak
3 13 2 SZATYŃSKI Marcin 187 3.26% 0.00326
Nie
3 13 3 KULHAWIK Maciej Andrzej 336 5.85% 0.00585
Nie
3 13 4 PAWEŁCZAK Zofia 160 2.79% 0.00279
Nie
3 13 5 PSONAK Monika 159 2.77% 0.00277
Nie
3 14 1 AKIELASZEK Jerzy Szczepan 330 5.74% 0.00574
Nie
3 14 2 SZYMANIK Edyta Anna 80 1.39% 0.00139
Nie
3 14 3 OLSZEWSKA Emilia 53 0.92% 0.00092
Nie
3 14 4 MACIEJEWSKI Andrzej 20 0.35% 0.00035
Nie
3 14 5 WEJMAN Magdalena 43 0.75% 0.00075
Nie
4 4 1 SZCZEPANIAK Karol Korneliusz 714 10.93% 0.01093
Tak
4 4 2 OLEJKO Ryszard 104 1.59% 0.00159
Nie
4 4 3 SAGAN Joanna Sylwia 196 3.00% 0.003
Nie
4 4 4 DZIUBAŃSKA Dorota Patrycja 180 2.76% 0.00276
Nie
4 4 5 BURZ Przemysław Jacek 76 1.16% 0.00116
Nie
4 10 1 BADZIŃSKA Agnieszka Ewa 805 12.32% 0.01232
Tak
4 10 2 FRĄCKOWIAK Michał Tomasz 569 8.71% 0.00871
Nie
4 10 3 GÓRSKA Agnieszka Barbara 203 3.11% 0.00311
Nie
4 10 4 GRZYWACZ Regina 123 1.88% 0.00188
Nie
4 10 5 LIPIŃSKI Łukasz 117 1.79% 0.00179
Nie
4 10 6 SADOWSKI Jakub Janusz 392 6.00% 0.006
Nie
4 13 1 ROKASZEWICZ Ryszard 1 249 19.12% 0.01912
Tak
4 13 2 GROFFIK Marek Krzysztof 980 15.00% 0.015
Tak
4 13 3 STACHÓW Krzysztof Piotr 118 1.81% 0.00181
Nie
4 13 4 BATORSKA-KEMPSKA Elwira Halina 302 4.62% 0.00462
Nie
4 13 5 ZAWADZKA Arleta Janina 229 3.51% 0.00351
Nie
4 14 1 KOWALSKI Krzysztof Wiesław 58 0.89% 0.00089
Nie
4 14 2 PRUSISZ Grażyna 50 0.77% 0.00077
Nie
4 14 3 KUCZAŁA Michał 38 0.58% 0.00058
Nie
4 14 4 CHAMERNIK Ewa Katarzyna 29 0.44% 0.00044
Nie
5 4 1 SZYMAŃSKA Beata 726 8.00% 0.008
Tak
5 4 2 JURAS Arkadiusz Krzysztof 390 4.30% 0.0043
Nie
5 4 3 KORCZ Dorota 199 2.19% 0.00219
Nie
5 4 4 KOSMATKA Daniel 126 1.39% 0.00139
Nie
5 4 5 WANTUCH Robert 64 0.71% 0.00071
Nie
5 4 6 SZYDŁOWSKA-RAKOWSKA Marzena Anna 81 0.89% 0.00089
Nie
5 4 7 PAWLIK Robert Piotr 79 0.87% 0.00087
Nie
5 10 1 RAJCHEL Agnieszka 869 9.58% 0.00958
Tak
5 10 2 JEMIOŁA Krystyna Halina 602 6.64% 0.00664
Tak
5 10 3 PRZYBYLSKI Ireneusz Marian 536 5.91% 0.00591
Nie
5 10 4 MARUT Anna Urszula 229 2.52% 0.00252
Nie
5 10 5 KŁAK Piotr 146 1.61% 0.00161
Nie
5 10 6 RESZCZYŃSKA Barbara Aneta 426 4.70% 0.0047
Nie
5 10 7 JUNKE Maciej Bartłomiej 156 1.72% 0.00172
Nie
5 13 1 KUCHNICKI Marcin 679 7.49% 0.00749
Tak
5 13 2 BARANIECKI Jan 341 3.76% 0.00376
Nie
5 13 3 MACKIEWICZ Elżbieta Dorota 441 4.86% 0.00486
Nie
5 13 4 KRZEMIEŃ Andrzej Łucjan 504 5.56% 0.00556
Tak
5 13 5 ADAMCZAK Iwona Wioletta 406 4.48% 0.00448
Nie
5 13 6 PAWŁOWSKI Tomasz 364 4.01% 0.00401
Nie
5 13 7 JEWNIEWICZ Dorota Zofia 269 2.97% 0.00297
Nie
5 14 1 ARYŻ Grzegorz 509 5.61% 0.00561
Nie
5 14 2 MŁODECKA Dorota 505 5.57% 0.00557
Nie
5 14 3 SERDEŃ Mariola 109 1.20% 0.0012
Nie
5 14 4 LEŚNIAK Zbigniew 77 0.85% 0.00085
Nie
5 14 5 TWARDOCHLEB Ludwik 238 2.62% 0.00262
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Głogowski - ogółem 7 119 84 85 636 69 904 53 5 1
Gminy ogółem 6 98 79 85 636 69 904 53 5 1
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 23 4 63 886 52 846 36 0 0 1
   Gminy do 20 000 mieszkańców 5 75 75 21 750 17 058 17 5 0 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 20 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 12 1
Ogółem 32 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 114 52 46% 62 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 92 41 45% 51 55%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 131 57 44% 74 56%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 9 3 33% 6 67%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza % %
Ogółem 337 150 45% 187 55%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 49 48 49
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 50 50 49
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 48 47 50
Średnia wieku kandydatów na wójta 45 41 46
Średnia wieku kandydatów na burmistrza
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 17 6 35% 11 65%
30-39 74 36 49% 38 51%
40-59 167 77 46% 90 54%
60+ 79 31 39% 48 61%
Ogółem 337 150 45% 187 55%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 2 1 50% 1 50%
40-59 10 2 20% 8 80%
60+ 0 0 0% 0 0%
Ogółem 12 3 25% 9 75%