Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Wyszczególnienie Dane
Skrót nazwy KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Typ komitetu Komitet wyborczy partii politycznej
Adres Nowogrodzka 84/86, 02-018 Warszawa
Pełnomocnik wyborczy Krzysztof Sobolewski
Pełnomocnik finansowy Teresa Schubert
Adres strony www http://www.komitetwyborczy.pis.org.pl
  • Informacje o kandydatach
  • Wyniki wyborów

Rada Powiatu Lipskiego

Zarejestrowani kandydaci

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%) Status
Okręg nr 1 7 3 42.86 4 57.14 1
Okręg nr 2 6 3 50.00 3 50.00 1
Okręg nr 3 5 3 60.00 2 40.00 1
Okręg nr 4 5 3 60.00 2 40.00 1

Wiek kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn Najstarszy Najmłodszy
Okręg nr 1 53 52 53 64 33
Okręg nr 2 54 56 52 62 45
Okręg nr 3 49 40 62 65 34
Okręg nr 4 52 48 56 59 33

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 4 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Ogółem 4 1

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 23 12 52% 11 48%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców % %
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 54 20 37% 34 63%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 3 0 0% 3 100%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza % %
Ogółem 80 32 40% 48 60%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 52 49 55
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 46 43 47
Średnia wieku kandydatów na wójta 42 42
Średnia wieku kandydatów na burmistrza
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 3 0 0% 3 100%
30-39 17 9 53% 8 47%
40-59 46 21 46% 25 54%
60+ 11 2 18% 9 82%
Ogółem 77 32 42% 45 58%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 1 0 0% 1 100%
40-59 2 0 0% 2 100%
60+ 0 0 0% 0 0%
Ogółem 3 0 0% 3 100%

Wybory do Rady Powiatu Lipskiego

Lista nr 10 [ Okręg nr 1 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 sosnowski jozzefSOSNOWSKI Józef 61 Lipsko 412 0.00835
8.35% Tak
2 szmieciuch slzawomir robertŚMIECIUCH Sławomir Robert 53 Wólka 520 0.01053
10.53% Tak
3 kowalska renataKOWALSKA Renata 46 Śląsko 192 0.00389
3.89% Nie
4 tkaczyk katarzyna anetaTKACZYK Katarzyna Aneta 46 Lipsko 46 0.00093
0.93% Nie
5 pisarek franciszek andrzejPISAREK Franciszek Andrzej 64 Boży Dar 82 0.00166
1.66% Nie
6 wezglzowski kamilWĘGŁOWSKI Kamil 33 Lipsko 86 0.00174
1.74% Nie
7 wieczorek-szmajda barbara janinaWIECZOREK-SZMAJDA Barbara Janina 63 Lipsko 91 0.00184
1.84% Nie

Lista nr 10 [ Okręg nr 2 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 ostrach zbigniewOSTRACH Zbigniew 54 Ciepielów 633 0.01353
13.53% Tak
2 podsiadlzo dorotaPODSIADŁO Dorota 49 Michałów 355 0.00759
7.59% Nie
3 gezbusia barbaraGĘBUSIA Barbara 62 Dubrawa 378 0.00808
8.08% Nie
4 markowski witoldMARKOWSKI Witold 56 Rzeczniówek 218 0.00466
4.66% Nie
5 rusinowska malzgorzata mariaRUSINOWSKA Małgorzata Maria 55 Ciepielów 243 0.0052
5.20% Nie
6 drazg radoslzawDRĄG Radosław 45 Pcin 414 0.00885
8.85% Tak

Lista nr 10 [ Okręg nr 3 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 czerwonka kazimierzCZERWONKA Kazimierz 65 Lipsko 365 0.01046
10.46% Tak
2 zajazc aneta elzzzbietaZAJĄC Aneta Elżbieta 41 Gustawów 280 0.00802
8.02% Nie
3 samolej ewelina barbaraSAMOLEJ Ewelina Barbara 34 Chotcza Dolna 108 0.00309
3.09% Nie
4 trela jozzefTRELA Józef 59 Zemborzyn Drugi 85 0.00244
2.44% Nie
5 mglzosiek izabela anetaMGŁOSIEK Izabela Aneta 44 Boiska 120 0.00344
3.44% Nie

Lista nr 10 [ Okręg nr 4 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 gaik lucynaGAIK Lucyna 59 Aleksandrów Duży 743 0.02753
27.53% Tak
2 lachowska marzena agataLACHOWSKA Marzena Agata 52 Kadłubek 145 0.00537
5.37% Nie
3 burdon emilia ewaBURDON Emilia Ewa 33 Olechów Nowy 51 0.00189
1.89% Nie
4 morgasz leszekMORGAŚ Leszek 53 Nowa Wieś 40 0.00148
1.48% Nie
5 capalza zbigniew grzegorzCAPAŁA Zbigniew Grzegorz 59 Sienno 109 0.00404
4.04% Nie